Dzięki tej książce będziesz mógł przeżywać modlitewne spotkanie z Bogiem w równie intensywny sposób co św. Franciszek. Biedaczyna z Asyżu całym sobą przeżywał tajemnice życia Jezusa i Maryi, które rozważamy w modlitwie różańcowej. Przeżywał je duszą i ciałem, sercem i zmysłami. Smakował je. W zachwycie spotykał się z Bogiem, którego kochał ponad wszystko. I dzielił się tym zapałem z innymi, zarażał nim świat. Zebrane w tej książce teksty pozwalają nam zarazić się tym Franciszkowym zapałem, w równie intensywny sposób przeżywać tajemnice różańcowe i modlitewne spotkanie z Bogiem.
Aby nasze powołanie było czymś pięknym, musi być przepełnione myślą o innych. Jezus chodził po świecie i czynił dobro. Najświętsza Panna w Kanie myślała tylko o potrzebach innych ludzi i przekazała te potrzeby Jezusowi. Jak wiele możemy się nauczyć od Najświętszej Panny! Była tak bardzo pokorna, ponieważ oddała się całkowicie Bogu. Była pełna łaski. Prośmy Najświętszą Pannę, aby powiedziała Jezusowi: Wina nie mają, wina pokory i łagodności, dobroci i życzliwości. Z pewnością nam odpowie: Uczyńcie, cokolwiek wam powie.(bł. Matka Teresa z Kalkuty) Refleksje mistrzów duchowości chrześcijańskiej, zgromadzone w naszym zbiorze, mają stanowić inspirację dla tych, którzy chcą praktykować rozważanie tajemnic różańcowych, zarówno indywidualnie, jak i we wspólnocie. Wśród ich autorów są m.in. św. Augustyn, św. Hildegarda z Bingen, św. Ireneusz, bł. Jan Paweł II, bł. Matka Teresa z Kalkuty, bł. John H. Newman, Papież Franciszek, Benedykt XVI, Orygenes, H.U. von Balthasar, Thomas Merton, Chiara Lubich i ks. Franciszek Blachnicki. Ich wypływające z głębokiej wiary i miłości do Boga i ludzi myśli pomagają nam pogłębić nasze zrozumienie poszczególnych misteriów historii zbawienia i otworzyć się na doświadczenie niezwykłej duchowej mocy modlitwy różańcowej.
Małżeństwo jest wspaniałą drogą do świętości. Wędrówka po niej bywa jednak pełna rozmaitych przeszkód i trudności. Pomocą w rozwiązywaniu tych problemów jest na pewno wspólna modlitwa, w szczególności odmawianie różańca.
Niech te rozważania różańcowe pomagają nam nieustannie rozwijać się w naszych małżeństwach. Niech pomagają nam odkrywać prawdziwą głębię, złożoność i piękno relacji, do której zostaliśmy przez Boga powołani, niech jeszcze mocniej uświadomią nam, jak ważnego i odpowiedzialnego zadania się podjęliśmy, i niech pomagają nam odkrywać prawdę o nas samych.
Emilia Litwinko – żona kochającego męża, mama trójki dzieci; autorka książek Opowieści pajączka, Opowieści kornika, Opowieści mrówki i Opowieści Gwiazdeczki oraz Anioł Stróż i Babcia, Zuzanna a także Różańca dla matek w trudnej i zagrożonej ciąży. Nieustannie zachwycona miłością – tą mniejszą, ludzką, i tą Największą, Jedyną i Wieczną – oraz zafascynowana macierzyństwem i możliwościami, jakie ono ze sobą niesie.
Wysławiamy wraz z Chrystusem Ojca, że przed oczyma duszy siostry Marii od Jezusa Ukrzyżowanego odsłonił tajemnice
prawdy i miłości — i dał jej udział
w chwale swojego Królestwa.
św. Jan Paweł II
Święta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, zwana Małą Arabką, była mistyczką, urodzoną w Palestynie w chrześcijańskiej rodzinie należącej do katolickiego Kościoła melchickiego. Wstąpiła do zakonu karmelitanek we Francji. W tym czasie zaczęła doświadczać ekstaz, wizji i lewitacji. Ujawnił się też u niej dar proroctwa oraz stygmaty. Zmarła w karmelitańskim klasztorze w Betlejem. Została beatyfikowana przez Jana Pawła II, a jej kanonizację zatwierdził Papież Franciszek. Maria doświadczyła w swoim życiu wielu ciężkich prób i cierpień, ale mimo to nawet w najtrudniejszych chwilach potrafiła powiedzieć Bogu „tak”. Idąc jej śladem, możemy wraz z nią rozważać i przeżywać najświętsze tajemnice naszej wiary w modlitwie różańcowej.
