Skrzętnie ukrywane notatki na zszarzałym, zapisanym ręcznie papierze zaginęły w wichurze remontów i przeprowadzek? Dwoisz się i troisz, by odnaleźć te babcine receptury, ale gdzieś w podświadomości wiesz, że przepadły na zawsze? Nic straconego!
Wspomnienia o miętówkach, pieprzówkach czy nalewkach czosnkowych są do odtworzenia. Jeśli przywiódł Cię tutaj sentyment za starymi, dobrymi czasami, odważ się skorzystać i przenieś w czasie do swojego beztroskiego dzieciństwa. Aby to zrobić, wystarczy Ci trochę owoców, ziół i cukru, a w niektórych przypadkach wiązka promieni słońca.
Książka Teresy Stąpór to coś więcej niż tylko przepisy. To istny wehikuł czasu, z którego nigdy już nie będziesz chciał wysiąść.
W dzisiejszych czasach stres jest nieodłącznym kompanem. Ale czy sprzymierzeńcem? Zgiełk, pośpiech, natłok zbędnych i niezbędnych informacji, konflikty, których często nie umiemy uniknąć, bezrobocie, zanieczyszczone środowisko oraz kryzys wartości wywołują wrażenie, że świat stanął na głowie. Nie mogąc odnaleźć się w tym wszystkim, padamy ofiarą stresu.
Z niniejszej książki dowiesz się, jak się z nim rozprawić. Elżbieta Książek zebrała najważniejsze i najbardziej skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem, tj. jogę, aromaterapię, trening relaksacyjny (autogenny, Jacobsona, Silvy) czy Reiki (tysiącletnią tradycję naturalnego uzdrawiania).
Nie pozostaje Ci nic innego, jak zaszyć się w zaciszu swego domu, otoczyć wonią kojącego twój umysł olejku i umościć się wygodnie w fotelu. Pozwól sobie na chwilę luksusowego w tych czasach relaksu i naucz się utrzymywać tę harmonię jak najdłużej!
Wiadomość o chorobie dziecka zwaliła Cię z nóg i nie ustajesz w pytaniach, czemu akurat Wy? Ochłoń, otrząśnij się, jesteś rodzicem. To na Tobie spoczywa odpowiedzialność za to, by Twój skarb się nie bał, by wiedział i odczuwał, że dokładnie wiesz co robić.
Niniejszy poradnik pomoże Ci zdobyć wszelką niezbędną wiedzę. Przeprowadzi Cię przez wszystkie kluczowe etapy, tj. wybór odpowiedniego glukometru czy wyjazd na wakacje i związane z nim przygotowania. Wasze życie nie zmieni się diametralnie, nie będzie też gorsze. Dowiedz się, jak radzić sobie w Waszych nowych, a codziennych od tej pory sytuacjach. Poznaj przepisy, które sprawią, że Twoje dziecko będzie jeść zdrowo i ze smakiem. Wiedza o adresach stowarzyszeń pomocy cukrzykom będzie od tej pory zawsze w zasięgu i pod ręką.
Tym, co musisz w pierwszej kolejności wyeliminować, jest Twój własny strach. Gdy Ty będziesz spokojny, Twoje dziecko również.
Karbinadle, krupniok, becok na sypko czy kluski śląskie... Któż z nas nie zasiadłby chętnie do tak zastawionego stołu. Niestety, coraz rzadziej śląskie dania pojawiają się w naszych domach. Najwyższy czas to zmienić. Z Kuchnią śląską Barbary Jakimowicz-Klein nie będzie to trudne. W swojej książce daje ona reprezentatywny przegląd potraw charakterystycznych dla regionu Śląska, opisuje zwyczaje i praktyki kulinarne oraz – co wyjątkowe i chyba najważniejsze – dokładnie i z dużą znajomością przedmiotu przedstawia zioła przyprawowe stosowane w kuchni śląskiej. To niewątpliwy atut tej publikacji. Barbara Jakimowicz-Klein podpowiada, że zaliczana do ciężkostrawnych tradycyjna kuchnia śląska niekoniecznie musi być szkodliwa. I że umiejętne dodawanie ziół i przypraw do potraw może podnieść ich zdrowotność (poprawiają przemianę materii, regulują procesy trawienia, leczą wiele schorzeń w obrębie układu pokarmowego) nie ujmując niczego ze smaku i urody przysmaków śląskich. Wszak „zioła w kuchni, to zdrowie w sercu”. Przyprawy można stosować dowolnie, w zależności od własnych preferencji smakowych i stanu zdrowia. Bez względu jednak na to, jak je wykorzystamy, z pewnością pozytywnie wpłynie to na nasze zdrowie i samopoczucie. Słowem, będzie i smacznie, i zdrowo! I o to w smakach kuchni śląskiej chodzi. Smacznego!
