Miło mi zaprezentować nowe wydanie podręcznika Zasady jazdy konnej część 2 Specjalistyczne wyszkolenie jeźdźca i konia. Niniejsze wydanie przeszło gruntowną przemianę, zarówno pod względem językowym, jak i merytorycznym, przy uwzględnieniu sprawdzonej wiedzy mistrzów sztuki jeździeckiej. System specjalistycznego wyszkolenia jeźdźca i konia uzupełniono o najnowszą wiedzę z zakresu teorii treningu i ruchu. W porównaniu do poprzedniego wydania większy nacisk położono na całokształt interakcji między koniem a jeźdźcem. Prawidłowy dosiad i postawa konia pod jeźdźcem rozumiane są jako rezultat całościowej jazdy.Zasady jazdy konnej to zbiór cennych reguł wyznaczających kierunek szkolenia jeźdźca i konia, przydatnych dla zaawansowanych osób uprawiających jazdę konną, instruktorów, trenerów, a także sędziów i zawodników jeździectwa.Treść podręcznika została zaaprobowana przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI).Poprzednie wydanie, którego tłumaczenie było dostępne w Polsce, pochodziło z 2000 roku.
Miło mi zaprezentować nowe wydanie podręcznika Zasady jazdy konnej część 1 Podstawowe wyszkolenie jeźdźca i konia. Niniejsze wydanie przeszło gruntowną przemianę, zarówno pod względem językowym, jak i merytorycznym, przy uwzględnieniu sprawdzonej wiedzy mistrzów sztuki jeździeckiej. System wyszkolenia jeźdźca i konia uzupełniono o najnowszą wiedzę z zakresu teorii treningu i ruchu. W porównaniu do poprzedniego wydania większy nacisk położono na całokształt interakcji między koniem a jeźdźcem. Prawidłowy dosiad i postawa konia pod jeźdźcem rozumiane są jako rezultat całościowej jazdy.Zasady jazdy konnej to zbiór cennych reguł wyznaczających kierunek szkolenia jeźdźca i konia, przydatnych dla wszystkich osób uprawiających jazdę konną, instruktorów, trenerów, a także sędziów i zawodników jeździectwa.Treść podręcznika została zaaprobowana przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI).Poprzednie wydanie, którego tłumaczenie było dostępne w Polsce, pochodziło z 2000 roku.
Kołduny, rosolnik, szpekuchy, bliny, miód żmudzki... Iluż z nas z serdeczną łezką w oku wspomina ich smak i cudowny aromat? Dla iluż z nas z kolei to w zasadzie nic nieznaczące słowa? I dla jednych, a tym bardziej i dla drugich Wydawnictwo ASTRUM przygotowało kolejną pozycję z cieszącej się dużą popularnością serii "Kuchnie świata". KUCHNIA UKRAIŃSKA I INNE KUCHNIE KRESOWE to wspaniały przewodnik po kulinarnym świecie dawnych polskich Kresów, Litwy, Ukrainy, Białorusi itp. Dzięki zawartym w nim recepturom zarówno na wykwintne, jak i proste, na tanie i drogie, na jarskie i mięsne potrawy mieszkańców Wilna, Lwowa, Kijowa można powrócić w kraj lat dziecinnych, można też odkryć nieznane dotąd przyjemności podniebienia. A wszystko to "pod czujnym okiem" (zaproponowanych na marginesach) zdrowotnych ziół przyprawowych Diety Funkcjonalnej Lecha Tkaczyka, dzięki którym każde danie nie tylko nabiera niesamowitego smaku i oryginalnego aromatu, ale także przyczynia się do utrzymania na długie lata zgrabnej sylwetki, dobrego humoru, sił witalnych, pięknych włosów itp. Czyż nie warto wybrać się w tę kulinarną podróż?
Seria Zadanie Przyklejanie to książki z atrakcyjnymi dla dzieci zadaniami. Wzbogacona 4 arkuszami kolorowych naklejek z ulubionymi bohaterami. W serii dostępne również książki ze świnką Peppą, z Psim Patrolem, jednorożcami oraz z bohaterskimi Pidżamersami.
Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach jest najstarszym w Polsce żeńskim klasztorem benedyktyńskim funkcjonującym bez przerwy od początku swojego powstania. W roku 2016 obchodzono uroczyście jubileusz osiemsetlecia fundacji. Przez wieki w murach kościoła i klasztoru zgromadzono unikatowy zbiór dzieł sztuki i zabytków, będących świadectwem wiary, kultu Bożego, duchowości monastycznej, ale i codzienności, wspólnego życia i pracy. Ten bogaty zespół różnorodnych dzieł sztuki i przedmiotów kultury materialnej, z racji miejsca ich przechowywania i klauzury zakonnej, był dotychczas poznany w ograniczonym zakresie. Niniejsza publikacja tworzy rzetelny obraz kultury artystycznej i materialnej staniąteckiego Opactwa, ukazujący jego specyfikę i historyczne uwarunkowania.
Publikacja zawiera wyniki badań zrealizowane w ramach tematu Wybrane śpiewy Hildegardy z Bingen (1098-1179) z rękopisów Riesencodex (Wiesbaden, Hessische Landesbibliothek Hs 2) oraz Dendermonde Codex (St. Pieters&Paulusabdij Cod. 9) - analiza paleograficzna i melodyczna; zagadnienia zostały sfinansowane z dotacji celowej na naukę przyznanej przez MNISW w roku 2018.Nagrania płyty CD dokonano w kościele św. Marii Magdaleny w Krakowie-Witkowicach, w dniach 24-28 września 2018 r. Reżyseria dźwięku i mastering: Tomasz Lida, Orphee Classics.
W Polsce zachowało się kilkadziesiąt kancjonałów rękopiśmiennych, głównie zakonnych, oraz kilkanaście drukowanych, wliczając w to XIX i XX-wieczne Cantionalia ecclesiastica. Do szczęśliwie zachowanych przekazów drukowanych dołącza odnaleziony w XX wieku. Kancyjonał pieśni nabożnych z 1721 roku, którego oryginał należy do zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Yale w New Haven (USA), a którego kopię postanowili opublikować dwaj wybitni uczeni: ks. Stanisław Garnczarski - muzykolog oraz Jan Godyń - polonista językoznwca [...].Kancyjonał jest już drugą edycją źródłową, po śpiewniku S. S. Jagodyńskiego Pieśni katolickie nowo reformowane (1638), dokonaną przez tych samych autorów. Tego rodzaju pozycje rzucają nowe światło na stan polskiej religijnej kultury muzycznej w minionych stuleciach. Tak znaczące osiągnięcia budzą szacunek i stanowią podstawę do wyrażenia pełnego uznania dla redaktorów wspomnianych dzieł.Z recenzji ks. prof. dr. hab. Ireneusza Pawlaka, KUL
Niniejsza monografia wieloautorska jest zbiorem artykułów prezentujących zróżnicowane podejścia do problematyki "tożsamości społecznej", analizowanej zarówno jako konstrukt teoretyczny, jak i obiektywny fakt społeczny. "Tożsamość społeczna" to pojęcie najlepiej opisane i zbadane dotychczas na gruncie socjologii, dlatego prezentowana monografia ma charakter w przeważającej mierze socjologiczny. Publikacja ta jest owocem współpracy naukowców i doktorantów z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Akademii Ignatianum. Wspólnym punktem wyjścia do przygotowania zgromadzonych tu artykułów była refleksja nad mnogością i zmiennością teoretycznych opisów tożsamości społecznej, a także rozległe możliwości zastosowania tego pojęcia do opisu zróżnicowanych sytuacji związanych ze światem relacji międzyludzkich.
