Pomysłowa książka obrazkowa do zabawy ?w wyszukiwanie słów.
Ale tu tłoczno! Gdzie nie spojrzeć, aż roi się od postaci, przedmiotów i zwierząt. Czy znasz ich nazwy? Sprawdź to! Na czym gra łoś muzykant? Kto zagląda w paszczę krokodyla? Jakie zwierzę ściga się z zającem? Wyszukuj rzeczy, których nazwy zaczynają się na literę podaną w lewym lub prawym górnym rogu ilustracji. Czy uda Ci się odnaleźć wszystkie? Liczba pod literą podpowie Ci, ile jest ich na pewno. A może zdołasz znaleźć jeszcze więcej? Do dzieła!?
Jeśli potrafisz, możesz szukać słów także w innych językach.
Pomysłowa książka obrazkowa do zabawy w liczenie.
Ale tu tłoczno! Gdzie nie spojrzeć, aż roi się od postaci, przedmiotów i zwierząt. Czy zdołasz je policzyć? Zobacz, ile głów ma smok mieszkający w podziemiach, ile samolotów stoi na lotnisku i ile skarpetek fruwa w przestrzeni kosmicznej! Sprawdź, których postaci, zwierząt lub rzeczy jest tyle, ile wskazuje cyfra w lewym górnym rogu ilustracji. Czy uda Ci się odnaleźć wszystkie? Szukaj uważnie – na każdej ilustracji ukrytych jest aż 10 takich zestawów. Do dzieła!
Narysowana z kawalerską fantazją i panieńskim wdziękiem miniopowieść o tym, że miłość zawsze znajdzie dla siebie miejsce.
Kiedy w kawalerce jest już jeden kawaler, nic więcej się tam nie zmieści. A co gdy kawaler poczuje się samotny?
Błyskotliwie zaprojektowana książka dla przyszłych, obecnych i byłych kawalerów i panien. Zgrabny, mały format i przełamujące go rozkładane strony idealnie współgrają z czułą i dowcipną opowieścią o samotnym lokatorze malutkiego mieszkanka.
Kawalerka zdobyła nagrodę główną jury międzynarodowego w I edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE.
Wszystko w niej gra. Wynosi codzienność do poziomu poezji, która zapada w serca dorosłych i dzieci. Miłość jest uniwersalna i nie ma wieku, i o tym właśnie jest „Kawalerka”.
(z werdyktu jury międzynarodowego konkursu JASNOWIDZE)
Ta książka zabierze was w niezwykłą podróż dookoła świata.
Zobaczycie gejzery w Islandii, karawany na egipskiej pustyni i miasta Majów w Meksyku. W Anglii zagracie w krykieta, w Indiach poćwiczycie jogę, a w Chinach skosztujecie stuletnich jaj. W Australii zadziwi was dziobak, w Finlandii – noc polarna, a na Madagaskarze – ogromny baobab. Odkryjecie najciekawsze zakątki świata i zachwycicie się jego różnorodnością.
51 ogromnych map poprowadzi was przez 42 kraje i 6 kontynentów. Na każdej z nich znajdziecie niezliczone ilustracje, szczegóły i ciekawostki, które przeniosą was w wyjątkowe miejsca i sprawią, że zapragniecie dowiedzieć się jeszcze więcej. Udanej podróży!
25. tom serii „Mistrzowie Ilustracji”: zabawna i mądra opowieść o przyjaźni starszego pana i małego chłopca, którego rodzice właśnie się rozwodzą.
– Co to jest imaginacja?
– Jedzenie szpinaku jakby to był tort malinowy.
Dziadek to najlepszy prezent, jaki Grześ dostaje na ósme urodziny. Co z tego, że przyszywany? Jak się ma dziadka, nie trzeba w wakacje siedzieć samemu w domu. Można pobawić się w sufitologię, ruszyć w pogoń za zbiegłym wielbłądem i zdobyć medal na wystawie psów. No i… łatwiej poradzić sobie z tym, że rodzice się rozwodzą.
Tekst pełen obyczajowych smaczków, niczym ze starej dobrej polskiej komedii, znakomicie dopełniają oddziałujące na wyobraźnię ilustracje.
