Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
W wyniku traumatycznej przeszłości Claudia boi się dotyku. Każdy jej dzień wygląda tak samo, ale przewidywalność i nuda dają jej poczucie bezpieczeństwa.
Kobieta stara się otaczać wyłącznie zaufanymi ludźmi, którzy jej nie skrzywdzą. Ma przyjaciela zdolnego wziąć na siebie każde jej cierpienie oraz przyjaciółkę próbującą przekonać ją do tego, że nie wszyscy są źli.
Jedyną terapią i stałym elementem życia Claudii jest bieg na bieżni w lokalnej siłowni. Właśnie tam wpada na Reda – wyjątkowo chamskiego i nieprzyjaznego mężczyznę lubiącego pastwić się nad słabszymi. Przynajmniej tak wydaje się Clo.
Ich początkowa niechęć powoli zaczyna przeradzać się w coś zupełnie przeciwnego. Jared postanawia zbliżyć się do dziewczyny i w ten sposób odkrywa jej tajemnicę, choć ta usilnie stara się ją zachować. To sprawia, że pragnie naprawić Clo i pomóc zabliźnić się ranom, z których wciąż sączy się krew.
Zamknij oczy to przepełniona emocjami historia o sile walki. Bohaterowie najpierw walczą przeciwko sobie, by zaraz potem walczyć wspólnie przeciwko całemu złu, które nieustannie próbuje wciągnąć Claudię w otchłań.
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Trzydziestodwuletni Robert pracuje w studiu fotograficznym w Krakowie. Pewnego popołudnia odwiedza go piękna, wyjątkowo smutna młoda kobieta, która prosi o wywołanie kilku starych zdjęć. Rutynowa prośba, rutynowe zajęcie, a jednak odmienia ono życie mężczyzny. Na jednej z fotografii dostrzega on bowiem tajemniczą postać, która od wielu lat prześladuje go w snach. Nie zna jej, nigdy jej nie spotkał, a jednak ma pewność, że przeznaczenie splotło jego los z losem tajemniczej, odzianej w żałobny strój kobiety.
Gdy właścicielka zdjęć nie pojawia się w studiu, Robert postanawia sam złożyć jej wizytę. W ten sposób trafia do Połańca, malowniczo ulokowanej wśród wzgórz i wrzosowisk wioski, nad którą góruje nadszarpnięty zębem czasu, lecz wciąż piękny, pałac rodziny Wilczyńskich. Od mieszkańców dowiaduje się, iż miejsce, w którym mieszka piękna nieznajoma, cieszy się złą sławą. Nawiedzany przez ciemne moce, omijany przez sąsiadów, stał się więzieniem młodej Ewy Wilczyńskiej, jej chorego brata, starej ciotki i dalekiego krewnego, którzy od wielu lat toczą walkę z losem o godne życie.
Robert, zafascynowany piękną Ewą i zaintrygowany obecnością swojej tajemniczej prześladowczyni na fotografii, postanawia za wszelką cenę zbliżyć się do mieszkańców pałacu. Aby to osiągnąć, decyduje się odegrać rolę łowcy duchów, nie wiedząc jeszcze, że oto przyjdzie mu się zmierzyć z siłą, która przekracza granice jego racjonalnego umysłu.
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
W 1937 roku, po niespodziewanej i bolesnej śmierci matki, młoda Anna przeprowadza się wraz z ojcem do Choczewa. Zrezygnowana i pełna obaw o swoją przyszłość, stara się odnaleźć w nowym miejscu, mając na uwadze dobro ukochanego ojca. Po kilku miesiącach poznaje Karla, młodego mężczyznę, który swoją naturalnością i ciepłem zdobywa jej serce. Rok później, jako małżeństwo, wspólnie planują przyszłość, marząc o własnym domu i powiększeniu rodziny. Ich marzenia spełniają się szybciej, niż się spodziewali, przynosząc im ogromne szczęście.
W nocy pierwszego września 1939 roku ich szczęście pęka jednak jak bańka mydlana. Karl zostaje powołany do wojska, a Anna, będąc w zaawansowanej ciąży, musi pogodzić się z nową, brutalną rzeczywistością. Na domiar złego jej przyjaciółka Debora, córka żydowskiego przedsiębiorcy, popada w poważne tarapaty. Z każdym kolejnym dniem nadziei na lepsze jutro ubywa, a życie Anny i Karla zostaje wystawione na ciężką próbę.
Choczewskie wichry to poruszająca opowieść o miłości, nadziei i walce o przetrwanie w obliczu wojennej zawieruchy, ukazująca losy zwyczajnych ludzi, których życie zostało zniszczone wraz z wybuchem drugiej wojny światowej.
