Żubr Pompik. Wyprawy. Milczenie orlika - to 18. tomik w podróżniczo-przyrodniczej serii książek dla dzieci Tomasza Samojlika. W Magurskim Parku Narodowym Polinka, jako miłośniczka silnych wrażeń, chce usłyszeć krzyk orlika krzykliwego. Nic nie jest w stanie jej powstrzymać! Choć Pompik tłumaczy jej, że wdrapywanie się na czatownię orlika jest niezbyt dobrym pomysłem. Polinka dopina swego, co prowadzi do nieoczekiwanych perypetii, które kończą się krzykiem. Ale niekoniecznie jest to orlik. W żubrzej serii “Wyprawy” rodzina Pompika wyrusza w podróż, podczas której zwiedza Parki Narodowe. Każda z historii zawiera więc ciekawostki o roślinności wybranego parku, rzekach, jeziorach i zamieszkujących go zwierzętach. W każdym egzemplarzu jest też podsumowanie zawartych w nim informacji i dodatek specjalny w postaci mapy.
Zirytowany Pompik wypomina Polince, że ta jest w ciągłym ruchu. Wolałby, żeby siostra była nieruchoma jak na przykład drzewo. W odpowiedzi Polinka wytyka Pompikowi błąd - przecież rośliny też są całkiem zabiegane! Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że nasiona roślin często znaleźć bardzo daleko od ich źródła? Czy drzewa wędrują po lesie, kiedy nikt nie patrzy?
Pewnego dnia Pompik orientuje się, że większość zwierząt w puszczy jest związanych z jakimś miejscem, które mogą nazywać domem. Wilgi mają swoje gniazda, dzięcioły swoje dziuple, borsuki swoje nory A gdzie jest mieszkanie dla żubra? Czyżby żubry nie miały domu?
Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 10. Bardzo mała kupato dziesiąta część nowej serii Tomasza Samojlika o żubrze Pompiku. Żubrza rodzina spędza dzień w puszczy. Na drodze niesfornej Polinki leży kupa. Nic nie pomaga tłumaczenie rodziców, że wszystkie zwierzęta robią kupę. Polinka postanawia udowodnić, że nie wszystkie. Jakież jest jej zdziwienie, kiedy okazuje się, że żubrze kupy są użyteczne i potrzebne mieszkańcom lasu.
Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 9. W dziewiątej części serii Tomasza Samojlika o żubrze Pompiku czytelnicy wraz z bohaterami szukają odpowiedzi na pytanie, skąd wieje wiatr. Tym razem rodzinka żubrów wyrusza do lasu na poszukiwanie śladów jesieni. Wyprawę utrudnia im wiatr. Zaczynają się zastanawiać, skąd on właściwie się bierze. I czy zawsze utrudnia życie, czy czasami bywa pomocny?
Ostatni tom ekologicznej sagi fantasy Tomka Samojlika!
Przygody Wiedźmuna dobiegają końca, więc najwyższa pora, by odkryć, jak się to wszystko zaczęło! Kto tak naprawdę pierwszy wpadł do innego wymiaru, kto nie zdążył założyć hełmu i czyja żądza władzy była od zawsze niezmienna? Domyślacie się?
Złowieszczy Lord Roseforp święci triumfy, a dzielnej, choć niezbyt zgodnej, drużynie pozostało już niewiele czasu, by odnaleźć porwaną dziewczynkę. Oto pełne zwrotów akcji zwieńczenie trylogii Tomasza Samojlika o dobrych potworach, groźnym Wiedźmunie i walecznych czarodziejkach!
Kolorowanka ta to propozycja aktywnego spędzenia czasu razem z dzieckiem. 16 czarno-białych dużych plansz zaczerpniętych z książki pod tym samym tytułem czeka na pokolorowanie. Inspiracją, jakich użyć kolorów, może być książka „O rety! Przyroda praczasów“. W niej również znajduje się informacja, jak nazywają się zwierzęta i rośliny, które znajdują się na kartach do kolorowania.
Kolorowanka ta to propozycja aktywnego spędzenia czasu razem z dzieckiem. 16 czarno-białych dużych plansz zaczerpniętych z książki pod tym samym tytułem czeka na pokolorowanie. Inspiracją, jakich użyć kolorów, może być książka „O rety! Przyroda świata“. W niej również znajduje się informacja, jak nazywają się zwierzęta i rośliny, które znajdują się na kartach do kolorowania.
