Bestseller „New York Timesa” i „USA Today” Laureatka licznych nagród, w tym Michael L. Printz Award Jedna ze 100 najlepszych powieści YA wg magazynu „Time” Pierwszy alkohol. Pierwszy wybryk. Pierwszy przyjaciel. Pierwsza miłość. Ostatnie słowa Miles Halter jest zafascynowany ostatnimi słowami sławnych ludzi i zmęczony swoim nudnym życiem w domu. Wyjeżdża do szkoły średniej z internatem, by odnaleźć to, co poeta François Rabelais nazwał Wielkim Być Może, intensywnie doświadczyć rzeczywistości, poznać siebie i sens życia. Wiele czeka na Milesa w Culver Creek, nowi nauczyciele i koledzy, a wśród nich niezwykła pod każdym względem dziewczyna, Alaska Young, która szybko wciąga Milesa w swój niepokojący świat. W miarę poznawania Alaski i zakochiwania się w niej Miles przekona się, że jej życie nie jest takie wspaniałe, jak mu się wydawało. Dowie się, co to jest przyjaźń i miłość, doświadczy prawdziwych, zarówno pięknych, jak i bolesnych uczuć.
„Mam nadzieję, że dzięki tej inspirującej, praktycznej i pięknej książce nauki mojej prababci trafią do domów na całym świecie“ Carolina Montessori
Wyjątkowy poradnik, który pomoże każdemu stać się bardziej skutecznym rodzicem, ale ma też na celu zmienić sposób, w jaki postrzegamy małe dzieci. Jego autorka, doświadczona nauczycielka Montessori, pokazuje jak można przenieść na domowy grunt wartości wynikające z zasad organizacji montessoriańskich placówek edukacyjnych i co dzień cieszyć się byciem z dzieckiem.
Posiłkując się zasadami opracowanymi przez słynną włoską edukatorkę Marię Montessori, Simone Davies opowiada, w jaki sposób zobaczyć w osławionym buncie dwulatka okres zwiększonej ciekawości, kiedy dziecko chłonie wiedzę jak gąbka, uczy się szacunku do świata i odkrywa go z radością. Autorka przedstawia setki praktycznych propozycji i pomysłów na przyjemne i wartościowe życie z maluchem w domu. Pomaga dorosłym:
- Zachować spokój, gdy zabraknie go dziecku oraz wyznaczać granice z miłością i szacunkiem;
- Odpowiednio urządzić dom i zapanować nad chaosem;
- Przygotować montessoriańskie aktywności dla dzieci w wieku 1-3 lat;
- Wychować pełne ciekawości dziecko, które uwielbia badać swoje otoczenie;
- Zacząć patrzeć na świat z perspektywy malucha (i dać się pozytywnie zaskoczyć temu, co zobaczymy).
O wyjątkowości tej książki stanowi również jej estetyka. Rzadko spotyka się poradniki parentingowe o tak wysmakowanej szacie graficzne. Minimalistyczny, świeży design, ubarwiony oszczędnymi ilustracjami i prostymi zdjęciami dobrze oddaje nastrój i zasady panujące w przedszkolach i szkołach Montessori, które dzięki tej książce mogą zapanować także w twoim domu.
