Czym jest szczęście? I skąd się biorą mity na jego temat? Co to znaczy, że ktoś jest albo nie jest szczęśliwy? Czy da się ot tak po prostu sięgnąć po szczęście i mieć go więcej? Ludzie na różnych kontynentach i we wszystkich kulturach świata zgadzają się, że poczucie szczęścia to jeden z najbardziej upragnionych celów życia. A gdy rozpoczynamy pracę nad naszym szczęściem, to nie tylko poprawia nam się samopoczucie, ale też wzrasta nasz poziom energii, a my stajemy się bardziej twórczy, nawiązujemy lepsze relacje międzyludzkie, podnosimy naszą produktywność w pracy, a nawet wydłużamy sobie życie. Trwałe szczęście to coś, co możesz budować własnymi siłami. Na pytanie „Jak to zrobić?” odpowiada dr Sonja Lyubomirsky. W tej popartej badaniami naukowymi książce pokazuje sposoby na podniesienie poziomu szczęścia w życiu i obala wszystkie mity, które narosły wokół tego tematu i odcinają nam drogę do radości oraz życiowego spełnienia. Pokazuje, jak świadomie wejść na drogę budowania szczęścia, zmienić sposób myślenia, wypracować w sobie pożyteczne nawyki i zacząć znajdować czas na to, co naprawdę nas uszczęśliwia. Ta książka to twój osobisty trening budowania szczęścia w życiu. Znajdziesz w niej: • test psychologiczny: jaki jest twój naturalny poziom odczuwanego szczęścia (albo nieszczęścia), • praktyki, które dają natychmiastową poprawę samopoczucia, • działania budujące trwałe szczęście: od ćwiczenia optymizmu do medytowania, • psychologiczne studia przypadku: historie ludzi, którzy z nieszczęśliwych stali się szczęśliwi, • dodatek specjalny: porady dla osób, które cierpią na (albo podejrzewają siebie o) depresję. Poradnik zawiera także test postępów w budowaniu szczęścia. Kiedy już wprowadzisz w życie program budowania szczęścia dr Sonji Lyubomirsky, możesz regularnie go powtarzać i mierzyć swoje postępy.
Samobójstwo to wyjście z życia czy wejście w śmierć? Czym kieruje się człowiek, który za chwilę z własnej woli odejdzie z tego świata? I co dokładnie stoi za podjęciem decyzji, od której nie ma już odwrotu? Czytamy o samobójstwach indywidualnych i zbiorowych, symbolicznych i emocjonalnych. Dowiadujemy się o kolejnych przypadkach odbierania sobie życia, ale co z tego tak naprawdę rozumiemy? I czy możemy rzeczywiście cokolwiek zrozumieć? W tej książce James Hillman zgłębia doświadczenie samobójczej śmierci; podchodzi do problemu samobójstwa nie od strony życia, społeczeństwa i „zdrowia psychicznego”, lecz od strony relacji ze śmiercią i duszą. Dusza i samobójstwo to fundamentalnie ważne kwestie dla nas wszystkich, zwłaszcza teraz, w XXI wieku. Dusza, gdyż nie da jej się zredukować do genów i chromosomów; samobójstwo, ponieważ mimo kolejnego tysiąclecia nadal związane są z nim głębokie religijne, polityczne i prawne konflikty. Jak pisze Hillman: „trzeba więcej mówić o bardziej ciemnych, mających związek z cieniem aspektach samobójstwa: agresji, zemście, szantażu, sadomasochizmie, nienawiści do ciała. Zachowania samobójcze ujawniają istnienie naszego »wewnętrznego zabójcy«, mówią o tym, kim czy też czym jest ów cień i czego się od nas domaga”. Czterdzieści lat temu to właśnie z pomocą tej książki ten wybitny badacz zainaugurował w psychoterapii tzw. „soul movement”, czyli ruch mający na celu „ponowne odkrycie” ludzkiej duszy, zwrócenie uwagi na jej rolę i znaczenie oraz podkreślenie konieczności „troski o duszę”. Choć została napisana przed wielu laty, ta bardzo mądra i przenikliwa książka Jamesa Hillmana jest dziś niezmiernie wprost aktualna. Zamiast „wyjaśniać” kwestię samobójstwa (i tym samym mieć ją z głowy), autor pomaga czytelnikowi po prostu lepiej ją zrozumieć. Thomas Szasz, wybitny psychiatra i pionier na polu krytyki społecznej
Jak zbliżyć się do osoby, z którą utraciliśmy kontakt lub od której się oddaliliśmy? Czy można odzyskać zaufanie i otwartość w zniszczonej relacji? Co zrobić, by przywrócić chemię w związku? A gdy nie ma już wyjścia, jak odpowiednio się pożegnać? „Gdyby chciała, sama by podjęła próbę kontaktu”. „Na pewno jest na mnie zły”. W przypadku chęci zrobienia pierwszego kroku w odbudowaniu relacji, wymówek i argumentów przeciw nigdy nie brakuje. Dlatego by popracować nad relacją, trzeba znaleźć w sobie odwagę. Nie tylko, by wyjść z inicjatywą, ale i by być gotowym na konfrontację. Możesz zdecydować, że będziesz walczyć o swoją relację, albo że chcesz z niej zrezygnować. Możesz sprawić, by w miarę możliwości ponownie rozkwitła, bądź też w należyty sposób się z nią pożegnać, przepracować ją, po czym umieścić na odpowiedniej półce w swoim sercu. W niniejszej książce Ilse Sand prezentuje różnego rodzaju strategie, które mogą być pomocne, gdy chce się przywrócić relację lub poprawić tę istniejącą. Podaje przy tym wiele przykładów i konkretnych propozycji słów i zdań, jakich można w tym celu użyć. Wskazówki wymienione i opisane w poszczególnych rozdziałach pozwolą między innymi: - odkryć powody, dla których jedna ze stron chce zrezygnować z relacji, - przyjrzeć się negatywnej emocji, jaką jest gniew towarzyszący zagrożonym relacjom, - zobaczyć, jak przez wybaczenie i pojednanie się można pogłębić zagrożoną znajomość, - zyskać nowy punkt widzenia, na przykład w sytuacji, gdy jesteśmy pewni, że to nas powinno się przeprosić, - przeprowadzić test, który wskaże, jak duże ustępstwa możemy poczynić dla osoby, za którą tęsknimy. Jeśli natomiast okaże się, że uzdrowienie danej relacji nie jest możliwe, autorka zainspiruje cię do zakończenia jej w jak najlepszy sposób. Pozytywne pożegnanie ma bowiem ogromne znaczenie. Dzięki temu poczujesz ulgę i zyskasz więcej energii potrzebnej do poszukiwania i pielęgnowania nowych więzi.
Dr Kshirsagar:Opowiedz mi swój dzień, a powiem ci, czy jesteś zdrowy”.
