Album "Tango Attack! Live in Cieszyn" to prawdziwa gratka dla fanów muzyki instrumentalnej, przestrzennych dźwięków orkiestry, ale i mocnego, charakterystycznego wokalu (w tej roli bezbłędny Andres Martorell). Wydawnictwo powstało przy współpracy Sądeckiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją maestro Leszka Mieczkowskiego, zespołu "Tango attack" w składzie: Piotr Malicki (gitara akustyczna i elektryczna), Hadrian Filip Tabęcki (fortepian i aranżacje), Grzegorz Bożewicz (bandoneon i akordeon) oraz wokalisty Andres'a Martorell. Materiał na płytę został nagrany na żywo podczas koncertu w Cieszynie. Repertuar wyznaczony jest jedynie granicami wyobraźni – od klasycznego tanga w nowych aranżacjach po wariacje utworów popularnych i specjalne autorskie kompozycje.
tracklista:
1. Tzigane tango
2. S.V.P
3. Vuelvo al sur
4. El choclo
5. Otono porteno
6. Por una cabeza
7. Cumparsita
8. Malena
9. Nocturna
10. Nostalgias
11. Muerte del angel
12. Libertango
Grażyna Łobaszewska to postać, której nie trzeba przedstawiać. Krytycy bez wahania porównują wokalistkę z Arethą Franklin czy Billie Holiday. Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Grażyny przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel jak również niezwykle osobiste wersje kolęd i pastorałek z całego świata.
W dwupłytowym zestawie znajdziemy płytę artystki - "Sklejam się" oraz niezwykle wyjątkowe wydawnictwo - "Dziwny jest…", na którym znajdują się utwory Czesława Niemena w wykonaniu Grażyny Łobaszewskiej.
tracklista:
CD 1 - Sklejam się
1. Sklejam się
2. Filozof
3. Pomost
4. Anglia wita
5. Para-finał
6. Pełnia szczęść
7. Rzym płonie
8. Kurkuma
9. Ole gondola
10. Szpilki
11. Pełnoletni
CD 2 - Dziwny jest...
1. Wspomnienie
2. Ach, jakie oczy
3. Jeszcze sen
4. Najdłuższa noc
5. Stoję w oknie
6. Obok nas
7. Płonąca stodoła
8. Jednego serca
9. Nim przyjdzie wiosna
10. Dziwny jest ten świat
11. Moja piosnka
Historia Śląska to ponad sześćdziesiąt lat wytężonej pracy i determinacji. Pracy zmieniającej definicję folkloru. Jak znaleźć sposób, żeby przekonać słuchacza do tego zjawiska i pokazać mu całe jego bogactwo? Jak sprawić, żeby konsument kultury nagle zaczął nucić „Poszła Karolinka do Gogolina”, albo „Szła dzieweczka do laseczka”? To niełatwe zadanie wzięli na swoje barki pierwszy kierownik artystyczny zespołu Stanisław Hadyna, oraz dbająca o choreografię, pani profesor Elwira Kamińska. To dzięki ich wizji i pasji udało się nie tylko przekonać, ale wręcz zafascynować naszym rodzimym folklorem najpierw Polskę a później cały Świat. Na przestrzeni sześciu ostatnich dekad, Śląsk kontynuował tę rozpoczętą w roku 1953 misję z pełną świadomością wagi tego zadania i profesjonalizmem ale równocześnie z niebywałą radością i wdziękiem. Wytwórnia muzyczna MTJ przedstawia wyjątkowe wydawnictwo Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Kolędy w najpiękniejszych aranżacjach to pozycja obowiązkowa na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
tracklista:
1. Gdy się Chrystus rodzi
2. W dzień Bożego Narodzenia
3. Gwiazdo Betlejemska
4. Na Pasterkę gorole
5. W żłobie leży
6. Północ już była
7. Jezus malusieńki
8. Pójdźmy wszyscy
9. Pasterze nie zwlekali
10. Gdy śliczna Panna
11. Cicha noc
12. Polonez – kolęda
13. Mędrcy świata
14. Lulajże Jezuniu
15. Święta to biele
16. Oj maluśki
17. Przybieżeli do Betlejem
18. Bóg się rodzi
19. Ta święta noc
20. Adeste Fideles
„Perfect - Live April 1.1987 3 LP na 30-lecie koncertu” to reedycja kultowego albumu koncertowego, który został zarejestrowany podczas występu w gdańskiej hali Olivii po reaktywacji zespołu. Po 30 latach materiał z pamiętnego koncertu został poddany masteringowi i ponownie wydany na trzech płytach winylowych nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ. „Perfect - Live April 1.1987 3 LP na 30-lecie koncertu” prezentuje 25 piosenek, które wówczas stanowiły lwią część dorobku grupy. Na tym wyjątkowym wydawnictwie winylowym usłyszymy między innymi: „Obracam w palcach złoty pieniądz”, „Idź precz”, „Chcemy być sobą”, „Nie płacz Ewka”, czy legendarną „Autobiografię”.
