David nie potrafi rozmawiać z rówieśnikami. Kit zapomniała, jak to się robi.Gdy śliczna i popularna Kit Lowell zaprzyjaźnia się z chorym na zespół Aspergera Davidem Druckerem, wszyscy są zszokowani a najbardziej David i Kit. Tych dwoje wydawałoby się niemających ze sobą nic wspólnego świetnie się rozumie! Kit zmaga się z życiową tragedią jej ojciec zginął w niejasnych okolicznościach. David angażuje się w prywatne śledztwo, ale żadne z nich nie jest w stanie przewidzieć, jak ono się skończy...
Irlandzka wyspa Inishmore to dla Szymona Solańskiego miła odmiana od chorzowskich podwórek. Prywatny detektyw poszukuje tam zaginionej Katarzyny Walasek, a także wytchnienia od sercowych rozterek. Polka nie odnajduje się, za to jej ciało owszem. Śledztwa nie ułatwiają ekscentryczni mieszkańcy Kelly's Bed&Breakfast, gdzie pracowała Walasek, ani sztorm, który odcina wyspę od świata. A na dodatek lokalnego policjanta bardziej niż dochodzenie interesuje picie whiskey.Czy Solański z wiernym kundelkiem Guciem u boku rozwikła zagadkę śmierci dziewczyny? I jaką rolę w sprawie odegra Róża Kwiatkowska, dawna przyjaciółka Szymona?
Poszukiwanie skarbu to świetna zabawa!
Lilly, Albert i Magnus to paczka przyjaciół, którzy miewają niesamowite przygody. Za pomocą magicznego tunelu młodzi odkrywcy cofną się w czasie do… starożytności! Potem przeniosą się do XIX wieku, aby pomóc słynnemu archeologowi Heinrichowi Schliemannowi w poszukiwaniu skarbu antycznej Troi. Jakie przygody spotkają ich po drodze? I czy uda się im znaleźć zaginiony skarb?
Lauren czuje się w nowej szkole coraz lepiej, mimo iż jej tajemnica wyszła na jaw. Mało tego, została przyjęta całkiem dobrze! Jej trener zapowiada pierwsze w tym sezonie zawody, które odbędą się w Canterwood. Czy Lauren przezwycięży strach przed parkurem? Czy da się skusić na ponowny start w zawodach po tak długiej przerwie?
W wieczór poprzedzający Wszystkich Świętych odbywa się przyjęcie dla dzieci: wydrążone dynie udające koszmarne maski, świece, wróżby, konkursy… Wspaniała zabawa. Nikt nie myśli o śmierci. A tymczasem ona przychodzi, zabierając dwunastoletnią Joyce. Kto mógł zabić dziecko? Przecież nie było nikogo obcego: tylko grupa kolegów i koleżanek, oraz ich rodzice. Ariadna Oliver, znana autorka powieści kryminalnych, obawia się, że to jej obecność sprowokowała mordercę. Wystraszona wzywa na pomoc Herkulesa Poirota.
Gwenda Reed wraca do kraju po latach spędzonych w Nowej Zelandii. Kupuje dom w Dillmouth, ale od samego początku odzywają się demony przeszłości. Wnętrze nowego domu wydaje jej się dziwnie znajome. W dodatku po kilku dniach zaczyna ją dręczyć wizja kobiety duszonej przez mężczyznę. Wkrótce dzięki pomocy panny Jane Marple Gwenda odkrywa, dlaczego dom wydaje jej się tak bardzo znajomy: mieszkała w nim przez krótki czas przed wyjazdem do Nowej Zelandii. Również wizja umierającej kobiety nie jest jedynie przywidzeniem, lecz wydarzeniem zapamiętanym z dzieciństwa. O zbrodnię oskarżono wówczas jej ojca. Jednak dziewczyna jest przekonana, że to nie swojego ojca widziała kilkanaście lat temu, duszącego kobietę. Wraz z panną Marple postanawiają wykryć prawdziwego mordercę.
LISTY, KTÓRE ZABIJAJĄ, BUDZĄC DEMONY
Do Lymstock przyjeżdża na rekonwalescencję Jerry Burton, lotnik dochodzący do siebie po przeżytej katastrofie, wraz z siostrą Joanną. Liczą na spokój i ciszę - a tymczasem wkrótce po ich przybyciu miasteczkiem wstrząsa tragiczna śmierć pani Symmington: do odebrania sobie życia popchnął ją ohydny anonim. Wkrótce okazuje się, że tego typu liściki otrzymała połowa mieszkańców… ale nikt nie chce się do tego przyznać. Czy Jerry i Joanna odkryją, kto z mieszkańców opluwa śmiertelnym jadem sąsiadów?
Oto grupa znajomych panny Jane Marple. Siedzą wokół komina, rozmawiają, i nagle ktoś proponuje, by każda z obecnych osób opowiedziała historię, której rozwiązanie jej tylko jest wiadome. Reszta zaś postara się odgadnąć prawdę. I kto za każdym razem wygrywa? Siwowłosa staruszka, pozornie zajęta jedynie dzierganiem na drutach śpioszków i skarpetek.