Złe nawyki, takie jak opuszczanie posiłków, nieregularne ćwiczenia fizyczne upychane tam, gdzie znajdzie się wolna chwila, praca do późna w nocy i daremne próby nadrobienia straconego snu w weekend zaburzają nasz naturalny cykl. Z coraz liczniejszych badań nad chronobiologią wynika, że organizm ludzki jest niezwykle wrażliwy na wahania rytmu biologicznego. A wszystko odbywa się już na poziomie genetycznym.
Jeśli zaczniesz działać w zgodzie z naturalnym rytmem swojego organizmu, zamiast z nim walczyć, możesz stworzyć nowy harmonogram swojego dnia, dzięki któremu zyskasz lepsze zdrowie i odmienisz życie. Już niewielkie zmiany mogą przynieść ogromną różnicę – z łatwością będziesz kontrolować swoją wagę, sen, poziom stresu i wiele innych aspektów życia. Zlikwidujesz stany zapalne i pozbędziesz się toksyn. Od czego zacząć, jak to zrobić i o co w tym wszystkim właściwie chodzi, powie ci doktor Kshirsagar. Specjalista medycyny ajurwedyjskiej pomoże ci wykorzystać twój harmonogram dnia, aby wzmocnić rytm okołodobowy i odzyskać energię. Z jego książki dowiesz się:
- jak odpowiednio dostroić codzienne nawyki, by ustalić najlepszy rozkład posiłków, snu i ćwiczeń,
- jak w łatwy sposób oszacować, ile toksyn znajduje się w twoim ciele oraz jak je skutecznie usunąć,
- jak dzięki odpowiedniej dla ciebie porze snu możesz zrzucić nawet 10 kilogramów,
- jak skutecznie zmienić swój system odżywiania i co zrobić, by uniknąć pokus żywieniowych.
Ta książka, czerpiąca zarówno ze starożytnej wiedzy ajurwedyjskiej, jak i z najnowszych osiągnięć naukowych, otworzy ci oczy na wiele zaniedbywanych dotąd spraw i pozwoli zrzucić kilogramy, dobrze się wyspać, efektywniej ćwiczyć, zmniejszyć stres i zoptymalizować rozkład zajęć w ciągu dnia. Dzięki holistycznemu planowi dr. Suhasa Kshirsagara, uzupełnionemu o quizy diagnostyczne, masz w ręku wszystkie potrzebne narzędzia, aby wieść świadome i aktywne życie.
Jesteś szczęśliwy? A może potrzebujesz pocieszenia? Nosi cię z głodu? Dopadło cię zmęczenie? Wszystko cię nudzi? Wypróbuj 100 przepisów na nudę, lęk i stres, dokuczliwy głód i smutny nastrój.
Każdy ma czasem ochotę zamknąć się w pokoju z pudełkiem lodów. Jeśli doskwierają ci smutek, stres, wyczerpanie, irytacja czy nuda, nic nie stoi na przeszkodzie, by szukać pocieszenia w jedzeniu, na które akurat masz ochotę. Zamiast jednak sięgać po przetworzone składniki, możesz wybrać to, co ci poprawi nastrój, a przy okazji dostarczy twojemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Lindsey Smith pokazuje, że to możliwe. I że smakuje wyśmienicie.
Autorka, samozwańcza „dietetyczka emocjonalna”, proponuje lekką i pełną humoru książkę o diecie. Masz ochotę na brownie? Czemu nie! Ostatecznie lepiej zjeść jeden kawałek ciasta niż pięć przypadkowych przekąsek „w zamian”. Smith podpowiada, jak zmienić styl życia, aby dobierać posiłki odpowiednio do nastroju i zaspokajać swoje kulinarne zachcianki. Oprócz zagadnień psychologicznych, opisujących burzliwy związek emocji i jedzenia, dietetyczka serwuje solidną dawkę wiedzy na temat warzyw, owoców, ziół i innych produktów. Nie walczy z zachciankami, za to proponuje na przykład:
- ciasteczkową kontrabandę,
- smoothie wspomagające powrót na ziemię,
- kokosowe curry na kiepski humor,
- lody na złamane serce,
- hummus (a do tego kilka nachosów).
Po przeczytaniu tej książki zobaczysz, jak szybko i łatwo w zdrowy sposób można zaspokoić pragnienia, które pojawiają się w stanach poruszenia emocjonalnego. W takich sytuacjach Lindsey Smith nie mówi: „nie jedz”, tylko proponuje przepisy na to, na co wszyscy mamy wtedy ochotę: coś chrupiącego, coś kremowego, coś słodkiego i coś słonego.
Lindsey Smith – autorka książek, trenerka zdrowia i mówca. Najbardziej znana ze swoich książek Junk Foods & Junk Moods i Food Guilt No More, Lindsey pomogła tysiącom ludzi chcących poprawić swój nastrój, zmniejszyć niepokój i nauczyć się kochać samych siebie odrobinę mocniej. Regularnie pisze dla Today Show Food i Huffington Post.
Koktajle to szybki, łatwy i smaczny sposób na dobre zdrowie. Odkryj ponad 400 przepisów, które pozwolą ci cieszyć się zdrowiem w każdym łyku.
W książce znajdziesz ponadto informacje o siedmiu układach naszego organizmu, w szczególności o ich znaczeniu dla zdrowia, o potencjalnych zaburzeniach ich funkcjonowania, a także o zmianach w diecie i szeroko pojętym stylu życia, który pomaga utrzymać je w jak najlepszej formie.
Wielka księga smoothies to:
- ponad 400 przepisów na zdrowe koktajle;
- ponad 100 szczegółowo ilustrowanych opisów owoców, warzyw i ziół;
- 80 powszechnych problemów zdrowotnych, które można leczyć za pomocą odpowiednich koktajli.
Kolejna książka autorki bestsellerowej Wielkiej księgi soków.
Sprzątnij toksyny, złe emocje i negatywną energię – zyskaj zdrowie i lepsze życie
W przypadku każdej choroby, z jaką się borykamy, znacznie ważniejsze od objawów okazują się być przyczyny. Te z kolei często nieświadomie hodujemy w naszych organizmach i, nierzadko, umysłach. Doradca Gwyneth Paltrow w sprawach zdrowia i duchowości przedstawia skuteczne metody na oczyszczenie ciała, umysłu i duszy, zwiększenie poziomu energii oraz rozwinięcie własnego potencjału. Jego składający się z 12 kroków przewodnik pozwoli ci odzyskać swobodę myślenia i rozpoznać blokujące nas problemy emocjonalne.
Książka Ciało i umysł na detoksie dr. Habiba Sadeghi powstała w oparciu o wysoko skuteczną, opracowaną przez niego metodę, która ponad dwadzieścia lat temu pomogła mu pokonać raka. Dzięki niej pomożesz swojemu umysłowi się oczyścić, a ciału wyzdrowieć. Odkryjesz przyczyny, przez które pojawiła się u ciebie choroba, który narząd objęła, jaką rolę odegrał w jej pojawieniu się twój stan świadomości oraz twoja indywidualna częstotliwość energetyczna, a wreszcie w jaki sposób możesz wspomóc swój organizm w jej pokonywaniu, stawiając czoło nierozwiązanym, a często także nieuświadomionym problemom emocjonalnym. Dr Sadeghi wskaże ci również, jak przekształcać trudności w szanse na odzyskanie zdrowia i witalności.
