Praktykuj duchowość, jaką swoim uczniom przekazał Jezus Chrystus!
W poszukiwaniu duchowości, której rzeczywiście nauczał Jezus, Brant Pitre w charakterystycznym dla siebie stylu sięga do żydowskich korzeni tego nauczania i konfrontuje je z pismami ojców Kościoła i świętych. Rezultat tych poszukiwań jest imponujący. Otrzymujemy odkrywcze wyjaśnienia fragmentów Ewangelii, uderzające swą trafnością reguły życia duchowego oraz przystępne i napisane z ogromną pasją wyjaśnienia klasycznych zagadnień duchowości chrześcijańskiej, takich jak:
• modlitwa ustna, medytacja i kontemplacja;
• etapy duchowego wzrostu;
• zalecana przez Chrystusa w Kazaniu na górze praktyka modlitwy, postu i jałmużny;
• lectio divina, czyli lektura Biblii, przyrównywana przez ojców Kościoła do drabiny prowadzącej do nieba;
• siedem grzechów głównych i cnót im przeciwnych, czyli strategia wzrastania oparta na dogłębnym poznaniu siebie samego;
• rachunek sumienia;
• walka duchowa i ciemna noc duszy, czyli co robić, gdy Bóg milczy.
Brant Pitre pokazuje, że klasyka duchowości chrześcijańskiej jest głęboko zakorzeniona w pismach Starego i Nowego Testamentu. Autor proponuje mistrzowskie interpretacje przypowieści Jezusa, na nowo odczytuje tak znane fragmenty Ewangelii jak Kuszenie Jezusa czy Modlitwa Pańska, a przede wszystkim daje nam wiele inspiracji dla naszego życia duchowego.
ks. prof. Mariusz Rosik
Brant Pitre – wykładowca Pisma Świętego w Notre Dame Seminary w Nowym Orleanie, autor książek poświęconych Biblii i duchowości chrześcijańskiej. Od wielu lat popularyzuje wiedzę na temat biblijnych korzeni chrześcijaństwa. Autor książek: Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii, Jezus i żydowskie korzenie Maryi, Jezus. Historia największej miłości.
30 krzyżówek i zabaw, dzięki którym poznasz tajemnice życia Matki Bożej
Aby znaleźć ukryty skarb, potrzebujemy zwykle dobrej mapy lub przewodnika. Ta książka to taki właśnie przewodnik, pełen szyfrów, zadań, wykreślanek i krzyżówek. Rozwiązując je, odbędziecie niezwykłą podróż śladami Maryi, mamy Pana Jezusa, przeżyjecie niesamowite przygody i odkryjecie skarb. Poznacie tajemnice życia Matki Bożej opisane w Biblii, historie Jej objawień w Fatimie, Lourdes, Guadalupe i wielu innych miejscach świata, a także najsłynniejsze wizerunki maryjne i związane z nimi zwyczaje.
Ks. Sebastian Kosecki – ksiądz archidiecezji częstochowskiej, autor książek: Ministranci. Poradnik dla opiekunów Liturgicznej Służby Ołtarza, Odkryj świat Biblii. Fascynująca podróż z bohaterami najważniejszej księgi świata i Rok liturgiczny dla dzieci. Przez wiele lat pełnił funkcję animatora grup dziecięcych i młodzieżowych we wspólnotach ministranckich i oazowych, a dzisiaj jako ksiądz sam je prowadzi.
