Zeszyt ćwiczeń klasa VI ""Tajemnice BOGAtego życia"":- zawiera zadania ułatwiające prowadzenie katechezy- pomaga utrwalić materiał poznany podczas zajęć- odzwierciedla tok katechezy zawarty w przewodniku metodycznym- pozwala na zindywidualizowanie procesu nauczania, gdyż daje możliwość pracy z uczniami na różnym poziomie trudności- pomaga uczniom pogłębić wiedzę o Bogu poprzez uzupełnianie tekstów, rozwiązywanie rebusów, krzyżówek, rozsypanek, puzzli logicznych, itp.- daje możliwość samodzielnego sprawdzenia zdobytych informacji w krótkim quizie ,,Sprawdź swoją wiedzę"", do którego klucz odpowiedzi znajduje się na końcu zeszytu.
Przewodnik ilustrowany „Ziemia Święta” skierowany jest do osób, które nad podróżowanie z plecakiem przedkładają wygodny wypoczynek. Nowa propozycja Pascala to przewodnik nowoczesny, mogący pełnić rolę zarazem przyjaznego doradcy, jak i niepowtarzalnej pamiątki z podróży. Nadrzędną cechą jest funkcjonalność w zakresie formy (okładka zintegrowana, poręczny format, odpowiednia liczba stron, zakładki) i układu informacji. Każdy rozdział wyróżniony został innym kolorem marginesu, opatrzony dodatkowym spisem treści oraz poprzedzony wskazówkami: „Nie przegap”. Informacje praktyczne umieszczono na odrębnych kolorowych stronach lub marginesach, dzięki czemu wyróżniają się z głównego opisu. Każdy czytelnik z łatwością dotrze do interesujących go informacji. Dzięki bogactwu ilustracji, kartkując strony przewodników z serii ilustrowanej uwalniamy smak i zapach wakacji, możemy efektywnie zaplanować wyjazd, a po powrocie podsumować podróż.
Książka jest próbą opowiedzenia o sposobach doświadczania i porządkowania świata w kulturze magicznej. Głównym celem jaki przyświecał autorowi, było uchwycenie zasad określających wizję świata w kulturze tradycyjnej. Autor wybrał takie zjawiska, przedmioty, postacie, których kulturowe znaczenie jest najbogatsze, ale też ukazuje ogólniejsze zasady nadawania znaczeń. Uważa, że struktury myślenia magicznego wciąż jeszcze w pewnym stopniu określają naszą codzienność, a usytuowane w sztuce, literaturze, obyczajowości są kluczem do zrozumienia kultury i jej historii. Wykorzystuje materiały z zakresu historii kultury, obyczajów, religioznawstwa, antropologii, folklorystyki. W największym stopniu sięga do materiału słowiańskiego, następnie basenu Morza Śródziemnego, wreszcie – choć w mniejszym stopniu – kultur egzotycznych.
W Biblii można znaleźć wielu bohaterów, którzy mogą być wzorami dla chłopców. W tej książeczce znajdziecie wiele wspaniałych zabaw, pomagających chłopcom bliżej poznać owych bohaterów. Będziecie rozwiązywać rebusy, zagadki i krzyżówki, wędrować po labiryntach, rysować, kolorować, a nawet uczyć się robić cytrę i papirus czy wiązać sandały na sposób starożytnych.
W Biblii można znaleźć wiele bohaterek, które mogą być wzorami dla dziewczynek.W tej książeczce znajdziecie wiele wspaniałych zabaw, pomagających dziewczynkom bliżej poznać owe bohaterki. Będziecie rozwiązywać rebusy, zagadki i krzyżówki, wędrować po labiryntach, rysować, kolorować, a nawet uczyć się robić biżuterię egipską, bębenek Miriam czy skarbonkę.
Catalina Rivas to boliwijska mistyczka, która została obdarzona przez Boga stygmatami i miała objawienia, w trakcie których Jezus przekazał jej liczne przesłania.