Ponieważ negatywne emocje powodują uszkodzenia na poziomie komórkowym, w niniejszej książce znajdziesz wskazówki dotyczące oczyszczania zarówno ciała, jak i umysłu. Dowiesz się, jak:
- pracować nad energią i emocjami, by uczynić terapię stosowaną przez twojego lekarza bardziej skuteczną,
- dostrzegać i rozwiązywać problemy zdrowotne towarzyszące ci nawet od dziesiątek lat,
- zmieniać swoje schematy myślowe i emocjonalne, by czuć się i wyglądać młodziej,
- przekierować negatywną energię, by wyzbyć się wątpliwości i strachu,
- zadawać pytania, które przyczynią się do poprawy twoich relacji ze światem.
Książka Ciało i umysł na detoksie zawiera także opracowaną przez dr. Sadeghi dietę IU (Intentional Unsaturation Diet), która przyczynia się do emocjonalnego oczyszczania poprzez usuwanie z organizmu pozostałości tłumionych negatywnych emocji. Dieta ta ma za zadanie zmniejszać zastoje w wątrobie, woreczku żółciowym, płucach, nerkach i trzustce – czyli narządach najbardziej narażonych na negatywne konsekwencje uczuć takich jak żal i złość. Przyjaciele dr. Sadeghi z GOOP zaproponowali osiemnaście przepisów, dzięki którym dania diety oczyszczającej są nie tylko zdrowe, ale i smaczne.
Po przejściu dwunastu kroków zawartych w tej książce zyskasz spokój i poczucie kontroli nad swoim życiem, poprawisz samoocenę, a także umocnisz się na inne sposoby, by dokonywać pozytywnych i trwałych zmian. A w końcu dojdzie do głosu twoje prawdziwe, autentyczne ja.
Chcesz mieć więcej energii i żyć zdrowiej?
Nie wiesz, jak wprowadzić do diety więcej warzyw i owoców?
Masz dość „zdrowych” soków o wątpliwym składzie?
Wykorzystaj przepisy z Wielkiej księgi soków i spraw sobie energetyczną bombę witaminową!
Soki i koktajle ze świeżych warzyw i owoców to prosta droga do zapewnienia sobie „codziennej ósemki”, czyli pięciu porcji świeżych warzyw i trzech porcji owoców. Wystarczy jedna szklanka klarownego, świeżo wyciskanego soku dziennie, by doprowadzić do usprawnienia funkcjonowania układu odpornościowego, podniesienia poziomu energii, wzmocnienia kości, oczyszczenia skóry i obniżenia ryzyka wystąpienia chorób. Oprócz tego domowe soki i koktajle świetnie sycą, a jednocześnie nie zawierają wielu kalorii, dzięki czemu mogą być pomocne w walce ze zbędnymi kilogramami.
W tej książce znajdziesz aż 350 receptur na domowe soki i koktajle, a także toniki, napoje oczyszczające i pobudzające trawienie, herbaty czy przeciery. Odkryjesz również smaczne i zdrowe zamienniki dla kawy czy herbaty oraz przepisy na orzeźwiające mrożone przekąski. Poza tym Wielka księga soków zawiera:
informacje na temat siedmiu głównych układów naszego ciała i ich roli w zachowaniu zdrowia oraz na temat zmian, jakie można wprowadzić w diecie i stylu życia, aby usprawnić ich funkcjonowanie, szczegóły dotyczące 80 powszechnych problemów zdrowotnych, a także konkretne sposoby na ich łagodzenie za pomocą naturalnych produktów żywnościowych, informacje na temat właściwości leczniczych warzyw, owoców i ziół oraz rady dotyczące zakupów i przechowywania tych produktów. Wielka księga soków rozwiąże problemy zdrowotne twoje i twojej rodziny. Właściwie przygotowane soki warzywne i koktajle chronią przed infekcjami, wzmacniają nerwy, rozjaśniają umysł, oczyszczają organizm z toksyn, a także mają właściwości lecznicze. Jeśli więc zależy ci na przywróceniu dobrego funkcjonowania bądź utrzymaniu w jak najlepszej kondycji wszystkich układów twojego ciała, ta książka jest dla ciebie.
***
Pat Crocker jest specjalistką w dziedzinie kulinarnego zastosowania ziół. Zawodowo zajmuje się także ekonomią prowadzenia gospodarstwa domowego. Od ponad dwudziestu lat pisze i opowiada o ziołach i zagadnieniach związanych ze zdrowiem. Jest autorką siedmiu książek kucharskich i trzech książek o ziołach, które wielokrotnie zdobywały różne wyróżnienia na arenie międzynarodowej.
Prowadzisz siedzący tryb życia?
Spędzasz dużo czasu przed komputerem?
Twoja aktywność fizyczna kończy się na przejściu z biura na parking?
Chcesz to zmienić, ale brakuje ci systematyczności i motywacji?
Planer #lifebalance to owoc współpracy doświadczonego duetu dietetyczki i fizjoterapeutki. Nie jest to zwykły kalendarz, ale twój osobisty projekt zmiany nawyków na zdrowsze i w efekcie odzyskania energii do działania.
Przez kolejnych 12 tygodni będziesz miał okazję wprowadzić do swojego życia 12 małych kroków, które pozwolą ci w uporządkowany sposób skutecznie wpleść zasady zdrowego stylu życia w codzienność. Planer ułatwi ci poznanie siebie, swoich nawyków i trybu pracy oraz nałożenie pewnych korekt, co ostatecznie przyczyni się do osiągnięcia celu. Będziesz prowadzony krok po kroku, co tydzień dostaniesz nowe zadanie dotyczące zmiany w aktywności lub pomysł na pełnowartościowy posiłek.
Zdziwisz się, jak prosta jest droga do zmiany na lepsze.
W planerze znajdziesz między innymi:
- najważniejsze zasady racjonalnego odżywiania,
- plan posiłków i listę zakupów,
- wskazówki i triki na zwiększenie aktywności fizycznej,
- propozycje prostych ćwiczeń, które wykonasz również w biurze,
- miejsce na monitorowanie swoich postępów,
- przestrzeń na rozpisanie harmonogramu dnia.
Niezależnie od tego, jak bardzo napięty jest twój grafik, z pomocą tego planera uda ci się wypracować w swoim życiu nawyki, które wyjdą ci na zdrowie.
Planer wyposażony jest w: harmonogram dzienny, miejsce na cele i notatki, trzy kolorowe wstążki, papierową kieszeń, gumkę zamykającą całość. W środku znajdziesz również specjalne strony z przykładowymi ćwiczeniami oraz planerem posiłków, które możesz wyciąć i zachować.
