Dzieci uwielbiają dinozaury. Ta książka pomoże im odtworzyć za pomocą kredek i papieru wygląd dwudziestu najbardziej znanych prehistorycznych gadów. Nauczy krok po kroku, jak narysować alozaura, pterodaktyla, triceratopsa, stegozaura, elazmozaura, welocipratora i inne dinozaury.
Prace rozpoczyna się od najprostszych form geometrycznych, ukrytych w pozornie złożonym kształcie olbrzyma, a potem kolejne kroki pozwalają stworzyć wspaniały rysunek, dostarczając zabawy dziecku, ale i rodzicowi, który chciałby opanować trudną sztukę rysowania.
Koty to piękne i fascynujące stworzenia, które warto obserwować i rysować, niezależnie od tego, czy wybrany obiekt to uroczy rozbrykany kociak o urzekających oczach, czy niezwykłej urody kot syjamski. W tej książce pokazuję, jak rysować koty różnych ras, używając metody, w której proste kształty zmieniają się, krok po kroku, w charakterystyczną dla danej rasy sylwetkę.
Książka idealna dla początkujących artystów, którzy chcą nauczyć się rysować realistycznie oraz dla każdego, kto szuka inspiracji. Często uważa się, że uchwycenie podobieństwa ludzkiej twarzy to umiejętność, którą posiadło zaledwie niewielu artystów. Dzięki tej książce przekonasz się, że każdy może z powodzeniem rysować twarze, wystarczy trochę cierpliwości. Zamieszczonych w tej książce 28 portretów ludzi w różnym wieku, różnej płci i narodowości stwarza znakomitą okazję do wypróbowania swych sił.
„Szkoda, że nie umiem rysować” – to zdanie, które często słyszę od studentów i znajomych. Nie wierzą w swoje możliwości, gdyż powiedziano im, że nie mają talentu lub po prostu nie próbowali rysować. Tymczasem znajomość podstawowych zasad rysowania pozwala osiągnąć świetne wyniki. Niektórzy mają większe zdolności w tej dziedzinie, inni mniejsze, ale warto pamiętać, że rysowanie daje wszystkim satysfakcję i radość! Potrzebujesz tylko trochę pewności siebie, by spróbować, i inspiracji, której dostarczy ta książka. Przeznaczona jest bowiem dla wszystkich, którzy chcą uwieczniać piękno kwiatów na papierze – rysować je lub malować. Na kolejnych stronach zamieszczono rysunki 28 najpopularniejszych kwiatów. Zatem bierz do ręki ołówek lub kredki i do pracy...
Gawęda historyczna o trzech pokoleniach wielkiej krakowskiej rodziny malarzy: Juliusza, Wojciecha i Jerzego Kossaków, mających trwałe miejsce w polskiej kulturze. Kossakowie malowali powstania narodowe, epopeję napoleońską, walki I wojny światowej. Autor znakomicie oddaje atmosferę kolejnych epok, przytacza liczne anegdoty, zdradza tajemnice dynastii Kossaków, która swój patriotyzm i umiłowanie ojczyzny wyraża nie tylko pędzlem. Klan Kossaków znany był także dzięki znakomitym piórom wnuczek Juliusza: Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Magdalenie Samozwaniec oraz kolejnym pokoleniom – m.in. Simonie Kossak.
Zamki niegdyś dominowały w krajobrazie jako siedziby władców, symbole potęgi, bogactwa i wysokiego statusu; ułatwiały kontrolowanie granic, dróg i brodów. Skupiając się na okresie od X do XVI w. i przybliżając czytelnikowi fortyfikacje na całym świecie, od walijskiego motte-and-bailey do japońskiego hirajiro, książka ta jest źródłem wiadomości o architekturze obronnej i znakomitym przewodnikiem dla zwiedzających. Pomoże odkryć historię zamków i dowiedzieć się, jak średniowieczni budowniczowie radzili sobie z problemami powstającymi podczas wznoszenia, często w niezwykłych miejscach, olbrzymich budowli pełniących jednocześnie funkcje obronne i mieszkalne. Książka Jak czytać zamki przede wszystkim dostarcza podstawowych wiadomości o typach zamków, stylach i materiałach budowlanych, a kolejne jej rozdziały ułatwiają identyfikację poznanych cech w konkretnych architektonicznych elementach – od krenelaży i sklepień, do baszt i mostów zwodzonych – uzbrajając zwiedzających w kluczowe wskazówki, przybliżające im dzieje każdego zamku.
