Czy inteligentny człowiek może być szczęśliwy?
Pytanie wydaje się absurdalne, ale często jest uzasadnione, ponieważ osoby inteligentne są nierzadko nadwydajne mentalnie i wysoko wrażliwe, co sprawia, że trudniej im doświadczać szczęścia.
• Widzisz więcej niż inni, bywasz więc krytyczny i zdarza ci się coś ostro skomentować?
• Marzysz o tym, żeby czasem naiwnie spojrzeć na świat i dać się ponieść fali uczuć?
• Ciągle coś analizujesz, dzielisz włos na czworo, zamiast od czasu do czasu poprzestać na uproszczeniach?
• Działasz według schematu wszystko albo nic, choć czujesz, że takie perfekcjonistyczne podejście cię przerasta?
• Czasem przytłacza cię ogrom napływających informacji, a codzienne czynności to dla ciebie zbyt wiele?
• Chcesz kontrolować rzeczywistość, ona jednak wciąż ci się wymyka?
Jeśli na część tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, ta książka jest właśnie dla ciebie. Z jej pomocą w końcu pojmiesz i na nowo oswoisz własną osobowość, a dzięki temu, że połączysz swoje zasoby intelektualne i emocjonalne, zyskasz zrozumienie i akceptację otoczenia. Autorka, uznana psycholożka i terapeutka, da ci konkretne wskazówki, jak zamienić wieczny roller-coaster w zadowolenie z życia i sprawić, by szczególna kreatywność i nadwydajność przyniosła tak oczekiwane poczucie spełnienia.
Najnowsza książka autora Nigdy, trochę, do szaleństwa!
„Kiedy takie spojrzenie widzisz u jednego osiemnastolatka, zaczynasz go żałować. Kiedy widzisz, jak wymienia się nim dwoje nastolatków, to bez względu na to, jak wielki z ciebie cynik, zaczynasz myśleć, że tylko oni naprawdę rozumieją miłość. I to, jaka powinna być szalona.”
Jak żyć ze złamanym sercem?
Leo zerwał z Lu latem, przed wyjazdem na studia, bo nie był gotowy na związek na odległość. Teraz dziewczyna jest zbyt rozbita, by pisać felietony do swojej rubryki w popularnym internetowym magazynie dla nastolatków. Jeśli nie odzyska twórczej energii, straci szansę na upragnioną karierę dziennikarską i… stypendium na New York University.
Kiedy Lu przypadkowo podsłuchuje kłótnię nieznajomej pary, która także – jak ona i Leo – rozstaje się przed rozpoczęciem studiów w różnych częściach kraju, jej umysł zaczyna gorączkowo pracować. Śledzenie ich losów staje się dla Lu inspiracją, a przy okazji leczy jej własne złamane serce. Ale czy ta historia będzie mieć jednoznaczne zakończenie?
Wzruszająca opowieść o miłości, związkach i bólu rozstania, i o tym, że czasami coś może się nie udać, ale życie i tak będzie toczyć się dalej – a wszystko to w oszałamiającym, upalnym Nowym Jorku.
A gdyby w tobie drzemał seryjny odkrywca?
Co sprawia, że człowiek ma moc, by dosłownie zmienić świat? Melissa Schilling, jedna z wiodących światowych badaczek innowacji, na przykładzie ośmiu wybitnych postaci - Alberta Einsteina, Benjamina Franklina, Elona Muska, Deana Kamena, Nikoli Tesli, Marii Skłodowskiej-Curie, Thomasa Edisona i Steve'a Jobsa - pokazuje, że aby stać się seryjnym innowatorem, potrzeba przede wszystkim... szczypty szaleństwa. Dokonywanie notorycznych odkryć naukowych i opracowywanie przełomowych rozwiązań technicznych wymaga nie tylko niezwykłego intelektu, lecz także specyficznej osobowości i odmienności myślenia!
Prawie wszyscy seryjni wynalazcy izolowali się na przykład od otoczenia.
