Jest tylko kilka tak ważnych płyt w historii polskiej muzyki rockowej. Muzyka i teksty z tego krążka odcisnęły piętno i fascynowały kilka pokoleń. Płyta pierwotnie wydana w 1982 roku, a więc w trakcie stanu wojennego, co ma swoje odzwierciedlenie w tekstach, w których Bogdan Olewicz stara się przekazać klimat i prawdę o tamtych dziwnych i niespokojnych czasach. Od pierwszego do ostatniego utworu, płyta jest perfekcyjna, a „Autobiografia" to rockowy hymn wszech czasów. 11 września 2017 nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ ukaże się wyjątkowe wydawnictwo. Album „UNU”, który pierwotnie został wydany przez Tonpress doczekał się jeszcze lepszej, jeszcze mocniejszej w brzmieniu wersji. Reedycja CD, to największe przeboje zespołu Perfect w zremasterowanej wersji. Każdy Polak powinien mieć tę płytę na półce, bo poza wspaniałą muzyką, to jeszcze kawałek polskiej historii.
tracklista:
1. Co za hałas, co za szum
2. Druga czytanka dla Janka
3. Idź precz!
4. Pocztówka do państwa Jareckich
5. Autobiografia
6. A kysz, biała mysz
7. Nie bój się tego wszystkiego (Chodź kochanie)
8. Wyspa, drzewo, zamek
9. Chce mi się z czegoś śmiać
10. Objazdowe nieme kino
„OPOWIEŚĆ '44” to pełny jak nigdy dotąd - wyśpiewany i zagrany - obraz powstańczej Warszawy. Nowy historyczno-edukacyjny projekt muzyczny Fundacji Sztafeta i Wytwórni Muzycznej MTJ związany z powstaniem warszawskim to album – trylogia wydawana w rocznicę PW, na którym zostaną zaprezentowane utwory znane wraz z odkrytymi na nowo autentycznymi piosenkami oddziałów powstańczych. Część pierwsza „W bój pójdziemy” to utwory napisane w konspiracji przed wybuchem powstania oraz obraz entuzjazmu pierwszych dni walki. Do powstania albumu został wykorzystany Mój Śpiewnik Powstańczy, wydany przez Muzeum Powstania Warszawskiego, który zawiera teksty i zaznacza do jakich melodii mogły być śpiewane. Wcześniej nikt tego bogatego materiału nie opracował wykonawczo. Po raz pierwszy będzie on zaprezentowany na wydawnictwie „OPOWIEŚĆ'44”.
tracklista:
1. Aleksandra Wiszniewska, Teatr Muzyczny Od Czapy - Szumi las
2. Arkadiusz Buczkowski, Teatr Muzyczny Od Czapy - O Barbaro
3. Jan Rozmanowski, Teatr Muzyczny Od Czapy - Konspiracja
4. Arkadiusz Buczkowski, Teatr Muzyczny Od Czapy, Antonina Święcińska - Natalia
5. Klara Płatek, Teatr Muzyczny Od Czapy, Krzysztof Rękawek - Może Visa, może stena
6. Małgorzata Przybysz, Teatr Muzyczny Od Czapy - Dorota
7. Teatr Muzyczny Od Czapy - Warszawskie dzieci
8. Karolina Kozłowska, Teatr Muzyczny Od Czapy - Marsz Śródmieścia
9. Krzysztof Żochowski, Sławomir Giska, Piotr Ochnik, Arkadiusz Buczkowski, Karolina Kozłowska, Teatr Muzyczny Od Czapy, Małgorzata Wasilewska - Pałacyk Michla
10. Krzysztof Żochowski, Sławomir Giska, Teatr Muzyczny Od Czapy, Ewa Rudnik - Marsz Bielan
11. Sławomir Giska, Teatr Muzyczny Od Czapy - Sanitariuszka Małgorzatka
12. Teatr Muzyczny Od Czapy - Miasto, Stare Miasto
13. Weronika Kowalska, Teatr Muzyczny Od Czapy - Marsz Żoliborza
14. Teatr Muzyczny Od Czapy - Nikt z nas śmierci się nie boi
„Wolność na topie” to największe polskie przeboje, których wspólnym mianownikiem jest niezależność. Na dwupłytowym wydawnictwie MTJ, które swoją premierę ma 19 czerwca 2017, zebrano silną reprezentację polskich artystów. Wśród nich m.in. Raz Dwa Trzy, Kapitan Nemo, Hurt, Perfect, IRA. Ich twórczość jednoczyła nas w trudnych historycznych momentach, a także dodawała motywacji oraz inspirowała do walki o wolność i marzenia. Na najnowszym wydawnictwie MTJ usłyszymy takie hity jak „Kocham wolność”, „Chcemy być sobą”, „Nadzieja”, „Mury” czy „Trudno nie wierzyć w nic”.