O wszechstronnym i zbawiennym wpływie ziół na nasze zdrowie wiedzieli już odlegli przodkowie. Powszechne niegdyś praktyki wyparte zostały przez nowoczesne osiągnięcia medycyny i farmakologii, lecz wiele z nich, zakorzenionych w nas głęboko, stosujemy z powodzeniem po dziś dzień.
Teresa Stąpór, autorka niniejszej książki, omawia cudowne właściwości lecznicze niepozornego, a przede wszystkim niedocenionego aloesu. Z doskonałą znajomością tematu oraz z właściwą sobie szczyptą dobrego humoru, szuka odniesień do astrologii (horoskopu zielarskiego). Przepisy na sprawdzone maści, napary i wina, stosowane i przyrządzane zarówno przez europejskich terapeutów, jak i buddyjskich mnichów, dowodzą, że lecznicze możliwości aloesu są ogromne oraz wręcz niepoliczalne.
Nie jest prawdą, że nie można ustrzec się przed chorobami serca, zawałami i miażdżycą. Tak samo jak w walce z nadciśnieniem mamy na tym polu sprzymierzeńców. Małgorzata Borgman wzięła na swe barki trudne i odpowiedzialne zadanie opracowania poradnika, który w sposób przystępny i wyczerpujący zapozna nas z tym, co w profilaktyce chorób serca i układu krwionośnego najważniejsze – ze zdrowym odżywianiem.
Niniejsza książka opisuje najczęstsze schorzenia serca i układu krwionośnego, zawiera niezbędne porady dietetyczne oraz mnogość przepisów dla osób cierpiących na poszczególne choroby. Atrakcyjnym dopełnieniem zdaje się być aneks o ziołolecznictwie.
Dieta dla serca stanowi doskonałe kompendium wiedzy nie tylko dla osób zdrowych, ale i chorych, w każdym z powyższych przypadków chroniąc nasze życie, zdrowie i szczęście.
O miażdżycy mówi się, że jest postrachem XXI wieku. Nie jest ona jednak wynikiem choroby naczyń wieńcowych, jak zwykło się sądzić, a wszystkich tętnic w naszym organizmie. Do jej rozwoju przyczynia się palenie papierosów, brak lub niedostatek aktywności fizycznej, stres, nadwaga, a przede wszystkim to, co najbardziej oczywiste i najczęściej zaniedbywane – odpowiednie żywienie.
To zaskakujące, jak wiele jesteśmy w stanie osiągnąć i czemu możemy zapobiec, tylko i wyłącznie zmieniając nawyki żywieniowe. Udar mózgu, zawał serca czy silne bóle nóg to tylko nieliczne z problemów, których potrafimy uniknąć. Kluczową rolę w profilaktyce i leczeniu ma odpowiednia, niskotłuszczowa i niskocholesterolowa dieta. Jeśli nie wiesz, jaką dietę stosować w miażdżycy, czym powinieneś się odżywiać, a czego bezwzględnie wystrzegać, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie!
Autorka przekonuje, że przygotowywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków nie jest ani czasochłonne, ani skomplikowane, a wytrwałość, konsekwencja i przestrzeganie zaleceń dietetyków zaprocentują w przyszłości i zażegnają czyhające na nas niebezpieczeństwa.
Nasze zdrowie w naszych rękach! I nie jest tajemnicą, że lepiej zapobiegać niż leczyć.