***
bLife to duet składający się z dietetyczki mgr inż. Ludmiły Podgórskiej-Stawieckiej i fizjoterapeutki mgr Marty Waszkiewicz. Autorki prowadzą warsztaty edukacyjne zwiększające świadomość na temat zachowań prozdrowotnych w życiu codziennym oraz warsztaty specjalistyczne dla pacjentów chorujących na otyłość, pacjentów poddawanych chirurgicznemu leczeniu otyłości, pacjentów onkologicznych i ich rodzin. Propagują zdrowy styl życia nie tylko wśród podopiecznych, ale również wśród swoich bliskich.
Zobacz, jak łatwo przyrządzić samodzielnie w domu smaczne i zdrowe jogurty, które składają się tylko ze świeżego mleka i naturalnych dodatków!
Producenci komercyjnych jogurtów prześcigają się w wymyślaniu najróżniejszych kombinacji rodzajów i smaków, przeważnie przez dodawanie składników o wątpliwej wartości odżywczej. Tymczasem samodzielne przygotowanie tego produktu jest dziecinnie proste – wystarczy kilka chwil, by zapełnić nim całą lodówkę.
Tylko co zrobić, by szybko i tanio otrzymać zdrowy i pełnowartościowy jogurt? Wystarczy odpowiednio dopasować trzy główne czynniki: świeże mleko, żywe kultury bakterii i temperaturę. A ponieważ to ty decydujesz o wszystkich dodatkach, masz kontrolę nad tym, jakie będą proporcje płynów (mleka krowiego, owczego czy koziego), cukru i tłuszczu. Poza tym domowy jogurt nie zawiera żadnych chemicznych środków konserwujących, sztucznych barwników czy dodatków smakowych.
Autorka bestsellerów, Pat Crocker, podpowiada, jak wyprodukować domowym sposobem aż 25 różnych rodzajów jogurtów i do czego można je potem wykorzystać w kuchni. Oprócz takich klasyków, jak jogurt czekoladowy, truskawkowy, kokosowy czy z owocami, znajdziesz tu również bardziej oryginalne propozycje, jak np. jogurt cytrynowy, o smaku francuskiej wanilii czy mokki.
W książce czeka na ciebie także ponad 200 pomysłów na dania, w których wykorzystuje się zdrowotny potencjał jogurtu. Przepisy te nawiązują do tradycji kuchni włoskiej, greckiej, tureckiej czy bałtyckiej i wyróżniają się wysoką zawartością błonnika, witamin i dużą ilością składników mineralnych.
Wykorzystaj w kuchni wyjątkowe atuty jogurtów i przygotuj m.in.:
- Korzenną salsę gruszkową
- Aioli z awokado
- Zupę ze słodkich ziemniaków z przyprawą curry
- Malinowe krówki
- Cytrynowe ciasto jogurtowe
Wielka księga jogurtów zawiera również część poświęconą zdrowiu ludzkiego organizmu. Pat Crocker opisuje siedem głównych układów w naszym ciele. Wyjaśnia, na czym polega ich rola, wskazuje najczęstsze problemy i dolegliwości oraz podpowiada, w jaki sposób można zmieniać dietę i styl życia, aby każdy z nich funkcjonował optymalnie.
Pat Crocker jest specjalistką w dziedzinie kulinarnego zastosowania ziół. Zawodowo zajmuje się także ekonomią prowadzenia gospodarstwa domowego. Od ponad dwudziestu lat pisze i opowiada o ziołach i zagadnieniach związanych ze zdrowiem. Jest autorką siedmiu książek kucharskich i trzech książek o ziołach, które wielokrotnie zdobywały różne wyróżnienia na arenie międzynarodowej.
W swoim wielkim bestsellerze Kod duszy James Hillman w cudowny sposób ukazał centralną rolę i znaczenie, jakie w naszym duchowym i emocjonalnym życiu w dzieciństwie i młodości odgrywa nasz charakter i osobowość. Tym razem, w tej oto wspaniałej książce, [74-letni] Hillman uzupełnia swoją analizę ludzkiego charakteru o niezwykle głębokie i rewolucyjnie odkrywcze refleksje odnoszące się do drugiej połowy życia człowieka.
„Aby w pełni się wykształcić i rozwinąć, charakter potrzebuje wielu dodatkowych lat – stwierdza Hillman. – Ostatnie lata naszego życia stanowią potwierdzenie i spełnienie naszego charakteru”. Nagromadzenie wielu różnych doświadczeń nie osłabia ani nie przytępia naszego „ja”, lecz przyczynia się do skoncentrowania esencji naszej istoty, ujawnienia, ukazania w jaśniejszym świetle naszej indywidualnej tajemnicy oraz unikalnej świadomości życia. Hillman prezentuje nam i objaśnia archetypy i mity, które rządzą procesem urealniania się i utwierdzania naszego „ja” w końcowych latach naszego życia.
W Sile charakteru Hillman zabiera nas w fascynującą i niezwykle wzbogacającą wewnętrznie podróż przez trzy etapy starzenia się człowieka: trwanie, czyli pogłębienie istnienia, jakie następuje wraz z wieloma przeżytymi latami; przygotowywanie się do odejścia i odchodzenie; oraz pozostawianie za sobą i jednocześnie po sobie tego, co stanowi wyjątkową spuściznę dla tych, którzy przychodzą po nas. Po drodze zapoznajemy się ze znaczeniem oraz często ukrytymi zaletami następujących w nas w miarę starzenia się fizycznych i emocjonalnych zmian, takich jak osłabienie i utrata pamięci, zaburzenia dawnego rytmu snu i czuwania czy tajemnicze rozbudzanie się i intensyfikowanie wyobraźni erotycznej.
Pełna ponadczasowej życiowej mądrości, przesycona wglądami Hillmana uzyskanymi pod wpływem lektury wielkich tekstów filozoficznych, poetyckich i religijnych, napisana w wyjątkowo jasny i przejrzysty sposób, Siła charakteru jest książką, która, potwierdzając wartość długiego życia, może zmienić nastawienie do jego przeżywania każdego, kto ją przeczyta.
***
„Każda książka Jamesa Hillmana jest niczym łódka z dnem z przezroczystego szkła płynąca po głębokich, ciemnych wodach. Hillman należy do tych autorów, którzy pozwalają nam przyglądać się swojemu umysłowi przy pracy. Zawsze zaprasza nas do tego, byśmy myśleli i zastanawiali się razem z nim. (…) Nikt tak jak on nie potrafi z równym znawstwem dokopywać się nowych, zaskakujących znaczeń wielu różnych używanych od dawna słów. (…) To ktoś, kto nie prezentuje nam wyników badań naukowych i nie zalewa nas potokiem danych statystycznych, nie zasypuje nas lawiną chwytliwych, popularnych haseł i utartych frazesów. Hillman nie pisze poradników czy podręczników, lecz zaprasza nas do dialogu, zachęca do dyskusji. (…) Zadanie, jakie tym razem przed sobą postawił, jest wyjątkowo ważne i znaczące.
