KATEGORIE [rozwiń]

Wydawnictwo Poradnia K

Okładka książki Stranger Things Ciemność nad miastem

49,99 zł 29,37 zł


Opowieść o przeszłości szeryfa Hoppera. Kim był, zanim wszystko się zmieniło?! Co było przed… Latem 1977 roku wydarzyło się coś niezwykłego… Boże Narodzenie, Hawkins, 1984. Szeryf Hopper chce spędzić w spokoju pierwsze święta z Jedenastką, lecz jego adoptowana córka ma inne plany. Mimo protestów Hoppera, wyciąga z piwnicy pudło opisane „Nowy Jork” i zaczyna „przesłuchanie”. Jak to się stało, że Hopper wiele lat temu wyjechał z Hawkins? Co oznacza „Wietnam”? Dlaczego nigdy nie wspomina o Nowym Jorku? I choć Hopper wolałby zmierzyć się ze stadem wściekłych demogorgonów niż mówić o swojej przeszłości, wie, że nie może dłużej zaprzeczać prawdzie. Tak zaczyna się opowieść o incydencie w Nowym Jorku ? ostatnim wielkim śledztwie, nim wszystko się zmieniło… Lato, Nowy Jork, 1977. Po powrocie z wojny w Wietnamie Hopper zaczyna od nowa. Mała córeczka, kochająca żona i praca detektywa w nowojorskiej policji ? życie w cywilu wydaje się takie łatwe… Ale gdy nagle zjawiają się tajemniczy agenci federalni i konfiskują akta dotyczące serii brutalnych, nierozwiązanych zabójstw, Hopper bierze sprawy w swoje ręce, kładąc na szalę wszystko, byle tylko odkryć prawdę. Jako tajniak infiltruje świat nowojorskich gangów ulicznych. Gdy jest bliski rozwiązania sprawy, w całym mieście gasną światła, pogrążając Hoppera w ciemności głębszej niż kiedykolwiek wcześniej.
Okładka książki Sprawa brawurowej ucieczki. Enola Holmes
nowość

39,99 zł 21,99 zł


Kolejna dowcipna i inteligentna powieść z serii kryminałów retro, której bohaterka Enola, ulubienica nastolatek, śmiało radzi sobie w wiktoriańskim Londynie, ścigając złoczyńców i rywalizując z własnym bratem, słynnym detektywem Sherlockiem Holmesem. W ósmej prowadzonej przez siebie sprawie Enola pomaga swojej przyjaciółce lady Cecily uwolnić się spod kurateli okrutnego ojca, odkrywając tym samym jego mroczną tajemnicę. Enola mieszka samodzielnie w Londynie i pracuje jako perdytorystka. Takiej swobody może jej pozazdrościć lady Cecily, uwięziona w domu przez ojca tyrana. Wygląda na to, że przyjaciółka, którą Enola już dwa razy uchroniła przed zgubnymi planami baroneta, znów potrzebuje jej pomocy. Młoda detektywka urządza brawurową ucieczkę i ukrywa lady Cecily w swym sekretnym biurze. Niestety matka dziewczyny zatrudnia samego Sherlocka Holmesa do odnalezienia córki, a ten uwija się błyskawicznie. To jednak dopiero początek prawdziwych kłopotów Lady Cecily znika ponownie, co gorsza, tym razem sama w brutalnej rzeczywistości bezlitosnego Londynu. Enola wie, że musi działać szybko, bo skrywana przed światem podwójna osobowość przyjaciółki może wpędzić ją w jeszcze większe kłopoty. Dwie świetne ekranizacje przygód Enoli Holmes z Millie Bobby Brown w roli tytułowej i Henrym Cavillem jako Sherlockiem należą do najchętniej oglądanych filmów na platformie Netflix, która zapowiedziała kontynuację serii.
Okładka książki Gregor i klątwa stałocieplnych
nowość

44,99 zł 24,74 zł


Trzecia cześć sagi o przygodach Gregora Naziemnego autorki osławionych Igrzysk śmierci jest jeszcze bardziej ekscytująca i poruszająca od poprzednich. Tak niedawno przecież ludzkość walczyła z pandemiąGregor bardzo się martwi brakiem wiadomości od przyjaciół z Podziemia. Kiedy wreszcie nadchodzą, wcale nie są dobre. W krainie pod Nowym Jorkiem wybuchła epidemia! Tak jak się tego obawiał, Gregor musi znów wrócić do podziemnego miasta. Zadaniem chłopca jest znalezienie antidotum, o którym mówi zagadkowa Przepowiednia Krwi.Poszukiwania prowadzą Gregora, jego siostrzyczkę Botkę oraz innych uczestników wyprawy przez niebezpieczną dżunglę, w której czyhają krwiożercze rośliny. Podróżnicy muszą się śpieszyć, gdyż epidemia dziesiątkuje mieszkańców Podziemia, a wśród zarażonych jest przyjaciel Gregora, zespolony z nim nietoperz Ares, oraz jego ukochana mama.Przekonaj się czy istnieje lekarstwo na epidemię i co odkryją Gregor i Botka podczas brawurowej misji ratowania Podziemia przed zagładą.
Okładka książki Wyjęci spod prawa. Scarlett i Browne. Tom 1
nowość