Debiutancka powieść Agaty Christie i zarazem pierwsza, w której pojawia się postać jej najbardziej lubianego detektywa, Herkulesa Poirota. Znajomość z tą wielką postacią kryminalistyki zawieramy, gdy wraz z kapitanem Hastingsem udajemy się do posiadłości Styles. W trakcie jego pobytu zostaje otruta właścicielka Styles, Emilia Inglethrop. Rodzina, przekonana, że zamordował ją o 20 lat młodszy mąż, postanawia wezwać Herkulesa Poirota.
Przed wielu laty zdarzył się tragiczny wypadek. Na dnie urwiska znaleziono dwa ciała - zastrzelonych męża i żony. Ale kto strzelał? A może to było wspólne samobójstwo? Zbrodnia w afekcie lub morderstwo popełnione z premedytacją? Ostatecznie orzeczono podwójne samobójstwo. Dwanaście lat później znana pisarka kryminałów, Ariadne Oliver, zaintrygowana sprawą, prosi Herkulesa Poirota o rozwiązanie zagadki. Sławny Belg po raz trzeci w swej karierze musi rozwiązać tajemnicę sprzed lat. Poirot sięga głęboko w przeszłość i odkrywa, że „dawne grzechy mają długie cienie”.
Herkules Poirot oraz jego wierny przyjaciel dr Hastings spędzają wakacje w St. Loo, miejscowości wczasowej na kornwalijskim wybrzeżu. Siedząc na tarasu hotelu, obserwują rozbawioną grupkę młodych ludzi. Jedną z tych osób jest młodziutka Nick Buckley, która w rozmowie z Powrotem napomyka, że ostatnio trzy razy cudem uniknęła śmierci. Poirot traktuje jej słowa poważniej, niż były zamierzone, kiedy w słomkowym kapeluszu dziewczyny odkrywa dziurę po kuli.
We wspaniałej rezydencji Gorston Hall zbiera się przed Bożym Narodzeniem cała rodzina bogatego Simeona Lee, złośliwego starca, tyranizującego otoczenie. W Wigilię Simeon Lee zostaje zamordowany - ktoś poderżnął mu gardło. Szef miejscowej policji prosi o pomoc w śledztwie bawiącego w okolicy Herkulesa Poirot. Goście i domownicy Gorston Hall zachowują się podejrzanie. Poirot ma wątpliwości, czy wszyscy są naprawdę tymi, za których się podają. A motyw? Czy była to zemsta za wyrządzoną przed laty krzywdę? Czy zwyczajna chęć zysku? Strach? Nienawiść? Szare komórki małego Belga tym razem muszą się porządnie napracować.
Kiedy właściciel dużej londyńskiej firmy umiera nieoczekiwanie, otruty we własnym biurze, policja odkrywa aż nadmiar podejrzanych. Młoda, atrakcyjna żona z kochankiem; syn żywiący urazę do ojca o sposób prowadzenia interesów; sfrustrowana córka, której ojciec nie dopuścił do ślubu z ukochanym. Wydawać by się mogło, że śledztwo doprowadziło do odkrycia winnego, kiedy nowa zbrodnia obala dotychczasowe koncepcje. Na szczęście panna Marple ma pomysł, który pozwoli naprowadzić policję na właściwy trop.
Panna Marple, dzięki hojności swego kochającego siostrzeńca Raymonda, wypoczywa w luksusowym pensjonacie na jednej z wysp karaibskich. Tak egzotyczne otoczenie bynajmniej nie oszałamia starszej pani: gdy zostaje zamordowany emerytowany pułkownik, stary, nieszkodliwy nudziarz, panna Marple rozpoczyna prywatne śledztwo, swoim zwyczajem porównując ludzi i sytuacje do znanych sobie osób i wydarzeń z sennego miasteczka St Mary Mead... I jak zwykle rozwiązuje niezwykle zagmatwaną zagadkę.
Choroba nastoletniej Macddy jest bardzo rzadka. Ma alergię na cały świat. Od siedemnastu lat jest uwięziona w domu. Kontaktują się z nią wyłącznie mama i pielęgniarka. Pewnego dnia Maddy wygląda przez okno i widzi... jego. Jest wysoki, szczupły, ubrany na czarno. Ich spojrzenia się spotykają. Obserwuje go z oddali. Już wie, że jej życie właśnie się zmieniło. Nieodwracalnie. I wie, że to będzie katastrofa.
