Zapraszamy miłośników powieści przygodowych i fascynujących przygód bo oferta jest naprawdę imponująca. Alfred Szklarski i Maciej Dudziak zapraszają do zapoznania się z literaturą podróżniczo-przygodową dla młodzieży. Jedna z najbardziej kultowych serii książek dla dzieci i młodzieży doczekała się wreszcie kontynuacji. Mowa oczywiście o „Tomek na Alasce”. To propozycja nie tylko dla najmłodszych czytelników. Oczywiście polecamy też bestsellerową serię książek Liz Pichon. Zabawne perypetie szkolne jedenastoletniego i fantastyczny świat chłopca Tomka Łebskiego. Wszystko w jednym miejscu w dobrej cenie.
Bella, suczka Laury, wkrótce urodzi szczenięta. Laura nie może się tego doczekać, chociaż wie, że pieski trafią do nowych domów, gdy tylko wystarczająco podrosną. Kiedy szczenięta przychodzą na świat, jedno z nich okazuje się bardzo maleńkie i rodzice nie mają pewności, czy przeżyje. Mała suczka, której Laura nadaje imię Luna, musi być całą dobę karmiona z butelki. To będzie ciężka praca, ale dziewczynka zrobi wszystko, co w jej mocy, by ratować Lunę..."Zaopiekuj się mną" to bestsellerowe książki autorstwa Holly Webb, które pokochały dzieci na całym świecie! Znajdziecie w nich wzruszające opowieści o przyjaźni między dziećmi a zwierzętami. To nie tylko przyjemność z czytania, ale również nauka empatii, wrażliwości i odpowiedzialności za zwierzę.Seria książek "Zaopiekuj się mną" to dobry pomysł na pierwsze samodzielne czytanie. Tytuły skierowane są do dzieci w wieku 6-8 lat i charakteryzują się prostym tekstem i dużą czcionką. W środku znajdują się czarno-białe ilustracje, które z pewnością uatrakcyjnią lekturę każdemu dziecku.To seria obowiązkowa dla każdego małego fana czworonogów!
Madzi bardzo zależy, by jej śliczna, trójkolorowa kotka o imieniu Łezka miała jak najlepszy dom. Niebawem będzie wystarczająco duża, by wychodzić na dwór. Kotka nie wie jednak, że dwa duże kocury sąsiadów uważają ogród za swoje terytorium. Oba koty robią wszystko, żeby ją przepłoszyć. Łezka większość czasu spędza w ukryciu . Czy przerażona kotka znajdzie w sobie odwagę, by w ogóle wychodzić?"Zaopiekuj się mną" to bestsellerowe książki autorstwa Holly Webb, które pokochały dzieci na całym świecie! Znajdziecie w nich wzruszające opowieści o przyjaźni między dziećmi a zwierzętami. To nie tylko przyjemność z czytania, ale również nauka empatii, wrażliwości i odpowiedzialności za zwierzę.Seria książek "Zaopiekuj się mną" to dobry pomysł na pierwsze samodzielne czytanie. Tytuły skierowane są do dzieci w wieku 6-8 lat i charakteryzują się prostym tekstem i dużą czcionką. W środku znajdują się czarno-białe ilustracje, które z pewnością uatrakcyjnią lekturę każdemu dziecku.To seria obowiązkowa dla każdego małego fana czworonogów!
