Jak śpiewał zespół Kyuss: „Spójrz na moją twarz, spójrz mi prosto w oczy, ogień piekielny moje żyły toczy!”. Ogień ten napędza wszystkich, którzy odczuwają „ciężar przeznaczenia”.
„Ciężar przeznaczenia” to subiektywna historia najcięższych brzmień, jakie kiedykolwiek poznać mogła ludzkość. J.J. Anselmi przedstawia najważniejsze osiągnięcia i najlepsze zespoły sludge, doom i post-metalowe w powiązaniu z charakterystycznymi dla nich tradycjami i stylistką. Autor omawia również formacje proto-doom metalowe, które poprzez swą działalność znacząco wpłynęły na powstanie odrębnych, trzech nurtów muzycznych. Nie zabrakło szerokiego przedstawienia wpływu Black Sabbath, The Melvins, ale również zapomnianych zespołów pokroju Blue Cheer, Sir Lord Baltimore, Iron Claw czy Zior.
J.J. Anselmi z wielką pasją i oddaniem dla muzyki przedstawia również swój osobisty związek z legendarnymi formacjami – Candlemass, Sleep, Eyehategod, Neurosis, Saint Vitus czy nawet Godflesh. Historię muzyki, ludzi oraz zespołów umieszcza w szerszym kontekście kulturowym i społecznym, odnosząc się do tak znaczących zdarzeń historycznych, jak bombardowania Birmingham przez samoloty Luftwaffe czy tragedii zniszczonego przez huragan miasta Nowy Orlean. Dla kształtowania się ciężkich, powolnych riffów nie bez znaczenia pozostawały kwestie socjologiczne, jak alienacja ludzi zamieszkujących zamknięte osiedla w dolinie krzemowej czy brutalność otoczenia, morderstwa i wynaturzenia związane z nadużywaniem narkotyków. J.J. Anselmi nie ucieka przed osobistym ukazaniem swoich własnych poszukiwań i doświadczeń sprawiających, że wyraźnie odczuł w swoim życiu „ciężar przeznaczenia”, który doprowadził go do niegasnącej miłości do najcięższych odmian metalu.
Polskie wydanie książki zostało uzupełnione o tekst Łukasza Radeckiego na temat rodzimej sceny ciężkiego brzmienia wraz z listą, czego szczególnie warto posłuchać z polskiego doom/sludge/stoner.
Weterani literackiej sceny horroru połączyli swoje siły, aby powstał ten niesamowity zbiór opowiadań! Jedenaście premierowych historii plus posłowia autorów. Młoda kobieta ulega wypadkowi samochodowemu, nie wiedząc, że jej koszmar dopiero się zaczyna Niepoprawny podrywacz wyrusza do baru szukając kolejnych miłosnych podbojów. Para kochanków urozmaica sobie seks w dość niecodzienny i fantazyjny sposób. Morderca-kanibal zostaje schwytany przez policję. Jego wyjaśnienia są naprawdę przerażające. Te i inne opowieści sprawią, że krew zastygnie w Twoich żyłach, a w duszy rozgości się niepokój i strach. Tomasz Czarny i Łukasz Radecki przedstawiają Wszystko, co boli.
"Adam Mickiewicz. Bryk bardzo niekonwencjonalny" to książka zabierająca czytelnika w wir twórczości wieszcza narodowego. Lektura specjalnie dla tych, którzy chcą poznać jego dzieła, a niekoniecznie preferują formę, w której oryginalnie były spisane. W książce znaleźć można największe dzieła Mickiewicza - "Dziady", "Pan Tadeusz", "Grażyna" czy "Konrad Wallenrod" - spisane prozą. W ten sposób każdy, nawet mniej wytrwały czytelnik może poznawać dzieła jednego z największych polskich pisarzy w sposób bardzo wygodny. To świetny wybór dla maturzystów, którzy chcą raz jeszcze sięgnąć po powtórkę przed egzaminem dojrzałości, a czasu zostało już niewiele. Dzieła zostały spisane w sposób nieco skrótowy, jednocześnie z zachowaniem wszelkich ważnych informacji i szczegółów oryginału. Oczywiście nie tylko maturzyści odniosą korzyść z lektury. Warto zapoznać się z jej treścią nawet wtedy, kiedy egzaminy maturalne mamy dawno za sobą. Jest to pozycja ciekawa ze względu na swój bogaty historycznie charakter. Dzieła Adama Mickiewicza zabierają czytelnika w podróż w czasie po dziejach Polski, a przy okazji przekazują dobre wzorce.
Czytanie całej lektury Cię męczy? (SŁOWACKI W ORYGINALE TO DRAMAT!)
Bryk to za mało treści, by cokolwiek z niego zapamiętać? (NIC Z TEGO NIE ROZUMIEM?!?)
Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przeczytaj nasz retelling najważniejszych dzieł Słowackiego i zalicz wszystko na pięć!
