Jak przechytrzyć Los, Fortunę, przypadek, szczęście, traf? Innymi słowy: jak obstawiać, żeby wygrywać?Przez ostatnie 500 lat hazardziści, wspierani przez matematyków i naukowców, próbowali złamać system i znaleźć na to skuteczny sposób. Twierdza wydawała się nie do zdobycia. W Perfekcyjnym zakładzie Adam Kucharski opowiada zadziwiającą historię o tym, w jaki sposób udało się ją zdobyć ekspertom, a przy okazji zrewolucjonizować naukę i matematykę. Co więcej, pokazuje, że poszukiwanie perfekcyjnego zakładu stało się kluczowe dla naukowej pogoni za lepszym światem.Razem z autorem odwiedzimy luksusowe kasyna w Las Vegas, zajrzymy w karty pokerzystom i dowiemy się, co może pocieszyć przegranych.Adam Kucharski jest matematykiem i epidemiologiem, autorem bestsellerowej książki Prawa epidemii i laureatem wielu prestiżowych nagród dla popularyzatorów nauki.Pisał dla Observera, Financial Times, Scientific American i New Statesman.Elegancka i zabawna opowieść o tym, co się dzieje z hazardem, kiedy zastosować do niego naukę. Odsłania prawdę stojącą za szczęśliwym trafem. Wall Street Journal
Poznajcie serię książek opowiadającą o przygodach przyjaciółek, które wspólnie zakładają Klub Opiekunek. Bestsellerowa seria autorstwa Ann M. Martin sprzedała się w 176 milionach egzemplarzy i wciąż inspiruje kolejne pokolenia czytelniczek na całym świecie. Na jej podstawie Netflix stworzył popularny familijny serial.Mama Kristy wychodzi za mąż! Do Stoneybrook zjeżdżają się znajomi i rodzina, aby pomóc w przygotowaniach. Przyjeżdżają z dziećmi, a więc przed Klubem Opiekunek ogromne wyzwanie: tydzień zmieniania pieluch, łagodzenia sporów i konfliktów i zapewniania rozrywek. A dzieci jest czternaścioro
Nadeszła wiosna i wszystkie popielice budzą się z zimowego snu. Wszystkie, oprócz jednej, której jesienią tak trudno było zasnąć, a teraz śpi głęboko i nie daje się dobudzić.Wszystkie zwierzęta chcą pomóc maleństwu wstać, ale nic nie działa! A mała popielica wciąż nie chce się obudzićUrocza opowieść dla dzieci, które kochają historie o zwierzętach, ale niekoniecznie lubią zrywać się z łóżka. Może z małą popielicą będzie im łatwiej?
Czy to źle, że mam trzynaście lat i nadal nie dojrzewam? Po co komu włosy łonowe? Jak wyglądają piersi od środka? Po czym poznać, że to zakochanie? Od kiedy można się całować? Czy naprawdę wszyscy tak mają? zastanawiają się nastolatki, przeżywając pierwsze miłości i patrząc na zmieniające się ciało i zachowanie swoje i swoich rówieśników. Autorzy poważnie traktują ich pytania, zmartwienia i obawy i odpowiadają na nie w sposób bezpośredni, empatyczny i zrozumiały dla każdego.Książkę ilustrują pomysłowe zdjęcia fotografa Jana von Hollebena, które w zabawny i subtelny sposób obrazują przemiany związane z dorastaniem.
Poczuj magię zbliżającej się Gwiazdki z tą uroczą rymowaną opowieścią o przemianie zwykłego drzewka w świąteczną choinkę.Na ostatniej stronie POP UP!Książka idealna do czytania razem z dzieckiem.
Graj uczciwie. Sprzątaj po sobie. Umyj ręce przed jedzeniem. Zachowaj podziw dla świata. To tylko niektóre z uniwersalnych zasad, które przyswajamy jeszcze w przedszkolu. Poruszające eseje Roberta Fulghuma to rozważania na temat życia, śmierci, miłości, bólu, radości, smutku i najlepszych sznycli w Stanach Zjednoczonych.
Ziarenko fasoli kiełkujące na wacie przypomina o naszej własnej śmiertelności i delikatnej naturze życia… Pająk, który łapie w sieć dorosłą kobietę, uczy nas, jak przetrwać katastrofę…
Historia człowieka, który przywiązał balony do krzesła i uniósł się w przestworza, pokazuje, że jesteśmy odważni i nie boimy się latać. A żeby nie było zbyt patetycznie, dowiemy się też, dlaczego lepiej nie chodzić po schodach z wiadrem pełnym moczu oraz jak prawidłowo używać kabli rozruchowych.