Ludwik Maria Grignion de Montfort kochał Maryję jak mało kto. Jest on uznawany za szczególnego apostoła i orędownika modlitwy różańcowej. Z jego Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny wyrosła pobożność maryjna Jana Pawła II i o. Maksymiliana Kolbego. Wraz ze św. Ludwikiem poznaj niezwykły sekret różańca świętego!
W dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy nam są najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim.
św. Jan Paweł II
W trwającej ponad dwadzieścia wieków historii Kościoła Matka Boża wiele razy i w różnych miejscach świata objawiała się wiernym. Objawienia w Gietrzwałdzie są jednak pod każdym względem wyjątkowe. Było ich aż 160. Trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku.
Są to jedyne w Polsce objawienia maryjne zatwierdzone przez Stolicę Apostolską, a szczególnie ważne dla Polaków jest to, że Matka Boska przemawiała do widzących w języku polskim. Modlitwa różańcowa jest gietrzwałdzkim testamentem, który Matka Boska pozostawiła naszemu narodowi.
Ukochać modlitwę ? to odczuwać często w ciągu dnia jej potrzebę i zadawać sobie trud modlenia się. Modlitwa otwiera nasze serce, przez co staje się ono zdolne do przyjęcia daru, jaki Bóg nam czyni z siebie. Proście i szukajcie, a wasze serca otworzą się, byście mogli Go przyjąć i zachować jak swoją własność. Matka Teresa Myśli Matki Teresy ? otaczanej czcią na całym świecie misjonarki miłości ? stanowią doskonałe wprowadzenie w rozważanie tajemnic różańcowych. Razem z tą kanonizowaną przez Kościół opiekunką ubogich w cyklu tygodniowym obejmujemy modlitwą życie, wierność Bogu, rodzinę, człowieka i pracę. Za wstawiennictwem świętej Teresy zKalkuty, która była wiernym świadkiem miłości Chrystusa, możemy zawierzyć Bogu każdy element naszej codzienności, ofiarując mu swoje pragnienia itroski.
Św. Charbel Makhlouf był zakonnikiem, pustelnikiem żyjącym w Libanie w XIX wieku. Już za życia za jego wstawiennictwem działy się liczne cuda. Po śmierci okazało się, że jego ciało nie rozkłada się, a w dodatku wydobywa się z niego tajemniczy płyn, który ma właściwości uzdrawiające. Do jego grobu rychło zaczęli ściągać pielgrzymi, wśród których zanotowano tysiące uzdrowień. Kult otaczający libańskiego mnicha został ostatecznie usankcjonowany przez bł. Pawła VI, a jego popularność dawno już przekroczyła granice jego ojczyzny, sięgając także i Polski. W tej książeczce znalazły się rozważania tajemnic różańcowych inspirowane życiem i myślami świętego Charbela, który zawsze starał się wiernie naśladować Jezusa Chrystusa i Jego Matkę.
Pozostań ze mną, Panie, bo tylko Ciebie szukam: Twojej miłości, Twojej łaski, Twojej woli, Twojego serca, Twojego ducha, ponieważ kocham Cię i nie proszę o żadną inną nagrodę prócz tego, bym coraz bardziej Cię kochał. Na ziemi będę kochał Cię całym moim sercem, miłością silną, a później nadal będę Cię kochał ? doskonale, przez całą wieczność.- św. Ojciec Pio Rozważania tajemnic różańcowych przygotowane na podstawie fragmentów z pism św. Ojca Pio. Tematami kolejnych, tygodniowych cykli są: miłość Boga, pragnienie Boga, cierpienie, świętość człowieka i codzienność. Przepełnione niesamowitą pasją i głęboką wiarą słowa świętego stygmatyka to nieoceniona pomoc w modlitewnym zbliżaniu się do Boga i kontemplowaniu historii zbawienia.
Miłość i ofiara są tak ściśle ze sobą powiązane jak słońce i światło. Nie można kochać bez cierpienia i cierpieć bez miłości.
św. Joanna Beretta Molla
Święta Joanna Beretta Molla była włoską lekarką, która poświęciła życie, aby uratować swoje nienarodzone dziecko. Kiedy stwierdzono u niej włókniaka, odmówiła poddania się operacji, która mogła zagrozić dziecku. Zmarła osiem dni po porodzie. Została kanonizowana przez św. Jana Pawła II. Jej wstawiennictwu przypisuje się wiele cudów na całym świecie.
Życie i słowa świętej, która w tak radykalny sposób wcieliła w życie nakaz Chrystusa oddawania swojego życia za naszych ukochanych, to znakomita inspiracja w rozważaniu tajemnic naszej wiary w modlitwie różańcowej.
