Zapraszamy do działu beletrystyka religijna gdzie znajdą Państwo ciekawą lekturę nie tylko o objawieniach i świętych, ale także zbeletryzowane wydarzenia biblijne, opowieści o wierze, sile religii i miłości. Wśród tych powieści są też takie, które pozwalają odnaleźć ukojenie, zrozumieć sens wiary i odszukać prawdę. Zapraszamy po książki chrześcijańskie oraz szeroki i obszerny wybór powieści religijnych.
Biblia dla dzieci prezentuje wybrane historie ze Starego i Nowego Testamentu. Na kolejnych stronach przeczytamy i zobaczymy zilustrowane stworzenie świata, historię pierwszych ludzi, arki Noego, budowniczych wieży Babel, patriarchów i starotestamentowych proroków zapowiadających nadejście Mesjasza. W "dymkach" pojawiają się teksty zaczerpnięte z Pisma Świętego, co sprawia, że książka, opracowana w bardzo atrakcyjnej dla dzieci formie komiksu, jest okazją do spotkania z autentycznym słowem Bożym i zawartym w nim przesłaniem.
Komiks ""Ksiądz Jerzy Popiełuszko: Cena wolności"" przedstawia ostatni rok życia kapelana ""Solidarności"", począwszy od 12 grudnia 1983 r. aż do tragicznej śmierci z rąk funkcjonariuszy SB. Pokazane są szykany, jakim był poddawany duchowny, rewizje, przesłuchania, prowokacja i aresztowanie oraz wcześniejsze próby zamachu na księdza. Komiks ma charakter paradokumentalny, mocno opiera się na faktach, choć część opisanych w nim sytuacji, dialogi, ma charakter hipotetyczny, choć bardzo prawdopodobne, że tak właśnie było w rzeczywistości. Publikacja uzupełniona jest o życiorys księdza Popiełuszki, archiwalne fotografie oraz teksty kilku jego kazań wygłoszonych podczas mszy za ojczyznę w kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Warszawie w latach 1983 - 1984.
Oprócz Trzech Króli, pastuszków oraz zwierząt, do żłóbka Pana Jezusa wybrały się także palma, drzewo oliwne oraz… choinka. Co złożyły w darze i dlaczego choinka wstydziła się podejść do małego Jezusa dowiecie się z najnowszej książki z serii Książeczki - Zabaweczki pt. „Choinka”. Doskonały pomysł na jasełka.
„Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań …”.
Chyba powariowali w tym radiu! Ile można tego słuchać? Od miesiąca
w kółko to samo, a do Świąt przecież jeszcze dwa tygodnie. Jakby niewystarczający był widok czekoladowych mikołajków, wystawionych po raz pierwszy ze zniczami
i wiązankami, jako zapowiedź – nie smućcie się już niedługo Święta. Święta, święta, święta – nienawidzę Świąt!!! Dlaczego? Choćby dlatego, że mówienie o nich zajmuje tyle czasu, że jak przychodzi co do czego, to ma się ich serdecznie dosyć. Gdyby nie Andzia, odpuściłbym sobie te wszystkie wymuszone uśmiechy i zgrywanie przykładnego chrześcijanina. Ale nie zrobię tego własnej córce! Nie powiem jej przecież, że Mikołaj nie przyszedł, bo tatuś miał dosyć komercyjnej promocji gwiazdkowego szajsu. Wpasuję się w tradycyjny schemat, przecierpię te kilka godzin i na rok będzie z głowy.
Fragment książki
Artysta zmartwychwstały to powieść skonstruowana na bazie drogi krzyżowej. Składa się z XV rozdziałów – stacji.
Osamotniony artysta, żyjący w zniewolonym przez komunistyczny system kraju, nieomal popada w obłęd. Na drodze poszukiwań prawdy, szczęścia i miłości napotyka na wszechobecną hipokryzję, poplecznictwo i brak zrozumienia. Czując się niezrozumiany i wyalienowany, dźwiga swój krzyż i cierpi. Jest jak Mesjasz pokolenia „zniewolonych umysłów”. Upodlony biedą, której doświadcza w ojczyźnie, wyjeżdża na „zachód” w poszukiwaniu godności.
