Kosma ma prawie osiem lat, poczucie humoru i wyjątkowy zmysł obserwacji. Zna się na emocjach (nie tylko swoich). Wie, co zrobić, gdy jest za głośno albo gdy siedzenie bez ruchu staje się torturą. Pewnego dnia w jego życiu pojawia się pies. To dzięki niemu Kosma poznaje Sandrę, która gryzie swój warkocz, gdy się denerwuje, i ma zadatki na najlepszą przyjaciółkę – taką, z którą buduje się bazy, biega po lesie i marzy o... leśnej szkole. Kiedy dzieci postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce, wszystko jest możliwe. „Kosma, Kopacz i leśna szkoła. Trudne początki” to opowieść o świecie, w któ-rym każdy znajduje się u siebie. Przewodnikiem jest Kosma – chłopiec z ADHD, którego spostrzeżenia intrygują i wzruszają. W otoczeniu Kosmy każdy okazuje się „jakiś”. Dzięki temu jest różnorodnie i interesująco. Opowieść o Kosmie i Kopaczu to debiut pisarski Agnieszki Misiak – psycholożki dziecięcej, która wspiera dorosłych w „zaglądaniu pod podszewkę” trudnych dziecięcych zachowań. Wiedza, doświadczenie i poczucie humoru autorki gwarantują przemyślaną i zabawną opowieść.
Wiewiórka poznaje swojego przyjaciela. I to najlepszego! To TEN JEDYNY najlepszy przyjaciel, który zawsze jest chętny do wspólnej zabawy. Ale co zrobić, gdy poznaje się innych najlepszych przyjaciół, którzy dobrze puszczają kaczki i znają jeszcze lepsze, sekretne miejsca w lesie? Czy najlepszy przyjaciel może być tylko jeden?"Mój najlepszy najlepszy przyjaciel" to kolejna zabawna historia o niezdecydowanej ("Już nie chcę być WIEWIÓRKĄ"), przekornej ("To jest MOJE drzewo") i nienasyconej ("Trochę DUŻO") wiewiórce. Tym razem Olivier Tallec odkrywa uroki przyjaźni.Pełna humoru, dająca do myślenia opowieść, która zostanie z czytelnikiem na dłużej.
Pierwszy tom dylogii "Na zawsze". Historia miłości, która nie miała prawa istnieć. Grzechu, który mógł skazać ich na potępienie. Ona była dla niego zakazana. On wiedział, że poddanie się uczuciu to droga ku zatraceniu. Z początku nic nie wskazywało, by pojawienie się Łucji wpłynęło znacząco na Daniela. Była kimś, kogo powinien chronić i wspierać. Tylko tyle. Ale stało się coś odwrotnego. Coś, co przesądziło o jego przyszłości i całym życiu. Opierał się uczuciom, jednak i tak dziewczyna przyciągała go jak magnes. A serce nie chciało słuchać rozumu. Bo jak można przestać myśleć o kimś, kto jest tak blisko i daleko jednocześnie? Miłość jest jak spacer po cienkiej linie zawieszonej nad przepaścią. A utrzymanie równowagi w tym wypadku jest niemożliwe. Ktoś spadnie albo zrobią to oboje.Ograniczenie wiekowe: +16, kontrowersyjne treści.
Drugi tom dylogii "Na zawsze". Historia miłości, która się narodziła A nie miała prawa istnieć. On był dla niej zakazany. Ona wiedziała, że nie jest w stanie dłużej się opierać. I że chce wiedzieć, jak smakuje grzech. Łucja nie rozumie, dlaczego Daniel odsunął się od niej. Był jej oparciem i zawsze mogła na nim polegać, a teraz go nie ma. Czuje się samotna. Porzucona. Jednak zaczyna pojmować, że ta tęsknota ma inny smak. Oznacza coś jeszcze. Uczucie, które ją przeraża. Lecz pragnienie bliskości jest silniejsze, a pożądanie powoli wypiera rozum. Kroczą po linie zawieszonej nad przepaścią. Nie potrafią utrzymać równowagi. Tej nocy spadną oboje.Ograniczenie wiekowe: +16, kontrowersyjne treści.
