Wybierz się w podróż przez historię koloru niebieskiegoBłękit egipski z grobowców faraonów, lazur płaszcza Madonny, niebieskości sztuki islamu, intensywne indygo szat królewskich czy tajemnicza ultramaryna z rozgwieżdżonego nieba Vincenta van Gogha. Kolor niebieski zmieniał swoje znaczenie (i przeznaczenie) w różnych cywilizacjach i epokach. Dla starożytnych Egipcjan był barwą bogów, dla dawnych Rzymian - żałoby, dla rewolucjonistów francuskich - wolności. Uczestnicy protestów studenckich 1968 roku na znak buntu nosili niebieskie dżinsy.Dziś niebieski jest ulubionym kolorem ludzkości. A jego historia wcale się jeszcze nie kończy, gdyż wciąż powstają nowe odcienie!Cristiana Valentini od 1990 roku pracuje jako graficzka, ilustratorka, pisarka i animatorka. Współpracuje z wieloma włoskimi i zagranicznymi wydawnictwami, czasopismami oraz stacjami telewizyjnymi. W 2012 roku znalazła się wśród dwanaściorga animatorów i animatorek, którzy zaprezentowali biografie amerykańskich mistrzów olimpijskich podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie.Uczyła się w Istituto Europeo di Design w Mediolanie oraz innych szkołach ilustracji i grafiki komiksowej.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Kreatywny zeszyt dla najmłodszych. Krótka historyjka przedstawiona na początku książeczki stanowi punkt wyjścia do zabaw zawartych na dalszych stronach. Zeszyt zawiera aktywności dotyczące czytania, słuchania, myślenia matematycznego i logicznego oraz ćwiczenia na spostrzegawczość, a przede wszystkim ćwiczenia wspierające pracę rąk (grafomotoryczne), dzięki czemu w naturalny sposób wspiera rozwój dzieci.Tom "Zabawy z Felusiem i Guciem. W podróży" przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-6 lat.Wydanie z naklejkami kolorowymi i do kolorowania!Katarzyna Kozłowska - absolwentka pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego. Autorka bestsellerowej serii "Feluś i Gucio", w której kładzie nacisk na rozwój emocjonalny dziecka, odwołując się do jego przeżyć i sposobu poznawania świata.Marianna Schoett - ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie to od zawsze jej hobby. Już od pierwszego tomu Feluś i Gucio na stałe wpisali się w jej codzienne życie i wytyczają jego rytm, od pewnego czasu także jako bohaterowie gier i zabawek. Nadawanie kształtów kolorowemu światu Felusia i Gucia to obszar, w którym czuje się kompletnie spełniona! Sukces serii przyjmuje z wielką radością, bo właśnie zawsze chciała ilustrować książki.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Kreatywny zeszyt dla najmłodszych. Krótka historyjka przedstawiona na początku książeczki stanowi punkt wyjścia do zabaw zawartych na dalszych stronach. Zeszyt zawiera aktywności dotyczące czytania, słuchania, myślenia matematycznego i logicznego oraz ćwiczenia na spostrzegawczość, a przede wszystkim ćwiczenia wspierające pracę rąk (grafomotoryczne), dzięki czemu w naturalny sposób wspiera rozwój dzieci.Tom "Zabawy z Felusiem i Guciem. Wycieczka na wieś" przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-4 lat.Wydanie z naklejkami kolorowymi i do kolorowania!Katarzyna Kozłowska - absolwentka pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego. Autorka bestsellerowej serii "Feluś i Gucio", w której kładzie nacisk na rozwój emocjonalny dziecka, odwołując się do jego przeżyć i sposobu poznawania świata.Marianna Schoett - ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie to od zawsze jej hobby. Już od pierwszego tomu Feluś i Gucio na stałe wpisali się w jej codzienne życie i wytyczają jego rytm, od pewnego czasu także jako bohaterowie gier i zabawek. Nadawanie kształtów kolorowemu światu Felusia i Gucia to obszar, w którym czuje się kompletnie spełniona! Sukces serii przyjmuje z wielką radością, bo zawsze chciała ilustrować książki.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.Tove Jansson (1914-2001) marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku - miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: "Małe trolle i duża powódź". Po dwóch kolejnych powieściach: "Komecie nad Doliną Muminków" (1946) i "W Dolinie Muminków" (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Labirynty, łamigłówki, układanki, złudzenia optyczne, skojarzenia, różnice do znalezienia, testy na spostrzegawczość, ciągi logiczne, puzzleOto prawie 80 zabawnych zagadek, by potrenować szare komórki i dać z siebie wszystko! Możesz je rozwiązywać samodzielnie albo w towarzystwie, a nawet rzucić wyzwanie rodzicom! No i kto jest lepszy?Są też odpowiedzi, ale zajrzyj do nich dopiero, gdy będziesz mieć naprawdę dość!Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Jajo, gąsienica, poczwarka… i wreszcie dorosły owad! W kokonach i poczwarkach zachodzi zupełnie wyjątkowa przemiana. Ale co tak naprawdę wiemy o ćmach i motylach? W tej bogato ilustrowanej książce Rachel Ignotofsky tłumaczy, jak działa natura. Już dziś odkryj, co motyle jedzą, czym się różnią od ciem i dlaczego są nam tak bardzo potrzebne. Rachel Ignotofsky jest autorką i ilustratorką wielu książek popularnonaukowych. Wychowała się w New Jersey na filmach animowanych i słodyczach. Po ukończeniu Tyler School of Art and Architecture skupiła się na tworzeniu ilustracji, które naukę czynią wspaniałą zabawą. Chciałaby, żeby dzięki jej książkom dzieci czuły głód wiedzy i odkrywały tajemnice otaczającego je świata! W Wydawnictwie „Nasza Księgarnia” wydała również „Co się kryje w kwiatku? Fascynujące ciekawostki przyrodnicze”. Więcej o autorce na www .rachelignotofskydesign.com. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
„Wszystko w porządku” to poruszająca powieść graficzna o walce z depresją. Rysowniczka Debbie Tung dzieli się z czytelnikami osobistymi doświadczeniami dotyczącymi codziennego zmagania się z chorobą. Z czułością i empatią, ale też subtelnym humorem, opisuje swoją drogę do zrozumienia, jak ważna jest dbałość o zdrowie psychiczne i co robić, kiedy sprawy wymykają się spod kontroli. Pokazuje, że depresja może dotyczyć każdego – nawet tych, którzy mają talent, wsparcie bliskich i sukcesy zawodowe. Opowiada o wyzwaniach, z jakimi mierzą się młodzi ludzie na progu dorosłości. A nade wszystko uświadamia, że czasem trzeba poprosić o pomoc i to nie jest słabość, lecz akt odwagi. Bez względu na to, czy wy albo wasi bliscy dzielicie doświadczenia autorki, czy też zmagacie się z innymi trudnościami, przesłanie Debbie jest jedno: bądźcie dla siebie łagodni. Debbie Tung to twórczyni komiksów i ilustratorka, która w swoich pracach opowiada o codzienności oraz miłości do książek i herbaty. Jej komiksy publikowały m.in. serwisy „Huffington Post”, „9GAG”, „Bored Panda” i „Goodreads”. Mieszka w Birmingham w Anglii z mężem i synem. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Hej, przyjaciele! Jestem Miś. Siądźcie tu wszyscy koło mnie. Był sobie w lesie pewien dąb, mądry i stary ogromnie… Po raz drugi zagłębiamy się w czarodziejskim misiowym lesie i poznajemy jego mieszkańców. Mnóstwo tu zakamarków i zajętych swoimi sprawami zwierząt, a także wierszy, zadań i rzeczy do odnalezienia. Tym razem Miś i przyjaciele szykują bal urodzinowy dla wielkiego dębu. To będzie przyjęcie niespodzianka! A czasu zostało mało, więc dołączcie czym prędzej do organizatorów, pomóżcie im w przygotowaniach i odszukajcie ponad 150 szczegółów ukrytych na ilustracjach! Rachel Piercey to poetka, redaktorka i nauczycielka. Prowadzi pismo internetowe „Tyger Tyger Magazine”, jest współredaktorką trzech antologii wierszy dla dzieci oraz autorką trzech tomów poezji dla dorosłych. Regularnie odwiedza szkoły podstawowe z warsztatami poetyckimi. Mieszka w Londynie. Freya Hartas jest ilustratorką specjalizującą się w literaturze dziecięcej. W 2014 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale ilustracji Falmouth University. Oprócz prac do cyklu o misiowym lesie ma na koncie także ilustracje do cieszącego się wielką popularnością cyklu „Slow Down”. Mieszka w Bristolu. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Krwiożerczy cesarze, srodzy bogowie i rozrywki, podczas których można stracić głowę… Czy poradzisz sobie w starożytnym Rzymie? Czasy cesarstwa należą do najbardziej fascynujących epok w dziejach, ale uwaga! Nie będziesz ciągle podziwiać gladiatorów ani odpoczywać w termach – niebezpieczeństwo czyha za każdym rogiem! Na szczęście dzięki temu wyjątkowemu podręcznikowi przetrwania dowiesz się wszystkiego o Rzymianach i być może… choć tylko być może... uda ci się opuścić starożytny Rzym w jednym kawałku! Juan de Aragón mieszka w hiszpańskim mieście Vélez-Málaga. Rysuje, odkąd wziął ołówek do ręki. Studiował w San Telmo School of Arts. Tworzy książki i komiksy o tematyce historycznej. Więcej o autorze: https: //www .elfisgonhistorico.com/quien-soy. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Pops i Boti wybrali się do butiku z ubraniami. Będą im tam pomagać maszyna dopasowująca strój do pogody oraz stylizator proponujący najmodniejsze kreacje. Odwiedzą też sklep Od Czapy, gdzie każde nakrycie głowy to mały cud techniki. Jeśli chcecie się dowiedzieć, co przymierzał Pops, koniecznie zajrzyjcie do środka! „Pops i Boti uczą angielskiego” to seria edukacyjna wspierająca przyswajanie słówek, opracowana przez autorkę z dużym doświadczeniem pedagogicznym. Uroczy żółty Pops i jego przyjaciółka Boti przeżywają ciekawe przygody, a dzieci poznają słownictwo z różnych dziedzin. Najprzyjemniej uczyć się przez zabawę – i tutaj na pewno jej nie zabraknie! Ewa Podleś – ilustratorka książek i gier dla dzieci. Absolwentka wydziału filologii chorwackiej na UJ. Przez wiele lat uczyła dzieci języka angielskiego i to doświadczenie wykorzystała, tworząc serię „Pops i Boti uczą angielskiego”. Wolny czas spędza najchętniej na samotnym kręceniu się bez planów po Azji, całodziennych wycieczkach rowerowych i zbieraniu wszystkiego, co daje natura. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Feluś jest już przedszkolakiem. Nadszedł czas, żeby poznał zasady dobrego wychowania. Dowie się, że w różnych sytuacjach, czy to w domu, czy w przedszkolu, należy zachować się w określony sposób. Dzięki temu, że pozna kodeks przedszkolaka, będzie wiedział, jak ładnie jeść przy stole, kiedy używać magicznych słów: „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”, i jak zachować się w teatrze. Kontynuacja książki „Feluś i Gucio idą do przedszkola”. Katarzyna Kozłowska – absolwentka Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego. Stara się pomagać maluchom i ich rodzicom w radosnym i bezstresowym rozpoczęciu przygody z przedszkolem. Sama doświadczenie adaptacji synka w przedszkolu ma już za sobą. Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby, któremu całkowicie poświęca czas wolny. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Feluś jest przedszkolakiem i każdego dnia doświadcza różnych emocji. Wizyta u lekarza okaże się próbą odwagi. Przygotowanie śniadania dla rodziców będzie powodem do dumy. A kiedy kolega przebiegnie po świeżo zbudowanym zamku z piasku, Felusia ogarnie złość. Czy te doświadczenia wydają się Wam znajome? Jak zawsze Felusiowi towarzyszy ukochany miś Gucio, który tłumaczy zawiły język emocji na bliskie i zrozumiałe każdemu maluchowi doświadczenia zmysłów – dla Gucia radość ma słodki smak, spokój przypomina dźwięki harfy, a tęsknota jest jak deszczowy dzień. Podczas lektury książki mały czytelnik znajdzie się w wielu dobrze znanych sobie sytuacjach. Razem z Felusiem i Guciem nauczy się rozpoznawać, nazywać i akceptować swoje emocje. Będzie też wiedział, skąd się biorą, w jaki sposób można je wyrażać i jak sobie z nimi radzić. Katarzyna Kozłowska – absolwentka Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego. Stara się pomagać maluchom i ich rodzicom w radosnym i bezstresowym rozpoczęciu przygody z przedszkolem. Sama doświadczenie adaptacji synka w przedszkolu ma już za sobą. Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby, któremu całkowicie poświęca czas wolny. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Niezwykły zbiór informacji na temat marzeń! Niniejsza książka pomoże znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań związanych z marzeniami, takich jak chociażby: Jakie są rodzaje marzeń? Czy szklanki marzą, a jeśli tak, to o czym? Skąd się biorą marzenia? Jak kartonowe pudła pomagają w marzeniu? O czym marzą domy, wieloryby i pomniki? Do czego mogą się przydać palec wskazujący i mapa? Które pozycje ciała sprzyjają marzeniom? Jakie są wymarzone rośliny i zwierzęta? O czym marzą cyfry i litery? Na szczegółowych ilustracjach obejrzycie marzenia wielkie i niewielkie, praktyczne i bezsensowne, marzenia kuchenne, a także samozbierające się grzyby, dżdżownicę w tubce czy samochód z dwiema kierownicami. Jedno jest pewne: ta książka marzy, byście ją przeczytali! Maciej Szymanowicz w dzieciństwie kochał rysować, ale studiować postanowił na białostockim wydziale lalkarskim Akademii Teatralnej. Został aktorem lalkowym, ale to zajęcie nie przypadło mu do gustu. Powrócił do miłości z dzieciństwa. Ilustruje, projektuje książki, tworzy plakaty teatralne i gry planszowe. W 2014 wydał autorską książkę „Najmniejszy słoń świata”. Za ilustracje do książki „Asiunia” otrzymał Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy (2011), a za „Wszystkie moje mamy” nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka oraz nagrodę Festiwalu Literatury dla Dzieci (2014). Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
W tym niezwykłym „ptaszniku” para znanych ilustratorów – w zachwycających akwarelach i obrazkach z kolorowych szmatek – opowiada o skrzydlatych mieszkańcach swojego ogrodu. Czyli o mazurkach, kosach, srokach, raniuszkach, szczygłach, sójkach, dzięciołach, szpakach, dzwońcach, kowalikach… Pełen poezji i humoru świat, który wyczarowują Ewa i Paweł Pawlakowie, zachęca i małych, i dużych czytelników do stworzenia własnej księgi spotykanych codziennie ptaków. Do tego, byśmy je pokochali i opowiadali o nich własnym głosem: rysując, wycinając, wklejając, kolekcjonując ptasie pióra, przygody i anegdoty… Paweł Pawlak jest ilustratorem precyzyjnym, sumiennym, zdyscyplinowanym i do tego stopnia odpowiedzialnym, że ilustracje koloruje też od spodu. Ostrzenia ołówków uczył się na stażu prowadzonym przez amerykańskich specjalistów, do malowania stosuje pędzelki wyprodukowane z włókien nylonowych hodowanych w dobrostanie, a prąd, który napędza jego komputer, pochodzi wyłącznie z legalnych źródeł. Dba, by postacie, które przedstawia na swoich ilustracjach, otrzymały gruntowne wykształcenie i były dobrze wynagradzane za swoją pracę. Jednym z pierwszych wspomnień Ewy Kozyry-Pawlak jest graffiti, które przyszła artystka z wielką pasją wykonała kredkami świecowymi na ścianie swojego pokoju (korzystając z okazji, chciałaby przeprosić późniejszego właściciela tego lokalu). Bardzo wcześnie, z absolutną powagą, poświęciła się sztukom plastycznym, a szczególnie rzeźbie w plastelinie, haftom i szydełkowaniu. Gdy tylko ukończyła studia na ASP we Wrocławiu, niezwłocznie wróciła do klejenia, szycia i dziergania. Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci, pisze wiersze, kaligrafuje i tłumaczy, a w jej pracowni znajdują się tysiące kolorowych szmatek. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Życie grubego Gbura jest poukładane i spokojne – toczy się (dosłownie!) od miski do kanapy i z powrotem. Jego ludzie stwierdzają jednak, że Gburowi potrzebny jest ktoś, kto go rozrusza… i tak rodzina powiększa się o przygarniętą ze schroniska rudą kotkę Żabkę. „Opowiem ci, mamo, co robią koty” to przezabawna historia obrazkowa, a jednocześnie pierwsza kocia encyklopedia dla małego czytelnika, który nie będzie mógł się oderwać od przygód Żabki, Gbura, a także ich licznych przyjaciół. W tej książce czeka was jednak nie tylko czytanie i oglądanie rysunków, lecz także rozwiązywanie zadań i ćwiczenie spostrzegawczości poprzez wyszukiwanie poukrywanych przez autorkę szczegółów. Już wkrótce wy także się przekonacie, że co dwa koty, to nie jeden. Tylko czy Gbur uważa tak samo? „Co robią koty? To dobre pytanie. Wcale nie jestem pewna, czy każdy Polak umie na nie odpowiedzieć. Dlatego moim zdaniem powinien poznawać te niezwykłe zwierzęta, gdy jest jeszcze małym Polakiem. W codziennym życiu, ale i z mądrych, zabawnych, rozwijających wrażliwość książek. Potem nie tylko będzie umiał odpowiedzieć na pytania swoich dzieci, ale przede wszystkim nie przejdzie już obojętnie obok żadnego kota. Miłej lektury!” Dorota Sumińska Nikola Kucharska jest ilustratorką i autorką książek, komiksów oraz gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Współpracuje z wieloma wydawcami – między innymi w Polsce, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii. Jej „Podróż dookoła świata. Północ–południe. Wschód–zachód” nominowano w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a „Zwierzęta, które zniknęły. Atlas stworzeń wymarłych” (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka 2018. Joanna Wajs w dzieciństwie chciała zostać stroicielką fortepianów. Nic z tego niestety nie wyszło, dlatego dziś jest tłumaczką literatury włosko- i anglojęzycznej, redaktorką, poetką, a także współautorką kilku książek dla dzieci – między innymi „Dzikich przewodników. Zwierząt w mitach, baśniach i legendach” oraz „Zwierząt, które zniknęły. Atlasu stworzeń wymarłych”. Jeśli akurat nic nie pisze ani nie czyta, to pewnie naprawia muszle nadepniętym ślimakom albo ratuje inne żyjątka – czasem również te, które wcale nie chcą być ratowane. Mieszka u swoich kotów (Buraka i Krewetki), ślimaka emeryta (Jana Marii) i wrony inwalidki (Nostromo). Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Dziki, wilki, bażanty, niedźwiadek, mrówki, dzięcioł, lisy, borsuk, zaskrońce, żaby, łoś i wiele innych zwierzaków zamieszkuje pewien las. Jak się bawią, a jak odpoczywają? Kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto się z kim lubi? Kto jakie ma przysmaki? Poszukajcie odpowiedzi na kartach tej niezwykłej książki. „Rok w lesie”zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr lasu z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę. „Rok w lesie”można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę. Emilia Dziubak – autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody „Przecinek i Kropka” w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę „Rok w lesie”. Laureatka nagrody „Żółta Ciżemka” w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Cześć, pamiętacie mnie? Jestem Rowley Jefferson! Czyli naj-naj-najlepszy przyjaciel Grega Heffleya. I wiecie co? Teraz ja TEŻ prowadzę pamięt… to znaczy dziennik (Greg strasznie nie lubi tego słowa na „p”, mówi, że „p” są dobre dla dziewczyn). Opisuję tu różne zdarzenia z naszego życia, straszne, śmieszne i tajemnicze, a przede wszystkim, w odróżnieniu od niektórych, NIGDY NIE ZMYŚLAM. (Tylko nie mówcie Gregowi, że piszę tę książkę, bo się wścieknie, że odgapiłem!). Jeff Kinney jest twórcą serii książek „Dziennik cwaniaczka”, numeru jeden na liście bestsellerów „New York Timesa”. Sześciokrotnie zdobył Nickelodeon Kids’ Choice Award w kategorii Ulubiona Książka. Jest jednym ze Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata w rankingu „Time”. Stworzył również www .poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Serwisów Internetowych według „Time”. Dzieciństwo spędził w mieście Waszyngton, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie z żoną i dwoma synami mieszka w Massachusetts, gdzie razem z rodziną prowadzi księgarnię An Unlikely Story. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Opowieść o życiu, obyczajach i wierzeniach mieszkańców Grenlandii - Inuitów. Bohaterem utworu jest mały Inuita od dzieciństwa nawykły do trudnej pracy myśliwego i egzystencji w warunkach polarnych.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników. Tove Jansson (1914–2001) marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku – miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: „Małe trolle i duża powódź”. Po dwóch kolejnych powieściach: „Komecie nad Doliną Muminków” (1946) i „W Dolinie Muminków” (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?