Nie zwlekaj! Sięgnij po tę książkę i wyrusz w romantyczną podróż przez świat Juliusza Słowackiego. Balladyna, Lilla Weneda i Kordian – odkryj klasykę w autorskich wersjach napisanych prozą, czyli tak, jak współczesną książkę, a nie żadnym tam wierszem!
Balladyna – mroczny labirynt intryg, brutalne dążenie do władzy i zakazana miłość
Kordian – bunt i spiski, podążanie za własnymi marzeniami i poszukiwanie wolności
Lilla Weneda – walka z okrutnym przeznaczeniem, mity, słowiańska magia i symbolika
To zupełnie nowe podejście, które znacznie ułatwi zrozumienie lektur, pomoże w przygotowaniu do egzaminów i sprawi, że nauka stanie się przyjemnością.
Ty zdecydujesz, kto umrze
Świrownia — tak młodzież nazywa opuszczony budynek szpitala psychiatrycznego znajdujący się na obrzeżach miasta. O tym, jakie sekrety skrywa to miejsce, krążą legendy, ciekawość podsyca liczba wypadków wśród śmiałków, którzy nocą odwiedzili to miejsce. Czwórka przyjaciół planuje tam pojechać, by móc się potem chwalić przed znajomymi. Czy dotrą na miejsce? Czy odkryją tajemnice Świrowni? Czy przeżyją? O tym zdecydujesz TY, Czytelniku!
Połączenie horroru i gry paragrafowej w wykonaniu uznanego autora grozy Łukasza Radeckiego. Mroczna zabawa nie tylko dla młodzieży. Poprowadź grupkę przyjaciół i odkryj sekrety Świrowni. Kluczowe decyzje, które podejmiesz, zaprowadzą Cię do różnych rozdziałów, w tym do jednego z niemal dwudziestu możliwych zakończeń. Czy się odważysz?
„Jako fan kooperacyjnych planszówek i nałogowy czytelnik literatury grozy jestem »Świrownią« oczarowany. To idealny tytuł, aby rozpocząć przygodę i zapałać miłością do gier paragrafowych. Wciągająca jak diabli! Nieodkładalna! Pełna grozy i doskonale przemyślana gra przygodowa w przebraniu książki, ale i książka podana w formie gry fabularnej, gdzie od każdej, z pozoru nieistotnej i nieprzewidzianej w skutkach decyzji, zależy życie bohaterów.”
Grzegorz Kopiec — autor powieści „Czas pokuty”
Pierwsze Zmagania mające powstrzymać Czarnoboga zakończyły się porażką. Zdruzgotani bohaterowie wracają do swoich osad, gdzie próbują zebrać siły do kolejnego starcia. Każdy z nich ma swoje własne problemy, z którymi próbuje sobie poradzić. Weronika wciąż odpiera zaloty pyszałkowatego Bolesława. Zbigniew jest rozdarty między uczuciem do Jagny, opieką nad jej chorym wujem, poczuciem obowiązku i pragnieniem odnalezienia siostry. Kacper uczy się natomiast sztuki magii u podstępnego Sędziwoja. Ten ostatni ma własny plan jak poradzić sobie z Czarnobogiem.
Trójka rodzeństwa przenosi się w czasie o półtora tysiąca lat do słowiańskiej Polski. Gromowładny Perun wraz z innymi bogami stawia czoła Czarnobogowi - demonicznemu władcy bestii i demonów - i przegrywa. Na pradawną krainę pada złowrogi cień. Ostatnia nadzieja w turnieju, który zwołuje bóg bogów - Światowid. Tylko czy trójka śmiałków z przyszłości jest w stanie go wygrać? I czy rodzeństwo odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Bez telefonów, internetu, bieżącej wody, ale za to ze wszędobylską magią?
Nie takie smoki straszne
Gdzie mieszkają smoki? Czy lubią kotlety sojowe? A czy rycerze myją zęby albo jedzą warzywa? Jeśli jeszcze tego nie wiecie – przeczytajcie Jotkę – łowcę smoków. W podróży do Wielkiej Brytanii w towarzystwie dzielnego rycerza, który nie boi się najgroźniejszych bestii, poznacie wiele niezwykłych miejsc i stworów. A jeżeli będziecie mieli jeszcze więcej pytań, koniecznie zajrzyjcie do Smokarium i Kącika Smoczego Historyka. Przygoda czeka!
Pełne humoru przygody łowcy smoków, piękne ilustracje oraz kilka dobrych rad od samego rycerza pobudzą wyobraźnię każdego dziecka. Takiej zabawnej oraz mądrej książki potrzebują wszyscy rodzice – i oczywiście dzieci.
