Książka Racheli"" to wzruszająca historia o poszukiwaniu własnej tożsamości i mierzeniu się z demonami przeszłości. O poznaniu samego siebie, o zdradzie i miłości, a także o bezgranicznej opiece matki nad dziećmi i walce o nie.Ella, od kilku lat mieszkająca w Nowym Jorku, po śmierci rodziców wraca do ich domu w Norwegii. Tam spotyka Rachelę - tajemniczą starszą panią wynajmującą dom rodziców Elli. Od tego spotkania losy obu kobiet zaczną się przeplatać, obie będą musiały się zmierzyć ze swoją przeszłością, a historia sięgająca drugiej wojny światowej zatoczy zaskakujące koło w finale powieści.
Krauz i Chos, detektywi z wydziału zabójstw, znani czytelnikom poprzednich książek Dominika Dna, tym razem poszukują sprawcy zbrodni na kilkunastoletnim chłopcu. Śledztwo, z początku pełne niejasności i znaków zapytania, wydaje się beznadziejne, lecz doprowadza do zaskakującego finału.- Nie czytajcie - uprzedza autor. - Jeśli jednak postanowicie wytrzymać do końca, nie wytykajcie mi, że jestem zwyrodniały i spaczony, przesadzam, usiłuję wyolbrzymiać, nie znam miary. Rzeczywistość bywa o wiele gorsza.
Oto galeria przemiłych kotków, lecz każdy bestię dziką ma w środku"" - tymi słowami zaczyna się ten wyjątkowy zbiór wierszy. Ich wizerunki wyszyła Elżbieta Wasiuczyńska, używając palety swoich najulubieńszych barw. Znajdują się wśród nich kot meloman, kot mistrz, kot polski i koci król, i jeszcze wiele innych. Wyjątkowa gratka dla miłośników kotów i wielbicieli pięknych książek.
Drzewo to barwna podróż przez świat słowiańskich mitów – zapomniany, tajemniczy, ale jakże intrygujący.
Nasi przodkowie, jak wszystkie narody, posiadali własną mitologię. Przez stulecia snuli fascynujące opowieści o powstaniu świata, narodzinach człowieka. O postępkach i sporach słowiańskich bogów. Przekazywane z pokolenia na pokolenie mity pomagały zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie i miejsce człowieka w otaczającym go świecie.
Łukasz Wierzbicki, autor powieści przygodowych dla dzieci i młodzieży, w tym takich bestsellerów, jak Afryka Kazika, Dziadek i niedźwiadek, czy Machiną przez Chiny, sięgnął w swej najnowszej książce po te właśnie najdawniejsze z opowieści, daleko starsze niż legendy o Smoku Wawelskim czy Piaście Kołodzieju. Odtworzył je i przybliżył młodemu Czytelnikowi.
Świat narodził się z jaja. Człowiek powstał z wiechcia słomy. Zakuty w łańcuch Weles miota się w podziemnej krainie. Bociany przynoszą ludzkie dusze wprost z niebiańskiego Wyraju.
Poetycki opis stworzenia świata to pierwszą część książki. W drugiej znajdziemy trzy opowieści z pogranicza mitów i baśni: o porwaniu Jutrzenki (strażniczki niebiańskich bram), o Marzannie (bogini śmierci, bohaterce wiosennej tradycji żegnania zimy) oraz o bohaterskiej wyprawie na spotkanie własnego przeznaczenia.
W specjalnym dodatku dociekliwy Czytelnik przeczyta, z jakich dokumentów historycznych, źródeł naukowych, podań i tradycji ludowych korzystał autor podczas pracy nad książką.
Całość ilustruje kilkadziesiąt klimatycznych fotografii połączonych z realistycznymi grafikami Wojciecha Nawrota.
„A czy stare jak świat słowiańskie mity mają coś do zaoferowania dzieciom XXI wieku?” – zastanawia się Łukasz Wierzbicki. – „To już zależy od nas samych. Bo mit to opowieść, w której każdy odnajduje swą własną mądrość, z której czerpie inspirację.”
Nastoletnia Billie nie wierzy w duchy. Ale z jej domem naprawdę jest coś nie tak! Czasem słychać dziwne odgłosy, stukanie w okno, a lampa w salonie buja się tam i z powrotem bez żadnego powodu… Billie, szukając wraz z przyjaciółmi poprzednich lokatorów domu, wpada na trop niewiarygodnych wydarzeń sprzed lat.
„Szklane dzieci” to pierwszy tom serii o tajemniczych i niesamowitych przygodach trójki nastolatków ze szwedzkiego miasteczka.