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Ona
Rose wydaje się, że ma poukładane życie. Zdrada narzeczonego doprowadza ją jednak do pokoju hotelowego nieznajomego mężczyzny. Dziewczyna postanawia puścić to w niepamięć i żyć dalej, niemniej nie wszystko idzie tak, jak sobie zaplanowała.
Mężczyzna nie daje jej o sobie zapomnieć i wciąga ją w życie, którego się nie spodziewała.
Jedno jest pewne – będzie musiała walczyć o swoje szczęście.
On
Levi nigdy w życiu nie spodziewał się, że zwykła fascynacja może przerodzić się w coś więcej. Myślał, że gdy w końcu zaspokoi swoją fantazję, będzie mógł ruszyć dalej. Bardzo się mylił.
Co będzie w stanie zrobić, by ochronić tych, których kocha?
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Wszystko przez jeden przypadkowy pocałunek...
Noemi Caruso to Włoszka prowadząca skromną kwiaciarnię, której przyszłość wisi na włosku. Pewnego dnia dostaje propozycję udekorowania sali w najdroższym hotelu w mieście. Gdy dziewczyna kończy pracę, ma miejsce awaria prądu i na korytarzach zapada ciemność, a pewien mężczyzna o powalającym zapachu bierze ją za swoją narzeczoną i namiętnie całuje. Speszona kobieta ucieka, zanim światło ponownie zostanie włączone…
Równo rok później Noemi wraca do tego samego hotelu, gdzie natrafia na aroganckiego Ethana Reeda, syna właściciela. Facet jest nieznośny i apodyktyczny, więc nie może być księciuniem, o którym dziewczyna skrycie marzy od roku. Ich pierwsze spotkanie kończy się katastrofą, a każde kolejne niezłą awanturą. Istnieje jednak między nimi pożądanie tak silne, że Noemi zaczyna się zastanawiać, czy mężczyzna, który pocałował ją rok temu, może mieć coś wspólnego z Ethanem.
Kobieta pozwala wplątać się w intrygę i zobowiązuje się do kłamstwa. Jest gotowa na wszystko, aby chronić kwiaciarnię przed bankructwem i w ten sposób uniknąć zaaranżowanego przez matkę małżeństwa z synem sąsiadów. Zaczyna się nieczysta gra, w którą zostają uwikłane niewinne osoby, a jej finał będzie dla nich tragiczny.
Czy można zbudować miłość na kłamstwie?
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Jurek i Kryśka nie są idealnym małżeństwem. Kiedy kochanek żony, nazywany Rasputinem, tragicznie kończy życie, kobieta nakazuje mężowi, który jest dziennikarzem śledczym w lokalnej gazecie, odnaleźć morderców.
Okazuje się, że nieżyjący był nie tylko miłośnikiem kobiecych wdzięków, ale prawdopodobnie strażnikiem złota, które zatopiono w jeziorze. W którym? W okolicy jest niejedno. Plotka głosi, że w wodzie znajduje się także odlany z cennego kruszcu posąg Józefa Piłsudskiego.
Poszukiwaczy skarbów nie brakuje, a ich mocodawcy są nie tylko w Polsce. I bacznie obserwują.
Jurek na studiach był kujonem. Jednak nie zawsze się uczył. Trafił do łóżka Krystyny, która korzystała z życia i nie zamierzała wracać do domu w niewielkiej mieścinie bez męża. Przez lata był wierny żonie. Gdy został zdradzony, postanowił nie odrzucać nadarzających się okazji. Jednak nadal kocha Krystynę.
Opowieść o miłości, seksie i złocie kończy się w sposób zaskakujący…
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Majka, młoda właścicielka dobrze prosperującej firmy cateringowej w Katowicach, jest zapracowana, ale szczęśliwa, bo wkrótce ma wyjść za mąż. Jednak kobieta przyłapuje narzeczonego in flagranti z… innym mężczyzną.
Wesela nie będzie!
Za to na horyzoncie pojawia się Warszawa. Na zaproszenie kuzynki, bizneswomen zajmującej się nieruchomościami, Maja zostawia denerwujących rodziców i złośliwą babcię, którzy zatruwają jej życie, obarczając winą za rozpad związku, i wyrusza do stolicy. Iwona zamierza wyleczyć Maję z traumatycznych wspomnień, umawiając ją każdego dnia na randkę. Mężczyźni, z którymi się spotyka, stanowią przedziwną mieszaninę charakterów, poglądów i zachowań. Jest wśród nich gej, tajemniczy mężczyzna na wózku, facet z nerwicą natręctw, zwykły prostak i fajny imprezowicz. A kiedy do towarzystwa dołączy nieobliczalna babcia, zaczyna być naprawdę… nieprzewidywalnie!
