Niniejsza książka to pierwsza nieautoryzowana biografia U2, w której znajdziemy obiektywny i wnikliwy opis ponadczterdziestoletniej historii grupy. Wyjdziemy tu poza otaczające zespół mity, by ukazać fascynujący i nieupiększony wizerunek irlandzkich rockmanów. W książce zamieszczono niepublikowane wcześniej zdjęcia oraz przeprowadzone specjalnie na użytek tej publikacji wywiady z przyjaciółmi muzyków i ich współpracownikami. Można tu również znaleźć nowe informacje na temat wczesnego etapu działalności U2 w Dublinie, gdy członkowie zespołu, klepiąc biedę, robili wszystko, by ich ktokolwiek zauważył. Odrzuceni przez duże wytwórnie płytowe, grywali w na pół pustych pubach i ścierali się z konkurencyjnymi „gangami” w ówczesnej stolicy nietolerancji religijnej. Poznajemy głębiej ich życie prywatne, kontrowersyjne interesy oraz światopogląd. Przyglądamy się uczestnictwu muzyków we wspólnocie ewangelicznej w okresie, gdy Bono chciał wypełnić pustkę powstałą po śmierci jego matki, a także nieustannemu napięciu między chrześcijańską duchowością a pokusami, jakich nie szczędzi ten świat. Obserwujemy też ewolucję muzyczną zespołu: od surowego post-punku przez polityczne krucjaty, okres awangardowy, czas triumfalnych występów na stadionach, okres postmodernistycznego cyberpunku aż do uzyskania statusu powszechnie szanowanych weteranów rocka, którym udaje się przekonać do siebie kolejne pokolenia słuchaczy. Książka zawiera też omówienie działalności humanitarnej członków U2, szczególnie aktywności Bono jako lobbysty na rzecz biednych mieszkańców Afryki, dotkniętej plagą AIDS…
Megan Fox lubi być widziana w ich koszulkach. Keith Richards mówi, że gitarzysta Malcolm Young jest lepszy od niego. A LA Times zadawał znamienne pytania: Skąd tyle satanistycznych tekstów?, Skąd się wzięły biseksualne konotacje nazwy?, Czy ich wokalista zapił się na śmierć?, Co to niby mają być za bohaterowie?.Odpowiedź: tacy, którzy sprzedali ponad 200 milionów płyt, zagrali ponad 10 tysięcy koncertów i wciąż mają gdzieś to, co o tym myślicie.To AC/DC, a to jest ich nigdy wcześniej nie opowiedziana historia. Od bijatyk i przedzierania się przez cieszącą się złą sławą niezwykle brutalną scenę muzyczną pubów i klubów Australii na początku lat 70. do ich ataku na opanowaną przez punk scenę brytyjską, a potem amerykańską na przełomie lat 70. i 80., kiedy to wykruszyło się wielu członków zespołu, managerów, producentów i dyrektorów firm płytowych, którzy pomogli im w tym zadaniu oto jest waląca między oczy, wchodząca za zamknięte drzwi dogłębna biografia, na jaką czekali od dawna fani AC/DC.W [Hell Ain't A Bad Place To Be] światowej sławy kronikarz muzyczny Mick Wall ujawnia świeże, wcześniej nieznane fakty dotyczące wszystkich głównych graczy w opowieści o AC/DC. Jest to jednak nie tylko opowieść o rockowej kapeli, opowiada historię rodziny klanu który nie ma w zwyczaju wdawać się w spory z obcymi. Rzucając nowe światło na tajemniczą śmierć ich wokalisty, Bona Scotta, w 1980 roku i dając solidny pogląd na oszałamiające szczyty sławy oraz często pojawiające się na własne życzenie spadki formy w ich karierze z kolejnym wokalistą Brianem Johnsonem, książka ta opowiada o trzech bezwzględnych braciach Malcolmie, jego przebranym w mundurek szkolny młodszym bracie Angusie i starszym George'u, który stał za ich wszystkimi wczesnymi płytami, do dzisiaj pozostając szarą eminencją w AC/DC.Youngowie, twardziele z osiedli czynszówek w Glasgow, przeżyli narkotyki, śmierć, rozwód i wieczne potępienie krytyków, by stać się jednym z największych, najbardziej znanych zespołów rockowych na świecie. My wiemy kim jesteśmy powiedział kiedyś Angus jesteśmy rock and rollem.MICK WALL jest najbardziej znanym dziennikarzem rockowym i prezenterem w Wielkiej Brytanii, do tego autorem licznych powszechnie uznanych książek włącznie z ostatecznymi wersjami rockowych biografii, bestsellerów o Led Zeppelin (When Giants Walked the Earth) oraz Metallica (Enter Night). Żyje nocą.