tracklista:
CD 1
1.Chłopcy Z Placu Broni – Kocham wolność
2. KOMBI Łosowski – Jaki jest wolności smak
3. Klaus Mitffoch, Lech Janerka - Konstytucje
4. Perfect – Chcemy być sobą
5. Natalia Sikora – Dom wschodzącego słońca
6. Krystyna Prońko, Artur Gadowski, Andrzej E-moll Kowalczyk, Paweł Piecuch – Wolni od zła
7. Kobranocka – I nikomu nie wolno się z tego śmiać
8. Stanisław Soyka, Janusz YANINA Iwański – Na miły Bóg
9. Pudelsi – Wolność słowa
10. Brygada Kryzys – To co czujesz, to co wiesz
11. Proletaryat – Nie wyrażam zgody
12. Kapitan Nemo – Słodkie słowo
13. Hurt – Załoga G
14. Lombard – Przeżyj to sam
15. Marek Jackowski – W życiu trzeba zawsze wolnym być
16. IRA - Nadzieja
CD 2
1. Jacek Bończyk – Modlitwa o wschodzie słońca
2. Tomasz Kordeusz – To wolność
3. Robert Janowski – Odpowiedź zna wiatr
4. Jacek Kaczmarski - Mury
5. Marek Andrzejewski - Motyl
6. Krzysztof Daukszewicz – Klasówka z fragmentu wolności
7. Czerwony Tulipan, Krystyna Święcicka - Sarajewo
8. Mirosław Czyżykiewicz – Konie narowiste
9. Agata Klimczak – Moja Wolności
10. Piotr Kajetan Matczuk, Piotr Augustynowicz, Tomasz Imienowski – Piosenka o robaku
11. Maciej Maleńczuk – Dezerter /Le Deserteur
12. Paweł Kukiz – Ratujcie nasze dusze
13. Raz Dwa Trzy – Trudno nie wierzyć w nic
14. Antonina Krzysztoń - Braciszku
15. Teatr Piosenki - Wolność
16. Wojciech Młynarski – W szkole wolności
Płyta „KOMBI koncert 40-lecia” jest zapisem jubileuszowego koncertu zespołu KOMBI.
W 2016 r. zespół KOMBI świętował swoje 40-lecie. Z tej okazji wydał płytę "Nowy album" z premierowymi piosenkami, książkę "KOMBI - Słodkiego miłego życia - Prawdziwa historia" i zagrał koncert jubileuszowy.
Koncert 40-lecia odbył się w Gdańsku 24 czerwca 2016 r. i został zarejestrowany staraniem Sławomira Łosowskiego, lidera zespołu, tak zresztą jak pozostałe dwa rocznicowe koncerty KOMBI (10-lecia i 15-lecia) i tak jak one wydany na płycie.
Na płycie 40-lecia, podobnie jak na płytach 10-lecia i 15-lecia, obok piosenek są utwory instrumentalne. Warto tutaj przypomnieć, że pierwszą płytą zespołu (wydaną jako singel w końcu lat 70.) była instrumentalna kompozycja Łosowskiego Wspomnienia z pleneru. Jubileuszowy album składa się z dwóch krążków; do CD dodatkowo dodano DVD, a to dzięki temu, że koncert zarejestrowany został przez kilka kamer. Na CD jest 15 wybranych z koncertu utworów: 9 piosenek i 6 instrumentali, zaś DVD zawiera cały koncert bez bisów: 11 piosenek i 7 instrumentali w przepięknej oprawie laserów i pirotechniki. Utwory z obu krążków to przede wszystkim największe hity KOMBI, m.in. Słodkiego miłego życia, Kochać się za późno i Black and white, a ponadto 3 (na DVD 4) nowe piosenki z „Nowego albumu” wydanego przed rokiem jako zapowiedź jubileuszu zespołu. Koncertowe wersje zarówno starych hitów, jak i nowych piosenek są nasycone ekspresją i brzmieniową przestrzenią. Album "KOMBI koncert 40-lecia" to rarytas dla fanów tego zespołu i duża dawka dobrej muzyki dla tych, którzy dopiero odkrywają muzykę KOMBI.
