W tym sektorze polecamy wartościowe książki psychologiczne o emocjach i uczuciach, zarówno tych poztytywnych jak i tych negatywnych, które towarzyszą nam od dziecka. Żyjemy w świecie pełym lęku, niepokoju i praktycznie każdego dnia walczymy ze stresem. Tutaj nasz czytelnik znajdzie poradniki, które pomogą mu uwolnić się od lęku i żyć pełnią życia. Dzięki licznym publikacjom i podręcznikom nauczycie się tworzyć użyteczne prognozy zamiast fantazji lękowych, podejmować działania i pokonacie w sobie skłonność do unikania, akceptowania i przekierowywania myśli lękowych. Polecamy książkę Joela Mindena pt. Ty tu rządzisz. Jak ujarzmić lęk i przestać się zamartwiać prowadzi ona Czytelnika przez praktyczne fazy akceptacji i radzenia sobie z emocjami.
Być może sądzisz, że ugruntowane w naszej kulturze zwyczaje pogrzebowe pozwalają oddać zmarłym należyty szacunek. Caitlyn Doughty, doświadczona pracownica zakładu pogrzebowego, uważa, że jest zgoła odwrotnie: narzucone przez przemysł pogrzebowy zwyczaje pompowania ciał chemikaliami i grzebania w betonie są w istocie bezosobowe i niepotrzebnie podsycają nasz paniczny lęk przed śmiercią.
Dlatego w tej książce zabiera czytelników w pełną intrygujących faktów i czarnego humoru podróż dookoła świata, by wspólnie przyjrzeć się egzotycznym, osobliwym, a czasem – zdawałoby się – zupełnie szalonym rytuałom pogrzebowym oraz zrozumieć ukryty w nich sens filozoficzny, psychologiczny i duchowy. Dzięki niej możesz towarzyszyć japońskiej rodzinie wyławiającej kości zmarłego z popiołu przy użyciu pałeczek, odkryć boliwijskie ludzkie czaszki spełniające życzenia i poznać tajniki pochówków ekologicznych.
Między uczestniczeniem w hucznych obchodach meksykańskiego święta zmarłych a obserwowaniem indonezyjskich mumifikatorów Doughty zachęca do zakwestionowania „nowoczesnego” zachodniego podejścia do żałoby i śmierci, podkreśla głębokie znaczenie towarzyszenia bliskim w odchodzeniu i przełamuje kulturowe tabu.
Książka dotyczy procesu uczenia się stawania osobą starą oraz sposoby wytwarzania jest tego typu autoidentyfikacja na poziomie indywidualnym. Autor opisuje cztery obszary sprawczości reprezentujące różne przejawy agencyjności człowieka w późnej dorosłości. Ukazuje wewnętrzny i zewnętrzny wymiar doświadczania własnej starości. Monografia zawiera model uczenia się stawania osobą starą, które rozpatrywane jest zarówno w ujęciu statycznym, jak i dynamicznym, co wskazuje na wielowariantowość i wielowymiarowość typowych scenariuszy tworzącej się identyfikacji osoby starej. Publikacja jest kierowana do gerontologów społecznych, andragogów, pedagogów, geragogów, geriatrów, pielęgniarek geriatrycznych, opiekunów społecznych, pracowników socjalnych, wolontariuszy oraz praktyków i specjalistów pracujących z seniorami. Można ją również polecić studentom specjalności medycznych i społecznych, badaczom skupionym na jakościowej metodologii badań, a także osobom zainteresowanym zagadnieniem starości i starzenia się.
Paradoks szczęścia polega na tym, że najtrudniej je osiągnąć, kiedy go szukamy. Pojawia się jednak nieoczekiwanie, gdy robimy rzeczy, które mają sens. Profesor Bruce Hood przyjrzał się temu problemowi z perspektywy nauki i doszedł do wniosków, które przeczą treści większości popularnych poradników. Swoją wiedzę przekazuje na kursie Nauka o szczęściu zorganizowanym przez Uniwersytet w Bristolu i w książce o tym samym tytule, która jest pokłosiem kursu. Jakie wnioski na temat dążenia do szczęścia płyną zatem z nauki? Dlaczego o wiele łatwiej zwracamy uwagę na negatywne aspekty rzeczywistości i spodziewamy się, że świat pójdzie w złym kierunku? Dlaczego błądząc myślami, najczęściej wędrujemy w ponure rejony? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w siedmiu prostych, ale zmieniających życie lekcjach: Zmień swoje ego Unikaj izolacji Unikaj negatywnych porównań Rozwijaj swój optymizm Kontroluj swoją uwagę Buduj relacje Wyjdź z własnej głowy Każda z lekcji kończy się serią przydatnych wskazówek, jak wprowadzić w życie zalecenia wynikające z nauki i jak praktykować szczęście. Najważniejsze przesłanie książki dotyczy jednak więzi między ludźmi. Bruce Hood mówi jasno: dbając tylko o siebie, szczęścia nie osiągniesz! Autor wyjaśnia, czemu w naszym życiu służy egocentryzm i jak rozwijać przeciwną postawę allocentryczną. Pokazuje, dlaczego obawiamy się nawiązać relacje i dlaczego ten strach najczęściej jest przesadzony. Możemy wykorzystać odkrycia naukowe, aby zmienić sposób myślenia i zmienić swoje życie na lepsze.