Pies Poli w trakcie spaceru odnajduje coś niesamowitego - miot kociąt. Kociaki są samotne, zmarznięte, malutkie i bardzo się boją! Bez swojej mamy nie mają szansy na przetrwanie nocy w lesie. W okolicznym schronisku brakuje wolnych miejsc, więc rodzina Poli postanawia zabrać kociaki do domu. Dziewczynka z ogromnym poświęceniem opiekuje się maluchami. Z każdym dniem przywiązuje się do nich coraz mocniej, zwłaszcza do jednego - najmniejszego i najsłabszego, któremu nadaje imię Puszek. Nieustannie zbliża się dzień rozłąki, kiedy kotki trafią do nowych domów. Jak Pola i Puszek mają się rozstać, kiedy nie wyobrażają już sobie życia bez siebie? Czy dziewczynce uda się przekonać rodzinę, aby zatrzymali Puszka?"Zaopiekuj się mną" to bestsellerowe książki autorstwa Holly Webb, które pokochały dzieci na całym świecie! Znajdziecie w nich wzruszające opowieści o przyjaźni między dziećmi a zwierzętami. To nie tylko przyjemność z czytania, ale również nauka empatii, wrażliwości i odpowiedzialności za zwierzę.Seria książek "Zaopiekuj się mną" to dobry pomysł na pierwsze samodzielne czytanie. Tytuły skierowane są do dzieci w wieku 6-8 lat i charakteryzują się prostym tekstem i dużą czcionką. W środku znajdują się czarno-białe ilustracje, które z pewnością uatrakcyjnią lekturę każdemu dziecku.To seria obowiązkowa dla każdego małego fana czworonogów!
Poznaj książkę pełną tajemnic, ukrytych skarbów i mnóstwa zwrotów akcji!
Julka i Franek spędzają wakacje na francuskim wybrzeżu Dinard. Obydwoje uwielbiają piękną willę, w której mieszka ich ukochana babcia. Dzieciaki dowiedziały się, że ich babcia ma niemałe problemy finansowe, przez które nie jest możliwe dalsze utrzymywanie domu. Rodzeństwo postanawia zrobić wszystko, żeby nie trzeba było sprzedawać willi. Podczas poszukiwań sposoby na spłatę długu, Julka i Franek poznają Florenece, która podobnie jak oni, spędza wakacje we Francji. Wspólnie odkrywają, że kilka nadmorskich willi łączy wspólna, intrygująca, przeszłość... Tymczasem, w 1927 roku grupa nastolatków spędza wakacje w letnich rezydencjach rodziców. Przyjaciele szykują się do wyprawy, w czasie której chcą znaleźć skarb mogący uratować jedną z rodzin przed bankructwem. Czy to, co znajdą w jaskini pomoże Jaki wpływ na losy Julki, Franka i Florance ma grypa przyjaciół sprzed lat? Jakie sekrety wyjdą na jaw podczas rozwiązywania tej zagadki? Co przed laty znaleźli młodzi poszukiwacze w tajemniczej jaskini? Jak skończą się te wakacje dla rodziny Julki i Franka?
Książka o sile przyjaźni, poszukiwaniach skarbu i wpływie historii na próbę ratowania starej rodzinnej willi.
Ela bardzo kocha swoją kotkę Pusię. Doskonale pamięta, jak bardzo się bała, kiedy kotka zaginęła. Pewnego razu, kiedy Pusia bawi się na śniegu, rozpoczyna się straszliwa zamieć. Wiejący wiatr i padający śnieg zacierają ślady i Pusia gubi drogę do domu."Zaopiekuj się mną" to bestsellerowe książki autorstwa Holly Webb, które pokochały dzieci na całym świecie! Znajdziecie w nich wzruszające opowieści o przyjaźni między dziećmi a zwierzętami. To nie tylko przyjemność z czytania, ale również nauka empatii, wrażliwości i odpowiedzialności za zwierzę.Seria książek "Zaopiekuj się mną" to dobry pomysł na pierwsze samodzielne czytanie. Tytuły skierowane są do dzieci w wieku 6-8 lat i charakteryzują się prostym tekstem i dużą czcionką. W środku znajdują się czarno-białe ilustracje, które z pewnością uatrakcyjnią lekturę każdemu dziecku.To seria obowiązkowa dla każdego małego fana czworonogów!
