Wraz z sympatyczną rodziną żubrów poznajemy polskie parki narodowe. Polinka ma zły humor, bo podczas wspinaczki skalistymi ścieżkami w Ojcowskim Parku Narodowym przestraszyła się pomrowa błękitnego. Niedługo później niewinna ćma kolejny raz tak wystraszy żubrzyczkę, że ta skryje się w tajemniczej jaskini. Na pomoc siostrze ruszy Pompik, przekonany, że żubry nie muszą bać się niczego. Jednak w ciemnej jaskini i jego odwaga zostanie wystawiona na próbę.
Mały żubr Pompik, bohater "Tropów na śniegu", cieszy się z przyjścia wiosny. Wraz ze swoją małą siostrą Polinką odkrywa budzącą się do życia przyrodę, odkrywa nieznane ścieżki w puszczy i poznaje nowych przyjaciół. Ciekawy świata, sympatyczny mały żubr jest bohaterem 4-tomej opowieści, podzielonej zgodnie z porami roku roku. Książki są pełne ciekawostek z życia zwierząt w lesie, uczą tolerancji i szacunku dla przyrody.
Pompik to wyjątkowy żubr: dociekliwy i ciekawy świata, przyjacielski i chętny do pomocy. Szybko zjednuje sobie mieszkańców lasu i poznaje ich zwyczaje. Zaskakuje trafnymi spostrzeżeniami, choć czasem zdarzają się mu pomyłki. Często dostrzega to, czego nie widzą dorosłe żubry... Ciepła, mądra opowieść dla dzieci i rodziców, pełna ciekawostek z życia zwierząt w lesie, ucząca tolerancji i szacunku dla przyrody. Seria o przygodach Pompika składa się z czterech części, podzielonych zgodnie z porami roku.
Latem w puszczy jest równie ciekawie, jak zimą i wiosną - można na przykład znaleźć poroże jelenia! Mały żubr Pompik i jego siostra Polinka, podobnie jak w poprzednich częściach, odkrywają uroki otaczającego ich świata i przeżywają zwykłe-niezwykłe przygody. W tomikach o perypetiach sympatycznych żubrów czytelnicy znajdą wiele ciekawostek ze świata przyrody.
Kolejna część czterotomowego cyklu o przygodach sympatycznego żubra Pompika i jego ciekawskiej siostry Polinki tym razem pozwoli małym czytelnikom zgłębić tajemnice lasu jesienią. Kiedy kończy się lato, las wcale nie przestaje być interesującym miejscem do zabawy. Pompik i Polinka będą mieli okazje przekonać się między innymi, co różni kukułki od zimorodków, dlaczego ćmy czasem gubią drogę oraz co dzięcioły mają wspólnego z szyszkami. Mnóstwo przyrodniczych ciekawostek podanych w bardzo przystępnej formie. Prawdziwa gratka dla małych czytelnikow.
Podczas wizyty w Wielkopolskim Parku Narodowym Polinka ma wyjątkowo bojowy nastrój. Chce sama decydować o tym, co będzie robić! Planuje wspiąć się na najwyższe wzniesienie w okolicy, choćby miała to zrobić zupełnie sama. Pompik próbuje ją powstrzymać, ale niespodziewanie do wyprawy przyłączają się małe puszczyki. Tego dnia samodzielność i małych żubrów, i małych puszczyków zostanie wystawiona na ciężką próbę. Autorem serii jest Tomasz Samojlik, doktor nauk przyrodniczych na co dzień badający historię przyrody Puszczy Białowieskiej.
Żubr Pompik. Wyprawy. Milczenie orlika - to 18. tomik w podróżniczo-przyrodniczej serii książek dla dzieci Tomasza Samojlika.W Magurskim Parku Narodowym Polinka, jako miłośniczka silnych wrażeń, chce usłyszeć krzyk orlika krzykliwego. Nic nie jest w stanie jej powstrzymać! Choć Pompik tłumaczy jej, że wdrapywanie się na czatownię orlika jest niezbyt dobrym pomysłem. Polinka dopina swego, co prowadzi do nieoczekiwanych perypetii, które kończą się krzykiem. Ale niekoniecznie jest to orlik.W żubrzej serii "Wyprawy" rodzina Pompika wyrusza w podróż, podczas której zwiedza Parki Narodowe. Każda z historii zawiera więc ciekawostki o roślinności wybranego parku, rzekach, jeziorach i zamieszkujących go zwierzętach. W każdym egzemplarzu jest też podsumowanie zawartych w nim informacji i dodatek specjalny w postaci mapy.