Ludzie bez przerwy mnie pytają, jak to się dzieje, że jeszcze żyję. Gdybym w dzieciństwie stanął pod ścianą obok innych dzieciaków z ulicy i gdybym miał wskazać tego, który dociągnie do 2009 roku, będzie miał piątkę dzieci, czwórkę wnuków, domy w Buckinghamshire i Kalifornii, na pewno nie wytypowałbym siebie, ni ch***a. A tu proszę: jestem gotów po raz pierwszy własnymi słowami opowiedzieć swoją historię.
W moim życiu każdy dzień był odjechany. Przez trzydzieści lat wspomagałem się zabójczą mieszaniną wódy i narkotyków. Przeżyłem zderzenie z samolotem, mordercze dawki prochów, choroby weneryczne. Oskarżono mnie o próbę zabójstwa. I o mało się nie zabiłem, kiedy z prędkością dwóch mil na godzinę najechałem quadem na wertepy.
Nie wszystko wyglądało różowo. Narobiło się w życiu kupę głupstw. Zawsze pociągała mnie ciemna strona, ale nie jestem diabłem, tylko zwyczajnym Ozzym Osbourne’em – chłopakiem z rodziny robotniczej w Aston, który rzucił robotę w fabryce i ruszył w świat, żeby się zabawić.
Ojciec zawsze twierdził, że coś w życiu osiągnę.
Johnie Osbournie, mam przeczucie, że dojdziesz do czegoś wielkiego – lubił mówić przy piwku. – Albo pójdziesz za kratki.
I nie pomylił się, ten mój ojczulek.
Nie miałem jeszcze osiemnastu lat, a już siedziałem w więzieniu.
Ozzy Osbourne urodził się w 1948 roku w Aston, dzielnicy Birmingham. Jako wokalista zespołu Black Sabbath i wielokrotnie nagradzany artysta solowy sprzedał ponad sto milionów swoich płyt. Ma pięcioro dzieci, mieszka z żoną Sharon w Kalifornii i Buckinghamshire.
METALLICA to jeden z największych zespołów wszech czasów. Kwartet z Kalifornii na całym świecie sprzedał ponad sto milionów płyt, zdobył dziewięć nagród Grammy, a pięć jego kolejnych albumów trafiło na szczyt amerykańskiej listy przebojów „Billboard”.
Ale historia METALLIKI to coś więcej niż komercyjny sukces i pochwały krytyków – ich droga od obskurnych garażów w Los Angeles na najsłynniejsze stadiony świata naznaczona była bólem i dramatami.
NARODZINY. SZKOŁA. METALLICA. ŚMIERĆ to pełny obraz „Led Zeppelin swojego pokolenia”. To historia o rodzinie, przyjaźni, wierze w siebie i w spełnienie marzeń, opowiedziana za pomocą wywiadów z zespołem i jego najbliższym otoczeniem.
Paul Brannigan i Ian Winwood opisują, jak METALLICE udało się wyprzedzić swoją konkurencję. Tom pierwszy (obejmujący mniej więcej połowę tej epickiej historii) koncentruje się na drodze zespołu do międzynarodowej sławy, aż do wydania przełomowego, „Czarnego Albumu”.
Paul Brannigan i Ian Winwood to dwaj czołowi, brytyjscy autorzy piszący o muzyce. Brannigan, który napisał Oto moje (po)wołanie: życie na rock’n’Grohlowo, udziela się w magazynach „Rolling Stone”, „Classic Rock”, „Q” i „Metal Hammer”. Winwood pisał zaś do „Rolling Stone’a”, „Guardiana”, „Mojo”, „Kerrang!” i „NME”, pracuje też dla BBC.
Dlaczego pobili Kazika w Stodole? Do kogo pisał list w środku nocy? Kiedy zemdlał w zatłoczonym pociągu? I dlaczego mama Śledzia przywitała go hardo: Wypierdalaj...""? Komu Morawiec zjadł kiełbasę? Kiedy Gruda o mały włos nie spalił schroniska? Kto powiedział: ""Biała wódka, czarny ptak""? I dlaczego Seks próbował uciekać przez okno? Kto chciał wrzucić pięć litrów acida do wodociągów? Komu wewnętrzne głosy kazały walnąć czołowo w TIR-a? Który z członków zespołu rozrzucał wielkie kreski po biurkach? I gdzie przyjęto Kult jak na westernie słowami: ""Macie pół godziny na opuszczenie miasta...""?Nieznane fakty, anegdoty i opowieści z historii Kultu. Inspiracje i wspomnienia kryjące się za wszystkimi - a jest ich ponad dwieście - piosenkami zespołu, które ukazały się na płytach. A także setki unikalnych zdjęć. W książce Wiesława Weissa, redaktora naczelnego ""Teraz Rock"", autora rockowych encyklopedii.