Miłosz Fryzeł debiutuje w brawurowym stylu, serwując czytelnikom zwroty akcji bez uprzedzenia i bez litości. Jego Marsz w mrok to gęsty i duszny kryminał, który trzyma w napięciu do ostatnich stron.Cięcie było jedno, precyzyjne. Zwłoki kobiety znalazł o świcie przypadkowy przechodzień.Podkomisarz Daniel Delner oraz jego partnerka, sierżant sztabowa Julia Samarska rozpoczynają śledztwo, na którego przebieg mogą mieć wpływ ich trudne sytuacje życiowe. On tkwi w długoletnim romansie, który coraz bardziej zagraża jego małżeństwu, a ona popada w paranoję związaną z tajemnicą sprzed lat.Choć bardzo szybko aresztują mordercę, to po kolejnych przesłuchaniach sprawa komplikuje się bardziej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Każda uzyskana od podejrzanego odpowiedź prowadzi do nowych pytań. Policjanci rozpoczynają rozgrywkę z przebiegłym osobnikiem, nie zdając sobie sprawy, w jak trudnej sytuacji się znaleźli ani jak wiele poświęceń będzie od nich wymagać ta sprawa.Pozornie proste dochodzenie przeradza się w poszukiwanie zaginionej kobiety, sprawę całej serii brutalnych zabójstw oraz próbę odkupienia win przez ludzi, którzy popełnili zbyt wiele błędów.Miłosz Fryzeł urodzony w 1993 roku. Absolwent socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Autor powieści, scenariuszy, opowiadań. Powieść Marsz w mrok stanowi jego literacki debiut, będąc jednocześnie otwarciem planowanego sześciotomowego cyklu.
Najnowsza książka nagradzanego autora i biologa Dr Thora Hansona zapoznaje nas bliżej z niezwykłymi istotami, jakimi są pszczoły. Choć w ostatnim czasie wielu innych autorów zgłębiało ten temat (zarówno po stronie fiction, jak i n-f), książka Dr Hansona w typowym dla niego stylu łączy historię, biologię, a także reportaż. To jego bardzo osobiste spojrzenie na zanikający świat pszczół i pszczelarzy na całym świecie i próba zmierzenia się z coraz bardziej ponurymi faktami.Pszczoły pozostają w newsowej czołówce od dłuższego czasu. Tylko w ubiegłym roku Google News odnotowało 2,500 artykułów na ich temat. Rok 2016 przyniósł kolejne fatalne doniesienia jeśli chodzi o światową populację pszczół. Ten rok najprawdopodobniej nie będzie lepszy. Także w Polsce problem masowego wymierania pszczół przybiera niepokojące rozmiary.Tymczasem rośnie też zainteresowanie pszczelarstwem, także wśród młodszych pokoleń. Powstają małe pasieki, gdzie pszczołom zapewnia się doskonałe warunki życia, pszczelarze wracają do bardziej tradycyjnych metod, walczą o certyfikaty ekologiczne.Przede wszystkim jednak pszczoły to fascynujące stworzenia, o których wszyscy powinniśmy wiedzieć więcej. Dr Hanson będzie świetnym przewodnikiem po ich świecie.
Zrozpaczona po śmierci ukochanej siostry Violet Saunders wraca do rodzinnego miasteczka matki, by odkryć, że rządzi się ono przedziwnymi prawami. Rodziny jego założycieli, kiedyś czczonych jak bogowie, dysponują szczególnymi mocami pozwalającymi na skuteczne powstrzymywanie potwora uwięzionego w zamrożonym mieście z przeszłości, zwanym Szarością. Osobliwa nazwa miasteczka, Cztery Ścieżki, odwołuje się do czterech sposobów, w jakie walczą z Bestią poszczególne rody, znane jako Gałęzie, Kamienie, Sztylety i Kości. Gałęzie podporządkowują sobie drzewa, Kamienie tworzą rzeźby zdolne odegnać zło, Sztylety potrafią niszczyć, a Kości mają zupełnie wyjątkową moc.Violet wcale nie cieszy się na wieść, że jest częścią tej układanki. Ma żal do matki, że wywiozła ją daleko od wszystkiego, co znała, zataiła przed nią rodzinną historię i wplątała w sam środek potwornych zdarzeń. Ale