Ta książka to napisany z wielką empatią, mądrością i czułością przewodnik, który pokaże ci, jak odzyskać równowagę emocjonalną, radość życia i poczucie więzi z innymi
Żyjąc w świecie, który przy każdej okazji przypomina nam: „staraj się bardziej…”; „daj z siebie wszystko”; „stać cię na więcej”, nietrudno wpaść w pułapkę schematów, w których funkcjonujemy niemalże jak automaty – od terminu do terminu, od zadania do zadania, coraz bardziej zmęczeni, przytłoczeni, wyczerpani i wciąż udając, że wszystko jest w porządku…
W tej książce Aundi Kolber udowadnia, że tak wcale być nie musi. Czerpiąc ze swego doświadczenia zawodowej psychoterapeutki i najnowszych osiągnięć psychologii, a także z mądrości Biblii i duchowości chrześcijańskiej, autorka oferuje kilkanaście sprawdzonych narzędzi terapeutycznych, dzięki którym możemy odzyskać swoje życie. Krok po kroku tłumaczy, jak uporać się z ograniczającymi nas schematami myślowymi, lepiej rozumieć i świadomie reagować na sygnały płynące z ciała i z emocji, a dzięki temu zacząć żyć łagodniej – coraz bardziej kochając Boga, innych ludzi i… siebie.
„Zwolnij”, „dbaj o swój mózg”, „przyjrzyj się sobie”, „stawiaj granice” – to zalecenia, które mogą wydawać się oczywiste, a jednak nie potrafimy ich zastosować w swoim życiu. Aundi Kolberg, łącząc elementy terapii schematów, technik mindfulness i zdrowej duchowości, przekazuje praktyczną wiedzę, jak rzeczywiście zadbać o swoją psychikę. Spróbuj skorzystać z jej cennych wskazówek, by przekonać się, że naprawdę możesz żyć łagodniej.
Adam Ligęza, psychoterapeuta, Pracownia rozwoju i terapii DRABINA
Aundi Kolber – psychoterapeutka specjalizująca się w leczeniu traum. Jako gość audycji radiowych i podcastów często podkreśla konieczność integrowania wiary i psychologii. Jest autorką artykułów m.in. dla „Relevant”, CT Women, „Huffington Post”, Propel Sofia. Szczęśliwa żona Brendana i dumna mama Matii i Jude’a.
Czy wiecie, czego potrzeba, żeby przeżyć najwspanialsze wakacje w życiu?
Po pierwsze, starego drewnianego domu otoczonego zdziczałym sadem, w którym można bawić się we wszystko, na co ma się ochotę. Po drugie, zwariowanego rodzeństwa (choć bez nowo poznanej koleżanki z sąsiedztwa zabawa całej naszej piątki nie byłaby tak udana). Po trzecie, rodziców, którzy wymyślają długie i męczące wycieczki w góry, ale po nich pozwalają nam rozpalić ognisko, a nawet położyć się do łóżek bez kąpieli… naprawdę! I po czwarte, bliskości lasu, pól oraz rzeki – tam dopiero można przeżywać niesamowite przygody!
Pytacie o tablet lub smartfon? Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale na najwspanialszych wakacjach naszego życia są po prostu niepotrzebne! Znacznie bardziej przydają nam się mapa, plecak i kalosze (bo zapewniam was, że w naszym rodzinnym towarzystwie wakacje mogą być niesamowite, nawet gdy pada deszcz!).
Co zrobić, jeśli chwilowo nie macie do dyspozycji domu z ogrodem, licznego rodzeństwa oraz rodziców gotowych na dwa szalone tygodnie bez pralki? Może po prostu sięgnijcie po tę książkę i dołączcie do naszej gromadki?
Gotowi?
No to ruszamy...
Wakacje w drewnianym domku pod lasem z sympatyczną, wielodzietną rodzinką? Dlaczego nie?
Lektura tej książki będzie dla dzieci niecodzienną przygodą, a dla rodziców ciekawą inspiracją do wzajemnej miłości, troszczenia się o siebie nawzajem i rozwijania pięknych relacji między dziećmi. Do tego garść cennych refleksji i odrobina humoru.
Polecam całej rodzinie.
Małgorzata Lis, autorka powieści, mama siedmiorga dzieci
Natalia Przeździk – z wykształcenia polonistka, z zawodu mama szóstki dzieci. Zakochana w górach oraz polskim morzu. Wielbicielka twórczości Astrid Lindgren, Lucy Maud Montgomery oraz trylogii Tolkiena. Jako Rivulet pisze bloga „W naszej bajce”. Wraz z rodziną mieszka w Krakowie.
