DZIŚ JEST PIERWSZY DZIEŃ TWOJEGO NOWEGO ŻYCIA!
Jesteś tuż po zawale serca? A może właśnie musisz pogodzić się z diagnozą choroby niedokrwiennej serca? Dotyczy cię wiele czynników ryzyka i chcesz zapobiec zawałowi? A może po prostu do końca życia chcesz mieć serce jak dzwon? Jeśli tak, to ta książka jest idealna dla ciebie!
TAK DZIAŁA SILNIK NASZEGO ŻYCIA?
Poznaj najważniejsze fakty dotyczące serca, niestrudzenie pracującego narządu, mającego niewiarygodne zasługi. Zrozum, co je boli!
CHROŃ SERCE
Dowiedz się, co możesz zrobić, aby zapanować nad chorobą twojego serca. Wspierać cię w tym będą motywujący 5-punktowy plan i najlepsze wskazówki na temat żywienia, aktywności fizycznej i uważnego życia.
INNOWACYJNY COACHING
Doktor Waller to praktykujący lekarz – specjalista kardiolog. Skorzystaj z jego obszernej wiedzy, którą przekazuje na łamach tej książki!
Nietrzymanie moczu jest częstym powikłaniem u mężczyzn po zabiegu usunięcia prostaty. Szacuje się, że jego występowanie może dotyczyć od 2 do nawet 43% mężczyzn. Innym ubocznym skutkiem wykonania tego zabiegu jest dysfunkcja erekcji – impotencja. Zaburzenia wzwodu występują co prawda rzadziej w porównaniu z nietrzymaniem moczu i nie wiąże się z nimi dyskomfort podczas wykonywania codziennych czynności, dotykają jednak bezpośrednio bardzo wrażliwej sfery mężczyzny związanej z samoakceptacją i poczuciem męskości.
Zgodnie z rekomendacjami Międzynarodowego Towarzystwa ds. Trzymania Moczu w zachowawczym leczeniu nietrzymania moczu u mężczyzn zaleca się zmianę stylu życia i ćwiczenia mięśni dna miednicy. Książka znakomicie więc wpisuje się w Polski Model Rehabilitacji, w którym usprawnianie jest wczesne, ciągłe i kompleksowe. Poradnik ten zgodnie z zasadą wczesności uwzględnia niezwykle ważny etap terapii, jakim jest usprawnianie przedoperacyjne, pozwalające nie tylko odpowiednio przygotować organizm do operacji, ale zwiększyć efektywność wczesnej fazy rehabilitacji pooperacyjnej. Uwzględniono w nim kompleksowo problem nietrzymania moczu ?dobór odpowiednich środków higienicznych i zasady zdrowego żywienia związane z mikcją oraz potencją mężczyzn operowanych z powodu raka prostaty.
Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla mężczyzn leczonych operacyjnie z powodu raka prostaty lub raka pęcherza moczowego. Ponieważ część poradnika dotyczy bardzo wrażliwej sfery życia, jaką jest potencja seksualna, można ją polecić każdemu mężczyźnie „w pewnym wieku”, który martwi się powolną utratą sił witalnych w tej materii. Książka ta skierowana jest też do tych wszystkich, którzy profesjonalnie wykorzystują ćwiczenia lecznicze w terapii różnych chorób i dolegliwości związanych z męską miednicą. Przede wszystkim z jej treścią powinni zapoznać się fizjoterapeuci. A dla tych spośród nich, którzy parają się fizjoterapią urologiczną, pozycja ta koniecznie powinna znaleźć się w ich fachowej biblioteczce.
Z Przedmowy do wydania polskiego
Dominik Sieroń, lekarz, ekonomista, doktor nauk medycznych. Studia medyczne ukończył na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, studia ekonomiczne z zakresu public relations na Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach oraz menedżerskie z zakresu zarządzania jednostkami służby zdrowia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiował również medycynę na Christian-Albrechts-Medical University w Kiel w Niemczech. Autor wielu publikacji krajowych i zagranicznych z dziedziny medycyny i PR oraz jednego z pierwszych druków zwartych traktujących o zastosowaniu PR w służbie zdrowia. Twórca podręcznika z zakresu diagnostyki obrazowej skierowanego do fizjoterapeutów i rehabilitantów, a także serii podręczników dla lekarzy „Lepetytorium” oraz „LEK Last Minute”. Pracował i praktykował na wielu uniwersytetach medycznych, m.in. Carl Gustav Carus University Hospital Dresden, The University of Aberdeen, Medical University of Graz, Medical Ruhr-University Bochum. Obecnie pracuje w szpitalu Grupy Insel Uniwersytetu Medycznego w Bernie w Szwajcarii, zajmując się na co dzień diagnostyką obrazową, radiologią interwencyjną oraz szeroko rozumianą dydaktyką. Organizator szkoleń zarówno polskich, jak i zagranicznych z zakresu diagnostyki obrazowej dla lekarzy i fizjoterapeutów, m.in. na temat diagnostyki obrazowej układu kostno-stawowego.
