"Poznajecie ich? Tak, to lis Felek i zajączka Tola! Wciąż mieszkają w przytulnej norce w środku lasu. Na razie cieszą się latem, ale wkrótce nadejdzie jesień, a po niej – zima. Toli wcale się to nie podoba. Felek stara się schudnąć, choć najchętniej zjadłby nawet swoją dietę. A ich sąsiad, puchacz Henio, boi się stracić ukochane jajko. Tyle kłopotów! Jak troje przyjaciół sobie z nimi poradzi?
„Do zobaczeniu, Felku i Tolu” to druga część perypetii lisa łakomczucha i roztropnej zajączki. Pełna ciepłego humoru, ale i subtelnej mądrości opowieść o codziennych zdarzeniach – czasem radosnych, czasem kłopotliwych – przeżywanych w gronie przyjaciół.
Cykl powstał z myślą o dzieciach uczących się czytać. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale nadaje się na pierwszą samodzielną lekturę lub do wspólnego rodzinnego czytania. Jego wielkim atutem są zabawne ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong-Khinga.
Zapoczątkowana tomem „Felek i Tola” seria o przygodach sympatycznej pary bohaterów przez lata rozrosła się do kilkunastu tomów, zdobyła ogromną popularność w Belgii i Holandii i została przetłumaczona na wiele języków. Uznaje się ją za wzorcowy cykl książek dla początkujących czytelników.
Pasjonująca gra książkowa osadzona w czasach Jana III Sobieskiego. Pokieruj śledztwem w królewskiej rezydencji, by odnaleźć zaginioną ulubienicę króla!
W pałacu w Wilanowie szykuje się wielka uczta: król Jan III Sobieski obchodzi imieniny. Ale zamiast się cieszyć, rozpacza! Jego ulubienica – oswojona wydra – zniknęła bez śladu. Pomóż królowi ją odnaleźć! Dołącz do czwórki młodych detektywów i pokieruj śledztwem. Czy zdołasz rozwiązać zagadkę, nim zjadą się imieninowi goście?
„Gdzie jest wydra?” to pasjonująca książkowa gra osadzona w czasach króla Jana III Sobieskiego. Jej fabuła została zainspirowana autentyczną historią słynnej oswojonej wydry, znanej z pamiętników Jana Chryzostoma Paska. Interaktywna opowieść wciąga, bawi i w atrakcyjny sposób przekazuje dzieciom wiedzę o królewskiej rezydencji w Wilanowie, jej mieszkańcach i gościach oraz ich zwyczajach.
Książka wydana we współpracy Muzeum Pałacu w Wilanowie.
Ture Sventon - praktykujący prywatny detektyw, miłośnik ptysiów z kremem i posiadacz prawdziwego latającego dywanu - powraca! Tym razem wybiera się na pustynię arabską, by odwiedzić swego przyjaciela, Omara - i zupełnie przypadkiem trafia w sam środek przestępczej intrygi. Czy uda mu się uchronić przed kradzieżą najnowsze odkrycie genialnego wynalazcy? I jak zapakować ptysie, by nie zepsuły się w upalnej Arabii?