Czy Majce i jej przyjaciołom uda się osiągnąć zamierzone cele?
Czy dwa tygodnie w Warszawie wystarczą, by uporządkować swoje życie?
Tym razem Andrzej F. Paczkowski zabiera nas ze swoimi bohaterami do Warszawy.
Maja, właścicielka firmy cateringowej z Katowic, wraca niespodziewanie do domu i zastaje swojego narzeczonego w intymnej sytuacji z innym mężczyzną. W jednej chwili plany i marzenia rozpadają się jak domek z kart. By odreagować, kobieta daje sobie dwa tygodnie wytchnienia od codzienności.
Ta książka wydaje się odmienna od wszystkich, które do tej pory miałam przyjemność czytać, ale jak to u Andrzeja bywa – poruszane problemy są niezwykle ważne, mimo nieco lżejszej formy narracji, którą tym razem wybrał autor.
Polecam! Barbara Mikulska, autorka książek dla dzieci, powieści fantasy i obyczajowych.
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Magda to nastolatka, która po sześciu latach pobytu w rodzinie zastępczej trafia do domu dziecka. Na rok przed osiemnastką jej dotychczasowy świat zostaje wywrócony do góry nogami. Od teraz będzie musiała nauczyć się w życia w grupie, w miejscu, gdzie trzeba walczyć o każdy metr kwadratowy prywatności i gdzie czas płynie zupełnie inaczej.
„Dom z czerwonej cegły” to historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Miesiąc po miesiącu Magda relacjonuje wydarzenia, których jest uczestniczką lub świadkiem, opowiada o swoim życiu, dzieli się przemyśleniami i przedstawia nam obraz samej siebie. Rozlicza się z trudną przeszłością i toksycznymi ludźmi, mając nadzieję na pozytywne zmiany. Czy mimo przeciwności losu odnajdzie wewnętrzny spokój, bezpieczeństwo i przychylność obcych ludzi?
Powieść Arka to dwunastoczęściowa diagnoza stanu społeczeństwa. Mocna, odarta z pawich piór, dająca do myślenia.
Mateusz Wieczorek - autor m.in. powieści "Pistacja" i "66 dusz"
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Magdalena Miłosz mieszka w Londynie, pisze książki i prowadzi całkiem udane życie. Teraz jednak powraca do domu, do Majaków, małego miasteczka nad rzeką – do ukochanej siostry Michaliny, samotnie wychowującej trójkę dzieci, do babci i dziadka, którzy od zawsze byli dla niej opoką. Wraca na ślub matki, choć od dawna ich stosunki nie były nawet serdeczne, jedynie pełne pretensji i niechęci ze strony córki.
Magdalena żyje wspomnieniami o nieżyjącym ojcu, który przez lata w jej oczach urósł do rangi bohatera, człowieka idealnego, najlepszego tatusia pod słońcem, ale nie wie, że pamięć płata jej figle. Magdalena woli nie pamiętać tego, co działo się dwadzieścia lat temu w Domu Kotów.
Tymczasem jej najbliżsi w Majakach robią wszystko, by zatrzymać ją tam na dłużej niż zaplanowane kilka dni; mają nadzieję, że znajoma okolica pomoże jej przypomnieć sobie, co wydarzyło się naprawdę.
Kto zniszczył kapliczkę przy drodze? Kim jest mężczyzna z jej wspomnień? Dlaczego tak ważne jest to, co kiedyś powiedział ksiądz?
Michalina także przeżywa swoje wzloty i upadki po ucieczce od męża alkoholika. Nienawidzi swoich nadprogramowych kilogramów będących wynikiem zajadania stresu, do tego ciążą jej intrygi rodziny zmuszające Magdalenę do pozostania w Majakach. Miłą odskocznią jest dla niej policjant Emil, dawny kolega ze szkoły. Sytuacja wokół niej zagęszcza się, kiedy jej pijany były mąż atakuje Magdalenę na rynku.
„Majaki” to powieść o tym, że prędzej czy później trzeba stanąć twarzą w twarz z traumą, by móc ruszyć dalej. O tym, że psychozy trzeba zaleczyć, przegonić złe duchy i żyć. Po prostu żyć najlepiej, jak się da.
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Marta, właścicielka najlepszej restauracji w mieście, wiedzie na pozór idealne życie. Za jej uśmiechem kryją się jednak bolesna przeszłość i brak wiary w siebie po trudnym związku z Krystianem. Z pomocą przyjaciółki, Aleksandry, Marta zaczyna powoli odbudowywać swoje życie, ucząc się akceptowania siebie i dostrzegania piękna w codziennych chwilach. Ola, ekspertka od rozwoju osobistego, pokazuje jej, że nawet najmniejsze kroki mogą prowadzić do wielkich zmian.