Siła charakteru to książka niemal doskonała, nie tylko jeśli chodzi o jej wyjątkową mądrość i przenikliwość, lecz także ogólny ton i rytm, w jakim jest utrzymana”.
„San Francisco Chronicle”
„Bardzo pożyteczna, zalecana lektura. (…) Hillman ukazuje w zupełnie nowym świetle proces starzenia się, odkrywając wzrost i rozwój tam, gdzie inni dostrzegają jedynie schyłek i upadek”.
„Library Journal”
„Książka prowokująca do myślenia. (…) Tchnąc nowe życie w pewien czcigodny koncept, Hillman pomaga nam odkryć na nowo możliwości pogłębionego duchowego rozwoju, jakie wiążą się ze starzeniem się”.
„Publishers Weekly”
***
James Hillman (1921–2011) – amerykański psycholog, jeden z najwybitniejszych współczesnych myślicieli, uczeń C.G. Junga, dyrektor programowy Instytutu C.G. Junga w Zurychu, uważany za najoryginalniejszego „heretyka” szkoły jungowskiej, twórca tzw. psychologii archetypowej; wykładał na Yale University, Syracuse University, University of Chicago i University of Dallas (na którym był współzałożycielem Dallas Institute for the Humanities and Culture); autor ponad dwudziestu książek.
Finalista programu Bake Off – Ale Ciacho! zaprasza w kulinarną podróż po najpyszniejszych wypiekach sezonowych. Wykorzystaj bogactwo produktów charakterystycznych dla poszczególnych pór roku, a także dla danego regionu i zachwyć siebie oraz swoich gości wyjątkowymi wypiekami przygotowanymi w twojej kuchni.
Dzięki prostym instrukcjom i efektownym fotografiom przedstawiającym kolejne etapy przygotowywania wypieków i deserów nauczysz się robić ciasta, których kolory przyprawiają o zawrót głowy, owocowe i czekoladowe muffiny, bezy, rolady, serniki, a także klasyczne ciasta o niepowtarzalnych smakach.
Wykorzystaj bogactwo sezonowych owoców!
Wiosną daj się ponieść owocowej fantazji i spróbuj tarty z truskawkami i kremem earl grey, makaroników poziomkowych czy lawendowej panny cotty.
Latem zachwyć gości kruchymi pierogami z morelami oraz lodami pistacjowymi. A jeśli zrobi się za słodko, przełam smak owocową tartą z kremem cytrynowym.
Jesienią dodaj sobie energii batonikami muesli, przygotuj własne powidła śliwkowe, a na wynos upiecz zawijańce drożdżowe z rodzynkami.
Zimą wprowadź się w świąteczny nastrój i przygotuj pachnący domek z piernika czy korzenny wieniec z bezy. Później zaskocz gości sorbetem szampańskim, tortem bezowym i widowiskowymi gruszkami w karmelowej glazurze.
Oprócz czterech głównych pór roku Daniel Coceancig wyróżnia także przedwiośnie oraz przedzimie – dwa przejściowe okresy, które również obfitują w wyjątkowe składniki, nadające wypiekom niepowtarzalny charakter. Pasja oraz lata eksperymentów w kuchni zaowocowały oryginalnymi przepisami, które cieszą zarówno oko, jak i podniebienie.
***
DANIEL COCEANCIG – finalista 3. edycji Bake Off – Ale Ciacho!. Pieczenie i fotografia kulinarna to jego pasja. Z chęcią dzieli się swoimi przepisami z innymi, prowadzi blog ciastecznik.pl.
Jesteś rodzicem? Nie możesz nie znać tej książki.
Każdy, kto ma dzieci, miewa też czasem dość. Histeria malucha z powodu złej pary spodni, walki pomiędzy rodzeństwem na tylnym siedzeniu samochodu, nieustanne batalie o poranne wyjście z domu…
Napięte sytuacje, kiedy wkradają się chaos i trudne emocje, to wyzwanie dla wielu rodziców. W takich chwilach otwartość, cierpliwość i rzeczowy dialog wydają się teoretycznie niemożliwe. Heather Turgeon i Julie Wright mają na to rozwiązanie. Stworzona przez nich książka pokazuje, jak ROZMAWIAĆ z dzieckiem. W oparciu o opracowany przez siebie model, na który składają się okazywanie zrozumienia, wyznaczanie granic i rozwiązywanie problemów, autorki przedstawiają wskazówki dotyczące mowy ciała oraz przydatne narzędzia, dzięki którym dzieci zaczną słuchać ciebie, a ty nauczysz się słuchać ich.
Oprócz tego z książki dowiesz się między innymi:
*jak szybko i skutecznie poradzić sobie z atakami złości,
*jak poprawić relacje pomiędzy rodzeństwem,
*jak nauczyć dziecko mądrego korzystania z nowych technologii,
*jak skłonić pociechy do wykonywania poleceń i jak motywować je do współpracy,
*jak uśpić malucha i już o dwudziestej mieć happy hours.
Autorki, powołując się na najnowsze badania, pokazują, że słowa, które codziennie wypowiadamy, i ton naszego głosu mogą być bardzo skuteczne, o ile zostaną odpowiednio dobrane. Turgeon i Wright nie ograniczają się jednak tylko do teorii – przygotowały też zestaw gotowych rozmów i najlepszych rozwiązań. W ich książce znajdziesz odpowiedź na pytanie: „Co dokładnie mam powiedzieć?” w postaci wziętych z życia scenariuszy. Dzięki temu już dziś będziesz w stanie zmienić sposób, w jaki rozmawiasz z dzieckiem.
Cudownie praktyczny poradnik o podejściu do wychowania, które jest nie tylko bardziej życzliwe, ale i znacznie skuteczniejsze. Najlepszym sposobem na to, aby nauczyć dzieci słuchać, jest słuchanie ich samych – to punkt wyjścia do prostego, składającego się z trzech etapów procesu, który przedstawiają tu autorki.
JULIAN TREASURE, pięciokrotny prelegent TED oraz autor książki How to Be Heard
***
Heather Turgeon, terapeutka rodzinna, psychoterapeutka specjalizująca się w zagadnieniach związanych ze snem oraz wychowaniem dzieci. Jej artykuły ukazują się m.in. na łamach „New York Timesa” oraz „The Washington Post”.
Wraz z Julie często gości jako prelegentka w klubach dla rodziców i szkołach, prowadzi konsultacje w zakresie zaburzeń snu oraz terapię indywidualną.
Julie Wright, terapeutka rodzinna, twórczyni cyklu spotkań „Mama i ja”, jednego z najbardziej znanych tego typu programów. Dysponuje specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem w zakresie wychowania dzieci w wieku od urodzenia do 3. roku życia, pracowała w Cedar-Synai Early Childhood Center, a także w klinice dziecięcej Child Guidance Clinic w Los Angeles.
