KATEGORIE [rozwiń]

Przepowiednie

Okładka książki Horoskop galijski

19,50 zł 14,33 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Horoskopy wg znaków Zodiaku są najbardziej znanymi, ale nie jedynymi, jakie znane są od czasów starożytnych. Do najciekawszych należy Horoskop Druidów Galijskich, potocznie zwany horoskopem galijskim, który nadal uważany jest za najbardziej tajemniczy, pełen symboliki i sekretów. Horoskop galijski ma ponad dwa tysiące lat i łączy się go z wierzeniami ludów celtyckich, a dokładniej z druidami, kapłanami żyjącymi w dawnej Galii, Bretanii i Irlandii. Horoskop dzieli rok na dwa okresy, jest oparty na położeniu Słońca względem Ziemi, a jego zasadnicze punkty to dni przesileń - letniego i zimowego oraz dni wiosennego i jesiennego zrównania dnia z nocą. Magowie galijscy uważali, że przeznaczenie każdego człowieka, jego przyszłość, charakter i uzdolnienia zależą od oddalenia Ziemi od Słońca w dniu urodzin, tzn. od odległości, jaka dzieli dzień narodzin od pory przesilenia lub zrównania dnia z nocą. Ważną i niezwykłą rolę przywiązywali też do znaczenia drzew. Ludzi i ich charaktery druidzi porównywali z otaczającą ich przyrodą, zwłaszcza z drzewami. Uważali, że każdy człowiek, tak, jak każde drzewo, ma swoje własne, niepowtarzalne cechy, zalety i wady. „Horoskop galijski” autorki Marty Frydryk stara się odpowiedzieć na pytanie, kim tak naprawdę jesteśmy, co nas czeka w przyszłości, jak głębokie i czy możliwe do pogodzenia są różnice między ludźmi, jak układać sobie życie z najbliższymi i jak pokonywać życiowe przeszkody? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, należy zatrzymać się na dłuższą chwilę nad horoskopem, który próbuje połączyć "sposób bycia" kosmosu z symboliką drzew.
Okładka książki 2016 rok ognistej małpy

14,00 zł 10,56 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Panowanie Małpy od 8 lutego 2016 r. do 27 stycznia 2017 r. Jeżeli chcesz się dowiedzieć: - jakim jesteś znakiem zodiaku - jakie są Twoje predyspozycje - jakie są Twoje wady - z kim możesz współpracować - kogo masz unikać - kto znany jest spod Twojego znaku Jeżeli chcesz się dowiedzieć, co czeka ciebie, świat, Polskę w Nowym Roku, trafiłeś na dobrą książkę.
Okładka książki Podręcznik kart Lenormand

49,90 zł 36,67 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Podręcznik kart Lenormand - Rana George Karty Lenormand wzięły swoją nazwę od jednej z najsławniejszych jasnowidzów i wróżbitek we Francji - Mademoiselle Marie Anne Adelaide Lenormand. Szybko rozprzestrzeniły się w Europie, stając się - razem z Tarotem - jedną z podstaw współczesnej sztuki wróżbiarstwa. Ta mała talia nadal należy do najbardziej fascynujących i wyjątkowych metod dywinacji używanych współcześnie. Talia Lenormand jest raczej mała, zazwyczaj rozmiaru kart używanych do gry w brydża. Zawiera trzydzieści sześć kart, a każda z nich ma na sobie pojedynczy obraz, ikonę lub symbol. Podczas czytania z kart, każdy z symboli jest uzupełniony i zmodyfikowany przez te znajdujące się obok. Karty oraz ich symbole połączone w pary tworzą swego rodzaju zdania lub wiadomości, podobnie jak z czytaniem hieroglifów. Każdy symbol posiada wiele warstw znaczeniowych, a właściwa interpretacja zależy od kontekstu pytania, sąsiednich symbolów i osobistej intuicji czytającego. Te symbole działają wspólnie, wyjawiając otaczające nas prawdy, sekrety i wydarzenia. Fragment książki Ta książka jest „instrukcją obsługi” niesamowitego narzędzia i systemu, którego używałam przez ponad trzydzieści lat. Lenormand był obecny w moim życiu, odkąd pamiętam. Od zawsze byłam wróżbitką w mojej okolicy. Dorastanie w kraju rozdartym przez wojnę domową nie było łatwe, szczególnie kiedy ludzie nazywali mnie czarownicą i wariatką. Zabawne jest to, że ci sami ludzie zawsze przychodzili do mnie, kiedy szukali odpowiedzi - a Lenormand był zawsze moim głównym narzędziem. W Podręczniku kart Lenormand zawarłam praktyczne metody, techniki i porady, aby pomóc ci w przejściu przez twoją wędrówkę z systemem Lenormand. Książka pozwoli ci nabrać umiejętności samodzielnego odnajdywania drogi przez zawiłości kart Lenormand. Poprowadzę cię przez tradycyjne znaczenia i metody, a także przez wiele nowych wglądów i technik, które poznałam w ciągu trzydziestu lat praktyki. Odkryjesz nie tylko znaczenia poszczególnych kart, lecz zrozumiesz również, jak one się ze sobą mieszają i wzajemnie na siebie oddziałują, aby wspólnie stworzyć wyraźne odpowiedzi. Oczywiście, perfekcję osiągniesz również przez powtórki, czas, praktykę i doświadczenie.
Okładka książki Horoskop na rok 2016

10,90 zł 8,01 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Przepowiednie Davida Harklaya sprawdzają się z niezwykłą dokładnością. Z jednej strony czujemy respekt przed wskazówkami dotyczącymi naszego życia, z drugiej zaś wiemy, że stanowią dla nas dużą pomoc. Niosą przecież ze sobą spokój i pewność, że zrobiliśmy wszystko, by się ustrzec przed nieszczęściami.
Okładka książki Magia, alchemia i... królewskie horoskopy

39,00 zł 28,66 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Astrologia przedtem chodziła razem z astronomią; była zastosowaniem tej najbardziej bezinteresownej z nauk do życia codziennego, dawała chleb astronomom. Astrologowie ogłaszali coroczne judicja /…/ na rok następny, przepowiadające wpływy gwiazd na ludzi i państwa, mory i wojny, posuchy i ulewy; wydawali specjalne prognostyki z powodu komet, zaćmień i niezwykłych koniunkcji planet; oddzielnym osobom stawiali horoskopy, przepowiednie biegu życia wedle aspektów niebieskich. Astrologia łączyła się ściśle także z medycyną; pouczała kiedy puszczać krew i zażywać lekarstwa, przewidywała przebieg i wynik choroby oraz kuracji. Aleksander Bruckner Magia to sztuka czynienia rzeczy wykraczących poza możliwości ludzkie, przy pomocy demonów lub za pośrednictwem obrzędów zabronionych przez religię. Alchemia /…/ nazywana także filozofią hermetyczną, jest to ważna dziedzina nauk chemicznych zajmująca się sztuką przemiany metali. J. Collin de Plancy Jedna z ostatnich książek prof. Michała Rożka, zmarłego w czerwcu 2015 roku, ale jeszcze nie ostatnia, podejmująca tematykę magii, alchemii i horoskopów w kontekście historycznym i kulturowym.
Okładka książki Fortuna abo szczęście

