Książka, którą trzymasz właśnie w ręku powstała po to, aby spowodować wzrost świadomości adeptów oraz osób, które chcą nauczyć się tego, jak skutecznie obronić siebie lub swoich bliskich. Byłbym hipokrytą, gdybym obiecał, że dzięki niej nauczysz się bronić. Byłbym kłamcą, gdybym dał Tobie gwarancję skuteczności w konfrontacji z agresorem. Liczę jednak, że wiedza, którą nabędziesz dzięki lekturze dalszej części tej publikacji będzie cenną pomocą w treningu, że pozwoli zrozumieć reakcje, mechanizmy i zasady niezbędne do zwycięstwa w konfrontacji obronnej.
Życzę Ci, Drogi Czytelniku przyjemnej lektury oraz tego abyś nigdy nie stanął przed koniecznością walki o swoje zdrowie czy życie.
„Lepiej być wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem na wojnie”
Autor
Umiejętność skutecznej samoobrony to nie to samo, co sztuka walki. Niniejsza książka prezentuje warunki i możliwości działań zapobiegawczych już w samym zarzewiu niebezpiecznych sytuacji, właściwie nim jeszcze cokolwiek się wydarzy. Autor przedstawia też kilka prostych technik pozwalających odeprzeć atak napastnika.
Książka, z pewnością okaże się nieocenionym źródłem wiedzy i pomoże niejednej osobie.
Jest to pozycja jakiej nie ma jeszcze na żadnej półce specjalistów od samoobrony.
dr Grzegorz Kuzara
trener klasy mistrzowskiej w zakresie ju jutsu, 6 dan ju jutsu, instruktor samoobrony
Nauka samoobrony to złożony proces. Bardzo się cieszę że mamy na rodzimym rynku pozycję, która nie jest tylko katalogiem technik, ale omawia również prawne, psychologiczne czy fizjologiczne aspekty samoobrony. Polecam nie tylko instruktorom, ale wszystkim którzy poważnie myślą o swoim bezpieczeństwie.
Przemysław Piwowarski - instruktor Filipino Martial Arts, Krav Maga, oraz Taktyki i Technik Interwencji.
Marcin jest jednym z nielicznych instruktorów, którzy mogą się wiarygodnie wypowiadać na temat samoobrony, a przy tym wytknąć błędy. W tej książce zrobił to na mistrzowskim poziomie. Uważam, że zrobił kawał dobrej roboty.
Zbigniew Struk Sensei, Yawara, ESDS, Judo, Jiu-Jitsu
Książkę tę polecam wszystkim, którzy są zainteresowani realną samoobroną, bez "czarów" i udziwnień.
Paweł Kijańczyk Sifu, Choy Li Fut Kung Fu
(...) Autorzy skonstruowali i napisali książkę według własnej koncepcji. Istotne jest stwierdzenie, że wykonali podjęte zadanie w zgodzie z zasadami metodologicznymi prasoznawstwa. Wzbogacili wyniki badań nad prasą sportową podejmowane w Polsce niezbyt często. Zbadali jej tylko fragment tematyczny, ale w sposób całościowy. Skupili się na latach 1956–2006 i dziejach sportu pięściarskiego. Scharakteryzowali ukazujące się kolejno miesięczniki zatytułowane „Ring Wolny” (1956–1957), „Boks” (1958–1990), „Bokser” (1990–2004) oraz „Bokser-Ring” (2004–2006). Wybór autorów dotyczył dyscypliny, która po drugiej wojnie światowej spełniała fundamentalną rolę w badaniu pozycji sportu w Polsce (...).
fr. recenzji prof. Krzysztofa Wasilewskiego
Ostrzeżenie !
A więc to było tak, że pisaliśmy poradnik a wyszedł prawie horror.
Zatem kilka słów przestrogi (żebyś nie mówił, że nie ostrzegaliśmy).
W treści znajdziesz Czytelniku galerię wypaczeń, okrutnych (w swej niby nieuchwytności) narzędzi i metod, jak zniewolić jednostkę i zrobić z niej zakładnika, jeszcze na dodatek uzależnionego od fake newsów.
Z łatwością zauważysz, jak stosowana jest przemoc przez dezinformację i manipulację, w stosunku do bezbronnych, którzy nie znają jej metod.
Może się zdarzyć, że czytając ten poradnik z Twoich ust będzie chciał się wyrwać niemy krzyk „JPDL”, to może być reakcja, gdy zauważysz bardzo cieniutką granicę między faktami a fikcją, gdzie dezinformacja pomaga ją przekroczyć.
Ten poradnik opisuje jak dokonywane są przemiany społeczno – obyczajowe dzięki m.in. dezinformacji.
Dezinformacja jest już tak totalna, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak głęboko w tym siedzi i właśnie takie poradniki jak ten dają nadzieję, że można jeszcze tą swoją wolność krytycznego i realistycznego spojrzenia uratować.