Porywające rozważania nad znaczeniem Jezusowego wezwania "To czyńcie na moją pamiątkę", których punktem wyjścia jest wielkoczwartkowy obrzęd obmywania nóg, nazywany mandatum.Autor pokazuje, że nie jest to nakaz celebrowania jakiegoś kolejnego religijnego rytuału przez kastę kapłanów, ale skierowane do każdego z chrześcijan wezwanie do stania się nowym człowiekiem. Człowiekiem, którego charakteryzować będzie postawa wyrażona może najpełniej w zaskakującym i szokującym dla uczniów geście Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy.Jaka treść kryje się ostatecznie w wypowiedzianych przez Chrystusa słowach: "TO czyńcie na moją pamiątkę"? Co to tak naprawdę znaczy? Czy chodzi jedynie o to, aby >, czy także o to, aby Eucharystia sprawiała w nas to, do czego została ustanowiona? Czy chodzi tylko o święte obrzędy? Jeśli tak, to dlaczego Jan w ogóle nie zamieścił opisu tego obrzędu - opisu ustanowienia Eucharystii?! Jak przeżył ten obrzęd Jezus i jak przeżyli go Jego uczniowie?Przeczuwamy, że chodzi tu o coś więcej niż obrzęd. Tu chodzi o nowego człowieka. Eucharystia uzdalnia człowieka do przyjęcia nowej postawy względem bliźniego - postawy służby. Bez takiej przemiany - nie ma Eucharystii; nie ma pamiątki Pańskiej. /fragment książki/Bp Grzegorz Ryś jest uznanym rekolekcjonistą, przewodniczącym Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski, wykładowcą historii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, autorem kilku książek, m.in. wydanych w Wydawnictwie eSPe: Rut Moabitka. Krewna Boga, Ecce Homo i Brat Albert. Inspiracje.
Pasjonująca historia o zmaganiu się na drodze do świętości z własnymi ograniczeniami i ludzką opinią.Nic a nic nie zapowiadało, że Jan Maria Vianney odegra jakąś szczególną rolę w doprowadzaniu ludzi do Boga. W seminarium miał ogromne problemy z przyswojeniem sobie wymaganej wiedzy, a już zupełnie nie radził sobie z łaciną. Jeden z profesorów miał podobno powiedzieć o nim: ,,Co taki osioł może zdziałać w duszpasterstwie?"" Nie miał też zadatków na porywającego kaznodzieję. Przemawiał długo, wysokim, chrypliwym głosem, raz za razem tracąc wątek. Jak to się stało, że ów jąkający się ,,nieuk"" zdobył dla Nieba ogromną rzeszę ludzi, możecie przeczytać w tej znakomitej biografii sławnego proboszcza z Ars. Nie jest ona zwykłym wyliczeniem faktów z jego życia, ale opowieścią o tym, jak poprzez różne doświadczenia Pan Bóg kształtował serce przyszłego świętego.Z surowego krytyka, jakim był początkowo, ks. Vianney zmienił się w pełnego zrozumienia przewodnika dusz. Jako młody kaznodzieja często opowiadał o karach, które grożą grzesznikom. Jednak z biegiem czasu coraz więcej mówił o miłosierdziu, próbując rozpalić w słuchaczach miłość do Eucharystii i wrażliwość na potrzebujących. Sam stał się zresztą żywym narzędziem Bożego miłosierdzia, spędzając prawie każdą chwilę w konfesjonale. Był obdarzony łaską czytania w ludzkich sumieniach i nieprzeciętną mądrością. Gdy po Francji rozeszła się wieść o niezwykłym spowiedniku, przybywały do niego tysiące. Diabeł nie raz próbował przestraszyć świętego, hałasując i wykrzykując z wściekłością, że ks. Vianney wydziera mu grzeszników. Losy proboszcza z Ars przedstawione w tej książce to pasjonująca historia o zmaganiu się na drodze do świętości z własnymi ograniczeniami i ludzką opinią. Dowiesz się z niej, jak prosty chłopak z małej, francuskiej wioski stał się jednym z najbliższych współpracowników Boga i jak niezwykłych cudów Bóg dokonywał za jego pośrednictwem.
Prawdziwa miłość jest jak piosenka – gdy raz wpadnie w serce, trudno o niej zapomnieć
Gdy pewnej niezwykle ciepłej jesieni przed kilku laty rodzina Liśkowiaków decydowała się na opuszczenie swych ukochanych Międzyzdrojów, myślała, że właśnie rozpoczyna nowe życie. Życie pozbawione starych błędów i złych wspomnień. W przepięknych okolicach Kotliny Kłodzkiej okazuje się jednak, że pozornie zabliźnione rany z przeszłości, jeśli nie zostały właściwie opatrzone, wciąż mogą krwawić i powodować trudny do zniesienia ból.