tracklista:
CD
1. Bez ograniczeń energii
2. Wspomnienia z pleneru
3. Nietykalni
4. Czekam wciąż
5. Na dobre dni
6. Taniec w słońcu
7. Miłością zmieniaj świat
8. Za ciosem cios
9. Przytul mnie
10. Kochać cię za późno
11. Słodkiego miłego życia
12. Nowe narodziny
13. Black & white
14. Nowy Rozdział
15. Zaczarowane miasto
DVD
1. Bez ograniczeń energii
2. Wspomnienia z pleneru
3. Nietykalni
4. Czekam wciąż
5. Na dobre dni
6. Taniec w słońcu
7. Jaki jest wolności smak
8. Miłością zmieniaj świat
9. Tomek solo
10. Za ciosem cios
11. Przytul mnie
12. Kochać cię za późno
13. Słodkiego miłego życia
14. Nowe narodziny
15. Black & white
16. Nowy rozdział
17. Casablanka
18. Zaczarowane miasto
To już trzecia płyta Aurelii Luśni, ale pierwsza autorska oraz na pewno najbardziej osobista. Album ‘Po godzinach’ zawiera jedenaście piosenek, do których Aurelia napisała muzykę. Teksty tworzyła wraz z Joanną Piwowar-Antosiewicz i Piotrem Banaszkiem. Producentem muzycznym płyty jest Andrzej Izdebski oraz Leszek Biolik. ‘Po godzinach robimy rzeczy najprzyjemniejsze, zatrzymujemy się, żeby smakować życie, stąd tytuł płyty’. Jak mówi sama artystka – "Po godzinach" to płyta na dzień i noc. Znajdują się na niej ulotne, spokojne kompozycje, jak i wyraźne, mocne brzmienia.
tracklista:
1. I żeby było tak
2. Ramy
3. Fajna nieFajna
4. Rozdroża
5. Marionette
6. Zaklinanie
7. Miejska Gra
8. Kata-strofy
9. Nienazwany szkic
10. Little Bird
11. Świtanie
Czy wiesz, co to jest chleb św. Antoniego? Czasem skarbonki z taką etykietą można znaleźć pod figurką św. Antoniego z Padwy. A związane jest to z pewną legendą. Antoni był pustelnikiem, człowiekiem bardzo mądrym, oczytanym i poważnym. Imponował swą wiedzą, a głęboką wiarę przekazywał podczas kazań, na które przychodziły tłumy. Wędrował po okolicy i czytał, bardzo dużo czytał. Pewnego dnia, gdy zatrzymał się niedaleko młyna, zauważył wokół wielki popłoch i rozpacz siedzącej nad brzegiem strumienia kobiety. Była to młynarzowa, której mały synek zaginął i już od wielu godzin nikt nie potrafił go znaleźć. Antoni zdecydował się pomóc, ale w zamian poprosił o cały wóz mąki, by z niej upiec chleb i obdarować nim wszystkich biednych w okolicy. Posłuchaj, czy mu się to udało Św. Antoni to patron zagubionych już wiesz dlaczego!Był sobie Święty... to seria pięciu legend, pięciu płyt CD. Każda z opowieści wspaniale zinterpretowana przez Wojciecha Wysockiego - polskiego aktora teatralnego i filmowego, przykuwa uwagę słuchacza baśniowym klimatem i tajemniczą atmosferą podsycaną muzyką poważną dźwięczącą w tle, dźwiękami natury. Audiobook wydany w sztywnej oprawie wraz z książeczką z przepięknymi ilustracjami, zadaniami, kolorowankami, związanymi tematycznie z treścią.
Widzisz wiszący w samochodzie medalik ze św. Krzysztofem? To o nim jest ta opowieść. Podobno niewiele mówił, był olbrzymem i budził grozę. Jednak imponował wielką siłą i zjednywał sobie ludzi bardzo dobrym sercem. Krzyś mieszkał wraz z rodzicami w małej chatce nad rzeką. Uwielbiał wylegiwać się na jej brzegu i marzyć, a nade wszystko łowić ryby z ojcem. Niestety stało się nieszczęście i rodzice Krzysztofa zniknęli. Zdążył jedynie zauważyć znikające w oddali postaci groźnych jeźdźców. Przygarnięty przez grupę kupców, wędrował z nimi po całym kraju. Wyrósł na bardzo wysokiego, postawnego mężczyznę, dysponującego ogromną siłą. Pomagał wszystkim, których spotkał na swej drodze. Aż pewnego dnia, podczas ciężkiej przeprawy przez rzekę poznał samego Króla. Posłuchaj historii św. Krzysztofa - patrona kierowców, podróżujących, przewoźników i żeglarzy.