49,99 zł 27,49 zł


Strzelaniny na porządku dziennym, czające się na odludziach zniekształcone zwierzęta i potwory, uzbrojeni po szyję prześladowcy i para uciekających wyrzutków - Scarlett McCain i Albert Browne. Oboje z ponurą przeszłością i kłopotami z prawem. Oboje z zadatkami na najbardziej zniesławionych odszczepieńców w krainie, która kiedyś była Brytanią. Seria kataklizmów radykalnie zmieniła oblicze Anglii: duże miasta zniknęły, w miejscu Londynu powstała ogromna laguna. Niedobitki mieszkańców żyją w ufortyfikowanych miastach, pielęgnując tradycyjny styl życia, a po okolicznych dzikich terenach włóczą się dziwacznie przekształcone zwierzęta i bestie. W tej krainie prawo jest surowo egzekwowane, a za naruszenie przepisów czekają surowe kary: jednych przestępców zabija się na miejscu, innych skazuje na banicję. Tylko nieliczni próbują stawiać opór, a dwoje spośród nich - Scarlett i Browne - swoją zuchwałością, talentem i odwagą przewyższają innych. Kiedy razem uciekają przez dzicz, walcząc z potwornymi bestiami i unikając prześladowców, Scarlett zdaje sobie sprawę, że Albert Browne skrywa straszną tajemnicę. Czyżby to on miał być najniebezpieczniejszym zagrożeniem ze wszystkich? W błyskotliwej, pędzącej na złamanie karku i wciągającej jak wir fabule, Jonathan Stroud przedstawia nam przedziwną parę wyjętych spod prawa sojuszników, którzy wkrótce staną się najbardziej znanymi renegatami w wielkiej Brytanii. Amazon Studios zapowiedział produkcję filmową na podstawie powieści z Phoebe Dynevor (Brigertonowie) w roli głównej!
Okładka książki Do zobaczenia w innym życiu

49,99 zł 27,49 zł


Historia nieziemskiego uczucia, która podbije serca fanów „Miłości ponad czasem”, „Życia po życiu” i „Niewidzialnego życia Addie LaRue”. W PĘTLI CZASU I MIŁOŚCI Thora i Santi już się znają Dwoje nieznajomych w obcym mieście. Thora i Santi spotykają się przypadkowo, ale od pierwszej chwili czują się sobie bliscy. Tragiczny wypadek szybko przerywa ich historię. Spotkają się znowu Okazuje się, że to tylko jedna z alternatywnych wersji wydarzeń. Thora i Santi spotykają się na nowo w różnych wariantach swojego życia: raz jako nauczyciel i uczennica, później opiekunka i umierający pacjent. W powracających istnieniach wielokrotnie zostają przyjaciółmi, partnerami, kochankami, a nawet wrogami. Tylko oni mogą sprawić, żeby to nie był ostatni raz Gdy jednak pewne schematy zaczynają się powtarzać, a mgliste wspomnienia nabierać kształtów, Thora i Santi odkrywają prawdę o swoim tajemniczym połączeniu. Czy zdołają uniknąć końca miłości i kresu wspólnego życia? Wkrótce ekranizacja powieści z Gal Gadot (aktorką znaną m.in. z kreacji Wonder Woman ) w roli głównej. Produkcją filmu zajmie się Atlas Entertainment. Ktoś pewnie by się ucieszył, że spotyka bratnią duszę. Thora jednak jest oburzona, że chłopak odebrał jej przestrzeń. Zawisa w powietrzu nad trawą, pomiędzy dwoma światami. Jest sama i panuje ciemność, więc powinna trzymać dystans. Chłopak się upił, a może zemdlał, powinna sprawdzić, co z nim. Thora nerwowo łapie oddech i stawia na drugi świat. – Hallo? – mówi. – Yyy… Ist alles okay? Chłopak podrywa się na nogi. Thora ogarnia go spojrzeniem. Szeroko rozwarte oczy i kręcone czarne włosy; tak przystojny, że Thora myśli: „Oby nie narcyz”. Jest niski nawet z perspektywy jej stu osiemdziesięciu centymetrów. – Englisch? – pyta chłopak z nadzieją. – Mhm. Tak. Proszę. – Thora się śmieje. – Jak pewnie zauważyłeś, mój niemiecki to w zasadzie angielski z niemieckim akcentem. Zerka przez ramię na miejsce, gdzie leżał, jakby był jej winien wyjaśnienie. – Ja tylko… – urywa. – Santiago López. Santi. „Akcent pasuje do imienia”. Dopiero po chwili dociera do Thory, że chłopak wyciągnął do niej rękę na powitanie. Fragment książki
Okładka książki Pod słońcem pustyni. Alanna. Pieśń lwicy. Świat Tortallu. Tom 3