A transformational quest for the secrets of happy, healthy, whole-life running that will change the way you think about growing older.
Colourful, informative and inspiring, The Race Against Time is a story of cold science and heart-warming resilience; of champions and also-rans; of sprinting centenarians and forty-something super-athletes barely touched by age. Its heroes are experts and enthusiasts - scientists, coaches, runners - from many countries, each with a different story to tell.
This is a book for anyone who has ever felt the healing power of running – or simply wondered about the effects of ageing. It is both a very personal account of one man's journey from despair to hope, and an exhilarating guide, explaining how timely adjustments to lifestyle and training can slow the progress of physiological decay, while sheer human spirit can, if you are lucky, keep you running happily and healthily, all the way into extreme old age.
How to Prevent Dementia begins with the principle that the more we know about dementia, the easier it is to prevent or delay it. A better foundation of knowledge also helps people to understand and interact thoughtfully with loved ones living with the condition.
The book shows that dementias exist on a spectrum, starting with perfectly normal performance and ending at the extremes of mental dysfunction. Dr Restak also provides practical advice on how to reduce your risk of developing the condition, and sheds light on both the positive and more challenging consequences of pioneering new dementia medications that will soon be available.
At the end of the book, the reader will understand what practical steps can be taken each day to lessen the odds of dementia, and how to take advantage of new medications, all while gaining a better understanding of thinking, and what it is like to have it falter.
„Dekalog leczenia depresji. Kompendium” to obecnie najbardziej szczegółowe na polskim rynku wydawniczym opracowanie tematyki związanej z depresją. Pozycja ta jest tak wyczerpująca i wieloaspektowa, że inne mogłyby nie istnieć. Książka rzuca na kolana systematycznością, szczegółowością, spójnością koncepcyjną i złożonością połączoną z lekkością języka i prostotą przekazu. Autor stawia na dwa aspekty kliniczne przyczyniające się do sukcesu lekarza i pacjenta:: prawidłową diagnozę danej postaci depresji i dobór odpowiedniego leczenia. W dodatkach do Dekalogu leczenia depresji. Kompendium otwiera się równie ogromny obszar wiedzy, jak w części głównej książki (...)- wskazówki dotyczące diagnostyki i leczenia depresji przygotowane szczególnie z myślą o lekarzach zajmujących się zaburzeniami somatycznymi (...).
Leczenie depresji jest trudną sztuką, wymagającą ciągłej praktyki i doskonalenia, a niniejsza publikacja jest podręcznikiem do nauki tej sztuki. W moim przekonaniu - dziełem sztuki.
z recenzji
prof. dr. hab. n. med. i n. o zdr. Marka Krzystanka
kierownika Katedry i Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej Wydziału Nauk Medycznych Ślgskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Recenzowana książka jest wartościowa pod względem naukowym, gdyż jest odważnym manifestem człowieczeństwa, a w samym centrum proponowanej perspektywy gerontologii humanistycznej stawiana jest osoba starzejąca się i stara oraz najbliższe otoczenie osób towarzyszących jej w drodze. To perspektywa, w której tryumfuje człowiek, a starość jawi się jako etap rozwojowy zanurzony w biografii jednostki, postrzegany holistycznie. Humanistyczna perspektywa rozwoju w starości budowana jest na niezbywalnym fundamencie, a jest nim godność osobowa. Jednakże adresatami publikacji nie muszą być jedynie osoby naukowo zajmujące się procesami starzenia się. To książka, którą przeczytać może każdy. Bez względu na to czy pomoże czytelnikowi lektura tej książki zrozumieć starość swoich bliskich, własną starość, czy też uwrażliwi na problemy egzystencjalne, skonfrontuje ze stereotypami, to będzie wartościowym doświadczeniem wyzwalającym refleksję nad ludzkim istnieniem. Z recenzji dr. hab. Artura Fabisia, prof. WSB Z uwagi na szeroki zakres podejmowanych zagadnień oraz przyjętą humanistyczną perspektywę książka wzbudzi zainteresowanie gerontologów, w tym gerontologów społecznych, geragogów. Będzie też niezwykle użyteczna jako literatura w szkolnictwie wyższym, na kierunkach pedagogicznych, do realizacji zajęć dydaktycznych z zakresu gerontologii, andragogiki czy geragogiki itp. Również osoby pracujące z osobami starszymi i na ich rzecz, m. in. pracownicy instytucji pomocy społecznej oraz szeroko pojętej oświaty i kultury, mogą odnaleźć tu cenne inspiracje i wiedzę gerontologiczną, w ten sposób poszerzając własne kompetencje. Z recenzji dr hab. Anny Leszczyńskiej-Rejchert, prof. UWM
'FIND LOVE is more than a book; it's a compass for navigating the ever-changing landscape of relationships. This book is your toolkit for identifying and connecting with a partner who not only completes you but also strengthens you. It is rich with insights, supported by research, and steeped in heart.' - Paul Brunson
From red to green flags, apps, speed-dating, attachment styles, trauma, dealbreakers, compromises and making it past the first date... finding love can feel like a minefield.
