Jenny Lawson pochodzi z zabitej dechami dziury w Teksasie. Dorastała pośród nietuzinkowych ekscentryków, w domku izolowanym azbestem. Jej ojciec - zarośnięty olbrzym wyglądający jak niebezpieczna wersja Zacha Galifianakisa - kochał zwierzęta, ale poza tym uwielbiał... polowania i zajmował się taksydermią. Mama była z kolei gorącą zwolenniczką dosłownej interpretacji maksymy ,,Co cię nie zabije, to cię wzmocni"", co nie mogło pozostać bez wpływu na psychikę bohaterki i jej dalsze życie emocjonalne, zwłaszcza że już jako dziecko cierpiała na stany lękowe i depresję. Jenny postanowiła opowiedzieć swoją historię i nie owija w bawełnę. Przez jej poczucie humoru miliony ludzi zwątpiło we własny zdrowy rozsądek, łamiąc sobie głowę nad którąś z szalonych teorii autorki, na przykład tą, że Jezus tak naprawdę był zombie. ""Jenny Lawson jest zabawna, kąśliwa, bystra, zupełnie nieprzyzwoita i ,,jak Matka Teresa, tylko lepsza""."" ,,Marie Claire"" ""Zabawna, obrazoburcza i zaskakująco budująca. Po lekturze Udawajmy, że to się nie wydarzyło będziecie z niecierpliwością czekać na jej kolejną książkę."" ,,People"" ""Lawson kpi z samej siebie w prześmieszny i cudownie obrazoburczy sposób, ale pozwala jej to mówić szczerze i bez ogródek o takich kwestiach jak depresja, stany lękowe i bezpłodność."" ,,O, The Oprah Magazine"" ""Czytając The Bloggess śmiejecie się na głos, ale wiecie, że nie powinniście i że pewnie pójdziecie za to do piekła. Może więc lepiej tego nie czytać. Tak byłoby mądrzej i bezpieczniej."" Neil Gaiman, pisarz, autor bestsellerów na liście ,,New York Timesa""
Minimalizm to asceza i obsesja liczenia przedmiotów? Autorka stanowczo rozprawia się z tym stereotypem. Na podstawie osobistych doświadczeń i obserwacji opowiada o przeszkodach, jakie można napotkać w procesie upraszczania życia, oraz o sposobach ich pokonania. Szuka przyczyn obecnego konsumpcyjnego szaleństwa oraz chciwości dóbr i przeżyć.
Twierdzi, że można żyć prościej i wolniej, nie mając poczucia straty i wyrzeczenia, a wręcz przeciwnie, czerpiąc z życia więcej radości. Pokazuje, że minimalizm może być przydatnym narzędziem nawet dla tych osób, którym wydaje się on tylko sezonową modą. Dzięki niemu można uwolnić przestrzeń, nauczyć się oszczędności, uporządkować swoje otoczenie, lepiej gospodarować czasem. I na dodatek świetnie się przy tym bawić!
Opowieść o tym, jak kochające się małżeństwo, dwa koty, dwa psy i trzydzieści osiem tysięcy książek może odmienić życie lokalnej społeczności.
Jack i Wendy Welch zawsze marzyli o prowadzeniu księgarni. Pewnego dnia postanowili, że nie można dłużej zwlekać z realizacją marzeń. Zapragnęli żyć niespiesznie, według własnych zasad. Kupili dom w niewielkiej górskiej miejscowości i zaczęli sprzedawać używane książki. Wiele wskazywało, że przedsięwzięcie nie ma prawa się udać: otwieranie księgarni na końcu świata, w kryzysie, w epoce e-booków, wydaje się co najmniej nierozsądne! Szybko okazało się, że sam optymizm nie wystarczy. Aby księgarnia zaczęła działać, trzeba wokół niej zbudować prawdziwą wspólnotę…
"Książka promieniuje niezwykłym urokiem."
„Publishers Weekly”
"Zabawna książka z pełną obsadą ekscentrycznych bohaterów."
„Kirkus”
"Szczera i ujmująca opowieść. (…) Ta książka to niezwykle ciepła i wciągająca podróż, którą najlepiej odbyć przy filiżance herbaty."