Trzeci tom trzymającej w napięciu powieści dla młodzieży.
Meto znów trafia do Domu, gdzie zostaje oddzielony od przyjaciół i okrzyknięty zdrajcą. Cezarowie wkrótce przenoszą go jednak do tajemnej części Domu, gdzie szkoli się elitarny zespół, którego zadaniem jest wykonywanie misji na kontynencie.
Dwustronny album Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Po obrazkowej podróży po lądach, morzach i kulturach świata nadszedł czas na książkową wyprawę do wnętrza ziemi i w głębiny mórz i oceanów.
„Pod ziemią, pod wodą” to naładowana informacjami księga pełna ogromnych ilustracji i szczegółowych przekrojów. Poprowadzą was one w głąb naszej planety, pokazując, co kryje się pod powierzchnią lądów i wód. Będziecie schodzić coraz głębiej i głębiej – od cienkiej warstwy gleby tuż pod stopami do gorącego jądra Ziemi, od skąpanych w słońcu raf koralowych do pogrążonego w ciemności i chłodzie najgłębszego miejsca oceanów.
Znajdziecie tam zwierzęta żyjące pod ziemią i dziwne głębinowe stworzenia, najgłębiej sięgające korzenie i plątaniny podziemnych rur, sensacyjne wykopaliska i skamieniałe kości dinozaurów. Zajrzycie do podziemnych nor i norek, zapuścicie się w labirynty jaskiń i zjedziecie na dno najgłębszej kopalni świata. Wypróbujecie zabytkowe okręty podwodne, zanurkujecie w podmorskiej studni i odwiedzicie wrak Titanica. Odkryjecie tajemnice podziemnego i podwodnego świata.
Części „Pod ziemią” i „Pod wodą” zaczynają się po przeciwnych stronach książki, by spotkać się w środku, na rozkładówce poświęconej jądru Ziemi.
Blok pełen twórczych zadań rysunkowych dla młodych odkrywców. Ciąg dalszy podróżniczej przygody zapoczątkowanej bestsellerową książką „Mapy”.
Wyrusz we własną rysunkową podróż po lądach, morzach i kulturach świata!
Twórz mapy i projektuj flagi. Odwiedź wodny targ w Tajlandii, pokonaj labirynt Minotaura i przygotuj wyprawę na Mount Everest. Zbuduj wieżę z ludzi w Katalonii, udekoruj czaszki z cukru w Meksyku i zaprojektuj wzór na japońskie kimono.
Rysuj, baw się i poznawaj świat!
Blok zawiera 36 plansz. Każdą z nich możesz łatwo wyrwać, by obdzielić twórczymi zadaniami całą rodzinę!
Bardzo huczna bajka na dobranoc.
Głosy niosą się z oddali:
Jest impreza u koali!
Czy to prawda, że misie koala cały czas śpią? Wcale nie! Czasem urządzają huczne imprezy. A przynajmniej próbują…
Rozbrajające ilustracje i wpadający w ucho rymowany tekst przeniosą was na najsenniejszą i najbardziej uroczą imprezę na świecie. Do zobaczenia na eukaliptusie!
Oryginalna powieść dla młodzieży przekraczająca granice gatunkowe: 127 zwięzłych, szczerych i przenikliwych wierszy układa się w poruszającą opowieść o życiu nastolatki na emigracji w Anglii.
Mama pokazała mi liścik od Taty,
Tego dnia, gdy zniknął.
Olu, wyjechałem do Anglii.
To wszystko, co napisał.
A potem przyszedł czek od Taty,
W kopercie
Z wyraźnym stemplem.
I Mama wiedziała, co robić.
12-letnia Kasieńka wyjeżdża z matką do Anglii w poszukiwaniu ojca, który odszedł bez pożegnania dwa lata wcześniej. Od tej pory jej życie rozpięte jest między ciasnym, obskurnym mieszkaniem w Coventry, angielską szkołą, w której boleśnie odczuwa swą inność, oraz ulicami miasta, po których matka prowadzi ją co wieczór w desperackich próbach odnalezienia człowieka, który wcale nie chce być odnaleziony. Ucieczką od problemów staje się dla Kasieńki pływanie i rodząca się pierwsza miłość.
