Basia i Bartek to rodzeństwo, które w okresie bożonarodzeniowym poznaje nowego sąsiada - pana Wierszysława. Dzieci są zainteresowane lokatorem, ponieważ ma bardzo ciekawy nawyk - na wszystkie pytania odpowiada wierszem.Wspólnie spędzą czas adwentu, dzięki czemu dzieci poznają różne świąteczne tradycje, których zrozumienie ułatwi pan Wierszysław.Książka zawiera 24 świąteczne opowieści oraz krótkie zadania dla małych czytelników, które będą mogli wykonywać w oczekiwaniu na święta.
Witek, starszy brat Joli, będzie jej przewodnikiem po skomplikowanym świecie polskich głosek. Z takim przewodnikiem żadne logopedyczne wyzwanie nie będzie straszne! "Słowa po kawałku" to zbiór wierszyków logopedycznych przeznaczonych dla dzieci, które właśnie pracują nad wymową kolejnych głosek. Znajdziecie w nim mnóstwo ćwiczeń, do których na początku zachęci dwójka młodych bohaterów. Obok wierszyków umieszczone zostały wskazówki dla rodziców, żeby wiedzieli, na co szczególnie zwracać uwagę podczas ćwiczeń i zabaw logopedycznych z dzieckiem. Autorzy zbioru - Elżbieta i Witold Szwajkowscy - już nieraz w swoich publikacjach, takich jak Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, Idą mrówki po brzuszku czy Żabki grają w łapki, pokazywali, jak poprzez wspólną zabawę stymulować rozwój dziecka. Tym razem autorzy pokażą, jak wspierać pracę nad aparatem mowy poprzez wierszyki i ćwiczenia nad wymową konkretnych głosek i zbitek głoskowych.
Naśladowanie odgłosów to jedne z pierwszych prób porozumiewania się dziecka z otoczeniem i jest ono bardzo ważne w rozwoju jego mowy.Wierszyki z wyrazami dźwiękonaśladowczymi z tej książki można wykorzystać do zabaw stymulujących ogólny rozwój językowy dziecka, ale mogą być jednocześnie ćwiczeniami logopedycznymi dla najmłodszych.Wierszyki zostały ułożone w kolejności alfabetycznej, ze względu na występujący w nich wyraz dźwiękonaśladowczy, co z pewnością ułatwi zarówno rodzicom, jak i terapeutom wyszukanie odpowiedniej rymowanki.
Prezentowane egzemplarze mogą posiadać pewne uszkodzenia, takie jak porysowane lub nieco uszkodzone okładki, zagięcia, zżółknięcia, zbite narożniki itp.
Witek, starszy brat Joli, będzie jej przewodnikiem po skomplikowanym świecie polskich głosek. Z takim przewodnikiem żadne logopedyczne wyzwanie nie będzie straszne! "Słowa po kawałku" to zbiór wierszyków logopedycznych przeznaczonych dla dzieci, które właśnie pracują nad wymową kolejnych głosek. Znajdziecie w nim mnóstwo ćwiczeń, do których na początku zachęci dwójka młodych bohaterów. Obok wierszyków umieszczone zostały wskazówki dla rodziców, żeby wiedzieli, na co szczególnie zwracać uwagę podczas ćwiczeń i zabaw logopedycznych z dzieckiem. Autorzy zbioru - Elżbieta i Witold Szwajkowscy - już nieraz w swoich publikacjach, takich jak Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, Idą mrówki po brzuszku czy Żabki grają w łapki, pokazywali, jak poprzez wspólną zabawę stymulować rozwój dziecka. Tym razem autorzy pokażą, jak wspierać pracę nad aparatem mowy poprzez wierszyki i ćwiczenia nad wymową konkretnych głosek i zbitek głoskowych.
Chyba każdy zna rymowanki: "Idzie rak nieborak", "Tu sroczka kaszkę warzyła" czy "Idzie kominiarz po drabinie". Takie zabawy przygotowują dziecko do komunikacji werbalnej i słuchania ze zrozumieniem, kształtują poczucie rytmu i rymu, przybliżają dziecku nazwy części ciała i budują świadomość jego schematu. Wdrażają do liczenia i poznawania liczebników, czasowników i innych części mowy.Książka zawiera nowe zabawy z wykorzystaniem wierszyków nawiązujących do budowy ciała, ruchu, dotyku czy czynności wykonywanych przez małe dziecko są znane i lubiane przez dzieci i ich rodziców.