karty nie mogą kłamać: talia omenów, którą potrafi czytać tylko jedna osoba w mieście, przepowiedziała Violet kluczową rolę w obronie Czterech Ścieżek przed Bestią. Co jednak może zrobić ktoś, kto nie ma pojęcia o swoich mocach, a w dodatku przeżywa żałobę i cierpi z powodu obojętności matki? Czy znajdzie przyjaciół wśród skłóconych ze sobą potomków innych założycielskich rodów? I co najważniejsze czy razem zdołają powstrzymać tajemniczą Bestię przed pochłanianiem kolejnych ofiar?Wciągająca, wielowymiarowa powieść, w której groza i fantastyka mieszają się z realiami i dylematami współczesności samotnością, rozczarowaniem bliskimi, poczuciem, że odstaje się od rówieśników, ukrywaniem niepożądanych uczuć czy świadomością, że inni uważają nas za kogoś, kim nie jesteśmy.Wciągnęła mnie od pierwszej strony. Zachwyciła od pierwszego rozdziału. Stronice tej książki oddychają, drżą i pulsują niczym drzewa w cudownie niesamowitych lasach Herman. Postacie są niezapomniane, a pomysły wyśmienite. Radujcie się, fani Króla Kruków i Stranger Things. To będzie wasza kolejna obsesja. Claire Legrand, autorka bestsellera New York Times Furyborn
Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.Wnikliwa, odważna, pełna humoru i ostra Gwiazd naszych wina to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena. Autor, pisząc o nastolatkach, ale nie tylko dla nich, w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości.John Green jest pisarzem amerykańskim, autorem bestsellerów z listy `New York Timesa`. Debiutował znakomitą powieścią Szukając Alaski, porównywaną z Buszującym w zbożu J. D. Salingera, opublikował następnie kilka powieści, jednak to ostatnia z nich - Gwiazd naszych wina - przyniosła mu ogromną poczytność i splendor. Jest laureatem licznych nagród literackich, m.in.: The Printz Medal, Printz Honor i Edgar Award. Mieszka z żoną i synem w Indianapolis. Wraz z bratem Hankiem prowadzi Vlogbrothers, jeden z najpopularniejszych projektów wideo w sieci.
Setka zesłańców na Ziemię staje przed największym wyzwaniem.Inni Ziemianie powracają do domu.Kilka tygodni po lądowaniu na Ziemi młodzi koloniści zdołali założyć obóz i zaprowadzić porządek w dzikim środowisku. Delikatna równowaga ulega jednak zakłóceniu, kiedy na Ziemię docierają nowe lądowniki.Ci, którzy dostali się na ich pokłady, mogą mówić o szczęściu, ponieważ w Kolonii właśnie kończy się tlen, ale szczęście Glass po wylądowaniu na Ziemi wydaje się dobiegać kresu. Clarke prowadzi wyprawę ratunkową na miejsce lądowania, lecz jej myśli krążą ciągle wokół rodziców, którzy być może jednak żyją. Tymczasem Wells walczy, by pozostać przywódcą mimo przybycia na Ziemię wicekanclerza w asyście uzbrojonych strażników, a Bellamy musi zdecydować, czy uciec od odpowiedzialności za przestępstwa, czy też stawić czoło rzeczywistości.Dla setki zesłańców nadszedł czas, by zjednoczyć siły i walczyć o wolność odnalezioną na Ziemi. Alternatywą będzie utrata wszystkiego, co kochają w tym również ukochanych osób.Trzecia część ekscytującego cyklu powieściowego Misja 100, który zainspirował twórców amerykańskiego serialu science fiction THE 100W USA, gdzie serial nadawany jest od 2014 r. zapowiedziano, że wyprodukowany zostanie czwarty sezon. Autorka powieści również kontynuuje pracę nad kolejną częścią cykluAkcja książek rozgrywa się 97 lat po wojnie nuklearnej, która zniszczyła cywilizację. Na Ziemię zostaje wysłany statek kosmiczny z 100 młodocianych przestępców, którzy mają sprawdzić, czy Ziemia nadaje się do ponownego zamieszkania. To jest Misja 100.