Słowa naszego Pana, zanotowane przez nią, stanowią wspaniałą inspirację do rozważania tajemnic różańcowych i kontemplowania historii naszego zbawienia.
Modlitwy mają rozmaite formy. Mogą być prywatne, czasem wręcz bardzo osobiste – i publiczne, społeczne. Można je podzielić na modlitwy uwielbienia, przeproszenia, dziękczynienia i prośby. Każda jednak angażuje całego człowieka: jego uczucia i wolę, nie jest wyłącznie aktem intelektualnym. Modlić można się niemal wszędzie, w domu, w drodze do pracy czy szkoły. Dzięki modlitwie Bóg będzie dla chrześcijanina zarówno celem, do którego dąży wszystkimi pracami domowymi i zawodowymi, oraz treścią jego poczynań i dążeń, a także motywacji i intencji.
Na kartach niniejszego Modlitewnika znajdą Państwo ponad 200 modlitw tradycyjnych, zakorzenionych w historii nie tylko chrześcijaństwa, ale też narodu polskiego, oraz modlitw współczesnych, tworzonych, pisanych i wypowiadanych w dzisiejszych czasach.
Współczesne wprowadzenie do buddyzmu
O Naturze Rzeczy to książka o buddyzmie. Lama Ole Nydahl w charakterystyczny dla siebie, bezpośredni i przejrzysty sposób wyjaśnia w niej podstawy buddyjskiej filozofii oraz funkcjonowanie metod prowadzących do oświecenia - pełnego ludzkiego rozwoju. Autor jest Duńczykiem, był bliskim uczniem XVI Karmapy, głowy szkoły Karma Kagyu buddyzmu tybetańskiego, założył do tej pory 560 ośrodków medytacyjnych tej tradycji na całym świecie.
Publikacja ta zawiera teksty autorów zachodnich, które z jednej strony cechuje wysoki poziom analizy naukowej, a z drugiej teksty prowokują do dyskusji, ułatwiającej kształtowanie własnego poglądu. O ile bowiem wszyscy są zgodni, że przedmiotem badań socjologii jest religia, to jednak problem zaczyna się w chwili, gdy pytamy: czym jest religia?
W książce zamieszczono bardzo różne ideologicznie stanowiska. Niemniej, publikacja podejmuje takie tematy, jak:
· Religia a społeczeństwo;
· Teorie religii;
· Na czym polega problem z definicją religii;
· Oddziaływanie religii na człowieka i społeczeństwo;
· Postawy wobec religii;
· Miejsce religii w społeczeństwie;
· Badania socjologiczne dotyczące religii i religijności.
Zdumiewająca konstatacja – brak popularnej, łatwej w odbiorze książki o historii polskiego Kościoła w księgarniach – była pierwszą przyczyną powstania monografii, którą właśnie kierujemy do rąk czytelników. Wprawdzie można było znaleźć kilka szczegółowych opracowań z licznymi przypisami,
indeksami i odwołaniami do źródeł. Można też było napotkać historię Kościoła pod redakcją Jerzego Kłoczowskiego. Inne, znacznie starsze opracowania, reprezentujące stan wiedzy z lat 50. XX wieku, ze sztandarowym dziełem ks. Bolesława Kumora, znaleźć można było już tylko w bibliotekach i antykwariatach. Książki te, a właściwie dzieła naukowe, przeznaczone były dla wąskiej grupy specjalistów: historyków, teologów, politologów i nie funkcjonowały na szerokim rynku czytelniczym.