Tam, obdarzony ponadprzeciętną wrażliwością, rozpamiętuje sceny z dzieciństwa i młodości, które były dlań inicjacją erotyczną i seksualną. Poszukuje prawdziwej namiętności. Czy ją odnajdzie? I jaką prawdę kryje powtarzający się wciąż motyw malarski?
Mocna, bezkompromisowa lektura, dostarczająca głębokich i skrajnych emocji.
Król Melchior dobrze znał matematykę i astronomię. Kiedy wraz z przyjaciółmi - Kacprem i Baltazarem porównali własne obserwacje z nieba z tym, co głosili prorocy, upewnili się, że nowa gwiazda zaprowadzi ich do miejsca narodzin Króla królów. Kierując się w jej stronę wyruszyli w daleką i pełną przygód podróż, by odnaleźć miejsce narodzin Dzieciątka i oddać Mu należny pokłon.
Prawdziwe Niebo różni się od tego, co ludzie zwykli sobie wyobrażać. Nie ma tam srebrzystych obłoczków i pulchnych cherubinków. Jest tylko bezmiar Nieskończonego Oceanu i potężna metropolia zwana Miastem Aniołów, za której murami panuje terror. Archanioł Michał podporządkował sobie wszystkie anioły, a przestrzeganie praw Dekalogu służy mu jedynie jako miara ich posłuszeństwa. Każdy, kto się sprzeciwi, ginie. Nie ma wyjątków. By utrzymać porządek we Wszechświecie i zapewnić ludzkości bezpieczeństwo, aniołowie muszą cierpieć.
Właśnie w takim Niebie rodzi się Emanuel ? anioł, który może zmienić wygląd świata. Dzierżąc Miecz Sprawiedliwych, jest w stanie odwrócić układ sił i zrobić to, co słuszne. Tylko co tak naprawdę jest słuszne, gdy za odrobinę wolności płaci się łzami i krwią? Gdy od urodzenia uczą cię, że torturowanie i zabijanie innych chroni Wszechświat przed rozpadem? Gdy wiesz, że w walce o miłość zamordujesz kilka tysięcy istnień?
W takim Niebie poszukujesz odpowiedzi na pytanie, czym jest moralność. W takim Niebie zastanawiasz się, gdzie jest Bóg.
Drodzy Rodzice! Oto seria przygotowana z myślą o najmłodszych dzieciach, które dopiero poznają świat. W każdej książeczce znajdują się zdjęcia ujętych tematycznie scenek z udziałem figurek ludzi i zwierząt, ulepionych z najprawdziwszej modeliny.
Najbardziej mistyczna ze wszystkich książek Rodziewiczówny. Autorka pisała ją zafascynowana filozofią Wschodu i teorią reinkarnacji, którą zaskakująco zgrabnie połączyła z wiarą katolicką. Bohaterowie tej powieści wierzą, że doznają szczęścia w obcowaniu z Bogiem, dopiero gdy na ziemi dosięgną absolutu. Dopóki tak się nie stanie, będą wracać na kolejne lekcje.
FENIKS 2013 w kategorii literackiej - Wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.
Zachęcam do lektury tomu wierszy "Szukał Pana", gdyż przynosi bogaty świat refleksji i rozterek twórcy, który należy do grona najwybitniejszych współcześnie poetów w sutannach, ponadto poety, którego twórczość z tomu na tom przynosi nowe metafizyczne wątki. Tym razem zaproponował nam trudną liryczną drogę do źródeł chrześcijaństwa, po nigdy nieostygłych śladach Biblii.
Stanisław Grabowski
Dziesięć barwnie ilustrowanych opowieści ze Starego i Nowego Testamentu zaprasza najmłodszych na pierwsze spotkanie z Biblią. W zrozumiały sposób przedstawiają one dzieje Adama i Ewy oraz Arki Noego, mówią o dzielnej walce Dawida z Goliatem, a także o cudownych narodzinach w stajence betlejemskiej.