Opowieści bez znieczulenia prawdziwe realia pracy chirurgów!Długo wyczekiwana kontynuacja kultowej książki doktora Lecha Muchy!Doktor Lech Mucha opowiada kolejne historie, które chirurgom przydarzyły się naprawdę. Szczerze i bez owijania w bawełnę opisuje opowieści wręcz niewiarygodne: swój pierwszy samodzielny dyżur, na który przywieziono kobietę z poderżniętym gardłem; akcję ratunkową wcześniaka przeprowadzoną brawurowo i z powodzeniem w zaledwie 12 minut; pacjenta, któremu robaki zjadały mózg, oraz skrzypaczkę wirtuoz, która na wizytę kontrolną przyszła z instrumentem i udzieliła chirurgowi ekspresowej lekcji gry na skrzypcach. W książce nie brakuje pełnych humoru anegdot ukazujących realia współczesnych sal operacyjnych i pozwalających czytelnikowi zajrzeć za kuluary codziennej pracy medyków. Historie z życia wzięte doktor Mucha przeplata przenikliwymi i dającymi do myślenia osobistymi spostrzeżeniami na temat polityki, nauki, edukacji, kultury, Kościoła i wiary chrześcijańskiej. Tym samym książka ta nie tylko wciąga opowieścią i bawi anegdotą, ale także proponuje przenikliwe obserwacje i stawia interesujące pytania o miejsce medycyny w świecie współczesnym. Lech Mucha absolwent Śląskiej Akademii Medycznej, specjalista chirurgii ogólnej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w szpitalach w Zabrzu, Pyskowicach i Bytomiu. Poza salą operacyjną motocyklista, bloger i publicysta dwutygodnika Polska Niepodległa. Szczęśliwy mąż, a także ojciec dwójki dorosłych już dzieci. Autor książek wydanych nakładem Wydawnictwa eSPe:Chirurdzy. Opowieści prawdziwe;Biała plama;Wojownicy Kecharitomene.
Praktyczna i sprawdzona pomoc w pracy duszpasterskiej i wychowawczej! Sebastian Kosecki - dziś kleryk, a niegdyś ministrant i animator Liturgicznej Służby Ołtarza, dzieli się swoimi bogatymi doświadczeniami ministranckiego życia, patrząc na nie z dwóch perspektyw - z jednej jako ministrant, świetnie zorientowany w realiach współczesnej młodzieży, i z drugiej jako duszpasterz, zdobywający solidne podstawy teologiczne i pedagogiczne podczas nauki w seminarium. Jego książka może być więc znakomitym przewodnikiem po ministranckim świecie - zarówno dla księży prowadzących parafialne grupy ministrantów, jak i dla ceremoniarzy i animatorów wspólnot ministranckich. To także świetna propozycja dla rodziców chcących zaproponować swoim synom dobry i rozwijający sposób na życie.
Ku czemu powinien kierować się człowiek, który chce być szczęśliwy? Znany mnich benedyktyński podpowiada: ku światłu, a nie ku ciemności; ku łasce, a nie ku grzechowi; ku życiu, a nie ku śmierci - ku MIŁOŚCI. Ojciec Leon zaprasza też do refleksji nad aktualnymi tematami, takimi jak: - Kiedy zakiełkuje w nas ziarno zasiane przez Papieża-Polaka? - Dlaczego Papież-Niemiec przyjął imię Benedykt? - Co Polacy mogą dać Europie? - Ile przykazań obowiązywało w Raju? - Dlaczego ludzie tworzą wciąż nowe prawa i przepisy, skoro i tak się im nie podporządkowują? - Co to jest pobożność supermarketowa? - Czy chrześcijanie tylko bawią się w chrześcijaństwo? - Dlaczego człowiek głęboko wierzący i praktykujący uchodzi za dziwadło? - Czym się różni radykalizm ewangeliczny od fundamentalizmu? - Czy możemy czuć się na tym świecie jak u siebie?