Ten podręczny tomik jest niezastąpionym kieszonkowym przewodnikiem pomagającym zrozumieć architekturę epoki nowoczesnej. Pokazuje, jak historia nowoczesności zapisana jest w cegłach, betonie, stali i szkle oraz w jaki sposób nowoczesne budynki symbolizują ponad sto pięćdziesiąt lat nieustających innowacji i inspiracji.
Oprowadzając czytelnika po nowoczesnej architekturze, prezentując jej najbardziej charakterystyczne i znaczące budynki, ten zaskakująco obszerny podręcznik pokazuje, jak rozpoznawać cechy charakterystyczne każdego stylu architektonicznego i dostrzegać je w otaczających nas budynkach. Omówione i poddane analizie zostały wszystkie główne kierunki architektury nowoczesnej, od art déco i Arts and Crafts przez styl międzynarodowy i modernizm do wzlotów i upadków współczesności. Przyglądając się uważnie najważniejszym elementom architektonicznym i ukrytym detalom budynków realizowanych w określonym stylu, dowiadujemy się, co jest istotne i gdzie tego szukać. To zarówno fascynująca historia architektury, jak i podręcznik uczący świadomie patrzeć i dostrzegać – lektura obowiązkowa dla każdego zainteresowanego tematem.
Książka przeznaczona jest dla architektów i opracowana przez architekta. Podręcznik zawiera podstawowe wiadomości dotyczące procesu widzenia, elementarne dane o metodach rzutowania niezbędne dla opanowania zagadnień związanych z perspektywą oraz omówienie podstawowych elementów i konstrukcji pespektywicznych.
W 1765 roku Katarzyna Wielka, kierując się względami zarówno estetycznymi, jak politycznymi, zaczęła kolekcjonować obrazy. Jej zbiór stał się zalążkiem jednego z największych muzeów na świecie. Niniejsza książka jest pierwszą tak obszerną prezentacją dzieł z tej wspaniałej kolekcji.Na ponad 630 ilustracjach ukazane zostały obrazy zgromadzone przez carycę Katarzynę, a także te, które trafiły do zbioru później. W książce znalazły się przykłady francuskiego malarstwa z XVIII i XIX wieku, w tym wybitne dzieła Bouchera, Fragonarda, Watteau, Claudea Lorraina, Huberta Roberta, Davida, Ingresa i Corota.Równie ważne są obrazy holenderskiego i flamandzkiego baroku, które reprezentują rozmaite aspekty stylu tej epoki, od brawury Perseusza i Andromedy Rubensa po przejmujące piękno Portretu rodziny van Dycka.Czytelnik znajdzie tu równie reprodukcje wspaniałych płócien Rembrandta, Halsa, Jordaensa oraz Jacoba i Salomona van Ruisdaelów.W tym obszernym albumie nie zabrakło też miejsca na przedstawienie prawdopodobnie najbardziej znanych obrazów z końca XIX i początku XX wieków: słynnych prac van Gogha, Gauguina, Czanne'a, Picassa i Matisse'a, a także mniej znanych dzieł wymienionych artystów oraz im współczesnych.Zaprezentowano też prace z innych okresów, w tym dzieła włoskiego renesansu (między innymi Fra Angelica, Leonarda da Vinci, Rafaela i Tycjana), przykłady malarstwa hiszpańskiego od El Greca do Goi, Murilla, Velzqueza i Zurbarna: także obrazy z Anglii, Szwecji, Szwajcarii, Belgii, a nawet Stanów Zjednoczonych.
W 1765 roku Katarzyna Wielka, kierując się względami zarówno estetycznymi, jak politycznymi, zaczęła kolekcjonować obrazy. Jej zbiór stał się zalążkiem jednego z największych muzeów na świecie.Niniejsza książka jest pierwszą tak obszerną prezentacją dzieł z tej wspaniałej kolekcji. Na ponad 630 ilustracjach ukazane zostały obrazy zgromadzone przez carycę Katarzynę, a także te, które trafiły do zbioru później. W książce znalazły się przykłady francuskiego malarstwa z XVIII i XIX wieku, w tym wybitne dzieła Bouchera, Fragonarda, Watteau, Claude'a Lorraina, Huberta Roberta, Davida, Ingresa i Corota. Równie ważne są obrazy holenderskiego i flamandzkiego baroku, którereprezentują rozmaite aspekty stylu tej epoki, od brawury Perseusza i Andromedy Rubensa po przejmujące piękno Portretu rodziny van Dycka. Czytelnik znajdzie tu równie reprodukcje wspaniałych płócien Rembrandta, Halsa, Jordaensa oraz Jacoba i Salomona van Ruisdaelów. W tym obszernym albumie nie zabrakło też miejsca na przedstawienie prawdopodobnie najbardziej znanych obrazów z końca XIX i początku XX wieków: słynnych prac van Gogha, Gauguina, Czanne'a, Picassa i Matisse'a, a także mniej znanych dzieł wymienionych artystów oraz im współczesnych. Zaprezentowano też prace z innych okresów, w tym dzieła włoskiego renesansu(między innymi Fra Angelica, Leonarda da Vinci, Rafaela i Tycjana), przykłady malarstwa hiszpańskiego od El Greca do Goi, Murilla, Velzqueza i Zurbarna: także obrazy z Anglii, Szwecji, Szwajcarii, Belgii, a nawet Stanów Zjednoczonych.Autor - znany historyk sztuki - dobrał dzieła i opracował tekst pod kątem tematyki płócien. Prace zaprezentowano w grupach obejmujących motywy mitologiczne i sceny z historii starożytnej, malarstwo religijne, pejzaże, wnętrza, portrety, sceny rodzajowe i martwą naturę. Prezentacja zbiorów muzeum w układzie tematycznym, w ramach poszczególnych rozdziałów, daje czytelnikowi możliwość odbycia spaceru po urządzonych w wyobraźni galeriach.Zestawienie obrazów w nowym kontekście pozwala poczynić ciekawe obserwacje.
W połowie XIX w. nastąpiły doniosłe zmiany w sztuce. Reakcje twórców na dotychczasowe jej formy oraz dopiero co nakreślone perspektywy nawarstwiały się i doprowadziły do powstania nowych kierunków, czemu towarzyszył również ogromny postęp w muzyce, literaturze i nauce. Także zmiany wprowadzone w tradycyjnych technikach miały wpływ na malarstwo, odsuwając klasyczne idee w głęboki cień. Artyści niestrudzenie poszukiwali „nowego”. Zapierająca dech w piersiach, plastyczna podróż, jaką jest ta książka, pozwala poznać liczne inspiracje i wzorce, dzięki którym powstały przełomowe nurty w sztuce.
Potężna, często kontrowersyjna, radykalna natura sztuki nowoczesnej intryguje i fascynuje. Schyłek burżuazji, coraz donośniejszy głos klasy pracującej, pierwsza wojna światowa i inne wydarzenia o skali międzynarodowej nadały nowy impuls twórczości. Książka skupia się na przejściu od wczesnych eksperymentów ze światłem, kolorem i treścią obrazu do śmiałej sztuki abstrakcyjnej, która spopularyzowała się w pierwszej połowie XX w.
Omówione przez autorkę poszukiwania początków sztuki współczesnej uwzględniają takie style, jak impresjonizm, ekspresjonizm, fowizm, suprematyzm, dadaizm i inne; prezentowane są żywe, przedstawiające morze płótna Turnera, prace Cézanne’a, wczesna kubistyczna twórczość Braque’a i Picassa.
Era zmian, niezliczone eksperymenty sztuki nowoczesnej zostały efektownie uchwycone w tej pięknie ilustrowanej publikacji. Różnorodne ścieżki, jakie artyści obrali, aby dać wyraz blaskom nowoczesnego życia, były niekiedy sensacyjne, a ich ogromne bogactwo do dzisiaj wywiera głębokie wrażenie.
Salvador Dalí był jednym z najważniejszych artystów XX wieku, postacią ze świata kultury, która rzuciła wyzwanie konwencjom. W czasach, kiedy prasa kreowała obraz artysty jako człowieka żyjącego w odosobnieniu, kontaktującymi się ze światem jedynie za pośrednictwem swoich dzieł, Salvador Dalí z uporem zabiegał, by nieustannie być widocznym i zmiennym, chciał być takim, jakim był naprawdę. Stał się najbardziej rozpoznawalną twarzą surrealizmu i sztuki nowoczesnej.
Młody Salvador Daí szukał inspiracji u wielu artystów nowoczesnych, jak Picasso, dzięki któremu wykorzystał swój talent do rysunku, by, podobnie jak surrealiści, zacierać granicę pomiędzy rzeczywistością, wyobraźnią i percepcją podejmując tematy niekonwencjonalne, a nawet stanowiące dotąd tabu. Jego prace przesycone są erotyką, a także symboliką śmierci i rozkładu, które ujawniają jego fascynację teoriami Zygmunta Freuda, a w okresie późniejszym także odkryciami naukowymi i religią. Słynął z ekscentrycznego zachowania, zabawnych wąsów oraz miłości do swej muzy i żony, Gali. Dalí pracował w wielu różnych mediach, tworzył zachwycające rzeźby, współpracował przy realizacji filmów, projektował scenografię do sztuk teatralnych, flirtował ze światem mody. W swoich pracach podejmował tematy własnej osobowości i życia, tworząc dzieła sztuki, które mają moc oddziaływania na ludzi w różnym wieku.
Twórczy geniusz Salvadora Dalego odegrał znaczącą rolę w kształtowaniu świata sztuki w drugiej połowie XX w. i do dziś wywiera wpływ na twórczość artystyczną naszych czasów. Książka Salvador Dalí. Mistrz sztuki nowoczesnej, z mnóstwem pięknych ilustracji, oferuje czytelnikowi możliwość odbycia fascynującej wyprawy w świat, życie i twórczość artysty którego zdolność do odkrywania przepaści oddzielającej rzeczywistość od złudzenia wywarła ogromny wpływ na kulturę popularną naszej epoki.
Konsultacja merytoryczna wydania polskiego dr hab. Aleksandra Krupska, prof. Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Dzieło należące do kanonu wiedzy o technice malarskiej – podręcznik rzemiosła dla malarzy – pozostaje od dziesiątków lat pod stałą opieką ekspertów, którzy je opracowują wciąż na nowo. Zostało przetłumaczone na kilka języków i można je znaleźć wszędzie tam, gdzie naucza się i przyswaja malarską technologię, lub też w kręgu miłośników malarstwa. Oprócz omówienia klasycznych materiałów malarskich przedstawiono tu, z uwzględnieniem pochodzenia i historii, najnowsze farby artystyczne, pigmenty, media i spoiwa, a także przybory i podłoża malarskie, jak papiery, płótna, drewno czy tynki wapienne. Oddzielne rozdziały poświęcone zostały tematom specjalnym, jak ochrona zdrowia, badanie światłotrwałości, skala wełniana i pokrewne określenia. Zakres tematyczny obejmuje zagadnienia poczynając od antycznych technik malarskich przez średniowieczne malarstwo temperowe i wczesne malarstwo olejne, aż po najnowsze farby artystyczne, farby akrylowe i media alkidowe. Uzupełnieniem wywodów na temat zastosowania i produkcji farb artystycznych, gruntowania płócien, wyrobu pędzli, ręcznego i przemysłowego wytwarzania papierów malarskich oraz ogólnej teorii i praktyki różnych technologii malarskich jest ponad 250 ilustracji, a także zestawienie literatury uzupełniającej i aneks zawierający tablice barwne.
Ten znakomity poradnik przeznaczony jest dla wszystkich, którzy lubią prace domowe, mają szacunek dla przeszłości i chcą poznać stare technologie. Prezentuje wiele przykładów starych, zniszczonych obiektów ze szkła, drewna czy metalu, takich jak szafy, krzesła, obrazy, ramy, wazony, kraty, którym dzięki naszej cierpliwości i pasji możemy dać nowe życie. Nie wyrzucajmy pochopnie starych rzeczy.Naprawdę warto spróbować.
Dzięki szczegółowym instrukcjom, przykładowym szkicom, prostym technikom i ponadczasowym radom opisanym w tej książce każdy, niezależnie od swoich umiejętności, będzie w stanie rysować wspaniałe konie. Łatwe do zrozumienia instrukcje pozwolą pokazać sylwetkę i ruch konia, cieniowaniem uwydatnić jego szczegóły anatomiczne, poznać tajniki posługiwania się węglem, ochrą, tuszem i akwarelami.
Od czasu rewolucji przemysłowej projektanci produktu próbują pogodzić fundamentalne składowe projektowania: stylistykę, funkcję i formę. Historia designu stanowi fascynujący przewodnik ukazujący wyrafinowane starania producentów, którzy kuszą nas wysoką funkcjonalnością i imponującym wyglądem swoich produktów, a także trudną do zdefiniowania obietnicą nowoczesności.
• Książka opisuje style projektowe w kontekście zmian kulturowych i społecznych, zawiera ilustrowane linie czasu, które definiują najważniejsze wydarzenia oraz inspiracje.
• Przedstawia projektantów, którzy najlepiej reprezentują swoje czasy, dokładnie analizując, dlaczego właśnie ich projekty wyróżniają się na tle innych.
• Napisana jest przez międzynarodowy zespół ekspertów, w tym projektantów i krytyków.
Oryginalne warkocze, koki, zabawne końskie ogony. Książka proponuje 24 fryzury dla dziewczynek na przyjęcia urodzinowe, na wakacje, jak i na co dzień. Wszystkie pomysły znakomicie nadają się do upiększania główek czarnych, blond lub rudych. Krok po kroku pokazane jest tworzenie każdej fryzury. Można je stosować dla każdego rodzaju włosów. Wszystkie koleżanki będą ich zazdrościć!
W części pierwszej, "Poznawanie wszechświata", omówiono historię badań astronomicznych, ludzie bowiem od najdawniejszych czasów starają się zgłębić tajniki kosmosu. Tu również opisane zostały różne instrumenty, dzięki którym możesz obserwować niebo i zachodzące na nim zjawiska.
W części drugiej, "Przewodnik po ciałach niebieskich", autorzy zabiorą cię Drogą Mleczną w głębiny kosmosu, pokazując gwiezdne konstelacje i wiele innych ciał niebieskich rozrzuconych po północnym i południowym nieboskłonie.
Ciąża to szczególny czas, to dziewięć miesięcy pełnych nowych wrażeń oraz fi zycznych i emocjonalnych zmian. Ten dziennik będzie towarzyszył przyszłej mamie w tych doświadczeniach, stając się jej powiernikiem. Znajdzie się w nim miejsce na opisy niepokojów i emocji, na wspomnienia, a także niezbędne informacje praktyczne.
Niezwykła antologia dzieł malarstwa zachodu dokonana przez bardzo lubianą, znakomitą popularyzatorkę sztuki.
Doskonałe reprodukcje tysiąca obrazów i wnikliwe, zwięzłe komentarze, które przybliżają wielką sztukę i uczą na nią patrzeć.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?