Pewnego dnia na drodze Marty pojawia się mężczyzna. Czy on również będzie w stanie ją uleczyć?
Ta inspirująca historia przypomina, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko otworzyć oczy i serce.
Książka skłaniająca do przemyśleń, pozwalająca odnaleźć w losach bohaterek cząstkę siebie, swoje doświadczenia i życiowe rozterki. Autorka w subtelny sposób pokazuje nam, jak zmiana myślenia może wpłynąć na nasze życie, delikatnie otulając nas kołderką pozytywnych myśli. Sprawia, że książkę kończymy z uśmiechem na ustach. Agnieszka Sobczak, @pani_pisarzowa
Jest to książka idealna dla każdego, kto potrzebuje docenić siebie. Trafiła w moje ręce w dniu, kiedy jej potrzebowałam. Nie jest to typowy poradnik motywacyjny... To coś więcej. Od pierwszych stron można poczuć się jak jedna z bohaterek. Napisana lekkim językiem, który trafia do każdego. Dużo w niej pouczających i pokrzepiających myśli. Po zakończeniu lektury poczułam ciepło w sercu i lekkość w duszy.
Polecam! Aldona, @the.cover.of.my.life
Prezentowane egzemplarze mogą posiadać pewne uszkodzenia, takie jak porysowane lub nieco uszkodzone okładki, zagięcia, zżółknięcia, zbite narożniki itp.
Martyna samotnie wychowuje syna, z którym z roku na rok ma coraz słabszy kontakt. Chłopiec preferuje towarzystwo smartfona zamiast ludzi, a ona – wiecznie zapracowana, by zapewnić mu wszystko – czuje, jak czas dorastania dziecka przecieka jej przez palce. Pod wpływem impulsu kobieta decyduje się zabrać dwunastolatka na wspólne wakacje, na których nie byli od dobrych kilku lat. Pomysł początkowo wydaje się świetny, ale… no właśnie! Najpierw, tuż po przyjeździe do lubuskiego, o mało nie potrąca jej samochód, którego kierowcą okazuje się przystojny instruktor golfa z pobliskiego pola. Później jej syn dowiaduje się, że na tych wymarzonych wakacjach mama zamierza mu zabrać telefon. Jakby tego było mało, urokliwy klimat ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem zaburza podejrzany mężczyzna z „psem mordercą” u boku. Co z tego wszystkiego wyniknie? Ta powieść dostarczy czytelnikom humoru, ale i nutki przestrachu. Pokaże, do czego zdolny jest nastolatek z wybujałą wyobraźnią i jak daleko mogą zaprowadzić rzucone na kogoś podejrzenia. Dobra zabawa, młodzi spuszczeni z rodzicielskiego oka i wreszcie wakacyjny romans dwojga dorosłych, którzy po urlopie nie planują dalszego ciągu znajomości. Co przyniesie im życie i czym zaskoczy? Miejsce akcji: Niesulice nad jeziorem Niesłysz. Czas: dwa tygodnie lipcowego urlopu. Ona: poukładana księgowa z dzieckiem. On: skończony singiel spod znaku kija golfowego. Porywająca, wakacyjna opowieść z mnóstwem uśmiechu! „Po urlopie się żegnamy” w perfekcyjny sposób pokazuje, że każdy pragnie czyjejś obecności. Czasem tylko na chwilę, a czasem… na nieco dłużej. Jestem poruszona i oczarowana. Obyczajówka w wykonaniu autorki mrocznych thrillerów? Alex Sand udowadnia, że można, i robi to w doskonałym stylu! Serdecznie polecam! – A.P. Mist Najnowsza książka Alex Sand totalnie mnie zaskoczyła. Cudowna, ciepła wakacyjna opowieść o niełatwych wyborach, drugich szansach na lepszą przyszłość oraz trudzie rodzicielstwa. Piękna i realistyczna historia przeniesie Was nad polskie jezioro, które będzie świadkiem wielu rozterek i intryg. Polecam tę nietuzinkową powieść niosącą ze sobą niejedno ważne przesłanie. Będziecie zachwyceni. – AT. Michalak, pisarka
Prezentowane egzemplarze mogą posiadać pewne uszkodzenia, takie jak porysowane lub nieco uszkodzone okładki, zagięcia, zżółknięcia, zbite narożniki itp.