Wszystkie teksty znajdujące się w komiksowych dymkach zostały wzięte z podyktowanej przez Ignacego Opowieści Pielgrzyma. Powstanie komiksu było możliwe dzięki ciężkiej pracy wielu osób: jezuitów, biografów św. Ignacego, którzy wybrali najciekawsze fragmenty z jego historii, a także studentów i absolwentów jezuickich szkół, wreszcie Picanyoli, grafika, który przygotował rysunki.Wszyscy oni mają ze sobą coś wspólnego: wiedzą, że historia Ignacego może poruszyć ludzkie serca. W książce tej znajdziecie opowieść o wspaniałym człowieku. Człowieku, który w pewnym momencie tak pokochał Pana Boga, że postanowił zmienić całe swoje życie.
Z Bożym Narodzeniem zazwyczaj kojarzy nam się choinka, dzwoneczki, żłóbek, pastuszkowie, świece i pierwsza gwiazdka, a także kolorowo zapakowane prezenty. Do tej listy dodajmy jeszcze opowiadanie bajek, które może stać się pięknym zwyczajem w naszych domach i tradycyjną częścią obchodów Bożego Narodzenia. Za każdym razem, gdy otworzycie tę piękną bożonarodzeniową księgę i zaczniecie czytać jedną z zawartych w niej baśni, pomyślcie sobie, że jest ona takim małym upominkiem dla każdego, kto jej posłucha. I tego życzymy naszym Czytelnikom - aby każda z przeczytanych tu opowieści okazała się miłym bożonarodzeniowym prezentem dla całej rodziny.
Tomasz Małkowski (rocznik 1966) - z wykształcenia pedagog specjalny (ks. Twardowski powiedziałby "od głupich dzieci"), z zawodu autor podręczników szkolnych do historii, z zamiłowania twórca powieści dla dzieci i dorosłych. "Ojcze Józefie" to jego czwarta książka "niepodręcznikowa", wcześniej napisał dwie powieści dla młodszych czytelników (wydane przez SIW Znak) i jedną dla starszych (IW Pax). Mieszka z rodziną w Gdańsku, który uważa za swoje miejsce na ziemi. Książka "Ojcze Józefie" została nagrodzona w Konkursie Literackim Miasta Gdańska im. Bolesława Faca za 2012 r.
Oświecenie dnia powszedniego.
Wyobraź sobie, że masz dostęp do najgłębiej skrywanych tajemnic Dalajlamy, że możesz mu towarzyszyć w chwilach, kiedy jest zupełnie sam, z dala od medialnego zgiełku i obowiązków duchowego przywódcy kilku narodów. Pomyśl, jak wiele mógłbyś się wówczas od niego nauczyć, ile mądrości i spokoju ducha zaczerpnąć z samego źródła. Właśnie teraz nadarza się taka okazja.
Opowieść o prywatnym oraz o bardziej oficjalnym życiu Dalajlamy snuje jego najbliższa przyjaciółka - mała, zuchwała i bystra… kotka. Każdego dnia obserwuje niekończący się korowód gości przybywających na prywatne audiencje: od hollywoodzkich gwiazd po filantropów, pisarzy i polityków. Towarzyszy Dalajlamie przy pracy oraz w zwykłych, codziennych sytuacjach i z kocią prostotą odpowiada na wielkie pytania o to, jak odnaleźć szczęście oraz sens życia w zabieganym, materialistycznie nastawionym świecie. To jedna z tych opowieści, które wywołują spontaniczny uśmiech na twarzy, skłaniają do refleksji i powodują, że zaczynamy patrzeć na świat z nieco innej perspektywy.