Podobnie jak wiele innych popularnych zbiorów baśnie i opowiadań - także Śpiewająca lipka doczekała się głosowej interpretacji. Jej autorem jest - uwielbiany przez słuchaczy za swoje audiobookowe dokonania - Jerzy Stuhr.
Wśród 39 bajek znajdziemy między innymi nieśmiertelna opowieść o rybaku i złotej rybce czy też znaną historię o dwunastu miesiącach.
Helenka, Marta, Mary, Olga, Patricia, Rita... Sześć dziewcząt z sześciu różnych krajów, sześć charakterów. To aniołki kota Cagliostro, znane już z książek „Uśmiech Bambola”, „Szklane oczy” i „Zwycięski koń”.
Dziewczynki, przyzwyczajone do rozwiązywania zagadek detektywistycznych we Włoszech, tym razem zostają wezwane przez kota Cagliostro do... Warszawy. Z nowego zadania cieszy się Marta, licząc na to, że przy okazji pokaże swoim przyjaciółkom stolicę, z której jest dumna. Cagliostro przydziela im dość tajemniczo brzmiące zadanie: „A teraz siadajcie na murku i obserwujcie”. Co z tego wyniknie?
Marzenia się spełniają – w serii o panu Kuleczce, kaczce Katastrofie, psie Pypciu i musze Bzyk-Bzyk pojawił się kolejny, siódmy z kolei tomik! Pan Kuleczka i jego mali przyjaciele znów dziwią się otaczającemu światu i przeżywają z pozoru tylko zwyczajne przygody.
Niektóre opowiadania tomiku mogą być już znane wiernym Czytelnikom z kolejnych edycji Kuleczkowych kalendarzy, Wojciech Widłak dodał także kilka nowych opowieści, zainspirowanych ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej. Tak więc powstał kompletny zbiór, spięty klamrą dwóch opowiadań o czasie.
Seria książek Pan Kuleczka znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.
Mały żubr Pompik, bohater „Tropów na śniegu”, cieszy się z przyjścia wiosny. Wraz ze swoją małą siostrą Polinką odkrywa budzącą się do życia przyrodę, odkrywa nieznane ścieżki w puszczy i poznaje nowych przyjaciół. Ciekawy świata, sympatyczny mały żubr jest bohaterem 4-tomej opowieści, podzielonej zgodnie z porami roku roku. Książki są pełne ciekawostek z życia zwierząt w lesie, uczą tolerancji i szacunku dla przyrody.
Marzenie Charlotte się spełniło: ona i jej ukochany rumak Won Da Pie, są niepokonani i nierozłączni. W trzecim tomie opowieści o młodej miłośniczce koni dziewczynka dostaje z Francji wiadomość, która przyprawia ją o zawrót głowy: na szkolną wymianę do Niemiec przyjeżdża nastoletni Thierry, który tak jej się podobał.
Charlotte zostaje też wybrana do młodzieżowego zarządu stadniny. Wkrótce okazuje się, że miasto zamierza zrównać stadninę z ziemią. Młodzi ludzie będą musieli wykazać się odwagą cywilną i pomysłowością w walce o nowe miejsce dla koni. Charlotte będzie także musiała odpowiedzieć szczerze przed sobą, czy darzy uczuciem Thierry’ego, czy może kogoś całkiem innego?..
Szósty tom z serii Biuro Detektywistyczne nr 2. Podmuch wiatru z północy przynosi kartkę z podejrzaną listą. Młodzi detektywi Tiril i Oliver podejrzewają, że ktoś planuje coś nielegalnego, być może włamanie. Kto stworzył listę? Gdzie i kiedy ma nastąpić włamanie? Czy detektywi zdołają je powstrzymać?
Piąty tom z serii Biuro Detektywistyczne nr 2. Jest letni dzień, dawno nie było tak ciepło. Tiril i Oliver siedzą na Starym Pomoście i odkrywają trzy łódki dryfujące w stronę lądu. Na pokładzie nikogo nie ma i nic nie wskazuje na to, kto je zostawił.
Detektywi razem z Ottonem rozpoczynają śledztwo, a trop prowadzi ich na mroczną Wyspę Wakacyjną...
To książka, ale nie tylko. To także kolorowanka, szkicownik i notatnik, kolejne znakomite narzędzie do zabawy dla małych fanów Kici Koci. Tym razem wraz z rezolutną kotką mały czytelnik poznaje zwierzęta polskich puszcz i lasów. Dziecko może książkę czytać i oglądać, ale i współtworzyć. Może dopisać zdanie od siebie lub dorysować na ilustracji, co tylko zapragnie. Książki o Kici Koci są polecane przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.