Po fantastycznym obozie jeździeckim Elina i jej młodsza siostra Linnea jadą do babci i dziadka. Zwykle Elina nie mogła doczekać się letniego tygodnia na wsi, ale tym razem jest inaczej. Tak bardzo chciałaby zostać w domu i móc spotykać się z Sigusiem!Ale wygląda na to, że babcia i dziadek mają dla niej niespodziankę...Seria o przygodach Sigge stała się bestsellerem nie tylko w Szwecji. Jej autorka Lin Hallberg mieszka w małym szwedzkim gospodarstwie, gdzie hoduje kuce szetlandzkie. Zanim zaczęła pisać książki, pracowała jako instruktorka jazdy konnej.
Kapryśna, uparta i pełna fantazji Lotta przeżywa wiele smutków i radości związanych z Niśkiem - ukochaną pluszową świnką. Próbuje być samodzielna i wymóc na otoczeniu spełnienie swoich życzeń. Tę bystrą dziewczynkę i jej rodzeństwo pokocha czytelnik w każdym wieku. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Niezwykła książka edukacyjna dla najmłodszych w duchu mindfulness.Wyrusz z nami na niezapomnianą wyprawę do lasu! Podążaj tropem zwierząt, obserwuj życie pod kamieniem, posłuchaj szmeru wody w strumyku, poczuj słońce na twarzy.Ta pięknie zilustrowana książka pokaże dzieciom, jak planować krótkie wycieczki do lasu, jak się w nim zachowywać i odkrywać cuda natury.Podczas wycieczki do lasu przyroda otacza nas ze wszystkich stron. Możemy zobaczyć wiele ciekawych rzeczy, chociaż nie wszystkie da się dostrzec gołym okiem. Bez względu na to, czy jesteś dzieckiem, czy dorosłym, wytęż zmysły i skoncentruj całą uwagę na wrażeniach i bodźcach, które odbierasz. Podczas spaceru nie musisz wszystkiego wiedzieć. Nigdzie się nie spiesz. Poczuj, że jesteś częścią natury i ciesz się jej bliskością.
Drugi tom nowej serii detektywistycznej o śledczych z Tajemniczej 5!
Anka, Piotrek i Jaga mieli dotąd wiele niesamowitych przygód (na przykład zaglądali do grobu wampira). Teraz będą jednak badać wyłącznie zjawiska nadprzyrodzone. Ten pomysł podsuwa im Lidka, która uczy się w klasie dziennikarskiej i ma za zadanie napisać serię artykułów z miejsc, w których straszy. Po niezwykłych zdarzeniach w ruinach zamczyska Ogrodzieniec kolejny dzień wakacji zapowiada się… dość nudno. Bo czego można oczekiwać po odwiedzinach z zupą u chorej cioci? Ale zaraz po przestąpieniu progu starej warszawskiej kamienicy Anka, Piotrek i Jaga dowiadują się, że jest tu duch… i że pisze po ścianach czymś czerwonym – bardzo podobnym do krwi!
„Detektywi z Tajemniczej 5” oraz „Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Znakiem rozpoznawczym obu serii o śledztwach Anki i Piotrka są: przygodowa fabuła, elementy wiedzy o historii i historii sztuki, a także interaktywna forma, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek.
Marta Guzowska planuje przeżyć dziewięć żyć – jak kot. Na razie ma na koncie trzy: jest archeolożką, pisarką i mamą. Za swoje powieści kryminalne i sensacyjne dla dorosłych otrzymała wiele prestiżowych wyróżnień – między innymi Złoty Pocisk, Czarny Kapelusz oraz Nagrodę Wielkiego Kalibru. Według samej autorki „dla dzieci pisze się o wiele trudniej, bo mają detektor ściemy”.