Prędkość. Niebezpieczeństwo. Nienawiść. Tajemniczość. Brantley Chavez to człowiek, którego wszyscy dookoła traktują jak boga. Nikt nie ma wystarczająco dużo odwagi, żeby mu się przeciwstawić. Nikt, z wyjątkiem dziewiętnastoletniej Charlotte Nichols, w której mężczyzna budzi odrazę. Jest jeden problem: – choć go nienawidzi, nie jest w stanie zaprzeczyć, że ten wytatuowany chłopak pociąga ją fizycznie. Czy te dwa, tak bardzo odmienne uczucia, mogą iść ze sobą w parze? Jak długo jedno z nich będzie ustępować temu drugiemu? Które z nich będzie górą? „Patrzę w jego oczy. Czuję jak bije od niego wrogość i pewność siebie. Rzucam mu wyzwanie. Może przestanie mnie traktować jak popychadło, którym nie jestem. – Cholera, pieprzyć to – mruczy pod nosem, a w następnej chwili jego usta stykają się z moimi.”. Odważysz się wejść do świata, w którym rządzi ON? Ten debiut zwali Was z nóg! Szkolny klimat w połączeniu z wątkiem mafii, okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieje się tu naprawdę dużo, nie ma szans na nudę. Akcja nie zwalnia ani na chwilę, zapewniając czytelnikowi całą gamę emocji. Nienawiść i namiętność to mieszanka wybuchowa, która wciągnie Was w ten świat i sprawi, że nie będziecie chcieli z niego wychodzić. Gorąco polecam! - Kinga Litkowiec, autorka Namiętna nienawiść to powieść, w której niechęć miesza się z pożądaniem. Mężczyzna w typie bad boya oraz harda kobieta stanowią mieszankę wybuchową i udowadniają, że nienawiść od miłości dzieli bardzo cienka linia, którą łatwo przekroczyć, gdy do gry wkraczają uczucia. Dynamicznie prowadzona akcja, charakterni bohaterowie, duża dawka ironii oraz wiele emocji to idealny przepis na udaną książkę. Gorąco polecam! - Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska, książki takie jak my Z pazurem i niebanalna, erotyczna i wulgarna taka jest Namiętna nienawiść! Autorka z każdą stroną zaskakuje zwrotami akcji, których czytelnik się nie spodziewa! Czasy studenckie, nielegalne wyścigi, walki, mafia... a w tym wszystkim zadziorna Lottie i gburowaty Brantley! Namiętność czy nienawiść... co zwycięży? - Agnieszka Rybska, blonderka.pl Szybkie samochody, nielegalne wyścigi i beztroskie życie w college’u. To ogniste połączenie zapewni Wam i Agaty Sobczak. Do tego trudna relacja między głównymi bohaterami, tym od samego początku kupiła mnie autorka. Jednym słowem, polecam! - Ana Rose, autorka
Prezentowane egzemplarze mogą posiadać pewne uszkodzenia, takie jak porysowane lub nieco uszkodzone okładki, zagięcia, zżółknięcia, zbite narożniki itp.
W afrykańskiej dżungli zostaje odnaleziony młody mężczyzna rasy białej. Jest nagi, nie mówi, za to trzyma sztamę ze stadem szympansów, a potrafi się postawić nawet gorylom. Po testach DNA okazuje się, że to zaginiony ponad dwadzieścia lat temu dziedzic szkockiego klanu Murray. Od tej pory rozpoczyna się wytężona praca na rzecz ucywilizowania Tarzana i przywrócenia go na łono ludzkiego społeczeństwa. Pod okiem doktora MacDonalda Anna Przebłysk podejmuje się trudnej roli bezpośredniego uczestnictwa w edukacji seksualnej mężczyzny, który dotąd nie widział kobiety. W swej pracy młoda nauczycielka seksu nie cofnie się przed niczym, aby ona i jej wychowanek otrzymali to, co im się należy i czego pragną.
Prezentowane egzemplarze mogą posiadać pewne uszkodzenia, takie jak porysowane lub nieco uszkodzone okładki, zagięcia, zżółknięcia, zbite narożniki itp.