SPIS TREŚCI: PrzedmowaEl Greco coraz lepiej znany? Izabella GALICKA, Hanna SYGIETYŃSKADzieje odkrycia obrazu św. Franciszka z Kosowa Lackiego, zapewne pierwowzoru wariantu serii franciszkańskiej El Greca ks. Robert MIROŃCZUKSiedlecka Ekstaza św. Franciszka El Greca - obraz nieodkryty Iwona SZMELTERFenomen El Greca na rozdrożach bizantyjskiej i zachodniej kultury, a teoria ochrony dziedzictwa oraz konserwacji i restauracji Juliusz A. CHROŚCICKIJak i kiedy Tintoretto inspirował obrazy El Greca? ks. Andrzej WITKOLos Apostolados El Greca. Dzieło człowieka religijnego? Artur BADACHUwagi o związkach stylu El Greca i renesansowej rzeźby północnowłoskiej Zbigniew BANIAKlasyczne ramy obrazów El Greca Janusz WAŁEKCzy tylko Laokoon ? Dariusz TABOR CRTablica Prawa i Łaski - temat na przełomie średniowiecza i nowożytności. Identyfikacja wyznaniowa czy szansa dialogu? Ryszard SZMYDKIPowrót Rubensa z Włoch do Antwerpii w 1608 roku Agnieszka BENDERCzarna moda w Hiszpanii Beata PURC-STĘPNIAKPrzedstawienie czasu w malarstwie El Greca Katarzyna BRZEZINA-SCHEUERERRecepcja twórczości El Greca w Polsce pierwszej połowy XX wieku (rekonesans) Grażyna RYBAMedytacja artysty i niebo El Greca. Refleksy nowożytnej sztuki hiszpańskiej w pracach wybranych polskich twórców współczesnych Adam ORGANISTYEl Greco według Mirosława Sikorskiego Greta DZIKOWSKAMitologia w sztuce hiszpańskiej doby El Greca Irena ROLSKAW kręgu Stanisława Szczerbica i malarzy związanych z Lublinem w pierwszej połowie XVII wieku Kazimierz KUCZMANRola Dolabelli w dekoracji Zamku Królewskiego na Wawelu Jerzy ŻMUDZIŃSKIZdjęcie z krzyża Tomasza Dolabelli w kościele pw. Bożego Ciała na Kazimierzu w Krakowie (około 1635-1636) - ostatnia manifestacja weneckiego manieryzmu w malarstwie europejskim XVII wieku? Karolina SZLĘKKoronki w malarstwie hiszpańskim doby El Greca Robert ŚLUSAREKFranciscus alter Christus w nowożytnym malarstwie polskim. Próba interpretacji Krzysztof PRZYLICKIManierystyczne pejzaże fantastyczne Martena van Valckenborcha Katarzyna PONIŃSKAOfiarowanie Jezusa w świątyni w świetle nauki Kościoła katolickiego oraz na przykładzie recepcji kompozycji Federica Zuccariego w sztuce polskiej Spis ilustracji
SPIS TREŚCI: Wstęp I.OBOJĘTNOŚĆ I WRAŻLIWOŚĆ JAKO PROBLEM FILOZOFICZNY Jacek BRECZKOKilka zastosowań empatii w kwestiach filozoficznych Magdalena ŻARDECKAWrażliwość jako zdolność dostrzegania moralnych aspektów rzeczywistości: Freud - Hildebrand - Levinas Barbara ŻMUDA-FRYDRYCHOWSKAObojętność ponowoczesnego człowieka Grażyna BILIKWrażliwość jako istota doświadczenia estetycznego II.PRZEJAWY OBOJĘTNOŚCI I WRAŻLIWOŚCI W ŻYCIU PUBLICZNYM Justyna STECKOHomo axiologicus a obojętność moralna w życiu społecznym - spojrzenie z perspektywy etyki praktycznej Witold NOWAKRzecz jako pamiątka. Esej z filozofii historii Zbigniew WALESZCZUKSensibilitat und Motivation zum sozialen Handeln in der Auffassung Karol Wojtylas Przemysław BUKOWSKIWrażliwość władzy na obywatelskość - zasada pomocniczości w ujęciu Chantal Delsol Katarzyna CIKAŁA-KASZOWSKAObojętność moralna jako odpowiedź na pytanie o wrażliwość jednostki Dorota RUCIŃSKAKlęska żywiołowa - przejawy wrażliwości i obojętności Paulina WĄŻ-BIGOSWrażliwość i obojętność w obliczu zjawiska terroryzmu Agnieszka JANASObojętność i wrażliwość jako reakcje na sytuacje graniczne Robert SROKAZasada niepowodowania cierpienia w etyce biznesu Jan KALAJTZIDISMyśl globalnie, działaj lokalnie - o etycznej konsumpcji III.PRZEZWYCIĘŻYĆ OBOJĘTNOŚĆ Jakub SYNOWIECLaudato si' czy farmagedon? Mariusz MAKOWSKIPoprzez fotografię do drugiego człowieka: czytanie obrazów jako forma empatii Paulina BIEGAJWyrwanie z obojętności. Napotkanie drugiego w filozofii dramatu Józefa Tischnera Tadeusz CHROBAKKonteksty wrażliwości i obojętności w polityce Noty o autorach