Pełen humoru kryminał ze Śląskiem w tle.Co może zrobić zwolniony z pracy policjant? Może jak Szymon Solański przeprowadzić się do chorzowskiego familoka, przygarnąć ze schroniska psa, otworzyć agencję detektywistyczną i liczyć, że trafią mu się zlecenia ciekawsze niż śledzenie niewiernych małżonków.Zrządzeniem losu w piwnicy nowego lokum Solańskiego zostają znalezione zwłoki Marianny Biel, niegdysiejszej gwiazdy miejscowego teatru. Policja przyjmuje, że był to nieszczęśliwy wypadek. Solański jest innego zdania. Postanawia pokazać dawnemu pracodawcy, że nie stracił policyjnego nosa. Z kundelkiem Guciem u boku rusza na poszukiwanie mordercyNiewielu rodzimych autorów potrafi tworzyć słodko-gorzkie, skrzące się humorem historie kryminalne. Zaryzykuję twierdzenie, że Matyszczak jest w tej dyscyplinie mistrzynią. Prawdziwą.Robert OstaszewskiChoć autorka poczucie humoru ma pierwszorzędne, nie tworzy parodii ani czarnej komedii. Opowiada całkiem poważną historię kryminalną, której charakteru dodają śląskie realia, nietuzinkowi bohaterowie i jedyny w swoim rodzaju pies.Marta MizuroKsiążka powstała z wielkiej miłości do zwierząt i równie wielkiego, choć szorstkiego uczucia do Śląska. Marta Matyszczak opowiada o współczesnym Chorzowie w ogóle, a o mrocznych tajemnicach mieszkańców pewnego familoka w szczególności. Niewielu rodzimych autorów potrafi tworzyć słodko-gorzkie, skrzące się humorem historie kryminalne. Zaryzykuję twierdzenie, że Matyszczak jest w tej dyscyplinie kryminalnej mistrzynią. Prawdziwą.Robert Ostaszewski
Choroba nastoletniej Macddy jest bardzo rzadka. Ma alergię na cały świat. Od siedemnastu lat jest uwięziona w domu. Kontaktują się z nią wyłącznie mama i pielęgniarka. Pewnego dnia Maddy wygląda przez okno i widzi... jego. Jest wysoki, szczupły, ubrany na czarno. Ich spojrzenia się spotykają. Obserwuje go z oddali. Już wie, że jej życie właśnie się zmieniło. Nieodwracalnie. I wie, że to będzie katastrofa.
siążka zawiera czternaście niezwykle interesujących rozmów z zakonnicami. Mówią o sobie, swojej pracy, wierze i niewierze, Kościele i o rzeczywistości świeckiej. Książka przełamuje stereotypy i ukazuje siostry jako niezwykłe osobowości, pełne pasji i chęci pomocy innym. Są wśród nich: lekarki (w tym ginekolog położnik i psychiatra), prawnik, misjonarki w rejonach działań wojennych (Aleppo), siostry wykładające na wyższych uczelniach, rekolekcjonistki, autorki książek, blogerki itp.
To wyjątkowa pozycja na rynku wydawniczym, bowiem nie zdarza się często, aby siostry zakonne pod imieniem i nazwiskiem godziły się opowiedzieć o swoich wyborach, o tym jak postrzegają współczesny świat i jego wyzwania, w czym upatrują swoją rolę.
Rozmowy z zakonnicami przeprowadziła Ewelina Tondys (ur. 1983), mieszkająca w Berlinie doktor nauk politycznych, germanista i redaktor.
"Dzięki rozmowom z siostrami dowiedziałem się, jak ciekawe (ale i inne od dotychczasowych wyobrażeń) jest życie zakonne "od środka" – ks. Kazimierz Sowa
"To ważna i potrzebna książka. Przełamuje stereotypy na temat zakonnic bez uciekania się do "religijnego makijażu" – o. Jacek Prusak
Jeśli miałabym o sobie powiedzieć coś jednym zdaniem, to powiedziałabym, że kocham żyć!
Teresa Lipowska, znana i lubiana aktorka teatralna i filmowa, artystka kabaretowa, niezapomniany głos Teatru Polskiego Radia. Swoją rolą Barbary Mostowiakowej w serialu "M jak miłość" podbiła serca widzów w Polsce i za granicą. Wystąpiła w blisko stu pięćdziesięciu przedstawieniach teatralnych, ponad siedemdziesięciu filmach i wielu spektaklach radiowych. Została wyróżniona radiową nagrodą Wielki Splendor oraz platynową Telekamerą. W serdecznych rozmowach z Iloną Łepkowską zaprasza czytelnika do swojego świata. Przy aromatycznej herbacie snuje wspomnienia o domu i rodzinie, teatrze, filmie i radiu oraz codziennych troskach i wielkiej miłości. Tę podróż w czasie ubarwiają dziesiątki zdjęć z jej rodzinnego albumu.
Ilona Łepkowska, znana scenarzystka popularnych seriali (m.in. "M jak miłość", "Klan", "Na dobre i na złe", "Barwy szczęścia"), producentka filmowa i telewizyjna, felietonistka. Autorka powieści "Pani mnie z kimś pomyliła". Poznała Teresę Lipowską w czasie pracy nad "M jak miłość".
Gdy aktorka zdecydowała się na spisywanie swoich wspomnień, nie wyobrażała sobie, by rozmowy do książki o niej przeprowadził ktoś inny niż Ilona Łepkowska. Tak też się stało: Poczułam, że nie tylko powinnam, ale też chcę to zrobić. Później umówiłyśmy się w jej mieszkaniu na herbatę… - wspomina Ilona Łepkowska.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?