Seria wydawnicza czytamy w oryginale zawiera adaptacje największych dzieł literatury światowej w wersji dwujęzycznej, przeznaczonej dla uczących się języka angielskiego.Adaptacja powieści Jonathana Swifta Gullivers Travels. Podróże Guliwera została przygotowana z myślą o czytelnikach na poziomie średnio zaawansowanym, jednak dzięki obecności polskiego tłumaczenia z książki korzystać mogą również początkujący w nauce języka angielskiego.
Gulliver's Travels. Podróże Guliwera oraz Robinson CrusoeDwie adaptacje w wersji angielsko-polskiej w jednym tomie z ćwiczeniami i kluczem odpowiedzi. Powieść Podróże Guliwera autorstwa Jonathana Swifta jest zaliczana do klasyki literatury angielskiej. Stanowi połączenie satyry na ludzką naturę z parodią popularnych w tamtym okresie powieści podróżniczych.Książka Przypadki Robinsona Crusoe Daniela Defoe cieszyła się olbrzymią popularnością na całym świecie od roku jej wydania aż do dziś. Postać Robinsona (a także Piętaszka) stała się jedną z ikon kultury. Seria wydawnicza czytamy w oryginale zawiera adaptacje największych dzieł literatury światowej w wersji dwujęzycznej, przeznaczonej dla uczących się języka angielskiego. Śledząc losy bohaterów, możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski. Adaptacje zostały przygotowane z myślą o czytelnikach na poziomie średnio zaawansowanym, jednak dzięki obecności polskiego tłumaczenia z książki korzystać mogą również początkujący w nauce języka angielskiego.
Podróże Guliwera są oświeceniową powieścią satyryczną należącą do ścisłego kanonu literatury angielskiej i światowej. W powieści opisane są cztery fantastyczne podróże Lemuela Guliwera, doktora marynarki. Pierwsza prowadzi Guliwera do krainy Liliputów, w drugiej, bohater trafi a do Brobdingnag, krainy gigantów, gdzie sam znajduje się na trudnej pozycji liliputa. Trzecia podróż wiedzie Guliwera na latającą wyspę Laputa, królestwa muzyków i matematyków. Czwarta prowadzi do kraju rządzonego nie przez ludzi - którzy zachowują się tam jak dzikie i trudne do poskromienia zwierzęta, lecz przez mądre konie Houyhnhnmy. Choć barwne przygody Guliwera czyta się jak pasjonującą powieść podróżniczą, dzieło Jonathana Swift a jest w istocie głęboko filozoficzne. Podróże Guliwera uważane są za pierwszą w historii krytykę czasów nowożytnych, arcydzieło satyry społecznej i politycznej poddające krytyce obyczajowość społeczeństwa, którego jedynym drogowskazem stała się chytrość i pogoń za zyskiem. Od swojego wydania po dzień dzisiejszy książka cieszy się niesłabnącą popularnością wśród czytelników na całym świecie. Podróże Guliwera doczekały się wielu sławnych ekranizacji i adaptacji filmowych. Lektura dla szkół średnich
Niezwykłe przygody Guliwera w krainie liliputów czy olbrzymów wzbudziły zainteresowanie młodych (i nie tylko) czytelników zaraz po pierwszym wydaniu i do dziś ta popularność nie słabnieGeorge Orwell powiedział, że gdyby miało ocaleć sześć książek, podczas gdy wszystkie inne zostałyby zniszczone, Podróże Guliwera z pewnością znalazłyby się w tej szóstce. Arcydzieło literatury angielskiej już w 1902 roku doczekało się ekranizacji, oczywiście w wersji niemej. Postać Guliwera posłużyła jako inspiracja wielu czołowym ludziom kultury, wśród nich Isaacowi Asimovowi, Stanleyowi Kubrickowi i Jackowi Kaczmarskiemu.