...) monografia dotyczy szeroko rozumianych zagadnień związanych z mediacją w różnych obszarach funkcjonowania ludzi. Zaprezentowane treści zostały ukazane w interdyscyplinarnej perspektywie: psychologów, pedagogów, prawników, pracowników socjalnych, w tym praktykujących mediatorów i trenerów mediacji. Dlatego należy podkreślić nie tylko walory poznawcze książki, ale również praktyczne, użyteczne z punktu widzenia osób zainteresowanych alternatywnymi sposobami rozwiązywania konfliktów oraz wykorzystujących narzędzia mediacyjne w pracy zawodowej i życiu osobistym. (dr hab. Agnieszka Lewicka-Zelent, prof. UMCS) (...) monografia jest potrzebną na polskim rynku publikacją, z której czytelnik zarówno obeznany z tematem, jak i laik może się wiele nauczyć. Podejmowane w monografii zagadnienie mediacji jest na polskim gruncie relatywnie mało znane i to zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Zebrane w monografii teksty uzupełnią ważną lukę w zakresie zagadnień związanych z mediacjami i zdecydowanie przyczynią się do wzrostu zainteresowania oraz - mam nadzieję - również praktycznego zastosowania mediacji w sytuacjach, gdy jest to możliwe. (...) Publikacja z pewnością spotka się z żywym zainteresowaniem zarówno mediatorów jak i osób podejmujących proces mediacji. Może również z powodzeniem stanowić uzupełnienie materiałów dla studentów w procesie edukacji i poszerzania wiedzy na temat mediacji. (dr hab. Joanna Mysona Byrska, prof. UPJPII)
Autor encykliki Centesimus annus ukazał fenomen "rzeczy nowych" w globalizującym się świecie, którego oblicze pod koniec XX stulecia coraz wyraźniej przybierało kształt ponowoczesności. Uczynił to w duchu wierności zasadzie, polegającej na uznaniu katolickiej nauki społecznej za narzędzie ewangelizacji [... ]. Zważywszy na cele każdej autentycznej polityki społecznej, nie sposób nie zauważyć, że troska o ich realizację kryje się w każdej encyklice społecznej. ,,Społeczny" głos papieży, w szczególności św. Jana Pawła II, ale także jego następców, Benedykta XVI i Franciszka, ukierunkowany jest na obronę prawdy o człowieku, która domaga się poszanowania jego godności, co przekłada się na respektowanie zasad miłości i sprawiedliwości społecznej, budowanie autentycznego pokoju społecznego jako warunku realizacji dobra wspólnego. Pod tym względem niezwykle ważne są słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w Cen tesimus annus, że do prawdziwego dobra, także dobra wspólnego definiującego sens polityki, prowadzi tylko taka wolność, która podporządkowana jest prawdzie [... ]. Święty Jan Paweł II wyraził przekonanie, że poza Ewangelią nie ma prawdziwego rozwiązania jakiejkolwiek kwestii społecznej, zaś "rzeczy nowe" mogą tylko w niej odnaleźć swoją przestrzeń prawdy i odpowiedni fundament moralny. Niechaj duch społecznego nauczania św. Jana Pawła II przeniknie współczesną politykę społeczną właśnie z uwagi na autentyczne dobro człowieka, stworzonego na obraz i podobieństwo Boże! (fragment Przedmowy kard. Gerharda Miillera, prefekta Kongregacji Nauki Wiary)