W trzeciej odsłonie swego powieściowego cyklu Katarzyna Targosz losy dobrze znanych czytelnikom Kseni, Mateusza i Skylar łączy z nowymi postaciami, które po raz kolejny wywracają ich świat do góry nogami. Autorka znów przygotowała dla czytelników poruszającą, nieoczywistą i zaskakującą opowieść o ludzkich emocjach, powracających wątpliwościach i życiowych pomyłkach, od których nikt z nas nie potrafi uciec, a z którymi każdy musi się zmierzyć. Tym razem poza poezją T.S. Eliota towarzyszyć nam będą słowa nieco zapomnianych polskich piosenek, które za sprawą jednej z bohaterek wybrzmią na nowo, zachwycając swą mądrością, czułością i pięknem. Czy ich przesłanie stanie się opatrunkiem, który pozwoli na trwałe uzdrowienie zranionych serc?
Katarzyna Targosz uświadamia nam, że decyzja o zejściu ze złej drogi jest piękna, ale i trudna. Ciężko jest bowiem określić od nowa samego siebie. Mateusz, bohater książki, pokazuje jednak, że warto ją podjąć ? nawet jeśli oznacza to walkę każdego dnia od nowa.
Karolina Jurkowska, autorka bloga „Rozkminy Tiny”
Katarzyna Targosz - autorka bestsellerowych powieści Szlak Kingi, Sanatorium doktora Kramera oraz Powierzchnia, a także bajek dla dzieci Aniołek Gabryś i Szymek rozrabiaka oraz Aniołek Gabryś i Szymek starszy brat. Prowadzi bloga matkanaszczycie.pl. Mieszka w Bukowinie Tatrzańskiej.
Rozważania drogi krzyżowej inspirowane życiem i myślami św. Ojca Pio.Święty Ojciec Pio był włoskim zakonnikiem, mistykiem obdarzonym przez Boga stygmatami i wieloma innymi niezwykłymi darami. Z powodu tych łask spotykał się z niezrozumieniem i rozmaitymi oskarżeniami, z drugiej zaś strony wierni otaczali go czcią, której sam święty nigdy nie pragnął. Ojciec Pio często mówił o sobie: Pragnę być jedynie ubogim bratem, który się modli.
Jak to się stało, że niewierzący za młodu, porywczy i skłonny do awantur oficer armii francuskiej stał się eremitą żyjącym na Saharze pośród Tuaregów, autorem słynnej reguły Małych Braci Jezusa, męczennikiem bestialsko zamordowanym przez Senussów, a wreszcie jednym z najpopularniejszych świętych współczesnego Kościoła? Książka Marka Przepiórki to barwna i błyskotliwie napisana powieść biograficzna o św. Karolu de Foucauld, jakiej nie mieliśmy do tej pory. Literacko sfabularyzowane wydarzenia z życia świętego przeplatają się z fragmentami jego korespondencji i pamiętników, co daje czytelnikowi niepowtarzalną okazję zrozumienia nieprzeciętnej osobowości św. Karola, jego wewnętrznej determinacji i drogi nawrócenia.
To ziarno potrzebowało wiele czasu, aby przebić się i pokazać piękno życia ukrytego i nic nieznaczącego. Karol de Foucauld, pustelnik z Sahary, któremu nic za życia nie wyszło, daje najbardziej przystępną i niezwykle nam dzisiaj potrzebną lekcję prostoty. Jest świadkiem tej postawy, za którą – żyjąc w skomplikowanej rzeczywistości dnia codziennego – wszyscy tęsknimy. Wydobywa z przestrzeni zapomnienia duchowość Nazaretu, czyli sposób życia Jezusa – Mistrza Życia w obfitości pośród codzienności.
Mariusz Wójtowicz OCD, autor strony www.dumanie.pl, pasjonat mistyki codzienności
Marek Przepiórka – tłumacz, autor felietonów w pismach „Gwiazda Morza” i „W drodze”, pasjonat duchowości pustyni.
Nietypowy przewodnik po neurotypowym świecie komunikacji międzyludzkiej
Small talk, białe kłamstwa, aluzje, komunikaty niewerbalne, niepisane zasady i opanowujące myśli pytanie: „Co teraz powiedzieć?” – to tylko niektóre z elementów codzienności, które dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu stanowią nie lada wyzwanie. Sarah Nannery doskonale je rozumie. Już jako dorosła kobieta usłyszała diagnozę, która wyjaśniła jej trudności w komunikacji interpersonalnej, z jakimi zmagała się przez lata. Choć spektrum autyzmu skomplikowało jej karierę naukową i zawodową, a także relacje z najbliższymi, nie zamknęło jej drogi do spełnienia się w roli zarówno specjalistki ds. rozwoju dużych organizacji, jak i szczęśliwej żony oraz mamy. Dzięki cierpliwemu wsparciu swojego męża Larry’ego krok po kroku wypracowała strategie radzenia sobie z trudnościami komunikacyjnymi i opracowała szczegółowy ich opis, z którego skorzystać mogą nie tylko osoby zmagające się z zespołem Aspergera i innymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Książka podpowiada wiele rozwiązań, które można wykorzystać w codziennym życiu z osobami z autyzmem. Polecam ją także jako wartościowe opracowanie dla profesjonalistów zajmujących się problematyką autyzmu.