Kolorowanka ta to propozycja aktywnego spędzenia czasu razem z dzieckiem. 16 czarno-białych dużych plansz zaczerpniętych z książki pod tym samym tytułem czeka na pokolorowanie. Inspiracją, jakich użyć kolorów, może być książka „O rety! Przyroda“. W niej również znajduje się informacja, jak nazywają się zwierzęta i rośliny, które znajdują się na kartach do kolorowania.
W ósmej części serii Odkrycia Pomruk przedstawia dzieciom jeden ze swoich przysmaków: rosnące na drzewie grzyby – opieńki. Pompik i Polinka nie dowierzają. Czy grzyb nie powinien składać się z nóżki i kapelusza? Przypadkowo spotkany ślimak wyprowadzi dzieci z błędu i pokaże im, jak różne kształty, kolory i zapachy mogą w rzeczywistości mieć grzyby. W nowej serii sympatyczna rodzina żubrów będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nią świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.
Nowa przyrodnicza seria dla dzieci w wieku przedszkolnym, autorstwa Tomasza Samojlika z ilustracjami Ani Grzyb. Poznaj małą Tarmosię, jej niezwykłą borsuczą rodzinę i ich przyjaciół! Borsuczka Tarmosia mieszka z mamą, tatą i dziadkiem w lesie, który kryje wiele tajemnic. Uwielbia poznawać świat i zawierać nowe znajomości. Przecież w lesie za każdym drzewem czeka przygoda. Tylko jak tu się bawić, kiedy rodzice wciąż mówią o obowiązkach… Czy dwie niesforne kuny i jedna mała szyszka pomogą rozwiązać ten problem? Ulubiony przyrodnik, autor i rysownik książek dla dzieci powraca z historyjkami o Tarmosi – młodej borsuczce, znanej już czytelnikom z serii Zwierzaki – tym razem w wersji dla młodszych dzieci. Te ciepłe, napisane prostym językiem opowiadania w pozwolą przedszkolakom przeżyć niezapomniane przygody a przy okazji poznać zwyczaje dzikich zwierząt. Każda z części serii Mała Tarmosia zawierać będzie propozycje prostych aktywności dla dzieci w wieku przedszkolnym, która uatrakcyjni lekturę książek. Poznaj także opowieść „Mała Tarmosia. Co w norze piszczy?” Kolejne części serii – w przygotowaniu.
Nowa przyrodnicza seria dla dzieci w wieku przedszkolnym, autorstwa Tomasza Samojlika z ilustracjami Ani Grzyb. Poznaj małą Tarmosię, jej niezwykłą borsuczą rodzinę i ich przyjaciół! Borsuczka Tarmosia mieszka w lesie z mamą, tatą i dziadkiem. Jest ciekawa świata, lubi zawierać nowe znajomości i uwielbia spać. Tylko jak tu zasnąć, kiedy poza pochrapywaniem dziadka, za ścianą słychać niepokojące dźwięki? Czy to możliwe, że w borsuczej norze straszy? A może nie ma się czego bać? Seria dla maluchów z niezwykłymi przygodami małej Tarmosi, autorstwa Tomasza Samojlika z ilustracjami Ani Grzyb. Ulubiony przyrodnik, autor i rysownik książek dla dzieci powraca z historyjkami o Tarmosi – młodej borsuczce, znanej już czytelnikom z serii Zwierzaki – tym razem w wersji dla młodszych dzieci. Te ciepłe, napisane prostym językiem opowiadania w pozwolą przedszkolakom przeżyć niezapomniane przygody a przy okazji poznać zwyczaje dzikich zwierząt. Każda z części serii Mała Tarmosia zawierać będzie propozycje prostych aktywności dla dzieci w wieku przedszkolnym, która uatrakcyjni lekturę książek. Poznaj także opowieść „Mała Tarmosia. Czy borsuki się bawią?” Kolejne części serii – w przygotowaniu
Piąta część drugiej serii Odkrycia o Żubrze Pompiku autorstwa Tomasza Samojlika - biologa, pisarza i rysownika, a także popularyzatora wiedzy o przyrodzie. Pompik ze strachem spostrzega, że w puszczy nie widać żadnych ptaków. Czyżby uciekły, bo wystraszyły się krzyków Pompika? Spotkane po drodze słowik i bocian odkrywają przed sympatyczną rodziną żubrów sekrety swoich zimowych podróży.W nowej serii pt. "Żubr Pompik. Odkrycia" sympatyczna rodzina żubrów będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nimi świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.