W Sztuce wygrywania w tenisie (znanej na świecie jako Winning Ugly) Brad Gilbert, niegdyś tenisista z pierwszej dziesiątki światowego rankingu, medalista olimpijski z Seulu, a obecnie jeden z najbardziej cenionych ekspertów, analizuje stronę mentalną tenisa i dowodzi, w jak wielkiej mierze zwycięstwo w meczu zależy od myślenia na korcie.
Czerpiąc z własnego doświadczenia, Gilbert, wytrawny gracz i trener, formułuje ponadczasowe zasady strategii i taktyki tenisowej, podsuwając wiele znakomitych rozwiązań, dzięki którym zarówno amatorzy, jak i zawodowcy mogą niemal od razu poprawić skuteczność gry.
Do tego wydania swego klasycznego już podręcznika Gilbert napisał nowe wprowadzenie, w którym omawia zmiany w tenisie na początku XXI wieku, i na podstawie analizy gry takich mistrzów, jak Roger Federer, Serena Williams, Rafael Nadal czy Novak Djokovič, podpowiada, jak dzięki taktyce wygrywać nawet z lepszymi od siebie.
Jakie tajemnice kryje przykościelny sad?
Komisarz Marcin Zakrzewski zostaje w środku nocy wezwany do brutalnego morderstwa na jednym z osiedli na obrzeżach Wrocławia. Podczas pościgu za zabójcą słyszy od niego tajemniczy przekaz: „Widziałem, jak diabeł chodzi tam na palcach”. Te same niepokojące słowa usłyszał trzydzieści lat wcześniej z ust brata bliźniaka, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.
Zakrzewski postanawia wrócić do sprawy z przeszłości. Szybko odkrywa, że spokojna podwrocławska wieś, z której pochodzi, od wojny jest milczącym świadkiem zaginięć także innych dzieci. Te tragiczne zdarzenia łączą się z kolei z morderstwami popełnionymi obecnie. Czy to możliwe, żeby ten sam sprawca działał nieprzerwanie od siedemdziesięciu lat?
Powrót do wspomnień z dzieciństwa okazuje się dla policjanta prawdziwym koszmarem, rozgrywającym się tu i teraz. Wkrótce musi walczyć o życie nie tylko swoje, ale i bliskich mu osób. Morderca staje się jego cieniem i zdaje się wiedzieć o nim wszystko...
Urozmaicony wybór doświadczeń, wprowadzających dzieci w świat nauki, technologii, inżynierii i matematyki TheDadLab jest znane na całym świecie i ma status internetowej sensacji dzięki publikowanym regularnie filmikom i zdjęciom, które prezentują proste i zabawne eksperymenty naukowe wykonywane z dziećmi w domu. Do ich przeprowadzenia wystarczą przedmioty i substancje, które każdy ma pod ręką, dzięki czemu nawet najbardziej zajęci rodzice znajdą chwilę, by spędzić czas z dziećmi w wartościowy sposób, a przy okazji rozbudzić w nich zainteresowanie światem i głód wiedzy. W swojej pierwszej książce autor TheDadLab, czyli Sergei Urban, przedstawił czterdzieści najatrakcyjniejszych doświadczeń wraz kolorowymi zdjęciami i instrukcjami wykonania krok po kroku. Do każdego eksperymentu dołączył też kilka pomysłów na jego rozwinięcie oraz objaśnienie towarzyszących mu zjawisk, by rodzice byli przygotowani na pytania, które mogą usłyszeć od zaciekawionych tematem dzieci. Domowe laboratorium to pierwsza pomoc dla każdego zapracowanego rodzica, który usłyszał jedno z najbardziej przerażających zdań, jakie może wypowiedzieć dziecko:,,Mamo, tato, nudzę się!"".