Asia Gwis – czasem graficzka, czasem ilustratorka. W godzinach pracy tworzy portrety pamięciowe bohaterów literackich, po godzinach bada podejrzane ślady złoczyńców znanych w kocim półświatku jako Wielka Piątka. Lubi lody, malarstwo flamandzkie i zagadki kryminalne. Kolekcjonuje absurdy, wspomnienia z podróży i kocie włosy. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Wolfgang lubi spisywać listy rzeczy niemożliwych, wie, jak dolecieć na Jowisz, a jego życiem rządzą logika i… muzyka. Tę ceni ponad wszystko. W rzeczywistości chłopiec dużo lepiej rozumie nuty niż ludzi, którzy go najczęściej drażnią. Wolfgang jest chłopcem w spektrum autyzmu.
Po nagłej śmierci matki jedenastoletni Wolfgang musi zamieszkać z ojcem, którego zupełnie nie zna. Postanawia uciec, by rozpocząć naukę w najlepszej akademii muzycznej na świecie, w końcu jest geniuszem – ma iloraz inteligencji 152 i wybitne zdolności muzyczne. Ale nie jest łatwo uciec niepostrzeżenie w kostiumie astronauty i hełmie na głowie…
Nieprawdopodobna historia Wolfganga pozwala spojrzeć na świat oczami osoby w spektrum autyzmu. To opowieść o stracie, marzeniach i potrzebach niezwyczajnego dziecka. Cenny głos w dyskusji dotyczącej neuroróżnorodności oraz świetny punkt wyjścia do dyskusji z dziećmi na ten temat. Pokazuje, że odmienność może być darem, nie problemem, o ile jest otoczona otwartością i miłością. Choć pod pewnymi względami Wolfgang wcale nie różni się od innych dzieci.
Książka została wydana w ramach projektu Książki do zadań specjalnych.
Uhonorowana została nagrodą Carlemany dla Promocji Czytelnictwa.
Kilkuletni Kevin układa się wieczorem do snu i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenosi się do świata fantazji. Ląduje na pirackim statku i zaprzyjaźnia z załogą, od której dowiaduje się, że tylko on może pomóc piratom odnaleźć skarb. Wspólnie ruszają na poszukiwania, który towarzyszą nieziemskie przygody. Bo w Odlotowych snach Kevina, jak to w bajce, wszystko jest możliwe.Aneta Banas magister pedagogiki pracy socjalnej. Od dziesięciu lat mieszka w Szwecji. Mama Kevina i Olivji. Macierzyństwo odmieniło jej życie to dzięki niemu nauczyła się cieszyć z najdrobniejszych rzeczy i pokochała wiat bajek. Zauważyła, jak czytanie lub opowiadane baśniowe historie rozwijają wyobraźnię dziecka dlatego właśnie sama postanowiła napisać książkę dla małych czytelników.
Najpopularniejszą polską powieścią przygodową dla dzieci 7-9 letnich jest urocza książka Marii Kruger zatytułowana Karolcia. Powieść jest wpisana do podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej jako lektura obowiązkowa dla uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej. Książka opowiada o przygodach ośmioletniej Karolcia i jej rówieśnika i przyjaciela Piotrusia. Karolcia znajduje cudowny koralik, który ma tę czarodziejską właściwość, że spełnia każde życzenie dziewczynki. Kiedy Karolcia i Piotr odkrywają magiczne działanie zaczarowanego koralika, decydują, że wykorzystają ją by pomagać innym, uczynić świat lepszym, a także... żeby spełnić swoje najśmielsze marzenia. Ale rzeczywistość szybko ich zaskoczy. Pochopnie wypowiadając nieprzemyślane do końca życzenia, Karolcia prowokuje liczne kłopotliwe sytuacje - a to komiczne, a to niebezpieczne, takie, z których bardzo trudno wybrnąć. Na dodatek, czarowny koralik przyciąga