SPIS TREŚCI: Wstęp KATARZYNA ZIELIŃSKA, MAREK KLUZRodzina środowiskiem życia i rozwoju człowieka URSZULA BEJMARola i znaczenie pracy w życiu człowieka na kanwie encykliki Laborem exercens JANUSZ KRÓLIKOWSKIHumanizm pracy. Filozoficzno-teologiczne podstawy godności każdej pracy MAREK KLUZ, ARTUR SYLWESTER SŁOMKAWychowawczy wymiar pracy ROBERT KANTORPrawo do sprawiedliwej płacy przeciwwagą ekonomii wykluczenia JÓZEF MŁYŃSKIRodzina między pracą a migracją zarobkową w analizie społeczno-socjologicznej WŁADYSŁAW MAJKOWSKIWybrane aspekty ubóstwa polskich rodzin CZESŁAW NOWAKEkonomiczne i społeczne znaczenie zatrudnienia w rolnictwie na przykładzie wybranych państw UE LESZEK RUDNICKIZarządzanie finansami w gospodarstwach domowych ROMAN GAWLIKDylematy rodzin wobec pracy i płacy w Austrii IRENEUSZ STOLARCZYKMiłość i sprawiedliwość - zasady kształtujące życie społeczne ANDRZEJ TUREKMedia w rodzinie - rodzina w mediach. Wzajemne relacje w aspekcie etycznym BARTOSZ BĄKStawać się w pełni człowiekiem... Rodzina a świat środków społecznego przekazu - refleksja pastoralna MAREK KLUZ, ARTUR SYLWESTER SŁOMKAMałżeństwo jako wyraz pełnej realizacji miłości między mężczyzną a kobietą
Prezentowane teksty są owocem II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu "Człowiek w relacji do...", której tematem był Autorytet. Odbyła się ona on-line z powodu panującej epidemii koronawirusa COVID-19 w dniu 21 maja 2020 roku. Zorganizowana została przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Interdyscyplinarne Koło Naukowe Myśli Personalistycznej Jana Pawła II "Traditio" oraz Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Udział w niej wzięli głównie doktoranci z różnych uczelni wyższych w Polsce. Miała ona charakter interdyscyplinarny, temat autorytetu został podjęty na płaszczyźnie teologicznej, filozoficznej, społecznej, pedagogicznej, rodzinnej, literackiej.Autorytet stanowi ważny element w naszym życiu. Oznacza on ogólnie uznaną powagę, znaczenie, szacunek, wpływ, jakie posiada jakaś osoba czy instytucja ze względu na swe kompetencje i wiarygodność. Autorytet stanowi punkt odniesienia, wzorzec, wyznacza standardy, pełni funkcję mistrza prowadzącego innych do doskonałości w różnych wymiarach - ogólnym, dotyczącym sztuki życia, naszego człowieczeństwa lub bardziej szczegółowym, odnoszącym się do konkretnych umiejętności. Potrzebujemy autorytetów w każdej dziedzinie, bo uczymy się głównie przez naśladowanie nie tylko w wieku dziecięcym, ale także i w dalszych latach, dlatego że człowiek wciąż się uczy./ze Wstępu/
Książka jest opracowana dla nauczycieli, którzy poszukują praktycznych rozwiązań do rozpoczęcia pracy z wykorzystaniem metod myślenia krytycznego. W naszej publikacji znajdziecie Państwo wyjaśnienie czym dokładnie jest myślenie krytyczne, z czego się składa, jakiej interpretacji myślenia krytycznego używają trenerzy i jak rozwijają poszczególne postawy oraz mnóstwo praktycznej wiedzy, wskazówek i inspiracji w kluczowych przedmiotach. Książka zawiera również materiały do praktycznego zastosowania w edukacji domowej oraz dla dyrektorów i wychowawców. TO PIERWSZE W POLSCE PRAKTYCZNE KOMPENDIUM WIEDZY Z MYŚLENIA KRYTYCZNEGO PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO MYŚLENIU KRYTYCZNYM STWORZONYPRZEZ TRENERÓW MYŚLENIA KRYTYCZNEGO - NAUCZYCIELI DLA NAUCZYCIELI DOSTOSOWANA DO POLSKIEJ SZKOŁY POMAGA REALIZOWAĆ PODSTAWĘ PROGRAMOWĄ OBEJMUJE NAJBARDZIEJ KLUCZOWE PRZEDMIOTY UCZY JAK BUDOWAĆ RELACJE
Coraz większa liczba informacji, szybkie tempo ich przetwarzania oraz rozwój wiedzy i technologii informacyjnych zmieniły oblicze biblioteki. Nadal gromadzi ona, przechowuje i udostępnia zbiory. Ale to nie wystarczy. Czytelnik ma obecnie inne potrzeby, inaczej nabywa wiedzę i nie zawsze bezpośrednio w bibliotece. Sprawdź, jak zbudować ofertę, która byłaby atrakcyjna dla kolejnych pokoleń. Bajkoterapia, planszówki, konkursy, kody QR, sketchnoting, wolontariat - poznaj pomysły, które sprawdziły się w konkretnych bibliotekach. Od bibliotekarzy, którzy pracują zarówno w bibliotekach szkolnych, jak i publicznych dowiedz się: Jak postępować z trudnym czytelnikiem - Dlaczego warto budować markę biblioteki Jak przyciągnąć do biblioteki najmłodsze dzieci, nastolatków, a jak licealistów i studentów Co nastolatkowie i studenci mówią o współczesnych polskich bibliotekach Co biblioteka powinna oferować seniorom Skąd wziąć pieniądze na zajęcia Jak zarządzać projektami Jak pisać skuteczne prośby o wsparcie finansowe Jak powinna wyglądać współpraca, gdy prywatne przedsiębiorstwo chce wspierać bibliotekę