Dwudziestojednoletnia Izabela właśnie zakończyła trudny związek, do czego skłoniła ją niewierność ukochanego. Dziewczyna jest załamana, ale z pomocą najbliższych staje na nogi i postanawia opuścić swój malowniczy Gdańsk, by wyjechać do Łeby, gdzie ma zacząć sezonową pracę. Adam to dwudziestoletni, niezwykle dojrzały, ale też pogubiony chłopak, który z powodu ciężkiej sytuacji życiowej musi podejmować się każdej pracy. Wyjazd do Łeby i opuszczenie swojego dwuletniego synka to dla niego konieczność. Chłopak żyje z dnia na dzień, bo doskonale zdaje sobie sprawę z tego, w jak beznadziejnej sytuacji się znalazł. Ta dwójka poharatanych przez los młodych ludzi poznaje się przypadkiem w restauracji, w której pracuje Adam. Już od pierwszych chwil nawiązują ze sobą niezwykłą więź, która przetrwa wiele przeciwności losu… Czy jednak przyjaźń wystarczy, by zapobiec temu, co podpowiadają myśli? "Bezmiar cierpienia to powieść wyjątkowa w twórczości Adriany Rak. Wzruszająca, smutna, bardzo autentyczna - taka, która odkrywa przed czytelnikiem nie tylko niesamowicie emocjonującą historię, ale także cząstkę życia autorki. Na pewno nie przejdziecie obojętnie obok tego, co spotkało bohaterów. To na długo pozostanie w waszej pamięci…" - Aneta Grabowska - pisarka "Bezmiar cierpienia to historia, która pochłonęła mnie od pierwszej strony i nie byłam w stanie jej odłożyć, aż po sam koniec. To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, po których przeanalizujesz, jak ważne i potrzebne do życia jest wsparcie drugiej osoby. Powieść pełna miłości, przyjaźni, a zarazem dramatycznych wydarzeń, które sprawiły iż łzy same płynęły z oczu." - Katarzyna Molska – Czytelnia Katarzyny
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Wybuch powstania w styczniu 1863 roku diametralnie zmienia życie młodziutkiej Zofii Ratajskiej. Opiekując się rannymi powstańcami, poznaje Piotra, walczącego o wolność Polski. Dziewczyna poznaje smak pierwszej miłości, ale musi uciekać wraz z matką i ukochanym z rodzinnego majątku zajętego przez Rosjan. Obie panie Ratajskie znajdują schronienie w Warszawie u siostry pani Marii - Weroniki. Piotr wraca, by walczyć w powstaniu. Niestety, ponownie zostaje ciężko ranny i wkrótce umiera. Zosia, by pomścić ukochanego, decyduje się uwieść jednego z rosyjskich poruczników, by wyciągnąć od niego informacje potrzebne powstańcom. Doświadczony mężczyzna nie jest jednak łatwą zdobyczą.
Czy Zosia wypełni misję i zostanie szpiegiem kosztem swojej reputacji? Targana budzącą się namiętnością do Rosjanina, dziewczyna staje przed jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu. Czy iść za głosem serca, czy jednak zgodnie z rozumem poświęcić się dla dobra ojczyzny?
Mówi się, że miłość pokonuje wszelkie przeszkody. Czy rodzące się uczucie między Zosią a rosyjskim porucznikiem ma szansę rozkwitnąć mimo skomplikowanej sytuacji politycznej?
Tylko niezwykła czułość i wytrwałość pozwoli przetrwać bohaterkom wyrwanym przez los z XIX-wiecznego polskiego domu. Zosia Ratajska każdego dnia uczy się, że to nie stabilizacja a zmiany stanowią naszą codzienność. – Dorota Pająk-Puda, autorka powieści historycznych, reasearcherka
Przed jak trudnymi wyborami może postawić nas los? Czy prawdziwa miłość zwycięży i pokona wszelkie przeciwności? Ile, tak naprawdę, jesteśmy w stanie dla niej poświęcić?
Piękna i poruszająca opowieść o poplątanych ścieżkach ludzkiego życia. Skłania do refleksji i przypomina, że nie jesteśmy w stanie precyzyjnie zaplanować naszej przyszłości. Każdy kolejny dzień może przynieść niejedną niespodziankę! Polecam z całego serca! – Marta Nowik, pisarka z Podlasia
To historia, która poruszy Twoje serce, wzbudzi głębokie emocje i zabierze Cię w podróż przez miłość, stratę i nadzieję. Gorąco polecam! – Karina Krawczyk, autorka książek
Intrygujący i ciekawy romans historyczny, ukazujący siłę kobiet. Czytelnik przenosi się w świat pełen emocji, od rozpaczy po nadzieję, i z zapartym tchem śledzi losy młodziutkiej Zosi i zakochanego w niej porucznika Igora. – Anna Rumocka, autorka książek dla dzieci i dla dorosłych o otyłości
Czasem najbardziej szalone decyzje, podjęte wbrew wszystkim i wszystkiemu powodują, że jesteśmy naprawdę szczęśliwi. Jak się rozwinie i zakończy ta historia? Tego dowiecie się, czytając "Zosię i porucznika". – Ewelina-czyta.- Ewelina Górowska, Ewelina-czyta.blogspot.com
Trudne losy Polaków podczas zaborów, a na ich tle historia młodziutkiej Zosi, która pokochała przedstawiciela znienawidzonej nacji. Polecam, Barbara Mikulska, autorka książek dla dzieci i dla dorosłych
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Siedemnastoletni Krystian Dąbrowski był zwyczajnym nastolatkiem, dopóki mroczna tajemnica całkowicie nie odmieniła jego życia. Kiedy ojciec zauważa, że z Krystianem dzieje się coś niedobrego, postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się, co takiego ukrywa syn, który spędza coraz mniej czasu w domu.