Wszystkich cechowały też wyjątkowo silny idealizm i wysoka automotywacja, popychające ich do intensywnej pracy nawet w obliczu krytyki lub porażki. Te i rozmaite inne cechy przedstawione w Genialnych umysłach zdaniem autorki sprawiają, że innowator, często początkowo niedoceniany, zapisuje się złotymi zgłoskami w historii ludzkości.
Dowiedz się, co doprowadziło wielkich tego świata do dokonania spektakularnych innowacji, i przyjrzyj się swojemu życiu, a być może dzięki niewielkim, lecz przełomowym zmianom odnajdziesz w sobie prawdziwego seryjnego odkrywcę.
Natasha Preston, królowa thrillerów YA, powraca z kolejnym hitem!Nie ma nic gorszego od sytuacji, kiedy ktoś delektuje się twoim cierpieniem A co, jeśli ta osoba jest kimś bardzo ci bliskim?W rodzinnym miasteczku Piper od pewnego czasu w tajemniczych okolicznościach znikają nastolatki. Władze miasta uznają zaginionych za uciekinierów i bagatelizują problem. Kiedy jednak znajomy Piper i jej przyjaciółki Hazel przepada bez śladu, dziewczyny zaczynają podejrzewać, że dzieje się coś naprawdę złego i postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Nawet nie podejrzewają, że prywatne śledztwo doprowadzi je w sam środek piekła...W pewnym budynku w lesie trwa walka o przeżycie. Każde pomieszczenie jest tu sprawdzianem dla instynktu przetrwania, a pierwszy fałszywy krok może być tym ostatnim Czy cena za ocalenie zaginionych nie okaże się zbyt wysoka?...Przygotuj się na mocny, mroczny thriller pełen szalonych zwrotów akcji!
Zmagasz się z problemami zdrowotnymi?
Nie możesz schudnąć?
Masz kłopoty ze snem?
Cierpisz na depresję lub chroniczne uczucie niepokoju?
Dokuczają ci jelita i problemy trawienne?
A może dużo ćwiczysz i chciałbyś zwiększyć efektywność treningów?
Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, ta rewolucyjna książka jest właśnie dla ciebie!
Nawet nie wiesz, ile zależy od twojego rytmu okołodobowego. Okazuje się, że zgranie się z nim może okazać się kluczem do zdrowia i smukłej sylwetki! Czas, w którym jemy, śpimy, ćwiczymy i pracujemy, jest ważniejszy, niż sądziliśmy. Regulując rytm dnia, zyskamy lepsze życie niemal z dnia na dzień!
Czy wiesz, że każda komórka w twoim organizmie ma wewnętrzny zegar, który można poprawnie nakręcić, jedynie przestrzegając odpowiedniego harmonogramu dnia? To nie mit, lecz potwierdzony naukowo fakt!
Proste zasady opisane w tej książce wywołają prawdziwą rewolucję w twoim życiu. Ujarzmienie mocy swojego rytmu okołodobowego pomoże ci osiągnąć wymarzoną wagę, przyczyni się do znacznej poprawy funkcjonowania jelit, wzmocni układ odpornościowy i rozjaśni myśli, dzięki czemu będziesz uzyskiwać lepsze wyniki w nauce i pracy. Wszystko zależy od ciebie i twoich codziennych wyborów. Czy chcesz odnaleźć swój rytm okołodobowy?
Spory odsetek ludzi zadowala się głównie jedzeniem i płodzeniem, nie przejmując się tym, że takie postępowanie prowadzi do nieracjonalnych zachowań, które niszczą ludzkość i wykańczają planetę.
Tymczasem seks i pożywienie to tylko czubek góry lodowej. Żaden inny gatunek nie popadł tak dalece jak człowiek w obsesję dominacji i podnoszenia statusu społecznego. Permanentna rywalizacja społeczna jest szalenie energochłonna i w znacznym stopniu przyczynia się do degradacji środowiska. Wydawało ci się, że twój mózg jest doskonały?