tracklista:
LP1
1. Jeszcze nie umarłem
2. Bażancie życie
3. Ale wkoło jest wesoło
4. Autobiografia
5. Wyspa, drzewo, zamek
6. Obracam w palcach złoty pieniądz
7. Opanuj się
8. Jak ja nie lubię historii
9. Wieczorny przegląd moich myśli
LP2
1. Nasza muzyka wzbudza strach
2. Nie patrz jak ja tańczę
3. Nie bój się tego wszystkiego
4. Po co?
5. Idź precz!
6. Czytanka dla Janka
7. Niewiele ci mogę dać
8. Ja, my, oni
9. Pepe wróć
LP3
1. A kysz biała mysz
2. Chcemy być sobą
3. Kariera
4. Objazdowe nieme kino
5. Oczy czarne
6. Żywy stąd nie wyjdzie nikt
7. Nie płacz Ewka
"Moje najpiękniejsze piosenki" to najnowsze wydawnictwo prezentujące niezwykłą twórczość Piotra Rubika. Na albumie znajdziemy aż 27 dobrze znanych i lubianych utworów. Wśród kompozycji pojawia się również utwór premierowy - "Dokąd".
tracklista:
1. Marcin Januszkiewicz, Olivia Wieczorek - Dokąd
2. Anna Józefina Lubieniecka, Marta Moszczyńska, Zofia Nowakowska - Psalm z Krakowem
3. Michał Bajor - Taka miłość w sam raz
4. Michał Gasz, Zofia Nowakowska – Niech mówią, że to nie jest miłość
5. Zofia Nowakowska, Grzegorz Wilk – Do kolan rzuci nam się Wisła
6. Mirosław Czyżykiewicz – Anioł bezdomny
7. Michał Gasz – Oblubieniec
8. Grzegorz Wilk – Generalny gubernator
9. Michał Gasz, Anna Józefina Lubieniecka, Zofia Nowakowska, Grzegorz Wilk – Psalm kochania
10. Michał Gasz, Michał Bogdanowicz, Grzegorz Wilk – Psalm braci aniołów
11. Michał Gasz, Zofia Nowakowska – Nad bukiet maków
12. Zofia Nowakowska, Grzegorz Wilk – Miłość to wierność wyborowi
13. Marta Moszczyńska, Grzegorz Wilk – Przylądek dobrej nadziei
14. Michał Gasz, Michał Bogdanowicz, Anna Józefina Lubieniecka, Marta Moszczyńska, Zofia Nowakowska, Grzegorz Wik – Litania do Każdziutkiego na ziemi
15. Grzegorz Wilk – Psalm z aniołem stróżem
16. Michał Gasz, Michał Bogdanowicz, Anna Józefina Lubieniecka, Marta Moszczyńska, Zofia Nowakowska, Grzegorz Wilk – Co ma przeminąć to przeminie
17. Michał Bajor – Ja jestem bogaty
18. Zofia Nowakowska – Psalm mojej nadziei