Stawaliśmy na tym świętym miejscu, (...) aby usłyszeć, jak bije serce Kościoła i serce Ojczyzny w Sercu Matki. Jasna Góra jest przecież nie tylko miejscem pielgrzymek Polaków z Polski i całego świata. Jasna Góra jest sanktuarium narodu. św. Jan Paweł II Z jasnogórskiego wzgórza, szczególnie w dni największych maryjnych uroczystości, płynęły i wciąż płyną słowa najważniejszych przewodników duchowych Kościoła, w tym prymasów Polski oraz trzech papieży. Słowa inspirujące do ciągłego wpatrywania się w oblicze Czarnej Madonny, która z miłością spogląda na Swojego Syna. Słowa, które nieraz zachęcały, by w różańcu powierzać Maryi wszystkie sprawy osobiste, rodzinne, społeczne i narodowe. Publikacja poza rozważaniami autorstwa m.in. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II, wygłoszonymi niegdyś ze szczytu Jasnej Góry, prezentuje zarys historii częstochowskiego sanktuarium, Cudownego Obrazu oraz apelu jasnogórskiego.
"A Ty, jedyna moja radości, Niepokalana Dziewico Maryjo, Ty także bądź moją Protektorką we
wszystkim, co mi się przydarza. Bądź zawsze jedyną moją Obrończynią u Boga i wspomagaj
mnie w tych postanowieniach." (św. Gerard Majella)
W centrum duchowości św. Gerarda Majelli były Eucharystia i nabożeństwo do Maryi, które praktykował przez częste odmawianie różańca.
Rozważając ze św. Gerardem poszczególne tajemnice, zobaczymy, że oparł on swoją duchowość na czterech filarach: umiłowaniu woli Bożej i bezwzględnym jej posłuszeństwie, pragnieniu współuczestnictwa w cierpieniach Najświętszego Odkupiciela, oddanej służbie na rzecz wspólnoty oraz pragnieniu życia w chwale zmartwychwstałego Chrystusa.
Św. Gerard Majella (1726–1755) jest uznawany za jednego z największych cudotwórców w historii chrześcijaństwa, a także patrona wszystkich pragnących dobrej spowiedzi oraz matek oczekujących potomstwa.
Święta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, zwana Małą Arabką, była mistyczką, urodzoną w Palestynie w chrześcijańskiej rodzinie należącej do katolickiego Kościoła melchickiego. Wstąpiła do zakonu karmelitanek we Francji. W tym czasie zaczęła doświadczać ekstaz, wizji i lewitacji. Ujawnił się też u niej dar proroctwa oraz stygmaty. Zmarła w karmelitańskim
klasztorze w Betlejem. Została beatyfikowana przez Jana Pawła II, a jej kanonizację zatwierdził Papież Franciszek. Maria doświadczyła w swoim życiu wielu ciężkich prób i cierpień, ale mimo to nawet w najtrudniejszych chwilach potrafiła powiedzieć Bogu „tak”. Idąc jej śladem, możemy wraz z nią rozważać i przeżywać najświętsze tajemnice
naszej wiary w modlitwie różańcowej.
Różaniec z Matką Bożą Gietrzwałdzką
W trwającej ponad dwadzieścia wieków historii Kościoła Matka Boża wiele razy i w różnych miejscach świata objawiała się wiernym. Objawienia w Gietrzwałdzie są jednak pod każdym względem wyjątkowe.
Było ich aż 160. Trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku.
Są to jedyne w Polsce objawienia maryjne zatwierdzone przez Stolicę Apostolską.
Matka Boska mówiła do widzących w języku polskim.
Do Gietrzwałdu przybywają dziś setki pielgrzymów. Mówią oni, że różaniec jest gietrzwałdzkim testamentem, który Matka Boska pozostawiła Polakom. Gdy rozważamy różaniec z Matką Bożą Gietrzwałdzką, nasze serca przedstawiają Bogu „wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy są nam najbliżsi – tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim” (św. Jan Paweł II).
Małżeństwo jest wspaniałą drogą do świętości. Wędrówka po niej bywa jednak pełna rozmaitych przeszkód i trudności. Pomocą w rozwiązywaniu tych problemów jest na pewno wspólna modlitwa,w szczególności odmawianie różańca.
Niech te rozważania różańcowe pomagają nam nieustannie rozwijać się w naszych małżeństwach.Niech pomagają nam odkrywać prawdziwą głębię, złożoność i piękno relacji, do której zostaliśmy przez Boga powołani, niech jeszcze mocniej uświadomią nam, jak ważnego i odpowiedzialnego zadania się podjęliśmy, i niech pomagają nam odkrywać prawdę o nas samych.
Emilia Litwinko– żona kochającego męża, mama trójki dzieci; autorka książek Opowieści pajączka, Opowieści kornika, Opowieści mrówki i Opowieści Gwiazdeczki oraz Anioł Stróż i Babcia, Zuzanna, a także Różańca dla matek w trudnej i zagrożonej ciąży. Nieustannie zachwycona miłością – tą mniejszą, ludzką,i tą Największą, Jedyną i Wieczną – oraz zafascynowana macierzyństwem i możliwościami, jakie ono ze sobą niesie.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?