Trudno w literaturze o książkę bardziej uniwersalną niż opowieść o wizycie angielskiego lekarza okrętowego i rozbitka w Krainie Liliputów i Brobdingnagu. Dojrzały czytelnik doceni tę kąśliwą satyrę na społeczeństwo brytyjskie, młody słuchacz będzie emocjonował się niezwykłymi przygodami rozbitka wśród osobliwych ludów. Osiemnastowieczna powieść zaskakuje aktualnością i trafnością aluzji, zachwyca niepospolitym humorem i zdumiewa kreatywnością autora. Zaliczana do absolutnej światowej klasyki książka Swifta pozostaje zaskakująco przystępna dla współczesnego odbiorcy. Choć stworzona dla czytelnika dorosłego, paradoksalnie zajmuje również bardzo ważne miejsce w dziecięcym świecie bajek. Pełen tekst książki ? części: Podróż do Liliputu, Podróż do Brobdingnagu.
Czyta Leszek Filipowicz
An immaculate success on its publication in 1726, Gulliver’s Travels has since had an odd double life as both a classic traveller’s tale for children and a scathing satire of the human condition. Lemuel Gulliver’s adventures in a series of fantastical lands – where he meets the tiny people of Lilliput, the giants of Brobdingnag, the excessively rational equine Houyhnhnms, the wild and brutish Yahoos, and the philosophical Laputans – leave him with a deeply pessimistic perspective on his own kind. But Swift’s misanthropic vision clothes itself in such an exuberant outpouring of comic energy and creative high spirits – encompassing such wonders as a flying island, talking horses, and an early prototype of the computer – that it has entertained generations of readers of all ages, ‘from the cabinet council to the nursery’, as John Gay put it. Printed here in its unexpurgated entirety, Gulliver’s Travels demonstrates the power and originality of Swift’s satiric genius and the enduring appeal of his sense of the absurd.
Guliwer to „lekarz pokładowy, a z czasem kapitan kilku statków”. Całe życie marzy o dalekich i fascynujących podróżach. Jego marzenie w końcu się spełnia! Guliwer dociera do miejsc, w których nigdy nie był: do krainy Liliputów, do Brobdingnag, do krain Laputa, Balnibarbi, Glubbdubdrib, Luggnagg i do Japonii, do kraju Houyhnhnmów. Podróżując przeżywa masę przygód, również niebezpiecznych. Czy Guliwer dalej będzie chciał podróżować? Czy może zdecyduje, że jego miejsce jest na lądzie?
Oferta wyprzedażowa: prezentowane egzemplarze są z uszkodzeniami mogą to być porysowane lub troszkę uszkodzone okładki, zagięcia, zżółknięciami, zbite narożniki itp.
Czy marzyliście kiedyś o niezwykłej wyprawie w nieznane? Guliwer to okrętowy lekarz, podróżnik i żeglarz, który od lat chciał wziąć udział w dalekiej podróży pełnej przygód i wyzwań! Jego marzenie wreszcie się spełnia – wyrusza w morską podróż do dalekich krajów! Niebawem statek „Antylopa” rozbija się. Guliwer jako jedyny ocalały dociera do tajemniczej krainy Liliputów, zamieszkanej przez osobliwe małe postaci… karły. Następnym przystankiem jego podróży jest kraina olbrzymów! Co stanie się dalej z Guliwerem? Jakie inne fantastyczne stworzenia spotka na swojej drodze i dokąd dotrze? I wreszcie, czy uda mu się wrócić do domu? „Podróże Guliwera” to klasyka literatury angielskiej, która zachwyca czytelników nieprzerwanie od setek lat. Książka pełna jest przygód i ukrytych między słowami uniwersalnych prawd o życiu, niezmiennie aktualnych. Seria „Literatura klasyczna” to zbiór najpiękniejszych dzieł światowej literatury dla dzieci i młodzieży. Piękne, nowoczesne wydanie sprawia, że czytelnicy w każdym wieku z przyjemnością sięgną po lekturę, a piękne ilustracje umilą czytanie i pomogą wyobraźni przenieść się do świata fascynujących historii.
Through the eyes of Lemuel Gulliver, Swift’s unforgettable satire takes readers into worlds formerly unimagined. Visit four strange and remarkable lands: Lilliput, where Gulliver seems a giant among a race of tiny people; Brobdingnag, the opposite, where the natives are giants and Gulliver puny; the ruined yet magical country of Laputa; and the home of the Houyhnhnms, gentle horses far superior to the ugly humanoid Yahoos who share their universe.
