Zgodnie z przewidywaniami, pierwsza wspólna książka popularnych reporterek okazała się sukcesem. W ślad za nią poszły podróże po Polsce, wizyty w telewizji i uznanie czytelniczek. Teraz czas na kolejny krok: trzeba ten fejm przekuć w hajs, bo autorkom, delikatnie mówiąc, nie przelewa się. To zresztą kolejna nić łącząca je z innymi osobami w wieku przedstarczym, które zadają sobie pytanie „Jak przestałyśmy być bogate i co można z tym zrobić?”.
Szukając odpowiedzi, Magda i Ewa wsiadają do wysłużonego opla, zwanego Naszą Szkapą, i ruszają w podróż ku finansowemu spełnieniu. Przy tym rzucają wyzwanie kulturze blichtru, składają się na ołtarzu instagramowych zasięgów i sprawdzają, czy zarabianie po pięćdziesiątce jest jeszcze możliwe. Oto rok ich spiny i zapieprzu – o który nikt nie prosił, ale wszyscy go potrzebowali.
Ewa Winnicka – Reporterka, autorka książek: Londyńczycy, Angole, Nowy Jork zbuntowany, Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson, Był sobie chłopczyk, Greenpoint. Kroniki Małej Polski oraz Miasteczko Panna Maria. Ślązacy na Dzikim Zachodzie.
Magdalena Grzebałkowska – Reporterka, autorka książek: Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego, Beksińscy. Portret podwójny, 1945. Wojna i pokój, Komeda. Osobiste życie jazzu oraz Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia.
Ewa Winnicka i Magdalena Grzebałkowska są również autorkami podcastu Jak się starzeć bez godności.
Bycie nastolatkiem to chyba najtrudniejszy okres w życiu. Na każdym kroku pytania i wyzwania. Świat i to, co w nim teraz dzieje, nie ułatwia sprawy. Szkoła tym bardziej nie staje na wysokości zadania i nie daje młodym ludziom wsparcia.Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018, psycholog, nominowany do "nauczycielskiego Nobla", czyli Global Teacher Prize, fan Harry'ego Pottera i klocków Lego postanowił coś z zrobić. Zebrał od swoich uczniów, sopockich licealistów, pytania i lęki, z jakimi się borykają. Na przykład o to, czy warto się zakochiwać, co jest w życiu ważne, dlaczego wygląd ma takie duże znaczenie, skąd brać siłę do pokonywania trudności, jak znieść porażkę. Następnie sięgając po historie z literatury, filmu, a nawet gier pokazał, jak można sobie z tymi małymi i dużymi wyzwaniami poradzić. Podparł się przy tym wiedzą psychologiczną, której podstawy wykłada w wyjątkowo prosty i zrozumiały sposób. Wplata je w opowieści o znakomicie znanych czytelnikom bohaterach serii o Harrym Potterze, Gwiezdnych Wojen, "Stranger Things", "Małego Księcia", Muminków, Avengersów, "Władcy Pierścienia". Są tu też poruszające historie z jego własnego życia."Szkoła bohaterek i bohaterów" to skrzyżowanie powieści przygodowej z poradnikiem i pamiętnikiem. Bawi, wciąga, inspiruje do myślenia. A przede wszystkim dostarcza młodym czytelników konkretnych narzędzi radzenia sobie z trudnościami.Książkę ilustrowała Marta Ruszkowska, której poetyckie grafiki są jak materiał wprost na koszulki, torby czy tatuaże.
Jeśli czujesz wewnętrzną pustkę, czegoś Ci brakuje, ale nie wiesz czegoJeśli dzień po dniu błąkasz się jak we mgle, nie bardzo wiedząc, co masz ochotę zrobićJeśli ogarnia Cię przygnębienie, brakuje Ci energii na kontakty towarzyskie i niewiele rzeczy Cię cieszy. . .ta książka jest dla Ciebie.Wyczerpanie to stan psychicznego zmęczenia, który osłabia motywację, poczucie sensu życia i obniża samoocenę. Osoby emocjonalnie wyczerpane czują się pozbawione kontroli nad swoim życiem, są niepewne przyszłości i sparaliżowane koniecznością podjęcia decyzji. Ten stan nie tylko utrudnia codzienne funkcjonowanie, ale może być początkiem poważnych chorób jak np. depresja i przedwczesnej śmierci.W pierwszej książce na ten temat zjawiska określanego jako "languishing", Corey Keyes, socjolog z Emory University, bada przyczyny i koszty tego zaniedbanego przez naukę aspektu zdrowia psychicznego. Diagnozuje powody, dla których "marnienie" jest w naszych czasach tak częste. Przedstawia także sposoby na wyjście z błędnego koła nawyków i uwarunkowań wtrącających nas w stagnację.Zamiast złudnych technik szybkiej poprawy nastroju proponuje wypracowanie stałego modelu dobrego funkcjonowania w prostych i skutecznych codziennych krokach, które przybliżają nas na nowo do odnalezienia radości z życia i poczucia sensu."Wyczerpani" to książka dla każdego, komu brakuje sił, by wyrwać się z otępienia i pustki w zmaganiach z codziennością. To książka, która pomaga zbudować większą tolerancję na przeciwności losu oraz presję współczesnego życia.