""One Love"" to piąta płyta Johna Portera, pochodząca z 1987 roku. Jest to płyta koncertowa, zawierająca materiał nagrany w warszawskim klubie Park. Od koncertu i nagrania albumu minęło 30 lat, a muzyka zawarta na krążku jest wciąż świeża i aktualna. Album został nagrany wspólnie z Neilem Blackiem, który zagrał na elektrycznych skrzypcach. Jego osoba kojarzona głównie z Maanamem (produkował wiele płyt tego zespołu) - na stałe także zaczęła być łączona z projektami Johna.Lista utworów:1. Everlasting madness 2. Slaughterhouse3. One love4. Born5. Hit the Mystery6. Winter Dream7. Romeo8. River and a Bridgea9. Come Home
Album "Wujek.81 Czarna Ballada" to wydawnictwo, na którym znajdziemy utwory ze spektaklu wyprodukowanego przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności oraz Instytucję Kultury im. K. Bochenek Katowice - Miasto Ogrodów. Partnerem spektaklu jest Opera Śląska w Bytomiu. Spektakl oraz towarzysząca mu muzyka opowiadają o wydarzeniach w kopalni Wujek 1981 roku. Wydawnictwo przepełnione jest silnymi emocjami, które na długo pozostaną ze słuchaczami.
tracklista:
1. Miuosh – Dach 02
2. Ewa Leśniak, Bernard Krawczyk, Jan Bógdoł, Antoni Gryzik i inni – Dach (Dziesięć pięter)
3. Ambroży Żychiewicz, Michał Lupa, Karol Huget, Paweł Wawrzyczny i inni – Paczka z Efu
4. Barbara Lubos, Dariusz Chojnacki – Martwe niebo
5. Ambroży Żychiewicz, Michał Lupa, Karol Huget, Paweł Wawrzyczny i inni – Ebirah
6. Joanna Kściuczyk-Jędrusik – Ja, Barbórka
7. Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Miuosh – Farba_04
8. Wiesław Sławik – Sztajger i UFO
9. Grażyna Bułka – Ni ma nigdy
10. Anna Kadulska – Tango śmierci
11. Ambroży Żychiewicz, Franciszek Borgiel – A gdyby papież
12. Anna Kadulska – Śmierć jak kromka chleba
13. Joanna Kściuczyk-Jędrusik – Wiara, nadzieja, miłość
14. Miuosh – Mróz_06
15. Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Aleksandra Sikorska, Karina Grabowska i inni – Zostanie nam pamięć
16. Miuosh – Pamięć_08
Ta płyta jest trochę śmieszna, ale wtedy była szaloną radością, namacalnym dowodem na to, że trwamy… - tak o debiutanckim krążku mówi Artur Gadowski, wokalista zespołu. Pierwsza płyta zespołu IRA została nagrana i zmiksowana w CCS Studio Warszawa, w listopadzie 1989 roku. W tym roku od jej wydania mija 28 lat, ale nadal nie tylko fani zespołu lubią do niej wracać. Płyta „IRA” w zremasterowanej wersji brzmi jeszcze lepiej i mocniej. Reedycja dostępna jest na CD oraz na płycie winylowej.