niebezpiecznego intruza - podstępną i pomysłową czarownicę Filomenę. Dzieciom nie będzie łatwo poradzić sobie z jej zasadzkami. Emocjonujące, często zabawne przygody Karolci i Piotra dostarczą dzieciom nie tylko rozrywki. Dla bohaterów powieści - a także dla czytelników, perypetie z czarodziejskim koralikiem stają się prawdziwą lekcją życia; uczą ich odpowiedzialności za decyzje i czyny, a także sztuki planowania i przewidywania skutków własnych działań. Pełna humoru i mądrości powieść Marii Kruger cieszy się od pierwszego wydania - czyli już od ponad pięćdziesięciu lat, niemalejącą popularnością. Dla pokoleń młodych czytelników Karolcia jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych postaci literackich. Stałą się ikoną polskiej kultury dziecięcej, do tego stopnia, że niejedna młoda mama nazwała swoją córeczkę Karolcią. Na prośbę tysięcy wielbicieli Karolci, Maria Kruger napisała w 1970 roku drugą część przygód swojej bohaterki, Witaj Karolciu! Ta nowa książka dla dzieci szybko stała się bestsellerem i do dzisiaj gości w każdej księgarni dla dzieci. Zarówno Karolcia, jak Witaj Karolciu! są doskonałymi prezentami na Dzień dziecka, na urodziny, na Mikołajki czy na Boże narodzenie. Są też doskonałą nagrodą na koniec roku dla uczniów klasy I.
Najnowsza część przygód Tomka Łebskiego jest pełna niesamowitych historii, które rozbawią was do łez! W Dębowie szykuje się parada i każdy chce wziąć w niej udział. Zwłaszcza Marek Meldunkowy (nikogo to nie dziwi). Tomek odkryje, że lody karmelowe mogą sprawiać przykre niespodzianki. Ale przynajmniej jego bazgroły są spektakularne jak zawsze! Wielokrotnie nagradzana, bestsellerowa seria "Tomek Łebski" to idealna propozycja dla każdego dziecka. Zabawne historie opowiedziane z perspektywy 11-letniego chłopca z pewnością zaciekawią niejednego młodego czytelnika. Niestandardowa forma - bogato zilustrowane strony z mnóstwem żartobliwych obrazków ukazujących świat Tomka Łebskiego zachęcą do sięgnięcia po książkę również mniej chętnych do czytania. Wystarczy otworzyć książkę na pierwszej stronie!
Poznaj wzruszające historie pacjentów weterynarz Misi. Popik znajduje w lesie ranną sówkę. Zefir, ulubiony źrebak Misi, ma ranne kopytko i nie może biegać. Nowy piesek przyjaciółki Misi ma chore ucho, które bardzo go boli i szczeniak nie chce się bawić z Popikiem. Czy Misia pomoże zwierzakom? Jaki niesamowity gość odwiedzi Misię?Odpowiedzi na pytania znajdziesz w tych wyjątkowych opowiadaniach.Seria "Misia i jej mali pacjenci" to wzruszające, urocze i ciepłe historie, które na długo zapadną dzieciom w pamięci. W sam raz do wspólnego czytania na dobranoc. Idealnym dopełnieniem tekstów są ciepłe ilustracje.
Misia spędza ferie zimowe w leśniczówce wujka Piotra, który prowadzi schronisko dla dzikich zwierząt. Misia wraz z kuzynem Jankiem chętnie pomagają w opiece nad mieszkańcami Leśnego Przytuliska. Podczas gdy dziewczynka i Popik powoli zdobywają zaufanie i przyjaźń dziwnie markotnego dzika, do leśnej zagrody trafia ranny łoś, a w pobliżu coraz częściej przesiaduje pewna sowa. Misia i Popik jak zwykle zrobią wszystko, żeby pomóc zwierzętom.Seria "Misia i jej mali pacjenci" to wzruszające, urocze i ciepłe historie, które na długo zapadną dzieciom w pamięci. W sam raz do wspólnego czytania na dobranoc. Idealnym dopełnieniem tekstów są ciepłe ilustracje.