Profesor Tadeusz Lewowicki jest jednym ze współczesnych twórców szkoły naukowej – pedagogiki wielostronnej i pedagogiki międzykulturowej, autorem licznych publikacji służących rozwojowi teorii i praktyki edukacji, niestrudzonym propagatorem najnowszych idei pedagogicznych i oświatowych. Najważniejsze osiągnięcia naukowe Profesora mają szczególnie nowatorski charakter i dotyczą przede wszystkim: wielostronności postrzegania i uprawiania pedagogiki jako nauki, jako refleksji o wychowaniu i obszaru praktyki; wieloparadygmatyczności metodologii nauk pedagogicznych; rozwojowego podejścia do edukacji (od pedagogiki małego dziecka do pedagogiki szkoły wyższej); problemów kształcenia i pracy nauczycieli; opracowania i empirycznej weryfikacji kilku teorii (teorii indywidualizacji, regulacyjnej teorii aspiracji oraz teorii zachowań tożsamościowych); teoretycznego ujęcia problematyki przemian oświatowych w okresie transformacji ustrojowej w Polsce i określenia doktryny edukacji krytyczno-kreatywnej (przezwyciężającej dominację edukacji adaptacyjnej) oraz działalności na rzecz postępu pedagogicznego.
[…] Prezentowany tom pt. O tożsamości, kondycji i powinnościach pedagogiki – tradycja i współczesność składa się z trzech części bezpośrednio nawiązujących do dorobku naukowego Profesora w zakresie pedagogiki. Jego praca i działalność naukowa jest inspiracją do odczytań i interpretacji dla wielu badaczy, w tym Autorów.
Fragment Wprowadzenia
Żeglowanie po Jeziorze Wdzydzkim, wizyta w zamku krzyżackim w Bytowie, zwiedzanie skansenu w Szymbarku - te i wiele innych atrakcji czekają na turystów odwiedzających Kaszuby. Nasza dwustronnie laminowana, trwała i wygodna w użytkowaniu mapa tego regionu pomoże je odnaleźć. Publikacja powstała we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu.Na mapie m.in.:o szlaki piesze i rowerowe oraz ścieżki dydaktyczne i spacerowe,o odległości na szlakach,o muzea, zabytki i inne interesujące obiekty,o parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze,o poziomice pokazujące ukształtowanie terenu.
Wybrzeże Środkowe, część wschodnia
Dwustronnie laminowana mapa wybrzeża Morza Bałtyckiego od Sarbinowa po Ustkę, a w głąb lądu po Koszalin, Sławno i Słupsk. Obejmuje m.in. Mielno i Unieście, Łazy, Dąbki, Darłowo i Darłówko, Jarosławiec. Mapa została opracowana we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu.
Mapa posiada bogatą treść turystyczną, m.in.:
- szlaki piesze i rowerowe,
- ścieżki dydaktyczne, spacerowe, rowerowe,
- odległości na szlakach,
- muzea, zabytki i inne interesujące obiekty,
- parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze,
- obszary „Zanocuj w lesie”,
- ukształtowanie terenu pokazane za pomocą poziomic i cieniowania,
- dodatkowo plany miejscowości nadmorskich: Darłowa i Darłówka oraz Mielna i Unieścia.
Cechy mapy:
- dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty skala 1:50 000 (1 cm – 500 m),
- zgodna z GPS – współrzędne geograficzne w układzie WGS-84
- wygodna w składaniu,
- dwustronnie laminowana,
- trwała i wodoodporna.
"
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?