Niestety, możesz być w błędzie… Mózg, który wydaje się ewolucyjnie najdoskonalszym narządem, w rzeczywistości jest destrukcyjny. Przez stulecia był najlepszym sprzymierzeńcem ludzkości, zapewniając nam przewagę nad innymi, dziś jest naszym największym problemem, ponieważ ma zasadniczą wadę konstrukcyjną – jest nośnikiem nieposkromionej żądzy. Po raz pierwszy w dziejach 8 miliardów ludzi na Ziemi będzie musiało stawić czoła samym sobie. Przez swoją zachłanność i żądzę władzy nasze mózgi zgotowały nam kataklizm nadmiaru. Hiperkonsumpcja doprowadziła nas na rozdroże. Popadamy w skrajności, produkując, jedząc, a nawet zadłużając się tylko dlatego, że nie potrafimy powstrzymać naszych nienasyconych umysłów. Czy możemy naprawić ten błąd i stać się panami naszego przeznaczenia?
Najstraszniejszym gościem w twoim otoczeniu nie jest wytatuowany ciężarowiec, wykrzywiający twarz w grymasie i wykonujący groźne gesty. Ten gość, choć może być niebezpieczny, swoją postawą otwarcie i w sposób niebudzący wątpliwości zaznacza własną pozycję w tymczasowej hierarchii społecznej. Powinieneś raczej obawiać się tego, który nie wzbudza podejrzeń. To ktoś, kto nie stroi min i nie gada. Ktoś, kto postanowiwszy cię skrzywdzić, wyciągnie nóż z kieszeni, nie przyciągając niczyjej uwagi, i gładko załatwi sprawę. Czy zdarzyło ci się być świadkiem przemocy, na przykład na ulicy? A może czasem trafiasz na programy telewizyjne, po których obejrzeniu myślisz: „Oby mnie się nigdy nic takiego nie przytrafiło”? Niestety coś takiego może przytrafić się każdemu. Odgłos tłuczonego szkła w twoim mieszkaniu w środku nocy. Słowa: „Rusz się, to cię zabiję”. Obce ręce trzymające twoje dziecko lub nóż przy twoim gardle. Wyobraź sobie, że nagle musisz się bronić, a na podjęcie decyzji masz kilka sekund. Stawka jest wysoka – to twoje życie. Od ciebie zależy, czy ofiarą będziesz ty, czy ten, kto cię atakuje. „Kiedy musisz się bronić” to absolutny niezbędnik dla każdego. Ekspert ds. samoobrony i były oficer wywiadu wojskowego Tim Larkin roznosi w pył współczesne cywilizowane przekonania dotyczące przemocy, pokazując, jak przeżyć – w sensie dosłownym! – sytuacje zagrażające naszemu zdrowiu i życiu oraz jak ochronić naszych bliskich. Przytaczając serię wstrząsających historii z życia wziętych, Larkin pokazuje, że przemoc jest narzędziem równie skutecznym w rękach „tego złego”, jak i „tego dobrego”. Ten, kto działa szybko i skutecznie, przeżyje. Czy będziesz nim ty? Ta książka pozostanie z tobą długo po przeczytaniu i może ci się przydać w najmniej spodziewanym momencie. Wszystko jest w twojej głowie. Już czas, żebyś zmienił myślenie o przemocy i nauczył się bronić.
Do twojej sypialni wpadają bandyci, obezwładniają cię, gwałcą twoją partnerkę, bez słowa biją was i katują. Czy wiesz, jak się zachowasz? Oczywiście, że nie, bo gdy czytasz to zdanie, starasz się oddalić od siebie choćby wyobrażenie tej sytuacji. Ta porażająca książka otwiera oczy. Uzmysławia, że brutalna i pozbawiona sensu przemoc istnieje, choćbyśmy nie wiem jak bardzo wypierali to ze swojej świadomości. Tim Larkin uświadamia czytelnikom, że przemoc bardzo rzadko jest dobrym rozwiązaniem, są jednak momenty, gdy zamiast negocjować z wystrzelonym pociskiem, sami musimy myśleć jak pocisk: namierzyć cel i działać precyzyjnie i błyskawicznie. Kiedy musisz się bronić to nieoceniony poradnik, który w podbramkowej sytuacji pozwoli ci uratować życie swoje i bliskich, bo najcenniejszą broń już masz. To twój umysł.