W nadmorskiej miejscowości dochodzi do morderstwa osiemnastoletniej dziewczyny. Sprawca nie zostaje zatrzymany. Nikt nie wie, kto mógłby dopuścić się tego przerażającego czynu w spokojnym miasteczku.
Czy Krystian jest powiązany ze zbrodnią? A może ktoś z jego otoczenia?
Tajemnica, którą skrywa, nie pozwala mu normalnie żyć.
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Radosław ma swoje demony. Gdy pisze, zbyt często zagląda do butelki. Nigdy jednak nie przypuszczał, że byłby zdolny skrzywdzić swoją żonę. Cóż... Wszystko się zmienia, gdy między nimi pojawia się ktoś trzeci. Wkrótce odkrywa, że nieprzemyślana decyzja zamordowania Alicji może przynieść coś znacznie gorszego niż śmierć. Wplątany w sieć tajemnic i zjawisk nadprzyrodzonych, Radosław musi stawić czoła konsekwencjom swoich czynów i zmierzyć się z mroczną stroną własnej natury.
Czy odkryje prawdę, zanim będzie za późno?
„Radek stał ze swoją ukochaną w ich wielkich tarasowych drzwiach i czule obejmował ją w pasie. Obrócił się, by skraść jej pocałunek, lecz jej twarz nagle zaczęła się zmieniać.
Spod rozwianych czarnych włosów powoli sączyła się krew. Radek odruchowo dotknął Alicję w miejscu, które wydawało się jej źródłem. Mimo jego bardzo delikatnego, a wręcz czułego dotknięcia czaszka zapadła się do środka i buchnęła jeszcze obfitszym strumieniem krwi.
Cofnął dłoń, a na niej spostrzegł drobne kawałki kości, niczym małe drzazgi, które powbijały mu się w skórę. Jego kochana żona zaczęła rozpadać się na jego oczach, a krwawe strzępy spadały na ziemię. Niektóre nawet opadały powoli, rozbujane przez wiatr niczym jesienne liście, i lądowały na jego stopach, zdobiąc je szkarłatem.
Upiorna twarz Alicji zbliżała się coraz bardziej, a synek obok niej bił brawo dłońmi zakończonymi wielkimi, długimi pazurami, które postukiwały o siebie przy każdym oklasku."
FRAGMENT KSIĄŻKI
Wschód zimy, rozpoczynający się niemalże świętami Bożego Narodzenia, to czas pojednania, czas nostalgii i zadumy; czas, w którym szukamy ciepła i miłości wśród bliskich nam osób. Pomagają nam w tym nastrojowe piosenki, filmy oraz książki. Dlatego też postanowiliśmy zebrać i wydać dla Was kilka bardziej lub mniej znanych opowiadań i fragmentów książek traktujących o zimie lub rozgrywających się w Wigilię Bożego Narodzenia.
Odnajdziecie w tym zbiorze wielu klasyków literatury zarówno polskiej, jak i światowej, m.in. Antoniego Czechowa – z jego smutnym opowiadaniem o chłopcu imieniem Wańka, baśnie Hansa Christiana Andersena, nostalgiczne opowiadanie nominowanej do nagrody Nobla Marii Dąbrowskiej, znaną wszystkim Elizę Orzeszkową, trochę zapomniane wigilijne opowiadania Marii Rodziewiczówny, losy pewnego świerszcza – Karola Dickensa czy fragment wielbionej przez wielu książki „Ania z Zielonego Wzgórza”. Nie są to jednak wszyscy autorzy, którzy znaleźli się w tym zbiorze.
Mamy nadzieję, że pomoże on odnaleźć Wam to, czego szukacie – magię świąt, zimowych dni i nocy, oraz przypomni o tym, że niestety nie każdy ma tyle szczęścia, by spędzać je w radosnym gronie przyjaciół i rodziny.
AUTORZY: Eliza Orzeszkowa, Maria Dąbrowska, Antoni Czechow, H. Ch. Andersen, Karol Dickens, Bolesław Prus, Maria Rodziewiczówna, Władysław Reymont, L. M. Montgomery, Biskup Badurski
Anka dorasta w Węgrowie na Mazowszu. Od dzieciństwa różni się od sióstr, bardziej zachwyca ją praca i piękno przyrody. Z Adamem, sąsiadem zza płotu, łączy ich wyjątkowa więź, która z czasem przeradza się w głębsze uczucie. Anka jednak przeczuwa, że nigdy nie wyjdzie za mąż.
Pewnego dnia wydarza się coś, co diametralnie odmienia jej życie.