Najwybitniejszy współczesny pisarz afrykański Boża strzała, trzecia książka Achebe, ukazała się w roku 1964. Jak w dwóch poprzednich, także i tutaj autor zgłębia zderzenie kultury Igbo z europejskim chrześcijaństwem. Akcja rozgrywa się na początku dwudziestego wieku w wiosce Umuaro, a jej głównym bohaterem jest Ezeulu, naczelny kapłan Ulu. Wstrząśnięty impetem brytyjskiej ingerencji, Ezeulu każe jednemu ze swych synów, aby poznał sekrety obcych. Jak Okonkwo we Wszystko rozpada się i Obi w Nie jest już łatwo Ezeulu staje się ofiarą tragedii, do której rozpętania w jakiejś mierze sam się przyczynił. W liście do Achebe słynny amerykański pisarz John Updike z najwyższym podziwem pisał o nagłej katastrofie głównego bohatera Bożej strzały. Z admiracją pisał o odwadze autora, „by zwieńczyć powieść zakończeniem, które przyszłoby do głowy niewielu zachodnim autorom”. Achebe w odpowiedzi wskazał, że w literaturze afrykańskiej bohater indywidualistyczny to rzadkość, człowiek przede wszystkim bowiem jest zakorzeniony we wspólnocie i wraz z nią „zdany jest na działanie pozaludzkich mocy wszechświata”. „Chinua Achebe to magiczny pisarz – jeden z najwybitniejszych twórców XX wieku”. Margaret Atwood
Matka Boża Różańcowa, nieba i świata Królowa, cieszy się ogromnie nami i naszymi modlitwami. Modlitwy te wprost do nieba niosą święci aniołowie, a Bóg, Ojciec nasz najlepszy, błogosławi mnie i tobie!
Ależ tam w niebie musi być ciekawie! No bo pomyśl tylko: wszyscy są tam już wprawdzie świętymi, ale każdy doszedł do tej świętości całkiem inną drogą. Jest więc wśród nich i dawny łotr Dyzma, i uwikłany w astrologię Augustyn, były satanista Bartłomiej Longo i zatracający się w polowaniach Hubert. Jedni z nich, jak na przykład Dominik Savio, Maria Goretti czy Imelda Lambertini, przeżyli na ziemi zaledwie kilkanaście lat. Inni, jak Alfons Liguori czy Józef Kalasancjusz, przeszło dziewięćdziesiąt.
Jedni, jak Faustyna Kowalska czy Jan Bosko, znali swoje powołanie mając zaledwie kilka lat. Inni, jak Albert Chmielowski czy Karol de Foucauld (czytaj: fuko), musieli przejść długą drogę, zanim je odkryli. Jedni, jak Bernadetta Soubirous (czytaj: subiru) czy Jan Vianey, pochodzili z rodzin ubogich. Inni, jak Elżbieta Portugalska czy Alojzy Gonzaga, z królewskich i książęcych rodów. Jedni byli wysokiego wzrostu, jak choćby Jadwiga wawelska (180 cm) czy Antoni Padewski (prawie 190 cm). Inni niskiego, jak Ignacy Loyola (158 cm). Wszyscy oni usłyszeli kiedyś głos Jezusa. Poszli za Nim, ukochali Go ponad wszystko i jak On dokonywali cudów.
Mają więc teraz w niebie o czym mówić. Mają też się z czego pośmiać. Bo życie Świętych, jak życie każdego człowieka jest trochę smutne, a trochę wesołe. Jeśli chcesz wiedzieć, co się w niebie święci i skąd tak naprawdę biorą się Święci, zapraszam Cię do przeczytania mojej książki.
Znajdziesz w niej także – uwaga – Quiz dla spostrzegawczych!
Ewa Skarżyńska
Tamar. Jedna z pięciu zwykłych kobiet, które odegrały niezwykłą rolę w dziejach ludzkości.
Jej imię zostało uwiecznione w najważniejszej genealogii świata ? w ?Rodowodzie Łaski?.
Zdradzona przez mężczyzn, którzy decydowali o jej losie?
Postanowiła walczyć o prawo do wiary w kochającego Boga.
"Rodowód Łaski: Tamar" to pierwsza część fascynującej sagi o pięciu kobietach wymienionych w biblijnej genealogii Jezusa Chrystusa.
„Święty Mikołaj”, „Ucieczka do Egiptu”, „Legenda o śpiewających mnichach” i wiele innych historii o Jezusie, Maryi, świętych, pielgrzymach i aniołach. Opowieści bardziej podobne baśniom niż życiorysom świętych, pełne fantastyki i ludowości, w których wiara, cud i czar przeplatają się ze sobą.
Niektóre z legend zawartych w tej książce pochodzą jeszcze ze średniowiecza, inne zostały napisane w wiekach późniejszych bądź współcześnie. Obok legend polskich znalazły się tu opowieści z kręgu kultury romańskiej, niemieckiej, skandynawskiej i rosyjskiej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?