Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Rozważania o Matce Pana to pozycja składająca się z 30 krótkich rozdziałów, które mogą stanowić pomoc dla kapłanów w przygotowaniu kazań lub pełnić funkcję majowych bądź październikowych czytanek. Jednak nie jest to książka przeznaczona tylko i wyłącznie dla osób duchownych: rozległa wiedza autorów sprawia, że każdy czytelnik, który poszukuje dobrej religijnej lektury, nie może się od niej oderwać.
Aby naświetlić wybrane biblijne przesłania, autorzy odwołują się do literatury światowej – przytaczają takich pisarzy jak Fiodor Dostojewski, Aleksander Dumas, Henryk Sienkiewicz, Guy de Maupassant – oraz do przykładów wziętych z życia innych wielkich ludzi.
Nadzwyczajność tej książki polega również na tym, że kryje ona w sobie „ścieżkę” wprowadzającą odbiorcę w głębię duchowości maryjnej.
...czasami mieszamy pojęcia i myślimy, że nasze głoszenie Ewangelii musi być salus idearum, a nie salus animarum, zbawieniem idei, a nie zbawieniem dusz. Ale jak się osiąga zbawienie dusz? Pokorą, miłością bliźniego.
papież Franciszek
Pierwsza polska publikacja
o myśli społecznej papieża Franciszka
Obalając tyleż powszechną, co i powierzchowną opinię o programowym antyintelektualizmie papieża Franciszka, w wielu pracach skonfrontowanym z chłodnym jakoby intelektualizmem Benedykta XVI, ks. dr Nęcek odnajduje wspólne elementy w myśli obu tych papieży.
Prof. dr hab. Krystyna Chojnicka
Uniwersytet Jagielloński
Robert Nęcek, ks., dr – adiunkt w Katedrze Mediów i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej, konsultor Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. Autor licznych książek i artykułów.
Nieznane fakty z "okresu prześladowań Ojca Pio przez władze kościelne" (1921-1933), po raz pierwszy zbadane i opisane przez włoskiego historyka, księdza Francesca Castellego. Czym była Kongregacja Świętego Oficjum? Jaką miała władzę, procedury, znaczenie? Dlaczego w 1931 roku zakazała Ojcu Pio publicznego odprawiania mszy i spowiadania wiernych? Kim były osoby odpowiedzialne za tę decyzję? Jaką rolę odegrał w tych wydarzeniach o. Agostino Gemelli a jaką postawę przyjął papież Pius XI? Kim są stygmatycy? Ilu ich było w histoprii Kościoła? Czy również oni byli poddawani badaniu przez Święte Oficjum? To tylko niektóre pytania, na jakie odpowiada książka ks. Francesca Castellego, przywołując dokumenty - w większości dotychczas nieznane - i zapraszając nas do wyprawy w głąb historii kapucyńskiego Stygmatyka, włoskiego społeczeństwa w I połowie XX wieku i Kościoła katolickiego za pontyfikatu Piusa XI.
Niezwykła pamiątka pierwszego spotkania z Jezusem Eucharystycznym!
Album zawiera:
Słowa Jana Pawła II o tajemnicy Eucharystii, o modlitwie i rodzinie.
Kolorowe fotografie, przede wszystkim z osobą Ojca Świętego – podczas modlitwy i adoracji, przy ołtarzu i w towarzystwie dzieci.
Miejsce na pamiątkowe dedykacje i zdjęcia!
Wersja dla dziewczynki
Niezwykła pamiątka pierwszego spotkania z Jezusem Eucharystycznym!
Album zawiera:
Słowa Jana Pawła II o tajemnicy Eucharystii, o modlitwie i rodzinie.
Kolorowe fotografie, przede wszystkim z osobą Ojca Świętego – podczas modlitwy i adoracji, przy ołtarzu i w towarzystwie dzieci.
Miejsce na pamiątkowe dedykacje i zdjęcia!
Wersja dla chłopca.