Szósta część nowej serii Odkrycia o Żubrze Pompiku autorstwa Tomasza Samojlika – biologa, pisarza i rysownika, a także popularyzatora wiedzy o przyrodzie. Polinka ma dość jedzenia w kółko roślin i żołędzi – to nudne! Razem z bratem postanawiają dowiedzieć się, czym odżywiają inne zwierzęta zamieszkujące puszczę. Może dieta wilka lub borsuka przypadnie do gustu młodej żubrzycy? W nowej serii pt. „Żubr Pompik. Odkrycia” sympatyczna rodzina żubrów będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nimi świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.
W cyklu "Żubr Pompik. Wyprawy" czytelnicy razem z bohaterami poznają fakty i tajemnice polskich parków narodowych. W trzeciej części serii żubrza rodzina żubrów odwiedzi Wigierski Park Narodowy, gdzie spotkają pracowitego bobra. Budowa tamy wymaga od niego wiele wysiłku – Pompik i Polinka zaoferują mu swoją pomoc. Seria kierowana jest do dzieci w wieku 3+.
Kolejny tomik serii Żubr Pompik. Wyprawy o sympatycznym żubrze zwiedzającym z rodziną polakie Parki Narodowe. Żubrza rodzina dociera do Gór Świętokrzyskich. Tam spostrzegają jelenia, który dość dziwnie się zachowuje - pręży się i pozuje, dumnie prezentując poroże. Żuberki są pod wrażeniem, ale jeleń nie poświęca im zbyt wiele uwagi. W dodaku niechcący obraża Polinkę, co uruchamia ciąg zabawnych wydarzeń.
Kolejny tomik serii Żubr Pompik. Wyprawy o sympatycznym żubrze zwiedzającym z rodziną polakie Parki Narodowe. Żubrza rodzina dociera do Gór Świętokrzyskich. Tam spostrzegają jelenia, który dość dziwnie się zachowuje - pręży się i pozuje, dumnie prezentując poroże. Żuberki są pod wrażeniem, ale jeleń nie poświęca im zbyt wiele uwagi. W dodaku niechcący obraża Polinkę, co uruchamia ciąg zabawnych wydarzeń.
W tym tomiku serii Żubr Pompik. Wyprawy żubrza rodzinka tradycyjnie odwiedza kolejne fascynujące miejsce. W Roztoczańskim Parku Narodowym Pomruk przejmuje inicjatywę. Chce, żeby zwiedzanie odbyło się według jego planu - żubry mają zaczepić tubylca, poprosić go o pokazanie największej okolicznej atrakcji, a potem odpoczywać do woli. Rach, ciach, bach i załatwione. Z początku wszystko idzie po jego myśli, ale wkrótce okazuje się, że ich przewodnik, konik polski, to bardzo wytrwałe zwierzę...
W tym tomiku serii Żubr Pompik. Wyprawy żubrza rodzinka tradycyjnie odwiedza kolejne fascynujące miejsce. W Roztoczańskim Parku Narodowym Pomruk przejmuje inicjatywę. Chce, żeby zwiedzanie odbyło się według jego planu - żubry mają zaczepić tubylca, poprosić go o pokazanie największej okolicznej atrakcji, a potem odpoczywać do woli. Rach, ciach, bach i załatwione. Z początku wszystko idzie po jego myśli, ale wkrótce okazuje się, że ich przewodnik, konik polski, to bardzo wytrwałe zwierzę...
Trzeci tomik nowej serii napisany przez doświadczoną logopedkę i animatorkę! Olo uwielbia sport, a dziś wybiera się na trening piłki nożnej. Awa również pakuje potrzebne rzeczy i będzie towarzyszyć tacie i bratu. Olo świetnie się bawi, natomiast jego siostra zaczyna się nudzić. Na szczęście tata wie, co zrobić, żeby Awa też spędziła ciekawie czas! Często nie jesteśmy świadomi, że rozwój językowy i motoryczny dziecka idą w parze. Wykorzystując rączki podczas lektury, maluch aktywizuje elementy kory mózgowej odpowiedzialne za ruch, a tym samym pobudza ośrodek ruchowy mowy. Wspólne czytanie i zadania wspierające rozwój gwarantują, że czas spędzony z książką Moniki Skikiewicz zaprocentuje, a sympatyczne obrazki podbiją serca maluchów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?