„Beyond the margines”
"„The Little Bookstore of Big Stone Gap” potwierdza to, co podejrzewałam juz od dawna – że miłośnicy książek to wspaniali ludzie, a księgarnie to najcudowniejsze miejsca na świecie. Dodaj do tego pozostałe składniki takie jak używane książki, rozkochanych księgarzy i dających się pokochać miejscowych bohaterów i otrzymasz „The Little Bookstore of Big Stone Gap” — opowieść, która ujmie każdego, kto kiedykolwiek marzył o posiadaniu własnej księgarni (który pasjonat książek o tym nie marzył?) i wspomnienie, od którego ciepło się robi na sercu każdemu czytelnikowi. Skarb pośród książek o książkach."
Nina Sankovitch, autorka książki „Tolstoy and the Purple Chair: My Year of Magical Reading”
"Pamiętnik Wendy Welch, ”The Little Bookstore of Big Stone Gap”, jest zachwycający. Otwieranie księgarni z używanymi książkami w maleńkim apalachijskim miasteczku w erze upadku książek może wydawać się czystą głupotą, jednak sam projekt – tak jak ta książka – okazał się z głupotą nie mieć nic wspólnego. Z ciepłem i humorem, Welch szczegółowo opisuje małe sukcesy i duże porażki na ścieżce prowadzącej do odnalezienia swego miejsca w społeczeństwie. Pokazuje, że nawet w czasach e-czytelników wciąż jest nadzieja dla książek i ich miłośników, oraz że czytanie i księgarnie nadal odgrywają ważną rolę w miejskim życiu."
Thomas C. Foster, autor książki „How to Read Literature Like a Professor”
"Pamiętnik Wendy Welch jest zabawny, pouczający i – co najważniejsze – wielkoduszny oraz mądry. Idealny środek na poprawienie humoru tym, którzy czują się zniechęceni tematem śmierci książek."
Sam Savage, autor książki „Firmin i Glass”
"Urzekający, realistyczny, kipiący humorem, wnikliwy i wartki pamiętnik Wendy Welch to idealny towarzysz każdego czytelnika. Czytasz tę książkę i czujesz, że właśnie znalazłeś przyjaciela. Na zmianę komiczna i refleksyjna, książka The „Little Bookstore of Big Stone Gap” przepełnia miłością do książek."
Laura Kalpakian, autorka książek „American Cookery” i „The Memoir Club”
Przeł. Małgorzata Hesko-Kołodzińska Ambitna artystka Marjorie Price (Midge) porzuca wygodne życie na przedmieściach Chicago i wyrusza do Francji. Tam zakochuje się w Yvie, fascynującym malarzu, który namawia ją na odważny, brzemienny w skutki krok. Wspólnie kupują odseparowaną od świata posiadłość La Salle w urokliwej Bretanii. Gdy pozorne szczęście na idyllicznej prowincji zaczyna się rozpadać, Midge zaprzyjaźnia się ze starszą kobietą mieszkającą nieopodal. Choć pochodzą z dwóch różnych światów, rodzi się między nimi niezwykła więź, która odmieni życie ich obu. ""Autorka kreśli poruszający obraz walki o przetrwanie."" Joan Anderson, autorka ""A Year by the Sea"" oraz ""An Unfinished Marriage"" ""W rzeczy samej, ta książka to dar. [...] Żywiołowa, urocza, a do tego zabawna opowieść."" Malachy McCourt, autorka ""Malachy McCourt's History of Ireland"" i ""A Monk Swimming"" ,,Dar z Bretanii"" Marjorie Price przeczytałam z wielkim zainteresowaniem. Okazało się bowiem, że nie tylko jest to pozycja na wysokim poziomie literackim i świetnie przetłumaczona, ale porusza tematy i zagadnienia, które szczególnie mnie interesują. Tak więc z całym przekonaniem polecić ją mogę nawet najbardziej wybrednym i wymagającym czytelnikom. Szczególnie tym, których interesuje analiza uczuć między ludźmi, w tym przypadku bardzo zręcznie i nie nachalnie osadzonych na tle wydarzeń społeczno-politycznych. Ważnym problemem jest też dylemat wyborów życiowych artystów, ich duchowe rozterki, a często wręcz dramatyczna walka wewnętrzna. Powieść niewątpliwie skłania do głębokich refleksji, jednocześnie będąc lekturą przystępną i lekką. Na pewno też nie pozostawia czytelnika obojętnym, a jej bohaterowie na długo pozostają w pamięci."" Laura Łącz ""W malowniczej, oddalonej od cywilizacji bretońskiej wsi, wśród prostych mieszkańców bohaterka tej książki odnajduje ukojenie i przyjaźń, a my razem z nią. Maluje słowami obrazy z życia pełnego sprzecznych namiętności, zauroczeń i rozczarowań. To piękna opowieść o przyjaźni, odczuwaniu przyrody i przeżywaniu chwili tu i teraz."" Barbara Bursztynowicz