Daria Górka, autorka książki Aż do śmierci. Prawdziwe historie przemocy domowej, która zmusza ofiarę do zbrodni
Znawczyni ludzkiej natury – Christel Petitcollin – powraca z kontynuacją bestsellerowego poradnika Jak mniej myśleć!
Po lekturze książki Jak mniej myśleć zapewne wiesz już, że zaliczasz się do kręgu osób analizujących bez końca. Zdajesz też sobie sprawę, że nadwydajność mentalna jest twoim atutem, a fantastyczny umysł – narzędziem do samodoskonalenia. Tylko jak optymalnie wykorzystać to, co siedzi w twojej głowie? Nikt nie wie lepiej od ciebie, jak potężne jest to wyzwanie! Książka Jak lepiej myśleć, będąca rozwinięciem i uzupełnieniem pierwszej części poradnika, pozwala wreszcie rozwiać dręczące cię wątpliwości. Autorka napisała ją w reakcji na liczne prośby czytelników, którzy domagali się dodatkowych wyjaśnień i odpowiedzi na konkretne pytania. Dzięki temu czytelnik ma wrażenie, że bierze udział w prywatnej rozmowie z terapeutką.
Jak lepiej myśleć to zbiór przydatnych wskazówek dla osób nadwydajnych mentalnie i analizujących bez końca dotyczących codziennego życia w społeczeństwie. Jeśli potrzebujesz porady, jak odnaleźć spokój na płaszczyźnie zawodowej, w relacjach z najbliższymi oraz w miłości, koniecznie sięgnij po tę książkę! Dzięki niej jeszcze lepiej zrozumiesz siebie i innych, rozwiniesz i pokochasz swoją niezwykłą osobowość, a także nauczysz się organizować otoczenie tak, aby czuć się w nim jak najbezpieczniej.
W książce Jak mniej myśleć autorka pomaga czytelnikowi znaleźć jego miejsce w świecie, a w Jak lepiej myśleć wskazuje, jak odnaleźć w tym świecie szczęście i spełnienie.
Jest czwarta nad ranem, a ja jestem lekarką rezydentką i piszę z weekendowej nocnej zmiany w szanowanym szpitalu klinicznym. Odpowiadałam na wezwania do zatrzymania krążenia, reagowałam na zagrażające życiu krwotoki i wstrząsy septyczne, trzymałam za dłoń młodą kobietę umierającą na raka, usiłowałam pocieszyć jej rodzinę, przemierzyłam mile ciemnych korytarzy, gdzie chwilami chciałam szlochać z wyczerpania, zapomniałam o jedzeniu, zapomniałam o piciu, sięgałam do najgłębszych rezerw posiadanej siły, aby w tę niekończącą się noc móc wciąż dawać moim pacjentom współczucie, życzliwość, a przede wszystkim właściwe leki.
Jak traumatyczne okazuje się rozpoczęcie pracy pełnoetatowego lekarza? Jak wstrząsające jest wkroczenie do świata bólu, straty i traumy? Jak to jest być lekarzem nowicjuszem zmuszonym do podejmowania decyzji, które mogą na zawsze zmienić lub zakończyć czyjeś życie?
Przeciętnemu człowiekowi trudno sobie wyobrazić sytuacje, gdy lekarze walczą o satysfakcjonujące miejsce w hierarchii zawodowej kosztem pacjenta. A ta bitwa toczy się na co dzień…
Z ręką na pulsie to niezwykłe wspomnienia wkraczającej w medyczny świat młodej, niedoświadczonej lekarki. Opowieść o tym, jak głód rywalizacji i chęć utrzymania renomowanej pozycji decydują o stanie służby zdrowia. Czy ludzka zawiść i chęć „utarcia nosa” lekarzom nowicjuszom mogą okazać się ważniejsze od zdrowia pacjenta?
Najbardziej romantyczna powieść tej zimy!