Książka Amy Amy Amy jest pierwszą próbą pełnej odpowiedzi na zadawane przez wszystkich pytanie: ""Co jest nie tak z Amy Winehouse? "" Muzyka odgrywała ważną rolę w domu Winehouse'ów. Janis wspomina, że Mitch zawsze śpiewał dzieciom i zachęcał je do słuchania muzyki. Mitchell i Amy byli ze sobą bardzo blisko, powiedziała ""The Daily Mail"" w roku 2007. Śpiewał jej Sinatrę, a ponieważ zawsze śpiewał, ona też śpiewała, nawet w szkole. Nauczyciele skarżyli się, że robi to na lekcjach. Muzykę jazzową rodzina miała w genach.""
Kiedy wróciłam do domu ze szpitala, czułam się jak piękna królowa w samym centrum zainteresowania. Czekały na mnie bukiety kwiatów, które przysyłano, w miarę jak rozchodziły się wieści o narodzinach dziecka. Czułam się tak, jakbym dokonała czegoś niezwykle wyjątkowego. Ale przez ostatnie parę tygodni kwiaty przestały przychodzić, a telefony umilkły. Narzeczony wrócił do pracy, a gazeta wciąż pojawiała się na progu, jakby nic się nie zmieniło. Jestem na urlopie macierzyńskim i powinnam nawiązywać więź z noworodkiem. Zasadniczo nienawidzę swojego życia... Kim ja jestem? Jak się tu znalazłam? Co się stało z moim życiem? Bo to na pewno nie jest moje życie!"".Witając z radością swoją kruszynkę Rowan (zwaną też Tyrankiem), Rebecca Eckler zastanawia się, czy już nadszedł czas, by się cieszyć tym obiecywanym ""najlepszym, co cię mogło spotkać?"".Nie spodziewała się, że zamieni obcisłe dżinsy na workowate dresy, ani że porzuci marzenia o twardym śnie lub upojnym seksie z Narzeczonym...Rebecca Eckler jest jedną z najpopularniejszych kanadyjskich dziennikarek. Jej artykuły ukazywały się w ""The New York Times"", ""Elle"", ""Fashion"" i ""Los Angeles Times"" Często pisuje do kanadyjskiego tygodnika ""Macleans"". Jej porady trafiały do kącika dla zakochanych (""Rady dla zakochanych"") w ""National Post"". Obecnie co tydzień redaguje kolumnę dla rodziców w ?The Globe and Mail?, kanadyjskiej gazecie o ogólnokrajowym zasięgu. Jej pierwsza książka Wpadka została opublikowana w dziewięciu krajach. Mieszka z Narzeczonym, dzieckiem Rowan (DZIEWCZYNKĄ!) i king charles spanielem, Rubym. Nie planuje zamążpójścia ani urodzenia kolejnego dziecka, ani też przygarnięcia jeszcze jednego psa. Przenigdy! A przynajmniej jeszcze nie teraz...
Gdy w roku 1991 świat zachwycił się albumem ,,Nevermind"", Nirvana promowała tę płytę w Wielkiej Brytanii. Jej koncerty otwierała szkocka formacja Captain America, której perkusista, Andy Bollen, prowadził notatki, składające się na niniejszy ,,dziennik z trasy"". Poznajemy tutaj Kurta Cobaina od innej strony niż dotychczas. Widzimy go w garderobie. Słyszymy, że boi się utraty dawnych fanów. Dowiadujemy się, że uwielbiał Bay City Rollers. Podglądamy go, jak żartuje i robi kawały kolegom i publiczności. A przede wszystkim obserwujemy zespół w okresie, gdy stawał się jedną z najważniejszych grup rockowych na świecie. Obowiązkowa lektura dla każdego fana Nirvany. ANDY BOLLEN grał w różnych zespołach od piętnastego roku życia. Kiedy przypadkiem został perkusistą zespołu Captain America, ruszył na wspólną trasę z Nirvaną. Od tego czasu zajmuje się pisaniem tekstów komediowych i satyrycznych. Najczęściej współpracuje z BBC. Jego skecze emitowano w ogólnobrytyjskiej BBC TV oraz w BBC Scotland, Radio Scotland i BBC Radio 5 Live. Pisywał felietony dla ,,Sunday Mail"" i publikował w takich gazetach jak ,,Glasgow Herald"", ,,Scotland On Sunday"" i ,,The New York Times"". Kiedy sąsiedzi wychodzą z domu, znowu siada za perkusją. Ma psa imieniem Bonnie i prawie codziennie spaceruje po parkach, rozmyślając o rzeczach zabawnych.