Gdy byłam dzieckiem, pierwszy kęs robiłam z zamkniętymi oczami, by lepiej poczuć smak potrawy. Od zawsze uwielbiałam jeść, rozmawiać o jedzeniu, przygotowywać je, a z czasem zaczęłam też o nim pisać, a nawet je fotografować. Książka, którą napisałam, to właśnie taki pachnący, przepełniony smakami zbiór opowieści. Zaglądam w niej do kuchni mamy, piekę szarlotkę z babcią Marysią, idę na targ z babcią Anią, wygrzewam się na słońcu z prababcią Janinką, ale i szperam w spiżarni Lucyny Ćwierczakiewicz oraz piekę wielkanocną babę z Marią Disslową. Wszystkie moje wspomnienia mają konkretny smak, dlatego zależało mi, by każde z nich wieńczył przepis. Dzięki recepturom moja opowieść staje się kompletna, a książkę można traktować jako zbiór historii o przeszłości, ale również jako źródło inspiracji w kuchni. "„Zwierzęta się wypasają; człowiek je, ale umie jeść tylko człowiek inteligentny”. Pisząc te słowa, cesarz europejskich smakoszy Anthelme Brillat-Savarin chyba nie przewidywał, że ponad dwieście pięćdziesiąt lat później pojawi się na naszej planecie osoba, która jak nikt inny będzie wierna tej zasadzie. Nie mógł też przypuszczać, że Anna Włodarczyk pójdzie krok dalej – autorka „Zapachu truskawek” bowiem nie tylko umie jeść, ale potrafi także o tym wspaniale opowiadać. Jej rodzinne historie są pełne ciepła, mądrości, miłości, a także apetytu… na życie. A proste i smakowite przepisy spełniają całkowicie kolejny wymóg francuskiego mistrza, który celnie stwierdził, że „odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy”. Buszujemy więc w tym gwiazdozbiorze z wielką frajdą i nadzieją, że takich jak my poszukiwaczy nowych smaków będą całe rzesze. Życzymy im smacznej lektury!" Barbara i Piotr Adamczewscy
Wzruszająca opowieść o bezinteresownej miłości, osadzona w niezwykłej scenerii amerykańskiego Zachodu. Mieszkający na odludziu, u stóp Gór Kaskadowych samotny mężczyzna Talmadge pielęgnuje swój owocowy sad. Jego monotonne, proste życie zmieni się, gdy do jego posiadłości trafią Della i Jane, nastoletnie dziewczyny, które uciekły od stręczyciela. Obie są w ciąży, obie nieufne, przestraszone, głodne. Talmadge postanawia otoczyć je opieką, odkrywa w sobie wielkie pokłady uczuć i empatii, a dziewczęta stopniowo nabierają do niego zaufania - czują, że odnalazły swoje miejsce na ziemi. Wkrótce jednak ktoś brutalnie zakłóci ich szczęście. Przejmująca historia o potrzebie bliskości, epicki rozmach, a zwłaszcza wspaniałe portrety głównych bohaterek zaskarbiły sobie sympatię czytelników. Książka trafiła na listę bestsellerów ""New York Timesa"" i została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków. ""Przywodzi na myśl ,,Wichrowe wzgórza""."" ,,The Washington Post"" ""Wielu współczesnych pisarzy próbowało opowiedzieć na pytanie, czym właściwie jest rodzina, jednak niewielu się to udało w tak mądry, niemal poetycki sposób."" ,,The New York Times"" ""Przepiękna powieść."" ,,The Boston Globe"" ""Bardzo poruszający debiut. Coplin pokazuje, jak odwaga i współczucie mogą zmienić życie i wybawić okaleczone dusze."" ,,Publishers Weekly"" ""Znakomita książka obdarzonej wielkim talentem młodej autorki."" ,,The Dallas Morning News"" "",,Morelowy sad"" jest oszałamiającym osiągnięciem."" National Public Radio
Czasem, w najmniej spodziewanym momencie, spotykamy osobę, która odmienia nasze życie. W niemal bajkowy sposób..."" Burzany są dla Grety prawdziwym azylem. Stąd pochodzi, to właśnie na urokliwym Polesiu chciałaby kiedyś zapuścić korzenie. Podczas wizyty w rodzinnych stronach Greta dowiaduje się, że jej mąż podjął za jej plecami ważne życiowe decyzje. Jest rozczarowana, a do jej serca wkrada się żal. Czy Grzegorz rzeczywiście jest tym jedynym? Czy potrafi zadbać o szczęście Grety? Wątpliwości przybierają na sile, kiedy w okolicy pojawia się intrygujący mężczyzna. Tajemniczy przybysz kupuje podupadły dworek i burzy tym samym spokój okolicznych mieszkańców. Kim jest? I czy można mu ufać? ""Piękna, mądra i ciepła książka! O tym, że bariera, która nie pozwala kochać właściwej osoby pęka czasem bardzo powoli. Przeczytajcie historię Grety! Bo przydarzyło się jej coś niezwykłego. Może jej doświadczenie okaże się bliskie waszemu sercu?"" Marta Żmuda Trzebiatowska
Ta książka wstrząsnęła sumieniami Niemców. Po kilkudziesięciu latach Pola Kinski, córka legendy światowego kina, wielbionego Klausa Kinskiego, znanego zwłaszcza z ról w filmach Wernera Herzoga, postanowiła przerwać milczenie i opowiedzieć o tym, jak ojciec wykorzystywał ją seksualnie jako dziecko i nastolatkę. „Czułam, że muszę o tym napisać, nie tylko ze względu na siebie, ale i innych, którzy doświadczyli tego samego” – wyznała Pola. Napisane prostym, niemal dziecięcym językiem Usteczka są porażającym zapisem historii utraconego, pełnego przemocy dzieciństwa. Jest to zarazem oskarżenie nie tylko przeciw ojcu i matce, która nie obroniła swojej córki, ale i niemieckiemu społeczeństwu, które akceptowało publiczne, jawnie pedofilskie wypowiedzi gwiazdora.
Tytuł trafił na listy bestsellerów i sprzedał się w Niemczech w pięćdziesięciu tysiącach egzemplarzy, a przyrodnia siostra autorki Nastassja Kinski uznała Polę za bohaterkę.
"Ta opowieść sprawia, że klatka żeber czytelnika staje się zbyt ciasna, by mógł swobodnie oddychać. Brak mi tchu, w skroniach odczuwam niebezpieczne pulsowanie, jamę brzuszną wypełnia głaz. Milczę."
Katarzyna Nosowska
"Oto oskarżenie i spowiedź dorosłej już kobiety, która była molestowana i poniżana przez ojca. Ojca, którego kochała i podziwiała, który obsypywał ją prezentami i nazywał „laleczką”, jednocześnie obmacując i wciskając język do ust. To także opowieść o matce, która niby nic nie zauważa, i o ludziach, którym nie przeszkadzają pedofilskie wypowiedzi kontrowersyjnego artysty. Pisana w pierwszej osobie opowieść uderza w twarz każdego, kto nie rozumie, czym jest pedofilia i jak stygmatyzuje ofiary. Z małej przerażonej dziewczynki, która wymiotami i szorowaniem całego ciała chciała zmyć z siebie „winę”, wyrosła odważna kobieta, której opowieść długo nie da wam dojść do siebie…"
Karolina Korwin Piotrowska
"Opowieść Poli Kinski pokazuje, ile hipokryzji jest w głoszeniu nietolerancji dla pedofilii. W rzeczywistości amator seksu z dziećmi, także własnymi, może latami funkcjonować bezkarnie przy niemym społecznym przyzwoleniu. Wystarczy, że jest kimś ważnym. Posiada władzę, pieniądze albo geniusz. Córka słynnego aktora czterdzieści lat po zakończeniu chorej relacji z ojcem rekonstruuje proces swojej powolnej degradacji, zamieniania się w lalkę."
Katarzyna Surmiak-Domańska
"„Usteczka” wywołały w Niemczech szok."
„Newsweek Polska”
"Czy po tym wszystkim wciąż będziemy w stanie wielbić Klausa Kinskiego?"
„Der Spiegel”
"Pola Kinski znakomicie i przejmująco umiała opisać to, co przemoc seksualna może wyrządzić człowiekowi."
„Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”
Najnowsza powieść autora światowego bestsellera ""Zimna Góra"", zekranizowanego pod tytułem ""Wzgórze nadziei"". ""Szepty lasu"" to pełna napięcia i niepokoju historia o miłości, rozgrywająca się w niewielkim miasteczku w Appalachach w latach sześćdziesiątych XX wieku. Na odludziu, w skromnej chacie na skraju lasu Luce opiekuje się cierpiącymi na mutyzm bliźniętami swojej zamordowanej siostry. W życiu tej silnej, niepokornej, ale od lat samotnej i spragnionej bliskości kobiety pojawia się niejaki Stubblefield, który zaczyna zabiegać o jej względy. Tymczasem rodzącemu się uczuciu oraz bliźniętom zagraża nieobliczalny mężczyzna z przeszłości. Szepty lasu to wciągająca, nastrojowa, pięknie napisana opowieść. Charles Frazier po raz kolejny udowadnia, że jest pisarzem najwyższej próby. ""Fantastyczna książka."" ,,The Washington Post"" ""Frazier demonstruje epicki rozmach, ale jego geniusz tkwi w szczegółach - doskonale zna realia Ameryki i z talentem potrafi je pokazać."" ,,The Times"" "",,Szepty lasu"" to najlepsza książka Fraziera."" ,,The Sunday Times"" ""Największą siłą Fraziera, prócz zdolności do portretowania realiów, jest czułość, z jaką opisuje międzyludzkie relacje i związki."" ,,Publishers Weekly"" ""Frazier znakomicie potrafi budować emocjonalnie skomplikowane postacie."" ,,The Guardian"" ""Charles Frazier ma niezwykłe oko do szczegółów i dar opisywania ludzkich ułomności. ,,Szeptem lasu"" powraca do rejonu Appalachów i jego mieszkańców, którzy ukształtowali go jako pisarza. ,,News and Observer"" ""Bohaterów książki nie da się zapomnieć, a język powieści jest niemal liryczny."" ,,Booklist""
Siostry Mirabal - tytułowe Motyle - to bohaterki narodowe na Dominikanie. Zaangażowały się w walkę o wolność w czasach krwawej dyktatury Rafaela Trujillo. Trzy z czterech sióstr zapłaciły za to najwyższą cenę. Julia Alvarez pasjonująco odtwarza historię ich życia, świat uczuć i wartości, a także egzotyczne realia Dominikany. Charyzmatyczne, pełne pasji i zaangażowania bohaterki zjednały sobie sympatię i uznanie tysięcy kobiet na całym świecie.Powieść Julii Alvarez stała się światowym bestsellerem i przetłumaczono ją na szesnaście języków. Książka była nominowana do prestiżowej nagrody National Book Critics Circle Award, zyskała też dużą popularność wśród klubów czytelniczych. Powieść zekranizowano, a w filmie wystąpili m.in. Salma Hayek i nominowany do Oscara Edward James Olmos.W 1999 roku ONZ ustanowiło 25 listopada Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, by uczcić rocznicę brutalnego morderstwa trzech sióstr Mirabal.""Wspaniała, pełna czułości powieść. Pasjonująca opowieść o odwadze, patriotyzmie i rodzinnej więzi"".Magazyn ,,People""""Doskonałe połączenie wyobraźni i autentycznej historii"".,,The Denver Post""""Czasem Motyli Alvarez pokazała, że jest najwybitniejszą kronikarką latynoskich losów"".,,The Washington Post""""Pochwała kobiecej odwagi"".,,Kirkus Review
Wciągająca opowieść w duchu Służących i Sekretnego życia pszczół o przyjaźni między Mary, ciemnoskórą służącą, i Jubie, trzynastoletnią białą dziewczynką z szanowanej, zamożnej rodziny, która, jak się okazuje, skrywa wiele niewygodnych tajemnic... Poruszająca historia o potrzebie bliskości, szczerości, tolerancji, wyrozumiałości dla inności, niezgody na rasizm i zarazem pasjonujący obraz amerykańskiej rodziny i prowincji Południa Stanów w burzliwych i pełnych napięć latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku.""Mocny debiut"".,,Publishers Weekly""""Trzymająca w napięciu historia"".,,Booklist""""Sucha sierpniowa trawa to niezwykły debiut opowiadający o rodzinie, której więzy zdają się trzeszczeć. To także panorama amerykańskiego Południa sprzed ponad półwiecza oraz opowieść o odchodzącej epoce. Młodziutka Jubie Watts jest znakomitą bohaterką i narratorką tej historii, albowiem nieskażona jeszcze konwenansami dostrzega sprzeczności i hipokryzję świata dorosłych i ma odwagę stawiać im pytania. Autorka tworzy bardzo autentyczne postacie i tak przekonująco opisuje scenerię Południa, że możemy niemal poczuć jej zapach. Przepiękna książka"".Karen White, autorka bestsellera ""Zagubione godziny
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?