Czytelniku, zwracaj w życiu uwagę na szczegóły, z nich bowiem głównie składa się życie.
Szczegóły, detale, których znaczenie ten poradnik właśnie podkreśla jako ważnych w kontekście rozprawienia się z dezinformacją .
Czasami będziesz musiał (w prawdziwym życiu, poza poradnikiem) wcielić się w rolę detektywa, aby odgadnąć, czy coś jest dezinformacją czy faktem. To zawsze się opłaca, choć dezinformatorzy zrobią wszystko, żeby Cię od tego odwieść.
Poradnik może także wstrząsnąć, kiedy zaczniesz odkrywać, że prawda nie jest prawdą, ideał nie jest ideałem, wartość nie jest wartością, a twoja codzienność jest kreowana przez innych.
I żeby nie straszyć dalej- kilka słów o tym, że toksyczna rzeczywistość serwowana przez dezinformację skutkuje zatracaniem więzi społecznych, wzajemnym atakowaniem, podziałami i już wiesz jak to dalej jest… Wykorzystanie dezinformacji skutkuje tworzeniem się nowego porządku, który bazuje na bezlitosnym wykorzystaniu społeczeństw.
Ten poradnik jest w znacznej części o mrocznej stronie ludzkości.
W treści znajdziesz także nową teorię ewolucji od homo sapiens do Mniemaniuszy. No i być może zechcesz kiedyś policzyć, ile razy w ciągu dnia jesteś okłamywany lub są to próby okłamania (miej pod ręką kalkulator).
I coś budującego na koniec: ucieczka z niewoli fake newsów może być trudniejsza niż z prawdziwego więzienia, ale jest dzięki temu poradnikowi możliwa.
Do zobaczenia w wolnym świecie.
Dora Menzel (1874-1951), niemiecka nauczycielka gimnastyki i tańca, była gorąca orędowniczką wychowania fizycznego, a w szczególności gimnastyki artystycznej. Jej zajęcia „nagiej gimnastyki” cieszyły się ogromną popularnością wśród dziewcząt. Ze względu na swoje pochodzenie (częściowo żydowskie) od połowy lat 30. aż do zakończenia II Wojny Światowej była zmuszona ukrywać się. Po wojnie ponownie otworzyła swoją szkołę, która istniała do 1951 roku.
Dzisiaj przedstawiamy naszym Czytelnikom jedno z jej zapomnianych dzieł: „Kulturę ciała kobiecego”, które zostało wydane w Polsce w 1925 roku w pięcioczęściowej serii broszurek. Możemy się jedynie domyślać, że trudność w zdobyciu oryginalnych wydań związana jest z bardzo odważnym – jak na tamte lata – sposobie przedstawiania ćwiczeń. Prawdopodobnie większość tych książeczek została zniszczona, ponieważ dziewczęta prezentujące ćwiczenia, wykonują je nago.
UWAGA! Publikacja zawiera nagie postaci kobiet. Książka przeznaczona jest dla odbiorców pełnoletnich.
Władysław Osmólski - lekarz i pułkownik Wojska Polskiego, teoretyk wychowania fizycznego. Działacz niepodległościowy, brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej. W latach 1926–1929 był dowódcą Centralnej Wojskowej Szkoły Gimnastyki i Sportów w Poznaniu. Doprowadził do powstania Centralnego Instytutu Wychowania Fizycznego w Warszawie i w latach 1929–1931 był jego pierwszym dyrektorem i wykładowcą.
Pełnił różne funkcje w organizacjach i urzędach sportowych. W 1924 roku był kierownikiem polskiej reprezentacji narodowej na Igrzyskach Olimpijskich.
Propagował sport i wychowanie fizyczne zarówno w wojsku, jak i wśród młodzieży, uważając, że jest to środek o wielkim znaczeniu wychowawczym.
W drugiej części zbioru jego prac, pragniemy zaprezentować:
? Lekka Atletyka (1920)
? Zaniedbane Drogi Wychowawcze (1928)
„Podręcznik zapaśnictwa” autorstwa francuskiego zapaśnika J. Clere, w przekładzie R. Walczaka ukazał się w 1907 roku. W publikacji tej opisana została francuska szkoła zapasów. Charakteryzuje się ona ograniczeniem stosowania dozwolonych technik do rzutów oraz chwytów powyżej pasa. Rzuty za pomocą nóg oraz duszenia są technikami zabronionymi.
Oryginalną pozycję uzupełniliśmy o kilkanaście grafik przedstawiających mistrzów zapaśnictwa z początku dwudziestego wieku.