44,99 zł 24,74 zł


JAK WŁADAĆ MAGIĄ? Alanna z Trebondu, świeżo pasowana na rycerza, szuka przygód na rozległej tortallskiej pustyni. Pojmana przez tubylców, musi dowieść swojej wartości w pojedynku na śmierć i życie: albo zginie, albo zostanie przyjęta do plemienia Krwawych Jastrzębi. Wygrywa i zamieszkuje w namiocie, ale to nie koniec trudnych prób, jakie czekają ją w pustynnej osadzie. Kierowana tajemniczymi wyrokami losu zostaje pierwszą kobietą szamanem. Uczy się wykorzystywać swoje magiczne moce, ale musi też walczyć o zmianę odwiecznych tradycji – dla dobra plemienia i całego Tortallu. Czy podczas swojego pierwszego roku w roli rycerki i szamanki znajdzie miejsce w sercu na miłość? I którego ukochanego wybierze? Trzeci tom tetralogii „Pieśń Lwicy” kontynuuje opowieść o wojowniczce Alannie, która uparcie szuka swojej drogi w świecie zdominowanym przez mężczyzn. – Nazywam się Halef Seif. Pochodzę z ludu zwanego Bazhirami i jestem wodzem plemienia Krwawych Jastrzębi – przedstawił się oficjalnie. – Ci, którzy tu zginęli, wbrew prawu i bez pozwolenia przekroczyli granice naszego terytorium. Wy również przybyliście tu nieproszeni. Dlaczego nie mielibyśmy rozprawić się z wami tak, jak rozprawiliśmy się z nimi, Kobieto, Która Jeździsz Konno Jak Mężczyzna? Alanna znużonym gestem rozmasowała głowę. Była zbyt zmęczona i oszołomiona, by uczestniczyć w korowodzie uprzejmości, który wśród Bazhirów uchodził za konwersację. Kontakty z pustynnymi wojownikami nigdy nie należały do łatwych. Całe szczęście, że plemiennych manier uczyła się od najlepszych. Wierny wspiął się jej na ramię, a wtedy wśród mieszkańców pustyni poniósł się pomruk. Alanna spiorunowała kota wzrokiem; doskonale wiedziała, że to jego widok ich zaniepokoił. „Rzadko pewnie widują czarne koty z fiołkowymi ślepiami”, pomyślała.
Okładka książki Złodziej Królowej T.1 Złodziej

55,00 zł 30,24 zł


Poznajcie jedną z najbardziej charyzmatycznych i niepoprawnych postaci literackich: utalentowanego złodzieja Eugenidesa. Powieści o nim są pełne przygód, intryg politycznych, spektakularnych bitew, niebezpiecznych podróży, boskich interwencji i gorących namiętności. „Złodziej” to idealna propozycja dla fanów Leigh Bardugo, Kristin Cashore, Marie Lu, Patricka Rothfussa oraz George’a R.R. Martina. Odkryj, jeśli nie znasz. Odkryj na nowo, jeśli już się kiedyś spotkaliście. „Złodziej”, pierwszy tom cyklu, którym zachwycili się mistrzynie i mistrzowie gatunku, powraca po latach. Spróbuj go nie polubić! Eugenides potrafi wszystko ukraść, a przynajmniej tak twierdzi. Przez swoje przechwałki trafił do królewskiego więzienia, z którego ucieczka wydaje się niemożliwa. Kiedy więc mag króla proponuje mu udział w wyprawie po skarb do sąsiedniego królestwa, która ma być dla młodego złodziejaszka szansą na odzyskanie wolności, Gen przystaje na jego propozycję, zwłaszcza że legendarny przedmiot trzeba będzie wykraść. Mag ma swoje plany wobec króla i kraju, a Gen jest dla niego tylko narzędziem. Jednak chłopak to oszust, poza tym chce zrealizować własny plan… Podniosłem na niego wzrok. Kompletnie zgubiłem wątek. W ciągu kilku chwil potrzebnych, by go odzyskać, zdałem sobie sprawę, że królewski doradca również zdradza oznaki zdenerwowania. Rozluźniłem się nieco i osunąłem niżej na krześle. – Mów dalej. – Chcę, żebyś coś ukradł. Uśmiechnąłem się. – Potrzebujesz królewskiej pieczęci? Mogę ją dla ciebie zdobyć. – Na twoim miejscu – upomniał mnie mag – przestałbym się tym przechwalać. – Jego głos zabrzmiał szorstko. Mój uśmiech zrobił się jeszcze szerszy. Złoty pierścień z grawerowanym rubinem znajdował się akurat pod jego opieką, kiedy go ukradłem. Byłem pewien, że utrata tej błyskotki zaszkodziła pozycji maga na dworze. Mężczyzna spojrzał przelotnie ponad moim ramieniem na przesłoniętą wnękę, po czym przeszedł do sedna sprawy. – Jest pewna rzecz, którą miałbyś ukraść. Jeśli to dla mnie zrobisz, dopilnuję, żebyś nie wrócił już do więzienia. Jeśli odmówisz, również dopilnuję, żebyś już tam nie wrócił.
Okładka książki Enola Holmes Sprawa szyfru na krynolinie