Przesympatyczna, dowcipna opowieść o przyjaźni i drobnych, codziennych przyjemnościach - idealna dla początkujących czytelników! W ciepłej, przytulnej norce w środku lasu mieszka nierozłączna para: lis Felek i zając Tola. Felek to łakomczuch i grubasek. Ale jak tu powstrzymać się przed jedzeniem, gdy Tola tak świetnie gotuje Razem z sąsiadem z pobliskiej dziupli - puchaczem Heniem - przyjaciele wiodą spokojne życie, obserwując, jak świat dookoła zmienia się wraz z upływem pór roku. Książka powstała z myślą o dzieciach uczących się czytać - dzięki niezwykle prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale sprawdza się jako pierwsza samodzielna lektura lub książka do wspólnego rodzinnego czytania. Wielkim atutem książki są znakomite, ciepłe ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong Khinga. Zapoczątkowana ""Felkiem i Tolą"" seria o przygodach sympatycznej pary bohaterów przez lata rozrosła się do kilkunastu tomów, zdobyła ogromną popularność w Belgii i Holandii i została przetłumaczona na wiele języków. Uznaje się ją za wzorcową serię książek dla początkujących czytelników. Zniuansowane portrety bohaterów, piękne ilustracje i naturalny styl narracji zachwycają młodych i starszych. Książka jest także pełna znakomitych nawiązań do ""dorosłego świata"". ""Leeswelp"" Jeśli ktoś nigdy nie czytał książek o Filipie i Toli, musi to chyba oznaczać, że jest z innej planety. ""Clickx
S.Z.T.U.K.A. czyli Szalenie Zajmujące Twory Utalentowanych i Krnąbrnych Artystów. Sztuka współczesna jeszcze nigdy nie była tak przystępna! Wydawnictwo Dwie Siostry przedstawia czwarty tom w nowatorskiej serii edukacyjnej zapoczątkowanej książką ""D.O.M.E.K."". Oto książka o sztuce, w której zamiast tradycyjnych obrazów czy rzeźb znajdziecie wielodniowe spacery, sadzenie lasu, rozmowy ze zwierzętami, krojenie budynków, wybuchy, pływanie tratwą i wiele innych niesamowitych historii. Przedstawiając dzieciom 51 dzieł wybitnych współczesnych twórców z całego świata, Sebastian Cichocki pokazuje, że sztuka może być niezwykłą przygodą, a artysta - czarodziejem, który przemienia rzeczywistość. Wieloryb w bibliotece, szklanka, która stała się dębem, wyspy w różowych sukienkach, pisuar jako rzeźba - w tej książce, tak jak w sztuce, wszystko jest możliwe!
Wysmakowana książka kucharska dla łasuchów, która w każdym obudzi tęsknotę za słodkimi smakami dzieciństwa.
Składniki:
71 sprawdzonych przepisów (surowych)
drugie tyle rozbrajających ilustracji
urok starej maszyny do pisania
2 tuziny smakowitych rodzinnych fotografii
szczypta pozytywnego wariactwa.
Wszystko połączyć z wyczuciem i fantazją, nie szczędzić ciepła (aż będzie purkotać). Mieszać i doprawiać do skutku. Testować na amatorach słodkości i pięknych książek. Jeśli leci im ślinka – gotowe!
Bardzo lubię tę książkę, bo, jak w niej piszą, „każdy lubi kruszonkę”. Całe te „Ciasta, ciastka i takie tam” są właśnie jedną wielką pyszną kruszonką. Okruchy wspomnień, ułamki dzieciństwa, które w nas wciąż żyje, drobny maczek z maszyny do pisania, takiej prawdziwej, starej, peerelowskiej, prześmieszne groszki polszczyzny (makowszczyki, tiramisio), kreseczki-rysuneczki i dopiski-ołóweczki. A między tym wszystkim, nie wiadomo skąd, mnóstwo ciepła i dobrego ducha, który, choć ciut nostalgiczny, wesoło pobrzękuje i z zapałem gotuje. Niby książka kucharska, ale o wiele więcej i lepiej. Trzeba ją koniecznie mieć, co jakiś czas rozpalać się do 200 stopni, i opiekać ją w sobie przez parę minut – doglądając.
Marek Bieńczyk
O czym śpiewają ptaki? Jak jest ""orzeł"" po koczkodańsku? Co można powiedzieć zapachem? Czy zwierzęta umieją kłamać?""Gadu gadu, kwa kwa!"" to porywający przewodnik po niezwykłym świecie zwierzęcej komunikacji. W tej książce słonie mruczą, jelenie ryczą, koniki morskie tańczą, bobry wydzielają rodzinny odorek, jajka popiskują, muchy trzepoczą skrzydełkami - a wszystko po to, by wytłumaczyć ci, jak i po co porozumiewają się zwierzęta. Zadziwiające ciekawostki, barwne przykłady i przezabawne ilustracje składają się na najfajniejszą lekcję biologii pod słońcem.