Kanadyjska wielokulturowość od dawna wywoływała i nadal jeszcze wywołuje szerokie zainteresowanie tak wśród naukowców, jak i wśród polityków. Starają się oni poznać genezę, uwarunkowania i czynniki kształtujące wielokulturową mozaikę społeczeństwa kanadyjskiego, ideologie, którymi kierują się zwolennicy wielokulturowości, oraz rozwiązania prawne umożliwiające wcielanie jej w życie. […] Zainteresował mnie fakt, że w istniejących opracowaniach jest wyraźna luka dotycząca splotu stosunków etnicznych i wyznaniowych, a zwłaszcza relacji między różnymi grupami funkcjonującymi na ziemiach kanadyjskich w obrębie największego i najbardziej wewnętrznie zróżnicowanego Kościoła, którym jest tam Kościół rzymskokatolicki. […] Interesować mnie będą wzajemne relacje pomiędzy katolikami pochodzącymi z różnych krajów europejskich, którzy osiedlali się w brytyjskich koloniach Ameryki Północnej, a następnie w Dominium Kanady. Odnosi się to przede wszystkim do stosunków między frankofonami a katolikami anglojęzycznymi, ale także do sposobu traktowania przez obie te społeczności innych katolików o europejskich korzeniach. Na uwagę zasługują również wzajemne relacje między wszystkimi tymi grupami oraz ich uwarunkowania. Na tle skomplikowanej i praktycznie w Polsce nieznanej historii Kościoła katolickiego na ziemiach kanadyjskich postaram się przedstawić zarówno przypadki pomocy i współdziałania między różnymi społecznościami katolickimi, jak i występujące wśród nich spory, napięcia czy konflikty. Będę szukać ich przyczyn i uwarunkowań. Chciałabym pokazać również wpływ, jaki relacje etniczne wewnątrz Kościoła katolickiego miały na poszczególne grupy wiernych oraz na instytucje kościelne, na duchownych różnych szczebli, na podejmowane przez nich działania, a w konsekwencji także na opinie o katolikach w całej Kanadzie. Interesować mnie będzie także to, czy i na ile wszystkie te zjawiska oraz procesy oddziaływały na kanadyjską rzeczywistość poza sferą wyznaniową. Chciałabym także zaprezentować poglądy i działania kilku znaczących postaci, zarówno duchownych, jak i świeckich, związanych z Kościołem katolickim, których życiorysy, idee, plany i decyzje ilustrują dziś dzieje poszczególnych diecezji i parafii, zaś w przeszłości wytyczały kierunki przemian Kościoła funkcjonującego w Kanadzie, a pośrednio wpływały również na zmiany społeczne i decyzje polityczne zapadające w tym kraju.
Ze „Wstępu” Autorki
Wspaniały prezent z okazji ślubu, zawierający niezwykłe słowa Jana Pawła II o miłości między kobietą i mężczyzną, o powołaniu do małżeństwa, oraz duchowe rady, modlitewne wsparcie i błogosławieństwo na drogę życia małżeńskiego. Papież odkrywa przed małżonkami niesłychaną głębię „wielkiej tajemnicy”, jaką jest sakrament małżeństwa. Słowa Jana Pawła II zilustrowane zostały pięknymi zdjęciami. Album pełen mądrości błogosławionego papieża, który w całkowicie nowym świetle ukazał chrześcijanom niezwykły dar cielesności, miłości i małżeństwa. Skarbnica mądrości i inspiracji na całe życie.
Książka, opracowana przez ks. Marka Chmielewskiego, profesora teologii duchowości na KUL, utrzymana w formie dialogu z Janem Pawłem II, jest wyborem licznych wypowiedzi Papieża na temat życia duchowego. Całość podzielona jest na kilka tematów: Podstawy życia duchowego, Liturgia i sakramenty, Sztuka modlitwy, Życie w Kościele, Życie w świecie, Zdrowa pobożność. W zbiorze znajdują się bezcenne myśli na temat chrześcijańskiego powołania do świętości, rozmyślania, modlitwy, medytacji, kontemplacji i mistyki, ascezy i umartwienia, kryzysów duchowych, sensu krzyża, choroby i cierpienia, a także zniewoleń duchowych i nawrócenia. Wypowiedzi, a raczej odpowiedzi Papieża na pytania stawiane przez autora, pochodzą z rożnych okresów jego nauczania. Są to odpowiednio dobrane cytaty z encyklik, adhortacji, listów apostolskich, a także katechez i homilii. Praktyczny przewodnik katolickiej duchowości.
Piękna pamiątka przyjęcia sakramentu Chrztu, przeznaczona zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Niesamowita mistyczna głębia duchowej nauki Jana Pawła II, ukazującego wielkość i niezwykłość Chrztu Świętego – „wielkiego daru i tajemnicy”, wyrażona prostymi i trafiającymi do serca słowami. Teksty ilustrowane wspaniałymi zdjęciami, ukazującymi również wielkiego papieża jako szafarza chrztu i przyjaciela dzieci. Szczególnym bogactwem tego albumu są modlitwy Jana Pawła II zawierzające ochrzczone dziecko opiece Matki Bożej oraz błogosławieństwo udzielone dzieciom przez nowego błogosławionego Orędownika i Opiekuna.