„Był sobie Święty...” to seria pięciu legend, pięciu płyt CD. Każda z opowieści wspaniale zinterpretowana przez Wojciecha Wysockiego - polskiego aktora teatralnego i filmowego, przykuwa uwagę słuchacza baśniowym klimatem i tajemniczą atmosferą podsycaną muzyką poważną dźwięczącą w tle, dźwiękami natury. Audiobook wydany w sztywnej oprawie wraz z książeczką z przepięknymi ilustracjami, zadaniami, kolorowankami, związanymi tematycznie z treścią.
Czy wiesz, który święty wymyślił Jasełka? Dzięki któremu od choinką pojawił się żłóbek i stajenka? To wszystko sprawka Świętego Franciszka. Mały Franek mieszkał w domu, w którym nigdy niczego nie brakowało. Dobrze wiodło się całej rodzinie Bernardone, bo tak brzmi nazwisko Franciszka. Pod okiem nauczycieli wyrastał na mądrego, acz beztroskiego chłopca. Pobierał lekcje fechtunku, czyli sztuki rycerskiej. Jednak z czasem coraz częściej popadał w zadumę i kierował swą uwagę na zupełnie inne tematy – podziwiał piękno świata, zapach kwiatów, kolory, śpiew ptaków. Dorosły Franciszek wyruszył na wyprawę wojenną. Przetrzymywany w niewoli, lecz wykupiony przez ojca, wrócił zupełnie odmieniony. Tu właśnie zaczyna się właściwa historia Świętego Franciszka z Asyżu, świętego, który kroczył z wilkiem i urządził pierwszą w historii bożonarodzeniową szopkę.
„Był sobie Święty...” to seria pięciu legend, pięciu płyt CD. Każda z opowieści wspaniale zinterpretowana przez Wojciecha Wysockiego - polskiego aktora teatralnego i filmowego, przykuwa uwagę słuchacza baśniowym klimatem i tajemniczą atmosferą podsycaną muzyką poważną dźwięczącą w tle, dźwiękami natury. Audiobook wydany w sztywnej oprawie wraz z książeczką z przepięknymi ilustracjami, zadaniami, kolorowankami, związanymi tematycznie z treścią.
Święty Jerzy, bo o nim jest ta legenda, był rycerzem. Wiernie walczył w wielu wojnach, był lojalny i oddany. Wsławił się odwagą i męstwem. Jednak musiał uciekać przed prześladowaniami, ponieważ nie posłuchał okrutnego rozkazu niegodziwego króla. Wędrował wiele dni, przez nieznane krainy. Zapragnął odpocząć nad potokiem, ale na jego brzegu dojrzał przepiękną dziewczynę. Dziewczyna płakała. Była to córka króla, której wybranek następnego dnia miał stoczyć walkę ze smokiem, albowiem tylko pod tym warunkiem ojciec królewny zgodził się na ich ślub. Jerzy wysłuchał opowieści i zgodził się im pomóc. A co się stało dalej… posłuchaj legendy o dzielnym św. Jerzym, który smoka się nie lękał. Stał się patronem żołnierzy, górników, harcerzy i rolników. „Był sobie Święty...” to seria pięciu legend, pięciu płyt CD. Każda z opowieści wspaniale zinterpretowana przez Wojciecha Wysockiego - polskiego aktora teatralnego i filmowego, przykuwa uwagę słuchacza baśniowym klimatem i tajemniczą atmosferą podsycaną muzyką poważną dźwięczącą w tle, dźwiękami natury. Audiobook wydany w sztywnej oprawie wraz z książeczką z przepięknymi ilustracjami, zadaniami, kolorowankami, związanymi tematycznie z treścią.
Czy znasz historię pierwszego strażaka na świecie? Bycie strażakiem to nie tylko gaszenie płomieni, to także zapobieganie pożarom i pomoc tym, których domy uległy zniszczeniu. Taki właśnie był św. Florian. Był bardzo mały kiedy zapragnął zostać żołnierzem. Chciał wreszcie dorosnąć, opuścić wioskę, wędrować po świecie, a nade wszystko być wolnym. Zrealizował swe marzenie, został mężnym wojem w srebrnej zbroi. Wsławił się w wielu bitwach i walkach, jednak po długiej tułaczce tęsknił czasem za domem i rodziną. Podczas jednej z wędrówek ze swym oddziałem natknęli się na wielki pożar, który pewnie pochłonąłby całą wioskę, gdyby nie pomysłowość Floriana. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób Florek uratował wioskę? Posłuchaj bajki.""Był sobie Święty..."" to seria pięciu legend, pięciu płyt CD. Każda z opowieści wspaniale zinterpretowana przez Wojciecha Wysockiego - polskiego aktora teatralnego i filmowego, przykuwa uwagę słuchacza baśniowym klimatem i tajemniczą atmosferą podsycaną muzyką poważną dźwięczącą w tle, dźwiękami natury. Audiobook wydany w sztywnej oprawie wraz z książeczką z przepięknymi ilustracjami, zadaniami, kolorowankami, związanymi tematycznie z treścią.