Inez Szulc jest policjantką wrocławskiej komendy i wraz z partnerem próbuje rozpracować gang rozprowadzający bardzo toksyczny narkotyk. Od lat przyjaźni się z młodszym od siebie Julianem Dworskim, którego niegdyś jej ojciec próbował uratować z rąk potwora w ludzkiej skórze. Lecz nie jest tak łatwo odciąć się od bolesnej przeszłości. Julek wchodzi w podejrzane układy z Herkenem, groźnym gangsterem, i spłaca dług zaciągnięty, aby pokryć zobowiązania znienawidzonego ojca. Jednocześnie walczy z bolesną stratą, której doznał jako osiemnastolatek. W tym wszystkim pomiędzy młodym chłopakiem i starszą o dekadę policjantką rodzi się uczucie – może być ono dla nich wybawieniem lub powodem ogromnego bólu. Czy walka o siebie, o dobre życie i miłość okaże się silniejsza niż wiszące nad nimi fatum – ciężar przeszłości? Historia Inez i Juliana rozdziera serce i pokazuje, że los czasami nie zna litości.
Oto czternastoletnia Viola i czternastoletni Storm, którzy po raz pierwszy zakochują się i przekonują, że miłość to nie tylko ekscytacja i pożądanie, lecz także chaos w sercu. „Sztorm w sercu – W sercu sztorm” to powieść graficzna dla nastolatków, pełna wysmakowanych kolaży, tekstów piosenek, cytatów i ulotnych myśli, które krążą wokół jednego – pierwszej miłości. To książka o uniesieniach, nieporozumieniach, straconych okazjach i złamanym sercu, o trudach dojrzewania i wątpliwościach, które mu towarzyszą. Czy to, co się teraz ze mną dzieje, jest normalne? Czy jestem atrakcyjna? Czy mogę się jej podobać? Trzymajcie się burty, bo pierwsza miłość jest jak burza, sztorm, cyklon i tornado w jednym. Autorka Annette Herzog oraz ilustratorzy Katrine Clante i Rasmus Bregnhoi przedstawiają kosmos zakochanych nastolatków ze szczerością i z wrażliwością, umiejętnie łącząc powagę z humorem.
- Mogę wejść, gdzie chcę, nawet do skarbca. Albo do muzeum. Nocą. Jeśli tylko będę miał ochotę! - przechwala się Janek, po czym zakłada się z kolegami, że... zdoła zakraść się do muzeum, wynieść z niego dzieło sztuki tak, by całą aferę opisały gazety.A zatem nie ma odwrotu! Janek bierze na cel zbiory Muzeum Narodowego w Warszawie, a do udziału w nocnej eskapadzie namawia Stefka, swojego młodszego brata, ale też nieświadomego niczego dziadka Edka. Intryga rozkręca się z minuty na minutę, coś, co wyglądało na dziecinne łatwe, zamienia się w katastrofę! Ale czy na pewno?Sensacyjna akcja "Draki w Muzeum" przeplata się z fascynującą opowieścią o sztuce. Pojawia się Bitwa pod Grunwaldem (i jej powojenne losy), weduty Canaletta (i ich wykorzystanie do odbudowy Warszawy), Bitwa pod Orszą, malowidła z Faras, zbiory monet, kolekcje miniatur i greckich waz. Nuda, powiecie? Sami się przekonajcie.Wartka akcja, duża dawka humoru, liczne zwroty akcji, a do tego ciekawe ilustracje łączące komiksowy styl z dowcipem sytuacyjnym to najlepszy przepis na powieść przygodową.
Książka „Ziemianie” to część raportu regularnie przygotowywanego przez Kosmitów o wszystkich planetach. Wykorzystując ten żartobliwy koncept, autorzy przedstawiają informacje o Ziemi (jednej z nieskończenie wielu planet) i jej mieszkańcach (nie tak znowu wyjątkowych jak im się zdaje) w sposób obiektywny, za pomocą danych liczbowych, unikając ocen i analiz.Czego więc czytelnik dowie się z raportu kosmitów? Bardzo wielu rzeczy!W raporcie Kosmici podają między innymi dane dotyczące wyglądu i zachowania Ziemian – zauważają, że Ziemianie się między sobą różnią, mają różne kolory skóry, oczu, włosów, mówią różnymi językami, używają różnych alfabetów, jedzą w odmienny sposób (sztućce, pałeczki, ręce), są lewo- i praworęczni, żyją w miastach i na wsi, są biedni i bogaci, żyją dłużej albo krócej, są grubi i chudzi, jedni wyrzucają jedzenie, inni głodują, jedni mają dostęp do edukacji, elektryczności, bieżącej wody i toalety, a inni nie…Książka – skierowana do dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków – uświadamia czytelnikom, że różnorodność jest czymś powszechnym i naturalnym, jest zachętą do wspólnych rozważań, do zastanowienia się nad tym, kim jesteśmy – my, Ziemianie i w jaki sposób traktujemy naszą planetę.