39,90 zł 34,49 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Fortuna abo Szczęście to zbiór przepowiedni, które na początku XVI wieku ułożył Stanisław z Bochnie Gąsiorek. Wróżby rozstrzygają dylematy codzienności: czy szybko wyjdę za mąż? czy odnajdzie się rzecz zgubiona? czy spełnią się moje plany? czy mam zostać kupcem? czy będę bogaty? czy warto się żenić? czy znajdę szczęście w miłości? Żeby dostać odpowiedź, należy rzucić dwiema kostkami, a potem dać się poprowadzić przez kolejne etapy gry - aż do wskazanej przez los przepowiedni, którą włożono w usta jednej z dwunastu Sybilli. Fortuna była bestsellerem w wiekach XVI i XVII, ale zaczytano egzemplarze kolejnych wydań książki. Oddawaną do rąk czytelników edycję przygotowano na podstawie jedynej znanej dziś kompletnej kopii Fortuny, którą niedawno odkryto w bibliotece w Pradze. „Tom odkryty w Pradze jest jedynym zachowanym w całości egzemplarzem Fortuny Stanisława Gąsiorka z Bochni, dzieła niezwykle popularnego, wielokrotnie wydawanego drukiem. Takie teksty trudno uważać za arcydzieła literackie, często się je lekceważy, a przecież - jak wykazała w erudycyjnym wstępie Autorka - »księgi losów«, do których należy tekst Kleryki, funkcjonowały w piśmiennictwie europejskim w wielu językach i były czytane (może lepiej powiedzieć: używane) przez wieki. Edycja Justyny Kiliańczyk-Zięby dodaje do naszych lektur ów tekst, ale także budzi nadzieję na rozwój badań nad literaturą i książką popularną, co jako wychowanek prof. Stanisława Grzeszczuka witam z wielką satysfakcją. Chyba warto wracać do pytania o funkcję tekstów zaspokajających apetyt zwykłych czytelników, nieobytych z kulturą wysoką i erudycją humanistyczną, a przecież stanowiących znaczącą część publiczności literackiej". Z recenzji prof. dr. hab. Janusza S. Gruchały
Okładka książki Papież, który widział koniec świata. Przepowiednie

25,00 zł 18,37 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Który z papieży widział koniec świata? Dlaczego tak długo nie ogłaszano całego tekstu objawienia fatimskiego? Dlaczego, choć wiadomym jest, że jest i czwarta, a nawet piąta jej część, nie mówi się o niej? A może wizje końca świata nierozerwanie związane są ze starożytnością, średniowieczem i mają w przepowiedniach pewien logiczny ciąg? A co z Apokalipsą św. Jana? Co z najważniejszą z wizji końca świata opisanych w Piśmie Świętym Starego i Nowego Testamentu? Co sprawiło, że niemal wszyscy słyszeli o Sybilli i Nostradamusie? Ludzi od zawsze intrygowało to, co nieznane, co ich czeka w przyszłości. Dlatego też szukali osób potrafiących wyjaśniać różne znaki, symbole, osób obdarzonych jasnowidzeniem. I nadal tak jest. Każda tajemnica nęci i pociąga. W swojej książce Jadwiga Czernikow zawarła zestawienia proroków biblijnych, omówienie symboliki Apokalipsy św. Jana, interpretacje słynnych przepowiedni, charakterystyki polskich jasnowidzów, opisy uznanych objawień.
Okładka książki Jasnowidzenie dla początkujących

15,80 zł 11,61 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Jasnowidzenie dla początkujących Niemal każdy z nas chciałby posiadać zdolność przewidywania przyszłych zdarzeń. Wielu ma przekonanie, że to dar zastrzeżony tylko dla wybranych. Na szczęście ta książka może zmienić takie myślenie. Dołączyła ona bowiem do serii „… dla początkujących”, która w jasny, klarowny, prosty sposób wyjaśnia każde zagadnienie. Najpiękniejsze są te rzeczy, które możesz odkryć samodzielnie, radością jest wskazanie właściwych ścieżek. Autor tej książki jest właśnie takim nauczycielem, który wskazuje drogę, nie pouczając i nie mędrkując przy tym. Wyraża się zrozumiale i wprost do Ciebie, nie używając górnolotnych słów, byś mógł Czytelniku poczuć się tak, jak w rozmowie z najlepszym przyjacielem. Tytuł właściwie kieruje do treści książki, niech Cię jednak nie zwiedzie stereotypowe znaczenie jasnowidzenia. Jasno widzieć rzeczy sedno to umiejętność pozwalająca cieszyć się każdą przeżywaną chwilą.
Okładka książki 2015 Rok drewnianej kozy

14,00 zł 10,29 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Nowe zodiakalne zwierzę horoskopu chińskiego, nowy władca świata, który urząd swój sprawować będzie przez chińskich dwanaście miesięcy, to Drewniana Koza (w charakterystyce yin), w systemie ba zi (Cztery Filary Przeznaczenia), zwana Yi Wei. Nie jest to jedyna nazwa tego zwierzęcia. Zwykli ludzie horoskopowego opiekuna nadchodzącego roku nazywają kozą szanowaną przez wszystkich. Pod rządami tego zwierzęcia będziemy się radować i smucić od czwartku 19 lutego 2015 r. godz. 7.48, do 7 lutego 2016 r. godz. 22.39 (tak głosi każdy chiński tysiącletni kalendarz) czasu nie tylko pekińskiego, lecz z pewnością i naszego. W astrologii chińskiej na symbol każdego roku składa się zwierzę zodiakalne i jeden z żywiołów. Jak już wiemy, w nadchodzącym roku panować będzie Koza w żywiole DRZEWO YIN.?
Okładka książki Zmarli mówią T2 Autob.jasnowidza K.Jackowskiego