Intrygująca akcją, skrząca się dowcipem powieść o Leonardzie da Vinci i renesansowym MediolanieW 500. rocznicę śmierci geniusza znany włoski pisarz przywraca go do życia w roli detektywa.Jesienią 1493 roku mediolańczycy często widują na ulicach miasta mężczyznę około czterdziestki, w długim różowym płaszczu, pogrążonego we własnych myślach. Mieszka przy swojej pracowni z matką i ulubionym, choć krnąbrnym uczniem. Nie jada mięsa.Pisze wspak. I ma nieustanne problemy z egzekwowaniem zapłaty od zleceniodawców.To Leonardo da Vinci: jego sława już przekroczyła Alpy, docierając do króla Francji Karola VIII, który wysyła do Mediolanu legatów z prośbą o wsparcie w wojnie z Aragończykami, ale też z tajną misją dotyczącą Leonarda. Wiadomo, że nosi on pod tuniką, blisko serca notatnik, w którym zapisuje swoje najśmielsze pomysły może i ten na niezwyciężoną machinę wojenną?Rządzący Mediolanem Sforza także potrzebuje talentów Leonarda, i to nie tylko po to, by ukończył wreszcie projekt konnego pomnika jego ojca. Na zamkowym dziedzińcu znaleziono martwego mężczyznę. Trzeba więc czym prędzej oddalić cień zarazy i przesądów, a da Vinci z wielu powodów nie może odmówić swojemu panu.
Witajcie w pokoju zagadek. Wasz cel jest prosty: wyjdźcie stąd żywiOto świat finansów Wall Street i jego najlepsi gracze: Vincent, Jules, Sylvie oraz Sam. Są ambitni i pozbawieni skrupułów. Ubijają miliardowe interesy i żyją w niedorzecznym luksusie. Liczy się dla nich tylko pieniądz i zrobią wszystko, by go zdobyć.Jednak gdy tych czworo zostaje uwięzionych w windzie, pełniącej funkcję escape roomu sprawy przybierają dla nich fatalny obrót. Muszą odłożyć na bok biurowe niesnaski i wspólnie pracować nad rozwiązaniem, otwierającym drogę na wolność.W klaustrofobicznej atmosferze wszystkie ich brzydkie tajemnice wychodzą na jaw. Czy w końcu odpowiedzą za grzechy swojej profesji: oszustwo, zastraszanie i molestowanie seksualne?Czas mija, nastroje są coraz bardziej napięte, w dusznym powietrzu windy wisi zapowiedź katastrofy oraz ostateczne pytanie: kto spośród nich jest zabójcą?`Napięcie trzyma nas za gardło od pierwszej do ostatniej strony. Czworo bezwzględnych ludzi, wplątanych w zabójczą grę, w której zwycięstwo oznacza przetrwanie. Ekscytująca, niezapomniana lektura`Harlan Coben`Fantastyczna książka jedna z moich ulubionych z tego roku`.Lee Child`Escape Room to perfekcyjna mieszanka korporacyjnego thrillera i powieści psychologicznej. Dostajemy wgląd w życie kasty uprzywilejowanych, dla których pożądanie, chciwość i mordercze skłonności są drogą do bogactwa (...) Megan Goldin zmyślnie snuje tę nieśpieszną, acz elektryzującą opowieść pełną dwulicowych postaci i zabójczych niespodzianek a wszystko to w klaustrofobicznej scenerii wnętrza windy.`Just a Guy Who Likes To Read
Większość z nas tego doświadczyła.W jednej chwili zasypiasz, a w następnej budzisz się do półświadomości ze snów o pustyniach i demonach, z ustami pełnymi piasku i z bólem głowy.Tak, masz kaca!Odważny dziennikarz, powieściopisarz i błyskotliwy gawędziarz Shaughnessy Bishop-Stall stanął na pierwszej linii odwiecznej wojny ludzkości z kacem. Aby raz a dobrze pozbyć się skutków nocnych szaleństw, podjął się niewiarygodnie trudnego śledztwa dziennikarskiego i zagłębił się w niesławne konsekwencje szorstkich poranków, czerpiąc garściami z doświadczeń wielkich starych mistrzów, takich jak Noe czy Winston Churchill. Wszystko w poszukiwaniu ulgi, a nawet może lekarstwa... Aby nikt inny nie musiał już nigdy iść tą drogąKac dręczy ludzkość od jej