tracklista:
1. Kiedyś będziesz moja
2. Wszystko mogę mieć
3. Hej mała
4. Adres w sercu
5. Odsłoń twarz
6. Zostań tu
7. Srebrne sny
8. Iluzja
9. Mów do mnie
10. Na na
Szara to najnowszy album kultowego zespołu Sztywny Pal Azji. Na wydawnictwie znajdziemy utwory mocno osadzone w dotychczasowej twórczości zespołu, ale i takie, które wynoszą twórczość muzyków w nieznane dotąd rejony. Przepiękne kompozycje, dopracowany w każdym calu tekst i niezwykły charakter muzyki zespołu Sztywny Pal Azji sprawiają, że obok tej płyty nie można przejść obojętnie.Lista utworów:1. Iluminacje2. Eskimos3. Pamiętnik4. 5 dni5. Wstyd6. 50007. Tess8. Luxtorpeda9. 17 Kwietnia10. Jezus11. Światło12. Pocałunek w Rzymie13. Czy ty czy ja
Anna Jantar to jedna z najbardziej lubianych piosenkarek polskie estrady. Jej piękny, charakterystyczny głos towarzyszył słuchaczom przez całe lata 70-te i do dziś z przyjemnością wraca się do jej piosenek. Album „The Best: Anna Jantar Nic nie może wiecznie trwać” to praktycznie wszystkie przeboje artystki. Na płycie usłyszymy m.in. „Dyskotekowy bal”, „Wielka dama tańczy sama” „Radość najpiękniejszych lat” czy tytułowy „Nic nie może wiecznie trwać”.
tracklista:
1. Nic nie może wiecznie trwać
2. Moje jedyne marzenie
3. Spocząć
4. Pozwolił nam los
5. Zawsze gdzieś czeka ktoś
6. Tylko mnie poproś do tańca
7. Nie ma piwa w niebie
8. Dyskotekowy bal
9. Ktoś między nami
10. Wielka dama tańczy sama
11. Gdzie są dzisiaj tamci ludzie
12. Radość najpiękniejszych lat
13. Tak dobrze mi w białym
14. Do żony wróć
15. Kto umie tęsknić
16. My Baby Waits For Rainy Days
Na próżno szukać drugiego tak mocnego wokalu, tak mocnego charakteru i tak mocnych utworów. Marek Dyjak to artysta kompletny, nie dający się zaszufladkować w żadnej ze znanych kategorii. "Nagrywając tę płytę byłem chłopcem 20 letnim, nie wiedziałem jeszcze zbyt dużo o muzyce. Szukaliśmy wtedy z Adamem tropu, który miał prowadzić mnie do muzyki Joe Cockera. Ta próba się nie udała, powstała płyta zupełnie inna niż się spodziewaliśmy. Jaka? Teraz macie kolejną szansę to usłyszeć" – tak o swojej płycie „SZNYTY” mówi Marek Dyjak.
tracklista:
1. Odsuń się koleś
2. Psychika psychicznego kurdupla
3. U nas w Europie
4. Na równoważni marsz
5. Żołnierzyk i laleczka
6. Śliczny i błyszczący
7. Ogień nas wydymia
8. Człak zbuntowany
9. Kołysanka dla księżniczki Romi
10. Zgoda na antypodach
11. Pieśń rezerwisty
12. Łoj
„Drzewa-koncert akustyczny” – najnowszy album zespołu Kobranocka, który ukaże się 30 października nakładem wytwórni MTJ. Na płycie usłyszmy 20 piosenek, część doskonale znanych, część odkurzonych i granych tylko na występach akustycznych. Wydawnictwo wyjątkowe - nagrania pochodzą z koncertu „bez prądu”, który zespół zagrał i zarejestrował w łódzkim radiu.
tracklista:
1. Ela, czemu się nie wcielasz
2. W okamgnieniu
3. Zataczówka
4. Gorycz w chlebie
5. Kwiaty na żywopłocie
6. Wewnątrz mnie
7. Ze łzami spłyń
8. Noc ogonem szatana
9. List z pola boju
10. Miłość to tylko pieniądze
11. I nikomu nie wolno się z tego śmiać
12. Kocham Cię jak Irlandię
13. Wracaj, bo tak chcę
14. Po nieboskłony
15. Ballada dla samobójców
16. Łąki pod Grudziądzem
17. Póki to nie zabronione
18. Poznałem Cię na procesji
19. Koniec nocy
20. Droga Mario
21. Mówię Ci, że
Wolna Grupa Bukowina to instytucja na polskiej scenie piosenki poetyckiej. Od niemal pięciu dekad muzycy i poeci dostarczają słuchaczom niezwykłych wzruszeń i emocji. Album "Majster Bieda" to wybór najlepszych i najpopularniejszych utworów zespołu.