Jest bardzo gorąco. Jak się ochłodzić, gdy nie działają żadne sposoby? Ani wiatraczek, ani... Uff, na szczęście w kuchni Mika poznaje Chłodka. Czy dziewczynce uda się zorganizować piknik dla przyjaciół i umilić im upalny dzień? Czy Chłodek im pomoże?
„Mika i Chłodek" to kolejny komiks dla najmłodszych z serii o Mice - rezolutnej, pomysłowej i ciekawskiej dziewczynce, odważnie badającej najbliższe otoczenie. W „Mice i Wyjcu" Mika ratuje skarpetki z paszczy huczącego domostwora, a w „Mice i Bulgocie"– ukochaną żabkę z brzucha... wiadomo... Bulgota, który rezyduje w domowej pralni. Teraz zaprzyjaźnia się z Chłodkiem. Świat za progiem własnego pokoju jest bowiem pełen niespodzianek i dziwnych sprzętów, a właściwie domostworów. Warto wiedzieć, kto jest kim.
Komiks dla najmłodszych czytelników, do oglądania, opowiadania linearnej historii, rozwijający wyobraźnię.
Świat za progiem własnego pokoju jest pełen niespodzianek i dziwnych, arcygroźnych domostworów. Czasem huczą i wsysają wszystko wokół, niekiedy zieją chłodem albo przeżuwają i ciumkają godzinami to, co wpadnie im do paszczy. Warczą, buczą i hurgocą po całym mieszkaniu.?Mika i bulgot? to kolejny komiks z serii ARCYGROŹNE DOMOSTWORY, przeznaczonej dla najmłodszych czytelników. O spotkaniu z czymś, co fascynuje i zachęca do zabawy, ale zabawką nie jest i może się okazać nieprzyjazne.Podczas wędrówki po domu Mika, żaba i robak odkrywają mnóstwo nowych miejsc i tajemniczych stworzeń. Kiedy spotykają bulgota, wesoła wyprawa nieoczekiwanie zamienia się w niebezpieczną przygodę. Okazuje się, że nie wszystko, co się kręci jak karuzela, służy do zabawy?Na szczęście wszystkim udaje się wyjść cało z kłopotów.
Świat za progiem własnego pokoju jest pełen niespodzianek i dziwnych, arcygroźnych domostworów. Czasem huczą i wsysają wszystko wokół, niekiedy zieją chłodem albo przeżuwają i ciumkają godzinami to, co wpadnie im do paszczy. Warczą, buczą i hurgocą po całym mieszkaniu.
„Mika i Wyjec” to pierwszy komiks z serii Arcygroźne domostwory, przeznaczonej dla najmłodszych czytelników. O spotkaniu z czymś, co – nie do końca jeszcze poznane i oswojone – bywa dla małego dziecka źródłem niepokoju.
Mika żegna się z przyjaciółmi i rusza w drogę. Kiedy spotyka wyjca, robi się niebezpiecznie. Na szczęście z przyjaciółmi wszystko jest już proste, nawet pokonanie najstraszniejszego domostwora.
– To niesprawiedliwe, że w bajce możemy spać w kamperze, a w życiu musimy spać w tych nudnych łóżkach.
A Małpka dodał:
– A jeszcze bardziej niesprawiedliwe jest to, że w bajce możemy spać na żaglówce, a naprawdę to nie…
Wtedy mama powiedziała:
– Ależ co wy opowiadacie?! Przecież możemy spać wszędzie, gdzie chcemy.
Bracia Małpka i Kosmos nie znoszą spać we własnych łóżkach. Za to bardzo lubią spać wszędzie indziej – na łódce, w kamperze, na hamakach… Czasami przygotowania do takich nocowanek są skomplikowane, a czasami – wystarczy się tylko zważyć!