Pasjonująca powieść przygodowa.Trójka rodzeństwa zostaje obdarowana niezwykłym talizmanem przez wiejską nauczycielkę pannę Price. Dzięki magicznej gałce od łóżka dzieci mogą przemieszczać się w przestrzeni i odbywać niezwykłe podróże w przeszłość, gdzie przeżywają wiele niesamowitych przygód.Mary Norton (1903-1992) urodziła się w Londynie. Była aktorką w słynnym teatrze Old Vic. Gdy na świat przyszło jej dwóch synów i dwie córki - zaczęła pisać. W 1952 roku zdobyła The Carnegie Medal - najważniejszą brytyjską nagrodę w dziedzinie literatury dziecięcej. ""Gałka od łóżka"" (1943) to jej pierwsza powieść. W 1971 roku została przeniesiona na ekran w Hollywood.Jan Marcin Szancer (1902-1973) - malarz, grafik, rysownik, ilustrator, scenograf teatralny, filmowy i telewizyjny, profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współtwórca tygodnika ""Świerszczyk"". Jest autorem ilustracji do ponad 240 książek.
Bezrobotny detektyw dostaje wyczekiwane od dawna zlecenie rozwiązania intrygującej zagadki...
Ake Holmberg - jeden z najsławniejszych szwedzkich autorów książek dla dzieci. Największą sławę przyniósł mu cykl książek o przygodach prywatnego detektywa ze Sztokholmu, Ture Sventona, za który pośmiertnie - w 2007 roku - otrzymał Nagrodę im. Ture Sventona, przyznawaną za szczególne osiągnięcia dla kultury.
Pisane przez 25 lat (1948-1973) opowieści o nietuzinkowym detektywie zostały sfilmowane w 1972 roku.
Nagle ktoś zapukał do drzwi wejściowych. Na klatce schodowej stał jakiś pan, a obok niego słoniątko. Był to mały, bardzo młody słonik. Miał pomarszczoną mordkę i mądre, nieco smutne oczy.- Ten słoń to prezent na twoje urodziny, Witku - powiedział nieznajomy. - Nazywa się Bravo i nie zrobi w mieszkaniu żadnego nieporządku.Napisana z absurdalnym poczuciem humoru opowieść o pechowej rodzinie Sztenglów, która wyrusza Gdzie Pieprz Rośnie - do miasteczka, gdzie każdy może robić, co mu się żywnie podoba. Towarzyszy im gromadka zwierząt, która z każdym dniem staje się coraz większa i przysparza właścicielom kolejnych kłopotów.
"Była sobie Malutka Czarownica, która miała tylko sto dwadzieścia siedem lat, a to, jak na czarownicę, jest naprawdę bardzo mało..." Za mało, by być zaproszoną na tańce dorosłych czarownic. Jednak Malutka Czarownica nie zamierzała czekać na zaproszenie. I od tego zaczęły się jej kłopoty...
Pasjonująca książka o tym, co najciekawsze w modzie ostatnich 100 lat. Dowiecie się z niej, co to jest moda i do czego służy. Przeczytacie o związanych z nią miejscach, osobach i wydarzeniach. Poznacie najciekawsze i najbardziej zwariowane pomysły projektantów mody. Dowiecie się, skąd wzięły się ubrania, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia: dżinsy, spódniczka mini czy buty na obcasie. I przekonacie się, że o ubraniach i ubieraniu się można myśleć na tysiąc różnych sposobów.
Obrazkowa Biblia dla maluszków, jakiej jeszcze nie było! Na 100 kartonowych stronach wesołe ilustracje ukazują najważniejsze biblijne motywy, sceny i postaci – od stworzenia świata do wniebowstąpienia Jezusa. Prostota, lekkość i wdzięk tej książeczki sprawią, że pierwsze spotkanie Twojego dziecka z historią biblijną stanie się radosną zabawą.
Co to znaczy, że pan Stefek ma plecy? Dlaczego nie wolno bawić się białym misiem? I po co chodzi się na polowania? Gdy jest się dzieckiem, niełatwo zrozumieć niektóre sprawy dorosłych. Ale zawsze można spróbować i zobaczyć, co z tego wyniknie...Słynny rysunek Albrechta Dürera zainspirował Grzegorza Kasdepke do stworzenia dowcipnej historii o chłopcu, który zrozumiał więcej, niż mu się wydawało.Serię ""Mały Koneser"" tworzą opowiadania inspirowane wybitnymi dziełami polskiego i światowego malarstwa. Każdy tom zawiera jedną historię pomysłowo nawiązującą do konkretnego obrazu, który - jako motyw przewodni ilustracji - łączy się z fabułą w intrygującą całość.