tracklista:
1. Majster Bieda
2. Bukowina I
3. Bukowina II
4. Pejzaże harasymowiczowskie
5. Piosenka o zajączku
6. Między nami
7. Zobacz, Anno
8. Maestro bezdomny
9. Wychodzimy z zimy
10. Kołysanka dla Joanny I
11. Nocna piosenka o mieście
12. Kołysanka dla Joanny II
13. Piosenka Wiosenna
14. Ballada o Cześku Piekarzu
15. Bez słów
16. Nuta z Ponidzia
17. Rzeka
18. Sielanka o domu
19. Pieśń łagodnych
20. Post scriptum jesiennej miłości
21. Robinson
22. Cienka struna
23. Marketa
24. Każdy si nese swe brzime
25. Kejkliri
26. Strakapud
Dotychczas Grochowiak utożsamiany był wyłącznie z turpizmem, eksponowaniem ponurych, brzydkich stron egzystencji. Ideą najnowszego wydawnictwa jest pokazanie go jako twórcy, który mimo bagażu wojennego tworzył także wiersze liryczne, pogodne, nawiązujące do klasycznego widzenia piękna. Teksty są ułożone w sposób tworzący poetycką, biograficzną historię z miłością jako motywem przewodnim. Jako narrator recytujący 7 wierszy (z tłem muzycznym) wystąpił Wiesław Komasa. Jeden wiersz dla kontrastu recytuje M. Różczka. Piosenki śpiewają: M. Umer, S. Soyka, Z. Zamachowski M. Przybylski, J. Szrom i K. Napiórkowski. Grają jazzmani: Henryk Miśkiewicz, S. Kurkiewicz, Michał Miśkiewicz, R. Murakowski. Do tego kwartet smyczkowy i filharmoniczne instrumenty dęte (obój, flet, fagot, puzon).
tracklista:
1. Zbigniew Zamachowski, Wiesław Komasa, Magdalena Różczka - Świt
2. Wiesław Komasa - Kanon
3. Janusz Szrom - Tęsknię
4. Krzysztof Napiórkowski - Mobile
5. Zbigniew Zamachowski - Nad tomem mazurków Chopina (Mówmy o miłości)
6. Marcin Przybylski, Wiesław Komasa - Zaproszenie do miłości / Uroda pokory
7. Wiesław Komasa - Z pamiętnika
8. Janusz Szrom - Niewiele
9. Wiesław Komasa - Bitwa
10. Stanisław Soyka, Barbara Pospieszalska - Całowanie
11. Wojciech Majewski - Zgliszcza
12. Magda Umer - La destinee
13. Wojciech Majewski - Interlude
14. Wiesław Komasa - Jak mały jest człowiek
15. Zbigniew Zamachowski, Wojciech Majewski - Lepiej
16. Magdalena Różczka - Ars poetica
17. Zbigniew Zamachowski - Mój portret
18. Marcin Przybylski - Gałązka jagód - Cz. 1 Uśmiech pożegnalny
19. Marcin Przybylski - Gałązka jagód - Cz. 2 Rehabilitacja w szpitalu
20. Wiesław Komasa - Łazarz
21. Wiesław Komasa - Z godziny na godzinę
Big Dance to już niemal klasyka tego lżejszego oblicza polskiej muzyki. Kiedy zaczynali karierę pod koniec lat osiemdziesiątych pewnie nikt się nie spodziewał, że ta muzyka będzie się tak dynamicznie i tak długo rozwijać. Dziś już wiadomo, że tak. Nowy album Bid Dance to idealne potwierdzenie.