Naszym zamiarem było opracowanie książki o przyjaznej formie, wzbogaconej licznymi zdjęciami oraz ilustracjami, napisanej językiem zrozumiałym dla każdego. Rozmaite odniesienia do obyczajów, prezentacja kultury i sztuki opisywanych okresów, jak również przedstawienie sylwetek osób zasłużonych dla Kościoła miały przybliżyć charakter i wieloaspektowość omawianych epok. Nade wszystko jednak zależało nam na pokazaniu stałości instytucji, która mimo burzliwej historii i wewnętrznych konfliktów przetrwała ponad tysiąc lat. Mamy nadzieję, że odbiorca, przyzwyczajony już do nowoczesnych, pięknie ilustrowanych książek, na taką właśnie publikację czekał.
Serdecznie dziękuję i gratuluję Wydawnictwu nowej książki poświęconej "Dziejom Kościoła w Polsce". Wydawcy udało się połączyć wyraźnie popularyzacyjny cel - chęć dotarcia do możliwości powszechnego odbiorcy - z wysokim poziomem naukowym i fachowością opracowania tematu, gwarantowaną przez grono wybitnych uczonych: autorów i konsultantów.
(-) Stanisław Kardynał Dziwisz
Kraków, 15 września 2008
Nie jest to przewodnik umożliwiający zrozumienie wszystkiego o wszystkim.
To raczej przewodnik pokazujący, jak dostrzec Boga we wszystkich rzeczach i w każdej osobie.
Jezuicki przewodnik to napisana lekkim piórem i z poczuciem humoru, pełna przykładów i anegdot książka o duchowości codziennego życia. Zawiera praktyczne wskazówki do stawania się autentycznym, rozwijania relacji i podejmowania decyzji. Jej przesłanie może być inspiracją do pełniejszego i bardziej szczęśliwego życia zarówno dla wierzących, wątpiących, jak i agnostyków. Duchowość św. Ignacego z Loyoli, o której opowiada James Martin, od blisko 500 lat inspiruje pokolenia. Wszystko uważa za ważny element życia zarówno nabożeństwa, modlitwę, działalność dobroczynną, jak i pracę, związki, seks, cierpienie, czy muzykę. Nie zna tematów nie do ruszenia. Przekonaj się sam, że…
BOGA MOŻNA ODNAJDYWAĆ WE WSZYSTKIM
Pismo Święte Nowego Testamentu – wydanie kieszonkowe. Słowo Boże blisko nas!
Nowy Testament – druga, po Starym Testamencie część Biblii, stanowiąca zbiór 27 ksiąg, przedstawia wydarzenia z życia Jezusa i wczesnego Kościoła oraz pouczenia skierowane do wspólnot - główne źródło chrześcijańskiej etyki.
Kieszonkowe wydanie Nowego Testamentu w przekładzie ks. bpa Kazimierza Romaniuka wyróżnia duża komunikatywność języka oraz ekumeniczny charakter.
Posiada bezcenną wartość duchową ze względu na osobiste błogosławieństwo św. Jana Pawła II dla rodzin, wspólnie czytających Słowo Boże.
Atutem tego wydania jest piękna okładka oraz mały format.
Miliony pielgrzymów zmierzają corocznie do niezliczonych sanktuariów maryjnych rozsianych po całym świecie i proszą Matkę Bożą o opiekę i orędownictwo. Kim była kobieta, która została wybrana przez Boga, by wydać na świat Zbawiciela? Autor bestselleru – Michael Hesemann, udał się do Włoch, Izraela, Turcji i Egiptu, by tam szukać śladów Miriam. Na podstawie biblijnej tradycji, legend i znalezisk archeologicznych w spektakularny sposób rekonstruuje życie Miriam z Nazaretu – Matki Chrystusa.
Różaniec jest chyba najczęściej odmawianą modlitwą. Sięgają po niego niemal wszyscy – bez względu na wiek, status materialny, pochodzenie. Wypowiadane głośno lub szeptane w myślach „Zdrowaś Maryjo” towarzyszy nam w domu, na spacerze, w tramwaju, w samochodzie, a paciorki różańca to już nie tylko ułożone w dziesiątki ozdobne koraliki nanizane na łańcuszku czy sznurku, ale małe obrączki, dyskretne bransoletki, drewniane kółeczka. Jakbyśmy chcieli, żeby różaniec zawsze był przy nas.