19,90 zł 14,62 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Druga część długo oczekiwanej autobiografii jasnowidza "Zmarli mówią:. Krzysztof Jackowski żywym i emocjonalnym językiem opisuje swoje osiągnięcia. Każde z nich w sposób metodyczny i skrupulatny poddaje analizie i co najważniejsze poświadcza dokumentami - są wśród nich nie tylko podziękowania od osób prywatnych, ale przede wszystkim potwierdzenia od funkcjonariuszy policji. To niezwykle połączenie pasjonującej literatury faktu, traktatu filozoficznego z rozprawą naukową. Nikt nie pozostanie obojętny wobec tej publikacji. Tych, którzy wierzą w niesamowite zdolności Jackowskiego, usatysfakcjonują zebrane przez niego dowody. Ci, którzy są sceptykami, będą musieli na nowo przemyśleć swoje wątpliwości. Zobacz zestaw Zmarli mówią Autobiografia Krzysztofa Jackowskiego Tom 1 i tom 2 - razem taniej - 15 %   Fragment książki Zmarli mówią Autobiografia Krzysztofa Jackowskiego Tom 2 Rozdział 8 Zaginiony z Grodziska Mazowieckiego i coś, czego nie wyjaśniłem W marcu 2007 roku zwróciła się do mnie z prośbą o pomoc pewna kobieta. Jej syn zaginął 12 lutego tego samego roku we wsi Boża Wola pod Grodziskiem Mazowieckim. Nie otrzymała ode mnie miłych wieści. - Pani syn został zamordowany przez trzech kolegów z okolicy, zabili go na dworze, jego ciało leży obok toru kolejowego w rejonie wsi Bramka - jednym tchem przeczytałem zapiski, uniosłem wzrok znad kartki i spojrzałem w oczy starszej, spracowanej i zmęczonej podróżą matki. Zamilkłem i pomyślałem sobie w duchu: „Jackowski, jesteś bezduszny, oto przed momentem odczytałeś komuś rzekomy wyrok na jej synu, robiąc to, nawet nie pomyślałeś, że to ktoś dla niej najbliższy, że w tym momencie zburzyłeś jej nadzieje, z którą tu przyjechała. Rutyna, pieprzona rutyna". Pojechała z odebraną nadzieją z powrotem do domu, kawał drogi, prawie pół Polski. Po dwóch dniach poinformowała mnie telefonicznie, że policja z Grodziska odnalazła ciało jej syna we wskazanym przeze mnie na mapie miejscu. Tak jak stwierdziłem, leżał tuż obok toru kolejowego. Mimo że leżał obok, policja nie uznała tego za wypadek kolejowy. - To morderstwo, są tego oznaki - mówiła przez telefon. - Może pan do nas przyjedzie i wyjaśni, kto go zabił? Umówiłem się, że niedługo będę w Warszawie i stamtąd podjadę do wsi Boża Wola, to blisko. Kilka dni potem zjawiłem się w domu przygnębionej matki, była właśnie dzień po pogrzebie syna. Powiedziała mi, że o moim przyjeździe poinformowała policje, a oni ją prosili, żebym przyjechał do nich na komisariat. Wsiadłem w auto i pojechałem. Na komendzie spotkał się ze mną komisarz, który prowadził sprawę domniemanego zabójstwa mężczyzny. W pokoju dali mi rzecz z odzieży ofiary i tam wykonałem wizję na temat zdarzeń, które doprowadziły do śmierci nieszczęśnika. Nie wiem, czy te informacje pomogły w wyjaśnieniu sprawy, czy były w czymś pomocne, do dziś nie wiem, czy w ogóle złapano sprawców tego morderstwa. Po prostu nie śledziłem tej sprawy dalej. Przed odjazdem do domu poinformowano mnie, że chce się ze mną spotkać komendant. W trakcie rozmowy podziękował mi za trafne wskazanie zwłok poszukiwanego. - Mieliśmy duży kłopot z tą sprawą, poszukiwania trwały równy miesiąc, atu pana mapka i w ten sam dzień mamy ciało, jeszcze raz dziękuję. Wręczył mi pismo, na którym złożył własnoręcznie podpis. Podziękowałem za uznanie i chciałem już wyjść, ale pan komendant zagadał mnie o inną sprawę. - Moi ludzie pracują nad dość dziwnym zaginięciem kobiety z pobliskiego Milanówka. Krótko opowiedział mi historię tej sprawy. Kobieta wraz z mężem i dwoma synami odziedziczyła willę w Milanówku po zmarłym wuju. Niestety, w tym szczęściu było małe nieszczęście - otrzymali w spadku okazałą willę wraz z lokatorem, który zajmował dolną kondygnację budynku. Po wprowadzeniu się do domu, prawie natychmiast zaczęły się scysje z sublokatorem. Ich relacje sąsiedzkie psuły się z dnia na dzień. Nieraz były składane skargi na policję, a także interwencje porządkowe. Między nimi narodziła się walka o własność posesji. Można rzec - historia jakich wiele, ale po kilku miesiącach tych scysji, historia się skomplikowała jeszcze bardziej. Nagle znikła bez wieści żona spadkobiercy. -1 tu mamy problem, panie Jackowski, nie wiemy, gdzie ona jest, co mogło się z nią stać? - Rzeczywiście ciekawa sprawa - powiedziałem. - Gdy słuchałem pana komendanta, to natychmiast nasuwa mi się podejrzenie lokatora, przecież - kontynuowałem - mieli ze sobą długi zatarg. - Tak, nam też on się kojarzy z tym zdarzeniem, ale zarazem nasuwa się pytanie - jaki sens miałby w uprowadzeniu lub zabiciu kobiety, przecież pozostała reszta właścicieli synowie i mąż. To nie zmienia konfliktu, a bardziej go nasila. - No tak, brak tu logiki, motywu działania podejrzanego - odrzekłem. - Może pojechałby pan do Milanówka do męża zaginionej i spróbował swoimi paranormalnymi zdolnościami zastanowić się nad tym, co się z nią stało. To dla nas duża zagadka. - Dobrze, mogę tam pojechać, ale czy gospodarz domu się na to zgodzi? - Pojedzie pan z policjantem prowadzącym te sprawę. On dogada się z mężem zaginionej. Około pierwszej po południu wraz z policjantem byłem w Milanówku. Jakiś czas czekaliśmy przed zamkniętą bramą, wciskając guziczek domofonu. W końcu w drzwiach domu pojawił się niewysoki mężczyzna około sześćdziesięcioletni, który drobnym krokiem podążał ku nam, stojącym za bramą. - Witam pana komisarza - rzekł gospodarz, otwierając piskliwą bramę. - Dzień dobry, ja nie będę do pana dzisiaj wchodził - powiedział policjant. -To jasnowidz, znany i dobry, kilka dni temu znalazł nam zaginionego, a właściwie jego ciało, może chce pan skorzystać z jego wiedzy, czy jak tam zwał, możliwości? - Jackowski? Ten jasnowidz, co był kiedyś o nim serial na Polsacie? - spytał gospodarz. - Tak - odpowiedziałem. - Był taki serial pięć lat temu. - Z Człuchowa? - upewniał się. - Tak, z Człuchowa. - A to słyszałem, wiele słyszałem - natychmiast się rozchmurzył. - Pan wielu znalazł. Zaprosił mnie do domu, poprowadził na piętro posesji, które zamieszkiwał wraz z synami. W mieszkaniu było skromnie, wąski korytarz, po bokach pokoje i kuchnia. - Odkąd zaginęła moja kochana żona, nic nie ma dla mnie sensu - opowiadał prawie z płaczem. - Żyjemy z dnia na dzień, z nadzieją, której każdego dnia coraz mniej. - Jak zaginęła pana żona? - To spokojna kobieta, miała iść do kościoła na mszę popołudniową i tu na ulicy, zaraz za domem przepadła, od tej pory nikt już jej nie widział. - Rzeczywiście dziwne - przyznałem. Zacząłem się rozglądać po pokoju, w którym rozmawialiśmy. Był także skromny, odniosłem wrażenie, że mimo iż domownicy mieszkali tam od kilku miesięcy, czuło się, że nie zadomowili się jeszcze, jak gdyby ciągle byli „na walizkach". Do pokoju wszedł jeden z synów, młody, około osiemnastoletni. - Dzień dobry - przywitał się ze mną. W trakcie rozmowy z nim zauważyłem, iż mam do czynienia z bardzo inteligentnym młodzieńcem. Mam pewną wadę, bywa tak, że gdy jestem na miejscu zdarzenia, zamiast skupiać się i robić wizję, zaczynam zachowywać się jak detektyw. Gdy robię wizję u siebie w domu, gdy wykonuję ją w samotności, wówczas nie mam szans zadawania pytań, rozglądania się tu czy tam, po prostu jestem skazany tylko na swoją wizję. Jednak gdy przez zbieg okoliczności jestem na miejscu zdarzenia - co rzadko mi się zdarza - prócz jasnowidza budzi się we mnie wielce podejrzliwy detektyw. Wtedy lubię podejrzewać, łapać za słowa, zwracać uwagę na różne, być może bardzo mało istotne, drobiazgi. Usiedliśmy przy stole, zostałem poczęstowany herbatą i nadal wysłuchiwałem żalów rodziny. Dowiedziałem się od nich, że nic nie wskazywało na to, co się stało, że oprócz lokatora z dołu nie mieli żadnych wrogów. - No, ale ten lokator przez uprowadzenie pana żony nic by nie zyskał - stwierdziłem. - Ale często były kłótnie, więc trzeba brać go pod uwagę - stanowczo odparł. - Tato, wspomnij panu o tej kartce - wtrącił się syn. - O. właśnie! - prawie krzyknął ojciec. - Zapomniałem o tym, a to najważniejsze, proszę sobie wyobrazić, że tam, w drugim pokoju mam dużo książek, książki to moje życie, w ogóle z zawodu jestem księgarzem. - Księgarzem? Co to za zawód? - zapytałem. - No jak to? Nie wie pan, całe życie pracowałem w księgarni - odpowiedział nieco zdziwiony z lekkim niezadowoleniem, jak gdybym naruszył jego honor. - Pomyliło mi się z księgowym - usprawiedliwiłem się zmieszany. - W jedną z książek, które leżały na moim biurku, była włożona kartka, własnoręcznie pisana przez moją żonę, na kartce była data, która wskazywała, że pisana była ona trzy dni przed zaginięciem. Pismo na niej było krótkie i brzmiało: „Jeżeli coś mi się stanie w niedługim czasie, to żebyście wiedzieli, że za tym stoi sąsiad z dołu". Pokazałbym ją panu, ale w tej chwili ta kartka jest na policji. - To wielce podejrzane - rzekłem. Wydało mi się to jednak bardzo dziwne, coś mi nie pasowało z tym listem, zacząłem mieć wątpliwości co do prawdomówności i ojca, i syna. Skoro tak z sobą byli zżyci, to dlaczego pisała to na kartce w tajemnicy przed nimi, zamiast im to powiedzieć. Zacząłem zadawać różne pytania synowi, były to błahe zapytania typu, jaka mama była, co lubiła, a czego nie, czy bywała nerwowa. Na każde z nich chłopiec odpowiadał pełnymi, złożonymi i bardzo grzecznymi tekstami, przy tym był bardzo opanowany, nie słyszałem w tonacji jego odpowiedzi żadnych emocji. Zdania były płynne i twierdzące. Wyglądało mi to tak, jak gdyby chłopiec wiedział, gdzie jest jego mama. Im dłużej rozmawialiśmy, tym bardziej pogłębiały się moje wątpliwości dotyczące prawdomówności syna. W pewnym momencie w rozmowę ponownie wtrącił się ojciec. Z lekkim lamentem powiedział: - Co się mogło stać? Gdzie ona jest? Kto się w końcu weźmie za tego człowieka, który chodzi bezkarnie po tym, co się stało? Pomyślałem, że jest to wyraźna animozja w stosunku do sąsiada. Chciałem dalej kontynuować rozmowę z jego synem i poprosiłem ojca o wyjście z pokoju i zostawienie nas samych. Uczynił to bez słów. - Więc nie spodziewaliście się tego, co się stało? - zadałem pytanie. - Na pewno nie, owszem były niesnaski z tym sąsiadem, ale kto by pomyślał, że on się posunie do czegoś tak drastycznego - powiedział stanowczo. - Zastanawia mnie, dlaczego tak jednoznacznie i pan, i pański ojciec stwierdzacie, że to sąsiad? - No, a kto mógłby inny? - Czy w dniu, kiedy zaginęła pana mama, widział pan w jej zachowaniu coś dziwnego, coś niestosownego? Coś, co odróżniało jej zachowanie od codziennego? - Właściwie nic - odpowiedział i na chwilę zamyślił się. - No może z wyjątkiem jednej chwili. - Jakiej chwili? - Było to rano, w dniu kiedy mama po południu zaginęła. Obudziło mnie czyjeś głaskanie po głowie, otworzyłem oczy i ujrzałem twarz mamy, nigdy przedtem tak nie robiła. Byłem zdziwiony, w pewnej chwili powiedziała: „Synku, gdyby mamusi coś się stało, to pamiętaj macie jeszcze tatusia". - Rzeczywiście dziwne - odpowiedziałem. - Z pana opowieści nie wygląda to na przypadkowe zaginięcie, a raczej na to, że pana mama mogła planować, iż zaginie. Spojrzał na mnie i nic nie odpowiedział, jak gdyby był niezadowolony z mojego stwierdzenia. Skończyliśmy rozmowę, pożegnałem się i wróciłem na komisariat do Grodziska Mazowieckiego, by opowiedzieć o przebiegu mojej wizyty w Milanówku. I właściwie na tym owa historia się kończy, nie wykonywałem tu wizji, a powinienem, jakoś nie zrobiłem tego. Jedyne, co mogę powiedzieć to to, że będąc w Milanówku, czułem, że ta kobieta żyje i przebywa u kogoś, kogo zna za granicą, nie czułem tragedii. Jednak los tak sprawił, że przez tę historię dwa lata później zostałem zakuty w kajdanki i aresztowany. Prędzej bym się spodziewał, że polecę na Księżyc niż takiego obrotu sprawy. Była końcówka lata 2010 roku, siódma rano, obudziło mnie natarczywe pukanie do drzwi. Zapytałem, kto puka. - Proszę otworzyć, policja! Zmroził mnie ten ton, otworzyłem natychmiast. Myślałem, że coś się stało i chcą ode mnie pomocy, jak to nieraz bywało, ale widziałem po ich minach, że tym razem coś nie tak. Byli poważni jak na pogrzebie. - Panie Krzysztofie, musimy pana aresztować, mamy nakaz z prokuratury apelacyjnej w Łodzi, niech pan się ubierze. Wtedy spostrzegłem, że stoję przed nimi w rozpiętej koszuli i majtkach. - Proszę nie brać ze sobą telefonu, zegarka, paska, bo i tak weźmiemy to w depozyt - kontynuował chłodnym głosem policjant. - Panowie, wy sobie żartujecie? - powiedziałem, nie chcąc wierzyć w słowa, które przed chwilą usłyszałem. - Powtarzam, jest pan aresztowany, proszę się zbierać, czekamy na pana. W tym czasie drugi wyjął kajdanki, wówczas zaczęło do mnie docierać, że to nie żart. Ubierając się w pośpiechu, zacząłem ich dopytywać. - Za co jestem aresztowany? - Mamy nakaz aresztowania z prokuratury apelacyjnej w Łodzi, ma być pan doprowadzony w charakterze świadka. - Ale w jakiej sprawie? - pytałem. - W sprawie zaginięcia dwóch osób z Milanówka. - Co? A znam tę sprawę, ale tu chodzi o zaginięcie jednej osoby, kobiety - powiedziałem. - Jest napisane, że dwóch osób - poprawił mnie policjant. Zacząłem się przygotowywać. - To co, możemy iść? Musimy pana skuć w kajdanki, taka procedura. - Zaraz, jeszcze chwila panowie, muszę łyknąć tabletki, biorę ich kilka, właśnie rano, mam chore serce. - To niech pan łyka i jedziemy, nie mamy czasu - ponaglał jeden z nich. - Może wezmę z sobą laptopa, piszę książkę, jeżeli mam być w tym areszcie cały dzień, to sobie popiszę, co mam tam robić? - Raczej to niemożliwe, zostanie w depozycie. - Kurde, to co ja tam będę robił przez tyle godzin? - Dobrze, panie Krzysztofie, jedziemy. - No dobra, ale kajdanek nie zakładajcie, to wstyd, jak ja wyjdę w nich na ulicę - poprosiłem. Chwilę rozmawiali ze sobą i się zgodzili. - Nie założymy ich panu, ale przed samym komisariatem będziemy musieli, bo są tam kamery, a takie są procedury. - Trudno, niech tak będzie - odpowiedziałem. Wsiedliśmy do radiowozu, oni z przodują z tyłu. W trakcie jazdy skojarzyłem, że nie mam papierosów. - Musze kupić fajki, czy w ogóle można tam palić? - spytałem. - Można, daj pan kasę, to staniemy pod kioskiem i kupie. Gdy dojeżdżaliśmy do komisariatu, mijaliśmy Tesco, w którym robiłem co dzień zakupy, poczułem coś niezwykłego, właśnie w tym momencie. Coś, czego nigdy w swym życiu nie czułem. „Krzychu, nie możesz teraz wysiąść i pójść na zakupy, nie możesz nic". To uczucie było straszne. Przed samym wejściem, tak jak mówili, założyli mi kajdanki, żeby po przekroczeniu drzwi zaraz mi je zdjąć, tylko na zasięg lokalnej kamery. - Witam na „dołku", panie Krzyśku - krzyknął policjant z dyżurki, w którego kierunku podążałem. - Witam pana - odrzekłem. - Co mam robić? - Spokojnie, zaraz pana spisze i zaprowadzę do celi. Poczułem się zdenerwowany, a przez to dostałem chwilowego migotania serca. - Czy jest pan wyszkolony na nagły ratunek w razie czyjegoś omdlenia? - zapytałem. - A o co panu chodzi? - Choruje poważnie na serce, musze to wiedzieć, miewam ataki migotania komór sercowych, to niebezpieczne. - Jeżeli tak, to musze wezwać lekarza, który stwierdzi, czy można pana zatrzymać - poinformował mnie. - Może lepiej nie, trochę się wstydzę, ja jasnowidz w areszcie. - Niestety, muszę - powiedział stanowczo. Po dziesięciu minutach przybyło pogotowie, doktor w towarzystwie dwóch pielęgniarzy. - Na co pan choruje? - spytał z drętwą miną. Było mi strasznie wstyd, widzi mnie tu, w areszcie jak jakiegoś przestępcę. - Stenoza aortalna w średniej fazie swego rozwoju - odpowiedziałem jak na rozkaz w wojsku. W tym momencie przypomniało mi się, że mam w tylnej kieszeni spodni wykres badania EKG sprzed dwóch dni, kiedy bardzo źle się czułem, a puls miałem wtedy 49 na minutę. Podałem to doktorowi. Popatrzył na wykres. - Z takimi wynikami nie leży pan w szpitalu? Nie tylko jasnowidz, ale i kamikadze - powiedział, by po chwili zastanowienia orzec. - Nie wyrażam zgody na zatrzymanie tego człowieka w areszcie ze względu na jego stan zdrowia. - To znaczy, że nie będę musiał tu być? - spytałem z niedowierzaniem, że za moment będę mógł stąd wyjść. - Dokładnie tak - odrzekł doktor. - To dobrze - poczułem ulgę. Zostałem poproszony do gabinetu śledczego, właśnie rozmawiał przez telefon z prokuratorem z Łodzi, któremu objaśniał, że nie mogę zostać aresztowany. Po odłożeniu słuchawki, spojrzał na mnie i rzekł. - Mam panu wystawić wezwanie na przesłuchanie za tydzień na godzinę jedenastą, podpisze pan to wezwanie i jest pan wolny. - Dobrze, podpiszę. Gdy podpisywałem wezwanie, śledczy poinformował mnie, że jeśli nie pojadę na przesłuchanie, to dostanę dziesięć tysięcy kary do zapłacenia. Po tygodniu o godzinie dziesiątej trzydzieści stałem przed ogromnymi drzwiami prokuratury apelacyjnej. Niestety, pan prokurator był zajęty i musiałem czekać do pierwszej. W końcu zostałem poproszony do jego pokoju. Tam byłem przesłuchany na okoliczność mojej wizyty w willi w Milanówku. Opowiedziałem przebieg mojej rozmowy z domownikami. W trakcie moich zeznań pan prokurator zapytał, czy wówczas w czasie mojego pobytu mogło coś wskazywać, że mąż też zaginie? - A co, on też zaginął? - zapytałem zdziwiony. - No niestety, on także zaginął i to równo w rocznicę zaginięcia swej małżonki. Po złożeniu zeznań odbyła się krótka rozmowa między mną a prokuratorem. Powiedziałem, że moim zdaniem te zaginięcia mają związek z jakąś nie do końca przemyślaną kombinacją samych zaginionych. Prokurator nie odpowiedział nic na moje stwierdzenie, ale pokiwał głową. Na koniec przeprosiłem go za dwukrotne niestawienie się na jego wezwania, tłumaczyłem, że przez to, co robię, żyję trochę w bałaganie, że po prostu przeoczyłem te dwa wezwania. - Dwa wezwania? - spytał mnie, mocno zdziwiony prokurator. - Może trzy - poprawiłem się. - Sam pan widzi, że mam bałagan. - Cha, cha, cha - zaśmiał się. - Gdyby to były tylko trzy wezwania, to zapewniam pana, że nie wystawiłbym wniosku o aresztowanie. Uczyniłem tak po jedenastym wezwaniu. - Co? Jedenastym? Zamilkłem, podałem mu rękę na pożegnanie i wyszedłem. Schodząc szerokimi schodami do wyjścia, zwróciłem uwagę na kobietę i mężczyznę, którzy w dole kondygnacji wyraźnie mi się przyglądali. Gdy byłem obok nich, zagadnęli mnie. - Dzień dobry panu - powiedziała kobieta. - Moja znajoma pracuje w tutejszej prokuraturze i powiedziała nam, że pan dzisiaj tu będzie, wiec czekaliśmy na pana i mieliśmy szczęście. - Zapewne macie państwo jakiś kłopot, lecz nic państwu nie pomogę, muszę wracać do domu, a kawał drogi przede mną - powiedziałem wymijająco. - Tak, to wielka szkoda, my tu czekaliśmy na pana z wielką nadzieją - odrzekła błagalnym głosem. - Może chociaż chwilę pan z nami porozmawia, tu na dole jest kawiarnia. - Dobrze, ale tylko na chwilę. Usiedliśmy przy stoliku, a kobieta szybko zrelacjonowała ich problem. - Mój ojciec mieszkał u mnie, zmarł trzy tygodnie temu, miał oszczędności, kilka tysięcy złotych i obrączkę po zmarłej mamie. Nigdzie tego nie mogę znaleźć, podejrzewamy z mężem, że ktoś musiał to ukraść z naszego mieszkania. Ojciec najczęściej miał to w poduszce, na której spał, zmarł w domu. Zaraz jak ciało ojca wywieźli, to przeszukaliśmy jego pościel, a potem całe mieszkanie. Nic nie znaleźliśmy. - Musicie mi dać jego zdjęcie i może jeszcze coś, co do niego należało - powiedziałem w pośpiechu. - Mamy jego koszulę, może być? - Może, wezmę to z sobą do Człuchowa, zadzwońcie jutro rano do mnie, postaram się nad tym zastanowić. Do domu dotarłem późnym wieczorem, zaraz poszedłem spać. Rano robiąc sobie kawę, odebrałem telefon. - To ja, wie pan już coś? - kobiecy głos w telefonie. - Kto ja? - pytam zdezorientowany. - Wczoraj spotkaliśmy się w prokuraturze. - A, pani w sprawie tych kosztowności, proszę zadzwonić za dziesięć minut, teraz nie mogę rozmawiać - rozłączyłem się. Całkowicie o tym zapomniałem, a rzeczy jej ojca miałem w bagażniku auta, które stało w garażu, a ten czterysta metrów od mojego bloku. Pomyślałem, że nie chce mi się teraz tam iść, wiedziałem jednak, że ta kobieta nie da mi spokoju, będzie wydzwaniać. Chwilę się skupiłem, kto im mógł skraść te kosztowności? Może sanitariusz? Nagle coś mi wpadło do głowy, było to nagłe i zaskakujące. Pomyślałem, że bez rzeczy tego człowieka jest to niemożliwe. W tej samej chwili ponownie zadzwonił telefon. - Nie za wcześnie dzwonię? - w słuchawce ten sam głos co przed chwilą. - Za bardzo nie miałem czasu - tłumaczyłem się. - Mam tylko jedno odczucie, kojarzy mi się jasnobrązowy fotel, trzeba go odwrócić do góry nogami i tam będzie dziura w materiale. Rozumie pani? Od spodu... -Tak rozumiem. - Trzeba tam włożyć rękę i powinna pani poczuć jakieś zawiniątko, w nim będą te kosztowności. - Mam w mieszkaniu trzy fotele, zaraz sprawdzę - tym razem ona się pospiesznie rozłączyła. Pomyślałem, że na pewno nic tam nie znajdzie, to tylko moja sugestia, a nie żadna wizja, przecież akcesoria do niej leżą w aucie. Z zamyślenia wyrwał mnie telefon. - Jest pan cudowny, wspaniały, niesamowity - krzyczała ta pani. - Dlaczego? - pytam. - W pierwszym fotelu, który przewróciłam, tak jak pan kazał, był woreczek z pieniędzmi, sam wypadł z fotela, jest wszystko, dziękuje. Po zakończonej radosnej rozmowie nadal stałem w kuchni przy szafkach, ogarnęła mnie taka euforia, że na cały głos krzyknąłem: - Jackowski, jesteś jasnowidzem!    Zmarli mówią Autobiografia Krzysztofa jasnowidza Jackowskiego Tom 2 Spis treści:   Rozdział l Sukces katowickiej policji, niestety, mnie przemilczeli Rozdział 2 Zaginiony sołtys z Woli Przypkowskiej i grzybiarz z Woli Mrokowskiej Rozdział 3 Japonia Rozdział 4 Zabójstwo naczelnika skarbówki Rozdział 5 Zmarli mówią Rozdział 6 Pieniądze starego Franca Rozdział 7 Mój kolega „Pershing" Rozdział 8 Zaginiony z Grodziska Mazowieckiego i coś, czego nie wyjaśniłem Rozdział 9 Żywy starzec w krzakach oraz piesek z ulicy Kwiatowej Rozdział 10 Bez precedensu Rozdział 11 Odnalezienie ciała Marty z Łomży Rozdział 12 Tamten świat, do którego pójdziemy Rozdział 13 Zaginiona Ewa z Sierakowie Podsumowanie Dodatek 1 Samotność jasnowidza - rozmowa z Krzysztofem Jackowskim Dodatek 2 Pytając o jasnowidza, pytasz o wszechświat - rozmowa z prof. Ryszardem Jaworskim, kierownikiem Katedry Kryminalistyki Uniwersytetu Wrocławskiego Dodatek 3 Jackowski, widząc to, czego inni nie widzą, sam chce dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje – rozmowa z prof. zw. dr. hab. Bogusławem Sygitem, kierownikiem Zakładu Kryminalistyki w Katedrze Postępowania Karnego i Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego Dodatek 4 Po śmierci logika jest doskonalsza  
Okładka książki Sny przepowiadające przyszłość

20,99 zł 15,43 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Czy w XXI w. można wierzyć w prorocze sny, czy też są to po prostu samospełniające się przepowiednie? Czy sny to efekt naszych działań i myśli, czy też dowód na istnienie innych światów, niezależnych od nas? Jak odróżnić sny ważne od tych nieistotnych? Stykając się z relacjami snów blisko 200 osób i konfrontując je z dalszymi wydarzeniami w ich życiu, być może każdy z nas znajdzie swoje odpowiedzi na powyższe pytania. STANISŁAW NOWAK - prof. dr hab. med., neurolog, neurofizjoiog kliniczny, przewodniczący Sekcji Elektroencefalografii Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej, członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem, kierownik Zakładu Chorób Układu Nerwowego Akademii Świętokrzyskiej. Przez wiele lat był docentem Akademii Medycznej w Krakowie. Opublikował w czasopismach naukowych w kraju i za granicą ponad 100 prac, a także kilkanaście książek.
Okładka książki Tarot Mityczny

97,00 zł 20,37 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Klasyczny bestseller, z nowymi ilustracjami! Przez wiele wieków ludzie starali się zrozumieć tajemnicę tarota i odkryć jego powiązania z życiem. Jednak przez długie lata ten odwieczny system wróżenia był dostępny jedynie dla wąskich grup osób zajmujących się ezoteryką. Tarot mityczny, wydany po raz pierwszy w 1989 roku, odniósł międzynarodowy sukces. Pozbawione tajemnej średniowiecznej otoczki archetypowe znaczenie kart, wytłumaczone za pomocą języka mitów, okazało się bardziej zrozumiałe. Ilustracje na kartach przedstawiają bogów i boginie, bohaterów greckich mitów – znane archetypowe postaci, których losy znakomicie odzwierciedlają istniejące w naszym życiu wzorce i zachodzące w nim zmiany. W obecnym wydaniu cała talia została zilustrowana przez Giovanniego Caselli, artystę pasjonującego się światem klasycznym, jego literaturą, symboliką i mitologią. Fantastycznie wykonane karty wnoszą do klasycznego wyglądu talii nowe życie. Książka Tarot mityczny wyjaśnia wszystko, czego potrzebujemy, by zostać znakomitym tarocistą. Bogate i wnikliwe opisy psychologiczne, związane z mitami, dostarczają wiedzy i wskazówek także tym, których celem jest rozwój własny. Ten wyjątkowy zestaw zawiera wszystkie elementy potrzebne do wróżenia z kart, zarówno sobie, jak i innym: nowe, znakomite ilustracje towarzyszące tradycyjnemu tarotowi, wnikliwa interpretacja kart, zawarta w książce.
Okładka książki Sztuka przepowiadania przyszłości Jak zostać

24,50 zł 18,24 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka, którą masz przed sobą, w prosty i ciekawy sposób tłumaczy, jak interpretować określone liczby oraz symbole, których znajomość jest niezbędna w nauce przepowiadania przyszłości. Ponadto ukazuje, co można wyczytać z ludzkiej dłoni. Wyjaśnia znaczenie kart tarota oraz charakteryzuje wibracje imienne - czyli moc tkwiąca w imieniu.
Okładka książki Nostradamus i jego przepowiednie

19,90 zł 14,62 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Setki lat temu Rzymianie tytułowali go „fortuna major”, czyli wielkie szczęście. Jowisz – bo o nim właśnie mowa – jest nie tylko wielki, jest olbrzymi. 1350 razy większy niż Ziemia, stanowi drugą po Wenus najjaśniejszą planetę na naszym niebie. Z niewyobrażalnie dużą masą i taką samą siłą przyciągania, nazywany jest żartobliwie gigantycznym odkurzaczem kosmosu. Niniejsza publikacja jest jedną z serii pt. „Nostradamus i jego przepowiednie”. Znajdziecie w niej horoskop i prognozę pogody na rok 2015 oraz bezlik porad i terapii. Istotna część tego wydania to wpływ Jowisza, planety szczęścia, na nasze ziemskie życie. 
Okładka książki Gniew i Chwała Księga Apokalipsy Boży scenariusz..

35,00 zł 26,41 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

I wejdą do jaskiń skalnych i do jam ziemnych ze strachu przed Panem i przed blaskiem jego majestatu, gdy powstanie, aby wstrząsnąć ziemią. Izajasz 2:19 Napisałem książkę „Gniew i chwała”, ponieważ ludzie zawsze uważali, że Księga Objawienia Jana jest zbyt trudna do zrozumienia lub zbyt straszna do czytania. Potrafię te odczucia zrozumieć, bo zostałem wychowany w przekonaniu, że księga ta jest rodzajem łamigłówki, którą mogą pojąć wyłącznie teolodzy. Byłem też przerażony wieloma drastycznymi opisami przyszłego Ucisku. Wszystko to wytworzyło psychologiczną barierę, która sprawiła, że po tę księgę nigdy nie sięgałem. Później zacząłem stopniowo dochodzić do przekonania, że Księga Objawienia nie jest tak trudna do zrozumienia, jeśli jej przekaz odczytuje się dosłownie. Odkryłem też, że zawiera ona wyłącznie dobre wieści dla ludzi, którzy uwierzyli Chrystusowi. Przesłanie Księgi Objawienia można wyrazić mottem: „Ostateczne zwycięstwo należy do nas!” Szatan nie chce, by ktokolwiek przesłanie to słyszał i robi wszystko, co w jego mocy, żeby otaczać tę księgę aurą niepotrzebnej tajemniczości i przekonać ludzi, że nie da się jej zrozumieć. Modlę się, żeby moja książka pomogła wam zrozumieć wspaniałą Księgę Objawienia. Jak księga ta sama o sobie mówi, jest to „objawienie Jezusa Chrystusa”. Jej zamierzeniem jest zapowiedzieć przyszły tryumf Jezusa nad szatanem i dlatego w swym założeniu ma być zrozumiała. Nic dziwnego, że szatan nie chce, by ktokolwiek ją zrozumiał. Maranata! Przyjdź Panie Jezu! Dr. David R. Reagan Lamb & Lion Ministries
Okładka książki Erik Jan Hanussen. Jasnowidz Hitlera

34,90 zł 28,78 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Biografia kontrowersyjnego iluzjonisty pochodzenia żydowskiego, który zasłynął jako "prorok Hitlera". Jego liczne przepowiednie sprawdziły się w zaskakujący sposób, jak choćby dojście Adolfa Hitlera do władzy w styczniu 1933 i pożar Reichstagu w lutym 1933. Zamordowany w niewyjaśnionych okolicznościach Hanussen do dziś pozostaje dla współczesnych wielką zagadką. Czy był po prostu zręcznym iluzjonistą, szarlatanem i oszustem, czy też człowiekiem obdarzonym rzeczywistym talentem jasnowidzenia?
Okładka książki Efekt Izajasza

49,40 zł 36,30 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Gdy modlitwa i proroctwa łączą się z fizyką kwantową Efekt Izajasza: Tajemnica Góry, fragment Pierwszymi wizjami naszej przyszłości opisanymi w Starym Testamencie są proroctwa Izajasza. Kompletność Wielkiego Zwoju Izajasza pochodzącego ze Zwojów znad Morza Martwego pozwala postrzegać pisma Izajasza jako wzór, dzięki któremu możliwe jest zrozumienie apokaliptycznych proroctw pochodzących z innych tradycji, a także wglądów w naszą przyszłość dokonanych przez innych proroków biblijnych. Dzięki temu możemy uniknąć nużącego drobiazgowego zgłębiania każdej z czterech głównych i dwunastu pomniejszych ksiąg biblijnych proroctw. Tego rodzaju zgeneralizowa-ne podejście pozwala spojrzeć na te starożytne tradycje z innego poziomu i szukać w nich idei układających się we wzory, zamiast skupiać się na poszczególnych wizjach i porównywać je ze sobą. Dzięki temu pojawia się interesująca i dość nieoczekiwana możliwość. W poprzednich rozdziałach zwracałem uwagę na wzór, w jaki układają się proroctwa Izajasza, przepowiadające czasy spustoszenia, katastrofalnych zmian i niemal całkowitej zagłady życia, po których przychodzą czasy pokoju i uzdrowienia. Elementy takiej prognozy są wyraźnie... Efekt Izajasza – Wprowadzenie Czy możliwe jest istnienie zagubionych nauk pozwalających nam na wykroczenie poza motywy wojny, destrukcji i cierpienia, których panowanie w naszych czasach przewidziano dawno temu? Czy to możliwe, że w odmętach starożytności wydarzyło się coś, co spowodowało lukę w pojmowaniu naszych relacji ze światem i z drugim człowiekiem? A jeśli tak, to czy zapełnienie tej luki może zapobiec największym tragediom, jakie kiedykolwiek dotknęły ludzkość? Zarówno liczące sobie dwa i pół tysiąca lat pisma, jak i współczesna nauka sugerują, że odpowiedź na te i podobne pytania stanowi zdecydowane „Tak!". Co więcej, ludzie żyjący przed nami przypominają nam językiem swoich czasów o dwóch inspirujących metodach bezpośrednio odnoszących się do życia w dzisiejszych czasach. Pierwszą z nich jest sztuka proroctwa, która pozwala nam obserwować przyszłe konsekwencje wyborów dokonywanych w teraźniejszości. Drugą jest wyrafinowana technika modlitwy, dzięki której możemy wybierać proroctwo przyszłości, zgodnie z którym będziemy żyć. Gregg Braden to bestsellerowy autor New York Timesa, który jest uważany za światowego pioniera łączenia nauki z duchowością. 22 lata temu porzucił intratną posadę w międzynarodowej spółce ażeby móc poświęcić się poszukiwaniom celu życia i istoty, którą nazywamy Bogiem. Dzięki swoim badaniom stworzył książkę, która ma możliwość podważyć paradygmaty naszej edukacji i wiary. Autor udowodnił istnienie efektu dużo potężniejszego niż popularny w Efekt Motyla. Fundamentem leżącą u podłoża tego przełomowego odkrycia był zwój spisany przez starożytnego proroka blisko trzy tysiące lat temu. Ukazuje on wizję przyszłości planety zaskakująco zbieżną z tym, co się dzieje aktualnie. Zdradza także sekret, że istnieje kilka alternatywnych wizji przyszłości. Do nas należy wybór tej, która nam najbardziej odpowiada.Książka Efekt Izajasza umożliwia nie tylko dokonać świadomego wyboru przyszłości, ale też prezentuje wiedzę niezbędną do prawidłowego rozszyfrowania najbardziej tajemniczych proroctw w historii ludzkości. Ukazuje także powiązania w gronie stanem Twojego ciała, a tym, co się w tym momencie dzieje na świecie. Przekazuje również tajniki niezawodnej modlitwy, która po prostu musi zostać wysłuchana! Potężniejszy niż Efekt Motyla. Efekt Izajasza! Gregg Braden to bestsellerowy autor New York Timesa, który jest uważany za światowego pioniera łączenia edukacji z duchowością. 22 lata temu porzucił intratną posadę w międzynarodowej korporacji ażeby móc poświęcić się poszukiwaniom celu życia i istoty, którą nazywamy Bogiem. Dzięki swoim badaniom stworzył książkę, która ma możliwość podważyć paradygmaty mojej wiedzy i wiary. Potężniejszy niż Efekt Motyla. Efekt Izajasza! "Efekt Izajasza" Spis Treści: Początki Wprowadzenie 1. ŻYCIE W CZASACH Proroctwa: Historia wskazuje na dzień dzisiejszy 2. ZRGINIONE SŁOWA ZRPOMNIANEGO ŁUPU: Poza nauką, religią i cudami 3. proroctwa: Milczące wizje zapomnianej przyszłości 4. FALE, RZEKI l Drogi: Fizyka czasu i proroctwa 5. Efekt Izajasza: Tajemnica góry 6. BPDTKRNIE Z DPRTEM: Esseńczycy w Tybecie 7.JĘZYK Boga: Zagubiona sztuka modlitwy i proroctwa 8. NRUKA O CZŁOWIEKU: Tajemnice modlitwy i uzdrowienia 9. UZDRAWIANIE SERC, UZDRAWIANIE NARODÓW: Pisanie nowej przyszłości w czasach proroctwa Uzupełnienia Podziękowania Przypisy końcowe Notatki
Okładka książki Czytanie z dłoni Podstawy i analiza

35,00 zł 25,72 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Analiza ręki jest określana jako sztuka przepowiadania losu człowieka na podstawie linii dłoni. Można z niej odczytać całą skalę ludzkich mocy i słabości. Kształt naszych rąk, znajdujące się na nich linie, wzgórza i inne charakterystyczne znaki świadczą o temperamencie, życiu uczuciowym i charakterze każdego z nas, a także są zwierciadłem zdarzeń przeszłych przypadków, które wywarły na nas długotrwały wpływ. Zawarte w tej książce informacje umożliwią Czytelnikowi rozpoznanie i odczytanie zaklętych w liniach dłoni, w wyglądzie palców i paznokci, odpowiedzi na pytania o energię życiową a także o predyspozycje zawodowe. Wiedza zawarta w tej książce, traktowana z szacunkiem i powściągliwością, pozwoli wnikliwemu Czytelnikowi odkryć prawdę o sobie i uzyskać odpowiedź na pytanie o ogólny kierunek, w którym powinien podążać, aby swoje życie uczynić szczęśliwszym i bardziej interesującym.
Okładka książki Przepowiednie

19,90 zł 14,62 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka zawiera m.in. zestawienia proroków biblijnych, omówione symboliki Apokalipsy św. Jana, interpretacje słynnych przepowiedni, charakterystyki polskich jasnowidzów i opisy uznanych objawień. Jeśli zatem potrzebujesz doskonałego przewodnika po tajemniczym, metaforycznym, symbolicznym, jedynym w swoim rodzaju świecie przepowiadania przyszłości sięgnij po tę pozycję.
Okładka książki Wizje osnute tajemnicą

24,50 zł 18,49 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

W książce odnaleźć można m.in. przybliżenie postaci sybilli starożytnych, opis przygotowań do ceremonii przepowiadania przyszłości oraz niezwykłych umiejętności osób wieszczących, a także przytoczenie proroctw królowej Saby. Wszystko prosto i zwięźle, po prostu ciekawie i profesjonalnie.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka