Nagroda główna w 5. Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.Turret wymachuje rękami i zaczyna każde zdanie od: Uh-duh-duh. Porszak nie lubi się przytulać i układa kamienie od największego do najmniejszego. Został tak nazwany przez Turreta, który kiedyś usłyszał, że jego przyjaciel ma auto. Ale to jeszcze nie wszyscy mieszkańcy RODOS, czyli Rodzinnych Ogródków Działkowych (Ogrodzonych Siatką). W Dziczy, czyli najbardziej niedostępnym i zarośniętym zakątku ogródków, chłopcy spędzają lato w towarzystwie Gabaryta, Pandy, Szmirabelli oraz pracującego nad eliksirem szczęścia Wuja Kukułki. To dzięki nim mogą wreszcie poczuć się normalnie. Chociaż czy normalność w ogóle istnieje? Może została wymyślona przez ludzi, którzy nie potrafią dostrzec sensu w układaniu kamieni?Katarzyna Ryrych jedna z najczęściej nagradzanych i najbardziej cenionych polskich autorek piszących dla dzieci i młodzieży. Zdobyła m.in. pierwszą nagrodę w 2., 3. i 5. edycji (w tej ostatniej także Grand Prix) Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren (za Wyspę mojej siostry, O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych oraz Lato na Rodos), a także nagrodę główną w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY 2017 za Łopianowe pole. Kocha zwierzęta, maluje, gra na wiolonczeli i fortepianie.
Wyjątkowa edycja wszystkich wierszy dla dzieci Jana Brzechwy. Wspaniałe ilustracje Artura Gulewicza, twarda oprawa, duży format – tego wydania nie może zabraknąć na półce z książkami! „Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze” – to drugi tom niepowtarzalnego cyklu, w którym zebraliśmy wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci. Znajdą się w nim zarówno dobrze znane i dostępne utwory („Na wyspach Bergamutach”, „Na straganie”, „Pali się!”), jak i te trochę zapomniane, od lat niewznawiane, ale na pewno warte przypomnienia („Tydzień”, „Tańcowała igła z nitką”, „Lecą muchy”). Ten jedyny w swoim rodzaju hołd dla twórczości Jana Brzechwy obejmuje cztery tomy: „Bajki”, „Wiersze”, cykl o panu Kleksie oraz utwory sceniczne. Jan Brzechwa (1900–1966) był z zawodu adwokatem, uznanym w Polsce i w Europie specjalistą z zakresu prawa autorskiego. Naprawdę nazywał się Jan Lesman. Debiutował bardzo młodo: jako piętnastoletni chłopiec ogłosił w czasopiśmie „Sztandar” swoje pierwsze, młodzieńcze wiersze, które podpisał używanym później przez całe życie pseudonimem Brzechwa (pseudonim ten, oznaczający tylną, końcową część strzały, wymyślił jego stryjeczny brat, Bolesław Leśmian). Pisał utwory poetyckie dla dorosłych, utwory satyryczne do kabaretów i teksty piosenek. Artur Gulewicz urodził się w 1978 roku. Absolwent łódzkiej ASP. Od ponad dwunastu lat zajmuje się ilustrowaniem i projektowaniem książek. Zaczynał od projektowania podręczników, a dziś skupia się głównie na ilustrowaniu książek dla dzieci, gdyż jak sam mówi, to sprawia mu największą radość i w tym może dać upust wyobraźni. Tworząc ilustracje, miesza różne style. Łączy pastele z akwarelami i zdjęciami, dążąc do uzyskania jak najciekawszego efektu. Współpracuje z czołówką polskich wydawnictw, a także wykonuje projekty dla UNICEF-u.
Kontynuacja książeczki na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie! Dźwig porządnie się dziś namacha swoją kulą. Wielkie maszyny z placu budowy i ich mała przyjaciółka – Brumka Brzdąc – muszą zburzyć opuszczony dom, który od dawna popada w ruinę. Czy jednak w rozbiórce chodzi tylko o rozwalanie, hałasowanie i robienie strasznego bałaganu? Nic z tych rzeczy – nawet w Dniu Demolki można zadbać o planetę. Auta już wkrótce się przekonają, że kupa gruzu to nie śmieci, a segregacja surowców jest dobrą zabawą – szczególnie w dobrym towarzystwie!
Przygotuj się do badania głębin oceanów, dalekiego kosmosu i wszystkiego po drodze! Krwiożercze rekiny, skomplikowane roboty, upierzone welociraptory i dużo więcej czeka na ciebie w NAUKOMIKSACH!WRZUĆ WYŻSZY BIEG Z SAMOCHODAMI!Najpierw ujarzmiliśmy ogień. Potem wynaleźliśmy koło. W tym momencie ludzkość znalazła się na drodze prowadzącej nieubłaganie do powstania nowego środka lokomocji, który daleko w tyle zostawi nasze stopy, a nawet silne końskie kopyta.Wyrusz z nami na przejażdżkę! Poznaj ekscentrycznych wynalazców majsterkujących w garażach i auta produkowane masowo przez globalne korporacje. Dowiedz się, skąd biorą się samochody i jak działają. Co zobaczymy, gdy zajrzymy pod maskę? Uruchom silnik i przekonaj się, jak auta wpływają na życie miliardów ludzi i otaczającego nas świata. Brrrum, brrrum!Dan Zettwoch jest autorem komiksów obyczajowych, żartów rysunkowych, diagramów i obrazów w stylu ludowym, które zdobią ściany jego domu w St. Louis w stanie Missouri. Dotychczas ukazało się kilka jego książek, między innymi Birdseye Bristoe, Amazing Facts & Beyond! [Zdumiewające fakty i nie tylko!], napisana wspólnie z Kevinem Huizengą, a także wiele minikomiksów opublikowanych własnym sumptem. Niedawno ukończył serię ilustracji wykonanych w domu techniką druku sitowego, które przedstawiają różne nieapetyczne potrawy, statystyki baseballowe oraz wielkie ciężarówki. Pierwszym samochodem, jaki posiadał, było srebrne volvo 740 turbo z 1984 roku. Samochody są jego pierwszą książką z serii Naukomiks.
Opowieść o najsłynniejszej niani świata i o dzieciach z Czereśniowej 17 – w nowym przekładzie Marcina Mortki i z oryginalnymi ilustracjami Mary Shepard. Mary Poppins wróciła! Sfrunęła z nieba, trzymając sznurek latawca (choć oczywiście nigdy się do tego nie przyzna). A od jej powrotu młodzi Banksowie znów przeżywają cudowne przygody: odkrywają, kim jest Najstarsza Córka i w jaki sposób sprowadza wiosnę, jedzą podwieczorek z Panem Wspakiem, który w każdy Drugi Poniedziałek miesiąca robi wszystko na odwrót, a nawet zawierają znajomość z Wielką i Małą Niedźwiedzicą. Janka i Michałek czują jednak niepokój. Mary Poppins powiedziała, że odejdzie, gdy z jej złotego łańcuszka zerwie się sekretnik. Kiedy to nastąpi? I czy tym razem Mary zniknie na zawsze? P.L. Travers – australijska pisarka i poetka pochodzenia brytyjskiego urodzona jako Helen Lyndon Goff. W młodości była również obiecującą aktorką szekspirowską oraz dziennikarką. Zainteresowana mistycyzmem, przez pewien czas należała do zwolenników Georgija Iwanowicza Gurdżijewa, ormiańskiego przywódcy duchowego i filozofa. Sławę przyniosło jej osiem książek o Mary Poppins, z których już pierwsza spotkała się z uznaniem krytyków literackich i czytelników na całym świecie. Seria „Mary Poppins” szybko weszła do kanonu literatury dziecięcej, choć sama Pamela Lyndon Travers twierdziła, że nie pisze z myślą o dzieciach. Jej bohaterkę – nieuprzejmą i apodyktyczną, lecz obdarzoną czarodziejskimi mocami i wnoszącą magię w życie swoich podopiecznych – często porównywano do równie „niegrzecznego” Piotrusia Pana. Mary Shepard – brytyjska ilustratorka książek dla dzieci najbardziej znana z serii książek P.L. Travers o Mary Poppins. Była córką malarki Florence Chaplin oraz ilustratora Ernesta Howarda Sheparda, twórcy wizerunku Kubusia Puchatka. Gdy E.H. Shepard odmówił zilustrowania książki Travers z powodu nadmiaru obowiązków, pisarka przypadkiem ujrzała kartkę bożonarodzeniową autorstwa dwudziestokilkuletniej Mary, absolwentki Slade School of Fine Art, i doceniła jej styl, w którym zobaczyła „radosną niedoskonałość, pozbawioną naiwności niewinność i… zdolność do dziwienia się światu”. Tak się rozpoczęła pisarsko-ilustratorska współpraca, która trwała od 1934 do 1988 roku.
Miłość niejedno ma imię. Ale powiedzmy sobie szczerze: żadne z nich nie brzmi Greg Heffley.Luty to najbardziej beznadziejny miesiąc w roku. Wiecie czemu? Z powodu święta zakochanych i szkolnych potańcówek. Greg staje na głowie, żeby nie podpierać ścian na balu walentynkowym, jednak żadna dziewczyna nie chce się z nim umówić. Wszystko wskazuje na to, że będzie się czuł jak piąte koło u wozu. A w każdym razie jak trzeci do paryTo książka dla twoich dzieci, jeżeli lubią czytać... a zwłaszcza jeżeli nie lubią.Whoopi GoldbergJeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek Dziennik cwaniaczka, numeru jeden na liście bestsellerów New York Timesa. W 2009 roku czasopismo Time umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też www .poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według Time. Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.
Wszędzie wyrastają ci włosy, dostałeś trądziku, a dziewczyny nagle przestały być tak denerwująceCo się dzieje?Bądźmy szczerzy, chłopaki czasami potrzebujemy faktów bez upiększeń. Dojrzewanie przypomina jazdę kolejką górską, ale może też być o wiele łatwiejsze, jeśli tylko wiecie, czego się spodziewać. Spokojnie ten przewodnik zawiera wszystkie niezbędne informacje, od golenia po życie towarzyskie!Lizzie Cox nagradzana dziennikarka oraz była redaktorka w Hearst UK. Znana z poczucia humoru i lekkiego stylu. Zawodowo często zajmowała się tematami związanymi z problemami nastolatków, zarówno dziewczyn, jak i chłopaków.Damien Weighill brytyjski ilustrator, mieszka w Londynie. Jego ilustracje są pomysłowe i pełne humoru. Współpracował z wieloma wydawcami, muzeami i znanymi markami, m.in. Victoria and Albert Museum The Guardian, The Times, Google, Adidas czy Cadbury.
Przetłuszczają ci się włosy, na całym ciele wyskakują pryszcze, a rodzina nagle zaczyna doprowadzać cię do szałuCo się dzieje?Bądźmy szczere, dziewczyny czasami potrzebujemy faktów bez upiększeń. Dojrzewanie przypomina jazdę kolejką górską, ale może też być o wiele łatwiejsze, jeśli tylko wiecie, czego się spodziewać. Spokojnie ten przewodnik zawiera wszystkie niezbędne informacje, od staników po postrzeganie własnego ciała.Lizzie Cox nagradzana dziennikarka oraz była redaktorka w Hearst UK. Znana z poczucia humoru i lekkiego stylu. Zawodowo często zajmowała się tematami związanymi z problemami nastolatków, zarówno dziewczyn, jak i chłopaków.Damien Weighill brytyjski ilustrator, mieszka w Londynie. Jego ilustracje są pomysłowe i pełne humoru. Współpracował z wieloma wydawcami, muzeami i znanymi markami, m.in. Victoria and Albert Museum The Guardian, The Times, Google, Adidas czy Cadbury.
Terabithia to sekretna kraina, do której można dostać się jedynie za pomocą zaczarowanej liny zawieszonej dawno temu na drzewie rosnącym na brzegu rzeki. Władcami tej twierdzy w środku lasu są Jess i Leslie. Terabithia jest ich tajemnicą. Strzegą jej i walczą o nią. Jednak pewnego dnia wydarzy się coś, co wszystko zmieniNa podstawie Mostu do Terabithii powstał film, zrealizowany przez producentów Opowieści z Narnii, do którego zdjęcia kręcono w Nowej Zelandii, a fascynujący świat Terabithii ożywili montażyści Władcy Pierścieni.Katherine Paterson stworzyła niezapomnianą książkę o przyjaźni i potędze wyobraźni, o odwadze i walce o swoje miejsce w świecie, o przełamywaniu barier i o byciu sobą!Katherine Paterson, współczesna pisarka amerykańska, urodziła się 31 października 1932 roku w Chinach. Tam też spędziła część swego dzieciństwa. Uczyła się kolejno w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Po ukończeniu studiów (King College, Bristol, Tennessee) wyjechała na cztery lata do Japonii, gdzie studiowała w Kobe i była nauczycielką na wsi, na wyspie Shikoku.Jest laureatką licznych nagród: National Book Award (1977, 1979), Medalu im. Johna Newbery'ego (1978 za Most do Terabithii, 1981), Scott O'Dell Award for Historical Fiction, Medalu im. Hansa Christiana Andersena (1998) oraz Nagrody im. Astrid Lindgren (2006).Ma czworo dorosłych dzieci.Książki Katherine Paterson podejmują często trudne, ale ważne dla młodego czytelnika tematy, przedstawione w bardzo wiarygodny sposób.
Nie każdy może opisywać swoje życie tak błyskotliwie jak Greg Heffley, ale… powinien przynajmniej spróbować! Teraz wszystkie światła na ciebie: po raz pierwszy to ty będziesz autorem, ilustratorem i głównym bohaterem. W tej interaktywnej książce jest mnóstwo miejsca na twoje własne komiksy i historyjki. Odpowiedz na żenujące pytania Fregleya („Czy zdarzyło ci się schować jedzenie w pępku, żeby mieć przekąskę na później?”), rozwiąż idiotyczny test na inteligencję Rodricka i dowiedz się, jaki był najgorszy koszmar senny Gregory’ego! (Uwaga – jest naprawdę przerażający!). Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek „Dziennik cwaniaczka”, numeru jeden na liście bestsellerów „New York Timesa”. W 2009 roku czasopismo „Time” umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też www .poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według „Time”. Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie z żoną i dwoma synami mieszka w Massachusetts, gdzie razem z rodziną prowadzi księgarnię An Unlikely Story
Niezwykle popularna książka, klasyka literatury węgierskiej. Przedstawia dzieje gromadki chłopców - uczniów budapesztańskiego gimnazjum - którzy gorąco pokochali swój plac zabaw i bronili go przed napaścią rówieśników z innej szkoły. Autor szczególnie podkreśla takie wartości, jak honor, odwaga i poczucie obowiązku.
Greg Heffley ma przechlapane. Zdewastował szkolne mienie i już czuje oddech policji na karku. Teraz tylko jedno może uratować mu skórę. Śnieg. Tak się szczęśliwie składa, że nadchodzi śnieżyca stulecia i dom Heffleyów zostaje odcięty od świata. Co za ulga! Ale czy na pewno? Greg, zmuszony do opieki nad upiornym młodszym braciszkiem, dostaje białej gorączki… To książka dla twoich dzieci, jeżeli lubią czytać... a zwłaszcza jeżeli nie lubią. WHOOPI GOLDBERG Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek „Dziennik cwaniaczka”, numeru jeden na liście bestsellerów „New York Timesa”. W 2009 roku czasopismo „Time” umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też www .poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według „Time”. Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie z żoną i dwoma synami mieszka w Massachusetts, gdzie razem z rodziną prowadzi księgarnię An Unlikely Story.
Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników. Tove Jansson (1914–2001) marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku – miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: „Małe trolle i duża powódź”. Po dwóch kolejnych powieściach: „Komecie nad Doliną Muminków” (1946) i „W Dolinie Muminków” (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.
Pucio wprowadza dzieci w świat mowy!
Na kartach tej małej książeczki znajdziecie swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego malucha, a wszystko to w połączeniu z dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami.
Pucio zaprasza do wspólnej zabawy! Oglądajcie ilustracje i dotykajcie ich, odczytując zapisane na nich dźwięki. Powtarzajcie razem z dzieckiem gesty wykonywane przez Pucia (możecie pomóc maluchowi, kierując jego ręką). Wyraźnie intonujcie i zabarwiajcie emocjonalnie swoje wypowiedzi, bo to zwraca uwagę dziecka i zachęca je do naśladowania.
Więcej wyrażeń dźwiękonaśladowczych, które są ważnym elementem rozwoju mowy, znajdziecie w książce ,,Pucio uczy się mówić".
Pierre, labiryntowy detektyw, znowu ściga złoczyńców! Pierre i Carmen przybywają do Miasta Kanałów, aby wziąć udział w święcie na cześć Jaja Zamętu. Szybko jednak odkrywają, że spiskowcy z tajemniczej (dez)organizacji znanej jako Ruch Wyzwolenia Labiryntów chcą wykraść bezcenne jajo. A jaki udział mają w tej intrydze Żelazne Maski? Pomóż detektywom, zanim całe miasto pogrąży się w chaosie! Przeczytaj również inne tomy serii o przygodach Pierre’a: „Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu” oraz „Na ratunek Labiryntopolis”. IC4DESIGN to znany już na całym świecie zespół ilustratorski działający w Hiroszimie, a założony ponad piętnaście lat temu przez Hiro Kamigakiego. Artyści są laureatami wielu prestiżowych nagród, a do ich klientów należą „The New York Times”, Adobe Systems, „Newsweek” i Toyota. Chihiro Maruyama jest copywriterką i szkolną koleżanką Kamigakiego. Interesuje się odkrywaniem zapomnianej Japonii – podróżuje po maleńkich wyspach i najbardziej oddalonych zakątkach swojego kraju.
Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników. Tove Jansson (1914–2001) marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku – miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: „Małe trolle i duża powódź”. Po dwóch kolejnych powieściach: „Komecie nad Doliną Muminków” (1946) i „W Dolinie Muminków” (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.
Niezwykle popularna książka, klasyka literatury węgierskiej. Przedstawia dzieje gromadki chłopców uczniów budapesztańskiego gimnazjum którzy gorąco pokochali swój plac zabaw i bronili go przed napaścią rówieśników z innej szkoły. Autor szczególnie podkreśla takie wartości, jak honor, odwaga i poczucie obowiązku.Ferenc Molnr (właśc. F. Neumann), ur. w 1878 r. w Budapeszcie, zm. w 1952 r. w Nowym Jorku. Ukończył studia prawnicze w Genewie. W czasie I wojny światowej był korespondentem wojennym. W 1930 r. opuścił Węgry na stałe. Przebywał w Austrii, Szwajcarii, od 1939 r. w Stanach Zjednoczonych. Pracował jako dziennikarz. Jest autorem licznych opowiadań i powieści dla dorosłych czytelników, a także komedii i dramatów, dzięki którym zdobył popularność w Europie i Ameryce. W Polsce nieustającym uznaniem cieszy się wielokrotnie wznawiana powieść dla młodzieży Chłopcy z Placu Broni.
Życie grubego Gbura jest poukładane i spokojne toczy się (dosłownie!) od miski do kanapy i z powrotem. Jego ludzie stwierdzają jednak, że Gburowi potrzebny jest ktoś, kto go rozrusza i tak rodzina powiększa się o przygarniętą ze schroniska rudą kotkę Żabkę.Opowiem ci, mamo, co robią koty to przezabawna historia obrazkowa, a jednocześnie pierwsza kocia encyklopedia dla małego czytelnika, który nie będzie mógł się oderwać od przygód Żabki, Gbura, a także ich licznych przyjaciół. W tej książce czeka was jednak nie tylko czytanie i oglądanie rysunków, lecz także rozwiązywanie zadań i ćwiczenie spostrzegawczości poprzez wyszukiwanie poukrywanych przez autorkę szczegółów.Już wkrótce wy także się przekonacie, że co dwa koty, to nie jeden. Tylko czy Gbur uważa tak samo?Co robią koty? To dobre pytanie. Wcale nie jestem pewna, czy każdy Polak umie na nie odpowiedzieć. Dlatego moim zdaniem powinien poznawać te niezwykłe zwierzęta, gdy jest jeszcze małym Polakiem. W codziennym życiu, ale i z mądrych, zabawnych, rozwijających wrażliwość książek. Potem nie tylko będzie umiał odpowiedzieć na pytania swoich dzieci, ale przede wszystkim nie przejdzie już obojętnie obok żadnego kota. Miłej lektury!Dorota SumińskaNikola Kucharska jest ilustratorką i autorką książek, komiksów oraz gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Współpracuje z wieloma wydawcami między innymi w Polsce, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii. Jej Podróż dookoła świata. Północpołudnie. Wschódzachód nominowano w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a Zwierzęta, które zniknęły. Atlas stworzeń wymarłych (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka 2018.Joanna Wajs w dzieciństwie chciała zostać stroicielką fortepianów. Nic z tego niestety nie wyszło, dlatego dziś jest tłumaczką literatury włosko- i anglojęzycznej, redaktorką, poetką, a także współautorką kilku książek dla dzieci między innymi Dzikich przewodników. Zwierząt w mitach, baśniach i legendach oraz Zwierząt, które zniknęły. Atlasu stworzeń wymarłych. Jeśli akurat nic nie pisze ani nie czyta, to pewnie naprawia muszle nadepniętym ślimakom albo ratuje inne żyjątka czasem również te, które wcale nie chcą być ratowane. Mieszka u swoich kotów (Buraka i Krewetki), ślimaka emeryta (Jana Marii) i wrony inwalidki (Nostromo).
Odważ się rozwiązać 1051 zadań w minutę! Wysil szare komórki, skup się i wytęż pamięć, aby połączyć klucze w pary, odszukać pieczonego kurczaka albo policzyć, co da się kupić za dychę. Czekają cię rozmaite wyzwania labirynty, porównywanie obrazków i skomplikowane układanki. Uwaga, zaczynamy grę!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?