Jan Reszkiewicz, kierownik warsztatów terapii zajęciowej przy Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem MADA
U coraz większej liczby adolescentów i osób dorosłych diagnozuje się spektrum autyzmu. Niektórzy z nich pojawiają się w gabinetach terapeutów w poszukiwaniu drogi do siebie – by nauczyć się rozpoznawania i zaspokajania własnych potrzeb, regulowania emocji i lepszej komunikacji z ważnymi dla siebie osobami. Pozostali szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania na własną rękę, a swoje osobiste doświadczenia odkrywają na przykład w relacjach innych osób borykających się z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Można do nich zaliczyć książkę Sarah i Larry’ego Nannery, którzy przygotowali systematyczny poradnik wyjaśniający złożoność komunikacji w sytuacjach zawodowych, w zakresie relacji społecznych oraz w bliskim związku. Opisane w nim strategie radzenia sobie z problemami stanowią cenną podpowiedź dla wszystkich tych osób, które odczuwają zagubienie pośród subtelności i niuansów komunikacji międzyludzkiej. Cieszę się, że taka pozycja pojawiła się na naszym rynku wydawniczym.
Katarzyna Pęczak, psycholog, psychoterapeutka pracująca z osobami ze spektrum autyzmu
Sarah Nannery - z wykształcenia specjalistka od komunikacji międzykulturowej, przez lata szefowa działu rozwoju w jednej z największych na świecie organizacji non-profit. Obecnie zarządza programem badań nad autyzmem na Drexel University. Nieneurotypowa mama dwójki dzieci, w tym jednego z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Larry Nannery - specjalista od nowych technologii, w swojej pracy skupia się na wspieraniu przez technologię komunikacji międzyludzkiej, w tym z osobami nieneurotypowymi. Pomysłodawca wielu praktycznych strategii wykorzystywanych na co dzień przez jego żonę i syna, zmagających się ze spektrum autyzmu.
Jeśli uważnym sercem słuchamy świadków i otwieramy się na znaki, którymi Pan ciągle na nowo uwiarygadnia ich i siebie samego, wtedy wiemy: On prawdziwie zmartwychwstał! On jest Żyjącym!
Benedykt XVI
Co tak naprawdę wydarzyło się trzeciego dnia po śmierci Zbawiciela na krzyżu – w niedzielę, która zmieniła bieg historii świata i stała się początkiem chrześcijaństwa? Jak odmieniło się życie tych, którzy spotkali Zmartwychwstałego Pana? W jaki sposób także my dzisiaj możemy spotkać Chrystusa?
Książka ks. prof. Mariusza Rosika to uczta dla intelektu i dla ducha. Autor nie tylko objaśnia Ewangelie kolejnych siedmiu tygodni okresu wielkanocnego, ale także zaprasza czytelnika do przeżycia osobistych, pogłębionych rekolekcji paschalnych. Publikacja zawiera:
- siedem rozważań Ewangelii (od zmartwychwstania po zesłanie Ducha Świętego),
- drogę światła,
- koronkę do Miłosierdzia Bożego,
- modlitwy i nowennę do Ducha Świętego,
- pieśni wielkanocne.
Ta książka to zupełnie nowe spojrzenie na doskonale nam znane opowieści o pustym grobie, początkach Kościoła i Zmartwychwstałym Chrystusie.
ks. dr Mateusz Wyrzykowski
prof. Mariusz Rosik – biblista, profesor nauk teologicznych, wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Jest autorem wielu książek o tematyce biblijnej, m.in. Miriam z Nazaretu, Pakiet nowe życie, Arka i gołębica i Jezus Galilejczyk. Lew z pokolenia Judy.
Poznaj innowacyjną metodę trwałego uwolnienia się od depresji, która pomogła już setkom pacjentów i może pomóc także tobie lub twoim bliskim!
Statystyki pokazują, że standardowe sposoby leczenia depresji u wielu osób przynoszą tylko częściową poprawę samopoczucia, a nawroty choroby dotyczą nawet 30 procent pacjentów. Dr Gregory Jantz proponuje nowe, holistyczne podejście do problemu depresji, a jego metody terapeutyczne od wielu lat z powodzeniem stosowane są w A Place of Hope – centrum zdrowia psychicznego, zaliczanym w amerykańskich rankingach do pierwszej dziesiątki najlepszych ośrodków leczenia depresji w USA.