Każdy wierzący staje w jakimś momencie życia przed niepokojącym pytaniem: dlaczego jedne modlitwy działają, a inne nie? Skoro Bóg jest miłosierny i wszechmocny, powinniśmy poprosić go o pomoc i w spokoju czekać na upragniony skutek. Co jednak, gdy ów skutek nie nadchodzi? Czy robimy coś źle? Może Bóg już nas nie słucha? Czyżby słuchał tylko wybranych? W tej sytuacji łatwo o zwątpienie i rezygnację z modlitwy. A przecież Bóg chce relacji z każdym z nas. Prawdziwej, opartej na miłości i zaufaniu relacji - nie wydawania poleceń. Pan jest absolutnie zachwycony naszymi próbami modlitwy - wzywa nas też jednak, abyśmy zmierzali ku dojrzałości, co wiąże się również z zanoszeniem bardziej dojrzałych modlitw. Oparta na osobistym doświadczeniu i wnikliwej interpretacji Pisma Świętego książka Johna Eldredge'a to znakomity przewodnik w drodze do dojrzałej modlitwy. Autor przypomina, że modlitwa to coś więcej niż lista życzeń - to głęboka zażyłość z Bogiem. Przekonuje, że dzięki naszej modlitwie świat może się zmienić i że wszyscy jesteśmy zaproszeni do tego, by zobaczyć potęgę Bożego działania. Przenosić góry to inspirująca, pełna praktycznych wskazówek pomoc dla chrześcijanina, który pragnie modlić się jak autentyczny uczeń Jezusa. Dzięki niej dowie się, jak doświadczyć pełni i mocy różnych rodzajów modlitwy, między innymi o uzdrowienie, interwencyjnej, ofiarowania czy obronnej lub poczuć intymną bliskość dzięki modlitwie Pismem Świętym, modlitwie serca i słuchania. "Do czasu, aż nauczymy się modlić, nawet nie mamy pojęcia, jak ogromne zmiany są możliwe. Może my także będziemy kłaść kres suszom i pożarom". [fragment książki]
Książka zawiera zbiór urzekających głębią refleksji, a przy tym zanurzonych w tradycji Kościoła myśli i rozważań na temat każdego z siedmiu darów Ducha Świętego. Piękno słów dopełniane jest przez inspirujące do modlitwy i przemyśleń zdjęcia. Jest to niewątpliwie doskonały prezent i pamiątka dla osób, które przygotowują się lub już przyjęły sakrament bierzmowania. Dzięki tej lekturze tajemnica wiary, jaką są dary Ducha Świętego, staje się bliska sercu i bardziej zrozumiała w kontekście codziennego życia.
Stawaliśmy na tym świętym miejscu, (...) aby usłyszeć, jak bije serce Kościoła i serce Ojczyzny w Sercu Matki. Jasna Góra jest przecież nie tylko miejscem pielgrzymek Polaków z Polski i całego świata. Jasna Góra jest sanktuarium narodu. św. Jan Paweł II Z jasnogórskiego wzgórza, szczególnie w dni największych maryjnych uroczystości, płynęły i wciąż płyną słowa najważniejszych przewodników duchowych Kościoła, w tym prymasów Polski oraz trzech papieży. Słowa inspirujące do ciągłego wpatrywania się w oblicze Czarnej Madonny, która z miłością spogląda na Swojego Syna. Słowa, które nieraz zachęcały, by w różańcu powierzać Maryi wszystkie sprawy osobiste, rodzinne, społeczne i narodowe. Publikacja poza rozważaniami autorstwa m.in. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II, wygłoszonymi niegdyś ze szczytu Jasnej Góry, prezentuje zarys historii częstochowskiego sanktuarium, Cudownego Obrazu oraz apelu jasnogórskiego.
„Gdy żołnierze podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z nich włócznią przebił Mu bok i natychmiast wypłynęła krew i woda” (J 19,33-34).
Świadectwo św. Jana o przebitym Sercu Pana Jezusa zapisane na kartach Ewangelii od samych początków chrześcijaństwa było przedmiotem modlitwy świętych oraz tematem licznych homilii ojców Kościoła. Małgorzata Forysiak w mistrzowski sposób opisuje rozwój tradycji chrześcijańskiej, która w przebitym Sercu Zbawiciela upatruje źródło sakramentów i jedności Kościoła. Autorka z właściwą sobie ogromną pasją objaśnia znaczenia symboli biblijnych związanych z kultem Najświętszego Serca Jezusa, na nowo odczytuje świadectwa świętych i mistyków oraz tłumaczy, dlaczego przesłanie związane z wodą i krwią wypływającymi z boku Chrystusa aktualne jest zwłaszcza dziś. Ta książka to obowiązkowa lektura dla wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Jezusa.