39,99 zł 21,99 zł


Jaka szkoda, że Conan Doyle nie może poznać tej historii. Byłby zachwycony! Polecamy kolejną, piątą część przygód młodej detektywki. Seria książek o Enoli Holmes jest naprawdę niezwykła każda kolejna jest jeszcze lepsza od poprzedniej.Nancy Springer fascynujące przygody bohaterki osadza w znakomicie oddanym, wiktoriańskim Londynie, co sprawia, że jej powieści ekscytują czytelników od lat 10 do 110! Jak napisała Justyna Dżbik-Kluge: Gdybym miała córkę, czytałabym jej powieści o Enoli Holmes od kołyski! Mam dwóch synów, ale i tak chętnie poczytam im, co wyprawiała ta dziewczyna, bo wszystkim dzieciakom życzę takiego podejścia do życia!.Enola Holmes nie ma typowej rodziny. Jej matka jest nieobecna, a sporadyczne spotkania z bratem to najwięcej na co mogłaby liczyć. Dlatego bardzo przywiązuje się do swojej ujmującej gospodyni, pani Tupper. Można powiedzieć, że kobieta zastępuje jej matkęNiestety, pewnego dnia zostaje porwana.Kiedy Enola to odkrywa, postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć. Kto i dlaczego mógłby chcieć porwać staruszkę? Wskazówką może być list z pogróżkami, który dostała kilka dni wcześniej. Zagadka jest bardzo trudna, a do odkrycia wiele również tajemnic życia pani Tupper. Czy i tym razem śledztwo sprytnej detektywki zakończy się sukcesem? I co z tym wszystkim wspólnego ma Florence Nightdale, najsłynniejsza pielęgniarka w historii?Ekranizacja drugiego tomu serii będzie miała premierę już w 2022 roku! Film Enola Holmes i sprawa zaginionego markiza z Millie Bobby Brown w roli tytułowej i Henrym Cavillem jako Sherlockiem był w 2020 roku wielkim hitem Netfliksa.Tom szósty już wkrótce!
Okładka książki Akademia wampirów T.2 W szponach mrozu

44,99 zł 24,74 zł


ROSE KOCHA DYMITRA, DYMITR MOŻE KOCHAĆ KAŻDĄ INNĄ, MASON DAŁBY SIĘ ZABIĆ, BY ROSE POKOCHAŁA JEGO… W Akademii Świętego Władimira nadszedł czas ferii zimowych, ale Rose wcale nie czuje magii świąt. Mason, jej najlepszy przyjaciel, jest w niej beznadziejnie zakochany, a wspaniały instruktor Dymitr najwyraźniej interesuje się inną kobietą. Na horyzoncie pojawia się jeszcze jeden mężczyzna, arogancki i szalenie niepokojący… Zuchwały atak strzyg na jedną z rodzin królewskich postawił szkołę w stan pogotowia i doprowadził do powiększenia obsady strażników. Znalazła się wśród nich nawet legendarna Janine Hathaway, czyli matka Rose! Wobec realnego zagrożenia władze Akademii podejmują decyzję o obowiązkowym wyjeździe do narciarskiego kurortu. Opuszczenie murów szkoły wydaje się dobrym rozwiązaniem, ale śnieżny zimowy krajobraz jest tylko z pozoru bezpieczny. Zło czai się w pobliżu i Rose, której zadaniem jest ochrona jedynej dziedziczki rodu Dragomirów, znów będzie musiała przyłączyć się do walki ze strzygami. Będzie to walka na śmierć i życie. Dymitr wyglądał bosko, jak zawsze. Potężny ceglany budynek Akademii rzucał na nas długi cień przypominający bestię czyhającą w pierwszych promieniach słońca. Padał śnieg. Obserwowałam białe kryształowe płatki wirujące w powietrzu. Kilka opadło na głowę strażnika i topniało w jego ciemnych włosach. – Kto z nami jedzie? – spytałam. Wzruszył ramionami. – Nikt. Tylko ty i ja. Od razu poprawił mi się nastrój. Zapowiadało się fantastycznie. Ja i Dymitr. Sami. Pomyślałam, że to okazja warta nieoczekiwanego testu. – Długo będziemy jechali? – wymamrotałam, zaklinając w myślach, żeby czekała nas długa podróż, najlepiej tygodniowa. Byśmy musieli zatrzymywać się po drodze w luksusowych hotelach. Może utkniemy w zaspie śnieżnej i wtedy tylko ciepło naszych ciał uchroni nas przed śmiercią. – Pięć godzin. – Och. Miałam nadzieję na więcej. Ale to lepsze niż nic. Poza tym wciąż istniała szansa na utknięcie w zaspie. Fragment książki
Okładka książki Gregor i przepowiednia zagłady

44,99 zł 24,74 zł


WRÓĆ Z GREGOREM DO PODZIEMIA CZEKAJĄ TAM WYZWANIA I PRZYGODY, O KTÓRYCH NIEZIEMNYM NAWET SIĘ NIE ŚNIŁO! Gregor obiecał sobie, że nigdy nie wróci do mrocznej krainy pod Nowym Jorkiem, gdzie na każdym kroku walczył o życie swoje i swoich bliskich. Teraz jego rodzina jest wreszcie w komplecie i mimo że nie brakuje powodów do zmartwień, wydaje się, że najgorsze wszyscy mają już za sobą. Nic bardziej mylnego… Pewnego dnia dzieję się rzecz straszna – znika mała Botka… Siostrzyczka została porwana, a Gregor musi ją ratować! Trop wiedzie do Podziemia. Okazuje się, że dawni znajomi mają tam dla Gregora nową misję. Wszystko przez Przepowiednię Zagłady i śmiertelnie groźnego białego szczura Mortifera. Gregor nie może stracić ukochanej siostry, dlatego będzie musiał zmierzyć się z kolejną przepowiednią i odważyć na niebezpieczną wyprawę Wodnym Szlakiem do serca Labiryntu, gdzie Mortifer ma kryjówkę. W rękach chłopca jest nie tylko życie Botki, ale los całego Podziemia. Wyjął komórkę. Nie stać ich było na taki zbytek, ale po tym, jak trzy osoby z rodziny zniknęły w tajemniczy sposób, mama uparła się, żeby mieli chociaż jedną. Wybrał numer domowy. Odebrał tata. – Tata? Tu Gregor. Słuchaj, coś się stało. Coś złego. Jestem w Central Parku, blisko tego miejsca, gdzie wyszliśmy latem… i karaluchy, no wiesz, te olbrzymie… były tu i zabrały Botkę. To moja wina, nie dość dobrze jej pilnowałem i… Muszę wrócić tam, na dół. – Gregor wiedział, że trzeba się spieszyć. – Ale… Gregor… – W głosie ojca słychać było strach i rozpaczliwą próbę zrozumienia sytuacji. – Nie możesz… – Muszę, tato. Inaczej może już nigdy jej nie zobaczymy. Widziałeś, jak te karaluchy szaleją na jej punkcie. Tylko wiesz co, nie pozwól mamie tym razem dzwonić na policję. Oni i tak nic nie mogą poradzić. Jeśli nie wrócę od razu, powiedz wszystkim, że mam grypę albo coś… dobrze? Fragment książki
Okładka książki I nadejdzie lato