Marta Kopyt – artystka i popularyzatorka matematyki. Mama dwóch cudownych chłopców, właścicielka sztucznego konia i żywego psa.Autorka książek ,,Punkt wyjścia. Wytwórnik geometryczny” (wydawnictwo Wytwórnia) i ,,Legendy warszawskie”, (wyd DSH)Posiada własna rubrykę w "Kosmosie dla Dziewczynek" do której tworzy matematyczne zagadki. Współpracuje z Centrum Nauki Kopernik. Wymyśliła i od 2019 organizuje festiwal ,,Nienawidzę matematyki”.
Przeczytajcie o kolejnej zabawnej przygodzie Liska i Prosiaczka z niezakręconym ogonkiem, o tajemniczej chorobie i medycznej promocji dla zwierząt rogatych, a także o leczniczym wpływie marcepanu i oranżady.
Kropkoza to już czwarta - po Leśnej gazecie, Kawiarence pod Ptasim Ogonem i Biegu z zagadkami - książka norweskiej serii o Lisku i Prosiaczku z niezakręconym ogonkiem: niezwykłych i pełnych łobuzerskiego humoru historii napisanych przez Bjorna F. Rorvika ze śmiesznymi i szalonymi ilustracjami Pera Dybviga.
Co łączy wyprawę na biegun północny z ekspedycją na południowy kraniec Ziemi, a co je różni? Czy łatwiej jest przejść na nartach Ocean Arktyczny, czy może Antarktydę, najzimniejszy kontynent świata?
Dlaczego przed wyprawą warto trenować pływanie w nartach i kurtce, spać w ogródku w namiocie i biegać po lesie, ciągnąc za sobą opony? Co spakować na sanie, a z czego zrezygnować?
Jak przechodzić szczeliny, wspinać na torosy i skakać z kry na krę? Jak odróżnić biegun magnetyczny od geograficznego i jak się nie zgubić w gęstej mgle?
Książka graficzna „Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi. W rok” opowiada o wyczynie polskiego polarnika, który w maju 1995 roku wraz z Wojciechem Moskalem jako pierwszy Polak zdobył północny kraniec Ziemi, a siedem miesięcy później dotarł samotnie na biegun południowy. Tym samym został pierwszym człowiekiem na świecie, który w jednym roku zdobył oba bieguny.
Książka graficzna „Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?” to fascynująca opowieść o wyprawach przez Atlantyk Aleksandra Doby, polskiego kajakarza, który jako pierwszy człowiek w historii przepłynął ocean kajakiem, z kontynentu na kontynent.
Ilustruje niezwykłą ekspedycję i przekazuje mnóstwo informacji o Oceanie Atlantyckim.
Publikacja powstała we współpracy z Aleksandrem Dobą i jest pierwszą książką o jego wyprawach kajakowych dla dzieci.
Czy na drzewie mieszka sowosójka? Czy w lesie rosną margaryniaki? Jak odróżnić zajęczy bobek od czekoladki? Lisek i Prosiaczek z niezakręconym ogonkiem biorą udział w biegu z zagadkami i muszą sobie poradzić z tymi trudnymi pytaniami. Warto, bo na zwycięzców czeka wyjątkowa nagroda. Przekonajcie się, czy Liskowi i Prosiaczkowi uda się ją zdobyć!
Bieg z zagadkami to kolejna – po Leśnej gazecie i Kawiarence pod Ptasim Ogonem – książka norweskiej serii o Lisku i Prosiaczku z niezakręconym ogonkiem. Niezwykłe i pełne łobuzerskiego humoru historie napisane przez Bjorna F. Rorvika współgrają ze śmiesznymi i szalonymi ilustracjami Pera Dybviga. Poznajcie Liska i Prosiaczka z niezakręconym ogonkiem!
Bjorn F. Rorvik Jeden z najbardziej uznanych i najchętniej czytanych w Norwegii autorów literatury dziecięcej, wielokrotnie nagradzany za historie zabarwione zwariowanym humorem i pełne nadzwyczaj oryginalnych pomysłów, wspaniałe do czytania na głos i po cichu przez czytelników w każdym wieku.
Per Dybvig Malarz, grafik, autor animacji oraz jeden z najwyżej cenionych norweskich ilustratorów literatury dziecięcej. Artysta nagradzany i wystawiany. Jego ilustracje pełne są humoru i rzadkiej, niemal dziecięcej siły wyrazu.