Zespół został założony w 2015 roku przez muzyków związanych z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz zespołem Disparates. Punktem wyjścia stały się piosenki Bartka Kulika inspirowane muzyką folkowych songwriterów lat sześćdziesiątych. Na pierwszą płytę Późnego Lata (która oprócz wspomnianego folku zawiera także elementy piosenki poetyckiej, muzyki filmowej, cygańskiego jazzu i alternatywnego rocka) składa się trzynaście utworów. Muzyka grana przez zespół oparta jest w dużej mierze na klasycznym brzmieniu instrumentów akustycznych (smyczki, instrumenty dęte, instrumenty etniczne). Zespół celowo zrezygnował z dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą nowe technologie, w tym z brzmień „syntetycznych”.W warstwie tekstowej utworów mieszają się elementy baśniowości z codzienną prozą, bezpośrednie odniesienia do obecnych sytuacji społecznych czy nawet politycznych z symboliczną, nie stroniącą od surrealizmu poetyką. Całość: muzyka i tekst, tworzą swoisty realno-magiczny świat, w którym słuchacz ma pewną przestrzeń do indywidualnej interpretacji. Skład zespołu: Bartek Kulik – wokal, gitara, ukulele, mandolina; Agnieszka Grajkowska-Wierzba – saksofony; Grzegorz Bojanowski – bas; Przemek Rynkowski – akordeon, dzwonki; Wojtek Skruszewicz – skrzypce; Łukasz Tur – waltornia, skrzydłówka; Adam Zaguła – perkusja.
tracklista:
1. 10 lat później
2. Latawiec
3. Bruno
4. Późne lato
5. Grześ
6. Garda
7. Piosenka marcowa
8. Piosenka sierpniowa
9. Piosenka grudniowa
10. Czarna róża
11. Lea
12. Zuzia
13. Major melduje się w Dreźnie
Artystka jest rodowitą gdańszczanką i właśnie w tym mieście stawiała swe pierwsze muzyczne kroki. Tutaj ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu, a w latach 1970-72 była słuchaczką Studia Piosenki PR i TV prowadzonego przez Renatę Gleinert. Po raz pierwszy muzyczny świat usłyszał o Grażynie w 1971 roku na FPR w Zielonej Górze. Rok później artystka przeniosła się do Poznania, który na kilka lat stał się jej „drugim domem”. Od tego momentu kariera wokalistki potoczyła się błyskawicznie. Nie mogło być inaczej, bo jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to „najczarniejsza z białych kobiet”.
Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Areth Franklin czy Billie Holiday.
Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Grażyny przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel jak również niezwykle osobiste wersje kolęd i pastorałek z całego świata.
Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu i centrali w Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim. Od 1997 współpracowała z Triem Jarosława Śmietany. Brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także za granicą, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła w trasach koncertowych po USA i Francji.
2 grudnia 2012 podczas gali wręczenia Złotych Mikrofonów otrzymała Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Najnowszy album Grażyny Łobaszewskiej „Sklejam Się”, promowany piosenką tytułową, to efekt współpracy z muzykami zespołu Ajagore i wieloma wybitnymi autorami tekstów. Stylistycznie to wciąż muzyka dla ludzi wrażliwych i z wyrobionym gustem, od pop, poprzez soul aż do rocka. Nie trzeba chyba dodawać, że wokalnie „Sklejam Się” to najwyższy światowy poziom! Grażyna Łobaszewska wciąż nie ma sobie równych.
tracklista:
1. Sklejam się
2. Filozof
3. Pomost
4. Anglia wita
5. Para-finał
6. Pełnia szczęść
7. Rzym płonie
8. Kurkuma
9. Ole gondola
10. Szpilki
11. Pełnoletni
Po kilku latach przerwy, do gry wrócił zespół Golden Life. Zespół porusza się w różnych stylach, od rocka, popu, rapu do country. Dwa utwory grupy: „Wszystko to co mam” i „24.11.94” (singel poświęcony ofiarom pożaru w hali Stoczni Gdańskiej 24 listopada 1994) dotarły do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego. Zespół jest zaliczany do kręgu Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Autorzy również takich przebojów jak „Dobra, dobra, dobra”, „Helikopter (w głowie)” czy nagrali nowy album,. Promuje go kompozycja zatytułowana „A wiesz” z charakterystycznym, porywającym riffem i znakomitym tekstem, świetnie zaśpiewanym przez Adama Wolskiego. Piosenka, podobnie jak większość utworów Golden Life, zachęca do spojrzenia na świat i życie z większym optymizmem i wiarą.