Opis: Miażdżyca, postrach XXI wieku, to nie tylko, jak się powszechnie sądzi, choroba naczyń wieńcowych otaczających serce, ale dosłownie wszystkich tętnic w naszym organizmie! Najczęściej i najszybciej atakuje naczynia mózgu, serca, nerek, kończyn dolnych. Na jej rozwój największy wpływ wywiera palenie papierosów, mała aktywność fizyczna, stres, nadwaga, a przede wszystkim niezdrowe odżywianie. Zmieniając złe nawyki żywieniowe, dość łatwo możemy zapobiec miażdżycy i związanym z nią chorobom, takim jak: zawał serca, udar mózgu czy silne bóle nóg. Bardzo duże znaczenie, zarówno profilaktyczne, jak i lecznicze, ma właściwa, niskotłuszczowa i niskocholesterolowa, dieta. Dlaczego i jaką dietę stosować w miażdżycy, co można jeść, a jakich produktów należy unikać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo w doskonałym poradniku Barbary Jakimowicz-Klein. Autorka książki zapewnia, że przygotowanie odpowiednio skomponowanych posiłków nie jest zadaniem ponad siły. Konsekwencja i wypełnianie zaleceń dietetyków gwarantują poprawę i zażegnanie niebezpieczeństwa. Pamiętajmy, że nasze zdrowie zależy od nas samych! A profilaktyka jest zawsze tańsza i przyjemniejsza niż leczenie.
Przewodnik zawierający cenne rady i odpowiedzi na wiele pytań rodzących się, gdy po raz pierwszy młodzi rodzice stają przed jakże pięknym, ale trudnym zadaniem, jakim jest wychowanie dziecka. Szybkie odszukanie potrzebnej informacji umożliwia podział książki na rozdziały, zgodnie z okresami rozwojowymi dziecka: od noworodka do szóstego miesiąca życia, oraz od szóstego miesiąca do pierwszego roku życia. Każdy z rozdziałów zawiera informacje na temat rozwoju dziecka, jego zachowań, codziennej pielęgnacji, żywienia, bezpieczeństwa i zdrowia, problemów wychowawczych oraz wyboru zabawek i sprzętu. Uważne zapoznanie się z pytaniami zadawanymi przez rodziców pomaga lepiej zrozumieć postępowanie i zachowanie się własnego dziecka w wielu codziennych sprawach.
Polecamy także:
W oczekiwaniu na dziecko
Pierwszy rok życia dziecka
Drugi i trzeci rok życia dziecka
Ten poradnik uzmysłowi Wam, jakie są przyczyny występowania większości chorób układu trawiennego - nie tylko wątroby, ale także każdego organu z nią powiązanego: dwunastnicy, trzustki, żołądka, jelit, woreczka żółciowego...
Chorujesz na wątrobę lub przeszedłeś poważną operację związaną z wątrobą? Jesteś w ciąży, a lekarz zdiagnozował u Ciebie chorobę wątroby? Nie wiesz, co dalej ? jak się odżywiać, co wolno, a czego nie wolno Ci jeść? Poniższy poradnik w prosty sposób wyjaśni Ci, jakie są zasady diety wątrobowej, wskaże produkty zalecane oraz zabronione, uzmysłowi Ci, jak proste jest wprowadzenie i stosowanie diety wątrobowej. Nie musisz jeść niesmacznych potraw, nie musisz rezygnować z przyjemności ? przepisy zawarte w tej książce podpowiedzą Ci, w jaki sposób przygotować zdrowe i smaczne posiłki.
Ajurweda to kompendium wiedzy o najstarszym systemie wiedzy medycznej i filozofii. Wywodząca się ze starożytnych Indii, zajmuje się zdrowiem fizycznym, psychicznym i duchowym. Oparta na sprawdzanych przez tysiąclecia recepturach i metodach efektywnej terapii, dotyczy każdego aspektu ludzkiego życia oraz koncentruje się na zapobieganiu chorobie, usuwaniu jej źródła lub jak najszybszym uśmierzaniu objawów. Według definicji ajurwedyjskej, brak symptomów chorobowych nie jest oznaką pełnego zdrowia, bo owóż oznacza stan absolutnie dobrego samopoczucia w całej swojej istocie. Medycyna ajurwedyjska nie zajmuje się nigdy pojedynczym organem. Wychodząc z założenia, że ciało i umysł to jednia, skupia się i troszczy o znacznie większy obszar, co przekłada się finalnie na pełne wyzdrowienie, a nie tylko tymczasową ulgę.
System taki kompleksowo zajmuje się naturą, zdrowiem, celem i sensem ludzkiego istnienia. Autorka „Ajurwedy”, Elżbieta Libiszewska-Kindler, w sposób przejrzysty i zrozumiały przybliża nam wiedzę z zakresu ajurwedy, gotową do użytku we wszystkich sytuacjach naszego codziennego życia.
Książka ta zawiera próby odpowiedzi na pytania dręczące ludzi od dawna.Co takiego kryją w sobie owiane mitami, legendami i baśniami piramidy?Dlaczego przez tysiące lat nie wykorzystywano zjawisk przyrodniczych występujących w otoczeniu piramid? O jakie dokładnie zjawiska chodzi?W jakich miejscach działają te siły? Itp..Informacje zawarte w tej publikacji stanowią przełom w ponownym odkrywaniu dawno zaginionej staroegipskiej wiedzy i zapoczątkują nowy, dotąd nieznany rozdział medycyny alternatywnej.
Autor próbuje przybliżyć Czytelnikowi problematykę interpretacji gestów, języka ciała, skupiając swą uwagę na społecznym mechanizmie nadawania znaczeń działaniom.
Masaż Shantala, obok rozwoju fizycznego jak i uczuciowego kontaktu z dzieckiem, przyspiesza ogólny rozwój pociechy. Zatem możemy powiedzieć, że rodzice w zasięgu ręki mają lek na dziecięce problemy. Ten lek to umiejętnie stosowany masaż metodą Shantala, którego głównym elementem jest dobry, rodzicielski dotyk. Najlepiej rozwiniętym zmysłem u niemowlęcia jest właśnie dotyk, co autorka, Joanna Kaczara, uświadamia polecając wszechstronny masaż od pierwszych dni po urodzeniu dziecka. Odpowiednio stosowany masaż metodą Shantala potrafi odmienić życie całej rodziny: uspokaja i leczy dzieci, pobudza układ odpornościowy, stymuluje odpowiednio rozwój mięśni i układu kostnego oraz przyspiesza rozwój duchowy pociechy. Badania wskazują, że także uodpornia na stres, a nawet modeluje postawę dziecka. Jednocześnie zaspokaja potrzebę bliskości, pogłębia więzi pomiędzy rodzicami a dzieckiem, spaja rodzinę, co dla prawidłowego rozwoju dziecka jest bezcenne! Joanna Kaczara, prostym i zrozumiałym językiem omawia techniki masażu i zasady wykonywania, z możliwością wzbogacania i uatrakcyjniana jego przebiegu za pomocą piosenek i wierszyków. Autorka stara się zaszczepić w świadomości młodych rodziców to, że umiejętny masaż zdrowego niemowlęcia już od pierwszych dni po urodzeni daje mu lepszy start w życie! Ponadto Autorka podaje podstawowe wiadomości na temat prawidłowego rozwoju niemowlecia oraz porusza kwestie zwiazane z wykorzystaniem masażu w przypadkach szczególnych (kolki, stany goraczkowe, dzieci urodzone przedwcześnie, wady słuchu, wzroku). Dla wygody Czytelnika i jak najlepszej prezentacji tematu książka opatrzona została zdjęciami, które dokładnie prezentują, jak wykonywać dane techniki masażu. Demonstracje masażu autorstwa mgr fizjoterapii Edyty Szczuki nie pozostawia żadnych wątpliwości, jak poprawnie zadbać o swoją pociechę.
FRAGMENT KSIĄŻKI:
Wybranie odpowiedniej pory na masaż nie jest. wbrew po zorom, wcale takim prostym zadaniem. Masaż wykonuje zawsze przed, a nigdy po jedzeniu czy karmieniu. N:-. jednak proponować maleństwu masażu zamiast jedzenia- tzn. kiedy wydaje się głodne, choćby nawet pora dnia na to nie wskazywała. Może się to skończyć fatalnie, zniechęci i ciebie, i dziecko do dalszych prób. Jako najodpowiedniejszą porę wielu autorów podaje godziny poranne, choć popołudniowy czy wieczorny masaż też ma swoje zalety. Masaż poprzedzający drzemkę może sprawić, że maleństwo będzie smaczniej spało. Niestety, czasami dziecko jest tak zmęczone, że wszystko je drażni i doprowadza do płaczu. Nie ma rady - choćbyś już wszystko przygotowała do masażu, nie upieraj się - pozwól dziecku spokojnie się wyspać i spróbuj później raz jeszcze. Czasami wczesne godziny wieczorne okazują się najlepszą porą: dziecko jest trochę zmęczone, lecz jeszcze nie kaprysi, a spać potem będzie jak anioł. Poza tym po masażu powinniśmy dziecko wykąpać (zwiększa to efekt ogólnego rozluźnienia mięśni), a że większość rodziców kąpie dzieci wieczorem, przemawiało by to za wyborem tej właśnie pory. Pamiętaj, by robić masaż tylko wtedy, kiedy naprawdę masz na to ochotę i możesz wygospodarować wystarczająco dużo czasu. Dziecko wyczuje natychmiast twój niepokój, pośpiech czy zdenerwowanie. Dlatego właśnie najodpowiedniejszą porą wydaje się wieczór, kiedy kłopoty i trudy całego dnia już minęły, a i mąż ma więcej czasu dla rodziny. W pierwszych miesiącach życia dziecka niepowtarzalnym doświadczeniem - tak dla matki, jak i niemowlęcia - może być kończąca masaż wspólna kąpiel.
Książka autorstwa Ronalda Yusta, (autor poczytnej książki ""Jack Strong vel Ryszard Kukliński nadaje"")- z satyryczną ilustracją na okładce, o przewrotnym tytule ""Trzech a nawet czterech prezydntów"", nawiązuje do prześmiewczych powieści ukazujących polską rzeczywistość w krzywym zwierciadle naszych narodowych przywar. To, co dla rządzących Polską prezydentów było i jest standardem, dla przeciętnego Kowalskiego niekoniecznie. Autor próbuje zapytać, a nawet nieśmiało rozliczać tych ludzi z ich zachowań i czynów. Prawo do tego nabywa przysłuchując się dyskusjom rządzących w sytuacjach ekstremalnych. Treścią powieści jest próba porwania przez nieznanych sprawców obecnego oraz byłych prezydentów wybierających się, oczywiście każdy innym samolotem, na premierę najnowszego filnu z udziałem jednego z nich. Tymczasem grupa spiskowców porywa ich w celu uzyskania okupu. Prezydenci, związani i z zasłoniętymi oczami, zostają dowiezieni do jakiejs piwnicy, daleko w lesie, gdzie są przetrzymywani w sąsiednich celach. Porwani, zamknięci, jednak z dostępem do alkoholu, upijają się i snują wspomnienia. Zaczynają też coraz bardziej lubić się i bratać. W obliczu niepewnej przyszłości, biorąc pod uwagę, że mogą tam razem zginąć, zaczynają się zwierzać i ?otwierają swoje dusze? - każdy opowiada o tym, jak to nabrał wszystkich wokół i zrobił karierę w polityce. Co z tego wyniknęło? Zapraszamy do lektury.
Witalność, aktywność, werwa, duży zasób sił biologicznych, sprawność seksualna - to słowa towarzyszące nam przez całe życie. Wszyscy pragniemy być zdrowi i pełni życiowej energii. Chcemy wierzyć, że jest ona nam przekazywana w genach. Jednak uczeniu wskazują, że oprócz genów znaczący wpływ na siłę naszego organizmu ma także styl życia i to, w jaki sposób się odżywiamy.
Barbara Jakimowicz-Klein w książce Dieta witalna prezentuje czytelnikowi bogatą wiedzę na temat właściwych posiłków, potraw, ziół i związków mineralnych podnoszących sprawność fizyczną, intelektualną, seksualną oraz odporność na stres. Zastosowanie tej wiedzy w praktyce ułatwi życie zarówno ludziom młodym jak i osobom dojrzałym, które okres osłabienia witalności chciałyby przetrwać w sposób jak najbardziej łagodny. A prezentowane przez autorkę receptury na dania i napoje miłosne mogą być źródłem nie tylko sukcesów kulinarnych i rozkoszy podniebienia. Warto sprawdzić!
Firmy potrzebują utalentowanych kobiet na eksponowanych stanowiskach, nie tylko z uwagi na sprawiedliwość społeczną, ale również dlatego, że wnoszą one inne spojrzenie na pewne postawy i umiejętności, takie jak: poczucie współpracy, współuczestnictwa, zaangażowania, zdolność słuchania i przekazywania informacji, umiejętność porozumiewania się, które instynktownie łączą z pracą zawodową. W sprawozdaniu Management in the Millenium (Zarządzanie w XXI wieku) opracowanym przez dziesięć największych firm brytyjskich stwierdzono, iż umiejętności reprezentowane przez kobiety predysponują je na czołowe menedżerskie stanowiska w nadchodzącej epoce przyszłego wieku. Książka Kobieta w zarządzaniu analizuje możliwości zwiększenia szans zawodowego rozwoju kobiet. Bada ich status na stanowiskach kierowniczych w świecie, przygląda się ich roli w organizacjach, śledzi walkę o zachowanie równowagi między życiem rodzinnym a pracą, a także zgłębia problematykę różnic między płciami. Niniejsza edycja proponuje kilka sposobów likwidacji tradycyjnego szklanego sufitu, czyli niewidocznej, lecz skutecznej przeszkody uniemożliwiającej awans kobiet na bardziej eksponowane stanowiska.
Czego spodziewać się po osobach z przymrużonymi i zapadłymi oczami? Co charakteryzuje ludzi urodzonych w zimie? Czy warto znać gesty i sygnały kokieterii? Czym jest proksemika i parajęzyk? Od zarania dziejów człowiek próbuje znaleźć złotą regułę na opis swojego zachowania oraz wyrażania swych uczuć. Niewerbalny sposób komunikowania towarzyszy mu od zawsze. A nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach znajomość mowy ciała to wręcz konieczność! Z tego powodu Lech Tkaczyk przygotował świetny, bo zwięzły, konkretny i przejrzysty przewodnik po świecie komunikacji niewerbalnej. Dowiedzieć się z niego można, co zdradzają oczy, jak trzymać ręce, czym się różni strefa intymna od osobistej, jakie szanse na sukces ma menedżer niepotrafiący utrzymać porządku na swoim biurku itd. W XXI wieku każdy musi zdawać sobie sprawę z potęgi sygnałów wysyłanych przez ciało, dlatego książka ta powinna się znaleźć w każdej biblioteczce!
Analiza ręki jest określana jako sztuka przepowiadania losu człowieka na podstawie linii dłoni. Można z niej odczytać całą skalę ludzkich mocy i słabości. Kształt naszych rąk, znajdujące się na nich linie, wzgórza i inne charakterystyczne znaki świadczą o temperamencie, życiu uczuciowym i charakterze każdego z nas, a także są zwierciadłem zdarzeń przeszłych przypadków, które wywarły na nas długotrwały wpływ. Zawarte w tej książce informacje umożliwią Czytelnikowi rozpoznanie i odczytanie zaklętych w liniach dłoni, w wyglądzie palców i paznokci, odpowiedzi na pytania o energię życiową a także o predyspozycje zawodowe. Wiedza zawarta w tej książce, traktowana z szacunkiem i powściągliwością, pozwoli wnikliwemu Czytelnikowi odkryć prawdę o sobie i uzyskać odpowiedź na pytanie o ogólny kierunek, w którym powinien podążać, aby swoje życie uczynić szczęśliwszym i bardziej interesującym.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?