Przybij piątkę Kociej Szajce i daj się porwać detektywistycznej przygodzie!Do stu tysięcy polnych myszy! W kopalni węgla Guido w Zabrzu dzieją się rzeczy, o których nie śniło się nawet kotom. Sztygar Alojzy Uszok, zapalony przewodnik i znawca historii górnictwa, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy to porwanie?! Kocia Szajka rozpoczyna dyskretne śledztwo. W planach jest pierwsza szychta, zwiedzanie podziemnych korytarzy i sztolni, a także spotkanie z wrębiarką. Koty już czują węgiel na wąsach! W ciemnych zaułkach napięcie wisi w powietrzu. Po Uszoku, jak ogonem sięgnąć, śladu nie widać. Komu zawadzał stary sztygar? Czy to żart złośliwego Beboka? A może faflok kanarek coś w tej sprawie wyśpiewa? Wszystkie łapy na pokład! Zagadkę trzeba rozwiązać przed nadchodzącym świętem Barbórki.
Brawurowa, wielowątkowa powieść sensacyjno-historyczna o trudnej tożsamości, męstwie, honorze, zdradzie i zemście rozgrywająca się w ciągu czterdziestu lat w przedwojennym Lwowie, wojennej Grecji i powojennym Bytomiu, nieprzewidywalna jak... piłka nożna, od której zależało życie (lub śmierć) bohaterów. Głównymi bohaterami książki są Walter i Bernard Pykowie, dwóch braci stryjecznych z Górnego Śląska. Wielka historia zmieni ich w Niemca i Polaka, wielka polityka zrobi z nich komunistę i prawicowca, a wielka miłość do pięknej Macedonki Eleny sprawi, że ostatecznie staną się śmiertelnym wrogami...W trzeciej części swojej greckiej trylogii Maciej Siembieda po raz kolejny zaprasza w wyrafinowaną, mocno trzymającą w napięciu (i niemalże filmową!) czytelniczą podróż, w której po mistrzowsku łączy prawdziwe wydarzenia i losy realnych postaci z fikcją literacką.""- Kto to jest Kairos?- Młodzieniec z bardzo starego mitu. Jest bóstwem szansy. Raz w życiu przechodzi koło ciebie, a wtedy możesz go chwycić za rękaw i zdecydować o swoim dalszym losie. Kairos zatrzymany w tym jednym jedynym momencie zaprowadzi cię na drogę szczęścia. Ale jeśli go przegapisz, gorzko pożałujesz.""
Najnowsza książka nagrodzonej Pulitzerem autorki „Gułagu” i „Za żelazną kurtyną” pokazuje, że wielki głód na Ukrainie był drugim, po Holocauście, największym aktem ludobójstwa XX wieku. W 1929 roku Stalin zainicjował politykę masowej kolektywizacji, która odebrała ziemię milionom chłopów. Efektem był śmiertelny głód w latach 1931-32, który pociągnął za sobą 5 milionów ofiar. Zamiast rozwiązać głodowy problem, Stalin postanowił wykorzystać go do swoich celów. Anne Applebaum dowodzi, że ponad trzy miliony Ukraińców zmarło z głodu w wyniku przemyślanych, celowych działań i decyzji politycznych Kremla. Wstrząsający „Czerwony głód” rekonstruuje nie tylko polityczne i narodowościowe tło zbrodni, ale pokazuje tragedię ludzi, którzy w ostateczności dopuszczali się aktów kanibalizmu nawet względem własnych dzieci. To także książka o uruchomionej przez Stalina machinie propagandy i dezinformacji mającej na celu zatuszowanie faktu istnienia i skali głodu. Niewątpliwie jest też wciąż aktualnym ostrzeżeniem: politycy są w stanie wykorzystywać kataklizmy do realizowania własnych, podstępnych i zbrodniczych celów.