Piąty – ostatni – tom cyklu o przygodach rodziny Pożyczalskich, który podbił serca czytelników na całym świecie.
Opuszczone probostwo to idealne miejsce na nowy, bezpieczny dom. Zwłaszcza że opiekują się nim Ludzie, więc jest od kogo „pożyczać”, a w sąsiedztwie mieszkają krewni. Dlatego Pożyczalscy – Dominika, Strączek i Arietta – decydują się opuścić wygodny Bluszczowy Domek w Małym Potoku, skąd wcześniej zostali porwani. Choć udało im się uciec, porywacze nie dali za wygraną i znów próbują pochwycić „żywe figurki”. Czy los będzie sprzyjał Pożyczalskim?
Niezwykły portret taty widzianego oczami małego chłopca. W 42 zabawnych i wzruszających rozdziałach poznajemy tatę, który jest najmądrzejszym, najsilniejszym, najmilszym i najwspanialszym człowiekiem na świecie. Wie wszystko i wszystko potrafi: złapać złodzieja, stać się niewidzialnym, zgasić pożar, zatrzymać buldożer i powstrzymać wojnę. Lekka i dowcipna opowieść o wyjątkowym ojcu jest jednocześnie hołdem złożonym dziecięcej fantazji i bezwarunkowej wierze w rodzicielską doskonałość.Autor książki jest jednym z najwybitniejszych żyjących holenderskich pisarzy, laureatem licznych nagród literackich. W Polsce dotychczas ukazały się dwie jego książki: Nie każdy umiał się przewrócić i Urodziny prawie wszystkich.Autorka ilustracji, Rotraut Susanne Berner, to jedna z najznakomitszych i najpopularniejszych niemieckich ilustratorek, która zasłynęła jako twórczyni bestsellerowej serii książek obrazkowych o ulicy Czereśniowej.
Trzymająca w napięciu, zaskakująca i śmieszna historia kryminalna dla najmłodszych: lis Felek i zajączka Tola na tropie porywaczy.
Felka i Tolę odwiedzają niespodziewani goście – kuzyn Felka i jego kompan. Niestety, nie mają dobrych zamiarów – planują kradzież. A z braku innego łupu porywają Jo! Liczą na okup i wcale się nie spodziewają, że niesforny malec sprawi im niemały kłopot. Tymczasem Felek, Tola i ich przyjaciele wyruszają na poszukiwanie Jo. Tylko czy on na pewno chce zostać uratowany?
„Felek i Tola i porywacze” to czwarta część przygód sympatycznej pary przyjaciół – lisa łakomczucha i rezolutnej zajączki, znanych z tomów: Felek i Tola, Do zobaczenia, Felku i Tolu, Felek i Tola na wyspie.
Cykl powstał z myślą o dzieciach uczących się czytać. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale nadaje się na pierwszą samodzielną lekturę lub do wspólnego rodzinnego czytania. Jego wielkim atutem są zabawne ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong-Khinga.
24. tom serii „Mistrzowie Ilustracji”: ponadczasowa powieść dla dziewcząt z niezapomnianymi ilustracjami Antoniego Uniechowskiego.
Sara jest ulubienicą pensji panny Minchin. Dobrze wychowana, skromna, pilna i serdeczna, a przede wszystkim bardzo bogata – zamożny ojciec hojnie łoży na utrzymanie ukochanej córki. Aż pewnego dnia prawnik przynosi smutną wiadomość o jego bankructwie i śmierci. Od tego dnia wszystko w życiu Sary się zmienia…
Mimo że powieść powstała ponad 100 lat temu, wciąż zachwyca kolejne pokolenia dziewcząt. Doczekała się wielu wydań. Jednak to z ilustracjami Antoniego Uniechowskiego uchodzi za klasyczne. Wielu mamom kojarzy się z czasami, gdy będąc w wieku swoich córek, wzruszały się do łez losem małej Sary.
opracowanie tekstu: Wojciech Grajkowski
Wszystko o pszczołach w wielkoformatowym albumie.
