Queerowanie terapii gestalt. Różnorodność płci i relacji w kontekście terapeutycznym, pod red. Ayhan Alman, John Gillespie, Vikram Kolmannskog, tłum. Dorota Przygucka Praktyka i szerzej psychoterapia wciąż cierpi z powodu wszechobecnej hetero- i cis-normatywności. Niniejsza książka zawiera badania i materiały szkoleniowe dotyczące tematu różnorodności płci, płci i relacji (GSRD), w tym rozdziały poświęcone różnym kwestiom związanym z GSRD oraz sposobom, w jaki terapeuci mogą stać się bardziej wrażliwi na GSRD. Autorzy identyfikują się w całym spektrum GSRD i oferują swoje głosy jako zaproszenie do dalszego queerowania społeczności za pomocą różnorodnych treści od prac akademickich, zorientowanych na badania, po empiryczne, refleksyjne perspektywy. W wybranych rozdziałach poruszane są takie tematy, jak klienci radykalni płciowo, seks i seksualność, różnorodność relacji, integracja GSRD i terapii oraz zajmowanie się heteronormatywnością w szkoleniu terapeutycznym. Jak wskazano w akapicie otwierającym, książka ta jest przeznaczona dla każdej osoby, która jest zainteresowana GSRD i terapią, zwłaszcza terapią gestalt. Każdej, bez względu na tożsamość płciową, orientację seksualną czy preferencje dotyczące relacji. Chociaż serdecznie witamy osoby czytające, które należą do innych tradycji terapeutycznych lub w ogóle nie należą do żadnej z nich, trzeba zaznaczyć, że kilka rozdziałów przyjmuje za pewnik podstawowe zrozumienie teorii i koncepcji terapii gestalt. Ta książka jest również zaproszeniem do dalszego queerowania społeczności gestalt za pomocą różnorodnych treści, od akademickich, zorientowanych na badania, po doświadczeniowe, refleksyjne perspektywy. Doceniamy akademicki rygor, jednak wiemy, że środowisko akademickie samo w sobie wyklucza wiele głosów, które zasługują na wysłuchanie. Dlatego też poddaliśmy wszystkie rozdziały procesowi wzajemnej weryfikacji, ale ostatecznie przedłożyliśmy doświadczenie nad teorię, wrażliwość nad doskonałość, dostępność nad ograniczenia.
Codziennik. Mój planer osobisty. Od newsweeka psychologii (wydawca: newsweek psychologia)Nie wszyscy umiemy lub chcemy planować swoją codzienność. Nie wszystko planować musimy.Ale jest coś w tej codzienności najważniejsze, a o czym najczęściej zapominamy to czas dla siebie, dla kogo mamy zawsze najmniej czasu. A bez siebie nie ma My, Oni ani Ty, bo to od relacji ze sobą zależą nasze relacje z innymi i nasze miejsce wśród innych.Łatwo stracić z oczu to, co naprawdę ważne: zrozumienie, czego naprawdę chcemy i czy dążymy do tego, czego naprawdę potrzebujemy. Dlatego Codziennik to coś więcej, niż planer. To codzienna praktyka słuchania siebie. Dużo wolnej przestrzeni do szukania odpowiedzi. Czas do poznawania swoich myśli, przyglądania się swoim planom, decyzjom, wyborom i działaniom.Do planowania ważnych spraw i wydarzeń posłużą kalendaria tygodniowe i miesięczne. Do pamiętania -ważne daty. W poszukiwaniu siebie pomogą proste ćwiczenia pytania i porady przygotowane przez psychologów z magazynu Newsweek Psychologia. Do autorefleksji zaproszą felietony redaktorki naczelnej Iwony Zabielskiej-Stadnik i propozycje dobrych książek. Wsparciem w trudnych chwilach będą rysunki świetnej rysowniczki Magdaleny Danaj. I dużo dobrych słów do codziennego stosowania, zapisanych zawsze w pierwszej osobie.Nie wiadomo, dokąd zaprowadzi nas słuchanie i obserwowanie siebie. Ale warto w tę podróż wyruszyć i dowiedzieć się, co czeka na końcu tęczy. Ten Codzienik pomoże otworzyć wielką, ciekawą przestrzeń osobistą. Trochę poćwiczyć ze sobą. Żeby dowiedzieć się o sobie wiecej i zeby bardziej sobą być.