Kogo dziś słuchać? Świętych! Ponieważ święci w czasach zamętu i duchowej bezdomności wskazują na Boga. A Bóg jest domem, do którego bramą jest kochające, otwarte Serce Jezusa. Małgorzata Forysiak słucha świętych! Jej książka, napisana żywym, reporterskim językiem, może stać się cenną pomocą dla wszystkich, którzy teraz są utrudzeni i obciążeni (Mt 11,28).
dr Jarosław Staszewski SChr, kustosz Sanktuarium NSPJ w Szczecinie
Małgorzata Forysiak z wykształcenia jest muzykologiem. Należy do Odnowy w Duchu Świętym działającej przy Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Obornikach Wielkopolskich oraz współtworzy wspólnotę małżeństw Dzieci Jezusa i Maryi. Jest mężatką, ma dorosłą córkę Mariannę Berenikę, autorkę obrazu Vir Dolorum wykorzystanego na okładce niniejszej książki. Autorka książki Niosąca Ducha wydanej nakładem Wydawnictwa eSPe.
Być coraz bliżej Boga znaczy codziennie od samego rana pielęgnować więź z Nim poprzez modlitwę!
Wiele osób ma mocne pragnienie praktykowania codziennej modlitwy porannej, ale zadanie to – na pierwszy rzut oka proste i nieskomplikowane – niekiedy okazuje się zbyt trudne. Jak znaleźć czas dla Boga w chwili, gdy przed nami cały dzień zadań i gdy trzeba sprawnie ogarnąć siebie, najbliższych i dom? Jak wykrzesać kilka minut na modlitwę w ciszy, zanim jeszcze wpadniemy w rytm codziennych spraw?
Ksiądz Piotr Śliżewski proponuje w tej książce prostą, ale niezwykle praktyczną metodę modlitwy porannej. Podobnie jak ignacjański rachunek sumienia, który składa się z kilku konkretnych punktów, praktyka modlitwy porannej zaproponowana przez księdza Piotra to pięć ustalonych kroków, które – jeśli staną się naszym dobrym nawykiem i przyzwyczajeniem – pomogą nam rozpoczynać każdy dzień naszego życia w obecności Boga. Najważniejszy z nich to modlitwa słowem Bożym, w której wsparciem będą zaproponowane przez autora rozważania kilkudziesięciu fragmentów Biblii.
„Najpierw modlitwa, później życie” – to prawda, której uczę się od bardzo dawna. Ta zasada to kierunkowskaz nie tylko dla duchownych, ale dla wszystkich ludzi wiary. Nasze życie powinno opierać się na filarach, którymi są momenty modlitwy. Książka ks. Śliżewskiego może być idealną pomocą w takim życiu.
Ks. Marek Weresa, redaktor katolicki TVP, asystent kościelny „Echa Katolickiego” i doktorant w Katedrze Teologii i Środków Masowego Przekazu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Ks. Piotr Śliżewski – założyciel portali ewangelizuj.pl i gregorianka.pl. Prowadzi kanał na YouTubie, na którym komentuje słowo Boże, odpowiada na pytania internautów oraz tłumaczy prostym językiem trudne definicje teologiczne. Autor książki Jak owocnie uczestniczyć we Mszy Świętej wydanej nakładem Wydawnictwa eSPe.
Im bliżej nieba się wspinamy, tym piękniejszy widok się przed nami rozpościera Szlaki ludzkiego życia bywają wymagające. Na jednych odcinkach trzeba się mozolnie wspinać, a na drugich uważać na wystające kamienie i błotniste ścieżki. Na szczęście Bóg stawia na nich bezpieczne schroniska i ludzi, którzy wyczerpującą wędrówkę pomagają nam zamienić w najpiękniejszą przygodę życia. Na taki trudny szlak po raz kolejny wchodzą bohaterowie książki Małgorzaty Lis. Po bolesnych doświadczeniach kilku ostatnich lat znane z powieści Wybrać miłość Alicja i Julia decydują się na wyprowadzkę z Warszawy i kontynuowanie swej życiowej podróży w małej podbeskidzkiej wiosce. Niebawem okazuje