'Among the six indispensable books in world literature' George Orwell
In the course of his famous travels, Gulliver is captured by miniature people who wage war on each other because of religious disagreement over how to crack eggs, is sexually assaulted by giants, visits a floating island, and decides that the society of horses is better than that of his fellow man. Swift's tough, filthy and incisive satire has much to say about the state of the world today and is presented here in its unexpurgated entirety.
Podróże Guliwera to klasyka literatury angielskiej, która zachwyca czytelników nieprzerwanie od setek lat!Lemuel Guliwer całe życie marzył o egzotycznych podróżach. Z trudem zdobywał wykształcenie, jednak zawód lekarza szybko okazał się mało satysfakcjonujący i nie dość dochodowy. Żeby zaspokoić żądzę przygód i zapewnić byt rodzinie, zaciągnął się na statek jako lekarz okrętowy. Przemierzał morza wzdłuż i w szerz, docierał do najbardziej odległych zakątków świata, jednak jego głód wrażeń pozostał niezaspokojony.Pewnego dnia na morzu rozszalał się sztorm. Burze targały okrętem wiele dni, aż w końcu cisnęły nim o skały. Gdy Guliwer ocknął się na plaży, ze zdumieniem spostrzegł, że jest skrępowany, obok zaś stoi kilkunastocentymetrowa postać i mierzy do niego z łukuCo stanie się z Guliwerem Czy uda mu się wrócić do domu Czy nadal będzie pragnął przygód i podróży w nieznane
Podróże Guliwera są oświeceniową powieścią satyryczną należącą do ścisłego kanonu literatury angielskiej i światowej. W powieści opisane są cztery fantastyczne podróże Lemuela Guliwera, doktora marynarki. Pierwsza prowadzi Guliwera do krainy Liliputów, w drugiej, bohater trafi a do Brobdingnag, krainy gigantów, gdzie sam znajduje się na trudnej pozycji liliputa. Trzecia podróż wiedzie Guliwera na latającą wyspę Laputa, królestwa muzyków i matematyków. Czwarta prowadzi do kraju rządzonego nie przez ludzi – którzy zachowują się tam jak dzikie i trudne do poskromienia zwierzęta, lecz przez mądre konie Houyhnhnmy. Choć barwne przygody Guliwera czyta się jak pasjonującą powieść podróżniczą, dzieło Jonathana Swift a jest w istocie głęboko filozoficzne. Podróże Guliwera uważane są za pierwszą w historii krytykę czasów nowożytnych, arcydzieło satyry społecznej i politycznej poddające krytyce obyczajowość społeczeństwa, którego jedynym drogowskazem stała się chytrość i pogoń za zyskiem. Od swojego wydania po dzień dzisiejszy książka cieszy się niesłabnącą popularnością wśród czytelników na całym świecie.
Podróże Guliwera doczekały się wielu sławnych ekranizacji i adaptacji filmowych.
Lektura dla szkół średnich.
Niezwykłe przygody Guliwera w krainie liliputów czy olbrzymów wzbudziły zainteresowanie młodych (i nie tylko) czytelników zaraz po pierwszym wydaniu i do dziś ta popularność nie słabnie. George Orwell powiedział, że gdyby miało ocaleć sześć książek, podczas gdy wszystkie inne zostałyby zniszczone, Podróże Guliwera z pewnością znalazłyby się w tej szóstce.Arcydzieło literatury angielskiej, już w 1902 roku doczekało się ekranizacji, oczywiście w wersji niemej. Postać Guliwera posłużyła jako inspiracja wielu czołowym ludziom kultury, wśród nich Isaacowi Asimovowi, Stanleyowi Kubrickowi i Jackowi Kaczmarskiemu.
Czy marzyliście kiedyś o niezwykłej wyprawie w nieznane?
Guliwer to okrętowy lekarz, podróżnik i żeglarz, który od lat chciał wziąć udział w dalekiej podróży pełnej przygód i wyzwań! Jego marzenie wreszcie się spełnia – wyrusza w morską podróż do dalekich krajów! Niebawem statek „Antylopa” rozbija się. Guliwer jako jedyny ocalały dociera do tajemniczej krainy Liliputów, zamieszkanej przez osobliwe małe postaci… karły. Następnym przystankiem jego podróży jest kraina olbrzymów! Co stanie się dalej z Guliwerem? Jakie inne fantastyczne stworzenia spotka na swojej drodze i dokąd dotrze? I wreszcie, czy uda mu się wrócić do domu?