„(...) „Ko-Ko-Ro” oznacza to wszystko, co w pojęciach zachodnich łączy się z pojęciami „ducha”, „odwagi”, „uczucia”, „stanowczości”, „wewnętrznego znaczenia”, „istoty rzeczy”, „serca”. Wyraz ten jest właściwie nie do przełożenia w jednym słowie, a jako tytuł zapowiada tylko, iż twórca nie zadowolił się przedstawieniem zewnętrznej skorupy życia, lecz sięgnął do jądra. (...)”
Takiej książki o kaliskim sporcie jeszcze nie było!
Blisko 800 stron w dwóch tomach, 32 sylwetki znakomitych kaliskich pięściarzy, obfity materiał zdjęciowy – to efekt pracy Janusza Stabno, kaliszanina, pasjonata i znawcy boksu, autora wielu publikacji z tej dziedziny sportu. Zebrany w niej materiał jest w prostej linii sumą licznych spotkań z głównymi bohaterami publikacji i wielu godzin spędzonych w bibliotecznych salach podczas prac związanych z kwerendą.
Patronat medialny nad książką objął portal specjalistyczny www.bokser.org.
W pierwszym tomie:
I. Wielcy Nieznani część I
Walenty Pietrzak
Stanisław Szrajter
II. Wielcy Nieznani po 1945
Ryszard Mańka
Wacław Ścigała
Władysław Obała
Adam marian Walczak
Józef Jaworowicz
Tadeusz Kołodziejski
III. W Mistrzowskiej Glorii
Tadeusz Grzelak
Jan Sobolewski
Włodzimierz Caruk
Piotr Marcinkowski
Bolesław Wosik
Les Bubka jest oddanym praktykiem “pustej dłoni” od ponad dwudziestu lat.
Jest założycielem LB Posture Training, w którym łączy sztukę Karate z treningiem personalnym, aby pomagać ludziom.
Les ma doświadczenie w prowadzeniu projektów we współpracy z organizacjami charytatywnymi, zajmującymi się zdrowiem psychicznym oraz innymi instytucjami, wprowadzając Karate jako narzędzia pomagające budować pewność siebie, poczucie własnej wartości i aktywność fizyczną wsród nieuprzywilejowanych członków społeczności.
„Silni i troskliwi ludzie są filarami społeczeństwa, a Karate pomaga im kultywować te cechy.“
„Jest to maksyma, którą Les rozwinął podczas swojej życiowej podróży. Niespokojny Czarny Pas opisuje przemianę szczęśliwego dziecka w niespokojnego nastolatka, który odkrył korzyści płynące z japońskiej sztuki Karate i jego walki o pokonanie lęku.“
„Jest to lekka, zabawna i łatwa do odczytania książka, która porusza temat zdrowia psychicznego i jego wpływu na życie młodego mężczyzny, który próbuje zrozumieć swoje uczucia.“
"Mogłoby się na pierwszy rzut oka zdawać, że miłość ma w Japonii o wiele mniejsze znaczenie niż na Zachodzie; częściowo z powodu odmiennej budowy społeczeństwa na Wschodzie a także dzięki zawieraniu za pośrednictwem rodziców wczesnych małżeństw między dziećmi, co zapobiega wielu przykrościom.
?Z drugiej strony samobójstwa z miłości nie są rzadkie, główną ich cechą jednakże jest, że ofiarą ich padają zwykle dwie osoby. (…) Oczywiście znajdują się też czcigodne i szanowne wyjątki, to jednak znaleźć można przeważnie tylko na prowincji. (…)
?Znałem taki wypadek — wolę jednak spróbować opowiedzieć miłosną tragedię skromnej pary kochanków w pewnej wiosce jednej ze wschodnich prowincji Japonii."
Dlaczego interwencja fizyczna? Bo nikt o tym nie mówi. Bo nie przygotowuje się komplementarnie przyszłej kadry placówek dla nieletnich. Bo nie mówi się o tym, a pracownicy zmuszeni są stosować środki przymusu. Bo nie opracowano standardów wprowadzania interwencji fizycznej w sposób bezpieczny dla wszystkich. Bo potrzeby są duże i by pełnić profesjonalnie swoją rolę w placówce, należy otrzymać narzędzia do tego. Wiedza i umiejętności czekają na wyciągnięcie ręki.
Poradnik napisany przez PRAKTYKA!
Alfred Hamburger - naczelnik śląskiego oddziału Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" był gorącym propagatorem wychowania fizycznego wśród dzieci i młodzieży. Był nauczycielem WF-u i uprawiał m. in. zapasy, sporty siłowe i gimnastykę.
W niniejszej publikacji znajdziemy:
- Gry ruchowe;
- Ćwiczenia na drabinie i na kółkach;
- Wskazówki do gimnastyki wychowawczej dla użytku nauczycieli;
- Ćwiczenia z oporem współćwiczących;
- Wzory igrzysk i piramid wolnych
Prof. Eugeniusz Piasecki jest jednym z pionierów wychowania fizycznego w Polsce a przede wszystkim prekursorem nauki o kulturze fizycznej.