Tomasz Samojlik i Adam Wajrak prezentują trzeci tom ptasiej serii komiksowej o przygodach Detektywa Wróbla - kryminalne zagadki wielkiego miasta oraz dzikiej puszczy (w wersji ornitologicznej, rzecz jasna)DZIEJE SIĘ COŚ NIEPOKOJĄCEGO, OBYWATELE PTAKI!W wielkim mieście wielkie poruszenie - jakieś nowe cwaniaki stroszą pióra! Kradną jedzenie, sieją chaos i powtarzają brzydkie słowa (jak "motyla noga" czy "kurza twarz"). Ale skąd się tu wzięły papugi?To sprawa dla najdzielniejszego ptasiego detektywa, Detektywa Wróbla! Jednak nie będzie łatwo. W rozwiązaniu zagadki pomogą mu stażystka Modrinka oraz skrzydlaci mieszkańcy Umarłego Lasu, w którym także pojawili się ostatnio różni podejrzani przybysze. Kim są egzotyczni goście i jakie mają plany? Może nie ma co bez sensu kłapać dziobem i siać paniki?Kultowy komiks autorstwa sąsiadów z Puszczy Białowieskiej to doskonałe połączenie dobrej zabawy i edukacji przyrodniczej. Znajdziecie tu wciągającą przygodę, narysowaną charakterystyczną kreską Tomasza Samojlika i okraszoną prześmiesznymi dialogami, oraz gawędy Adama Wajraka o gatunkach pojawiających się w książce (wraz z ich zdjęciami). Ostatnia część przygód "Detektywa Wróbla" stanowi zarazem wprowadzenie do przygód bohaterów serii "Umarły Las".
Zirytowany Pompik wypomina Polince, że ta jest w ciągłym ruchu. Wolałby, żeby siostra była nieruchoma jak na przykład drzewo. W odpowiedzi Polinka wytyka Pompikowi błąd - przecież rośliny też są całkiem zabiegane! Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że nasiona roślin często znaleźć bardzo daleko od ich źródła? Czy drzewa wędrują po lesie, kiedy nikt nie patrzy?
Pewnego dnia Pompik orientuje się, że większość zwierząt w puszczy jest związanych z jakimś miejscem, które mogą nazywać domem. Wilgi mają swoje gniazda, dzięcioły swoje dziuple, borsuki swoje nory A gdzie jest mieszkanie dla żubra? Czyżby żubry nie miały domu?
Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 10. Bardzo mała kupato dziesiąta część nowej serii Tomasza Samojlika o żubrze Pompiku. Żubrza rodzina spędza dzień w puszczy. Na drodze niesfornej Polinki leży kupa. Nic nie pomaga tłumaczenie rodziców, że wszystkie zwierzęta robią kupę. Polinka postanawia udowodnić, że nie wszystkie. Jakież jest jej zdziwienie, kiedy okazuje się, że żubrze kupy są użyteczne i potrzebne mieszkańcom lasu.
Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 9. W dziewiątej części serii Tomasza Samojlika o żubrze Pompiku czytelnicy wraz z bohaterami szukają odpowiedzi na pytanie, skąd wieje wiatr. Tym razem rodzinka żubrów wyrusza do lasu na poszukiwanie śladów jesieni. Wyprawę utrudnia im wiatr. Zaczynają się zastanawiać, skąd on właściwie się bierze. I czy zawsze utrudnia życie, czy czasami bywa pomocny?
Ostatni tom ekologicznej sagi fantasy Tomka Samojlika!
Przygody Wiedźmuna dobiegają końca, więc najwyższa pora, by odkryć, jak się to wszystko zaczęło! Kto tak naprawdę pierwszy wpadł do innego wymiaru, kto nie zdążył założyć hełmu i czyja żądza władzy była od zawsze niezmienna? Domyślacie się?
Złowieszczy Lord Roseforp święci triumfy, a dzielnej, choć niezbyt zgodnej, drużynie pozostało już niewiele czasu, by odnaleźć porwaną dziewczynkę. Oto pełne zwrotów akcji zwieńczenie trylogii Tomasza Samojlika o dobrych potworach, groźnym Wiedźmunie i walecznych czarodziejkach!
Kolorowanka ta to propozycja aktywnego spędzenia czasu razem z dzieckiem. 16 czarno-białych dużych plansz zaczerpniętych z książki pod tym samym tytułem czeka na pokolorowanie. Inspiracją, jakich użyć kolorów, może być książka „O rety! Przyroda praczasów“. W niej również znajduje się informacja, jak nazywają się zwierzęta i rośliny, które znajdują się na kartach do kolorowania.
Kolorowanka ta to propozycja aktywnego spędzenia czasu razem z dzieckiem. 16 czarno-białych dużych plansz zaczerpniętych z książki pod tym samym tytułem czeka na pokolorowanie. Inspiracją, jakich użyć kolorów, może być książka „O rety! Przyroda świata“. W niej również znajduje się informacja, jak nazywają się zwierzęta i rośliny, które znajdują się na kartach do kolorowania.
Kolorowanka ta to propozycja aktywnego spędzenia czasu razem z dzieckiem. 16 czarno-białych dużych plansz zaczerpniętych z książki pod tym samym tytułem czeka na pokolorowanie. Inspiracją, jakich użyć kolorów, może być książka „O rety! Przyroda“. W niej również znajduje się informacja, jak nazywają się zwierzęta i rośliny, które znajdują się na kartach do kolorowania.
W ósmej części serii Odkrycia Pomruk przedstawia dzieciom jeden ze swoich przysmaków: rosnące na drzewie grzyby – opieńki. Pompik i Polinka nie dowierzają. Czy grzyb nie powinien składać się z nóżki i kapelusza? Przypadkowo spotkany ślimak wyprowadzi dzieci z błędu i pokaże im, jak różne kształty, kolory i zapachy mogą w rzeczywistości mieć grzyby. W nowej serii sympatyczna rodzina żubrów będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nią świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.
Nowa przyrodnicza seria dla dzieci w wieku przedszkolnym, autorstwa Tomasza Samojlika z ilustracjami Ani Grzyb. Poznaj małą Tarmosię, jej niezwykłą borsuczą rodzinę i ich przyjaciół! Borsuczka Tarmosia mieszka z mamą, tatą i dziadkiem w lesie, który kryje wiele tajemnic. Uwielbia poznawać świat i zawierać nowe znajomości. Przecież w lesie za każdym drzewem czeka przygoda. Tylko jak tu się bawić, kiedy rodzice wciąż mówią o obowiązkach… Czy dwie niesforne kuny i jedna mała szyszka pomogą rozwiązać ten problem? Ulubiony przyrodnik, autor i rysownik książek dla dzieci powraca z historyjkami o Tarmosi – młodej borsuczce, znanej już czytelnikom z serii Zwierzaki – tym razem w wersji dla młodszych dzieci. Te ciepłe, napisane prostym językiem opowiadania w pozwolą przedszkolakom przeżyć niezapomniane przygody a przy okazji poznać zwyczaje dzikich zwierząt. Każda z części serii Mała Tarmosia zawierać będzie propozycje prostych aktywności dla dzieci w wieku przedszkolnym, która uatrakcyjni lekturę książek. Poznaj także opowieść „Mała Tarmosia. Co w norze piszczy?” Kolejne części serii – w przygotowaniu.
Nowa przyrodnicza seria dla dzieci w wieku przedszkolnym, autorstwa Tomasza Samojlika z ilustracjami Ani Grzyb. Poznaj małą Tarmosię, jej niezwykłą borsuczą rodzinę i ich przyjaciół! Borsuczka Tarmosia mieszka w lesie z mamą, tatą i dziadkiem. Jest ciekawa świata, lubi zawierać nowe znajomości i uwielbia spać. Tylko jak tu zasnąć, kiedy poza pochrapywaniem dziadka, za ścianą słychać niepokojące dźwięki? Czy to możliwe, że w borsuczej norze straszy? A może nie ma się czego bać? Seria dla maluchów z niezwykłymi przygodami małej Tarmosi, autorstwa Tomasza Samojlika z ilustracjami Ani Grzyb. Ulubiony przyrodnik, autor i rysownik książek dla dzieci powraca z historyjkami o Tarmosi – młodej borsuczce, znanej już czytelnikom z serii Zwierzaki – tym razem w wersji dla młodszych dzieci. Te ciepłe, napisane prostym językiem opowiadania w pozwolą przedszkolakom przeżyć niezapomniane przygody a przy okazji poznać zwyczaje dzikich zwierząt. Każda z części serii Mała Tarmosia zawierać będzie propozycje prostych aktywności dla dzieci w wieku przedszkolnym, która uatrakcyjni lekturę książek. Poznaj także opowieść „Mała Tarmosia. Czy borsuki się bawią?” Kolejne części serii – w przygotowaniu
Piąta część drugiej serii Odkrycia o Żubrze Pompiku autorstwa Tomasza Samojlika - biologa, pisarza i rysownika, a także popularyzatora wiedzy o przyrodzie. Pompik ze strachem spostrzega, że w puszczy nie widać żadnych ptaków. Czyżby uciekły, bo wystraszyły się krzyków Pompika? Spotkane po drodze słowik i bocian odkrywają przed sympatyczną rodziną żubrów sekrety swoich zimowych podróży.W nowej serii pt. "Żubr Pompik. Odkrycia" sympatyczna rodzina żubrów będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nimi świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?