Autor przekonująco dowodzi, że jeśli leczenie choroby uwzględni całościowe spojrzenie na osobę i jej otoczenie, wówczas szansa na całkowite i trwałe pokonanie depresji wzrasta o kilkadziesiąt procent. Dlatego proponowane przez niego metody dotyczą wszystkich sfer ludzkiego życia: ciała, psychiki i duszy. Jak pokazuje jego wieloletnie doświadczenie, skuteczne pokonanie depresji i powrót do trwałego zdrowia są naprawdę możliwe!
Ta książka nie tylko poszerza nasze spojrzenie na depresję, ale również pokazuje, jak zróżnicowane bywają jej źródła i sposoby radzenia sobie z tą trudną i uporczywą chorobą. Holistyczne spojrzenie, jakie prezentuje autor, otwiera szereg perspektyw na radzenie sobie nie tylko z objawami, ale i ze źródłem depresji. Niniejsza publikacja nie tylko jest świetnym źródłem wiedzy, ale przede wszystkim daje tak bardzo potrzebną pacjentom nadzieję.
Wojciech Szychowski, psycholog i psychoterapeuta
Dr Gregory Jantz – twórca i pionier holistycznego podejścia w terapii depresji, stanów lękowych i uzależnień. Autor blisko czterdziestu bestsellerowych książek, tłumaczonych na różne języki. Jako specjalista często wypowiada się w programach telewizyjnych CNN, FOX, ABC i CBS oraz udziela wywiadów redakcjom „New York Post”, Associated Press, „Family Circle” i „Psychology Today”.
Modlitewnik zawiera kilka propozycji drogi krzyżowej dla starszych dzieci: z obietnicą poprawy, z Biblią, z Matką Bożą, z refleksją, z przewodnikiem.
Rozważanie Drogi Krzyżowej to wchodzenie w najgłębsze tajemnice naszej wiary. Może się ono stać dla dzieci inspiracją do myślenia o roli cierpienia, zbawieniu i miłości względem innych. Modlitewnik zawiera kilka propozycji drogi krzyżowej dla starszych dzieci: z obietnicą poprawy, z Biblią, z Matką Bożą, z refleksją, z przewodnikiem.
Panie Jezu, dlaczego ludzie skazali Cię na śmierć, skoro byłeś dla nich taki dobry? Obiecuję Ci, że będę się starał za dobro odpłacać dobrem, a za zło — nie będę odpłacał złem. Wiem, że Ty chcesz, żebym tak właśnie postępował.
(fragment książki)
Anna Matusiak jest autorką i redaktorką wielu książek o wierze i modlitwie, wśród których są m.in.: „Aniołowie w życiu świętych”, „Święty Jan Paweł II. Świadectwa, przepowiednie, znaki” czy „Księga miłosierdzia. Świadkowie, duchowość, modlitwy”.
Celem naszego życia jest przebywanie z Bogiem w niebie. A jeśli tak, to warto wpatrywać się w tych, którzy już tam są – w aniołów i świętych
„Mieszkańcy nieba (…) utwierdzają cały Kościół w świętości” i „nieustannie wstawiają się za nas u Ojca” (KKK 956). Sięgając do licznych tekstów biblijnych i proponując interesujące ich interpretacje, dr Scott Hahn – nawrócony na katolicyzm były pastor prezbiteriański – dochodzi do wniosku, że katolicka doktryna o obcowaniu świętych jest głęboko zakorzeniona w Piśmie Świętym. Co więcej, według autora przekazywana w Kościele przez wieki tradycja o aniołach pozwala nam zgłębić i zrozumieć prawdy wiary o świętych w nowy i fascynujący sposób.
Hahn pisze o świętych nie tylko jako duchowych gigantach, ale także jako ludziach z krwi i kości – osobach o silnych charakterach i wielkich ambicjach, którym niejednokrotnie przyszło się mierzyć z wielkimi pokusami i własnymi wadami. Ukazuje Kościół niebiański w całej jego różnorodności, uwzględniając aniołów i zwykłych ludzi, postacie ze Starego i Nowego Testamentu, osoby świeckie i duchowne, dawne i współczesne. Ta książka inspiruje i motywuje do piękniejszego życia.
„Scott Hahn – były pastor protestancki, a dziś wybitny teolog katolicki i osobowość amerykańskiej stacji telewizyjnej EWTN – w przystępny i zrozumiały sposób wprowadza czytelnika w tajemnicę obcowania świętych. Ukazuje aniołów i świętych jako naszych niezawodnych przyjaciół, którzy towarzyszą nam każdego dnia. To interesująca lektura dla wszystkich, którzy pragną odnowić swoją więź z mieszkańcami nieba. Gorąco polecam!”
– Ks. Piotr Prusakiewicz CSMA, red. naczelny dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” i kwartalnika „The Angels. Messengers from a loving God”
Scott W. Hahn – doktor teologii, wykładowca na Uniwersytecie Franciszkańskim w Steubenville. Prezes Centrum Teologii Biblijnej im. św. Pawła (www.stpaulcenter.com). Autor wielu bestsellerowych książek, w tym wydanej w Wydawnictwie eSPe: Na początku jest miłość. Odnaleźć swoją rodzinę w Kościele i w Trójcy Świętej.