Każdy zna rymowanki: Idzie rak nieborak, Tu sroczka kaszkę warzyła czy Idzie kominiarz po drabinie.Takie zabawy przygotowują dziecko do komunikacji werbalnej i słuchania ze zrozumieniem, kształtują poczucie rytmu i rymu, przybliżają dziecku nazwy części ciała i budują świadomość jego schematu. Wdrażają do liczenia i poznawania liczebników, czasowników i innych części mowy.Z uwagi na walory i wartość edukacyjną takich zabaw, w książce znajdują się nowe zabawy i wierszyki, które powiększą istniejący już kanon. Wzbogacą one proces budowania więzi i relacji z dzieckiem oraz przysporzą wiele radości dzieciom i rodzicom.
Każdy zna rymowanki: Idzie rak nieborak, Tu sroczka kaszkę warzyła czy Idzie kominiarz po drabinie.Takie zabawy przygotowują dziecko do komunikacji werbalnej i słuchania ze zrozumieniem, kształtują poczucie rytmu i rymu, przybliżają dziecku nazwy części ciała i budują świadomość jego schematu. Wdrażają do liczenia i poznawania liczebników, czasowników i innych części mowy.Z uwagi na walory i wartość edukacyjną takich zabaw, postanowiliśmy zaproponować nowe zabawy i wierszyki, które powiększą istniejący już kanon. Wzbogacą one proces budowania więzi i relacji z dzieckiem oraz przysporzą wiele radości dzieciom i rodzicom.Atuty:zabawne, rymowane teksty,autorzy dobrze znani i lubiani,modny temat wśród rodziców młodszych dzieci, czyli dziecięce masażyki i zabawy sensomotoryczne,piękne ilustracje, bardzo przyjazne, dostosowane do najmłodszego odbiorcy.
Rymowane zagadki matematyczneStaś paragon dostał w sklepie. Wziął go, bo Staś wie, że lepiej sprawdzić, ile się wydaje, więc paragon się przydaje. Za trzy złote kupił serek, za dwa złote pięć kajzerek, za złotówkę pęczek natki. Kto zsumuje te wydatki?Nauka matematyki wcale nie musi być nudna! Rymowane zagadki urozmaicą początkowy etap matematycznej edukacji, wciągając najmłodszych do wspólnej zabawy pełnej liczb!Zamiast tradycyjnych treści, zadania zapisane są w formie rymowanych i krótkich wierszyków. Rymowanki nadają treści rytm, ułatwiają zapamiętywanie i skupienie nad poleceniem, a sytuacje z życia codziennego opisane w wierszykach, pozwalają lepiej zrozumieć zadania i zachęcają najmłodszych do obliczeń. Między wierszykami pojawiają się również nawiązujące do treści zadań pytania dotyczące wiedzy ogólnej, które zachęcą dziecko do kreatywnego myślenia i odpowiadania na głos.Zanim dziecko rozpocznie rozwiązywanie liczbowych zagadek, czeka na nie jeszcze jedna niespodzianka rymowany wstęp, w którym bohaterami są wszystkie jednocyfrowe liczby.Książka jest podzielona na kilka części tematycznych, poświęconych: dodawaniu dwóch liczb, dodawaniu kilku liczb, odejmowaniu dwóch liczb, zadań związanych z kolejnością oraz z dodatkowym wyzwaniem. Każdy rozdział został wzbogacony o komentarze wyjaśniające dla rodziców i nauczycieli. Rymowanki matematyczne świetnie sprawdzą się do samodzielnej nauki w domu, jak i do wykorzystania podczas zajęć w przedszkolu czy szkole, a nauka matematyki już zawsze będzie postrzegana jako dobra zabawa!Elżbieta i Witold Szwajkowscy twórcy wielu książek, gier, zabawek edukacyjnych dla dzieci i pomocy dydaktycznych. Zajmują się rozwijaniem zdolności językowych i matematycznych wśród najmłodszych oraz prowadzą warsztaty edukacyjne w przedszkolach i szkołach.