się, że agroturystyczne Gospodarstwo pod Górką to nie tylko początek ich nowej drogi, lecz także miejsce, w którym można odzyskać straconą dawno nadzieję i odnaleźć zupełnie niespodziewaną miłość. Małgorzata Lis tym razem zaprasza czytelników na wędrówkę Głównym Szlakiem Beskidzkim i niczym doświadczony górski przewodnik pokazuje jego najpiękniejsze miejsca. Stały się one scenerią dla pełnej emocji opowieści o ludziach, którzy w pewnym momencie spotkali się na ścieżce życia. Czy odważą się na trud wspólnej wędrówki pod górę, by razem móc zachwycić się widokiem, który można zobaczyć tylko ze szczytu? Samotnicy śpiewają po zmroku, a ich śpiewu nikt już nie słyszy. Historii nieudanych małżeństw jest wiele. Historii samotnych romantyków także. Czekają na odmianę losu, na Bożą interwencję, a sami nie chcą rozbić skorupy własnej nieufności, żalu do siebie i wiecznej goryczy. Ta historia jest inna, niesie nadzieję, bo wbrew temu, co myślimy, los daje nam drugą szansę. Dostrzeż ją i wykorzystaj. Anna Popek, dziennikarka Małgorzata Lis - z wykształcenia nauczycielka historii i historyk sztuki, ale od kilku lat nie pracuje zawodowo, lecz prowadzi edukację domową. W wolnym czasie czyta i pisze książki. Jest autorką podręczników do nauki historii oraz opublikowanych przez Wydawnictwo eSPe powieści Kocham cię mimo wszystko, Przebaczam ci, Wybrać miłość oraz Miłość, pies i czekolada. Mieszka pod Warszawą z mężem i siedmiorgiem dzieci.
Bohaterowie „Niebieskiego domu” zapraszają na kolejne niezapomniane wakacje!
Tym razem przyszedł czas na wyprawę nad polskie morze. Do naszej szalonej rodziny gościnnie dołączyła Marta, którą zapewne pamiętacie z pierwszej części naszej opowieści. Choć tym razem nie zbudowaliśmy indiańskiej wioski, przeżyliśmy mnóstwo innych przygód podczas niesamowitej podróży przez Polskę. Mimo że bardzo kochamy nasz przepiękny Kraków, nieco polubiliśmy również Warszawę. We Fromborku spojrzeliśmy w gwiazdy, a w Gdyni stanęliśmy oko w oko z rekinami. Z Łeby wypłynęliśmy na głębokie morze, w Kartuzach wysłuchaliśmy kaszubskich legend, a w Malborku… zgubiliśmy tatę. A to tylko niewielka część tego, co wspólnie przeżyliśmy. Sami widzicie, że z nami po prostu nie można się nudzić!
Jeśli chcecie wybrać się w pełną wrażeń podróż w naszym towarzystwie, nie zwlekajcie! Rozsiądźcie się wygodnie, zadbajcie o zapas lodów (zapewniam, że podczas lektury nieraz będziecie mieć na nie ochotę) i dajcie się porwać morskim opowieściom!
Ahoj, przygodo!
Dokąd tym razem zabierze nas wesoła rodzina z niebieskiego domu? Na północ pachnącą wodorostami i słonym wiatrem. Do tajemniczej krainy stolemów, krośniąt, mumoczów i gryfów. Jeśli jeszcze nie znacie Daniela, Pawełka, Łusi, Emilki, Mikołaja i ich wyluzowanych rodziców – pakujcie plecak i w drogę! Tylko uważajcie, by podczas sztormu nie porwał was groźny Szôlińc! Ta książka aż kipi od przygód, humoru, serdecznych relacji, podróżniczych ciekawostek. Jako Kaszubka zakochana w Kaszubach – gorąco polecam!
Daria Kaszubowska, kaszubska dziennikarka, pisarka i pedagog, mama czwórki dzieci
Natalia Przeździk – z wykształcenia polonistka, z zawodu mama szóstki dzieci. Zakochana w górach oraz polskim morzu. Wielbicielka twórczości Astrid Lindgren, Lucy Maud Montgomery oraz trylogii Tolkiena. Jako Rivulet pisze bloga „W naszej bajce”. Morskie bałwany to druga część z jej serii książek o rodzinie z niebieskiego domu. Mieszka w Krakowie.
Ta ciekawa i wciągająca książka przybliża nam historię życia i duchowość Ludwika i Zelii Martin. W młodości oboje myśleli o podjęciu życia zakonnego, jednak z czasem odkryli, że Bóg przygotował dla nich inną drogę. Wspólne życie Zelii i Ludwika rozpoczęło się 13 lipca 1858 roku w kościele Najświętszej Maryi Panny w Alençon. Mimo iż przed ślubem znali się zaledwie trzy miesiące, byli pewni, że ich małżeństwo jest zgodne z wolą Bożą. Małżonkowie przeżyli wspólnie wiele chwil pełnych radości i szczęścia. Życie nie szczędziło im także trudnych i bolesnych doświadczeń. Każdy dzień przeżywali w przyjaźni z Bogiem i Jemu zawierzali się całkowicie.
16 października 2008 roku Zelia i Ludwik zostali beatyfikowani, odtąd Kościół uznaje i wskazuje współczesnym małżonkom ich życie chrześcijańskie i rodzinne za wzór godny naśladowania.
Książka jest zbiorem tekstów, które każdy - a przede wszystkim młody człowiek - może wykorzystać do prywatnej modlitwy.Teksty, które każdy - a przede wszystkim młody człowiek - może wykorzystać do prywatnej modlitwy. W książce można znaleźć między innymi modlitwy dziękczynne, modlitwy o odkrycie powołania życiowego, modlitwy narzeczonych, modlitwy za kogoś oraz w różnych innych intencjach. Zawiera również propozycje rachunku sumienia, rozważań drogi krzyżowej i tajemnic różańcowych.
Ta książka to napisany z wielką empatią, mądrością i czułością przewodnik, który pokaże ci, jak odzyskać równowagę emocjonalną, radość życia i poczucie więzi z innymi
Żyjąc w świecie, który przy każdej okazji przypomina nam: „staraj się bardziej…”; „daj z siebie wszystko”; „stać cię na więcej”, nietrudno wpaść w pułapkę schematów, w których funkcjonujemy niemalże jak automaty – od terminu do terminu, od zadania do zadania, coraz bardziej zmęczeni, przytłoczeni, wyczerpani i wciąż udając, że wszystko jest w porządku…
W tej książce Aundi Kolber udowadnia, że tak wcale być nie musi. Czerpiąc ze swego doświadczenia zawodowej psychoterapeutki i najnowszych osiągnięć psychologii, a także z mądrości Biblii i duchowości chrześcijańskiej, autorka oferuje kilkanaście sprawdzonych narzędzi terapeutycznych, dzięki którym możemy odzyskać swoje życie. Krok po kroku tłumaczy, jak uporać się z ograniczającymi nas schematami myślowymi, lepiej rozumieć i świadomie reagować na sygnały płynące z ciała i z emocji, a dzięki temu zacząć żyć łagodniej – coraz bardziej kochając Boga, innych ludzi i… siebie.
„Zwolnij”, „dbaj o swój mózg”, „przyjrzyj się sobie”, „stawiaj granice” – to zalecenia, które mogą wydawać się oczywiste, a jednak nie potrafimy ich zastosować w swoim życiu. Aundi Kolberg, łącząc elementy terapii schematów, technik mindfulness i zdrowej duchowości, przekazuje praktyczną wiedzę, jak rzeczywiście zadbać o swoją psychikę. Spróbuj skorzystać z jej cennych wskazówek, by przekonać się, że naprawdę możesz żyć łagodniej.
Adam Ligęza, psychoterapeuta, Pracownia rozwoju i terapii DRABINA
Aundi Kolber – psychoterapeutka specjalizująca się w leczeniu traum. Jako gość audycji radiowych i podcastów często podkreśla konieczność integrowania wiary i psychologii. Jest autorką artykułów m.in. dla „Relevant”, CT Women, „Huffington Post”, Propel Sofia. Szczęśliwa żona Brendana i dumna mama Matii i Jude’a.
Czy wiecie, czego potrzeba, żeby przeżyć najwspanialsze wakacje w życiu?
Po pierwsze, starego drewnianego domu otoczonego zdziczałym sadem, w którym można bawić się we wszystko, na co ma się ochotę. Po drugie, zwariowanego rodzeństwa (choć bez nowo poznanej koleżanki z sąsiedztwa zabawa całej naszej piątki nie byłaby tak udana). Po trzecie, rodziców, którzy wymyślają długie i męczące wycieczki w góry, ale po nich pozwalają nam rozpalić ognisko, a nawet położyć się do łóżek bez kąpieli… naprawdę! I po czwarte, bliskości lasu, pól oraz rzeki – tam dopiero można przeżywać niesamowite przygody!
Pytacie o tablet lub smartfon? Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale na najwspanialszych wakacjach naszego życia są po prostu niepotrzebne! Znacznie bardziej przydają nam się mapa, plecak i kalosze (bo zapewniam was, że w naszym rodzinnym towarzystwie wakacje mogą być niesamowite, nawet gdy pada deszcz!).
Co zrobić, jeśli chwilowo nie macie do dyspozycji domu z ogrodem, licznego rodzeństwa oraz rodziców gotowych na dwa szalone tygodnie bez pralki? Może po prostu sięgnijcie po tę książkę i dołączcie do naszej gromadki?
Gotowi?
No to ruszamy...
Wakacje w drewnianym domku pod lasem z sympatyczną, wielodzietną rodzinką? Dlaczego nie?
Lektura tej książki będzie dla dzieci niecodzienną przygodą, a dla rodziców ciekawą inspiracją do wzajemnej miłości, troszczenia się o siebie nawzajem i rozwijania pięknych relacji między dziećmi. Do tego garść cennych refleksji i odrobina humoru.
Polecam całej rodzinie.
Małgorzata Lis, autorka powieści, mama siedmiorga dzieci
Natalia Przeździk – z wykształcenia polonistka, z zawodu mama szóstki dzieci. Zakochana w górach oraz polskim morzu. Wielbicielka twórczości Astrid Lindgren, Lucy Maud Montgomery oraz trylogii Tolkiena. Jako Rivulet pisze bloga „W naszej bajce”. Wraz z rodziną mieszka w Krakowie.
Porywające rozważania nad znaczeniem Jezusowego wezwania "To czyńcie na moją pamiątkę", których punktem wyjścia jest wielkoczwartkowy obrzęd obmywania nóg, nazywany mandatum.Autor pokazuje, że nie jest to nakaz celebrowania jakiegoś kolejnego religijnego rytuału przez kastę kapłanów, ale skierowane do każdego z chrześcijan wezwanie do stania się nowym człowiekiem. Człowiekiem, którego charakteryzować będzie postawa wyrażona może najpełniej w zaskakującym i szokującym dla uczniów geście Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy.Jaka treść kryje się ostatecznie w wypowiedzianych przez Chrystusa słowach: "TO czyńcie na moją pamiątkę"? Co to tak naprawdę znaczy? Czy chodzi jedynie o to, aby >, czy także o to, aby Eucharystia sprawiała w nas to, do czego została ustanowiona? Czy chodzi tylko o święte obrzędy? Jeśli tak, to dlaczego Jan w ogóle nie zamieścił opisu tego obrzędu - opisu ustanowienia Eucharystii?! Jak przeżył ten obrzęd Jezus i jak przeżyli go Jego uczniowie?Przeczuwamy, że chodzi tu o coś więcej niż obrzęd. Tu chodzi o nowego człowieka. Eucharystia uzdalnia człowieka do przyjęcia nowej postawy względem bliźniego - postawy służby. Bez takiej przemiany - nie ma Eucharystii; nie ma pamiątki Pańskiej. /fragment książki/Bp Grzegorz Ryś jest uznanym rekolekcjonistą, przewodniczącym Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski, wykładowcą historii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, autorem kilku książek, m.in. wydanych w Wydawnictwie eSPe: Rut Moabitka. Krewna Boga, Ecce Homo i Brat Albert. Inspiracje.