Zapewnij swoim dzieciom spokojne dzieciństwo i wolną od lęku dorosłość!
Każde dziecko czegoś się boi – najpierw oddzielenia od rodziców, później ciemności, nowych miejsc i nieznanych osób. Część tych obaw stanowi normalny etap rozwojowy, są jednak i takie, które wynikają z przeżywanych trudności rodzinnych, traum czy niepowodzeń szkolnych. Dr Jodi Richardson i Michael Grose, doświadczeni terapeuci, proponują rodzicom i pedagogom przystępny przewodnik po świecie dziecięcych lęków. Wskazują w nim, które lęki należą do normy rozwojowej, a które mogą stanowić poważne zaburzenia, powodowane na przykład izolacją lub nadmiernym kontaktem z nowymi technologiami. Podpowiadają zarówno, jak wesprzeć dziecko w wypadku zwykłych dziecięcych strachów, jak i zareagować na fobie lub inne niepokojące objawy lęku, w tym dolegliwości somatyczne. Pomagają zrozumieć mechanizm powstawania zaburzeń lękowych u najmłodszych i dają konkretne wskazówki, jak można zmienić rodzinną codzienność, by zapewnić dzieciom wolne od niepokoju dzieciństwo i umożliwić im spokojne wejście w dorosłe życie.
Skorzystaj z rad tego przewodnika, by:
uspokoić codzienne życie swojej rodziny,
zwiększyć odporność fizyczną i psychiczną najmłodszych,
zapewnić dzieciom spokojny sen,
nauczyć dziecko skutecznych sposobów radzenia sobie z lękiem i stresem.
Michael Grose - jeden z najbardziej uznanych australijskich ekspertów od wychowania, autor dziewięciu bestsellerowych poradników dla rodziców; obecnie poprzez swoje programy terapeutyczne wspiera ponad 1500 szkół w Australii i na całym świecie.
dr Jodi Richardson - pedagog, fizjolog sportu i terapeutka; od dwudziestu lat zarówno naukowo, jak i terapeutycznie zajmuje się terapią zaburzeń lękowych, m.in. przez aktywność fizyczną. Autorka programów terapeutycznych i edukacyjnych dotyczących zdrowego stylu życia oraz zdrowia psychicznego.
Tu i teraz rusz do walki o macierzyński spokój!
W świecie, który tak bardzo się ostatnio zmienił, powodów do matczynych zmartwień wciąż przybywa. Jodi Richardson, pedagog, terapeutka i mama, doskonale to rozumie. Sama przez niemal całe swoje życie zmagała się z lękiem. Wie, jak trudno jest funkcjonować w poczuciu ciągłego zagrożenia, i dobrze zna somatyczne objawy zaburzeń lękowych, takie jak np. dolegliwości ze strony układu pokarmowego, niewyjaśnione bóle i zawroty głowy, a także ataki paniki czy zasłabnięcia. Chcąc się w końcu od nich uwolnić, swoją pracę naukową poświęciła m.in. temu zagadnieniu. Po niemal 20 latach zgłębiania wiedzy z pogranicza psychologii, pedagogiki i fizjologii zrozumiała przyczyny kobiecego lęku oraz napędzające go zjawiska zachodzące w organizmie. To dzięki tej wiedzy znalazła sposób na macierzyński spokój.
Pozycja niezwykle ważna i potrzebna. Autorka rozkłada lęk na części pierwsze, pomaga lepiej go poznać i oswoić. Dzieli się swoim doświadczeniem w walce z zaburzeniami lękowymi i pozwala znaleźć własną drogę do życia, nad którym lęk nie ma władzy. Książka wartościowa nie tylko dla mam, które zmagają się z zaburzeniami lękowymi. Zawiera bowiem cały szereg cennych rad na temat poszukiwania równowagi oraz dbania o siebie w roli mamy, partnerki i, wreszcie, kobiety. Serdecznie polecam jako mama i jako psycholożka.
Martyna Filipiak, autorka bloga Mama-psycholog
Dr Jodi Richardson - pedagog, fizjolog sportu i terapeutka; od dwudziestu lat zarówno naukowo, jak i terapeutycznie zajmuje się leczeniem zaburzeń lękowych, m.in. przez aktywność fizyczną. Autorka programów terapeutycznych i edukacyjnych dotyczących zdrowego stylu życia oraz zdrowia psychicznego.
W życiu nie ma przypadków. To tylko zaskakujące i dobrze przemyślane pomysły Boga, by dać człowiekowi kolejną szansę!