Pasieka bardzo pożytecznych i pracowitych pszczół jest w dużym niebezpieczeństwie - pszczoły mogą stracić ukochany dom. Misia i Popik mają pomysł, jak je uratować - jest to jednak bardzo ryzykowne, a pszczoły wcale nie chcą opuszczać swojego ula. W parku Popik spotyka osłabionego, samotnego psa. W czasie wycieczki do lasu przyjaciele znajdują małego liska uwięzionego na dryfującym pniu. Czy przyjaciele uratują pszczoły? Czy bezdomny pies z parku wyzdrowieje i znajdzie nowy dom i kochającego opiekuna? Czy mały lisek odnajdzie swoją rodzinę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tych wyjątkowych opowiadaniach.Seria "Misia i jej mali pacjenci" to wzruszające, urocze i ciepłe historie, które na długo zapadną dzieciom w pamięci. W sam raz do wspólnego czytania na dobranoc. Idealnym dopełnieniem tekstów są ciepłe ilustracje.
Już dość siedzenia w czterech ścianach! Tajny Klubu Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka planuje wyrwać się z miasta, zaczerpnąć świeżego powietrza i aktywnie spędzić czas. Kiedy tylko nadarza się okazja, przyjaciele wylogują się ze zdalnej szkoły i pod wodzą profesora Kaganka wyruszają na górski rajd. Ucieczka od cywilizacji zakończy się nową tajną misją! Emi, Franek, Flora, Faustyna i Aniela z pomocą Lucka i Czekolady wpadną na trop uwięzionej owieczki i pomogą zabłąkanym turystom! Pakujcie plecaki, ubierajcie się na cebulkę i - hej! - ruszajcie na szlak z tajnym klubem!
Kolejny tom przygód Tajnego Klubu Superdziewczyn. Nigdy więcej nudy!Tajny Klub Superdziewczyn wyrusza na swoją pierwszą wycieczkę nad morze. Dzieciaki zauważają, że plaże i wydmy są bardzo zanieczyszczone. Postanawiają przygotować własny program edukacyjny, który zachęci turystów i mieszkańców okolicznych miasteczek do dbania o nadmorskie obszary. Podczas jednej z wypraw nad morze znajdują zakorkowaną butelkę z listem w środku. Okazuje się, że napisała go dziewczynka z sąsiedniego kraju, która bardzo chciałaby znaleźć przyjaciół Przekonajcie się, czy Tajny Klub odszuka autorkę listu z butelki i jakie efekty przyniesie rozpoczęta akcja ekologiczna.
Słodkie czy słone? Pasta czy pizza? Pietruszka czy bazylia? Poznajcie nowe pyszne hobby Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn! Przyjaciele biorą udział w szkolnym projekcie związanym z tolerancją i wraz z gotującą drużyną organizują charytatywną kawiarenkę. Tak rozpoczyna się nowa tajna misja, w której stawką jest pomoc dla potrzebujących. Rozgośćcie się w kuchni pełnej aromatów i smaków i wraz z Emi, Florą, Faustyną oraz Anielą wyruszcie w apetyczną podróż. Przekonajcie się, że każdy bez względu na pochodzenie i wygląd, jest wyjątkowy!
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Śnieżny patrol (tom 6)Zbliżają się ferie świąteczne. Emi i jej przyjaciele wezmą udział w szkolnym kiermaszu domowych wypieków i ozdób choinkowych. Przygotowują się także do ślubu Heli i Kostka. Niebawem wszyscy znów spotkają się w Żabim Rogu, a klacz Brava, ulubienica Tajnego Klubu, wreszcie trafi do nowego domu. Ale przewiezienie konia do stajni na wsi okaże się sporym wyzwaniem. Równie trudne będzie odtworzenie drzewa genealogicznego BravyCzy nowa misja Tajnego Klubu zakończy się sukcesem? Jakie nieoczekiwane odkrycie przyniesie śnieżny patrol w lesie?
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?