In Find Love, world renowned relationship expert and Head of Global Research for Tinder, Paul Brunson, provides you with vital advice for navigating and securing real connections. Whether you're single and looking for love or in a relationship and wondering if your partner is 'the one', this book will arm you with the advice, skills, and simple tools you need to make an informed decision on how to simultaneously love yourself and find the right partner for you.
'Packed with practical advice and brilliantly researched, this is a thoughtful, deeply helpful and empowering toolkit for all things relating to love and relationships’ – Fearne Cotton
How to make small changes to feel better, even when under stress.
Stress is a normal part of life, but it can be overwhelming. The habits, tools and advice in these pages will help you cope better, understand your own worries, and learn how to pause and respond rather than react when life feels too much.
This is the advice I've received - the lessons I've learned in my own ups and downs, the expert conversations from my Happy Place podcast, the therapies I've tried and the habits I've created - to keep working towards good days.
By focusing on the little things, practising self-awareness, and getting creative with the exercises and simple ideas, daily tricks and practical tools in this book, you can find balance in our hectic world and unlock daily happiness.
Fearne x
"The ultimate tool to set us on our true path towards success and joy"
Deepak Chopra
"Bonnie is Oprah - meets Brene Brown - meets Simon Sinek."
Elle Harrison, author of Wild Courage
We all have moments when we doubt the path we're on. So ask yourself: what do you really, really want? And how can you make that happen?
Making meaning out of messiness, The Life Brief distils the practice of brand strategy into its simplest, clearest, and most effective form to help you realign your path with your dreams - personally, professionally, culturally and spiritually.
World-leading strategist Bonnie Wan first encourages you to Get Messy, with ways to cut through limiting beliefs and false assumptions about what's possible. Then her guidance to Get Clear offers prompts for finding clarity around what you truly, deeply want. And finally, Get Active catapults you into the steps to making those desires a reality.
This blueprint has already been transformative for thousands of other people, and now we can all learn how to break through the clutter, identifying the fears and beliefs holding us back, and create a life that is wholly our own.
You cannot have it all, but you can have all that matters
"This book is a wonderful invitation. Take it."
Dave Evans, #1 New York Times bestselling author of Designing Your Life
'An inspiring and important way of thinking."
Esther Wojcicki, author of How to Raise Successful Children
Prezentowana monografia dotyczy wybranych aspektów zarządzania konfliktem w organizacjach, w szczególności zarządzania stresem. Poruszono w niej problem odporności na stres uwarunkowanej czynnikami neurobiologicznymi i psychologicznymi – np. cechami temperamentu afektywnego, strategiami radzenia sobie ze stresem czy poziomem inteligencji emocjonalnej. W zarządzaniu konfliktem, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, mogą one odgrywać kluczową rolę i decydować o kondycji całej organizacji. Zaprezentowano wyniki badań światowych oraz własnych autorki na przykładzie jednostek ochrony zdrowia i korporacji finansowych. Podkreślono znaczenie oddziaływań psychologicznych w zapobieganiu nadmiernej eskalacji konfliktu oraz negatywnym skutkom stresu w wymiarze indywidualnym i społecznym.
New Techniques of Grief Therapy: Bereavement and Beyond expands on the mission of the previous two Techniques books, featuring innovative approaches to address the needs of those whose lives have been shadowed by loss—whether through bereavement, serious illness, the rupture of a relationship, or other complex or intangible losses, such as of an identity-defining career.