Ten zbiór zabawnych wierszyków, którym towarzyszą zachwycające i pełne humoru ilustracje, to książka wyjątkowa. Jej wspólne czytanie może być świetną zabawą dla dzieci i rodziców. To doskonała pomoc w pracy z dziećmi mającymi problemy logopedyczne. Nie straszy trudnymi do wymówienia łamańcami językowymi, bo rymowanki są dostosowane do wieku dziecka. Sprawdzi się jako materiał do ćwiczenia mowy, bo jest nie tylko profesjonalnie przygotowany, lecz także niezwykle atrakcyjny dla małych czytelników.To również świetna propozycja dla dzieci, które nie mają kłopotu z mową, ale są w wieku, kiedy wymowa się rozwija. Książka w ciekawy sposób pomaga ten rozwój wesprzeć.Dodatkową wartością są fachowe informacje, dzięki którym rodzice mogą ustalić, czy ich dziecko powinno już daną głoskę wymawiać, i co zrobić, jeśli jej nie wymawia.Dr n. hum. Marta Galewska Kustra logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, gdzie zajmuje się tematyką rozwijania kreatywności dzieci i młodzieży. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać. Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktuje jej Fefe, oraz wymyślanie, co też nowego wydarzyło się w rodzinie małego Pucia.Więcej informacji na osobistej stronie Autorki na Facebooku.Elżbieta i Witold Szwajkowscy autorzy książek dla dzieci i pomocy edukacyjnych. W swoim dorobku mają ponad czterdzieści pozycji wydawniczych wspomagających rozwój kompetencji poznawczych, społecznych, językowych i matematycznych, w tym dwóch serii książek z wierszami do ćwiczeń logopedycznych.
Nowa seria ćwiczeń i zadań, przygotowanych przez Elżbietę i Witolda Szwajkowskich to świetny trening jak najczęstszego używania danej głoski w odpowiednich kontekstach. Ćwiczenia wpisano w ciekawą fabułę, która sprzyja pobudzeniu uwagi i twórczego działania u dziecka. Autorzy proponują także samodzielne skompletowanie „Skrzyneczki logopedycznej”, czyli oryginalnej pomocy naukowej do ćwiczeń wymowy.
Wierszyki logopedyczne przeznaczone dla przedszkolaków. W tomie znajdą się krótkie wierszyki dźwiękonaśladowcze i wierszyki ćwiczące poszczególne głoski. Książka wzbogacona o uwagi logopedyczne dla rodziców i pytania do dzieci. Pozytywna recenzja dr Anny Walencik-Topiłko – doktora Katedry Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Jest to interesująca pozycja zarówno dla rodziców, którzy chcą u swoich dzieci ćwiczyć prawidłową wymowę, jak i dla logopedów do wykorzystania w terapii oraz dla samych dzieci, by z przyjemnością powtarzały rymowanki.
Książka składa się z sześciu rozdziałów, z których każdy poświęcony jest jednej głosce. Rymowanki są napisane tak, aby ćwiczona głoska znalazła się w sąsiedztwie różnych dźwięków w odpowiednim miejscu w wyrazie: nagłosie, śródgłosie, wygłosie.
Wszystkie rymowanki zawarte w zbiorze oparte są o ten sam schemat rytmiczny, co może ułatwić ich czytanie i skupienie się na właściwej wymowie. Dzięki zabawom z rymowankami zawartymi w tej publikacji dziecko nie tylko doskonali prawidłową wymowę, ale również uczy się słuchania ze zrozumieniem, wzbogaca słownictwo oraz rozwija poczucie rytmu.
Ten zbiór zabawnych wierszyków, którym towarzyszą zachwycające i pełne humoru ilustracje, to książka wyjątkowa. Jej wspólne czytanie może być świetną zabawą dla dzieci i rodziców. To doskonała pomoc w pracy z dziećmi mającymi problemy logopedyczne. Nie straszy trudnymi do wymówienia łamańcami językowymi, bo rymowanki są dostosowane do wieku dziecka. Sprawdzi się jako materiał do ćwiczenia mowy, bo jest nie tylko profesjonalnie przygotowany, lecz także niezwykle atrakcyjny dla małych czytelników.To również świetna propozycja dla dzieci, które nie mają kłopotu z mową, ale są w wieku, kiedy wymowa się rozwija. Książka w ciekawy sposób pomaga ten rozwój wesprzeć.Dodatkową wartością są fachowe informacje, dzięki którym rodzice mogą ustalić, czy ich dziecko powinno już daną głoskę wymawiać, i co zrobić, jeśli jej nie wymawia.Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra - logopeda i pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Pracownik naukowy Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Prowadzi gabinet logopedyczny, który jest miejscem stałych wizyt małych pacjentów oraz rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej o możliwości stymulowania rozwoju mowy swoich dzieci. Specjalizuje się w terapii opóźnionego rozwoju mowy i zaburzeń artykulacji u dzieci. W pracy terapeutycznej nieustannie próbuje łączyć terapię mowy z rozwojem twórczego potencjału dziecka. Autorka publikacji naukowych dotyczących rozwijania zdolności twórczych dzieci i młodzieży, w tym książki ""Szkoła wspierająca twórczość uczniów. Teoria i przykład praktyki"". Członkini Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, a także Rady Programowej Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?