Wszystko, co dzieci chciałyby wiedzieć o kosmosie (i o co wcale nie boją się pytać), w nowej książce z serii ""Uniwersytet Dziecięcy"".Jeśli sądzicie, że astrofizyka to nauka tylko dla dorosłych, a przestrzeń kosmiczna nie jest odpowiednim miejscem dla dzieci - ta książka wyprowadzi was z błędu. Jej autorzy zabierają młodych czytelników w pasjonującą podróż wśród gwiazd, planet, czarnych dziur i supernowych - a przy okazji odpowiadają na niezliczone trudne pytania:Dlaczego wszechświat jest tak wielki? Czy człowiek poleci kiedyś na Marsa? Co może nas spotkać podczas podróży kosmicznej? Skąd się biorą czarne dziury? Dlaczego gwiazdy świecą? Czy da się przekroczyć prędkość światła? Co było przed Wielkim Wybuchem? Dlaczego wszechświat się nie rozpada? Czy można rozciągnąć czas? Gdzie mieszkają kosmici? ...i wiele, wiele innych.Seria ""Uniwersytet Dziecięcy"" jest owocem serii wykładów dla dzieci organizowanych na Uniwersytecie w Tybindze począwszy od 2002 roku. Formuła tych spotkań, podczas których prawdziwi profesorowie odpowiadają na trudne dziecięce pytania, szybko zdobyła ogromną popularność. Eksperyment zapoczątkowany w Tybindze przerodził się w potężny ruch Uniwersytetów Dziecięcych, który święci dziś triumfy na całym świecie - w tym również w Polsce.
Kradzież dziesięciu słoików konfitur malinowych z piwnicy Bonifacego Borsuka zakłóca spokój panujący w Modrzejowie. Takie rzeczy nie zdarzały się od lat - od czasu gdy miejscowy włamywacz, wilk Rabuś-Krętacz, przeszedł na emeryturę. Ale teraz w miasteczku pojawił się nowy, nieuchwytny złoczyńca. Jego schwytania podejmuje się Joachim Lis, świeżo upieczony absolwent Korespondencyjnego Kursu dla Detektywów Prywatnych. Z nieodłączną fajką na wygiętym cybuchu, wielkim szkłem powiększającym i lassem ze sznura od bielizny (bo, jak powszechnie wiadomo, zarzucanie lassa jest najlepszym sposobem chwytania rabusiów), Joachim Lis, detektyw dyplomowany, rozpoczyna swoje pierwsze śledztwo.
Tata niespełna jedenastoletniej Ani i sześcioletniej Kici wyjeżdża służbowo na pół roku do Australii. Dziewczynki muszą zamieszkać u ciotecznej babci w Londynie. Nigdy wcześniej na tak długo nie rozstały się z tatą. Nigdy tak długo nie przebywały w nieznanym sobie domu. Czy znajdą z babcią wspólny język? Jak zniosą tęsknotę za tatą? Co je czeka w obcym miejscu? Na szczęście obawy dziewczynek okazują się nieuzasadnione. Czas spędzony u babci Zofii, prowadzącej tytułową cukiernię, pozostanie na zawsze w ich pamięci. Wzruszająca i pełna ciepła opowieść o zaufaniu, odpowiedzialności i przyjaźni.
Babcia to najlepszy sposób na smutki i kłopoty. A że mieszka na drzewie, poluje na tygrysy i ujeżdża dzikie konie?... Cóż, może jest trochę zwariowana, ale za to bardzo mądra i dowcipna. Pełna wdzięku opowieść o chłopcu i bardzo nietypowej babci. ,,Wszystkie dzieci na całej ulicy miały babcię. Niektóre nawet dwie. Tylko Andi nie miał babci - bardzo się z tego powodu martwił"".
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?