tracklista:
1. Nigdy nie mów
2. Chory świat
3. Zrozumiesz-Uwierzysz
4. A wiesz
5. Mocno żyć
6. Niebieski poniedziałek
7. Celebryta
8. Jeszcze raz
9. Kochaj Siebie
10. Bezpowrotnie
Wydany w styczniu 2017 roku album „Krzyż” Chłopców z Placu Broni jest reedycją wydawnictwa z 1994. Album zawiera materiał nagrany w 1991, poszerzony o dwie piosenki z koncertu oraz dodatkowy utwór "The Beat". Całość materiału została zremiksowana techniką cyfrową.
tracklista:
1. Krzyż
2. Nasz nowy hymn
3. Kocham wolność 4. Zawsze będę Cię kochał jak nikt
5. Wystarczy żyć
6. Hare Krsna
7. Jesteśmy nieśmiertelni
8. Kocham Cię
9. Chłopcy i dziewczyna
10. Naprawić świat
11. Number 7
12. The beat...
OLGA SZOMAŃSKA - wokalistka, aktorka, laureatka Super Jedynki KFPP w Opolu oraz I nagrody Sopot TOPtrendy Festiwal za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu Es Petrus”). Ma na swoim koncie liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach m.in. „Kwiaty we włosach”, „Krzyżacy rock-opera”, „Legalna blondynka”, „Zakonnica w przebraniu”. Znana szerszej publiczności jako Marzenka z serialu „M jak Miłość”. Uczestniczka VI edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”
Minęło już 11 lat od czasu, kiedy cała Polska śpiewała i klaskała „Niech mówią, że to nie jest miłość” - wielki przebój Piotra Rubika i Zbigniewa Książka zaśpiewany przez Olgę w duecie z Przemysławem Brannym. Piosenka zdobyła wówczas wszystkie najważniejsze polskie nagrody muzyczne: Super Jedynkę KFPP w Opolu, I nagrodę „TopTrendy Festiwal” w Sopocie oraz tytuł „Przeboju Lata z Jedynką”, a koncertowa płyta z oratorium „Tu Es Petrus” w krótkim czasie pokryła się podwójną platyną.
Album „w Duetach” to przekrojowa płyta Olgi zawierająca 12 wyjątkowych duetów wokalnych, nagranych na przestrzeni tych lat m.in. z Januszem Radkiem, Krzysztofem Kiljańskim, Maciejem Silskim, Michałem Rudasiem do niezwykle różnych projektów muzycznych. Od ścieżki dźwiękowej filmu „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, przez widowisko „Krzyżacy rock-opera”, aż do spektaklu „Oku-la-la-ry” oraz mszę gospelową „Missa Gospel's op.2”.
Na płycie znalazło się również premierowe nagranie z Mateuszem Ziółko oraz utwór singlowy „Przecież wszystko mamy”, nagrany razem z Maciejem Miecznikowskim, zapowiadający ich autorską płytę „To jednak miłość”, której premiera zaplanowana jest na wiosnę 2017 roku.
tracklista:
1. Olga Szomańska, Przemysław Branny - Niech mówią, że to nie jest miłość (2005)
2. Olga Szomańska, Janusz Radek - Miłość to wierność wyborowi (2005)
3. Olga Szomańska, Krzysztof Kiljański - I wanna be loved by you (2009)
4. Olga Szomańska, Maciej Silski - Dopiero miłość (2011)
5. Olga Szomańska, Tomasz Busławski - I want you back (2011)
6. Olga Szomańska, Tomasz Zimoch - Zakochani staruszkowie (2012)
7. Olga Szomańska, Marcin Jajkiewicz - Milczenie twe tajemne jest nienadaremne (2014)
8. Olga Szomańska, Marcin Kołaczkowski - Historia (2015)
9. Olga Szomańska, Henri Seroka - Au noeud de la poitrine / Coraz mniej nas (2016)
10. Olga Szomańska, Michał Rudaś - Kochaj i rób co chcesz (2016)
11. Olga Szomańska, Mateusz Ziółko - Na dnie (Choćbym spadał) (2016)
12. Olga Szomańska, Maciej Miecznikowski - Przecież wszystko mamy (2016)
Najpiękniejsze polskie kolędy w wyjątkowych aranżacjach Piotra Rubika.