tracklista:
1. A więc chodź
2. Cały świat tańczy
3. Impreza na 102
4. To szalone lata
5. O O Balanga
6. Ciał maleńka
7. Tysiąc głupich myśli
8. Jemioła
9. Kalejdoskop życia
10. Kolorowy bananowy
11. Czerwone maki i białe róże
12. Dzień dziecka
13. Siedzę na ławce i ciągnę browar
14. Jadę na wczasy
15. Piknik disco
Radio Wawa znane jest nie od dziś z niezwykłego zaangażowania w popularyzację polskiej muzyki. Słuchacze tej rozgłośni mogą każdego dnia obcować z najlepszymi przebojami zarówno wielkich gwiazd jak i młodych artystów. Ogromna dawka tych hitów znalazła się właśnie na tym albumie.
tracklista:
CD 1
1. Kayah - Fleciki
2. Szymon Chodyniecki - Sam na sam
3. Mig - Będę Przy Tobie
4. Pectus - Oceany
5. Marcin Rozynek - Najlepsze
6. Ewelina Flinta - Żałuję, że Cię znałam
7. Video - Bella
8. Perfect - Wyspa, drzewo, zamek
9. Varius Manx, Kasia Stankiewicz - Piątek
10. Mario Bischin, Yzzy - Jak ja kocham Cię
11. Mrozu - Rollercoaster
12. Kombi - Kochać Cię za późno
13. Shakin' Dudi - Au, sza la la la
14. Lady Pank - Vademecum skauta
15. Lombard - Mam dość
16. De Mono - Statki na niebie
17. Robert Janson - Małe szczęścia
18. Brathanki - Gdzie ten, który powie mi
19. Zakopower – Boso
CD 2
1. Artur Gadowski - Ona jest ze snu
2. Myslovitz - Z twarzą Marilyn Monroe
3. Czadoman - Ruda Tańczy Jak Szalona
4. Kombi - Nietykalni - skamieniałe zło
5. Papa Dance - Naj Story
6. Mr. Zoob - Mój jest ten kawałek podłogi
7. Lombard - Szklana pogoda
8. Stachursky - Typ niepokorny
9. Red Lips - PS.
10. Lady Pank - Fabryka małp
11. Ewa Farna - Znak
12. Kobranocka - Kocham Cię jak Irlandię
13. Golden Life - A wiesz
14. Perfect - Autobiografia
15. Cleo - Na pół
16. O.N.A. - Znalazłam
17. Monika Brodka - Miałeś być
18. Weekend - Za każdą chwilę z Tobą
19. Reni Jusis - Kiedyś cię znajdę
„Największe Przeboje TVP ABC 2” to ulubione piosenki małych i dużych widzów TVP ABC. Tak jak przy pierwszej części, na nowym albumie usłyszymy doskonale znane i lubiane piosenki najlepszych wykonawców, kompozytorów i autorów tekstów dla dzieci, w tym hity telewizyjne i filmowe. Wydawnictwo wyjątkowe, bo stworzone wspólnie z widzami TVP ABC, którzy wybierają największe dziecięce przeboje w ramach plebiscytu, przeprowadzanego na stronie internetowej kanału. „Największe Przeboje TVP ABC 2” to utwory o wysokich walorach edukacyjnych, artystycznych i wychowawczych, które śpiewane są przez najmłodszych, ale także ich rodziców i dziadków.