Ojciec Cyprian Klahs, dominikanin, w swojej książce zachęca do częstego i owocnego odmawiania różańca. Proponuje tematy do medytacji, przypomina historię modlitwy, tłumaczy jej znaczenie. Odsłania piękno tego, co bliskie i powszednie.
Przeglądając szczegółowy spis treści, łatwo się zorientujemy, o czym dokładniej traktują rozważania. Będzie dość dużo o szukaniu Boga, o radości i jej motywach; o znajdowaniu sensu; o pragnieniu życia i szczęścia; o wierze, która zadziwia samego Jezusa; o wolności i wybieraniu; o przejmującej alternatywie, sformułowanej (za poetą) aż tak dosadnie: "Bóg albo… słoma w naszych głowach!". I o tym, że w tym krótkim życiu objawia się nam Trójca Boskich Osób!
Druga część traktuje o tym, jak i czego uczymy się od Jezusa. Trzecia zaś "skonfrontuje" nas zarówno z wymogami, jak i z pięknem życia, właściwego komuś, kto nosi zaszczytne imię chrześcijanina!
Z Bogiem na ludzkich drogach - seria podręczników do nauczania religii pod redakcją ks. prof. dra hab Mariana Zająca Podręcznik do religii do 6 klasy szkoły podstawowejAZ-23-01/10-LU-2/14 Zawiera 63 jednostki tematyczne zgodne z założeniami Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce. Nasz podręcznik ma na celu nie tylko przekazanie uczniom wiedzy, ale również kształtowanie postaw chrześcijańskich. Dlatego też autorzy zadbali, aby w każdej katechezie było odwołanie do konkretnej sytuacji życiowej, do słowa Bożego oraz nauczania Kościoła. Mamy nadzieję, że inspirującą częścią podręcznika staną się dla uczniów świadectwa życia świętych oraz modlitwy - bardzo szeroki wybór. Podręcznik jest bogato ilustrowany, przez co staje się ciekawy i przyciąga uwagę młodego czytelnika.
Istnieje wśród pracowników nauki piękny zwyczaj ofiarowywania jubilatom z okazji różnych jubileuszów Księgi Pamiątkowej - pracy zbiorowej, do której składają swoje opracowania wszyscy, którzy pragną uczcić jubilata. W ten sposób powstaje wiele zbiorowych opracowań, często o bardzo zróżnicowanej problematyce, której zwornikiem jest nie wspólny temat, ale określona osoba. Księgi Pamiątkowe najczęściej rozprowadzane są w określonych środowiskach i stosunkowo rzadko docierają do szerszego grona czytelników. Istniejące zestawy bibliograficzne pozwalają wprawdzie odnaleźć prace na określony temat, co nie zmienia jednak ich rozproszenia. Autor niniejszego zbioru często zamieszczał swoje opracowania w Księgach Pamiątkowych. Obecnie pragnie zebrać ten plon we wspólnym tomie, gdyż może on okazać się pożyteczny dla wielu, których trud szukania w rozproszonych źródłach mógłby zniechęcić do zapoznania się z konkretną tematyką. Nawiązując do symboliki plonu, można przyjąć, że poszczególne Księgi Pamiątkowe to swego rodzaju snopy bogate wszechstronną wiedzą, a artykuły w nich zamieszczone to pojedyncze kłosy. Te kłosy pragniemy wyjąć ze snopów, nazwanych tu gratulacyjnymi ze względu na charakter prac zbiorowych, z których pochodzą i zestawić w pewnej kolejności, która ze względu na tematykę wydaje się logiczna. Zbiór ten z pewnością zostanie przyjęty przychylnie i pomoże w rozwijaniu wiedzy biblijnej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?