Obok choinki czy dekoracji na wigilijnym stole, to właśnie kolędy tworzą bożonarodzeniowy nastrój i dzięki nim możemy poczuć w pełni magię świąt.
Zapraszamy do wspólnego kolędowania z Piotrem Rubikiem.
tracklista:
1. Bóg się rodzi
2. Tryumfy
3. Dzisiaj w Betlejem
4. Oj maluśki
5. Anioł pasterzom mówił
6. Pójdźmy wszyscy do stajenki
7. Hej w Dzień Narodzenia
8. Cicha noc
9. Gdy śliczna Panna
10. Gdy się Chrystus rodzi
11. Mędrcy świata
12. W żłobie leży
13. Jezus Malusieńki
14. Wśród nocnej ciszy
15. Przybiezeli do Betlejem
16. Lulajże Jezuniu
17. Wesoła nowina
Koncert Życzeń: Z dedykacją - to trzecia z serii kompilacja popularnych piosenek z tzw. dedykacją dla kogoś bliskiego.
Nie ma wątpliwości, że te dwa słowa „Koncert życzeń” pojawiły się razem z muzyką. Ale najściślej związane są przede wszystkim z piosenką i radiem. To dzięki nim, przedwojenna, raczkująca jeszcze polska radiofonia skutecznie zdobywała słuchaczy. Koncert życzeń już wtedy był jedną z najpopularniejszych audycji redagowanych na podstawie radioabonenckich próśb, a nawet żądań.
Na najnowszej kompilacji znalazły się m.in. takie przeboje jak „Lubię wracać tam gdzie byłem” w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego, „Słodkiego miłego życia” zespołu Kombi czy „Wielka dama tańczy sama” Anny Jantar.
Ten album to idealny prezent z dedykacją dla …
tracklista:
CD 1
1. Alibabki – Kapitańskie tango
2. Irena Jarocka – Aranjuez mon amour
3. 2 Plus 1 – Windą do nieba
4. Pod Budą – Ballada o ciotce Matyldzie
5. Anna Jantar – Dyskotekowy bal
6. Rober Janowski – Do Ani (Kocham cię) /Kult/
7. Janusz Popławski – Jak za dawnych lat
8. Alicja Majewska – Pan ciut niemodny
9. Skaldowie – Medytacje wiejskiego listonosza
10. Andrzej Dąbrowski – Kołysanka na rozstanie
11. Anna Jurksztowicz – Hej, Man!
12. Stefan Witas – Pieśń o matce
13. Ryszard Rynkowski – Zwierzenia Ryśka, czyli jedzie pociąg
14. Irena Jarocka – Nie odchodź jeszcze
15. Zbigniew Wodecki – Lubię wracać tam gdzie byłem
16. Jarema Stępowski – Taksówkarz warszawski
CD 2
1. Jerzy Połomski – Cała sala śpiewa z nami
2. Bohdań Smoleń, Krzysztof Krawczyk – Dziewczyny, które mam na myśli
3. Alicja Majewska – Na przekór wszystkim będę spać
4. Papa Dance – Naj story
5. Kapitan Nemo – Bar paradise
6. Krzysztof Krawczyk – Parostatek
7. Albert Harris – Gdy radio w pokoiku gra
8. Waldemar Kocoń – Powrócę tam
9. Andrzej Zaucha – Piosenka z klawesynem
10. Krystyna Prońko – Opadają mi ręce
11. Malarze i Żołnierze – Po prostu pastelowe
12. Babsztyl – W siną dal
13. Halina Benedyk – Mamy po 20 lat
14. Stan Borys – Jaskółka uwięziona
15. Trubadurzy – Tajemnica pamiętnika
16. Leszcze – Tak się bawi nasza klasa
CD 3
1. Zbigniew Wodecki – Chałupy welcoome to
2. Ryszard Rynkowski – Wypijmy za błędy
3. Robert Janowski – Iść w stronę słońca / 2 Plus 1/
4. Katarzyna Sobczyk – Biedroneczki są w kropeczki
5. Papa Dance – Nietykalni
6. Big Day – Kochankowie
7. Lady Pank – Raport z N.
8. Kombi – Słodkiego, miłego życia
9. Stan Borys – Dziś prawdziwych cyganów już nie ma
10. Poerox – Wyspy migdałowe
11. Bogusław Mec – Z wielkiej nieśmiałości
12. Anna Jantar – Wielka dama tańczy sama
13. Adam Aston – Zakochany złodziej
14. Andrzej i Eliza – Życie jest jakie jest
15. Felicjan Andrzejczak – Noc komety
16. Bajm – Wędrujemy
W Domisiowej Krainie, gdzieś za Wielkim Lasem, mieszkają sobie... Domisie.