zarania (a może i dłużej). Od zawsze też ludzie próbowali się go pozbyć. Nawet dziś niewiele wiadomo o tym, jak powstaje, a jeszcze mniej o tym, jak go leczyć. Mimo iż półki sklepowe pełne są cudownych eliksirów na kaca, wciąż wymyka nam się z rąk prawdziwe antidotum na syndrom dnia po.Sprawdzając plotki i mity, autor przez dziesięć lat badał, podróżując po świecie i przez wieki historii, najrozmaitsze sposoby radzenia sobie z kacem, od pływania z niedźwiedziami polarnymi do kroplówek z soli fizjologicznej czy jedzenia sierści starego psa wszystko po to, by czytelnicy dowiedzieli się, które z nich działają. W książce raczy nas też opowieściami i anegdotami o długiej i brzemiennej w skutki relacji ludzkości z alkoholem, dzieląc się radami wszystkich poznanych specjalistów w temacie kaca, od Kingsleya Amisa do człowieka spotkanego (przypadkiem?) w pubie.
Żyć to nieustannie się zmieniać.Gavin Francis, lekarz i pisarz, w swej nowej książce opisuje transformacje zachodzące przez całe ludzkie życie, sięgając po przykłady z własnej praktyki lekarskiej i historii medycyny, ale także sztuki, literatury, mitów i magii.Opowiada o tak niezwykłych przemianach, jak gigantyzm, kastracja, halucynacje czy wilkołactwo, ale też o zmianach, przez które przechodzimy wszyscy: o śnie i śmiechu, o narodzinach i śmierci, o dojrzewaniu i starzeniu się.Każdy pacjent i każdy przypadek medyczny staje się dla Francisa okazją do zgłębiania fascynujących przemian i tajemnic ludzkiej natury. Opisy procesów fizjologicznych przeplata zgrabnie wspomnieniami i anegdotami, tworząc wielowymiarowe, pouczające i zarazem zaskakujące dzieło dla szerokiego grona czytelników.
Innowacyjny na polskim gruncie poradnik dla wszystkich adeptów sztuki pisania jest pracą zbiorową, w której specjaliści przedstawiają podstawy wiedzy niezbędnej przy tworzeniu tekstów prozatorskich. W książce mowa jest o strukturze utworu literackiego (fabuła, czas, przestrzeń, techniki narracyjne, postaci, język, dialogi), gatunkach prozatorskich i literacko-publicystycznych oraz o specyfice tekstów reklamowych. Autorzy przedstawiają zagadnienia obecnego rynku wydawniczego i medialnego, pracy z redaktorem, piszą o życiu literackim, a nawet prawie autorskim. Głos otrzymują tu także praktycy: cytowani są współcześni polscy pisarze, którzy opowiadają o swoich zawodowych doświadczeniach, o wzniosłej inspiracji i codziennej pracy w warsztacie pisarskim. Poradnik ten, napisany lekko, chwilami dowcipnie, zarazem bogaty w wiedzę praktyczną, zachęcający do samokształcenia, a zwłaszcza czytania, został pomyślany jako pierwszy polski podręcznik akademicki dla uczelni kształcących przyszłych ludzi pióra. Autorzy: Urszula Glensk - literaturoznawca i krytyk literacki, adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr Marcin Hamkało - poeta, redaktor, publicysta, wykładowca creative writing na UJ, UWr i w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania Karol Maliszewski - poeta, prozaik, krytyk literacki, pracuje Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr Leszek Pułka - badacz kultury masowej, recenzent, dziennikarz, profesor UWr Paweł Urbaniak - filolog i socjolog, krytyk literacki, prowadzi zajęcia . na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Opolskim Andrzej Zawada - historyk literatury polskiej, krytyk i eseista, poeta i prozaik, profesor na Wydziale Filologicznym UWr, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr, wykładowca SWPS, członek Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej ""Angelus"".