„Jotka wraz ze swoim dzielnym koniem Galopodem przemierza świat i wszędzie, gdzie spotka czyniące szkody smoki (bo musicie wiedzieć, że te stworzenia często rozrabiają — to nietrudne, kiedy jest się wielkim gadem ze skrzydłami), stara się rozwiązać problem pokojowo. A po wszystkim wraca zawsze do swojego domu, gdzie w fotelu przed kominkiem, z kubkiem kakao w ręku ogląda zdjęcia w Albumie Smoków i wspomina”.
(Ze Wstępu)
W świecie opanowanym przez zarazę zombie, kilkoro ocalałych znalazło swoją przystań w krzyżackim zamku. Jednak to nie nieumarli stanowią największe zagrożenie dla resztek ludzkości.
Karol Szymkowiak ma tylko jedno pragnienie – zobaczyć swojego synka i żonę – i zrobi wszystko, by dostać się do Poznania, gdzie zostawił swoją rodzinę. Problem w tym, że dzielą go od niej setki kilometrów wypełnione krwiożerczymi zombie i polskim wojskiem, które nie zawaha się strzelać do cywili, jeśli uzna to za słuszne.
ie lubisz czytać wierszem, a chcesz poznać twórczość Mickiewicza?
Bez obaw, mamy coś dla Ciebie!
Wszystkie utwory poetyckie Adama Mickiewicza po raz pierwszy prozą. „Ballady i romanse”, „Konrad Wallenrod”, „Dziady”, „Grażyna”, „Pan Tadeusz” w adaptacjach atrakcyjnych i szczegółowych. Niekonwencjonalny bryk ukazujący niezwykły talent Mickiewicza do tworzenia niesamowitych i pięknych opowieści.
„Wszystkie świetne pomysły są tak naprawdę bardzo proste. Ot, przełożyć wersy Mickiewicza na współczesny język prozy. By dziś lepiej trafiały pod strzechy (pewnie już bardziej fotowoltaiczne niż słomiane). Dla mnie bomba!”
Kamil M. Śmiałkowski — Człowiek z popkultury
Groza i erotyka, przerażające tajemnice z przeszłości i słowiańskie wierzenia – zapraszamy na wakacje w upiornym miasteczku!
Nękany niemocą twórczą pisarz Marcin Lanowicz postanawia wraz z żoną odpocząć w małym miasteczku na Mazurach. Początkowo spełnia ono ich oczekiwania – domki wypoczynkowe znajdują się w sercu lasu, w pobliżu pięknych jezior. Z czasem jednak okazuje się, że wymarzone miejsce na wakacje wcale nie jest oazą spokoju i wytchnienia, a malownicza sceneria zachwyca, ale jednocześnie zaczyna wzbudzać niepokój bohaterów. W Morwanach bowiem przedwojenne kamienice wyrastają pomiędzy drzewami, brukowane ulice giną w lesie, a mieszkańcy sprawiają wrażenie ciężko chorych i niespokojnych.
Wkrótce okazuje się, że w okolicy krążą trzy tajemnicze jasnowłose kobiety, a niewielka wieś, którą wszyscy nazywają miasteczkiem, nie istnieje na żadnej mapie...
Polskie zombie w natarciu!
Karol Szymkowiak miał wszystko. Pieniądze, piękną żonę, wspaniałego synka. Właśnie otworzył nową restaurację w Gdańsku i przypieczętował sukces suto zakrapianą imprezą. Następny ranek przyniósł jednak coś więcej niż tylko potężnego kaca.
Polskę opanowała epidemia zombizmu. Żywe trupy, których przysmakiem jest ludzkie mięso, sieją krwawy terror i spustoszenie na ulicach Gdańska. Jedyną szansą Karola na przetrwanie jest dołączenie do grupki nielicznych ocalałych, którzy schronili się w kościele parafii Świętego Wojciecha na Zaspie. Czy ktoś z nich pomoże mu dotrzeć do rodziny w Poznaniu? Czy zaufanie i pomoc to puste pojęcia w świecie pogrążonym w koszmarze, gdzie nie obowiązują już żadne wartości? Podróż do stolicy Wielkopolski stanie się makabryczną szkołą przetrwania i mrożącą krew w żyłach przygodą.
Nękany twórczą niemocą pisarz Marcin Lanowicz postanawia wraz z żoną odpocząć w małym miasteczku na Mazurach. Morwany początkowo spełniają ich oczekiwania wygodne domki w środku lasu znajdują się w pobliżu pięknych jezior. Z czasem jednak dostrzegają, że mieszkańcy miasteczka są niezwykle dziwni, a niektórzy z nich wyglądają na ciężko chorych. Szczególnie intrygujące są trzy jasnowłose kobiety, o nieproporcjonalnie długich nogach. Wkrótce potem okazuje się, że zarówno mieszkańcy Morwan, jak i blondwłose kobiety nie są tym, za kogo się podają, a mała wieś, nazywana przez wszystkich ""miasteczkiem"", nie istnieje na żadnej mapie...
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?