54,99 zł 30,24 zł


ELIN HILDERBRAND – KRÓLOWA LETNICH POWIEŚCI Dwadzieścia osiem lat zakazanej namiętności, dwadzieścia osiem lat ukrywania tajemnic Mallory Blessing prosi dorosłego syna, by zadzwonił do osoby, której numer odnajdzie na karteczce ukrytej w jej biurku. Chłopak nie wie, czego się spodziewać, a już na pewno nie przypuszcza, że telefon odbierze sam Jake McCloud. To przecież niemożliwe! Jak oni mieliby się poznać: nauczycielka angielskiego z wyspy Nantucket i mąż słynnej polityczki ubiegającej się o fotel prezydencki? Wróćmy do końcówki lata 1993 roku. Mallory właśnie odziedziczyła dom po ciotce na Nantucket i organizuje wieczór kawalerski swojego brata. Na imprezę Cooper przyprowadza Jake’a, przyjaciela z college’u, o którym dziewczyna wielokrotnie słyszała. Mallory i Jake są sobą odurzeni i od tego letniego weekendu spotykają się co roku o tej samej porze. W tajemnicy przed światem i wbrew wszelkim zasadom. Mimo różnych kolei losu, ślubów, narodzin i dorastania dzieci, ich skrywany romans trwa prawie trzy dekady, komplikując i wzbogacając życie dwojga kochanków i ich bliskich. Aż nadchodzi lato inne od poprzednich… Włączyli telewizor i zobaczyli, że właśnie zaczyna się film: Za rok o tej samej porze z Alanem Aldą i Ellen Burstyn. O parze ludzi, którzy poznali się w hotelu nad morzem i postanowili spotykać się co roku w ten sam weekend, choć oboje mieli współmałżonków. – O, coś takiego moglibyśmy zrobić – zauważyła Mallory. – Leżała między nogami Jake’a, z głową na jego piersi. – Mógłbyś przyjeżdżać na Nantucket co roku na Święto Pracy, choćby się waliło i paliło. I moglibyśmy robić to samo co w ten weekend. Zapoczątkować nową tradycję. „Za rok?”, pomyślał. „Mam czekać cały rok?” Fragment książki:
Okładka książki Sekretna historia ludz… skarpetek. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Część 2

49,99 zł 27,49 zł


SKARPETKI MIESZAJĄ W HISTORII ŚWIATA. I TO JAK! Czy wiecie, dlaczego Mona Lisa z obrazu Leonarda da Vinci tak dziwnie się uśmiecha? Słyszeliście może, co wyprawiały skarpetki na Morzu Południowochińskim albo na Dzikim Zachodzie? Jak doszło do powstania w Londynie Opowieści wigilijnej? I co się stało z Łajką, czyli psem, który został wystrzelony w kosmos? A może historia filmu zaczęła się zupełnie inaczej niż piszą o tym w książkach? Takie fascynujące tajemnice można odkryć tylko w napisanych i zobrazowanych na nowo dziejach świata autorstwa dwojga wybitnych autorów: Justyny Bednarek i Daniela de Latoura. Tym razem są to sekretne wydarzenia, które zdarzyły się ludz… skarpetkom od renesansu do współczesności. Historia, sztuka, nauka, literatura, muzyka, film… Wszędzie tam niejedna wybitna skarpetka zostawiła odcisk swojej pięty. Nie wierzycie? To przeczytajcie! Być może uda się Wam również zajrzeć w przyszłość… Wydawnictwo Poradnia K przedstawia drugi tom Sekretnej historii ludz… skarpetek – najlepiej sprzedającej się książki dla dzieci w roku 2022! Pierwsza część dziejów tekstylnych bohaterek zdobyła tytuł Bestsellera Empiku 2022 i zawojowała listy najchętniej czytanych i wypożyczanych książek w całym kraju. Zdobyła znakomite recenzje i – co najważniejsze – miłość małych czytelników. Kolejny tom zatem również skazany jest na sukces!
Okładka książki Lato 69