tracklista:
1. Domisiowe czarowanie - Domisie
2. Domisiowa gimnastyka - Domisie
3. Domowa piosenka (Każdy ma jakiegoś bzika…) - Zespół Dziecięcy Fasolki
4. Duchy Łakomczuchy - Zespół Dziecięcy Fasolki
5. Kołysanka - Cezary Kwieciński, Joanna Jabłczyńska, Karolina Trębacz-Mazurkiewicz
6. Moja fantazja - Zespół Dziecięcy Fasolki
7. Naleśników czas - Joanna Jabłczyńska, Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Andrzej Śledź, Magdalena Smuk-Wolak, Sasza Reznikow, Agnieszka Babicz-Stasierowska
8. Na Wyspach Bergamuthach - Piotr Fronczewski, Akademia Pana Kleksa
9. Pocałuj żabkę w łapkę - Zespół Dziecięcy Fasolki
10. Domisowe ratunkowe pogotowie - Domisie
11. Koloryku - Dzieci z programu Teleranek
12. Witajcie w naszej bajce - Akademia Pana Kleksa
13. Rodzina Treflików - Natalia Kukulska
14. Ropucha Kłamczucha - Zespół Dziecięcy Fasolki
15. Piosenka z programu Petersburski Music Show - Adrian Wiśniewski
Jest tylko kilka tak ważnych płyt w historii polskiej muzyki rockowej. Muzyka i teksty z tego krążka odcisnęły piętno i fascynowały kilka pokoleń. Płyta pierwotnie wydana w 1982 roku, a więc w trakcie stanu wojennego, co ma swoje odzwierciedlenie w tekstach, w których Bogdan Olewicz stara się przekazać klimat i prawdę o tamtych dziwnych i niespokojnych czasach. Od pierwszego do ostatniego utworu, płyta jest perfekcyjna, a „Autobiografia" to rockowy hymn wszech czasów. 11 września 2017 nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ ukaże się wyjątkowe wydawnictwo. Album „UNU”, który pierwotnie został wydany przez Tonpress doczekał się jeszcze lepszej, jeszcze mocniejszej w brzmieniu wersji. Reedycja CD, to największe przeboje zespołu Perfect w zremasterowanej wersji. Każdy Polak powinien mieć tę płytę na półce, bo poza wspaniałą muzyką, to jeszcze kawałek polskiej historii.
tracklista:
1. Co za hałas, co za szum
2. Druga czytanka dla Janka
3. Idź precz!
4. Pocztówka do państwa Jareckich
5. Autobiografia
6. A kysz, biała mysz
7. Nie bój się tego wszystkiego (Chodź kochanie)
8. Wyspa, drzewo, zamek
9. Chce mi się z czegoś śmiać
10. Objazdowe nieme kino
„OPOWIEŚĆ '44” to pełny jak nigdy dotąd - wyśpiewany i zagrany - obraz powstańczej Warszawy. Nowy historyczno-edukacyjny projekt muzyczny Fundacji Sztafeta i Wytwórni Muzycznej MTJ związany z powstaniem warszawskim to album – trylogia wydawana w rocznicę PW, na którym zostaną zaprezentowane utwory znane wraz z odkrytymi na nowo autentycznymi piosenkami oddziałów powstańczych. Część pierwsza „W bój pójdziemy” to utwory napisane w konspiracji przed wybuchem powstania oraz obraz entuzjazmu pierwszych dni walki. Do powstania albumu został wykorzystany Mój Śpiewnik Powstańczy, wydany przez Muzeum Powstania Warszawskiego, który zawiera teksty i zaznacza do jakich melodii mogły być śpiewane. Wcześniej nikt tego bogatego materiału nie opracował wykonawczo. Po raz pierwszy będzie on zaprezentowany na wydawnictwie „OPOWIEŚĆ'44”.