Konrad, który po odejściu żony od dwóch lat samotnie zmaga się się trudem wychowywania trójki dzieci, stracił już wszelką nadzieję na odzyskanie miłości i szczęścia. Agata, mierząc się z trudnymi wspomnieniami z dzieciństwa i z poczuciem winy z powodu krzywdy, jaką wyrządziła swoim najbliższym, decyduje się na szereg desperackich kroków. Życie Iwony, perfekcyjnej żony oraz matki, a także uznanej architekt, zaczyna rozsypywać się niczym źle zaprojektowany i postawiony na niewłaściwych fundamentach dom. Ryszard, przymuszony konsekwencjami swych błędów, po dwudziestu latach małżeństwa musi w końcu podjąć wyzwanie i uratować swoją rodzinę. Antoni u kresu swego życia próbuje skorzystać z ostatniej być może szansy, by odpokutować i naprawić to, co zniszczył w młodości.
Może się wydawać, że losy tych tak różnych, poranionych i nieszczęśliwych ludzi mogłyby się skrzyżować tylko przez przypadek. Na kartach najnowszej powieści Beaty Agopsowicz – doświadczonej pedagog i mediatorki rodzinnej – zbieg okoliczności i przypadków zamienia się w niespodziewany i skuteczny plan, który Bóg krok po kroku wprowadza w życie bohaterów. Czy odważą się Mu zaufać i dzięki przebaczeniu dadzą sobie nową szansę na szczęście i miłość?
Dajmy sobie nową szansę to przejmująca i pełna życiowej mądrości opowieść o wytrwałości i cierpliwości, dzięki którym można naprawić to, co zepsute, a nawet posklejać to, co się rozbiło.
Małżeństwo to krucha relacja. Łatwo ją zepsuć, trudno naprawić. Bohaterowie książki Beaty Agopsowicz doskonale o tym wiedzą. Ale wiedzą też, że w imię miłości można wybaczyć naprawdę wiele. W historiach Agaty, Magdy i Iwony można przeglądać się jak w lustrze. To takie dziewczyny z sąsiedztwa, z którymi można się śmiać i płakać. One już wiedzą, że warto dawać sobie nową szansę, czasem wbrew wszystkim i wszystkiemu. Mam nadzieję, że przekonają do tego także i Ciebie.
Małgorzata Terlikowska
Beata Agopsowicz daje czytelnikowi opowieść o ludzkich zranieniach, które wywołują pasmo trudnych wydarzeń. Dlaczego czasem sypie się nasz świat, mimo że tak bardzo tego nie chcemy? Ta historia koi i dodaje sił, zmienia patrzenie na ból. Pokazuje kilka drogowskazów, jak żyć, by kochać pełnią dojrzałej miłości. Podczas lektury możesz poczuć na sobie pewien wzrok i wtedy nic już nie będzie takie samo…
Magdalena Urbańska
Beata Agopsowicz - pedagog, logopeda, doradca życia rodzinnego, mediator sądowy; autorka powieści Cztery pory miłości, Trudne wybory miłości oraz Oczy Pana. Jej najlepszym przyjacielem jest mąż, z którym dzieli radości i smutki i który wspiera ją w realizowaniu marzeń. Ma trójkę cudownych dzieci. Uwielbia czytać, biegać po deszczu i patrzeć w chmury. Każdy dzień powierza swemu Stwórcy.
Droga krzyżowa nie jest wydarzeniem należącym do przeszłości i ograniczonym do pewnego miejsca na ziemi. Krzyż Pana stoi nad całym światem, a Jego droga krzyżowa prowadzi przez kontynenty i epoki. Na drodze krzyżowej nie możemy być jedynie widzami. My również w niej uczestniczymy i dlatego musimy szukać na niej swego miejsca.Benedykt XVIModlitewnik zawiera sześć rozważań drogi krzyżowej autorstwa ojców redemptorystów. Inspirowane Pismem Świętym i Tradycją Kościoła medytacje pasyjne są doskonałą pomocą w osobistym przeżywaniu tajemnicy Męki Chrystusa. Rozważania mogą być wykorzystane zarówno podczas nabożeństw drogi krzyżowej odprawianych w kościele w okresie Wielkiego Postu, jak i w czasie modlitwy osobistej. Idąc drogą krzyżową Mistrza z Nazaretu, odkrywamy sens oraz wartość naszych codziennych zmagań, bólu i cierpienia. Podążając z Jezusem na Golgotę, z nadzieją wpatrujemy się w krzyż - znak naszego zbawienia. Serdecznie polecam tę książkę.o. dr Maciej Sadowski CSsR
Krzyż stanowi najgłębsze pochylenie się Boga nad człowiekiem. […] Krzyż stanowi jakby dotknięcie odwieczną miłością najboleśniejszych ran ziemskiej egzystencji człowieka.