Ala - tylko nie Alusia! - to dziewczynka jakich wiele, a zarazem taka inna. Świetnie liczy w pamięci, nie lubi, jak się ją przytula, prowadzi rozmowy z płotem, łyżką i psem Asem. Mieszka w wesołym i ciepłym domu na granicy lasu, który zdaje się czasem groźny i ciemny. Pewnego dnia znajduje wśród drzew zniszczony dziecięcy but, a niebawem natrafia na drugi. I na jego właściciela - chłopca jakich wielu, a zarazem takiego innego. Przemoczonego, zziębniętego i samotnego. Tak zaczyna się znajomość, która na zawsze zmieni życie, nie tylko Ali."Chłopiec z lasu" to niezwykła opowieść o przyjaźni, odwadze i zaufaniu. Jej autorami są Cezary Harasimowicz (tekst) i Marta Kurczewska (ilustracje) - duet, który ma na koncie między innymi bestsellerową "Mirabelkę" oraz "Tygrysa"."Chłopiec z lasu" to ważna opowieść, w której tak aktualny dziś temat migracji został sprowadzony do ludzkiego wymiaru - spotkania z drugim człowiekiem. Cezary Harasimowicz opowiada z niezwykłą delikatnością o lęku, różnorodności i oswajaniu tego, co inne. Ten leśny spacer z Alą polecam wszystkim - małym i dużym - czytelnikom, którzy tak jak ja wierzą, że drugi człowiek jest największą przygodą, jaka może się nam przydarzyć. Kinga Wojaczek - psycholożka, prezeska Zarządu Stowarzyszenia Innowacji Społecznych "Mary i Max"
Tomasz Samojlik i Adam Wajrak prezentują trzeci tom ptasiej serii komiksowej o przygodach Detektywa Wróbla - kryminalne zagadki wielkiego miasta oraz dzikiej puszczy (w wersji ornitologicznej, rzecz jasna)DZIEJE SIĘ COŚ NIEPOKOJĄCEGO, OBYWATELE PTAKI!W wielkim mieście wielkie poruszenie - jakieś nowe cwaniaki stroszą pióra! Kradną jedzenie, sieją chaos i powtarzają brzydkie słowa (jak "motyla noga" czy "kurza twarz"). Ale skąd się tu wzięły papugi?To sprawa dla najdzielniejszego ptasiego detektywa, Detektywa Wróbla! Jednak nie będzie łatwo. W rozwiązaniu zagadki pomogą mu stażystka Modrinka oraz skrzydlaci mieszkańcy Umarłego Lasu, w którym także pojawili się ostatnio różni podejrzani przybysze. Kim są egzotyczni goście i jakie mają plany? Może nie ma co bez sensu kłapać dziobem i siać paniki?Kultowy komiks autorstwa sąsiadów z Puszczy Białowieskiej to doskonałe połączenie dobrej zabawy i edukacji przyrodniczej. Znajdziecie tu wciągającą przygodę, narysowaną charakterystyczną kreską Tomasza Samojlika i okraszoną prześmiesznymi dialogami, oraz gawędy Adama Wajraka o gatunkach pojawiających się w książce (wraz z ich zdjęciami). Ostatnia część przygód "Detektywa Wróbla" stanowi zarazem wprowadzenie do przygód bohaterów serii "Umarły Las".
Miłość i nienawiść, przyjaźń i zemsta, triumf i upadekPod płaszczykiem powieści kryminalnej osadzonej w Chicago lat 20. kryje się znacznie więcej: opowieść o nieodkrytej historii amerykańskiej Polonii i najmroczniejszych zakamarkach ludzkiej duszy.Po wyjściu z więzienia Teodor Rucki szybko pnie się po szczeblach gangsterskiej kariery. Bycie agentem tajnej policji i protegowanym samego Ala Capone to mieszanka wybuchowa, tym bardziej że przed Ruckim stoi karkołomne zadanie - doprowadzić do krwawej wojny gangów. Tylko że Rucki nie ma nic do stracenia. Jego żona Zosia została zamordowana, a nim kieruje jedno pragnienie: zemsta na ludziach, którzy w nagrodę za swoje zbrodnie znaleźli się na świeczniku. Żeby jej dokonać, on też będzie musiał dostać się na szczyt. Drogą ku zatraceniu.Napisana z filmowym rozmachem i w najlepszym literackim stylu opowieść o szalonej mafijnej karierze, krwawej vendetcie i cenie, jaką trzeba zapłacić za złudzenie sprawiedliwości.