Kajtek ma siedem lat i nie zna nazwisk wielkich mistrzów. Picasso może być dla niego bohaterem kreskówki, Rafael nazwą czekolady, natomiast rokoko kojarzy mu się - nie może być inaczej - z gdaczącą kurą. Niewiedza Kajtka jest jednak skarbem, dzięki któremu potrafi skrzywić się paskudnie i powiedzieć, że obrazy Picassa są do niczego, bo takie kanciaste, a Matisse namalował kobietę z zieloną twarzą. Zielona twarz zupełnie się Kajtkowi nie podoba. Nie rozumie, ani dlaczego twarz jest zielona, ani dlaczego kobiety na obrazach Picassa wyglądają jak mężczyźni, ani po co ktoś namalował na płótnie czarny kwadrat i wtedy sztuka przestała być ładna.Właśnie w tej chwili, gdy Kajtek patrzy z mamą, autorką książki, na czarny kwadrat, zaczynają się rozmowy z Kajtkiem, składające się na Historię sztuki dla dzieci i rodziców, dzięki którym mogą oni wspólnie odkryć tajemnicę sztuki, zrozumieć, jaka była kiedyś i dlaczego tak bardzo zmieniła się ostatnio.""Historia sztuki dla dzieci i rodziców"" nie jest więc zwykłym podręcznikiem. Owszem, zawiera wiedzę i jeśli ktoś jej szuka, nie rozczaruje się. Zawiera jednak coś więcej niż tylko wykłady o sztuce. Także spojrzenie dziecka, które nie boi się pytać, oceniać i nie zgadzać, gdy mu się w sztuce coś nie podoba.Historia sztuki dla dzieci i rodziców from Karol Jalochowski on Vimeo
Podaj mi jedno nazwisko. Wymień jedną osobę. Ja sprawię, że ten ktoś zniknie... Kiedy Sarah spontanicznie wybawia z kłopotów obcą dziewczynkę, nie spodziewa się niczego w zamian. Ten odważny gest sprawia jednak, że potężny i niebezpieczny mężczyzna uważa, że ma u niej dług. Nieznajomy ma swój własny kod honorowy i wierzy, że długi należy spłacać - i to w jedyny znany mu sposób. Mężczyzna oferuje Sarah skuteczne rozwiązanie trudnej sytuacji z szefem. Jednorazowy układ, który sprawi, że wszystkie jej problemy znikną. Bez konsekwencji. Bez odwrotu. Bez szans na wykrycie. Wystarczy 29 sekund rozmowy telefonicznej. Bo przecież każdy ma kogoś, kogo chciałby usunąć ze swojego życia.
Życie trzynastoletniego Nata Carvera zmienia się raz na zawsze w dniu, w którym do jego domu trafia pewien dziwny cuchnący kundel. W rzeczywistości Woody jest ostatnim z wilkenów - istot, które, jak sądzono, istnieją tylko w baśniach. Wkrótce potem Nat dowiaduje się, że Woody uciekł ze ściśle tajnej placówki badawczej i poszukuje go kilku naprawdę złych osobników...
W człowieku jest tylko 10% człowieka.
Na każdą z komórek ludzkiego ciała przypada dziewięć uzurpatorskich obcych komórek, nie składamy się więc tylko z mięśni i kości, ale także z bakterii i grzybów. Jesteśmy chodzącymi koloniami drobnoustrojów!
Książka odpowiada na pytanie: jak i dlaczego drobnoustroje w ciele człowieka wpływają na jego zdrowie i szczęście. Do niedawna uważano, że te mikroby prawie nie mają znaczenia, ale odkrycia naukowe dowodzą, że one tak naprawdę zarządzają naszymi organizmami, a bycie zdrowym człowiekiem jest bez nich niemożliwe.