Pasjonująca historia o zmaganiu się na drodze do świętości z własnymi ograniczeniami i ludzką opinią.Nic a nic nie zapowiadało, że Jan Maria Vianney odegra jakąś szczególną rolę w doprowadzaniu ludzi do Boga. W seminarium miał ogromne problemy z przyswojeniem sobie wymaganej wiedzy, a już zupełnie nie radził sobie z łaciną. Jeden z profesorów miał podobno powiedzieć o nim: ,,Co taki osioł może zdziałać w duszpasterstwie?"" Nie miał też zadatków na porywającego kaznodzieję. Przemawiał długo, wysokim, chrypliwym głosem, raz za razem tracąc wątek. Jak to się stało, że ów jąkający się ,,nieuk"" zdobył dla Nieba ogromną rzeszę ludzi, możecie przeczytać w tej znakomitej biografii sławnego proboszcza z Ars. Nie jest ona zwykłym wyliczeniem faktów z jego życia, ale opowieścią o tym, jak poprzez różne doświadczenia Pan Bóg kształtował serce przyszłego świętego.Z surowego krytyka, jakim był początkowo, ks. Vianney zmienił się w pełnego zrozumienia przewodnika dusz. Jako młody kaznodzieja często opowiadał o karach, które grożą grzesznikom. Jednak z biegiem czasu coraz więcej mówił o miłosierdziu, próbując rozpalić w słuchaczach miłość do Eucharystii i wrażliwość na potrzebujących. Sam stał się zresztą żywym narzędziem Bożego miłosierdzia, spędzając prawie każdą chwilę w konfesjonale. Był obdarzony łaską czytania w ludzkich sumieniach i nieprzeciętną mądrością. Gdy po Francji rozeszła się wieść o niezwykłym spowiedniku, przybywały do niego tysiące. Diabeł nie raz próbował przestraszyć świętego, hałasując i wykrzykując z wściekłością, że ks. Vianney wydziera mu grzeszników. Losy proboszcza z Ars przedstawione w tej książce to pasjonująca historia o zmaganiu się na drodze do świętości z własnymi ograniczeniami i ludzką opinią. Dowiesz się z niej, jak prosty chłopak z małej, francuskiej wioski stał się jednym z najbliższych współpracowników Boga i jak niezwykłych cudów Bóg dokonywał za jego pośrednictwem.
Prawdziwa miłość jest jak piosenka – gdy raz wpadnie w serce, trudno o niej zapomnieć
Gdy pewnej niezwykle ciepłej jesieni przed kilku laty rodzina Liśkowiaków decydowała się na opuszczenie swych ukochanych Międzyzdrojów, myślała, że właśnie rozpoczyna nowe życie. Życie pozbawione starych błędów i złych wspomnień. W przepięknych okolicach Kotliny Kłodzkiej okazuje się jednak, że pozornie zabliźnione rany z przeszłości, jeśli nie zostały właściwie opatrzone, wciąż mogą krwawić i powodować trudny do zniesienia ból.
W trzeciej odsłonie swego powieściowego cyklu Katarzyna Targosz losy dobrze znanych czytelnikom Kseni, Mateusza i Skylar łączy z nowymi postaciami, które po raz kolejny wywracają ich świat do góry nogami. Autorka znów przygotowała dla czytelników poruszającą, nieoczywistą i zaskakującą opowieść o ludzkich emocjach, powracających wątpliwościach i życiowych pomyłkach, od których nikt z nas nie potrafi uciec, a z którymi każdy musi się zmierzyć. Tym razem poza poezją T.S. Eliota towarzyszyć nam będą słowa nieco zapomnianych polskich piosenek, które za sprawą jednej z bohaterek wybrzmią na nowo, zachwycając swą mądrością, czułością i pięknem. Czy ich przesłanie stanie się opatrunkiem, który pozwoli na trwałe uzdrowienie zranionych serc?
Katarzyna Targosz uświadamia nam, że decyzja o zejściu ze złej drogi jest piękna, ale i trudna. Ciężko jest bowiem określić od nowa samego siebie. Mateusz, bohater książki, pokazuje jednak, że warto ją podjąć ? nawet jeśli oznacza to walkę każdego dnia od nowa.
Karolina Jurkowska, autorka bloga „Rozkminy Tiny”
Katarzyna Targosz - autorka bestsellerowych powieści Szlak Kingi, Sanatorium doktora Kramera oraz Powierzchnia, a także bajek dla dzieci Aniołek Gabryś i Szymek rozrabiaka oraz Aniołek Gabryś i Szymek starszy brat. Prowadzi bloga matkanaszczycie.pl. Mieszka w Bukowinie Tatrzańskiej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?