54,99 zł 30,24 zł


ELIN HILDERBRAND – KRÓLOWA LETNICH POWIEŚCI Dramat rodzinny, intryga i sekrety z przeszłości w scenerii najbardziej burzliwego lata XX wieku, które na zawsze zmieniło historię świata. Jest rok 1969. Jak każdego lata, czwórka rodzeństwa ma odwiedzić swoją babcię, Exaltę w jej zabytkowym domu na malowniczej wyspie u wybrzeży Massachusetts w Nantucket. Tym razem rodzina Levinów przeżyje wstrząs, po którym nic nie będzie takie samo… Jedyny syn, zwany Tygrysem, zostaje wysłany do Wietnamu. Blair, w ciąży bliźniaczej, nie może ruszyć się z Bostonu. Zbuntowana Kirby wpada w ekscytujący wir protestów na rzecz praw obywatelskich i zatrudnia się w hotelu. Trzynastoletnia zaś Jessie zostaje w domu z oderwaną od rzeczywistości babcią i zdruzgotaną matką. Lato nabiera tempa… Człowiek ląduje na Księżycu, w Wietnamie szaleje wojna, a na ulice wychodzą tysiące protestujących. Młodzież w Woodstock pragnie miłości, pokoju i rock and rolla. I kiedy skandale polityczne, tajemnice i przemiany obyczajowe trzęsą światem, rodzina Levinów przeżywa swój własny dramat. Co odkryje nastolatka? Dlaczego babka i matka milczą? Co wydarzyło się w przeszłości? Lato ’69 to poruszająca saga rodzinna o ikonicznym czasie w historii USA i pierwsza powieść Elin Hilderbrand, która ukazuje się nakładem wydawnictwa. Wkrótce powieść I nadejdzie lato, a także The Perfect Couple, która wkrótce trafi na platformę Netflix z Nicole Kidman w roli głównej. Miesiąc miodowy spędzili na Bermudach, w hotelu Hamilton Princess. Różowy piasek, mężczyźni w podkolanówkach, seks. Angus był dobrym kochankiem, a Blair wzięła to za wrodzony dar, podobnie jak jego inteligencję, ponieważ powiedział jej, że nigdy przed nią nie miał prawdziwej dziewczyny. Aczkolwiek to właśnie podczas miodowego miesiąca Blair zdała sobie sprawę, że ten lotny, przenikliwy jak błyskawica umysł Angusa wymaga ofiar. Trzeciego ranka bowiem odmówił wstania z łóżka. Nie spał, po prostu leżał, z otwartymi, ale pustymi oczami. Blair przyłożyła mu dłoń do czoła. Było zimne. – Angus. Przerażasz mnie. O co chodzi? Pokręcił głową, po czym przybrał bolesny wyraz twarzy, jakby za chwilę miał się rozpłakać. – O co chodzi, Angus? – powtórzyła Blair. Ale oczywiście mogło chodzić o tylko jedno. Nie kochał jej. Popełnił błąd, poślubiając ją. – Angus! – Proszę, wyjdź – powiedział. – Tylko na chwilę. Muszę zostać sam. Fragment książki
Okładka książki Stranger Things Mroczne umysły

49,99 zł 27,49 zł


Tajemnicze laboratorium. Szalony naukowiec. Tajna rządowa operacja. Zanim pojawił się Demogorgon. Jeszcze nim przybył Łupieżca Umysłów. Strach miał ludzką twarz… Jeżeli sądzisz, że wiesz już wszystko o pochodzeniu Jedenastki i jej nadnaturalnych mocy, przygotuj się na niemałe zaskoczenie, bo ta książka wywróci wszystko na Drugą Stronę! Powieściowy prequel serialu opowiada wstrząsającą historię matki Nastki. Książka jest pierwszą powieścią towarzyszącą popularnemu serialowi Netfliksa. Wiosna, 1969 rok. Terry Ives wiedzie spokojne życie w małym miasteczku w stanie Indiana, w którym czas zdaje się płynąć wolniej, a wydarzenia związane z wojną w Wietnamie rzucają jedynie słaby cień na codzienność. Kiedy ambitna dziewczyna dowiaduje się o ważnym dla kraju rządowym eksperymencie, prowadzonym w miejscowym laboratorium, nie chce pozostać bierna i decyduje się wziąć w nim udział. Pozornie nieznacząca decyzja zmienia jej życie raz na zawsze. Nieoznakowane samochody, ukryte w samym środku lasu laboratorium, zimni, milczący lekarze i zmieniające postrzeganie środki psychodeliczne, podawane pacjentom pod okiem tajemniczego doktora Brennera, wzbudzają podejrzliwość Terry. Wraz z trójką innych pacjentów próbuje odkryć, co tak naprawdę kryje się za tajnym rządowym badaniem. Nie zdaje sobie sprawy, jak wielkiej i złowrogiej tajemnicy dotyka oraz jak wysoką cenę przyjdzie jej za to zapłacić. Czego tak naprawdę chce doktor Brenner? Czemu ma służyć silniejsze niż narkotyczne odurzanie pacjentów i wprowadzanie ich w otępienie? I najważniejsze – co w laboratorium robi bezimienna dziewczynka o nadnaturalnych mocach? Terry rozpoczyna walkę – walkę, w której polem bitwy jest jej własny umysł…
Okładka książki Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów

39,99 zł 21,99 zł


Doskonale sobie poradzisz sama, Enolu pisała matka młodszej siostry Sherlocka Holmesa przed swoim tajemniczym zniknięciem. Dziewczyna myśli o tym przesłaniu za każdym razem, kiedy jest jej trudno czy smutno. To dzięki wsparciu mamy Enola postanawia, że nie podda się woli braci i nie będzie tracić czasu na pensji dla dobrze urodzonych panien, tylko wyruszy do Londynu, by zostać perdytorystką detektywką poszukującą zaginionych osób. A w tomie trzecim jej przygód znika nie byle kto, tylko sam doktor Watson, którego Enola zdążyła poznać i polubić. Za wszelką cenę postanawia zatem odszukać zaginionego przyjaciela swojego brata. Czy bukiet przedziwnych kwiatów, który otrzymała żona lekarza, ma jakieś znaczenie dla sprawy? Sherlock je ignoruje czy słusznie? Kto z rodzeństwa i czy ktokolwiek? - odnajdzie zaginionego? Enola znów musi wykazać się sprytem, odwagą i empatią. To cechy, które pokazała już w poprzednich tomach. Bohaterkę podziwia też Millie Bobby Brown, słynna Jedenastka z serialu Stranger Things, która zagra główną rolę w ekranizacji przygód nastoletniej detektywki. Zdjęcia już wystartowały! Aktorka tak mówi o książce i bohaterce: Pełna mocy, zdolna i inteligentna Z ważnym przesłaniem: możesz zrobić, co tylko zechcesz, wystarczy, że się na to zdecydujesz. Panna Holmes uczy dziewczynki, jak być sobą, spełniać swoje marzenia i robić to, co nakazuje serce, a nie to, co przystoi.Enola to wspaniała, wyjątkowa () bohaterka. Przesuń się, SherlockuSchool Library Journal. Koniec drugiego tomu zapowiada dalsze ciekawe przygody rezolutnej i odważnej młodszej siostry Holmesów. Enola Holmes. Sprawa leworęcznej lady udowadnia, że można pisać powieści detektywistyczne dla młodzieży, które są lekkie, przyjemne, a jednocześnie angażująceMarta Kraszewska, NaTemat.pl
Okładka książki Skrzydlate książki

49,99 zł 27,49 zł


Porywająca historia czwórki dzieci, które odkrywają alternatywny magiczny świat, pełen dziwnych istot, przerażających niebezpieczeństw i latających książek. Idealna propozycja dla fanów Opowieści z Narnii C.S.LewisaKlara, Judyta, Dawid i Jasiek mieszkają w tej samej gdańskiej kamienicy. Lubią razem biegać po zaułkach miasta i spędzać czas nad Motławą. Pewnego dnia pod koniec lata w 1939 roku zauważają, że przez okno budynku przy ulicy Mariackiej wlatują i wylatują dziwne ptaki. Jeden z nich ma uszkodzone skrzydło. A może to nie ptak, tylko książka ze skrzydłami?Dzieci szukają pomocy u introligatora Samuela. Poznają jego siedmioletnią wnuczkę Judytę, która niespodziewanie znika za tajemniczymi drzwiami w pracowni dziadka. Kiedy zaczarowany pokój wciąga także Jaśka, Klara z Dawidem próbują ich ratować i cała czwórka trafia do krainy, o której słyszeli tylko pisarze i pisarki oraz obdarzeni specjalną mocą introligatorzy.W Krainie Nienapisanych Książek przyjaciele poznają wiele niezwykłych istot, stoczą walkę z ziejącą ogniem bestią i przeżyją spotkanie ze stworami wprost z powieści grozy, ale przede wszystkim uratują kogoś bardzo ważnego dla losów tego magicznego miejsca. Tymczasem w Gdańsku trwa wojna. Czy ukryte w książkowym świecie dzieci będą w nim bezpieczne? Czy uda im się wrócić do domu?
Okładka książki Krzyczące schody Lockwood tom 1
nowość

49,99 zł 29,42 zł


Opowieść Jonathana Strouda zaczyna się jak film Hitchcocka: Londyn ma ogromny problem. Od 50 lat zjawy nawiedzają miasto, coraz bardziej paraliżując społeczeństwo. Agencje detektywistyczne zajmujące się zjawiskami nadprzyrodzonymi są na wagę złota. Jednak tylko młodzież potrafi sobie z nimi radzić młodzi ludzi widzą więcej niż komukolwiek się wydaje. Czy ocalą Londyn? Lucy Carlyle nie ma wyjścia, miała wpadkę w poprzedniej agencji, nikt jej nie chce zatrudnić w stolicy. Los sprawia, że łączy siły z najmniejszą w mieście, ale niezwykle ambitną, agencją Anthonyego Lockwooda oraz jego lojalnego pomocnika, Georgea Cubbinsa. Wspólne śledztwo trójki nastoletnich detektywów kończy się makabrycznym odkryciem i wielką katastrofą. Reputację mogą odzyskać tylko w jeden sposób podejmując się rozwiązania sprawy Combe Carey Hall, o którym mówią, że jest najbardziej nawiedzonym domem w Anglii, domem, z którego nie ma ucieczki Jedyną szansą rozwikłania zagadki jest spędzenie nocy w tym upiornym miejscu i stawienie czoła strachom z Czerwonego Pokoju oraz Krzyczącym Schodom. Żywe relacje między głównymi bohaterami wynoszą serię na zupełnie nowy poziom literatury młodzieżowej. Pierwsza część, Krzyczące schody, której akcja porywa, a humor miesza się z prawdziwym przerażeniem, zadowoli wszystkich wielbicieli gatunku. Nie tylko młodych. Na podstawie książki powstał serial zrealizowany przez platformę Netflix.
Okładka książki Skandar i Widmowy Jeździec