„Zdałem sobie wówczas sprawę, że właściwie posiadam większość informacji niezbędnych do tego, by moje życie miało sens – i że nie jest to wcale taka skomplikowana sprawa. Że ja to wszystko po prostu wiem. I to od dawna. Czy żyję w zgodzie z tą wiedzą – to oczywiście inna kwestia. Oto moje credo: Wszystkiego, co warto wiedzieć o tym, jak żyć, co w życiu robić i jak się zachowywać, dowiedziałem się w przedszkolu. Mądrość nie czekała wcale na ostatnim roku studiów, ale w piaskownicy”. (fragment)
Na podstawie serii powstał serial Netflixa.
Poznajcie cykl książek opowiadających o przygodach przyjaciółek, które wspólnie zakładają Klub Opiekunek.
Bestsellerowa seria autorstwa Ann M. Martin sprzedała się w 176 milionach egzemplarzy i wciąż inspiruje kolejne pokolenia czytelniczek na całym świecie.
Dawn jest najnowszą członkinią Klubu Opiekunek i musi się wykazać. Kiedy zatem na horyzoncie pojawia się trudne zadanie, Dawn wie, że powinna świetnie sobie z nim poradzić. Ale pilnowanie dzieci pani Barrett to niełatwa sprawa! W domu panuje bałagan, dzieciaki są nieznośne, a na ich mamie w ogóle nie można polegać. Dawn wie jedno – dziewczyny z Klubu Opiekunek nigdy się nie poddają!
Kolorowy potwór wie już wszystko o uczuciach, ale teraz przychodzi czas, aby zmierzyć się z czymś zupełnie nowym: z przedszkolem! Pierwszy dzień będzie bardzo ekscytujący: nowe miejsce, nowi koledzy, nowa pani, nowe zajęcia. Czy sobie poradzi? No pewnie! Czy będzie chciał chodzić do przedszkola? No pewnie! A jego opiekunka? NiekoniecznieProsta i zabawna historia, która pomoże najmłodszym dzieciom w adaptacji przedszkolnej.
W czasach, gdy wielu chłopców przeżywa kryzys, bardzo potrzebujemy przewodnika, aby pomóc im wyrosnąć na silnych i empatycznych mężczyzn.Psycholog Michael Reichert w swojej książce wykorzystuje wieloletnie badania, by podważyć odwieczne przekonania dotyczące tego, jak chłopcy stają się mężczyznami. Autor wyjaśnia, w jaki sposób stereotypy dotyczące chłopców, którzy muszą być twardzi i męscy, mogą spowodować ich wycofanie, prowadząc do gniewu, izolacji, a nawet destrukcyjnych zachowań. Kluczem do zmiany jest sposób, w jaki rodzice, wychowawcy i mentorzy pomagają chłopcom rozwijać się społecznie i emocjonalnie. Reichert oferuje czytelnikom wskazówki krok po kroku, jak to zrobić:Słuchanie i obserwowanie bez osądu, aby chłopcy wiedzieli, że są słyszani.Pomaganie im w tworzeniu silnych więzi z nauczycielami, trenerami i innymi wzorami do naśladowania.Zachęcanie ich do mówienia o swoich uczuciach na temat płci przeciwnej i podkreślanie znaczenia szacunku wobec kobiet.Przy wsparciu psychologii i neuronauki książka pomoże rodzicom i opiekunom zbudować dla ich synów dzieciństwo, które pozwoli im wyrosnąć na pewnych siebie, zdolnych i życzliwych mężczyzn.
Prawdziwa jazda bez trzymanki! W nowej serii Martina Widmarka o wzlotach i upadkach rodziny Janssonów wszystko może się zdarzyć! Cała rodzina Janssonów wybiera się na rowerowe wakacje na kempingu. Najmłodszym członkom rodziny, Kajsi i Alvinowi, nie jest łatwo upilnować ich odważnych, wesołych i wyjątkowo zajętych rodziców.Chwileczkę, czy to nie brzmi dziwnie? Cóż, nie powinno, ponieważ jest to zabawna i szalona historia, w której funkcje dorosłych i dzieci są całkowicie odwrócone. Dzieci zachowują się jak rodzice, podczas gdy ich mama i tata całkowicie porzucili role rodziców! Zamiast tego budują więzienia dla mrówek, urządzają grę w krowie bingo i koszą trawę na kempingu. Na kempingu pojawili się też sąsiedzi Janssonów, państwo Yolmazowie, ich sytuacja rodzinna jest równie szalona!