Na lotnisku w Nowym Jorku czuć przedświąteczną atmosferę. Wśród gorączkowej bieganiny trwają ostatnie odprawy. Nie wszystkim udziela
się jednak radosne podniecenie… Charlotte miała wrócić do domu z Nowego Jorku do domu w Anglii po – jak się okazuje – najgorszych miesiącach w swoim życiu, kiedy dowiedziała się, ze jej lot został odwołany. Anthony’ego właśnie rzuciła dziewczyna i teraz kompletnie nie ma ochoty na siedzenie przy stole i mierzenie się z problemami rodzinnymi.
Dwoje nastolatków wyrusza wiec razem do miasta, żeby z pomocą pewnego poradnika uleczyć swoje złamane serca… Czy zanim Charlotte być może na zawsze opuści Wielkie Jabłko, uda im sie odnaleźć siebie na nowo? A może odnajdą też coś więcej? Czy magia świąt będzie sprzyjała
magii serc?
Ta wzruszająca i zabawna historia spodoba się każdemu, kto potrafi wyobrazić sobie romans wśród wirujących płatków śniegu na szczycie
Empire State Building i kto zastanawia się czasem, czy trzymając w ręku bilet lotniczy, można odnaleźć prawdziwą miłość.
Czy wiesz, że grzyby potrafią polować? Że doprowadzają do skazania zabójcy? Że niektóre osobniki żyją nawet kilka tysięcy lat? Że biorąc do ręki ledwie gram gleby, podnosisz również sznury grzybniowe długości większej niż wysokość wieża Eiffla? Możliwe, że nie masz o tym wszystkim pojęcia, bo królestwo grzybów przez lata było niesłusznie bagatelizowane. Pora to zmienić!
Odkryj ten fenomenalnie ciekawy świat dzięki wiedzy i erudycji dr hab. Marty Wrzosek oraz nieoczywistym pytaniom Karoliny Głowackiej. Po lekturze nie tylko będziesz wiedzieć, jakie grzyby zamieszkują twoje ciało i czy dinozaury gustowały w grzybowych smakach, ale też docenisz rolę świata fungi w medycynie, sztuce… czy meblarstwie.
Tak, zdecydowanie, z grzybami warto się lepiej poznać. Kto wie? Może to one uratują naszą cywilizację?
Marta Wrzosek – dr hab., mykolog, adiunkt na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, była prezes Polskiego Towarzystwa Mykologicznego. Autorka lub współautorka czterech książek (m.in. Grzyby jakich nie znamy i ABC ewolucji). Kilkadziesiąt razy przygotowywała ekspertyzy mykologiczne dla branży budowlanej, policji i prokuratury. Nieustannie eksploruje nowe tematy grzybowego świata. Stale w zamęcie i podróży: a to katakumby, a to Wawel, a to gleby w Tatrach – zawsze w poszukiwaniu grzybowych odpowiedzi. Kocha poezję. Mieszka w Warszawie z mężem i trójką dzieci.
Karolina Głowacka – dziennikarka, autorka audycji popularnonaukowych i technologicznych w Radiu TOK FM, a także tekstów prasowych na te, najciekawsze przecież, tematy. Współautorka wraz z prof. Jean-Pierre’em Lasotą książki Czy Wielki Wybuch był głośny?, nagrodzonej „Złotą Różą” Festiwalu Nauki w Warszawie. Sekretarz naukowa Komitetu Etyki w Nauce PAN (kadencja 2019–2022). Zawsze zajmuje się zbyt wieloma sprawami naraz. Pasuje pod tym względem do Marty. To cud, że tym dwóm projekt książki udało się doprowadzić do końca. Mieszka w Warszawie z mężem oraz Dżafarem i Lusławą Psiakami.
Czy zastanawiasz się czasem, ile informacji kryje się pod twoim butem?
Oto fascynująca mieszanka reportażu i opowieści naukowych o związku między zbrodnią a naturą. Patricia Wiltshire, pionierka ekologii sądowej, opisuje w niej wyjątkowo nietypowe – bo… roślinne – śledztwa w sprawach najbardziej zagadkowych morderstw. Dla autorki istotny jest każdy detal, od mikroskopijnych pyłków roślin na bieżnikach opon, przez kolonie maleńkich grzybów na dywanie po drobnoustroje na ludzkim ciele. Właśnie w takich, zdawałoby się niepozornych, szczegółach tkwią wskazówki pozostawione przez przestępców!