Ćwicz poprawną wymowę razem z kapibarą Logusiem!Zabawy stworzone z myślą o potrzebach dwulatkówSeria Zabawy logopedyczne to zbiór zeszytów z zabawami aktywizującymi dziecko i zachęcającymi je do mówienia.Zadania opracowane przez specjalistę wspierają rozwój mowy.Sympatyczni bohaterowie i kolorowe ilustracje zachęcają najmłodszych do nauki przez zabawę!Ciekawe polecenia z użyciem naklejek pomagają ćwiczyć motorykę małą!Miedzy pierwszym a drugim rokiem życia dziecko intensywnie się rozwija przyspiesza jego rozwój poznawczy i zwiększa się zasób słownictwa. Maluch tworzy onomatopeje, naśladuje dźwięki otoczenia. Wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi czy pojedynczymi sylabami określa przedmioty. Wypowiada słowa o prostej konstrukcji głównie rzeczowniki a także tworzy własne określenia. Konstruuje nieskomplikowane, dwuelementowe zdania. Dwulatek mówi od kilkudziesięciu do kilkuset słów, a rozumie znacznie więcej.Ćwiczenia przedstawione w tym zeszycie pozwolą na doskonałą zabawę z maluchem wspólnie nasłuchujcie odgłosów otoczenia i próbujcie je naśladować.Zadania zostały stworzone i opracowane graficznie przez Ewelinę Protasewicz.Ewelina Protasewicz Autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Rysuje od zawsze, a wiedzę i umiejętności o podejściu do maluchów zdobywała przez lata jako logopedka, nauczycielka, pedagożka i animatorka kultury. Pierwszymi recenzentami publikacji Eweliny są jej synowie, którzy dostarczają jej pomysłów i motywacji do pracy. Jest twórczynią projektu Rysopisy, w ramach którego dzieli się autorskimi kartami pracy, z których korzystają dzieci, nauczyciele i rodzice w całej Polsce.Kapitan Nauka to marka, która powstała dzięki rodzicom poszukującym mądrej, pełnej radości, ale i wymagającej rozrywki dla dzieci. Skupiamy się na zagadkach, grach, puzzlach i książeczkach, które uczą przez kreatywną zabawę i wspomagają rozwój dziecka.Produkty Kapitana Nauki dostosowane są do potrzeb dzieci od narodzin do 11. roku życia. Stymulują rozwój kluczowych umiejętności, takich jak koncentracja, pamięć, spostrzegawczość, myślenie logiczne, kreatywność. Są świetną alternatywą dla smartfona czy komputera, a czas spędzony przy wspólnych rozgrywkach, w gronie rodziny lub rówieśników wzmacnia więzi i umiejętności komunikacyjne.