Iwona Zimnicka:
Od lat tłumaczy literaturę duńską i norweską. Przełożyła pokaźną liczbę tytułów, od serii kryminałów Jo Nesbo po osławioną Moją walkę Karla Ove Knausgarda. W 1996 roku zdobyła Nagrodę im. Janusza Korczaka polskiej sekcji IBBY za tłumaczenie Przepowiedni Dżokera Josteina Gaardera oraz otrzymała Royal Norwegian Order of Merit, przyznany przez króla.
Na całym świecie ludzie smażą placki z mąki i wody na rozgrzanej blasze. Czasami dodają jajko, mleko albo drożdże. Nazywają je różnie w swoich językach, doprawiają na słono, ostro lub słodko. Te placki to naleśniki, pankejki, serawi, bliny, tortille i wiele innych.
Z tej bogato ilustrowanej książki kucharskiej dowiecie się, kiedy wysiać ziarna na mąkę, czy łatwo jest wydoić krowę oraz skąd się bierze masło. Poznacie przepisy na naleśniki z całego świata i przekonacie się, że WSZYSCY JEDZĄ NALEŚNIKI.
Książka składa się z dwóch części. W pierwszej znajduje się opis spożywczych składników i ich pochodzenie. Czytelnicy mogą się dowiedzieć co działo się z mlekiem zanim znalazło się w kartonie na sklepowej półce. Skąd bierze się sól, czym jest masło, jak wyhodować kurę, żeby znosiła jajka i kto mieli zboże na mąkę.
W drugiej części znajduje się 16 ilustrowanych przepisów na naleśniki z całego świata. Młody kucharz nie tylko będzie mógł przygotować z reguły proste, egzotyczne danie, ale pozna też zwyczaje kulinarne z innych zakątków Świata.
Lisek ma nowe hobby - zbiera pióra z ptasich ogonów. Ma nawet album, ale w albumie tylko dwa pióra. Obmyśla więc chytry plan jak zdobyć ich więcej. Wraz ze swoim najlepszym kumplem, Prosiaczkiem z niezakręconym ogonkiem pod chętnie odwiedzanym przez ptaki drzewem otwiera ptasią kawiarenkę, w której płaci się właśnie piórami. Wśród potraw są prawdziwe frykasy: rolada z żuka, zupa z pszczelego mleczka, a nawet mrówki do własnodziobnego zbierania. Wygląda to na mistrzowski plan, dopóki na horyzoncie nie pojawia się żarłoczny, zielonopióry Głodomór.Seria o Lisku i Prosiaczku z niezakręconym ogonkiem, Kawiarenka Pod Ptasim Ogonem to jedna z trzynastu książek cyklu o Lisku i Prosiaczku. Jest to seria uwielbiana przez norweskie dzieci za niezwykłe i pełne łobuzerskiego humoru historie napisane przez Bjorna F. Rorvika oraz za śmiesznie, szalone i pełne ekspresji ilustracje Pera Dybviga. W 2005 roku seria otrzymała nagrodę literacką norweskiego ministerstwa kultury.
Czy jedenastoletni Olaf upora się z tajemnicą książęcego grobu? Czy i tym razem uda mu się sprostać wymaganiom upiornego nauczyciela? Kolejna część przygód rodzeństwa - ""Książęcy grobowiec, czyli Olaf i Lena na tropie"" -przeniesie młodego Czytelnika w świat polskich Piastów i na bitewne legnickie pole. Opowieść o fascynujących czasach średniowiecza przeplata się z zaskakującymi przygodami bliźniaków. Olaf i Lena w Trzebnicy, we Wrocławiu i w Krakowie muszą nie tylko rozwikłać tajemnicę grobowca, ale także uratować cenne zabytki przed szajką złodziei. Michał Wójcik tak sugestywnie ożywia wydarzenia sprzed ośmiuset lat, że tętent kopyt, szczęk żelaza i furkot strzał wciąż jest słyszalny. Michał Wójcik - dziennikarz, historyk, autor licznych książek historycznych. Laureat Nagrody Historycznej Tygodnika ""Polityka"" w 2015 za książkę Made in Poland (współautorstwo z Emilem Maratem), wywiad rzekę ze Stanisławem Likiernikiem, prototypem literackiego Kolumba z powieści Romana Bratnego.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?