Śmieszne stworki, śmieszne pysie,
Wciąż wesołe miny mają,
Do śpiewania zachęcają.
Mamy nadzieje, że bardzo dobrze znacie Pysię, Amelkę, Bazylego i Eryka, którzy razem z innymi Domisiami i domisiowymi muppetami spotykają się z Wami w TVP od ponad 12 lat. W takim towarzystwie nie można się nudzić.
A domisiowych śpiewanek nie można... nie lubić !!!
tracklista:
1. Ruszaj w świat Domisiu
2. Ja i mój rower
3. Czysta energia
4. Podwórko pełne przygód
5. Piosenka piłkarza
6. Domisiowa zdrowa woda
7. Ty odkrywcą bądź przyrody
8. Plama
9. O pieska trzeba dbać
10. Wędrówki z mapą
11. Koła, kręgi, obręcze
12. Bo ty nie umiesz czekać
13. Domisie uparciuchy
14. Każdy może być malarzem
15. Domisiowe rozśmieszanki
16. Okulary włóż
17. Domisiu schowaj rogi
18. Domisiowy bohater
19. Wakacje w krainie Fantazji
20. Domisiowa Kraina
Ballada rockowa to typ piosenki, który łączy ludzi o różnych gustach, upodobaniach i poglądach. Na szkolnych dyskotekach, kiedy czeka się na ""wolne kawałki"", ballada rockowa to prawdziwy skarb. W domu, kiedy wieczorem chce się odpocząć od hałasu i zgiełku - ballada sprawdza się najlepiej. Polskie ballady rockowe, mają tę dodatkową wartość, że łatwiej nam zrozumieć emocje zawarte w tekstach i najzwyczajniej się wzruszyć. Na płytach z serii ""Najlepsze Ballady Rockowe"" obok klasycznych kompozycji taki gwiazd jak Perfect, Lady Pank, Budka Suflera, Dżem czy Lombard, znajdziemy także piosenki młodych, często debiutujących artystów jak Maja Kleszcz & Incarnations czy Ralph Kaminski.Lista utworów:1. Wspomnienia z pleneru - Kombi2. Klub Wesołego Szampana - Formacja Nieżywych Schabuff3. Objazdowe nieme kino - Perfect4. Parasolki - Rezerwat5. Ciągły ból głowy - Hazard6. Poste Restante - Ziyo7. Cichy brzeg - Gedeon Jerubbaal8. Strzeż się tych miejsc - Klaus Mitffoch9. Układ sił - Republika10. Blues samotności - Obstawa Prezydenta11. Coraz mniej - Turbo12. Nie do przewidzenia - Big Day13. Biała perła - mój żaglowiec - Sławomir Łosowski14. Tak długo czekam - Obywatel G.C.15. O, Ela (live krótka wersja) - Chłopcy z Placu Broni
Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Studiował również na Muzycznym Uniwersytecie CODARTS w Rotterdamie. Artysta związany jest na co dzień z agencją artystyczną TUFF oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Jego twórczość nawiązuje stylistyką do artystycznego popu oraz muzyki filmowej. Instrumenty klasyczne, takie jak skrzypce czy fortepian to nieodłączne elementy tworzonych przez niego kompozycji.
Ralph Kaminski ma za sobą występ podczas festiwalu w Opolu, gdzie razem z zespołem My Best Band in the World został zaproszony do przedstawienia swojego autorskiego materiału na scenie alternatywnej. Artysta dzielił scenę z takimi gwiazdami jak Mela Koteluk, Kasia Nosowska czy Pablopavo. Debiutancka płyta Ralpha Kaminskiego ukaże się już jesienią (Listopad 2016) pod szyldem wytwórni FONOBO Label. „Zawsze” to drugi singiel z nadchodzącego albumu artysty. Tak jak w przypadku „Podobno”, pierwszego singla muzyka, „Zawsze” opowiada o miłości i jest kontynuacją poetyckiej, przepełnionej emocjami historii.
tracklista:
1. Apple Air
2. Morze
3. Zawsze
4. Podobno
5. Jan
6. Mój hymn o Warszawie
7. Lato bez ciebie
8. Los
9. Grudniowa piosenka
10. I znów
11. Kocham
12. Meybick song
13. Outro
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?