tracklista:
1. Aleksandra Wiszniewska, Teatr Muzyczny Od Czapy - Szumi las
2. Arkadiusz Buczkowski, Teatr Muzyczny Od Czapy - O Barbaro
3. Jan Rozmanowski, Teatr Muzyczny Od Czapy - Konspiracja
4. Arkadiusz Buczkowski, Teatr Muzyczny Od Czapy, Antonina Święcińska - Natalia
5. Klara Płatek, Teatr Muzyczny Od Czapy, Krzysztof Rękawek - Może Visa, może stena
6. Małgorzata Przybysz, Teatr Muzyczny Od Czapy - Dorota
7. Teatr Muzyczny Od Czapy - Warszawskie dzieci
8. Karolina Kozłowska, Teatr Muzyczny Od Czapy - Marsz Śródmieścia
9. Krzysztof Żochowski, Sławomir Giska, Piotr Ochnik, Arkadiusz Buczkowski, Karolina Kozłowska, Teatr Muzyczny Od Czapy, Małgorzata Wasilewska - Pałacyk Michla
10. Krzysztof Żochowski, Sławomir Giska, Teatr Muzyczny Od Czapy, Ewa Rudnik - Marsz Bielan
11. Sławomir Giska, Teatr Muzyczny Od Czapy - Sanitariuszka Małgorzatka
12. Teatr Muzyczny Od Czapy - Miasto, Stare Miasto
13. Weronika Kowalska, Teatr Muzyczny Od Czapy - Marsz Żoliborza
14. Teatr Muzyczny Od Czapy - Nikt z nas śmierci się nie boi
„Wolność na topie” to największe polskie przeboje, których wspólnym mianownikiem jest niezależność. Na dwupłytowym wydawnictwie MTJ, które swoją premierę ma 19 czerwca 2017, zebrano silną reprezentację polskich artystów. Wśród nich m.in. Raz Dwa Trzy, Kapitan Nemo, Hurt, Perfect, IRA. Ich twórczość jednoczyła nas w trudnych historycznych momentach, a także dodawała motywacji oraz inspirowała do walki o wolność i marzenia. Na najnowszym wydawnictwie MTJ usłyszymy takie hity jak „Kocham wolność”, „Chcemy być sobą”, „Nadzieja”, „Mury” czy „Trudno nie wierzyć w nic”.
tracklista:
CD 1
1.Chłopcy Z Placu Broni – Kocham wolność
2. KOMBI Łosowski – Jaki jest wolności smak
3. Klaus Mitffoch, Lech Janerka - Konstytucje
4. Perfect – Chcemy być sobą
5. Natalia Sikora – Dom wschodzącego słońca
6. Krystyna Prońko, Artur Gadowski, Andrzej E-moll Kowalczyk, Paweł Piecuch – Wolni od zła
7. Kobranocka – I nikomu nie wolno się z tego śmiać
8. Stanisław Soyka, Janusz YANINA Iwański – Na miły Bóg
9. Pudelsi – Wolność słowa
10. Brygada Kryzys – To co czujesz, to co wiesz
11. Proletaryat – Nie wyrażam zgody
12. Kapitan Nemo – Słodkie słowo
13. Hurt – Załoga G
14. Lombard – Przeżyj to sam
15. Marek Jackowski – W życiu trzeba zawsze wolnym być
16. IRA - Nadzieja
CD 2
1. Jacek Bończyk – Modlitwa o wschodzie słońca
2. Tomasz Kordeusz – To wolność
3. Robert Janowski – Odpowiedź zna wiatr
4. Jacek Kaczmarski - Mury
5. Marek Andrzejewski - Motyl
6. Krzysztof Daukszewicz – Klasówka z fragmentu wolności
7. Czerwony Tulipan, Krystyna Święcicka - Sarajewo
8. Mirosław Czyżykiewicz – Konie narowiste
9. Agata Klimczak – Moja Wolności
10. Piotr Kajetan Matczuk, Piotr Augustynowicz, Tomasz Imienowski – Piosenka o robaku
11. Maciej Maleńczuk – Dezerter /Le Deserteur
12. Paweł Kukiz – Ratujcie nasze dusze
13. Raz Dwa Trzy – Trudno nie wierzyć w nic
14. Antonina Krzysztoń - Braciszku
15. Teatr Piosenki - Wolność
16. Wojciech Młynarski – W szkole wolności
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?