Wszystkie popielice przygotowują się do zimowego snu. Ale mała popielica w ogóle nie jest zmęczona! Co robić, przecież zaraz wszyscy wokół będą spać? Wszystkie zwierzęta chcą pomóc zasnąć maleństwu, ale każde z nich jest tak bardzo zmęczone, że zasypiają jedno po drugim. A mała popielica wciąż nie może spaćUrocza opowieść dla dzieci, które kochają historie o zwierzętach, ale niekoniecznie lubią kłaść się spać. Może z małą popielicą będzie im łatwiej zasnąć?
Kolczasty Jeż i Żółw z twardą skorupką wiedzą, że przytulanie i uściski to najprostsze sposoby na okazanie komuś uczucia.A jeśli wszystko dookoła zmienia się tak bardzo, że nie możemy się przytulać? Jeśli nie możemy podać ręki na przywitanie, wyściskać przyjaciela, a czasem nawet nie możemy się z nim zobaczyć?Wzruszająca opowieść o Jeżu i Żółwiu, którzy mimo przeszkód i ograniczeń na nowo uczą się, jak okazywać sobie miłość. To nieoceniona pomoc dla rodziców, którzy pragną pomóc swoim dzieciom w nowej rzeczywistości, stworzona przez autorki ciepło przyjętej opowieści Czy mogę się przytulić?.
Prześmieszna seria dla początkujących czytelników i zaawansowanych kociarzy (oraz psiarzy). Duże litery i komiksowe elementy sprawiają, że jest łatwa do samodzielnego czytania, a potężna dawka humoru sprawia, że chętnie po nią sięga każde dziecko.
Mary Anne nigdy nie była liderką Klubu Opiekunek. Do tej pory zostawiała to zadanie Kristy albo Claudii albo Stacey. Ale teraz między czterema przyjaciółkami wybuchła wielka kłótnia i Mary Anne nie może już na nich polegać. Jest wystarczająco źle, gdy podczas przerwy obiadowej musi siedzieć sama przy stole. Ale kiedy opiekuje się chorym dzieckiem bez pomocy przyjaciółek, Mary Anne uświadamia sobie, że nadszedł czas, aby wziąć sprawy w swoje ręce.Klub Opiekunek rozpadnie się, chyba że ktoś coś szybko zrobi. Może to dobra pora, aby Mary Anne przybyła na ratunek!Poznajcie serię książek opowiadającą o przygodach przyjaciółek, które wspólnie zakładają Klub Opiekunek. Bestsellerowa seria autorstwa Ann M. Martin sprzedała się w 176 milionach egzemplarzy i wciąż inspiruje kolejne pokolenia czytelniczek na całym świecie.
Tajemnicą Stacey jest to, że choruje na cukrzycę. Nikt o tym nie wie oprócz jej przyjaciółek z Klubu Opiekunek. Ale nawet one nie znają całej prawdy.Stacey ma problem z rodzicami, którzy nie chcą zaakceptować jej choroby i jeżdżą z nią do praktycznie każdego lekarza w kraju. Te częste wizyty w gabinetach sprawiły, że Stacey straciła już jedną przyjaciółkę i nie zamierza pozwolić, by to się powtórzyło. Zwłaszcza teraz, gdy Klub Opiekunek potrzebuje jej bardziej niż kiedykolwiek!Poznajcie serię książek opowiadającą o przygodach przyjaciółek, które wspólnie zakładają Klub Opiekunek. Bestsellerowa seria autorstwa Ann M. Martin sprzedała się w 176 milionach egzemplarzy i wciąż inspiruje kolejne pokolenia czytelniczek na całym świecie.
Bycie dobrą opiekunką do dziecka nie zawsze jest łatwe, a wiceprzewodnicząca Klubu Opiekunek, Claudia Kishi, uczy się tego na własnej skórze. Ona i inne członkinie Klubu odbierają w pracy dziwne telefony. Czy za tajemniczymi telefonami stoi złodziej klejnotów, który włamał się do domów w okolicy? Jedno jest pewne - Klub musi podjąć działania, aby chronić swoje dzieci!Poznajcie serię książek opowiadającą o przygodach przyjaciółek, które wspólnie zakładają Klub Opiekunek. Bestsellerowa seria autorstwa Ann M. Martin sprzedała się w 176 milionach egzemplarzy i wciąż inspiruje kolejne pokolenia czytelniczek na całym świecie.
„Nasze relacje z istotami innymi niż ludzie mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie, naszego ducha i nasze poczucie integracji ze światem”
„Kiedy wzywa nas dzicz” to poruszający głos w świecie zdominowanym przez technologię i ciągłą komunikację cyfrową. Przełomowa książka Richarda Louva, „Ostatnie dziecko lasu”, zapoczątkowała międzynarodowy ruch poświęcony idei połączenia dzieci z naturą.