Od czasu napisania pierwszego wydania tej książki minęło niemal 10 lat. [ …] Uznałem, że depresja jednak nie jest zwykłą chorobą. Nie mogę więc z czystym sumieniem pracować nad wydaniem książki pod tytułem „Depresja – zwykła choroba?”, nawet z tym pytajnikiem na końcu. Obecnie jestem bowiem przekonany, że depresja jest „niezwykłą chorobą”. Podczas pisania pierwszej wersji tej książki miałem poczucie, że należy przede wszystkim „destygmatyzować” depresję, wykazywać, że nie różni się ona od innych chorób, po to, żeby osoby chore na depresję nie czuły się gorsze od osób chorych na grypę. Jest to słuszna działalność, a osoby chore na depresję rzeczywiście nie są w niczym gorsze od chorych na grypę. Jednak depresja nie jest grypą, a upieranie się przy takim punkcie widzenia daje w rezultacie więcej strat niż korzyści.
Ze Wstępu
W ostatnim czasie znacznie zmienił się profil pacjentów leczonych na oddziałach intensywnej terapii (OIT). Są to obecnie osoby coraz starsze, cierpiące na więcej niż jedną chorobę ostrą i przewlekłą, często po wielu zabiegach operacyjnych. Mimo tego, dzięki nowym osiągnięciom naukowym, zaangażowaniu w proces terapeutyczny systemów komputerowych i zaawansowanych technologii udaje się jednak stale poprawiać ich wyniki leczenia. Gigantyczny postęp dotyczy również leczenia żywieniowego.
W niniejszej publikacji m.in.:
kryteria wyboru właściwego sposobu odżywiania u krytycznie chorych pacjentów
związki między leczeniem żywieniowym a wynikami terapii
sposoby skutecznej kontroli glikemii u pacjentów leczonych na oddziałach intensywnej terapii
omówienie nowych diet i składników odżywczych
Badanie ultrasonograficzne jest często pierwszym badaniem obrazowym wykonywanym u pacjentów z bólem w obrębie jamy brzusznej lub miednicy, nieprawidłowymi wynikami badań biochemicznych, podejrzeniem zmiany nowotworowej lub objawami ginekologicznymi. W zależności od wyniku badania USG kieruje się chorych na dalszą diagnostykę lub – w wielu przypadkach – podejmuje decyzję kliniczną na podstawie samego obrazu USG. Dlatego kluczową umiejętnością lekarza wykonującego badanie jest sprawne rozpoznawanie cech ultrasonograficznych poszczególnych chorób. Im większa wiedza w tym zakresie, z tym mniejszym prawdopodobieństwem pacjent będzie kierowany na potencjalnie zbędne badania obrazowe.
Publikacja niniejsza powinna przyczyniać się do stopniowego rozwoju kompetencji fizjoterapeuty. Opisano w niej złożoność procesu badania, a następnie objaśniono poszczególne techniki badania struktur i funkcji układu mięśniowo-szkieletowego, w tym postawy i równowagi mięśniowej, a także funkcji krążeniowo-oddechowej. Szczególną uwagę zwrócono na ból jako główny objaw wielu dysfunkcji i jako jeden z głównych powodów poszukiwania przez chorych pomocy medycznej i fizjoterapeutycznej.
Celem tej publikacji jest przekonanie czytelnika, iż diagnoza fizjoterapeutyczna jest niezbędnym warunkiem wstępnym indywidualnego i skutecznego leczenia pacjentów i poprawy ich jakości życia. Dokładne badanie pozwala na zidentyfikowanie głównego problemu pacjenta oraz wykorzystanie w procesie leczenia zasobów własnych pacjenta i uzyskanie zamierzonych rezultatów.
Z Przedmowy
Podręcznik Anatomia zwierząt do kolorowania. Aparat ruchu to nowoczesne oraz przyjazne opracowanie przeznaczone dla studentów medycyny weterynaryjnej. Składa się na niego pięć rozdziałów. Pierwszy zawiera wiadomości ogólne, natomiast kolejne – ujętą topograficznie anatomię szczegółową aparatu ruchu (kościec, połączenia, mięśnie) wraz z jego unerwieniem i unaczynieniem.
Kaniule centralne wprowadzone z dostępu obwodowego (PICC) i kaniule pośrednie są w moim przekonaniu przyszłością w długotrwałych dostępach naczyniowych i to nie tylko w odniesieniu do leczenia domowego czy hospicyjnego. Także w leczeniu chorych hospitalizowanych, u których zachodzi konieczność parenteralnego podawania
płynów i leków.
Wprowadzenie kaniuli pośredniej albo PICC (przy spełnieniu wskazań) zmniejsza ryzyko występowania zakażeń czy zakrzepicy, przy zwiększeniu komfortu chorego. Jest tak szczególnie wtedy, kiedy kaniula zostanie wprowadzona we właściwym miejscu (w zielonej strefie Dowsona), pod kontrolą USG i umocowana systemem bezszwowym.
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Waldemar Machała
Chirurgia ortognatyczna to podręcznik skierowany do lekarzy na poziomie kształcenia przed- i podyplomowego, zarówno w zakresie stomatologii ogólnej, ortodoncji, jak i chirurgii szczękowo-twarzowej. Czytelnik znajdzie w nim podstawowe informacje na temat rozwoju twarzy i twarzoczaszki, wad zgryzu, diagnostyki, metod leczenia i postępowania pozabiegowego. Zagadnienia omawiane są na poziomie wiedzy podstawowej i wysokospecjalistycznej, do-tyczącej na przykład estetyki twarzy oraz zaawansowanego leczenia interdyscyplinarnego. Szczególną wartością w tej pozycji jest rozdział poświęcony opisom przypadków klinicznych, w których omówiono krok po kroku sposoby postępowania, od diagnostyki poprzez terapię, aż do osiągnięcia ostatecznego efektu klinicznego. Niezwykle istotne są również opisane możliwe powikłania podczas leczenia chirurgicznego i ortodontycznego.
W książce przedstawiono 69 operacji z zakresu ortopedii dziecięcej, zarówno tych przeprowadzanych stosunkowo często, jak i tych wykonywanych sporadycznie. Opisane procedury pochodzą z Tachdjian’s Pediatric Orthopaedics, Fifth Edition i zostały one usystematyzowane w przejrzyste działy, aby czytelnik mógł szybko odnaleźć procedurę, której szuka. Jest to idealna pozycja dla młodych ortopedów, którzy chcieliby uzyskać jasny opis rekomendacji i preferowanych metod operacyjnych. Książka jest również odpowiednia dla bardziej doświadczonych ortopedów, którzy potrzebują odświeżenia wiadomości przed wykonaniem operacji lub chcieliby poznać alternatywne techniki.
Ortopeda musi dokładnie rozważyć wiele czynników zanim wykona operację, w tym zadać sobie pytanie, czy jest wystarczająco doświadczony, aby przeprowadzić dany zabieg. Powinien być także otwarty na możliwość zasięgnięcia drugiej opinii czy konsultację kolegów i autorytetów w dziedzinie ortopedii, jeżeli istnieją wątpliwości co do wskazań do danego leczenia. Istotne jest, aby w miarę możliwości dzieci i rodzice uczestniczyli w podejmowaniu decyzji co do leczenia. Z tego powodu monografia dotycząca technik chirurgicznych z definicji wyklucza najważniejszą część tego procesu – podejmowanie decyzji, gdy operacje dotyczą młodej osoby. Lekarz musi rozumieć proces chorobowy, jego historię naturalną, rokowanie bez leczenia i prawdopodobną odpowiedź na leczenie operacyjne. Musi on także wiedzieć, jak ważne jest planowanie przedoperacyjne i postępowanie pooperacyjne, zdawać sobie sprawę z możliwych powikłań i negatywnych wyników.
Zwięzła i bogato ilustrowana publikacja ułatwiająca efektywne wykonywanie badania MRI jamy brzusznej i miednicy, a także właściwą interpretację jego wyników.
W książce omówiono wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z obrazowaniem MRI – wskazania do wykonywania badania, trudności diagnostyczne, stosowane środki kontrastowe, wpływ artefaktów na wyniki badania, a także zapewnienie bezpieczeństwa podczas jego przeprowadzania.
W publikacji:
• ponad 1400 szczegółowych obrazów MRI,
• liczne algorytmy postępowania, diagramy i tabele.
Anatomia Sobotta Flashcards to kolorowe ilustracje struktur anatomicznych połączone z szczegółowym opisem i zwięzłym omówieniem tych struktur oraz ich korelacji klinicznych i funkcjonalnych.
To doskonała pomoc naukowa i uzupełnienie Atlasu anatomii człowieka Sobotty
Dzięki flashcards:
• ZAPAMIĘTASZ WIĘCEJ, UCZĄC SIĘ MNIEJ
• możesz się uczyć w dowolnym miejscu
• stwierdzisz, że anatomia jest możliwa do opanowania
• możesz przepytać sam siebie, bez proszenia innych
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?