Uzbrojona tylko w mikroskop Patricia Wiltshire wyszukuje dowody i eliminuje hipotezy, ostatecznie opracowując przekonującą tezę o tym, kto, jak i kiedy popełnił zbrodnię. Jej niezwykła wiedza, dokładność i pasja do ujawniania prawdy sprawiły, że stała się jednym z najbardziej pożądanych konsultantów policji na świecie. Ślady zbrodni to rozwiązywanie zagadek morderstw, znajdowanie zwłok, doprowadzanie winnych przed oblicze sprawiedliwości i oczyszczanie z zarzutów niesłusznie oskarżonych. Przekonaj się, ile na sali sądowej ma do powiedzenia natura!
Obecnie modne jest twierdzenie, że żyjemy w stale inwigilowanym społeczeństwie, ale to nie znaczy, że ludzi śledzi się tylko za pomocą kamer. Mogę ustalić, gdzie byliście, dzięki mikroskopijnym cząstkom na waszych butach. Na podstawie pyłku, który osiadł wam na podeszwach, mogę określić, którą drogą wracaliście do domu, czy szliście przez las, w którym rosły dzwonki, czy przez ogród. Mogę sprawdzić, gdzie spotkaliście się z ukochaną czy ukochanym, w której części pola czekaliście na spotkanie i o którą część muru się oparliście. A gdybyście mieli nieszczęście trafić do mnie już jako zwłoki, po przebadaniu grzybów, które wyrosły na waszej skórze i ubraniu, oraz zarodników i pyłku w waszych włosach, na ubraniu i butach, mogę opowiedzieć waszym bliskim, jaka śmierć was spotkała oraz gdzie i kiedy się to stało.
Książka Ale kosmos! w dziesięciu pasjonujących rozdziałach przedstawia historię badań kosmosu i teorii fizycznych próbujących opisać jego zagadki, a także zdaje relację z najnowszych odkryć, które być może zmuszą nas do napisania podręczników od nowa. 21 marca 2013 roku Europejska Agencja Kosmiczna opublikowała mapę poświaty po Wielkim Wybuchu związanym z mikrofalowym promieniowaniem tła. Mapa zawiera anomalie, które rzucają wyzwanie naszemu wyobrażeniu wszechświata. Zmusza nas to do przewartościowania znanych nam dotąd pojęć, a może nawet do skonstruowania nowego modelu wszechświata. Stuart Clark zastanawia się, czy sformułowane przez Newtona prawa i teoria grawitacji muszą zostać napisane od nowa. Czy ciemna materia i ciemna energia są złudzeniem? Czy kiedykolwiek dowiemy się, co stało się przed Wielkim Wybuchem? Co znajduje się na dnie czarnej dziury? Czy istnieją wszechświaty przekraczające nasze własne? Czy istnieje czas? Czy niezmienne dotąd prawa fizyki mogą się zmienić? Dr Stuart Clark jest członkiem Royal Astronomical Society, autorem bloga „Across the Universe”, który ukazuje się pod szyldem „Guardiana”, oraz pisze artykuły do magazynu „New Scientist”. Jego książki przetłumaczono na 20 języków.
Skończyły się czasy, kiedy uważano, że pulchne bobasy to sama słodycz, a pyzate dzieci z czasem z tego wyrosną. Dziś wiadomo, że otyłość i nadwaga to nie tylko defekt kosmetyczny, ale podłoże wielu chorób i zaburzeń, takich jak cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, stłuszczenie wątroby, choroby tarczycy, choroby autoimmunologiczne, a także insulinooporność, której w tej książce poświęcamy dużo uwagi.