W swej odkrywczej przełomowej książce brytyjska biolog Alanna Collen omawia najnowsze badania naukowe, ukazując, jak drobnoustroje zasiedlające ciało człowieka wpływają na wagę, układ odpornościowy, zdrowie psychiczne, a nawet życiowe wybory! Twierdzi, że wiele współczesnych chorób, i to nie tylko schorzeń jelit, ma źródła w tym, że nie potrafimy pielęgnować najbardziej podstawowej i trwałej relacji, tej, która łączy nas z osobistą kolonią mikrobów. Dobra wiadomość jest taka, że w przeciwieństwie do komórek ludzkich, możemy modyfikować żyjące w nas drobnoustroje.
„Podręcznik nowego, zdrowego brudnego życia. (…) Przeczytaj, by nauczyć się kochać swoje mikroby”.
NEWSWEEK
„Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o mikrobach, ale baliście się zapytać”. KIRKUS REVIEWS
„Prekursorska książka (…) Niesamowicie ciekawa koncepcja przekonująca, że jesteśmy bardziej bakteriami niż ludźmi. Naprawdę fascynująca i dająca do myślenia lektura”. PSYCHOLOGIES
Alanna Collen jest naukowcem i popularyzatorką wiedzy. Ma doktorat z biologii ewolucyjnej uzyskany na University College w Londynie i jest ekspertem w dziedzinie echolokacji nietoperzy. Jej artykuły publikowały „Sunday Times”, „Guardian”, „Huffington Post”, występowała też w brytyjskich mediach, m.in. w radiu i telewizji BBC. Cicha władza mikrobów została już przetłumaczona na 16 języków.
Darowując książkę "Babciu, opowiedz o sobie", dajesz swojej Babci więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz jej poczucie, że jest dla Ciebie ważna. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz babci możliwość spisania losów, wspomnień i przelania uczuć co sprawi, że dotąd puste strony dziennika staną się dla niej podarunkiem bardzo osobistym, a dla Ciebie i całej rodziny będą stanowić bezcenną pamiątkę. Pomocą dla babci w spisywaniu jej dziejów są zawarte w książce inspirujące, krótkie teksty dotyczące obyczajów, kuchni, kultury, mody itd. z czasów jej młodości.Elma van Vliet uświadomiwszy sobie, że jej matka jest ciężko chora, wymyśliła książkę dla mamy, zbiór pytań, które pomogłyby jej dowiedzieć się, kim naprawdę jest jej najbliższa osoba. Chciała się dowiedzieć, jaka była jako dziewczyna, poznać jej wspomnienia z dzieciństwa, jakie marzenia miała w wieku 18 lat, w kim najpierw się zakochała, jak się czuła w związku z narodzinami swojego dziecka ...Inspirowana starą holenderską tradycją spersonalizowanych wspomnień, następnie powstały książki: dla babci, taty, dziadka.Pięknie zaprojektowane notesy dają możliwość zapisania odpowiedzi na pytania, na których postawienie może być kiedyś za późno.Elma van Vliet zdecydowała się rozwinąć pomysł w serię książek. Pierwsza z nich została opublikowana w 2004 r., a dziś już miliony osób na całym świecie piszą własne historie. Zapisują wspomnienia, udostępniają je i zachowują na przyszłość.Książki z tej serii są uniwersalne i ponadczasowe. Stworzyły nową markę. Tylko w Niemczech, Danii i Holandii sprzedano ponad 3 miliony egzemplarzy. Prawa do wydań zostały zakupione również przez Włochy, Hiszpanię, Węgry, Norwegię, Finlandię, Brazylię, USA. Seria Opowiedz o sobie stała się międzynarodowym bestsellerem."Dla przyszłych pokoleń cenne będzie nie to, co posiadamy, lecz świadectwo, kim byliśmy i opowieść, jak żyliśmy. Tym, co należy uwiecznić, są rodzinne historie".Ellen Goodman
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?