Co łączy Matę ze św. Aleksym? Czemu, według Ryfy Ri, warto żyć w zgodzie ze swoim rytmem? Ile wspólnego mają Młody Simba i młody Werter? Piotr Szwed, nauczyciel języka polskiego w jednym z łódzkich liceów, doktor od poezji Leśmiana, a przy tym dziennikarz muzyczny zafascynowany współczesnym hip-hopem rozprawia się z mitem nudnych lekcji polskiego i dzieli autorską metodą nauczania. Znajdziecie tu doskonale znane nazwiska pisarzy i pisarek, poetek i poetów, wzmianki o ulubionych i znienawidzonych lekturach, wyjaśnienie ważnych pojęć, omówienie idei kluczowych dla kolejnych epok, a wszystko to połączone ze strofami utworów m.in. Pro8l3mu, Quebonafide czy Paktofoniki. Gwarantujemy: Takiej książki jeszcze nie było – sprawdzona na licealistach i licealistkach! Wychowałam się na Łonie, Fiszu i Pezecie, których inteligenckie kawałki potrafili docenić nawet dorośli. Na imprezach słuchaliśmy Borixona czy Tedego – ich nawijki o blantach znacznie mniej podobały się rodzicom. A my pragnęliśmy poważnej rozmowy o muzyce, która meblowała nam głowy! 20 lat później - nadal słucham hip-hopu - i zachwycam się książką Piotra Szweda, odbywającego z młodymi ludźmi rozmowy z moich marzeń. Justyna Suchecka
Wybierz się w podróż w czasie i odkryj wynalazki, które ZMIENIŁY ŚWIAT.Skąd wziął się w gniazdku prąd? Jak koło wpłynęło na nasze życie? Dlaczego na dnie Oceanu Atlantyckiego leżą kable? Poznajcie fascynujące pomysły, projekty i odkrycia, które wpłynęły na bieg historii!"Historia wynalazków. Moja pierwsza książka o odkryciach" to kolejna część serii, w ciekawy i piękny sposób prezentującej naukowe zagadnienia. Doskonała dla dzieci, które wolą fakty od fikcji. Książka rozbudzi ciekawość młodszych czytelników, a dla nauczycieli i nauczycielek, rodziców, babć i dziadków będzie wsparciem w codziennych zmaganiach z pytaniami "A dlaczego...?", "Po co...?"Zabierz dziecko w fantastyczną czytelnicza podróż, w trakcie której nie sposób się nudzić, a ciekawe zagadnienia po prostu same wchodzą do głowy! Na końcu każdego tomu, znajdziecie słowniczek przydatnych pojęć, do którego można w każdej chwili wrócić.W serii "MOJA PIERWSZA KSIĄŻKA O" autorstwa Catherine Barr i Steve'a Williamsa z dynamicznymi i pełnymi humoru ilustracjami Amy Husband, w tłumaczeniu Agnieszki Walulik, ukazały się dotychczas:"Historia życia. Moja pierwsza książka o ewolucji""Historia kosmosu. Moja pierwsza książka o wszechświecie"Seria dla dzieci w wieku 4-8 lat."Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak powstały wszystkie niesamowite przedmioty, które nas otaczają? Czego możemy dokonać dzięki pomysłom ludzi, którym chciało się marzyć i realizować swoje idee? Ta książka pokaże Wam świat właśnie od tej niezwykłej strony."Kamil Wójcicki |Z głową w gwiazdach"Podobało mi się najbardziej o szczepionkach. Czarna ospa, brr!"Klara, lat 5"Jednak ludzie to są sprytni"Michał, lat 7A co o poprzednich książkach w serii mówią nasi pierwsi mali czytelnicy?"Ta książka to dla mnie odkrycie skąd się wziął człowiek."Dobrusia, lat 6"Teraz już wiem czemu woda jest tak ważna, to tam się wszystko zaczęło."Miłosz, lat 6"O, tu są takie ładne kolorowe rybki. Jedne wyglądają jak skarpetki!"Kubuś, lat 5"Mamo, przeczytaj mi jeszcze raz!"Anastazja, lat 6"Fajnie, że już wiem skąd wzięły się małpy."Marcelina, 4 lataKsiążkę polecają: Crazy Nauka, Aktywne czytanie, Świerszczyk Reporter, Świerszczyk.