Psychologia / Rodzina
Współczesne dzieci często debiutują w mediach społecznościowych już z chwilą, gdy zostaną uchwycone na obrazie USG. Zaczynają stykać się z ekranami około czwartego miesiąca życia. To dobrze czy źle? Wspaniała szansa na podtrzymywanie relacji niezależnie od dzielącej ludzi odległości czy też pierwszy krok do stworzenia otumanionego pokolenia wgapionych w ekrany zombie?
Wielu bez wahania uznało to za początek neurologicznej i emocjonalnej katastrofy, lecz – co zaskakujące – trudno natrafić na rzetelne badania na ten temat. W swojej książce „Z nosem w ekranie” Anya Kamenetz – ekspertka w dziedzinie edukacji oraz nowych technologii, ale również matka dwojga dzieci – prezentuje świeże i praktyczne spojrzenie na ten problem. Po przeprowadzeniu rozmów z setkami rodziców na temat stosowanych przez nich rozwiązań i wyznawanych poglądów oraz po przedarciu się przez gąszcz nierozstrzygających badań i rozdmuchanych obaw, proponuje proste rozwiązanie inspirowane znaną sentencją Michaela Pollana odnoszącą się do jedzenia: Ciesz się technologią. Z umiarem. Najlepiej w towarzystwie.
Ta książka to jasne, poparte badaniami oraz obiektywne spojrzenie na kwestię znaną obecnie niemal każdemu rodzicowi. Stanowi odpowiedź na nurtującą dzisiejszych rodziców kwestię: jak znaleźć równowagę pomiędzy technologią a prawdziwym życiem. Zawarte w niej zwięzłe, lecz wymowne wskazówki stanowią podstawę, dzięki której rodzice będą mogli określić właściwą rolę technologii w życiu dzieci, ograniczyć własne obawy, a także znaleźć przestrzeń dla szczęśliwych, rodzinnych chwil zarówno z udziałem technologii, jak i bez niej.
***
ANYA KAMENETZ – główna korespondentka stacji radiowej NPR ds. edukacji cyfrowej. Wcześniej współpracowała na stałe z magazynem „Fast Company”. Jej artykuły pojawiały się w „New York Timesie”, „Washington Post”, „New York Magazine”, „Slate” oraz „O, The Oprah Magazine”, zdobyła wiele nagród za swoją pracę w dziedzinie edukacji, nowych technologii i innowacji. Jest autorką trzech książek na temat edukacji i technologii: Generation Debt, DIY U oraz The Test. Mieszka z rodziną na Brooklynie.
Po przeczytaniu tej książki nigdy już nie sięgniesz po „śmieciowe jedzenie”.
Wyobraź sobie, że istnieje złoty przepis na szczupłą sylwetkę, wysoki poziom energii i skuteczną ochronę przed najpoważniejszymi czynnikami zagrażającymi zdrowiu… Lekarstwo na wszystko – od zmęczenia począwszy, przez stres, aż po przewlekły ból. Otóż istnieje. W tej przełomowej książce doktor Oz, największy amerykański autorytet w kwestii zdrowia i dobrego samopoczucia, przedstawia ową cudowną recepturę – to proste i pełnowartościowe jedzenie, które pomaga wrócić do zdrowia.
Moc na talerzu to prosty sposób na wykorzystanie siły tkwiącej w żywności, opracowany dzięki szczegółowym badaniom i doświadczeniom pracy z pacjentami. Znajdziesz tu czytelne informacje i plan posiłków uwzględniający różne superskładniki. Przekonujący jak zawsze doktor Oz wyjaśnia, co zrobić, aby tylko za pomocą jedzenia:
- pozbyć się zbędnych kilogramów,
- podnieść poziom energii i zmniejszyć nasilenie stanów zapalnych,
- zapobiec występowaniu wielu typowych dolegliwości, takich jak zmęczenie czy ból, bądź jak je łagodzić – zupełnie bez użycia leków.
Zawarty w tej książce 21-dniowy plan utraty wagi na dobry początek to propozycja łatwych do przyrządzenia i smacznych posiłków oraz przekąsek, które pomogą ci naprawić szkody wynikające ze złych nawyków żywieniowych. Doktor Oz nauczy cię, jak zdrowo robić zakupy, zdrowo gotować i jak jeść - żeby żyć dłużej i cieszyć się lepszym zdrowiem.
Już dziś sięgnij po przepisy na proste do przygotowania i smaczne dania, które odmienią twoje życie!
***
Doktor Oz zna się na jedzeniu – wie, co jeść, żeby żyć lepiej i zdrowiej. Zmień to, co jesz, a być może pozbędziesz się problemów ze zdrowiem. W swojej pouczającej, ale przystępnej książce, pełnej anegdot, informacji naukowych, przepisów i wskazówek dotyczących gotowania, zakupów i jedzenia poza domem, doktor Oz podpowiada, jak to zrobić.
Dan Buettner, autor książki Niebieskie strefy w praktyce
Eksperci od dawna wiedzą, że jedzenie ma nadzwyczajny potencjał leczniczy i może zapobiegać niektórym chorobom, leczyć je, a nawet odwracać ich skutki. Nie ma nikogo, kto mógłby się z tym problemem uporać skuteczniej niż doktor Mehmet Oz, który formułuje przekonujący przekaz i pomaga milionom ludzi rocznie dodać kilka lat i całe mnóstwo kolorytu do swojego życia.
dr David L. Katz, dyrektor założyciel Yale University Prevention Research Center, założyciel i przewodniczący True Health Initiative
Niewiele innych rzeczy w takim stopniu wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie jak jedzenie. Pisząc Moc na talerzu, doktor Oz – lekarz Ameryki – opracował rzetelny, a zarazem przystępny przewodnik po świecie żywności. Chce nam pomóc czerpać radość z jedzenia, a przy tym odżywiać się – jedząc to, co znamy i lubimy – w taki sposób, żebyśmy mogli zachować zdrowie i wysoki poziom energii. Gdybyś miał przeczytać w tym roku tylko jedną książkę o odżywianiu, to zdecydowanie powinna być to ta. Gorąco ją polecam!
dr Dean Ornish, założyciel i przewodniczący Preventive Medicine Research Institute, autor książek Spektrum oraz Dr. Dean Ornish’s Program for Reversing Heart Disease
***
Dr Mehmet Oz jest kardio-torakochirurgiem i ośmiokrotnym laureatem Daytime Emmy Awards za program The Dr. Oz Show. Prowadzi również program Daily Dose emitowany na wielu międzynarodowych rynkach radiowych i za pośrednictwem iHeartRadio, a jego felietony prasowe trafiają za pośrednictwem serwisu Hearst na 175 rynków na całym świecie. Jego aplikacja AskMD w 2014 roku została uhonorowana tytułem Best Medical App.