Książka jest podróżą przez życie i pontyfikat Jana Pawła II, a drogę przemierzają dwaj świadkowie. Arturo Mari – wieloletni osobisty fotograf Papieża – był świadkiem wielu nadzwyczajnych wydarzeń podczas pontyfikatu św. Jana Pawła II. W książce „Dotknąć świętości” ujawnia szczegóły zakulisowych spotkań papieża, m.in.: z gen. Jaruzelskim i z dyktatorem Sudanu. Opowiada o niezwykłym spotkaniu w dzielnicy nędzy jednego z brazylijskich miast, skąd papież wyszedł bez Pierścienia Rybaka... Potwierdza fakt egzorcyzmowania przez Jana Pawła II młodej kobiety na Placu św. Piotra. Wspomina wzruszające chwile podczas pieszych wędrówek Ojca świętego po polskich górach… Ks. Robert Skrzypczak – kapłan z ojczystego Kościoła i pokolenia Jana Pawła II – przenika myśl Ojca Świętego i towarzyszy nam w duchowej podróży śladami wielkiego Papieża. Obydwu połączyła fascynacja osobą Jana Pawła II i promieniujący z niego blask świętości. Spotkali się na planie filmu Metr od świętości, poświęconego Ojcu Świętemu, przygotowanego tuż przed Jego kanonizacją. Z tego spotkania narodził się pomysł na książkę… Do książki dołączono film DVD „Moje życie dla Niego” – osobiste świadectwo Arturo Mariego o świętym Papieżu. Czas trwania: 53 min.
Ważne proroctwo dla Polski i współczesnego świata: Bóg wzywa, by przestrzegano Jego Prawa. Prawo Boże zawarte w Dekalogu jest jedyną drogą do przyszłości. Bł. Jan Paweł II – prorok naszych czasów – przemawia z mocą do serc i sumień, głosi prawdę, która napotyka na opór i sprzeciw tego świata. W zrozumiałych słowach wyjaśnia treść poszczególnych przykazań. Wskazuje na współczesne przekonania, postawy i zachowania, które godzą w Prawo Boże. Uświadamia nam dramatyczne konsekwencje nieprzestrzegania przykazań. Słowa Jana Pawła II zestawiono z fragmentami proroctwa Jeremiasza, aby podkreślić niezmienność i aktualność Bożego Prawa oraz mistyczną więź pomiędzy głosicielami prawdy Dekalogu: jak prorocy przygotowywali naród wybrany na czasy mesjańskie, tak Jan Paweł II nas i cały świat przygotowuje na czasy ostateczne…
Wybitny amerykański powieściopisarz o życiu i religii Buddy. W połowie lat pięćdziesiątych Jack Kerouac, katolik, przeżył fascynację buddyzmem. Zainteresowanie to wyraźnie wpłynęło na jego duchowość i znalazło odzwierciedlenie w późniejszej twórczości.
Pierwotne chrześcijaństwo nie zamierzało mieć nic wspólnego z walką zbrojną, ale rychło sytuacja zaczęła się zmieniać. Kościół rósł w potęgę i chciał dysponować siłą zbrojną do obrony interesów swoich i utożsamianej z tymi interesami feudalnej Europy. Tworzone przy udziale dostojników kościelnych zakony rycerskie miały się wraz z rycerstwem świeckim podjąć dzieła największego - odbicia Ziemi Świętej z rąk muzułmanów.
Do Domu Ojca to czwarty tom najobszerniejszej polskiej biografii Ojca Świętego Droga Karola Wojtyły, którą redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego ks. Adam Boniecki nazwał Opus Magnum.
Książka przynosi odpowiedzi na pytania: W jaki sposób Jan Paweł II wprowadził Kościół katolicki w trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa? Dlaczego nie spełniły się jego plany, aby Jubileuszowy Rok 2000 stał się okazją do zbliżenia z pozostałymi wyznawcami Chrystusa i innymi spadkobiercami biblijnego patriarchy Abrahama? Jak przebiegała podróż polskiego papieża do Ziemi Świętej, a jak pierwsza w historii wizyta głowy Kościoła katolickiego w meczecie? Jak starał się zapobiec drugiemu konfliktowi w Zatoce Perskiej?
Jak chorował i umierał otoczony miłością świata?
W trzecie tysiąclecie, kolejny tom Drogi Karola Wojtyły, to pasjonująca kronika wydarzeń ostatniego dziesięciolecia XX wieku w Watykanie i całym Kościele katolickim, ukazana od kulis.
Jacek Moskwa należy do nielicznego - co zaskakuje - grona polskich watykanistów. Wydarzenia schyłku XX wieku obserwował z uprzywilejowanej pozycji akredytowanego przy Watykanie korespondenta telewizji, radia i prasy.
Uczestniczył w wielu podróżach apostolskich, między innymi był jedynym polskim dziennikarzem na pokładzie papieskiego samolotu podczas podróży Jana Pawła II na Kubę w styczniu 1998 roku.
W jaki sposób skromny ksiądz z rządzonej przez komunistów Polski, ulubiony duszpasterz młodzieży, filozof, poeta i dramaturg, później metropolita krakowski, został pierwszym od ponad czterech wieków papieżem spoza Włoch?
Na tron Apostołów to pierwszy z czterech tomów Drogi Karola Wojtyły, najobszerniejszej dotychczas biografii Ojca Świętego. Obejmuje okres życia Karola Wojtyły poprzedzający jego wybór na Stolicę Piotrową. Autor wykorzystał wiele relacji osób najbliższych przyszłemu papieżowi i inne nieznane materiały, by ukazać duchowe i intelektualne wzrastanie jednej z najważniejszych postaci historii współczesnej.
Omawia m. in. udział Karola Wojtyły w Soborze Watykańskim II oraz rolę, jaką odegrał w konfrontacji Kościoła katolickiego z systemem komunistycznym.
W latach osiemdziesiątych XX wieku Jan Paweł II w decydujący sposób przyczynił się do upadku komunistycznych reżimów w Polsce i innych krajach Europy Środkowowschodniej, a także do demokratycznych przemian w Ameryce łacińskiej i na Filipinach. Jak to się stało? Czy rzeczywiście został zawarty tajny pakt papieża z prezydentem USA Ronaldem Reaganem? O czym Jan Paweł II rozmawiał w cztery oczy z Lechem Wałęsą, generałem Wojciechem Jaruzelskim, Tadeuszem Mazowieckim i Michaiłem Gorbaczowem? Jakie było tło zamachu z 13 maja 1981 roku? Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć drugi z czterech tomów biografii Droga Karola Wojtyły. Podczas pracy nad książką autor zebrał relacje wielu ważnych uczestników wydarzeń. Cytuje też akta procesu w sprawie zamachu na papieża i inne sensacyjne dokumenty.
Niniejsza książka przybliża nam 40 sylwetek najznamienitszych papieży w dziejach Kościoła. Znaleźli się wśród nich zarówno wybitni przywódcy, wytrawni politycy, obdarzeni artystycznym smakiem mecenasi, jak i skromni w swej duchowej wielkości kapłani. Wszystkich łączyło jedno: umiłowanie Chrystusa i troska o dobro Kościoła powszechnego. Autorzy starannie opracowali również wątek szczególnie interesujący polskiego Czytelnika, bogato dokumentując kontakty papiestwa z naszym krajem, tak w okresach jego politycznej potęgi, jak i upadku.
Atrakcyjnym uzupełnieniem tekstów jest ponad 300 kolorowych fotografii prezentujących wizerunki papieży, postaci historyczne, wydarzenia, bitwy, a także chrześcijańskie malarstwo, rzemiosło i architekturę.
Po Papieżu Polaku pozostały Jego dzieła – świadectwo żarliwej wiary. Pozostały też ukochane miejsca, ścieżki, po których stąpał, rzeki nad którymi odpoczywał, góry, których majestat podziwiał, miasta i wsie, w których przyszło Mu żyć i które w czasie wieloletniej posługi kapłańskiej, biskupiej, kardynalskiej, wreszcie papieskiej, odwiedził.
Niniejsza książka przybliża pewne punkty na mapie naszego kraju, w których swą obecność zaznaczył nasz Wielki Rodak. Ten nietypowy przewodnik ma być inspiracją do szukania śladów pozostawionych na polskiej ziemi przez Jana Pawła II.
Odejście Jana Pawła II wyzwoliło ogromna potrzebę zaznajomienia się z Jego biografią i bogactwem dokonań. Ta książka pomaga zapoznać się z ideami głoszonymi przez Ojca Świętego oraz z ludźmi z Nim związanymi. Wśród 600 przystępnie napisanych haseł znajdują się te dotyczące najważniejszych momentów w Jego życiu i długiej posługi duszpasterskiej – nie tylko na Stolicy Piotrowej. Poczesne miejsce zajmują opisy pielgrzymek, encyklik i innych dzieł Papieża (także sprzed pontyfikatu).
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?