Wyprawa przez zekranizowany kraj i filmy, które go kreują.Którędy przebiega granica rzeczywistości i fikcji? Czy w Ameryce można ją dostrzec, wyznaczyć? Kto tu kogo okłamuje? Czy to Hollywood wciska Ameryce kit? A może Ameryka jest zmyśleniem, które Hollywood ekranizuje? "Żeby żyć, opowiadamy sobie historie" - napisała Joan Didion. W Ameryce, bardziej niż gdzie indziej, historie opowiada się na ekranie. Żeby żyć, Ameryka karmi się swoim kinem. You are what you eat.Sprawczości amerykańskiego mitu Maciej Jarkowiec przyglądał się w dwóch poprzednich książkach:Powrócę jako piorun. Krótka historia Dzikiego Zachodu iRewolwer obok Biblii. W co wierzy Ameryka. WNa bulwarach czyhają potwory ponownie podąża tym tropem.Za pomocą reportażu, eseju, legendy, zapisków z podróży, wspomnień i anegdot snuje fascynującą, osobistą opowieść o sekretnym Hollywood: o wydarzeniach za kulisami największego przemysłu filmowego świata, które ukształtowały naszą zbiorową wyobraźnię. Hollywood okazuje się kluczem do zrozumienia USA i jego miejsca we współczesnym świecie - jako Imperium, kolosa na glinianych nogach i kraju, w którym prezydentami zostają aktorzy grający w podrzędnych westernach i biznesmeni o szemranej reputacji.
SAM MOŻESZ WSZYSTKO, W GRUPIE JESZCZE WIĘCEJ!Zabawna i poruszająca opowieść o zaufaniu, wsparciu i sile zespołu. Bo razem można pokonać największe słabości. Nawet wtedy, gdy pokusa jest naprawdę blisko.Czwórka zmagających się z uzależnieniem alkoholików, aby uratować swój zadłużony ośrodek terapeutyczny, podejmuje się karkołomnej misji: przemycenia przez całą Polskę ładunku nielegalnego spirytusu. A żeby nie przerywać leczenia, drużyna porywa w trasę swojego terapeutęPodróż, już na starcie obarczona ryzykiem, okazuje się jeszcze bardziej niebezpieczna, gdy na trop transportu wpada bezwzględna gangsterka zwana Celniczką. Czy Leszkowi, Wioli, Dominikowi, Karolinie i Wojtkowi uda się dowieźć gorący towar na miejsce i ujść z życiem? I przede wszystkim - czy zdołają zapanować nad swoimi słabościami?Czy śmiech może oczyszczać i uwalniać? Może, co pokazuje ta zaskakująca historia grupy AA, która staje się Drużyną AA. Pod płaszczykiem awanturniczej komedii autorzy pokazują, jak wyjść poza swój głęboko skrywany problem i otworzyć się na drugiego człowieka. Jak działać razem. Polecam. Danuta StenkaFilm pod tym samym tytułem w reżyserii Daniela Jaroszka - twórcy hitu Johnny - w gwiazdorskiej obsadzie w kinach już 20 września.
Poznajcie sprytną, mądrą i uroczą świnię Malwinę! Zwierzęta z Lasu Kabackiego nie spodziewają się, że wiosna przyniesie tyle przygód. Wszystko za sprawą tajemniczej postaci, która pewnego dnia pojawia się wśród nich. Świnia Malwina wprawdzie nie umie znajdować jedzenia, ale za to potrafi robić zaskakujące rzeczy! Niestety, grozi jej wielkie niebezpieczeństwo. Zwierzaki na czele z dzikiem Dzikusem ruszają z pomocą nowej przyjaciółce. Czeka je wyprawa przez całą Warszawę – pełna niespodzianek, odkryć i wyzwań. Trzymajcie za nich kciuki! Czy ratując jedną świnkę, można uratować cały świat? Trochę tak, a już na pewno można przywrócić wiarę w przyjaźń, solidarność i potęgę wzajemnej pomocy. KATARZYNA KASIA, filozofka, publicystka, wykładowczyni na warszawskiej ASP Wiem już, co zrobić, żeby udała się Wielka Akcja Ratowania Wszystkich Świń. Ludzie muszą po prostu przeczytać tę książkę! DARIUSZ GZYRA, filozof, działacz społeczny, autor książki „Dziękuję za świńskie oczy. Jak krzywdzimy zwierzęta” Ta przepiękna opowieść przypomina, że każda żywa istota – człowiek czy zwierzę – zasługuje na bezpieczne i wolne życie. To książka ucząca szacunku oraz empatii, ale także terapeutycznie oswajająca poczucie bycia innym. Jej łagodna forma sprawia, że będzie idealna zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. MAJA OSTASZEWSKA, aktorka, aktywistka Zwierzęta z Lasu Kabackiego po raz kolejny przypominają, jak ważna jest tolerancja, otwartość i wzajemna życzliwość. A ich nowa towarzyszka uczy pozytywnego myślenia! Wzruszająca opowieść o międzygatunkowej przyjaźni dostarczy okazji do rozmów z dziećmi o problemach współczesnego świata. EMKA KOWALSKA, Obibboki.pl Filozof i znawca stoicyzmu Krzysztof Łapiński, autor uwielbianego przez dzieci i rodziców „Dzika Dzikusa”, w historii z życia leśnych zwierząt znów porusza ważne i aktualne tematy: skomplikowanych relacji ludzi i zwierząt oraz współodpowiedzialności za losy innych. Autorką baśniowych ilustracji jest Marta Kurczewska. Książkę polecają: Fundacja Viva! Magazyn Vege, Czas Dzieci, Obibooki.pl „Świnia Malwina” to nowa opowieść w której występują bohaterowie znani dzieciom książki „Dzik Dzikus”, nominowanej w 2021 roku do nagrody Literacja Podróż Hestii. Obie książki można czytać oddzielnie lub jako podserię w serii Zwierzaki. O serii Zwierzaki: „Świnia Malwina” to siódmy tytuł w serii Zwierzaki. Młode czytelniczki i czytelnicy poznają w niej trzymające w napięciu opowieści ze świata zwierząt - pełne przyrodniczych ciekawostek, a jednocześnie inspirujące do rozmyślań na ważne, uniwersalne tematy. Dotychczas w serii ukazały się książki: „Lolek” Adama Wajraka, il. Mariusz Andryszczyk „Ambaras” Tomasza Samojlika, il. Elżbieta Wasiuczyńsla „Wojtek” Wojciecha Mikołuszki, il. Małgorzata Dmitruk „Dzik Dzikus” Krzysztofa Łapińskiego, il. Marta Kurczewska „Tarmosia” Tomasza Samojlika, il. Ania Grzyb „Bercia i Orson” Tomasza Samojlika, il. Elżbieta Wasiuczyńska WIĘCEJ O TWÓRCACH: Krzysztof Łapiński Filozof, tłumacz, dziennikarz, zajmujący się filozofią starożytną i etyką ekologiczną. Autor książek naukowych oraz kultowego tłumaczenia „Rozmyślań (do samego siebie)” Marka Aureliusza. Autor uwielbianej przez dzieci i rodziców książki „Dzik Dzikus”, nominowanej w 2021 r. do prestiżowej nagrody Literacka Podróż Hestii. Wraz z żoną Julią, córką Hanią oraz psem Platonem mieszka w pobliżu warszawskiego Lasu Kabackiego. Marta Kurczewska Miłośniczka kawy, kotów i komiksów. Współpracuje w wieloma wydawnictwami, tworząc charakterystyczne ilustracje techniką gwaszu i akwareli. Prócz „Świni Malwiny” i „Dzika Dzikusa” zilustrowała m.in. obsypaną nagrodami „Mirabelkę” Cezarego Harasimowicza, serię o Wikingu Tappim autorstwa Marcina Mortki, czy serię o Dusi i Psinku Świnku autorstwa Justyny Bednarek.
Czy wiesz, że z chorobami tarczycy można żyć pełnią życia? Lidia Wójcik i Kamila Bogucka, dwie wyjątkowe pacjentki i zarazem współautorki ogólnopolskiego projektu "Ogarnij hashimoto", dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w tej przystępnej, pełnej empatii książce, która stanie się Twoim osobistym przewodnikiem po świecie zdrowia tarczycy. Na bazie swoich doświadczeń z gabinetów lekarskich, psychodietetyków, specjalistycznych szkoleń itd. stworzyły projekt edukacyjny, a następnie książkę, w której prostym językiem tłumaczą, jak można sobie pomóc, na co zwrócić uwagę, gdy objawy nie mijają, jakie wykonać badania w oczekiwaniu na wizytę u specjalisty, jak komponować dietę, jak schudnąć, co trenować, jak poprawić swoje życie seksualne i dlaczego koniecznie trzeba zadbać o kondycję psychiczną. To poradnik, który pomoże Ci zrozumieć, jak skutecznie minimalizować objawy chorób tarczycy i poprawić swoje samopoczucie.Lidia i Kamila, dzięki swojej unikalnej umiejętności mówienia o trudnych medycznych tematach w sposób prosty i przystępny, prowadzą Cię krok po kroku, pokazując, że życie z chorobami tarczycy nie musi być pełne wyrzeczeń i trudności. Podkreślają, że z hashimoto, niedoczynnością i innymi chorobami tarczycy można żyć i czuć się dobrze oraz motywują do walki o swoje zdrowie. Ta książka to więcej niż tylko poradnik - to zaproszenie do lepszego, zdrowszego jutra.Dzięki tej książce dowiesz się:Jak możesz sobie pomóc i doprowadzić chorobę do remisji.Dlaczego, pomimo przyjmowania hormonu, ciągle czujesz się źle.Jak obniżyć TSH i zoptymalizować poziom hormonów tarczycy.Jak obniżyć przeciwciała i dlaczego warto sprawdzać ich poziom.Jak prawidłowo przyjmować hormon.Jak poradzić sobie ze zmęczeniem, mgłą mózgową, wypadaniem włosów i innymi objawami.Jakie choroby idą w parze z Hashimoto i niedoczynnością, a możesz o nich nie wiedzieć.Dlaczego warto się suplementować i jak niedobory wpływają na nasze samopoczucie.Gdzie szukać źródła choroby.Jakie badania zrobić, gdy objawy nie mijają.Jak poradzić sobie ze spadkami nastroju oraz stanami depresyjnymi.Jak dietą można wyciszyć stan zapalny.Jak komponować posiłki.Jak poprawić swój metabolizm i poradzić sobie z nadmiernymi kilogramami.Jak ćwiczyć, aby wspierać organizm.Jak poradzić sobie z niskim libido.Jak emocje i stres wpływają na rozwój choroby.Jak przygotować się do ciąży.
Beauregard „Bug” Montage wierzy, że udało mu się zerwać z dawnym życiem. Nie jest już bezwzględnym przestępcą i najszybszym kierowcą na wschodnim wybrzeżu Stanów, ale skromnym mechanikiem samochodowym. Prowadzi warsztat, a po godzinach jest kochającym mężem i ojcem. Bug gra według reguł i… wszystko wskazuje na to, że sromotnie przegra. Kiedy rachunki na jego biurku zaczynają się piętrzyć i rodzinie Montage’ów grozi utrata warsztatu i domu, Bug dostaje propozycję nie do odrzucenia. Chodzi o prostą fuchę. Wystarczy znowu wsiąść za kierownicę i złamać prawo. Łatwa kasa, prawda? Jest tylko jeden problem: adrenalina uzależnienia, a Bug wciąż najlepiej czuje się tam, gdzie zapach benzyny miesza się z zapachem strachu. „Asfaltowa pustynia” jest przejmującą i pełną rozmachu opowieścią o człowieku przypartym do muru przez biedę, uprzedzenia rasowe i swoją przestępczą przeszłość. S.A. Cosby to obecnie jedno z najważniejszych nazwisk na literackiej mapie Ameryki. Pisarz, który godzi ze sobą tradycję brutalnej powieści gatunkowej, pełnej ludzi marginesu, gangsterów i przemocy, z artystycznym realizmem. W jego prozie jak w soczewce widać los jednostki wrzuconej w tryby historii i nierównych stosunków społecznych. Zakochałem się w Asfaltowej pustyni S.A. Cosby’ego. Wszystko, co musiciewiedzieć o tym rozpędzonym, ostrym thrillerze, zawiera się w powiedzeniu: „Dużo gazu i sprzęgło od razu” Stephen King Brutalne napady, wypasione fury i amerykańska bieda taka, że aż piszczy– oto, co gwarantuje wartką akcję i sugestywną atmosferę w tej bajecznieskrojonej opowieści „Boston Globe”
Artystki burzą stary świat.Nieznane historie polskich malarek w legendarnej dzielnicy Paryża.W Warszawie i Krakowie nie tylko zabraniano im portretowania nagich modeli, ale nawet malowania obrazów historycznych. Ówcześni artyści - z Matejką na czele - uważali, że malarstwo jest wbrew naturze kobiety. Najodważniejsze wsiadały więc w pociąg do Paryża, by tam uczyć się, rozwijać i spełniać marzenia o karierze.W dzielnicy Montparnasse, stolicy artystycznego świata, żyło blisko dwieście Polek-artystek. Malowały, ale i kochały, przeżywały życiowe dramaty i uniesienia, nierzadko przymierając głodem.Ciężko pracowały, nie godząc się na wykluczenie ze świata sztuki. Anna Bilińska-Bohdanowicz, jako pierwsza polska malarka cieszyła się międzynarodową karierą; Alicja Halicka, ukrywająca swą twórczość przed mężem, znanym malarzem, stała się cenioną kobietą-kubistką; obrazy Meli Muter, przyjaciółki Władysława Reymonta i R.M Rilkego, ulubionej portrecistki paryskich elit międzywojnia, zmarłej w nędzy i zapomnieniu, dziś poszukiwanie są przez muzea i kolekcjonerów na całym świecie.Żyły wreszcie jak chciały. Maria Dulębianka, propagatorka równouprawnienia kobiet, została partnerka życiową Marii Konopnickiej. Aniela Pająkówna utrzymywała ojca jej córki, Stanisława Przybyszewskiego, niewiernego kochanka. Irena Reno, bezpruderyjna, umiejąca cieszyć się życiem, nie bała się żyć w trójkącie z dwoma mężczyznami.Sylwia Zientek dotarła do unikalnych, często nigdy niepublikowanych materiałów, na których oparła tę napisaną z pasją i miłością książkę. Jej tłem są niezwykle burzliwe czasy: od zaborów, przez trudy wojny 1914-1918, szaleństwo lat 20., niepokój lat 30., tragedię II wojny światowej.
Wydaje nam się, że wiemy, jak wygląda państwo autokratyczne: na czele stoi wszechmocny przywódca. Kontroluje on policję polityczną. Policja grozi ludziom przemocą. Są źli kolaboranci i kilku odważnych dysydentów. Ale w XXI wieku rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Dziś autokracja to nie jeden dyktator, ale wyrafinowane sieci złożone z podatnych na korupcję struktur finansowych, technologii nadzoru i profesjonalnych propagandystów. Te nowoczesne reżimy rządzą dziś Chinami, Rosją, Iranem i wieloma innymi krajami. Do tego powiązane są one licznymi interesami. Skorumpowane firmy w jednym kraju współpracują ze skorumpowanymi firmami w innych. Policja w jednym autorytarnym kraju może uzbrajać i szkolić policję w innym, a propagandyści dzielą się zasobami i tematami, wbijając ludziom do głów te same wiadomości o słabości demokracji, złej Ameryce i Unii Europejskiej. Ani międzynarodowa krytyka ani sankcje gospodarcze nie są już skutecznymi sposobami na autokratów. Nawet masowe ruchy opozycyjne, od Wenezueli przez Hongkong po Moskwę, mają dziś znacznie utrudnione zadanie. Członków „koncernu autokracja” nie jednoczy bowiem ideologia, taka jak komunizm, ale pragnienie władzy, bogactwa i bezkarności. W swojej bardzo aktualnej i przejmującej książce Anne Applebaum - laureatka Nagrody Pulitzera, bestsellerowa autorkaNew York Timesa, publicystkaThe Atlantic - wzywa demokratyczne rządy oraz nas samych do fundamentalnej przemiany polityki i wartości w celu zwalczania nowego rodzaju zagrożenia.
Śmiertelne niebezpieczeństwo to chleb powszedni dla tajnych agentów. Nawet tych nastoletnich, którzy dopiero uczą się fachu.Próba obalenia rządu i zamach w stolicy? Do wychodzenia z takich opresji adepci Akademii Szpiegostwa CIA już się przyzwyczaili. Kiedy jednak zagrożone jest życie najbliższej rodziny Bena Ripleya, robi się poważnie Kto stoi za zamachem na centralę CIA? Czy Croatoan, enigmatyczna organizacja fanatyków z czasów kolonialnych, naprawdę istnieje? Komu można zaufać, a kto okaże się zdrajcą?Tajemnice państwowe (i sekrety rodzinne), wybuchy (dużo wybuchów!), tajne szyfry i kogut trojański - nowa część bestsellerowej Szkoły szpiegów to jak zawsze pełna przygód ostra jazda bez trzymanki!
Prawda nie jest tym, w co chcemy wierzyć. Ukryty dom w Beskidach, łowca serc i trop, który wciągnie detektywa Krzyża w szpony sekretnej organizacji.
Prywatny detektyw Norbert Krzyż ma pecha. Klient, który chciał mu przekazać poufne informacje, został bestialsko zamordowany. Chłopak był zamieszany w handel narkotykami i opowiadał Krzyżowi o Czarnym Domu, w którym giną ludzie. Pogrążony w osobistych problemach detektyw nie ma ochoty zadzierać z policją i gangsterami. Jednak na prośbę siostry zamordowanego rozpoczyna nieoficjalne śledztwo.
Krzyż będzie musiał stawić czoła tajemnicom z przeszłości i ludziom, którzy nie cofną się przed niczym, aby ich sekrety nie wyszły na jaw. Co kryją mroczne zbocza Pilska?
W drugiej części serii kryminalnej osadzonej w Beskidzie Żywieckim autor świetnie przyjętego „Strażnika jeziora” z jeszcze większą finezją wciąga nas w świat powieści noir. Z każdą stroną coraz mocniej kibicujemy głównemu bohaterowi serii, detektywowi Norbertowi Krzyżowi. Niepokornemu, działającemu na nerwy policji i obdarzonemu specyficznym poczuciem humoru. Przede wszystkim jednak nieugiętemu.
„W tej historii autor serwuje wszystko, co lubię: jest nieustępliwy detektyw, mroczna tajemnica osadzona w przeszłości, napięcie, ciekawe dialogi i satysfakcjonujące rozwiązanie zagadki. Trudno oderwać się od lektury.” – poleca Mieczysław Gorzka.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?