Książka Nirvana. Prawdziwa historia jest intrygującą oceną dokonań zespołu, którego krótka i burzliwa działalność jest nieustannie błędnie interpretowana. To definitywna i wyczerpująca relacja muzycznego pasjonata i przyjaciela zespołu. Autor, Everett True, był jedynym dziennikarzem, którego wpuszczono do domu Cobaina tuż po jego samobójczej śmierci. Był także bliskim przyjacielem wielu gwiazd grunge'u, co pozwoliło mu spojrzeć obiektywnie na mity otaczające ten ostatni, w pełni oryginalny gatunek muzyki rockowej. Everett True opowiada, jak naprawdę wyglądało życie legendarnego zespołu, co działo się z Kurtem Cobainem w Olympii i Seattle, oraz w jaki sposób wpłynął na niego związek z Courtney Love. Bez cenzury przedstawia życie całej sceny grunge'owej, szczegółowo analizuje każdy utwór nagrany przez Nirvanę, wspomina koncerty, przyjaciół, a nawet dilerów otaczających muzyków. Witajcie w świecie Nirvany!
W trzeciej części ,,Grunt to bunt"" znajduje się ponad 60 wywiadów, między innymi z Pawłem Kukizem, Kazimierzem Staszewskim, Zygmuntem Staszczykiem, Wojciechem Waglewskim, Krzysztofem Skibą, Pawłem ,,Konjo"" Konnakiem, Walterem Chełstowskim, Jerzym Owsiakiem, Agatą Młynarską, Krzysztofem Ibiszem, Tomaszem Budzyńskim, Wojciechem ,,Wampirem"" Jagielskim, Yach Paszkiewiczem, Siczką z KSU, Zygzakiem z TZN Xenna, Siwym z Defektu Muzgó, Sezonem ze Smaru SW, Młodym z Sedesu... W poprzednich tomach autor unikał wywiadów z tzw. celebrytami, tym razem jest inaczej. Gwiazdy opowiadają o ,,Jarocinie"" nieszablonowo. Czytelnicy mają możliwość zapoznania się z mało znanymi, albo wręcz nieznanymi historiami i anegdotami dotyczącymi Festiwalu, ale nie tylko. Wywiady często wybiegają poza ,,Jarocin"", choć są z nim pośrednio lub bezpośrednio związane. A to dlatego, że polski rock był ściśle z tą imprezą związany. Firmy fonograficzne, wideo klipy, załogi, sceny muzyczne w różnych rejonach naszej ojczyzny - rozmowy o tym wszystkim mają sens w kontekście ,,Jarocina""! W książce jest, poza wywiadami, ponad 200 unikatowych zdjęć. W większości są one wcześniej niepublikowane! Wśród nich znajdują się fotografie Wojtka Smarzowskiego, reżysera ,,Drogówki"", ,,Róży"", czy ,,Wesela"".
NOWE UZUPEŁNIONE WYDANIE!Nie ulega wątpliwości, że Depeche Mode jest największym syntezatorowym zespołem na świecie, świadczy o tym choćby liczba sprzedanych płyt, która przekroczyła 40 milionów egzemplarzy. Członkowie Depeche Mode doświadczyli w swej karierze wszystkiego, włącznie z wyrokami sądowymi nakazującymi podjęcie leczenia od uzależnień. Najważniejsze jednak, że przetrwali, a w przypadku wokalisty Dave Gahana - w całkiem dosłownym sensie. Pisząc monografię Depeche Mode, autor przeprowadził ekskluzywne wywiady z członkiem założycielem zespołu, Vincem Clarkiem, i producentem Garethem Jonesem, oraz umieścił w książce niepublikowane wcześniej wywiady z aktualnymi Depeszowcami. Książka jest absolutnym strzałem w dziesiątkę dla wszystkich fanów sceny elektronicznej.
