Nadciśnienie naczyniowonerkowe W ciągu ostatnich dwóch dekad w rodzimym piśmiennictwie ukazały się dwie monografie poświęcone nadciśnieniu naczyniowonerkowemu. W prezentowanej publikacji po raz pierwszy podjęto próbę tak szerokiego omówienia różnych aspektów tej choroby. Warto podkreślić, że tę opracowaną przez grono wybitnych specjalistów monografię oparto nie tylko na nowoczesnym piśmiennictwie, ale również na bogatym własnym doświadczeniu Autorów.Należy oczekiwać, że ze względu na swój charakter książka może być przydatna w codziennej pracy zarówno lekarzy internistów, jak i lekarzy różnych innych specjalności - między innymi hipertensjologów, kardiologów, nefrologów i radiologów.Prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Januszewicz
Pierwszy w Polsce kompleksowy podręcznik żywienia i leczenia żywieniowego dzieci zdrowych i chorych, napisany oraz zredagowany przez najlepszych polskich specjalistów pod red. prof. Hanny Szajewskiej i dr hab. n. med. Andrei Horvath z Kliniki Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Bogaty spis treści; praktyczne i wiarygodne informacje uwzględniające najnowsze wytyczne; przejrzysty układ. Publikacja przeznaczona dla pediatrów, gastroenterologów, lekarzy rodzinnych i dietetyków.
ABC bilansów zdrowia dziecka Najnowszy, kompleksowy, praktyczny podręcznik uwzględniający aktualne zalecenia i przepisy. Pomocne tabele, komplet siatek centylowych (w tym ciśnienia tętniczego) i standardów rozwojowych, kolorowe ilustracje, przejrzysty układ treści.W jakim wieku wykonywać badania bilansowe, co jest celem poszczególnych bilansów zdrowia, co i jak badać, jak interpretować wyniki?Szczegółowe opisy badań, takich jak m.in.: antropometryczna ocena stanu odżywienia i wzrastania, pomiar ciśnienia tętniczego, ocena dojrzewania płciowego, bilansowe badanie ortopedyczne, bilansowe badania okulistyczne.Lektura obowiązkowa dla pediatrów i lekarzy rodzinnych.
Interna Szczeklika stanowi kontynuację podręcznika chorób wewnętrznych wydawanego od 2005 roku pod redakcją profesora Andrzeja Szczeklika. Po śmierci Profesora wydawca podjął decyzję o umieszczeniu jego nazwisko w tytule książki, aby w ten sposób upamiętnić Jego fundamentalny wkład w to dzieło.
Podręcznik Interna Szczeklika 2017 jest oparty na zasadach EBM (evidence-based medicine), co oznacza, że wszystkie informacje na temat diagnostyki, leczenia i prewencji chorób odzwierciedlają aktualne i wiarygodne dane naukowe oraz wytyczne postępowania opracowane przez renomowane towarzystwa naukowe.
Książka Interna Szczeklika kierowana jest głównie dla lekarzy specjalizujących się w chorobach wewnętrznych i w dziedzinach wywodzących się z interny, lekarzy specjalistów,czy też lekarzy rodzinnych pragnących pogłębić swoją wiedzę oraz studentów medycyny.
W wersji elektronicznej podręcznika przeznaczonej na komputery osobiste, znajdują się nieumieszczone w drukowanej książce rozdziały, liczne ryciny i tabele oraz filmy, a także atlasy (np. hematologiczny) i indeks leków dostępnych w Polsce.
Aktualizacja podręcznika odbywa się na bieżąco, gdy tylko się pojawią nowe dane (np. wytyczne praktyki klinicznej) uzasadniające zmianę treści konkretnego rozdziału. Zmiany takie zostają niezwłocznie wprowadzone do wersji elektronicznej, a do drukowanej - co roku.
Podręcznik jest owocem stałej, ścisłej współpracy blisko 350 wybitnych polskich specjalistów w różnych dziedzinach i licznego zespołu redakcyjnego Medycyny Praktycznej.
W podręczniku Interna Szczeklika 2017 uwzględniono najnowsze wytyczne (2016, 2017), dotyczące m.in. następujących zagadnień::
- prewencja chorób sercowo-naczyniowych
- dyslipidemie
- migotanie przedsionków
- nadkomorowe zaburzenia rytmu serca
- niewydolność serca
- przewlekła obturacyjna choroba płuc
- szpitalne zapalenia płuc
- gruźlica
- dyspepsja
- choroba wrzodowa
- ostra biegunka infekcyjna
- choroby pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych
- przewlekłe WZW typu C
- nadczynność tarczycy
- choroby nadnerczy
- cukrzyca
- stosowanie krwi i jej składników
- ostre białaczki szpikowe
- reumatoidalne zapalenie stawów
- zapalenia naczyń
- spondyloartropatie seronegatywne
- dna moczanowa
- fibromialgia
- sepsa
- farmakologiczne leczenie otyłości
- rewizja klasyfikacji TNM nowotworów
Nowe rozdziały::
* Choroby czynnościowe przełyku
* Torbiele wątroby
* Ciało obce w przewodzie pokarmowym
* Dożylne leczenie płynami
* Choroba wysokościowa
Oddawana do rąk Czytelników książka ma charakter poradnika. Podzielono ją na cztery części.
W pierwszej omówiono ogólne zasady leczenia nadciśnienia tętniczego na podstawie obowiązujących wytycznych, w tym wytycznych Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego z 2013 roku oraz Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego z 2015 roku. W drugiej przedstawiono ogólne zasady leczenia zaburzeń lipidowych omawiane w obowiązujących wytycznych, z uwzględnieniem najnowszych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą z 2016 roku. W trzeciej części omówiono leczenie skojarzone nadciśnienia tętniczego i zaburzeń lipidowych z wykorzystaniem preparatów złożonych. W czwartej części zawarto praktyczne zasady postępowania w wybranych sytuacjach klinicznych często spotykanych w codziennej praktyce klinicznej. Poradnik przeznaczony jest przede wszystkim dla lekarzy praktyków, a Autorzy mają nadzieję, że będzie pomocny w podejmowaniu decyzji diagnostycznych i terapeutycznych.
Autorzy
Lekarze pracujący na oddziałach chorób wewnętrznych i POZ codziennie stykają się z pacjentami, którzy zgłaszają obecność różnego rodzaju zmian na skórze. Wiele z nich można z powodzeniem rozpoznać i leczyć bez konsultacji dermatologa.
Przedstawiany cykl Dermatologia dla niedermatologów powstał w celu ułatwienia niespecjalistom różnicowania niektórych chorób dermatologicznych i podjęcia decyzji, czy rozpocząć leczenie, czy skierować chorego do lekarza dermatologa.
Bogato ilustrowane opisy przypadków składają się z dwóch części - przedstawienia sytuacji klinicznej i komentarza. Łącznikiem obu tych części jest podane rozwiązanie. Dzięki takiemu układowi czytelnik może podczas lektury spróbować sam ustalić rozpoznanie, a następnie zweryfikować swoją diagnozę i zapoznać się z wyjaśnieniem specjalisty.
Książka stanowi cenne uzupełnienie przede wszystkim biblioteczki lekarzy chorób wewnętrznych i rodzinnych, a także wielu innych specjalności.
W książce - adresowanej przede wszystkim do lekarzy praktyków - przedstawiono najważniejsze zagadnienia związane z praktycznymi zasadami diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego. Przygotowując książkę, Autorzy z jednej strony brali pod uwagę ewolucję i te kierunki badań klinicznych, które w największym stopniu zadecydowały o nowoczesnym podejściu do chorego na nadciśnienie tętnicze. Z drugiej - dołożono wszelkich starań, aby nadać monografii jak najbardziej praktyczny charakter, tzn. zachowano zwięzły charakter książki, a wiele ważnych informacji pomocnych w podejmowaniu konkretnych decyzji terapeutycznych przedstawiono graficznie w postaci tabel i rycin. Vademecum diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego ułatwi lekarzom praktykom podejmowanie decyzji dotyczących diagnostyki i leczenia chorego na nadciśnienie tętnicze.
Prezentujemy kolejne, siódme wydanie najpopularniejszego wśród lekarzy i studentów podręcznika interny. Znalazło w nim miejsce wiele poprawek i uaktualnień uwzględniających wytyczne z lat 2015-2016 oraz całkiem nowe rozdziały dotyczące witaminy D czy chorób zakaźnych (gorączki krwotoczne, Zika, choroby przenoszone przez kleszcze).
Dołączony jest kod do bezpłatnego, półrocznego dostępu do elektronicznej wersji podręcznika.
Ostre białaczki
Przewlekła białaczka szpikowa
Nowotwory mieloproliferacyjne Ph-ujemne
Zespoły mielodysplastyczne
Cytometria przepływowa w diagnostyce nowotworów układu krwiotwórczego
Badania genetyczne w diagnostyce nowotworów układu krwiotwórczego
Lecznicze stosowanie cytokin w nowotworach układu krwiotwórczego
Pielęgnacja centralnego dostępu żylnego
Czy nie zdarzyło nam sie pomyślec, iż dobrze byłoby mieć pod ręką pomoc i wskazówkę w rozwiązaniu zagadki, jaką stanowi każdy chory? Wsparcie w znalezieniu drogi wyjścia z niepewności, której nieraz doświadczamy? Książeczkę, jaką można by włożyć do kieszeni fartucha lekarskiego, nie rozstawać się z nią na dyżurze, w gabinecie i podczas wizyty domowej. Z tą myślą powstało nasze kompendium. Główne działy książki: objawy choroby pierwsza pomoc w urazach i innych stanach nagłych zabiegi diagnostyczne i lecznicze badania diagnostyczne
"Praktyczny podręcznik psychoonkologii dorosłych" ma na celu poszerzenie wiedzy na temat uwarunkowań psychologicznych choroby, a także wskazuje sposoby udzielania pomocy psychologicznej choremu, pokazuje, jak rozwiązywać konkretne sytuacje między chorym a rodziną, chorym - lekarzem, psychologiem/psychoonkologiem i innymi członkami personelu medycznego. Taka praca to niezwykle trudne i obciążające zadanie. Dlatego też - redagując tę książkę - oprócz rozdziałów omawiających pracę z pacjentem zamieściłam też rozdział o tym, jak członkowie personelu medycznego mogą zadbać o siebie lub jakie podjąć działania własne, aby uniknąć zespołu wypalenia zawodowego.
fragment Wstępu od Redaktora
Książka dla wszystkich, którzy góry kochają, oraz dla tych, którzy w górach bywają. Pierwsze polskie kompendium wiedzy o górach i ludziach gór, zarówno tych rdzennych, jak i przybyszów zdobywających szczyty, napisane przez miłośnika i wybitnego znawcę gór. Czytelnik zostaje wchłonięty przez opowieść o heroicznych zmaganiach człowieka podczas zdobywania najwyższych gór świata, często za cenę cierpienia, a nawet życia. Znajdziemy tu opis najwyższych pasm górskich z uwzględnieniem historii regionu i antropologii mieszkańców, chorób związanych z dużymi wysokościami, dokumentację zachowań ludzkich w ekstremalnych warunkach i praktyczne wskazówki. Medyczna perspektywa autora, lekarza trudnych górskich ekspedycji, daje czytelnikowi niepowtarzalną szansę poznania fizjologicznych aspektów zmian, jakich doświadcza w górach ludzki organizm, co przekłada się zarówno na kondycję fizyczną, jak i na szczególne uwrażliwienie na magię gór i mistyczne doznania.
Pierwszy w Polsce kompleksowy i nowoczesny podręcznik EKG u dzieci i młodzieży. W ciekawy, przystępny i bardzo praktyczny sposób przedstawia wskazania i zasady wykonania badania EKG, systematyczną analizę zapisu i interpretację wyników, a także na przykładach wziętych z życia ilustruje miejsce badania EKG w diagnostyce typowych objawów i zespołów klinicznych. Niezbędny nie tylko dla lekarzy w trakcie specjalizacji z pediatrii, medycyny ratunkowej czy kardiologii dziecięcej (jako podstawa przygotowania się do egzaminu), ale także dla wszystkich lekarzy - bez względu na staż i miejsce pracy oraz doświadczenie - zajmujących się opieką nad dziećmi i młodzieżą (w tym zwłaszcza lekarzy rodzinnych).
To kolejna pozycja wydawnictwa Medycyna Praktyczna w bestsellerowej, bogato ilustrowanej serii podręczników w stylu "ABC zabiegów w pediatrii". To książka, którą trzeba mieć pod ręką!
Ta książka to owoc kilkudziesięcioletniego zawodowego doświadczenia hematologa, konsultanta pacjentek klinik ginekologii i położnictwa.
Niezaprzeczalne atuty książki to:
ponad 700 często bardzo szczegółowych pytań dotyczących różnych sytuacji związanych z chorobami krwi u kobiet, zwłaszcza ciężarnych
wiele pytań dotyczących danej jednostki chorobowej (nt. przyczyn danej choroby, kryteriów rozpoznania i leczenia), istotnych dla postępowania diagnostyczno-terapeutycznego
zwięzłe odpowiedzi zawierające najistotniejsze potrzebne informacje
przejrzysty podział na 20 rozdziałów ułatwiający wyszukanie odpowiedzi na nurtujące pytania.
Publikacja jest skierowana nie tylko do ginekologów, ale także do specjalistów chorób wewnętrznych i lekarzy rodzinnych, do których często zgłaszają się kobiety z problemami internistycznymi powiązanymi z ciążą lub chorobami ginekologicznymi.