Był lekarzem, pedagogiem i teoretykiem, Dyrektorem Studium Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Poznańskiego oraz redaktorem czasopism naukowych. Popularyzował na terenie Polski idee skautingu i harcerstwa.
Jest patronem poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
„Dzieje wychowania fizycznego” prezentuje nam genezę wychowania fizycznego. Jest to jedno z najważniejszych dział prof. Piaseckiego, które pragniemy zaprezentować naszym Czytelnikom.
Książka wydana w ramach programu "Ochrona zabytków piśmiennictwa poświęconego kulturze fizycznej"
Oddajemy w ręce Czytelników instrukcję autorstwa Generała Ludwika Mierosławskiego.
Generał Ludwik Mierosławski należy do najwybitniejszych teoretyków i praktyków powstańczych w historii naszego Państwa. Był wybitnym teoretykiem - autorem wielu prac o tematyce militarnej, ale przy tym również bardzo dobrym taktykiem i strategiem.
Uczestnik powstania listopadowego, wielkopolskiego i dyktator powstania styczniowego.
Władysław Osmólski - lekarz i pułkownik Wojska Polskiego, teoretyk wychowania fizycznego. Działacz niepodległościowy, brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej. W latach 1926–1929 był dowódcą Centralnej Wojskowej Szkoły Gimnastyki i Sportów w Poznaniu. Doprowadził do powstania Centralnego Instytutu Wychowania Fizycznego w Warszawie i w latach 1929–1931 był jego pierwszym dyrektorem i wykładowcą.
Pełnił różne funkcje w organizacjach i urzędach sportowych. W 1924 roku był kierownikiem polskiej reprezentacji narodowej na Igrzyskach Olimpijskich.
Propagował sport i wychowanie fizyczne zarówno w wojsku, jak i wśród młodzieży, uważając, że jest to środek o wielkim znaczeniu wychowawczym.
W pierwszej części zbioru jego prac, pragniemy zaprezentować:
? Wychowanie fizyczne w Polsce (1932)
? Zabawy i gry ruchowe dla wojska (1922)
? Rola sportu w wychowaniu etycznym (1922)
Jedno z dzieł Irvinga Hancocka, amerykańskiego pisarza, dziennikarza i korespondenta wojennego, przedstawiające popularną w początku XX wieku sztukę Dżiu-dżitsu.
Czytelnicy mogli się już zapoznać z książką kierowana do kobiet („Japoński system trenowania ciała dla kobiet”, wydawnictwo My Wojownicy, Wrocław 2020), tym razem grupą docelową autora została młodzież szkolna.
„Słabość fizyczna nie stanowi występku, o ile nie jest się w możności zapobiec temu, ale jest niemal zbrodnią przeciwko sobie samemu, jeżeli droga do zdrowia i siły jest otwarta, a jednakże omija się ją z lekceważeniem.”
Walerian Sikorski ppłk. Wojska Polskiego, wielki propagator wychowania fizycznego wśród młodzieży, organizator, komendant i instruktor Centralnej Wojskowej Szkoły Gimnastyki i Sportów w Poznaniu (do 1922 r. Główna Szkoła Wojskowa Gimnastyki i Sportów).
W 1940 r. Został zamordowany w Katyniu.
Drogi Autorze,
Chociaż wydawanie książek to niesamowita przygoda, która może przynieść wiele satysfakcji, nie jest jednak to łatwe. Nikt też nie zagwarantuje, że osiągniesz sukces, zarobisz miliony i będziesz sławny/a co najmniej jak King, Brown, Sapkowski czy Rowling.
W tej publikacji dowiesz się jakie są plusy i minusy różnych form wydawniczych, jak wydać książkę i nie przeinwestować, na co uważać i jakich błędów unikać.
Marcin Lepioszka
Przedsiębiorca, fundator Fundacji My Wojownicy i założyciel Wydawnictwa My Wojownicy. Pracoholik, nałogowy perfekcjonista pochłaniający przy tym hektolitry kawy. Mól książkowy, z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego, z zamiłowania trener, autor, dziennikarz. Ma alergie na twierdzenie, że czegoś nie da się zrobić.
Jarosław Lepioszka
Przedsiębiorca, student ekonomii, odpowiedzialny za działania marketingowe, sprzedaż detaliczną oraz obsługą klienta Wydawnictwa My Wojownicy. Nie ma określonych godzin pracy, ale nie ignoruje swoich obowiązków ani klienta.
Jedna z pierwszych wydanych w Polsce książek o tematyce Jiu Jitsu.
Zasady atletycznych ćwiczeń Jiu-Jitsu, poprawiające kondycję i siłę.
Zachowano oryginalną pisownię
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?