„Podróże Guliwera” to klasyka literatury angielskiej, która zachwyca czytelników nieprzerwanie od setek lat. Książka pełna jest przygód i ukrytych między słowami uniwersalnych prawd o życiu, niezmiennie aktualnych.
Seria „Literatura klasyczna” to zbiór najpiękniejszych dzieł światowej literatury dla dzieci i młodzieży. Piękne, nowoczesne wydanie sprawia, że czytelnicy w każdym wieku z przyjemnością sięgną po lekturę, a piękne ilustracje umilą czytanie i pomogą wyobraźni przenieść się do świata fascynujących historii.
Klasyka literatury angielskiej! Książka przedstawia się jako zwykła powieść podróżnicza, której narratorem jest Lemuel Guliwer, początkowo lekarz pokładowy, później kapitan kilku statków”. Niektóre edycje tego dzieła różnią się od siebie w szczegółach. Jest jednak czymś więcej, to satyra na naturę ludzką połączona z parodią powieści podróżniczej.
Książka zdobyła ogromną popularność już wkrótce po wydaniu i ukazuje się drukiem praktycznie nieprzerwanie od roku pierwszej publikacji. George Orwell powiedział, że gdyby miał wybrać sześć książek, które miałyby ocaleć, podczas gdy wszystkie inne uległyby zniszczeniu, Podróże Guliwera z pewnością znalazłyby się wśród nich.
Bitwa książek i Opowieść balii powstały między 1695 a 1704 rokiem i są to najważniejsze utwory we wczesnym dorobku satyrycznym Jonathana Swifta. W przekładzie na język polski ukazują się po raz pierwszy.
W sporze między Starożytnymi a Nowożytnymi Swift stał mocno po stronie Starożytnych. Ich zwolennicy wierzyli, że myśl klasyczna i biblijna stale do nas mówi. Swift kpił ze swoich współczesnych, z ich kultu nauki, religijnej hipokryzji, ulegania chwilowym literackim modom, a robił to, genialnie posługując się ironią i groteską, z wielką inwencją konstruując piętrowe absurdy.
Guliwer od najmłodszych lat marzył o niezwykłych przygodach i takie mu się przytrafiły w czasie długich podróży. Miał okazję przebywać w kraju Liliputów, potem poznał państwo olbrzymów. Dowiedział się, jak to jest być najwyższym i najsilniejszym, a potem najmniejszym i najsłabszym. Zakosztował obcych obyczajów i nieznanej kultury. Przekonał się, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.Najnowsze wydanie powieści Jonathana Swifta pełnej humoru i filozoficznego podejścia do świata i człowieka. To wydanie zilustrował rewelacyjnymi, pełnymi misternych niuansów rysunkami Suren Vardanian.
Jonathan Swift's classic satirical narrative was first published in 1726, seven years after Defoe's Robinson Crusoe (one of its few rivals in fame and breadth of appeal).
As a parody travel-memoir it reports on extraordinary lands and societies, whose names have entered the English language: notably the minute inhabitants of Lilliput, the giants of Brobdingnag, and the Yahoos in Houyhnhnmland, where talking horses are the dominant species. It spares no vested interest from its irreverent wit, and its attack on political and financial corruption, as well as abuses in science, continue to resonate in our own times.
Tytułowy bohater od zawsze marzył o dalekich wyprawach w nieznane. Przy pierwszej nadarzającej się okazji wyruszył w daleki rejs. Niestety, jego statek rozbił się i tylko on ocalał. Trafił do kraju Liliputów, w którym przeżył mnóstwo przygód. W końcu udało mu się wydostać z tej niezwykłej krainy i wrócić do żony i dzieci.
Po powrocie nie mógł jednak zbyt długo zagrzać miejsca i znów wyruszył w rejs. Tym razem trafił do kraju olbrzymów...
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?