Ćwicz poprawną wymowę razem z kapibarą Logusiem!Zabawy stworzone z myślą o potrzebach trzylatków.Seria Zabawy logopedyczne to zbiór zeszytów z zabawami aktywizującymi dziecko i zachęcającymi je do mówienia.Zadania opracowane przez specjalistę wspierają rozwój mowy.Sympatyczni bohaterowie i kolorowe ilustracje zachęcają najmłodszych do nauki przez zabawę!Ciekawe polecenia z użyciem naklejek pomagają ćwiczyć motorykę małą!Pomiędzy drugim a trzecim rokiem życia występuje u dziecka tak zwany okres zdania. To czas, gdy maluch od wypowiedzi dwuwyrazowych przechodzi do zdań złożonych. Dziecko zaczyna zadawać dużo pytań, bawi się w zabawy tematyczne, intensywnie rozwija swój słownik. Mowa trzylatka powinna być zrozumiała dla otoczenia.Ćwiczenia narządów mowy przedstawione w tym zeszycie usprawniają pracę aparatu artykulacyjnego, dzięki czemu dziecko będzie mogło prawidłowo realizować głoski.Zadania zostały stworzone i opracowane graficznie przez Ewelinę Protasewicz.Ewelina Protasewicz Autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Rysuje od zawsze, a wiedzę i umiejętności o podejściu do maluchów zdobywała przez lata jako logopedka, nauczycielka, pedagożka i animatorka kultury. Pierwszymi recenzentami publikacji Eweliny są jej synowie, którzy dostarczają jej pomysłów i motywacji do pracy. Jest twórczynią projektu Rysopisy, w ramach którego dzieli się autorskimi kartami pracy, z których korzystają dzieci, nauczyciele i rodzice w całej Polsce.Kapitan Nauka to marka, która powstała dzięki rodzicom poszukującym mądrej, pełnej radości, ale i wymagającej rozrywki dla dzieci. Skupiamy się na zagadkach, grach, puzzlach i książeczkach, które uczą przez kreatywną zabawę i wspomagają rozwój dziecka.Produkty Kapitana Nauki dostosowane są do potrzeb dzieci od narodzin do 11. roku życia. Stymulują rozwój kluczowych umiejętności, takich jak koncentracja, pamięć, spostrzegawczość, myślenie logiczne, kreatywność. Są świetną alternatywą dla smartfona czy komputera, a czas spędzony przy wspólnych rozgrywkach, w gronie rodziny lub rówieśników wzmacnia więzi i umiejętności komunikacyjne.
PRZEWODNIK WEEKENDOWY PO POLSCE :W niniejszym przewodniku weekendowym zaprezentowano ponad 50 najpiękniejszych tras, dzięki którym można poznać bogactwo polskiej kultury i natury. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Osoby ceniące ciszę, spokój, czyste powietrze i wodę, zapraszamy do zielonych zakątków Polski, gdzie można zatrzymać się na dłużej, przemierzając leśne ścieżki pieszo lub na rowerze.SZLAKI POLSKI : Książka "Szlaki Polski" omawia najważniejsze, najciekawsze i najpopularniejsze polskie szlaki tematyczne, zarówno kulturowo-historyczne, jak i turystyczno-rekreacyjne, dzięki którym można w atrakcyjny sposób poznać historię i kulturę różnych regionów naszego kraju, a także aktywnie wypocząć w jego najpiękniejszych zakątkach. W albumie zaprezentowane są szlaki piesze i samochodowe. Każda trasa zawiera schematyczną mapkę ułatwiającą planowanie podróży oraz podstawowe informacje praktyczne.
Objawienia Maryi Róży Duchownej Minęło 70 lat od objawień Matki Bożej Róży Duchownej w Montichiari. Maryja, ukazując się pielęgniarce Pierinie Gilli, wzywała do modlitwy i nawrócenia, ogłaszając nowe nabożeństwo: Godzinę Łaski dla świata. Modlitewnik zawiera propozycję modlitw na czas Godziny Łaski, która przypada każdego roku w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia, od godziny 12 do 13.
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, obchodzona w Kościele katolickim 1 stycznia, jest jednym z najstarszych i najważniejszych świąt maryjnych. Tytuł Święta Boża Rodzicielka, znany również jako Theotokos, wyraża nie tylko wyjątkową godność Maryi jako Matki Jezusa Chrystusa, ale również główną prawdę naszej wiary: Jezus Chrystus jest jednocześnie Bogiem i człowiekiem. Uroczystość ta, obchodzona jako zakończenie oktawy Bożego Narodzenia, przypomina o nierozdzielnym związku między tajemnicą Wcielenia a macierzyństwem Maryi. Dodatkowo św. Paweł VI ustanowił 1 stycznia Światowym Dniem Pokoju. Jest to zachęta, by prosić w modlitwach o pojednanie, zgodę i błogosławieństwo w naszych rodzinach i dla świata. Początek roku kalendarzowego to także dobra okazja do zawierzenia siebie, swojej rodziny i swoich planów Maryi jako Matce Boga i naszej Matce.
/ Kaligrafia dla dzieci to seria dwujęzycznych zeszytów zawierających ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania. Dziecko uczy się poprawnie trzymać ołówek, ćwiczy cierpliwość i dokładność. Poszczególne zeszyty utrwalają znajomość liter i cyfr, uczą samodzielności, stanowiąc doskonałe wsparcie procesu dydaktycznego. Dołączone arkusze naklejek dostarczają przy okazji świetnej zabawy!