Dr Oz został zaliczony przez magazyny „Time”, „Forbes” i „Esquire” do grona 100 najbardziej wpływowych ludzi, a Uniwersytet Harvarda za jednego ze swoich 100 najbardziej wpływowych absolwentów; przewodnik Castle Connolly co roku przyznaje mu status lekarza najwyższej klasy.
Jak by to było, gdybyś mógł osiągnąć światowy poziom w dowolnej dziedzinie w ciągu 6 miesięcy lub nawet w krótszym czasie? 4 godziny, by zostać mistrzem nie tylko w kuchni to coś więcej niż książka kucharska. To podręcznik po świecie szybkiego uczenia się. Przywołując wskazówki i sztuczki zaczerpnięte od szachowych mistrzów, znanych szefów kuchni, profesjonalnych sportowców, sommelierów, supermodelek i wielu innych osób, Tim Ferriss stworzył „książkę kucharską dla ludzi, którzy nie kupują książek kucharskich”, która jest przewodnikiem zarówno po sztuce gotowania, jak i po życiu. Gotowanie jest tu tylko przyczynkiem do zgłębiania istoty procesu uczenia się na poziomie meta, czyli mechanizmu, dzięki któremu da się opanować każdą umiejętność w możliwie najkrótszym czasie. I nieważne, czy chodzi o lepienie pierogów, naukę pływania, czy rzuty za trzy w koszykówce.
Czytając tę książkę, przede wszystkim nauczysz się, jak:
przyswoić sobie wiedzę z 6-miesięcznego kursu gotowania w ciągu 48 godzin, ugotować niesamowitego okonia morskiego w umywalce w ciągu 20 minut, przyrządzić rewelacyjną ucztę clambake w kuble na śmieci. Te same zasady pozwolą ci również:
nauczyć się płynnie mówić po hiszpańsku w ciągu 8 tygodni, zdobyć rekord świata w tango w ciągu 5 miesięcy, zrzucić od 10 do nawet 70 kilogramów dzięki diecie Slow-Carb®. A to dopiero początek… SZEŚĆ POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO PRZECZYTAĆ TĘ KSIĄŻKĘ,
NAWET JEŚLI NIENAWIDZI SIĘ GOTOWANIA (TAK JAK TIM FERRISS KIEDYŚ)
#1 DOWIESZ SIĘ, JAK W REKORDOWYM TEMPIE OSIĄGNĄĆ WYSOKI POZIOM UMIEJĘTNOŚCI W DOWOLNEJ DZIEDZINIE.
Można w ciągu pół roku do roku, a nawet w ciągu 6–12 tygodni osiągnąć poziom światowy i znaleźć się w gronie 5 procent najlepszych na świecie specjalistów właściwie w dowolnej dziedzinie.
#2 ODTĄD BĘDZIESZ JEŚĆ (I ŻYĆ) W WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI.
Jedzenie było dla mnie tylko dobre albo złe, ciepłe albo zimne, pikantne albo łagodne. Teraz potra?ę wychwycić przeróżne subtelności. To tak, jak gdybym zamienił siedmiocalowy czarno-biały odbiornik na telewizor HD - pisze Ferriss.
#3 OSIĄGNIESZ FORMĘ, JAKIEJ W ŻYCIU NIE MIAŁEŚ.
Jeśli zdecydujesz się postępować zgodnie z zaleceniami przedstawionymi w tej książce, nie będziesz musiał myśleć o przestrzeganiu diety, ponieważ została ona tu uwzględniona.
#4 WCALE NIE TRZEBA DUŻO, ŻEBY ZROBIĆ WRAŻENIE.
W ciągu pierwszych 24 godzin pokonasz drogę od przypalonej jajecznicy do osso buco, jednego z najdroższych dań w menu restauracji całego świata.
#5 GOTOWANIE ZWIĘKSZA TWOJE SZANSE NA UDANY ZWIĄZEK.
Jeżeli szukasz sposobu na poprawę jakości swojego życia seksualnego albo chcesz znaleźć i zatrzymać przy sobie tę jedyną właściwą osobę, gotowanie będzie twoim dodatkowym i bardzo istotnym atutem.
#6 TO PO PROSTU DOBRA ZABAWA!
To nie jest podręcznik. Polecam traktować książkę raczej jako przygodową – przy czym rodzaj przygody wybierasz sam.
Niniejsza książka jest zmienioną i zaktualizowaną wersją książki 4-godzinny mistrz kuchni (wyd. Laurum, Warszawa 2013).
***
To lektura dla wszystkich. Przepisy grają tu drugoplanową rolę (choć jest ich tu mnóstwo). Nie sposób w krótkiej recenzji zawrzeć wszystkiego, co chciałabym na jej temat przekazać. Książka ma ponad 600 stron pełnych interesującej treści, ciekawych zdjęć, rysunków, wykresów, tabelek, anegdot, przepisów i bohaterów, których autor spotkał podczas jej pisania.
Można ją czytać jak powieść przygodową, korzystać z niej jak z książki kucharskiej (część przepisów jest pokazana na zdjęciach krok po kroku, nawet te z kuchni molekularnej, a przy każdym z nich jest nazwisko osoby, która zainspirowała autora do przygotowania danej potrawy), nauczyć się chemii, dowiedzieć, jak przetrwać podczas czekania na pomoc po trzęsieniu
ziemi (!), zaparzyć najlepszą na świecie kawę (będąc leniwym), jak opanować klasyki z kuchni światowej (omlet francuski, pieczony kurczak, zupa z zielonego groszku). Ta książka jest po prostu fantastyczna!
- Eliza Mórawska-Kmita, blog whiteplate.com
CZY ZAJADASZ EMOCJE?
Stoisz przed lodówką, choć wcale nie jesteś głodna? Próbujesz zagłuszyć stres, złość, zmęczenie albo frustrację za pomocą smacznego batonu czekoladowego bądź pysznych frytek? Być może jest to oznaką „zajadania” emocji.
Co by się stało, gdybyś się odważyła z nimi skonfrontować, zamiast próbować je zagłuszyć kolejną przekąską? Ta książka jest kluczem do zrozumienia, dlaczego kwestia jedzenia może być czasami tak skomplikowana. To praktyczny przewodnik, który wyjaśnia związek między stanem uczuciowym a jedzeniem. Jeśli radzisz sobie z większością spraw, ale nie potrafisz sobie odmówić nadmiaru smakołyków, to ta książka jest dla ciebie.
Autorka tłumaczy w niej relacje między uczuciami a jedzeniem i proponuje alternatywne zajęcia, które powstrzymają cię przed niepotrzebnym podjadaniem. Jest przekonana, że możesz wykorzystać w życiu pełnię swoich możliwości, bez pocieszania się zajadaniem, podjadaniem, przejadaniem.
Maggan Hägglund to szwedzka dziennikarka i pisarka. Ma już na koncie trzy poradniki skierowane do kobiet. Jej książki cieszą się w Skandynawii dużą popularnością.