św. Jan Paweł II
Rozważanie męki Pańskiej to jedna z najbardziej owocnych praktyk duchowych, do jakich Kościół zaprasza wiernych – przede wszystkim w okresie Wielkiego Postu. Rozmyślanie nad śmiercią Zbawiciela z jednej strony demaskuje niebywałą siłę grzechu i zła, z drugiej – odsłania uzdrawiającą moc Bożej łaski płynącej z ofiary krzyża Jezusa Chrystusa.
Niezbędnik wielkopostny to pomoc dla wszystkich, którzy chcą przeżyć okres Wielkiego Postu w sposób świadomy, rozważając Mękę Pańską i czerpiąc z tej modlitwy duchowe owoce. Publikacja zawiera:
sześć rozważań pasyjnych na temat Męki Pańskiej (od ostatniej wieczerzy po Golgotę),
gorzkie żale,
drogę krzyżową,
rachunek sumienia,
pieśni pasyjne.
Doskonała pomoc na Wielki Post. Serdecznie polecam!
prof. Mariusz Rosik
Ks. dr Mateusz Wyrzykowski – ksiądz archidiecezji warszawskiej; doktor teologii biblijnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wykładowca na Akademii Katolickiej oraz w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Autor książki Droga świętego Józefa. Co słowo Boże mówi nam o Oblubieńcu Maryi wydanej nakładem Wydawnictwa eSPe.
Ks. Wojciech Szychowski, psycholog, psychoterapeuta i duszpasterz, krok po kroku przeprowadza rodziców przez kolejne etapy żałoby po stracie, wskazując na to, co ułatwia ich domykanie, i chroniąc przed błędami, które mogą potęgować ból i tęsknotę. Pomaga pożegnać się z dzieckiem i ze spokojem otworzyć się na nowe życie. Uczy mądrego wspierania bliskich trwających w żałobie. Umacnia wiarę, pomaga uratować miłość, przywraca nadzieję.Ta książka to klucz do świata emocji rodziców, którzy doświadczyli śmierci dziecka przed narodzeniem lub w okresie okołourodzeniowym. Jako mama po stracie polecam tę publikację osieroconym matkom i ojcom, bo choć każda historia utraty dziecka jest inna, a przeżywanie żałoby jest rzeczą indywidualną, to jednak świat przeżyć, emocji i tęsknoty jest dla wszystkich wspólny. Dzięki autorowi ten świat ludzkiego doświadczenia utraty staje się bardziej ,,oswojony"". Ks. Wojciech uświadamia rodzicom, że w tym, co przeżywają, nie są odosobnieni, że mają prawo do żałoby i że poronienie nigdy nie jest powodem do wstydu. Agnieszka Wodzyńska, Fundacja Donum VitaeZnakomite wsparcie dla rodziców, którzy utracili swoje dziecko jeszcze przed narodzinami. Temat trudny i bolesny, ale ogromnie ważny także z perspektywy budowania społecznej świadomości, czym jest szacunek wobec życia nienarodzonego człowieka.Tomasz Kancelarczyk, Fundacja Małych StópekPublikacja zbiera w całość wiele zagadnień dotyczących kwestii utraty dziecka, a jej ogromna wartość związana jest przede wszystkim z terapeutycznym i duszpasterskim doświadczeniem autora. dr Janusz Kościelniak, duszpasterz rodzin dzieci utraconych
Przepiękne opowieści o niezwykłych dziewczętach, które swoje bogactwo i władzę zamieniły na pokorną i oddaną służbę Bogu i bliźnim
Kiedy już będziesz dorosła, być może sięgniesz po poważne książki historyczne i spróbujesz poznać w całości niezwykłe losy świętych księżniczek z czasów średniowiecza.
Dziś jednak sama pomyśl o sobie jako o księżniczce, bo ty też nią jesteś! A wszystko dlatego, że masz w niebie Ojca, Króla całego świata. Stworzył cię z miłości, uczynił cię piękną. Dał ci różne dary i talenty. Chce, żebyś uczyła się kochać innych ludzi coraz bardziej i bardziej, i żeby twoja historia zakończyła się w Jego ramionach.
Rośnij w Panu, księżniczko!
„Święte księżniczki” to ciekawa lektura nie tylko dla dzieci, ale i dla wszystkich, którzy interesują się życiorysami świętych. Można tutaj znaleźć historie dobrze znane, ledwo zasłyszane, ale także i te niesłusznie zapomniane. Bardzo zachęcam do zaprzyjaźniania się ze świętymi przedstawionymi w tej książce. To droga pełna Bożych cudów, które mogą się dziać także w naszym codziennym życiu.
Inga Pozorska, liderka zespołu Mocni w Duchu
Renata Czerwińska z wykształcenia polonistka, z zawodu redaktorka i autorka książek Cuda świętych i Cuda polskich świętych, a także Teresa z Ávili. Mistyczka z temperamentem oraz Ludwik Maria Grignion de Montfort. Boży szaleniec, który uczy nas, jak zawierzyć się Maryi.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?