BIBLIA DLA DZIECI : Biblia dla dzieci to zbiór tekstów Starego i Nowego Testamentu, który ma na celu przybliżyć dzieciom jedno z najważniejszych dzieł, do którego odwołuje się kultura Zachodu w codziennym życiu. To doskonałe wprowadzenie dzieci w świat Biblii.MODLITEWNIK DLA DZIECI: Ilustrowany modlitewnik dla dzieci to wyjątkowa pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. W modlitewniku zamieszczono mały katechizm, ważne modlitwy, pieśni i litanie. Został on także wzbogacony kolorowymi ilustracjami.
Kaligrafia dla dzieci wer. Ukraińska: / Kaligrafia dla dzieci to seria dwujęzycznych zeszytów zawierających ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania. Dziecko uczy się poprawnie trzymać ołówek, ćwiczy cierpliwość i dokładność. Poszczególne zeszyty utrwalają znajomość liter i cyfr, uczą samodzielności, stanowiąc doskonałe wsparcie procesu dydaktycznego. Dołączone arkusze naklejek dostarczają przy okazji świetnej zabawy!
Poznaj świat. Zabawa z naklejkami to seria zeszytów edukacyjnych wzbogacających słownictwo dziecka za pomocą zabawy z naklejkami.Poznaj świat. Zabawa z naklejkami to seria zeszytów edukacyjnych wzbogacających słownictwo dziecka za pomocą zabawy z naklejkami.
Zbiór modlitw do świętego Peregryna, patrona chorych na raka. Ten żyjący w XIII wieku, był żarliwym kaznodzieją i wyrozumiałym spowiednikiem. Skromny, z oddaniem służący biednym, gorącą modlitwą wyprosił sobie łaskę uzdrowienia.
Historia dla przyszłości – przyszłość nauki historii to przewodnie hasło tej książki. Z tego powodu zaproszonych do współpracy Autorów prosiliśmy o refleksję nad wybranymi osiągnięciami i nowymi tropami w badaniach naukowych, edukacji i organizacji wiedzy historycznej. Odnajdujemy tu teorie, modele, szkoły, nurty, orientacje i zwroty badawcze, wreszcie – metafory, kategorie, idee (ontologiczne, epistemologiczne, metodologiczne, aksjologiczne) – również te dopiero rozpoznawane lub antycypowane. Warto wspomnieć, że pewną inspiracją były dla nas dwie książki: Niebezpieczne idee we współczesnej nauce pod redakcją Johna Brockmana (Sopot–Warszawa 2008) oraz Idee, które zmieniły świat Jima Holta (Kraków 2020).
Redaktorzy
Czytelnika znającego oryginalny i nietuzinkowy dorobek naukowy prof. Jana Pomorskiego i jego wkład w rozwój badań historycznych z pewnością ucieszy, że grono przyjaciół i uczniów uhonorowało Jubilata tomem prac skoncentrowanych na zagadnieniach obejmujących tematy z zakresu teorii i metodologii historii, historii historiografii, historii filozoficznej, a wreszcie historii cyfrowej i wizualnej. Wątki te ujęte zostały w strukturze pięciu bloków tematycznych (Przyszłość, Naukowość, Metahistoryczność, Medialność, Przypadki) – z charakterystyką stanu i wyzwań stawianych współczesnej nauce historii, perspektyw rozwoju i towarzyszących jej oczekiwań społecznych. […] na panujące w nauce pluralizm metodologiczny, różnorodność procedur badawczych i podmiotowość historyka, prowadzące do sporów o status historiografii naukowej, nowe światło rzuca historia cyfrowa i wizualna, dylematy historii publicznej i zwrot cyfrowy w archiwistyce – fakt niebagatelny dla profesjonalizacji badań i rozumienia metody historycznej. Książka Nauka historii – nowe wymiary będzie stanowić ważną pozycję na rynku wydawniczym, po którą sięgną nie tylko znawcy: teoretycy historii, historycy nauki, metodolodzy historii i historycy historiografii, ale też studenci, którzy odnajdą w niej wiele cennych wskazówek i źródło inspiracji.