Daj się zaprosić do magicznego królestwa pszczół. Przyjrzyj się z bliska, jak są zbudowane, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje. Zobacz, jak tańczą, i dowiedz się, kiedy i po co to robią. Sprawdź, skąd wiadomo, że pojawiły się na świecie wcześniej niż dinozaury, i dlaczego znalazły się na płaszczu Napoleona. Popracuj z pszczelarzem, przejedź się ciężarówką wiozącą ule do sadu migdałowego, posmakuj różnych rodzajów miodu. Tylko uważaj: nie daj się użądlić!
Na książkę składa się ponad 30 rozkładówek w dużym formacie, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.
Wesoła i ciepła historia dla najmłodszych o zaradnej stonodze i innych mieszkańcach owadziego świata.
Fruzia ma kłopot: wybiera się w góry, a jej mocno znoszone obuwie zupełnie nie nadaje się do wspinaczki. Czas się na zakupy! Tylko gdzie znaleźć sklep, w którym można dostać aż pięćdziesiąt par takich samych butów w jednym rozmiarze?
Przyjazny maluchom, łatwy w odbiorze tekst dopełniają pogodne bajkowe ilustracje.
Tego jeszcze nie było: męskie gotowanie w wydaniu Dwóch Sióstr!
Ozory wołowe z remulada? z selera, kacze serca z harissą, sałatka z ośmiornicy, solianka na kaca, pieczone uszy wieprzowe z paprykową zasmażką… To nic trudnego, gdy do wspólnego gotowania zapraszają Paweł Suwała – szef kuchni restauracji Butchery & Wine i Aleksander Baron – szef kuchni restauracjo-baru Solec 44.
Dodatkowo swoje ulubione przepisy prezentują ich dostawcy. Szalony Rzeźnik, czyli Grzegorz Kwapniewski, wyjaśnia, jak zrobić naprawdę dobry rosół czy tatara, a Pan Sandacz, czyli Dariusz Wolszczak, poleca między innymi flaki z lina i swoją słynną zupę rybną. I jeszcze barman, czyli Julian Karewicz, serwuje oryginalne drinki, w tym – ogórkowy gin i rabarbarowe mohito.
Razem to 100 smakowitych przepisów – prawdziwie męska kuchnia. A do tego panowie okraszają przepisy barwnymi opowieściami. Jakby siedziało się z nimi przy stole.
Lekka, poetycka opowieść o tym, że nie trzeba być idealnym, by żyć szczęśliwie. Trzeci tom serii „Polecone z Zagranicy”.
Było ich pięciu. Pięciu nieudanych. Pierwszy – dziurawy, drugi – złożony na pół, trzeci – sflaczały, czwarty – postawiony na głowie. A piąty? Szkoda gadać. Istna katastrofa. Co robili? W sumie nic. Wszystko knocili. Pewnego dnia, nie wiadomo skąd, przybył do nich niezwykły gość…
Drugi tom serii „Świat dla Dociekliwych”: przewodnik dla dzieci po znanych i nieznanych osobliwościach kultury i krajobrazu Japonii. Dlaczego Japonię nazywa się Krajem Kwitnącej Wiśni? Co oznacza czerwona kropka na japońskiej fladze? Czy „daj dziobu” to na pewno „daj buziaka”? Skąd się wzięła Hello Kitty? Dlaczego w Japonii złodzieje, okradając domy, zdejmują buty? Ta książka to prawdziwa podróż po Japonii. Przeczytacie w niej o japońskim piśmie i języku, jedzeniu na macie, ceremonii picia herbaty, kimonie, origami, sztukach walki, kreskówkach i komiksach – i wielu innych japońskich ciekawostkach. ??? ??? ??? – szerokiej drogi! Seria „Świat dla Dociekliwych” prezentuje kulturę różnych krajów: opowiada o miejscach, postaciach, zabytkach, potrawach i pojęciach, o których prawie każdy słyszał, ale mało kto naprawdę zna kryjące się za nimi historie – a także o tych mniej znanych, które warto poznać.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?