Teraz w „W kiedy wzywa nas dzicz” autor redefiniuje wspólną przyszłość ludzi i zwierząt. Bada nasze powiązania ze zwierzętami i to, jak mogą one odmienić nasze fizyczne i duchowe życie, służąc jako antidotum na postępującą samotność. W rozmowach z naukowcami, teologami, ekspertami od dzikiej przyrody, uzdrowicielami, psychologami, działaczami i rodzicami, wyjaśnia między innymi: – jak ludzie komunikowali się ze zwierzętami kiedyś, a jak robią to dzisiaj; – jak psy mogą uczyć dzieci etyki; – jak terapia wspomagana przez zwierzęta może zmienić podejście do zdrowia psychicznego i edukacji; – jaką rolę odgrywają relacje człowiek-zwierzę w naszym duchowym życiu.
„Kiedy wzywa nas dzicz” przemawia za ochroną, wsparciem i tworzeniem zrównoważonego i wspólnego siedliska dla wszystkich stworzeń – nie z powodu strachu, ale z powodu miłości. Wskazuje nam to, czego wszyscy pragniemy w erze technologii: prawdziwego połączenia. „Louv pisze o naszej potrzebie zatracenia się w naturze i o tym, jak nasze interakcje ze zwierzętami mogą pomóc ocalić nie tylko nas samych, ale i planetę. W lirycznej, czasem mistycznej prozie kwestionuje nasze założenia dotyczące tego, jak odnosimy się do innych gatunków”.
Booklist „Richard Louv znowu to zrobił. Niezwykła książka, która pomoże wszystkim oderwać się od ekranów i przypomnieć sobie, że jesteśmy zwierzętami w świecie zwierząt”. Bill McKibben, autor Falter: Has the Human Game Begun to Play Itself Out
„Przełomowa”. Psychology Today
„Prezentując badania naukowe ekspertów różnych dziedzin, książka jest przekonującym wezwaniem do przywrócenia więzi ze światem zwierząt. Książka dla tych, którzy we współczesnym społeczeństwie czują się przytłoczeni, pozbawieni duchowości”. Library Journal
Kuku chce zostać superbohaterem. Biega po domu w pelerynie i wydaje z siebie groźne okrzyki. Nie wszystko idzie zgodnie z planem, ale Kuku przekonuje się, że ma w domu prawdziwego superbohatera. To jego tata! Ciekawe, jak wygląda jego peleryna?To już trzecia książka niezrównanego duetu autorki Moniki Kamińskiej i ilustratora Andrzeja Tylkowskiego. Pierwsza z serii, Kuku i historia pępka, została niezwykle ciepło przyjęta przez małych czytelników i ich rodziców, znalazła się również na pokonkursowej liście Książki Roku 2018 Polskiej Sekcji Ibby.
„Misje Merlina” to nowy cykl przygód bohaterów znanych z bestsellerowej serii „Magiczny domek na drzewie”. Zupełnie nowe przygody dla nieco starszych czytelników.
Na prośbę czarodzieja Merlina Jacek i Ania podejmują się kolejnej misji. Całe szczęście, że mają do pomocy młodego czarownika Teddy'ego! Podwodne jaskinie, Królowa Pająków i tajemnicze stwory to nie wszystko, z czym przyjdzie im się zmierzyć!
Ponad 130 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Numer jeden na liście bestsellerów New York Timesa.
W serii „Magiczny domek na drzewie” ukazały się:
- „Dinozaury przed zmrokiem”
- „Rycerz o świcie” „Mumie o poranku”
-„Popołudnie z piratami”
-„Noc z wojownikami ninja”
-„Popołudnie nad Amazonką”
W serii „Magiczny domek na drzewie. Tropiciele faktów” ukazały się:
-„Dinozaury” „Rycerze i zamki”
-„Mumie i piramidy” „Piraci”
-„Wojownicy ninja i samurajowie”
-„Lasy deszczowe”
Z grzecznością jak ze wszystkim – nie należy przesadzać.
Siedmioletnia Strusia jest potwornie grzeczną prymuską, i nie wychodzi jej to na dobre. Szkoła zgłasza ją do programu promocji grzeczności, dziewczynka dostaje nawet do testowania grzecznomierz (!). Wtedy zostaje przysłany, specjalnie dla niej, Trener Niegrzeczności. Okazuje się nim wielkie, kudłate, śmierdzące psisko o zaskakującym imieniu – Łysol. Wspólnie mają różne dziwne, buntownicze przygody, które okraszone historyjkami obrazkowymi idealnie ukazują, że bycie niegrzecznym to całkiem fajna sprawa. Marcin Wicha to bestsellerowy autor książek dla dzieci („Wielka księga Klary”) i dorosłych, laureat m.in. Nagrody Literackiej „Nike”.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?