Z recenzji dr. hab. Pawła Sierżęgi, prof. UR
Zawsze spadają na cztery łapy, służą czarownicom, a nawet - jeśli przebiegną nam drogę - przynoszą pecha. Koty to indywidualiści, którzy nigdy nie zostali udomowieni, co od wieków fascynuje ludzi. Jedenaścioro autorek i autorów stworzyło utwory inspirowane tymi niesamowitymi futrzakami. Niektórzy przedstawili je jako urocze kiciusie, inni jako powabne koty, a jeszcze inni dostrzegli demoniczne wcielenie sierściuchów. A kim dla ciebie są nasi mruczący towarzysze? Kocie osobistości sportretowali: Tomasz Betcher, Karolina Głogowska, Magdalena Kruszewska, S.J. Lorenc, Ewa Małecki, Katarzyna Berenika Miszczuk, Joan Neumann, Aga Sana, Wojciech Wojnicz, Marek Zychla, Izabela Żukowska.
Nasza piękna kolorowanka została przygotowana z myślą o najmłodszych. Umili dzieciom czas oczekiwania na Święta Wielkanocne a także zapozna ze zwyczajami tychże świąt. Piękne naklejki dodatkowo wypełnią czas zabawy.
Czy to nie fascynujące, że narodziny, śmierć i zmartwychwstanie kogoś kto żył ponad 2 tysiące lat temu ma tak ogromne znaczenie, że każdego roku ludzie przeżywają je na nowo? Ta wyjątkowa książka jest doskonałą pomocą, by zrozumieć znaczenie Świąt Wielkanocnych. Zawiera nie tylko historię powstania Wielkanocy, ale także zebrane z różnych zakątków świata tradycje i obrzędy. Co więcej, znajdziecie w niej pyszne przepisy na świąteczne potrawy, cytaty z Pisma Świętego oraz pieśni wielkanocne.
Nasza piękna kolorowanka została przygotowana z myślą o najmłodszych. Umili dzieciom czas oczekiwania na Święta Wielkanocne a także zapozna ze zwyczajami tychże świąt. Piękne naklejki dodatkowo wypełnią czas zabawy.
Nocne Mary to tajemniczość i groza zamknięta w ponad 300 stronach księgi. Dwadzieścia trzy opowiadania, dwudziestu dwóch autorów w tym również jeden z najbardziej znanych: Graham Masterton, kilkanaście różnych konwencji i silne, często antagonistyczne emocje, które sprawią, że ta literacka przestrzeń mroku, stanie się bardziej namacalna. Jest to zbiór zespalający ze sobą kilkanaście punktów widzenia w kontekście grozy. Pod tą artystyczną fotografią kryją się teksty skupione na takich motywach jak: złowrogość i furia natury jako odbicie abyssystycznego wnętrza bohatera, śmierć kilkukrotna jako kara za popełnione przestępstwa, queerowa przestrzeń indywidualnego terroru, krwawe widziadła będące ostatnim oddechem umierającego umysłu, klaustrofobiczne (nie)miejsca jako metafora traumy i obezwładniającej niemocy oraz lękowości. To tylko kilka toposów, które odnajdziecie w tym oto zbiorze wydanym przez wydawnictwo Lingua Mortis.
Niniejszy tom stanowi początek wydawania materiałów do historii zbiorów Czartoryskich, na które - jak pisał Władysław Czartoryski - składają się: Archiwum, Biblioteka i Muzeum. Wybrane do edycji teksty są dokumentami, wspomnieniami, relacjami, dziennikami, które powstały od 1874 do 1950r. Omawiają wydarzenia związane z przeniesionymi już na stałe do Krakowa zbiorami Czartoryskich. Są świadectwami, które w większości publikowane są po raz pierwszy. Każde z nich poprzedzone zostało osobnym wstępem, opatrzone przypisami, a ich edycja jest zgodna z instrukcją wydawania tekstów źródłowych XIX- i XX-wiecznych.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?