Ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Jubileuszowy jest okresem nadziei. W niniejszym zbiorze, oprócz modlitw oficjalnych przeznaczonych do odmawiania w czasie jubileuszowym zamieszczono starannie dobrane teksty mówiące o nadziei.
Są ponoć rzeczy, o których nie śniło się filozofom, ale wyśnili je literaci: słowiański papież, który odmienił świat, wynalazki pozwalające ludziom ziścić marzenia, podróże kosmiczne, ale też: totalitarne mechanizmy zniewolenia i kontroli umysłów, inżynieria genetyczna, farmakologia modyfikująca naturę ludzką, klonowanie ludzi w celu pozyskiwania narządów Brzmi jak opis świata XXI wieku? Cóż w istocie są to wizje wyobrażone lata temu w klasycznych dziełach literackich. Michael S. Rose zabiera czytelnika w oszałamiającą podróż, podczas której poddaje wnikliwej analizie Nowy wspaniały świat, Rok 1984, Nie opuszczaj mnie, Syndrom Tanatosa i inne klasyki literatury światowej. Chce nam uprzytomnić "na konkretnych przykładach, jak wielki wpływ wywiera taka literacka twórczość, między innymi jako żywa przestroga i pouczająca lekcja, jak możemy czerpać naukę z przeszłości, aby wpływać na obecne decyzje i planować przyszłość, jednocześnie zachowując człowieczeństwo w dehumanizującym świecie".
Costanza Signorelli - pochodząca z Mediolanu dziennikarka i publicystka. Jest autorką licznych reportaży i artykułów w gazetach i czasopismach na temat współczesnej świętości osób młodych, a także kilku książek. Współpracuje z włoskim Radiem Maria jako współprowadząca program I Santi: esempi di vita da seguire. Historia opowiedziana przez ośmioletniego chłopca Dawida, którego niebo obdarzyło darem widzenia, co będzie po śmierci, to nie tylko słowa - to całe życie, które wyszło z mroków nieuleczalnej choroby do pełnej radości i nadziei jasności. Do Dawida przyszli aniołowie, potem Matka Boża (dwukrotnie w sanktuarium w Cassano delle Murge), a następnie Jezus i wzięli go za rękę. Świadkami tego byli jego rodzice, Elisa i Salvatore, którzy dzięki synowi weszli na drogę wiary, oraz młodszy brat Antonio: "Dzięki słowom naszego syna i jego przepełnionym blaskiem oczom zrozumieliśmy, że raj istnieje. Dawid bardzo chciał już tam pójść, a teraz czeka tam na nas". "Historia Dawida uczy, że tylko wtedy, gdy ktoś oddaje się w ręce Boga, odkrywa, że jego życie nie jest absurdalnym ciągiem negatywnych zdarzeń, ale kompletnym projektem - Siostra Daniela Del Gaudio pisze we Słowie wstępnym. - A prawdziwe życie polega na spotkaniu z Bogiem, na komunii z Nim. To właśnie jest raj, życie wieczne. Dawid go doświadcza i dzieli się nim ze swoimi rodzicami, uwalniając ich od udręki przedwczesnej straty, ponieważ pokazuje im, jak wspaniale jest żyć z Jezusem i jak piękne jest miejsce, do którego się wybiera". W ubiegłym wieku urodziłam bardzo chorego synka. Lekarze byli bezsilni. Jako osoba nieuduchowiona i mało religijna szukałam leku, który nie istniał. Kiedy zrozumiałam, że mój maleńki synek może umrzeć, zdesperowana, spróbowałam porozmawiać z Siłą Najwyższą, poprosić o pomoc i ratunek. I? Dziś mój syn Gajusz ma prawie 30 lat i jest zdrowy. A ja prowadzę fundację, która oczywiście nazywa się Gajusz. Dlatego - nawet jeśli nie wierzycie w niemożliwe, niewytłumaczalne - przeczytajcie tę książkę o tajemnicy, nadziei, życiu i cierpieniu, które odnajduje swój sens. A jeśli wierzycie, to tym bardziej. Poznajcie Dawida oraz jego historię, która przynosi równowagę i nadzieję. Ta pięknie napisana książka poruszy każde serce. Tisa Żawrocka-Kwiatkowska - mama, która każdego dnia dziękuje za życie dziecka. Prowadzi Fundację Gajusz opiekującą się skrzywdzonymi i okrutnie doświadczonymi przez los dziećmi.
Jezu, uwielbiam Ciebie! To jest modlitwa zachwytu, w której jeden serafin śpiewa do drugiego: "Święty, Święty, Święty". Na pierwszy rzut oka może się to wydawać monotonne i nużące, ale - gdy spróbujemy to sobie wyobrazić - jest w tym śpiewie nieustanne, przeogromne zdumienie: "Święty!". Jest zachwyt: "Święty!". Jest radość, jak niezwykły jest On - "Święty!". Niczym w ekstazie, jeden anioł opowiada drugiemu: "Widziałeś? Zobacz: Święty!". Jeśli opisuję to niebiańskie uwielbienie, to dlatego, że Słowo Boże odsłania przed nami skrawek chwały Pana, dając jednocześnie pewne wskazówki, jak możemy się modlić. Modlitwa prowadzi mnie do Boga. Stopniowo Go poznaję, aż któregoś dnia w zachwycie szepczę z przejęciem do kogoś, kto akurat jest obok: "Zobacz: Święty!". "Od dawna zabierałem się do napisania książki o modlitwie w nadziei, że pomoże mi to poukładać sobie rzeczywistość dialogu z Bogiem. Nie zamierzam silić się na uczenie innych tego, czego sam nie umiem. Raczej chcę zaprosić do wspólnej drogi tych wszystkich, którzy z modlitwą sobie nie radzą. Chcę się podzielić swoim doświadczeniem wiary, licząc, że zaproszę do modlitwy uwielbienia czytelników, zaś stworzona w ten sposób swoista wspólnota modlitwy będzie i dla mnie pomocą w mojej drodze". - z Wprowadzenia Szczera, mądra, inspirująca! Książka ks. Piotra Kieniewicza nie nudzi, nie usypia, nie jest przewidywalna. Autor dzieli się dynamiczną rzeczywistością spotkania z Bogiem i z samym sobą w taki sposób, że budzi w czytelniku tęsknotę. Tak, ta przygoda jest też dla mnie! - Dominika Szczawińska, Radio eM Zachęcamy do wysłuchania, co o książce mówi Autor.
Urocze rymowane anegdotki opowiadające o przyjaźni świętych i zwierząt. Niektóre zwierzęta - na przykład wrona świętego Benedykta czy pies świętego Rocha - w różnych sytuacjach broniły swoich świętych przyjaciół przed niedobrymi ludźmi. Inne - dzikie i niebezpieczne - przy świętych stawały się łagodne jak mruczące kotki lub obłaskawione wierzchowce, na których można jeździć po świecie. Przeczytaj, jakie zwierzątka towarzyszyły świętym. W książce znalazły się też ciekawe, różnorodne zagadki i krzyżówka!
Jezus na kartach Ewangelii po wielekroć nas o tym przekonuje i zachęca, byśmy z wiarą zwracali się do Boga i nie ustawali.W modlitwach powierzamy Bogu nasze prośby bezpośrednio lub przez wstawiennictwo świętych patronów, którzy w ziemskim życiu poznali ciężar ludzkich zmagań i wartość zawierzenia Bogu. Dziś, wpatrzeni w oblicze miłosiernego Boga, wspierają nas w ufnym wołaniu do Niego i wypraszają nam Jego łaski. Niniejszy wybór modlitw w szczególny sposób uwzględnia nabożeństwo do świętych patronów uznawanych za skutecznych orędowników w sprawach trudnych i beznadziejnych, których po ludzku nie umiemy rozwikłać i które z ludzkiego punktu widzenia nie mogą mieć dobrego rozwiązania. W zbiorze znajdziemy więc nowenny, litanie, koronki i inne modlitwy do najpopularniejszych dziś świętych od spraw trudnych i beznadziejnych: świętego Judy Tadeusza, świętego Ekspedyta i świętej Rity z Cascii, ale również do świętych patronów "do zadań specjalnych", do których w ciągu wieków chętnie zwracali się wierni, na przykład świętego Józefa czy świętego Stanisława Papczyńskiego, jak również do świętych wspomożycieli, którzy są może mniej popularni, lecz bywają uznawani za skutecznych orędowników w przypadku spraw szczególnych im powierzanych, takich jak święty Peregryn niosący pomoc osobom chorującym na nowotwory czy święta Dymfna pomagającą osobom cierpiącym na dolegliwości psychiczne i nerwowe.
Wielokrotnie wydawane dzieła ks. Fabera zaliczają się do najpiękniejszych tekstów literatury chrześcijańskiej i w swoim czasie, także dzięki licznym przekładom, zyskały nadzwyczajną popularność.Rozważanie tytułowych cudów miłości Bożej to fascynująca podróż duchowo-intelektualna w samo serce największych tajemnic teologicznych, które autor ukazuje w nowym świetle, posługując się pięknym literacko i zarazem przystępnym stylem.Frederick William Faber (1814-1863) wybitny angielski pisarz i poeta, ceniony kaznodzieja i duszpasterz. Jeden z wielkich dziewiętnastowiecznych konwertytów z anglikanizmu na katolicyzm, uczeń i bliski współpracownik św. Johna Henry'ego Newmana, którego śladem wstąpił do zgromadzenia oratorianów.
Kim jestem, że Bóg sam chce przebywać w mym sercu i uczynił mnie swą świątynią, że Duch Święty wchodzi we mnie i dźwiga mój umysł ku niebu?"" - pytał w swych Kazaniach św. John Henry Newman. Motto kardynała Serce mówi do serca pozwala nam zagłębić się w jego sposób rozumienia życia chrześcijańskiego jako powołania do świętości. Ksiądz Bogumił Gacka MIC w swym głębokim studium dotyczącym Johna Henry'ego Newmana pisze o jego drodze do świętości, o personalizmie, o samym świętym.
To powinna być lektura obowiązkowa dla niedzielnych katolików, mniej lub bardziej dyskretnie ziewających w czasie Mszy Świętej. Scott Hann ma coś z porucznika Colombo. Doszedł do katolicyzmu wbrew sobie, drogą żmudnych poszukiwań. Nie odpuszczał. Zmagał się, ale nie rezygnował. Zadawał trudne pytania, budzące w środowisku, w jakim wzrastał, zakłopotanie lub popłoch. Nie zadowalał się łatwymi odpowiedziami. "Nawet atakujący mnie hejterzy czują głęboką i żywą lojalność wobec swoich rodziców, którzy wpoili im pewne rzeczy. Czują się lojalni wobec kaznodziejów i pastorów, którzy pobudzili ich do większej miłości do Chrystusa - opowiadał mi, starając się usprawiedliwić tych, którzy nie przyjęli jego zaskakującej decyzji. - Rozumiem ich motywacje: trudno im przyjąć, że ktoś kwestionuje to, w co święcie wierzyli". On zakwestionował, bo desperacko wierzył w słowa: "Kto szuka - znajdzie". Szwedzki teolog, misjonarz i etnograf Ulf Ekman - kolejny pastor, który przeszedł drogę konwersji na katolicyzm - zapytany o to, dlaczego został katolikiem, odpowiedział bez owijania w bawełnę: "Bo chciałem wszystkiego. A w Kościele katolickim jest wszystko". Scott Hann odpowiedziałby podobnie. - Marcin Jakimowicz, dziennikarz
Jak się modlić w odosobnieniu, z dala od wspólnoty lub świątyni? Jakie wybrać modlitwy i formy liturgii domowej? Jak samodzielnie posługiwać się Pismem Świętym i Liturgią godzin? Jak w kręgu rodziny trwać w Bożej obecności w okresie ograniczenia dostępu do sakramentów świętych?Autor podaje bardzo praktyczne informacje i wskazówki, jak radzić sobie z zakłóceniem normalnego uczestnictwa w życiu liturgicznym Kościoła. Rzeczowo i pouczająco objaśnia wiele kwestii aktualnych w trudnym czasie choroby czy odosobnienia, gdy Bóg mówi nam ważne rzeczy mające znaczenie dla całego naszego życia.Ks. Maciej Zachara MIC (ur. 1966 r.) uzyskał doktorat z liturgiki w Papieskim Instytucie Liturgicznym w Rzymie. Wykłada w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Marianów w Lublinie. Jest autorem licznych artykułów o liturgii, publikowanych m.in. w miesięczniku Oremus, a także książek Msza Święta: Liturgiczne ABC i Krótka historia Mszału Rzymskiego.
Eschatologia - temat coraz rzadziej poruszany w homiliach, a przecież niezmiennie nurtujący każdego - wierzącego i ateistę. Czy na końcu naszego życia jest wielka ciemna dziura, w której znikniemy? Co stanie się z naszym ciałem po śmierci? Czemu odbywamy tę trudną ziemską wędrówkę, zamiast od razu być tam i czy w ogóle jest jakieś ""tam"" i jakieś ""potem""? Odpowiedzi autora są przystępnie sformułowanym przypomnieniem nauczania Kościoła katolickiego.
Świadectwa osób, które poszły za Jezusem, często wbrew swojej rodzinie, tradycji, narażając się na niechęć czy wrogość otoczenia, a nierzadko nawet na niebezpieczeństwo. Wyznania tych, którzy nie wzrastali w religii chrześcijańskiej, lecz ją ""odkrywali"" i poznawali, by uznać za swoją.
Każdego dnia możemy sięgnąć po tę książkę, by przekonać jak wiele radości przygotował dla nas Bóg. Radość modlitwy, wiary - na każdy miesiąc zaproponowano inny temat rozważań, codzienne rozważania wzbogacono cytatami z J. Sulivana, M. Ovadia i J. Heschela. Skłaniająca do refleksji książka dla każdego, której główną myślą jest radość ujmowana pod różnym kątem, nie wyłączając bolesnego.Radość z posiadania matki, radość z działania na rzez pokoju, radość z odkrywania, że śmiech to poważna rzecz, radość wiary w jednego Boga czy wreszcie radość dawania radości - warto przeczytać!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?