Autorka powieści „Dzień dobry, Jutro” urodziła się na warszawskiej Pradze, blisko bazaru Różyckiego. Jej rodzina związana jest z miastem od pokoleń. Ze wspomnień i pamiętników Teresa Czugała próbowała odtworzyć rodzinną historię, od niewyraźnych lat końca dziewiętnastego wieku do dnia dzisiejszego. Tylko jeden rok pozostawał dla niej tajemnicą - burzliwy rok 1926. By rozwiązać jego zagadkę stworzyła fabułę i bohaterów, w połowie fikcyjnych, w połowie rzeczywistych, przywracając do książkowego życia osoby z opowieści rodzinnych. Znając konsekwencje dla własnej rodziny w latach następnych autorka stworzyła historię, która mogłaby się wtedy wydarzyć.
Akcja powieści rozgrywa się między listopadem 1925 a styczniem 1927 roku w Warszawie w środowisku polskich i żydowskich inteligentów oraz robotników.
Losy bohaterów pokazane są na tle kształtującej się II Rzeczpospolitej, przygotowań do zamachu majowego w 1926 roku, przejęcia władzy przez marszałka Józefa Piłsudskiego i początków autorytarnych rządów sanacji. Autorka przenosi nas do przedwojennej stolicy, perfekcyjnie odtwarzając jej klimat i realia życia miasta, którego już nie ma. Na ulicach i w kamienicach Śródmieścia, Pragi, Woli rozgrywa się wątek romansowy dwóch sióstr rywalizujących o względy tego samego mężczyzny, dokonujących wyboru między miłością a wygodnym życiem w dostatku.
W piątym tomie śledzimy pasjonującą historię ucieczki z Kalormenu do Narnii dzielnego chłopca Szasty, pięknej księżniczki Arawis oraz ich niezwykłych towarzyzyszy, mówiących koni: Briego i Hwin. Dla wszytskich będzie to niezwykła przygoda, podczas której dowiedzą się wiele o sobie...
Profesor Grzegorz Leszczyński - historyk literatury, badacz i krytyk literatury dla dzieci i młodzieży – dzieli się swoją miłością do książek dla młodego czytelnika, stawiając już na początku niemal hamletowskie pytanie: 'Nie czytać? Czytać?'. I prowadzi czytelnika od kołysanek, przez poezję liryczną dla dzieci, rymowanki dydaktyczne i baśnie po literaturę fantastyczną. Na licznych przykładach pokazuje, jak przez lata rozwijała się literatura dla dzieci, wokół czego się ogniskowała, uświadamia, jakie bogactwo nosimy w sobie, mając w pamięci lektury dzieciństwa. Trudno wyobrazić sobie książkę dla dzieci bez ilustracji – i tym tropem wędrujemy, śledząc techniki i sposoby ilustrowania, kształtujące wyobraźnię i gust młodego odbiorcy. A pomaga nam w tym znakomity projekt graficzny tej książki, którego autorem jest Andrzej Tomaszewski.
Katniss po ciężkich przeżyciach na arenie przebywa z matką, Prim i przyjaciółmi w Trzynastce, dystrykcie, który szykuje się do rozprawy z Kapitolem. Katniss, mimo początkowej niechęci, decyduje się zostać Kosogłosem – symbolem rewolucji przeciwko Kapitolowi.
Czwarty zbiór pełnych uroku i humoru opowiadań o Wesołym Ryjku. Mały bohater lubi zimę. Wprawdzie czasem nie ma śniegu, ale i tak jest ciekawie: można nauczyć się grać w warcaby, przekonać się, czym tak naprawdę jest domowe ognisko, albo wybrać się pierwszy raz w życiu do kina. No ale zimą i tak najważniejsze są święta, choinka, kolędy i pieczenie pierniczków, na które Wesoły Ryjek ma swój własny przepis!
Bohater, obrońca, przyjaciel, nauczyciel to jedne z wielu określeń opisujących ojca, ciągle strzegącego swoje dzieci przed niebezpieczeństwem. Dla najlepszego taty na świecie to zbiorek podziękowań właśnie za te cechy, które dzieci doceniają najbardziej.
Zuzia jedzie na wycieczkę do ZOO. Jest tam wiele do zobaczenia i do okrycia. Po czym mama zebra rozpoznaje swoje dziecko? Co jedzą surykatki? Czy małpy lubią banany? Pewien mały miś ucieka ze swojego wybiegu… – Czy dzieci będą umiały mu pomóc?
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?