The book starts with several framing chapters by prominent theorists that provide a big- picture orientation to grief work and follows with a generous toolkit of creative therapeutic techniques described in concrete detail and anchored in illustrative case studies to convey their use in actual practice. New Techniques of Grief Therapy is an indispensable resource for professionals working in hospice, hospital, palliative care, and elder care settings; clinicians in broader health-care and mental health-care practices; executive coaches; and students in the field of grief therapy.
Reducing Secondary Traumatic Stress presents a model for supporting emotional well-being in workers who are exposed to the effects of secondary trauma. The book provides helping professionals with a portfolio of skills that supports emotion regulation and recovery from secondary trauma exposure and also that enhances the experience of the helping encounter. Each chapter presents evidence-informed skills that allow readers to regulate distressing emotions and to foster increased empathy for those suffering from trauma. Reducing Secondary Traumatic Stress goes beyond the usual discussion of burnout to talk in specific terms about what we do about the very real stress that is produced by this work.
Przedstawiony do recenzji tom stanowi przykład interdyscyplinarnego podejścia do zagadnienia zachowań samobójczych i autowiktymizacyjnych. Docenić należy zaangażowanie w przygotowanie książki tak teoretyków, jak i praktyków. Różnorodność przedstawianych perspektyw powoduje, że jest to pozycja kierowana do szerokiego spektrum odbiorców. Interesujące wątki znajdą tu dla siebie nauczyciele, wychowawcy, psychologowie, biegli sądowi, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, ale także studenci nauk społecznych i humanistycznych. Zebrane w tomie teksty są ciekawe, dostarczają nie tylko rzetelnej wiedzy merytorycznej, ale także uwrażliwiają na człowieka będącego w kryzysie. Dr hab. Agnieszka Barczykowska, prof. UAM Samouszkodzenia ciała oraz zachowania samobójcze stanowią istotne wyzwanie dla specjalistów związanych z ochroną zdrowia, systemem edukacyjnym, wymiarem sprawiedliwości, ale również zajmujących się socjologią, filozofią czy religią. [] Niepokój wzbudza również obniżanie się wieku, w którym młode osoby podejmują próby samobójcze czy dokonują samouszkodzeń. Przyczyny tych zjawisk są złożone, wymagają współpracy wielu specjalistów, zajęcia się nie tylko ich konsekwencjami, ale również przyczynami, stworzenia programów profilaktycznych zapobiegających rozwojowi zaburzeń psychicznych oraz zachowań autodestrukcyjnych. Książka ma charakter monografii wieloautorskiej. Wśród autorów znalazły się osoby prowadzące w tym obszarze badania naukowe, na co dzień pracujące z pacjentami oraz zajmujące się innymi ważnymi elementami związanymi z przyczynami i konsekwencjami zachowań autodestrukcyjnych. Autorzy w oparciu o przegląd literatury, a także własne doświadczenia, przedstawiają najważniejsze trudności pacjentów, widziane zarówno z perspektywy osób wymagających pomocy, jak i z perspektywy specjalistów. Prof. dr hab. med. Agnieszka Słopień
This book is a way to release what's going on inside your head and to keep heading towards the good stuff. The simple stuff. The stuff that's going to really hit up that happiness on a deep and nourishing level.
Whether you dip into these pages every now and then when you feel you need it, or use it daily as a positive exercise, I hope it brings you much relief, joy and calm. Amen to the pen." - Fearne Cotton For many of us, life can feel like it's moving too fast with pressure bearing down on us from all sides - whether that's from school or work, family or social media. As a result, we find ourselves frazzled, lost and - too often - feeling blue.
It's a subject close to Fearne's heart. Drawing on her own experiences and including expert advice, HAPPY offers practical ways of finding joy each and every day. Happiness isn't a mountain to climb, it's just one foot in front of the other on the path of life, and here you'll find little steps that will help make the differences that count.
With workbook elements to help you start and end the day well; get in touch with your creative side; and find peace through written exercises, simple practical ideas and visualisations, these are daily tricks and reminders to help you unlock that inner happiness.
Most people want to be successful in life. And of course, everyone wants to be happy. When it comes to the pursuit of success and happiness, most people assume the same formula: if you work hard, you will become successful, and once you become successful, then you'll be happy. The only problem is that a decade of cutting-edge research in the field of positive psychology has proven that this formula is backwards. Success does not beget happiness.
Based on the largest study ever conducted on happiness and human potential (a survey conducted by the author of more than 1,600 students), Harvard lecturer Shawn Achor shares seven core principles of positive psychology that each one of us can use to improve our performance, grow our careers, and gain a competitive edge at work. He reveals how happiness actually fuels success and performance, not the other way around. Why? Because when we are happier and more positive we are more engaged, creative, resilient to stress, and productive. The Happiness Advantage will appeal to anyone who wants practical advice on how to become happier and also more successful.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?