Barwna, żywa i pełna humoru opowieść od najpopularniejszym zespole w historii. Autor śledzi losy Stonesów od czasów szkolnych, aż po wydarzenia 2013 roku (w tym światowe tournée z okazji półwiecza). W książce serwuje ,,sex, drugs & rock'n'roll"", ale zawsze w odpowiednich proporcjach, bo to muzyka była i jest najważniejsza.Z książki Daniela Wyszogrodzkiego można się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy. Na przykład. Co oznacza nazwa The Rolling Stones? Kto ma największy pęcherz na świecie? Kim była ,,naga dziewczyna na narkotycznej orgii""? Jak Stonesi zapamiętali występ w Warszawie w 1967 roku? Co się pali w Maroko? Czy Keith naprawdę spadł z palmy? Gdzie zobaczyć Rolling Stonesów na żywo w 2013. ,,Satysfakcja"" to także dyskografia i filmografia zespołu oraz wszystko to, o co wstydziliście się zapytać...Piotr Stelmach z Programu III Polskiego Radia wyznaje: ,,Satysfakcja"" była pierwszą i jedyną w moim życiu książką, którą czytałem w czasie lekcji. Po kryjomu, pod ławką... Stonesom i Danielowi szczerze gratuluję!
Kolejna powieść Witka Łukaszewskiego, wirtuoza gitary, a jednocześnie pisarza posługującego się żywym, barwnym językiem w swoich powieściach. Po opisie przygód i życia członków legendarnego Led Zeppelin (,,Schodami do nieba"") otrzymujemy niezwykłą opowieść o życiu dwóch demonicznych wirtuozów gitary i skrzypiec; Jimiego Hendrixa i Niccolo Paganiniego. Okazuje się , że czas nie ma znaczenia, jeśl i chodzi o wielką Sztukę i wielkie osobowości. Kobiety, miłość, seks, olbrzymie pieniądze, a przede wszystkim wielkie natchnienie i nieuleganie powszechnie obowiązującym regułom, pozwala doskonale zrozumieć się obu tym wirtuozom, mimo dzielących ich od siebie prawie dwustu lat. O autorze: Witek Łukaszewski - gitarzysta, poeta, pisarz. Ma na swoim koncie osiem płyt z pogranicza flamenco i rocka oraz tom poezji ,,Cafe Poema"". Jego debiut powieściowy ,,Schodami do nieba"", powieść o Led Zeppelin, spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem czytelników. Trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą flamenco.
Jaki był kiedyś Festiwal w Jarocinie? Wszystko na ten temat znajdziecie w tej książce. Jest to pierwsze tak obszerne wydawnictwo dotyczące tego najbardziej legendarnego polskiego festiwalu rockowego. Materiał zbierany był przy okazji wywiadów dla miesięcznika Tylko Rock i Teraz Rock. Prawie trzysta osób opowiedziało autorowi o swoich przeżyciach. Wybór najciekawszych fragmentów rozmów gwarantuje ciekawą lekturę.
Pierwsze tak obszerne wydanie dotyczące legendarnego Festiwalu w Jarocinie. Wybór najciekawszych fragmentów rozmów z ludźmi związanymi z Festiwalem w latach 80.: muzykami, organizatorami, widzami.
Pokolenie J8 to pokolenie wspólnych, bezinteresownych więzi, istniejących między ludźmi o podobnej wrażliwości i doświadczeniach. Więzi trwalszych niż dolegliwy reżim, który nakładał na obywateli liczne ograniczenia i od czasu do czasu wyprowadzał czołgi na ulice. Młodzi, dorastający buntownicy, niedowierzający, że ?świetlana przyszłość? zagnieżdżona w dekretach propagandy sukcesu jest ? czy będzie kiedyś ? realna. Frustracja, niechęć i wycofanie tłumiły resztki optymizmu tej dojrzewającej generacji, która jak mantrę powtarzała do znudzenia ? ?no future?. Istniejący od początku lat osiemdziesiątych festiwal w Jarocinie udzielał nieletnim (i trochę starszym) schronienia; pozwalał oderwać się od codzienności, pobyć przez te kilka dni w innym, ciekawszym świecie ? zdjąć z nich presję otoczenia. To właśnie tam pokolenie J8 ustanowiło terytorium swojego panowania
Album ?Pokolenie J8? traktuje wyłącznie o latach osiemdziesiątych. Pokazuje Jarocin i jego młodzież, która owładnięta rockowym szałem tamtej epoki zmierza na koncert zamiast na barykady. Zepchnięty na dalszy plan kontekst społeczno-polityczny oczywiście nieodłącznie towarzyszy pokoleniu i odciska.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?