OGLĄDAJ. DELEKTUJ SIĘ.
Pamiętacie orgazmiczną kanapkę z filmu Kiedy Hary poznał Sally…? A gigantyczne timpano z Wielkiego otwarcia, słodkości z Czekolady czy boeuf bourguignon z Julie i Julia?
Wiele z naszych ulubionych filmów pozostawia wspomnienie kultowych scen kulinarnych. Prezentowana kolekcja ponad czterdziestu przepisów to subiektywny wybór najwspanialszych ról filmowych, jakie zagrało jedzenie.
***
Andrew Rea, twórca niezwykle popularnego kanału na YouTube Binging wih Babish, podjął się trudnego zadania wyselekcjonowania i opracowania filmowych receptur, dzięki czemu powstał ten filmowo-kulinarny przewodnik.
Niech was zainspiruje do przygotowania niezwykłych dań, nie tylko pysznych, ale czasami porywających niż filmowa fikcja.
„Kładź się spać, niezdrowo tak siedzieć po nocy!”, czyli dlaczego nasi rodzice mieli rację.
Kiedy sen nie funkcjonuje jak należy, ty też nie funkcjonujesz jak powinieneś. I choć komplikacje ze snem mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, to w odróżnieniu od innych schorzeń można je skutecznie leczyć. Ty sam możesz się z nimi uporać. Jednak szukanie złotych rad i trików w internecie niewiele ci pomoże. Musisz zrozumieć, co właściwie dzieje się z twoim snem: na czym polegają twoje problemy i w jaki sposób można je rozwiązać. Dlatego zamiast po kolejny kubek kawy sięgnij po książkę „zaklinacza snu”, doktora Chrisa Wintera.
Dlaczego jeszcze nie śpisz? to ekscytująca podróż w krainę snu, w której odkryjesz, jak ogromne znaczenie dla zdrowia ma porządne wysypianie się. Zakończysz tę lekturę uzbrojony w wiedzę, dzięki której wygrasz walkę o dobry sen. Wszystkie działania dostosujesz do swojego stylu życia. Czerpiąc ze swojego dwudziestoczteroletniego doświadczenia na tym polu, neurolog, ekspert od spraw związanych ze snem, dr W. Chris Winter, pomoże ci:
Dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonuje sen i jak takie czynniki jak jedzenie czy codzienna aktywność wpływają (korzystnie lub nie) na ten proces. Zrozumieć, że na przebieg jednego z najbardziej fundamentalnych procesów zachodzących w naszym ciele masz rzeczywisty wpływ i że możesz go kontrolować Odpowiednio planować sen i drzemki – bez względu na to, czy jesteś pracującym w systemie zmianowym robotnikiem, studentem czy przejętym rodzicem. Zacząć myśleć o śnie niestandardowo i poznać sposoby leczenia dolegliwości z nim związanych – od bezsenności przez bezdech senny i zespół niespokojnych nóg do problemów ze snem będących wynikiem zaburzenia rytmu okołodobowego. ***
Dr Winter jest cieszącym się międzynarodowym uznaniem ekspertem od snu, który jak dotąd pomógł już ponad dziesięciu tysiącom pacjentom, w tym wielu najwyższej klasy sportowcom, radzić sobie z problemami ze snem i tym samym zapewniać sobie w pełni satysfakcjonujący, regeneracyjny wypoczynek. Teraz dzieli się z nami tą bezcenną wiedzą i doświadczeniami i wyjaśnia, co właściwie dobry sen oznacza oraz w jaki sposób możemy go sobie zapewnić.
Co każda matka wiedzieć powinna…
Jillian Michaels znasz przede wszystkim jako wiodącą specjalistkę w dziedzinie fitnessu oraz uznaną ekspertkę w zakresie żywienia. Być może jednak nie wiesz, że jest również dumną matką dwojga dzieci. Korzystając z najnowszych odkryć w tej dziedzinie, wraz z zespołem wybitnych ekspertów napisała książkę Będę mamą!, która całkowicie odmieni twoje przekonania dotyczące ciąży, abyś mogła podejmować jak najlepsze decyzje dla siebie i swojego maleństwa.
Informacje zawarte w tej książce pozwolą ci rozprawić się z zagrożeniami czyhającymi w twoim najbliższym otoczeniu, zrozumieć znaczenie wizyt kontrolnych, badań oraz procedur medycznych zalecanych przez twojego lekarza. Lektura niniejszej książki uzbroi cię również w wiedzę przydatną do łagodzenia wszelkich dolegliwości ciążowych od zgagi i opuchniętych stóp po poważniejsze problemy zdrowotne. Nauczysz się, jak optymalizować każdy aspekt rozwoju twojego dziecka, począwszy od dbania o jego IQ i zdolności poznawcze po przyszłą formę fizyczną, a nawet kształtowanie gustów kulinarnych!
W książce Będę mamą! znajdziesz też szczegółowy plan posiłków wraz z przepisami na pyszne, odżywcze dania oraz specjalnie opracowany zestaw ćwiczeń na każdy trymestr ciąży, abyś po porodzie odzyskała siły i wypracowała doskonalszą niż kiedykolwiek sylwetkę.
***
Jillian Michaels to ciesząca się międzynarodową renomą ekspertka i coach w dziedzinie fitnessu i zdrowego stylu życia. Ogromny sukces, jaki odniosła, wynika z faktu, iż ze swoimi klientami i czytelnikami nawiązuje wyjątkowe relacje oparte na osobistych doświadczeniach związanych z dążeniem do zdrowia i szczęścia. Ma dwoje dzieci ze swoją partnerką życiową, Heidi Rhoades: syna Phoenixa oraz córkę Lukensię. Mieszka w Los Angeles, w Kalifornii.
ZESPÓŁ EKSPERTÓW – dzięki ich profesjonalizmowi i fachowej wiedzy ogromna rzesza kobiet i dzieci będzie teraz miała dostęp do narzędzi, informacji i wsparcia, którego potrzebują, by podejmować najlepsze decyzje dla siebie i swoich rodzin.
Lek. med. Suzanne Gilberg-Lenz – ginekolog-położnik, jest lekarzem medycyny ajuwerdyjskiej oraz specjalistką w dziedzinie medycyny holistycznej.
Andrea Orbeck – specjalistka w dziedzinie ćwiczeń w ciąży, absolwentka kinezjologii oraz certyfikowanych szkoleń w zakresie połączeń międzykomórkowych.
Lek. med. Katja Van Herle – specjalistka znajdująca się na liście najlepszych lekarzy endokrynologów organizacji konsumenckiej Consumer Research Council of America.
Cheryl Forberg – licencjonowana dietetyczka, laureatka wielu nagród, szef kuchni oraz autorka bestsellerów z listy „New York Timesa”.
Lek. med. Jay Gordon – członek Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej (FAAP), lekarz pediatra specjalizujący się w żywieniu niemowląt oraz karmieniu piersią.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?