Jako mama dwóch córek widzę, jak potrzebna jest edukacja rodziców w kwestii żywienia i stylu życia dzieci. Nam, rodzicom, ciągle brakuje w tych sprawach wsparcia! Dlatego zaprosiłam do współpracy znakomitą dietetyczkę, a prywatnie mamę czwórki dzieci - Anetę Stanek-Gonerę. Od 2017 roku prowadzimy razem warsztaty dla rodziców i dzieci, edukujemy w internecie, a także prowadzimy grupy wsparcia. Ta książka to kompendium i dopełnienie wiedzy, którą na co dzień wam przekazujemy.
Zachęcam do lektury nie tylko obecnych i przyszłych rodziców, lecz także babcie i dziadków, ciocie i wujków, dietetyków i innych specjalistów pracujących z dziećmi oraz opiekunów i pracowników rozmaitych placówek dla dzieci. Wspólnie zadbajmy o zdrowie i dobro dzieci nie tylko naszych własnych, ale wszystkich! Aż 80% otyłych nastolatków zostanie otyłymi dorosłymi. Razem możemy temu zapobiec!
Dominika Musiałowska
Prezes Fundacji
Insulinooporność – zdrowa dieta i zdrowe życie
Choć nadwaga i otyłość u dzieci oraz powiązana z nimi insulinooporność pociągają za sobą groźne skutki, to jest dobra wiadomość: nadprogramowych kilogramów można się pozbyć – unikając jednocześnie wielu chorób – i nie trzeba do tego domowej rewolucji. Wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian.
Książka Pokonaj nadwagę oraz insulinooporność u dziecka to wyjątkowo przyjazny poradnik dla rodzica zarówno przedszkolaka, jak i ucznia. Dowiesz się z niego między innymi, na czym tak naprawdę polega problem, z którym zmaga się twoje dziecko – a wraz z nim wasza rodzina! - i zyskasz gotowe narzędzia, które pozwolą ci go rozwiązać.
Znajdziesz tu m.in.:
• blisko 300 przepisów na pyszne i zdrowe dania,
• przystępnie podane informacje o nadwadze, insulinooporności i ich konsekwencjach oraz o tym, jak sprawdzić, czy dotyczą również twojego dziecka,
• pomysły na atrakcyjne zabawy ruchowe,
• sposoby na znalezienie motywacji do zmian dla całej rodziny.
Mroczne sekrety miasta sięgają głębiej, niż można by sobie wyobrazić… Riverdale postanawia wskrzesić dawną miejską tradycję – festiwal Rewia Radości. Ma on podobno długą historię, sięgającą pierwszego udanego pozyskania syropu klonowego przez osadników, ale w miejskich archiwach brak na ten temat jakichkolwiek zapisów. Archie, Betty, Veronica i Jughead są pewni, że kryje się za tym coś więcej. Ich przypuszczenia potwierdzają się, kiedy pierwszego festiwalowego wieczora w 75-letniej kapsule czasu zostaje znaleziony ludzki szkielet. Ale trup w beczce po syropie klonowym nie jest jedynym problemem, który pojawia się podczas festiwalu. Uczestnikom przytrafiają się tajemnicze wypadki, które dotykają także przyjaciół głównych bohaterów… Ktoś wyraźnie stara się położyć kres Rewii Radości raz na zawsze – ale kto? A co ważniejsze, dlaczego? Czy Archie i jego przyjaciele powstrzymają te działania, zanim będzie za późno?
Kolejny must have dla fanów kultowego serialu produkcji Netflixa — Stranger Things! Ta dwustronna książka ma dwie okładki i zawiera dwie księgi pamiątkowe – Mike’a i Nancy Wheelerów. Daj im się porwać w podróż w czasie! Teleportuj się do Gimnazjum Hawkins za czasów Mike'a Wheelera. Zgadnij, kto został okrzyknięty największym flirciarzem… a następnie poczuj dumę z Tygrysów — słynnej futbolowej drużyny w Liceum Hawkins w roczniku Nancy Wheeler. Księgi pamiątkowe zawierają wyjątkowe zdjęcia klasowe, listy, napisy i tajne notatki, które przeczytasz tylko w tej książce. Dla fanów serialu w każdym wieku!