Dziewczyna postanawia zostać zakonnicą, ale nie wie, że droga, którą wybrała, stanie się dla niej koszmarem.
Niespełniona miłość, odmienność, ludzkie okrucieństwo, uwięzienie i choroba, która staje się ucieczką od zła.
Powieść inspirowana prawdziwą historią uwięzienia mniszki z Krakowa - Barbary Ubryk.
W drugiej połowie XIX wieku Polskę i Europę poruszyła wiadomość o uwięzionej w skandalicznych warunkach mniszce. Jako że sprawa dotyczyła Kościoła, do opinii publicznej przedostawało się bardzo niewiele informacji. Andrzej F. Paczkowski, bazując na tych skąpych faktach, stworzył własną historię losów Barbary Ubryk. Historię przejmującą, chwytającą za serce… Gorąco polecam, Barbara Mikulska, pisarka.
Mężczyzna, kobieta, dziecko – normalna rodzina. Na pozór szczęśliwa, kochająca się, mająca wspólne pasje i cele życiowe. Ale czy na pewno tak jest? Czy wiemy, co dzieje się za drzwiami sąsiadów?
Dla Diany każdy dzień jest walką o przetrwanie. Ciągłe upokorzenia, wyzwiska, tuszowanie siniaków i ból – nie tylko fizyczny, ale również psychiczny. Jest wyczerpana tym, co codziennie funduje jej ukochany mąż.
Andrzej Zabłocki jest sąsiadem państwa Morawskich. Pewnego dnia zauważa, że ich córka siedzi na klatce schodowej. Po czasie dowiaduje się, że w ich mieszkaniu dochodzi do przemocy.
Jak zareaguje Diana – kobieta bardzo chroniąca swoje życie prywatne – gdy dowie się, że sąsiad zdaje sobie sprawę, co dzieje się w ich mieszkaniu?
Ta historia mogła wydarzyć się naprawdę…
Powieść opowiada przejmującą historię kobiety, która po wyjściu z trudnego domu rodzinnego wpada w znany jej schemat. Można powiedzieć, że trafia jeszcze gorzej, bo tym razem regularnie doświadcza przemocy jako żona i matka. Dagmara, która przyzwyczaiła czytelników do komedii, teraz przedstawia bardzo trudną opowieść odsłaniającą tajemnice mogące kryć się za zamkniętymi drzwiami sąsiadów każdego z nas. Ta książka pokazuje, jak strach i milczenie mogą zniszczyć człowieka, ale również jak wiele może zmienić w czyimś życiu wyciągnięcie pomocnej dłoni. Powieść zostawia czytelnika z refleksją nad tym, jak ogromne znaczenie dla kogoś może mieć nawet drobny gest. Zwracajmy uwagę na to, co się dzieje wokół nas i bądźmy dla siebie życzliwi, bo nigdy nie wiemy, kto może tego najbardziej potrzebować. – Kamila Kolin´ska-Zocharett
Jest to książka, która od pierwszych stron dotyka najgłębszych strun w sercu. Poczujesz tutaj złość i niesprawiedliwość, ale też nadzieję i moc miłości. Czytając historię Diany, chwilami miałam ochotę nią potrząsnąć, częściej jednak chciałam ją przytulić i jej pomóc. Tematy poruszane przez autorkę nie są łatwe, lecz z pewnością bardzo ważne. To piękna powieść, którą polecam z głębi serca! – Aldona, @the.cover.of.my.life
Kiedy rozum walczy z sercem, decyzja nigdy nie jest łatwa. Podaruj mi uśmiech to powieść, która złamała mi serce, ale również dała nadzieję. Autorka w bardzo delikatny sposób porusza temat przemocy domowej; bez szukania kontrowersji pokazuje, jak trudno jest czasem walczyć o siebie, a przemoc niejedno ma imię. Ta książka poruszy każdego. Z całego serca polecam. – @pani_pisarzowa
Czy zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się u waszych sąsiadów? Bo wiecie, pozory mogą nieźle namieszać i zmienić rzeczywistość w fikcję, a nie zawsze jest tak kolorowo, jak się wydaje. Dagmara mądrze napisała: „Ludzie mający uśmiech na ustach dość często w głębi duszy skrywają ból”. I tak właśnie jest w tej historii. Ból wylewa się na czytelnika już od pierwszej strony. Zagłębiając się w tę powieść, można poczuć ból spowodowany tym, że dziewczyna, która wyszła z domu, w którym działo się dużo złego, na własne życzenie trafiła w takie samo miejsce, tym razem jako matka i żona. A może nawet gorzej? Musicie przeczytać tę książkę, bo przekaz kryjący się w niej jest bardzo wyraźny i bardzo ważny. Ta historia porusza od początku do końca. – Paulina, @chwila_pauli
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?