W podręczniku Chirurgia zatok przynosowych - dostępy wewnątrznosowe znajdą Państwo m.in.:
najnowsze europejskie wytyczne ponownie definiujące poszczególne struktury jam nosa i zatok przynosowych pod kątem anatomii chirurgicznej
uaktualnioną wersję tekstu o anatomii bocznej ściany jam nosa, który został opublikowany w wyczerpanym już na rynku podręczniku "Boczna ściana jamy nosowej"
wszystkie elementy nowoczesnego podręcznika chirurgii zatok przynosowych
opisy kolejnych etapów poszczególnych procedur chirurgicznych
liczne ryciny doskonale ilustrujące opisywane procedury.
Podręcznik niezwykle pomocny zarówno dla osób szkolących się, jak i specjalistów.
Monografia przedstawia aktualny stan wiedzy z rożnych dziedzin hipertensjologii, uzupełniony bogatą dokumentacją zdjęciową. Przedstawiono również zasady nowoczesnej terapii nadciśnienia tętniczego i chorób współistniejących - w tym cukrzycy - uwzględniając najnowsze wytyczne postępowania z chorym na nadciśnienie tętnicze. Książka zawiera ponadto opisy chorych na nadciśnienie tętnicze w przebiegu rożnych chorób z dziedziny kardiologii, nefrologii, neurologii czy zaburzeń metabolicznych - poszczególne przypadki cechuje rożny stopień trudności diagnostycznych i terapeutycznych, uwzględniono też odrębności wieku młodego, a także zasady terapii. W każdym przypadku w zwarty sposób omówiono zalety i ograniczenia poszczególnych metod diagnostycznych, co pozwala ocenić ich przydatność diagnostyczną w konkretnej sytuacji klinicznej - stanowi to istotny walor dydaktyczny książki. Można wyrazić przekonanie, że monografia będzie przydatna dla lekarzy rożnych specjalności, którzy w swojej praktyce spotykają się z nadciśnieniem tętniczym.
Fragment przedmowy Prof. dr. hab. n. med. Włodzimierza Januszewicza
Podręcznik Podstawy chirurgii adresowany jest przede wszystkim do osób specjalizujących się w chirurgii ogólnej oraz przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych z innych dziedzin zabiegowych, jak również studentów medycyny zainteresowanych chirurgią, a także lekarzy specjalistów pragnących usystematyzować swoją wiedzę.
Drugie wydanie Podstaw chirurgii jest przykładem nowoczesnego podejścia do treści jak i sposobu jej przekazania. Przyjazny Czytelnikowi, logiczny układ poszczególnych rozdziałów, wypunktowanie najważniejszych wiadomości, liczne przejrzyste schematy, tabele, kolorowe rysunki i zdjęcia opracowywano tak, aby ułatwić przyswajanie wiedzy.
Uzupełnienie drugiego wydania Podstaw chirurgii będzie stanowić wersja multimedialna, która będzie systematycznie aktualizowana i rozbudowywana o zdjęcia i filmy*.
Dwutomowy podręcznik stwarza możliwość zdobycia wiedzy zarówno z zakresu nauk podstawowych przydatnych w chirurgii (np. gospodarka wodno-elektrolitowa, genetyka kliniczna) jak i z zakresu poszczególnych dziedzin specjalistycznych (np. chirurgia naczyniowa, neurochirurgia, traumatologia). Wiadomości z fizjologii i patofizjologii zostały ograniczone do zakresu niezbędnego dla zrozumienia diagnostyki i terapii.
Piśmiennictwo, umieszczone na końcu każdego rozdziału, obejmuje wybrane pozycje, to jest: najważniejsze podręczniki, aktualne wytyczne postępowania i najnowsze artykuły przeglądowe.
W artykule omówiono epidemiologię, patofizjologię oraz trudności diagnostyczne i odrębności leczenia wynikające ze współistnienia niewydolności serca i przewlekłej choroby nerek.
Przewodnik jest dokumentacją doświadczeń chorowania i zdrowienia pacjentów poddanych zabiegom kardiologii interwencyjnej oraz elektroterapii serca, w tym najczęściej stosowanej obecnie metodzie: ablacji podłoża arytmii serca.
Czasem arytmia wywołuje objawy trudne do rozpoznania, niestandardowe, których istnienia nie podejrzewają lekarze praktycy ani naukowcy. Dlatego te opowieści są warte poznania, choć mogą się wydawać niewiarygodne.
Od autora
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?