Jeden rok. Dziewięć zdarzeń. Dziewięć szans… na miłość.
Sophie pracuje w lokalnej kwiaciarni, więc można ją spotkać na każdym wydarzeniu w jej małym rodzinnym mieście. Śluby. Pogrzeby. Grille. Imprezy sylwestrowe. Wymień jakąkolwiek okazję, a Sophie Evans na pewno tam nie zabraknie.
Andrew Hart jest uczniem prestiżowej szkoły, oprócz tego to pewny siebie i pyskaty arogant. Jako syn nowego szefa kuchni w mieście nagle musi uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach, w których bierze udział Sophie. Dziewczyna chce po prostu wykonać swoją pracę, a w międzyczasie dokończyć szkice, które mają zapewnić jej wstęp do wymarzonej szkoły architektonicznej. Ale na każdym kroku napotyka Andrew, który wchodzi jej w drogę i komplikuje życie. Pewnego dnia Sophie zaczyna się zastanawiać, czy wszystko, co jest w życiu piękne, musi być proste…
Zachwycająca powieść mistrzyni komedii romantycznej, Kasie West, pokazuje, jak miłość może zakwitnąć w nieoczekiwanych miejscach.
Przetrwać. Grupa licealistów nigdy nie musiała się nawet zastanawiać nad znaczeniem tego słowa. Aż do momentu gdy ich samolot rozbił się w odległym lesie deszczowym… i żaden z dorosłych nie przeżył wypadku.
Niebezpieczeństwa czyhają wszędzie. Nikt nie może czuć się pewnie. Nikomu nie można zaufać.
Tom Calloway od początku nie chciał wyjeżdżać na żadną wycieczkę do Kostaryki. Niestety, poleciał tym samolotem i jak inni, uległ wypadkowi. Tom i mała grupa jego kolegów z klasy cieszą się, że żyją, ale ich radość szybko się kończy, gdy niektórzy z nich padają ofiarą nieznanych dotąd zagrożeń ze strony dżungli - zwierząt, owadów, a nawet bezlitosnego upału. Każda podejmowana przez nich decyzja może oznaczać życie lub śmierć.
W miarę upływu dni i rosnącej desperacji ocalałych niebezpieczeństwo wcale nie maleje. Nie wszyscy radzą sobie z traumą, widząc, jak ich przyjaciele umierają, a walka o przywództwo wkrótce nastawia ich przeciwko sobie. A kiedy w samym sercu tropikalnego lasu natkną się na ślady innych ludzi, czy będzie to oznaczało ratunek – czy zupełnie odwrotnie?...
Co powiedzą innym twoje zwłoki, kiedy ciebie już nie będzie?
Sue Black jest profesorem anatomii i antropologii sądowej na Uniwersytecie w Dundee i od wielu lat spotyka się z tragicznymi przypadkami ludzkiej śmierci. Brała udział m.in. w wyjaśnianiu zagadek zbiorowych mordów w Kosowie, ustalaniu tożsamości setek tysięcy ludzi, którzy zginęli podczas tsunami w Tajlandii, i w największych śledztwach kryminalnych naszych czasów.
Ofiary morderstw, katastrof czy nieszczęśliwych wypadków nie mogą już same opowiedzieć, co im się przytrafiło. Ale ich zwłoki owszem. W zaciszu swojego laboratorium, podczas wielogodzinnej pracy, autorka wysłuchuje historii opowiadanych przez ludzkie szczątki i za pomocą nauki odkrywa ich historię.
Książka Co mówią zwłoki? to barwne, trochę makabryczne, a trochę zabawne wspomnienia wyjątkowej kobiety, specjalistki w swojej dziedzinie. Sue Black pokazuje w niej czytelnikowi wiele oblicz śmierci, a także to, jak istotną rolę pełni w dzisiejszym świecie antropologia sądowa i jak ogromny jest jej wpływ na odczytywanie przeszłości.
Olbrzymia wiedza, dowcip i lekkie pióro autorki sprawiają, że Co mówią zwłoki? czyta się jak dobrą powieść kryminalną.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?