54,99 zł 30,24 zł


Bohaterowie i jednorożce, jakich nigdy przedtem nie widzieliście! Jeszcze więcej magii żywiołów, powietrznych bitew i niesamowitych przygód w odlotowej kontynuacji światowego bestsellera. Marzenie Skandara się spełniło. Ma swojego jednorożca, ukończył pierwszy rok nauki w szkole dla jeźdźców, a w Orlim Gnieździe znalazł przyjaciół, którzy są dla niego jak rodzina. Nareszcie też wie, jaką magiczną mocą dysponuje. Jego życie jeszcze nigdy nie było takie ekscytujące! Co prawda łączy go z jednorożcem zakazany żywioł, który wszystkich przeraża, ale Skandar rozpoczyna drugi rok pełen wiary w siebie. Niestety na Wyspie zaczynają umierać dzikie jednorożce, a nasz bohater staje się głównym podejrzanym. Aby udowodnić swoją niewinność i powstrzymać kataklizmy niszczące Wyspę, Skandar musi odkryć pewną mroczną tajemnicę… Czy zdoła tego dokonać, zanim dla życia na Wyspie będzie za późno? Odwiedź ze Skandarem tajemniczą Wyspę! Być może czeka tam na ciebie twój jednorożec? "Łobuz z szyją mokrą od potu wpatrywał się w coś na rzece, kwiczał przeraźliwie i przewracał oczami, które na przemian robiły się to czerwone, to czarne. Skandar spojrzał w tym samym kierunku. Przyjaciele stali już obok niego. Krew zadudniła mu w uszach. Jakby z wielkiego oddalenia usłyszał krzyk Flo, przekleństwo Mitchella, głośne stęknięcie Bobby. Na wodach rzeki unosił się dziki jednorożec. Był martwy. Umysł Skandara buksował w miejscu. To nie mogło się dziać naprawdę. – Nie rozumiem – wychrypiał Mitchell. Rzadko zdobywał się na takie wyznanie. – Czy on na pewno nie żyje? – wyszeptała Flo. Mitchell skrzyżował ręce na piersi. – Ja nie zamierzam tego sprawdzać.." Fragment książki
Okładka książki Zwyczajne potwory

69,99 zł 38,49 zł


Olśniewający melanż nieskrępowanej wyobraźni, dickensowskiej osobliwości, nadprzyrodzonej makabry i suspensu”. Joe Hill Oszałamiająca wizja zmierzającego do katastrofy wiktoriańskiego świata, który ocalić mogą utalentowane dzieci. Witaj w mrocznym labiryncie świata talentów! Rok 1882. W instytucie mieszczącym się na północ od Edynburga osobliwy naukowiec gromadzi obdarzone niezwykłymi zdolnościami sieroty. W Londynie dwójkę takich dzieci tropi ponury prześladowca, człowiek o ciele utkanym z dymu. Szesnastoletni Charlie Ovid sam się uzdrawia – nawet wbrew własnej woli. Mały Marlowe zaś lśni dziwnym niebieskim światłem. Potrafi też roztapiać lub uzdrawiać ciało. Obaj chłopcy trafiają do Szkocji przewiezieni tam przez dwoje doświadczonych detektywów. Wędrówka rozpoczęta na londyńskich ulicach zaprowadzi ich na teren upiornej posiadłości pod Edynburgiem. W tym miejscu świat żywych i świat umarłych są o krok od katastrofalnego zderzenia. Odkrywając sekrety instytutu, Marlowe, Charlie i inne utalentowane dzieci poznają prawdę o swoich umiejętnościach i naturę dręczącej ich mrocznej siły. Czasem bowiem najstraszniejsze potwory przynoszą najsłodsze dary.
Okładka książki Ballada o nieszczęśliwej miłości

49,99 zł 27,49 zł


Evangelina i Książę Serc powracają, a z nimi oszałamiająca kraina Cudownej Północy. Przygotuj się na wyskokową mieszankę zakazanej magii i namiętności! Pamiętaj, co ci powiedział tamtego dnia w powozie on jest Mojrem, a ty jedynie narzędziem w jego rękach. Nie zapominaj, kim jest, i nie pozwól mu się zbałamucić. Po przejściach z uwodzicielskim Księciem Serc Evangelina Fox przysięga sobie, że już nigdy mu nie zaufa, a dzięki nowo odkrytej magicznej mocy sama może odzyskać szansę na szczęśliwe zakończenie i spełnioną miłość. Niestety straszliwa klątwa pokrzyżuje jej plany i dziewczyna ponownie wpadnie w sidła niebezpiecznego Jacksa. Jednak to nie tylko Księcia Serc będzie musiała się wystrzegać. Przeciwnie, mężczyzna, którym gardzi, może okazać się jej jedynym sprzymierzeńcem.Aby pokonać klątwę, Evangelina i Jacks wyruszą razem w szaloną i niebezpieczną podróż. Stawią czoła dawnym przyjaciołom, zmierzą się z nowymi wrogami i zakazaną magią, która oszukańczo igra z rozsądkiem i uczuciami.Evangelina zawsze ufała swemu sercu, ale czy powinna także i tym razem? Ballada o nieszczęśliwej miłości to wyczekiwana kontynuacja bestsellerowej Baśni o złamanym sercu. Książka znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów New YorkTimesa. Finalistka Goodreads Choice Awards 2022.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj