Ten dział kierowany jest do pasjonatów podróżnictwa, którzy poszukują nowych, nieznanych miejsc. Dla tych co uwielbiają podróże i związane z nimi doznania i przygody polecamy szeroki wybór reportaży podróżniczych, literaturę podróżniczą, pamiętniki, opowiadania, albumy, mapy, magazyny podróżnicze. Główne atrakcje i szalki turystyczne, egzotyczne miejsca, opisy najpiękniejszych miejsc w Polce i na świecie, piękne fotografie przedstawiające potężne budowle, miejsca pamięci, kunsztowne dzieła sztuki i piękno natury. Przewodnik po polskich i światowej klasy muzeach i prezentowane w nich dzieła sztuki.
Wszystko to, co w Roztoczu Wschodnim i jego otulinie najpiękniejsze i najważniejsze znajdziecie na 424 stronach tego monumentalnego albumu, opatrzonego wstępami: historycznym dra Zygmunta Kubraka i przyrodniczym Bogdana Skibińskiego.
„Roztocze. Roztocze Wschodnie. Miejsce, w którym mistyka Wschodu spotyka się z pragmatyzmem Zachodu. Miejsce, które przekracza granice czasu i przestrzeni. Sięga daleko w głąb przyległych krain i wciąga je w swoją orbitę. Zakorzenione w językach i kulturach ludzi pogranicza, z ich tkanki tworzy własną kulturę, język i krajobrazy. I to właśnie w roztoczańskich krajobrazach najmocniej odciskają się ślady wszystkich żywiołów, które budowały roztoczańską tożsamość. Ich podpis widnieje na bruśnieńskich figurach przydrożnych, na krzyżach nagrobnych, na świętych obrazach, na ikonach i ikonostasach, na macewach, na rynkach miast, w opłotkach wsi, na polach, na ścianach pałaców i w oknach domów, na epitafiach, w lasach i na cmentarzach rozsianych po okolicy. Antykwa łacińska miesza się z cyrylicą, alfabet hebrajski ze szwabachą. Pod kopułami i sklepieniami kościołów, cerkwi, bóżnic i kapliczek unoszą się dźwięki ich zgłosek. Linie melodyczne przenikają się i splatają w roztoczańskim kontrapunkcie. I nie tylko języki i ich melodie zlewają się w jedno, także czas, który na Roztoczu płynie pod prąd, do źródeł. W jednym punkcie zbiera się i rozlewa szeroko teraźniejszość, przeszłość i przyszłość. A ci wszyscy, którzy istnieją pomiędzy, nigdy nie są do końca pewni, w którym z czasów istnieją. Poznają tylko miejsce Roztocza. I widzą, że jest dobre. Krystian Kłysewicz, Tomasz Michalski i Tomasz Mielnik nie tylko widzą Roztocze, nie tylko je fotografują dzień po dniu i rok za rokiem. Oni są częścią Roztocza. Są równie mocno zakorzenieni w jego krajobrazach, jak ono samo. W swoich fotografiach opowiadają jego historię, jakby opowiadali własną. Każdy z nich znalazł swój język i swoje miejsce w roztoczańskim uniwersum. Każdy z nich znalazł własny, bardzo osobisty punkt widzenia. Album, który powstał z fotografii przywiezionych z wieloletnich peregrynacji po drogach i bezdrożach świata, to roztoczański kontrapunkt, gdzie kadr staje naprzeciw kadru. Gdzie ich różne, odrębne i bardzo osobiste wizje, jak linie melodyczne splatają się i uzupełniają, tworząc niezwykłą i niespotykaną polifonię obrazów. Od szerokich imaginacji, lotem ptaka sięgających za widnokrąg, przez niezwykle precyzyjne, geometryczne, inwentarzowe wręcz opisanie przestrzeni, po szczegół, detal, wydobyty na światło z głębokiego cienia, dotknięcie istoty świata, jego sensu i duszy. Już osobno ci fotograficy są niezwykle frapujący i inspirujący. Razem zaś stworzyli opowieść, która na trwałe wejdzie do kanonu roztoczańskich dzieł. Ci wszyscy, którzy sięgną po ROZTOCZE nie pozwolą mu się kurzyć na półce. Jest to książka, która wychodzi poza kartki papieru, poza czas i przestrzeń i wraca wraz z nami do źródeł swojego istnienia – na Roztocze” [Robert Gmiterek].
Legendy Lwowa są gratką dla szerokiego grona odbiorców: od czytelników złaknionych rozrywki po etnografów. Pomagają zrozumieć Lwów całe jego bogactwo wynikłe z setek lat historii i przenikania się wielu kultur. Humor przeplata się z grozą, świat realny z fantastycznymi wytworami wyobraźni lwowian. Są tu postaci historyczne, legendarne i całkiem baśniowe. Takie rzeczy tylko we Lwowie!
Jedenasty tom serii "Świat dla Dociekliwych" – kolorowy przewodnik po kulturze Tajlandii, krainy uśmiechu! Żyją tu motyle wielkie jak nietoperze i rosną największe kwiaty świata. Słonie są pod opieką króla, a małpy to prawdziwi gangsterzy. Tu płaci się batami, jeździ tuk-tukami i je się ryż na śniadanie. Mieszkańcy Tajlandii wierzą, że życie jest snem, a obok swoich domów stawiają domki dla duchów. Przez cały rok chodzą w klapkach, w poniedziałek ubierają się na żółto i nigdy nie mówią sobie po imieniu. Są zawsze uśmiechnięci i nigdy się nie złoszczą. Kiedy coś pójdzie nie po ich myśli, mówią: „Maj pen raj!” – „Nic się nie stało!”. Chcecie ich poznać? W drogę!
Nad morze, a może w góry? Pojezierza czy piękne niziny? Plaża albo zwiedzanie?Wycieczki rowerowe czy spływ kajakiem? Trudno wybrać miejsce na urlop. Ta książka ułatwi podjęcie decyzji. Może służyć pomocą zarówno przed urlopem, jaki w czasie upragnionego wypoczynku. Zabieramy Cię w podróż dookoła Polski od morza po najdalsze zakątki gór. Wystarczy otworzyć książkę na dowolnej stronie, a potem ruszyć w drogę.
"Polska w Unii Europejskiej" to wyjątkowy album przedstawiający osiągnięcia Polski w różnych dziedzinach życia, których uzyskanie zainicjowało lub umożliwiło wstąpienie Polski do Unii Europejskiej i związana z tym możliwość korzystania z Funduszy Europejskich. Na przestrzeni czterech rozdziałów pokazane zostaną ważne i interesujące przykłady upiększenia, unowocześnienia, ubogacenia i uatrakcyjnienia Polski. Są to zarówno indywidualne i systemowe przedsięwzięcia, szczególnie istotne dla rozwoju społeczno-gospodarczego kraju, jak i te "zwykłe", ale równie chlubne i wartościowe, realizacje. Pięknym ilustracjom towarzyszy tekst ekonomisty i doradcy głównego negocjatora członkostwa Polski w Unii Europejskiej - prof. Witolda Orłowskiego. Całości dopełnia projekt autorstwa Michała Piekarskiego.
"Polska w Unii Europejskiej" to wyjątkowy album przedstawiający osiągnięcia Polski w różnych dziedzinach życia, których uzyskanie zainicjowało lub umożliwiło wstąpienie Polski do Unii Europejskiej i związana z tym możliwość korzystania z Funduszy Europejskich. Na przestrzeni czterech rozdziałów pokazane zostaną ważne i interesujące przykłady upiększenia, unowocześnienia, ubogacenia i uatrakcyjnienia Polski. Są to zarówno indywidualne i systemowe przedsięwzięcia, szczególnie istotne dla rozwoju społeczno-gospodarczego kraju, jak i te "zwykłe", ale równie chlubne i wartościowe, realizacje. Pięknym ilustracjom towarzyszy tekst ekonomisty i doradcy głównego negocjatora członkostwa Polski w Unii Europejskiej - prof. Witolda Orłowskiego. Całości dopełnia projekt autorstwa Michała Piekarskiego. Album w wersji anglojęzycznej.
Trzykrotki, czyli Kamilla, Aleksandra i Katarzyna, cieszą się na kolejne wspólne wakacje. Ich plany krzyżują rodzinne komplikacje oraz scheda po średniowiecznej królowej Elżbiecie Bośniaczce ukryta w murach chorwackiego zamku nieopodal Zadaru. Przyjaciółki po licznych perypetiach wyruszają wreszcie w drogę szlakiem najpiękniejszych jaskiń Europy w towarzystwie humorzastej kobiety i małego, rezolutnego chłopca. Jednak nad ich głowami wisi fatum, które sprawia, że wyprawa staje się pełną niespodzianek przygodą... W drogę, Trzykrotki! to druga powieść Katarzyny Kieleckiej o trzech przyjaciółkach, które mimo sześćdziesiątki na karku nie tracą wigoru i wciąż mają duży apetyt na życie. Autorka przenosi czytelników w piękne zakątki Europy, serwuje sporą dawkę humoru doprawioną dreszczykiem emocji i pokazuje, że najcenniejsze w życiu są miłość i przyjaźń. Edycja książki z dużym, wygodnym drukiem.
Góry Świętokrzyskie od wieków przyciągają miłośników wszelkich osobliwości. Każdy znajdzie tu coś pasjonującego, od najstarszych na świecie tropów czworonogów, które w Zachełmiu jako pierwsze wyszły na ląd stały, i najsłynniejszego polskiego drzewa, jakim jest dąb Bartek, przez głośne wydarzenia historyczne, intrygujące dzieje przemysłu, motywy literackie, tradycje folklorystyczne, świat legend i tajemnice relikwii Drzewa Krzyża Świętego, aż po wyzwalające moc uczuć patriotycznych miejsca pamięci narodowej i zapewniające atrakcyjny wypoczynek kompleksy turystyczne. Góry Świętokrzyskie to zarówno wyjątkowe przeżycia, jak i szeroka oferta rozrywkowa czy edukacyjna. Odwiedzających ten region z pewnością zaskoczy bogactwo atrakcji, na każdym kroku czekają ich ekscytujące przygody, odprężający relaks i spore zasoby wiedzy. Celem tej książki jest ułatwić poruszanie się w tym labiryncie wrażeń; przywołać motywy niby już znane, ale wymagające ugruntowania i uporządkowania. Przede wszystkim jednak pokazać, że w Górach Świętokrzyskich jest jeszcze wiele do odkrycia.
Mała Fatra. MountainBook. Wydanie 1 Mała Fatra - czwarte co do wysokości pasmo Karpat Zachodnich - należy do najciekawszych i najczęściej odwiedzanych zakątków Słowacji. Góry te słyną ze zróżnicowanego krajobrazu, który skrywa nieraz zaskakujące atrakcje. Rozległe niezalesione grzbiety sąsiadują tu z poszarpanymi wapiennymi graniami, łagodne podejścia przeplatają się z eksponowanymi ścieżkami ubezpieczonymi łańcuchami. Niemniej widowiskowe są głębokie doliny, w których szlaki wiodą wzdłuż potoków i wodospadów po kładkach i emocjonujących drabinach. Niewielka odległość od Polski czyni te góry świetnym kierunkiem nawet na weekendowy wyjazd. 20 propozycji wycieczek Szczegółowe mapy Profile wysokości Opisy atrakcji krajoznawczych Miejsce na pieczątki
Niżne Tatry. MountainBook. Wydanie 1 Niżne Tatry bywają traktowane przez miłośników "prawdziwych" Tatr po macoszemu. Niesłusznie: co z tego, że nieco niższe, są za to rozleglejsze i (poza kilkoma miejscami) znacznie mniej rozdeptane przez turystów. To kraina wyniosłych hal i przepastnych lasów, ciekawostek krasowych i śladów dawnego życia: pasterskich płajów i zapomnianych sztolni górniczych. Można po nich wędrować wiele dni z namiotem lub w oparciu o schrony i schroniska, a zawsze - z dalekimi widokami na... Tatry. A po zajściu w doliny poznawać regionalną kulturę i kuchnię. Zapraszamy na szlaki jednych z najbardziej atrakcyjnych gór Słowacji! Opisy atrakcji krajoznawczych Propozycje wycieczek Profile wysokości Szczegółowe mapy
Kopenhaga i Malm. Travelbook. Wydanie 2 Kopenhaga, stolica Danii, oraz MalmO, główny ośrodek szwedzkiej Skanii, połączone słynnym mostem nad cieśniną Sund, to znakomity cel weekendowej (lub nieco dłuższej) wycieczki. Turysta znajdzie tu strzeliste katedry i pełne przepychu pałace, zabytkowe starówki, ciekawe muzea, nowoczesne centra kultury i nauki, a także mniej "oficjalne" atrakcje: parki rozrywki, ogrody, tereny spacerowe i klimatyczne restauracje. Dla wielu odkryciem będą mniejsze miasta i wiejskie zakątki Zelandii i Skanii, wzorowo udostępnione dla turystyki rowerowej. Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.
Miasto, które żyje na milion różnych sposobówTętniące życiem Miasto Meksyk to chaotyczna mieszanka ludzi, miejsc i rzeczy. Juan Villoro patrzy na nie z czułością jego wieloletniego mieszkańca, ale nie bezkrytycznie. Wędrując, pozornie bez planu, przygląda się z bliska absurdom miejskiej biurokracji, labiryntom ulic, walkom zapaśniczym czy świątyniom przodków. Innym razem z dystansem obserwuje społeczny, kulturalny i polityczny obraz stolicy, by zrozumieć jej wyjątkowość.Barwnie opowiada o historii: od starożytności po okres panowania Azteków, od podboju Hiszpanii po rozwój dzisiejszego, ciągle rozbudowującego się megalopolis. Miasta, które aspiruje do tego, by wchłonąć cały kraj.Autor tworzy kalejdoskop pełen smaków, kolorów, dźwięków, zapachów i wspomnień. Napisany z ironią i poczuciem humoru, osobisty reportaż Villora pozwala nam zanurzyć się w tym przyprawiającym o zawrót głowy mieście.Miasto Meksyk to istny kosmos - te słowa brzmią jak wytarty slogan, ale to naprawdę niesamowicie złożone miejsce, w którym nakładają się na siebie różne czasy i przestrzenie. Jeśli się tam zapuszczać, to tylko z takim przewodnikiem, jak Juan Villoro, który dzięki literackiej smykałce i reporterskiemu instynktowi poprowadzi nas przez najróżniejsze warstwy i wymiary swojego miasta, fascynującego niezależnie od tego, czy wybieramy się doń fizycznie, czy nasza przygoda ograniczy się do stron książki.Tomasz PindelKiedyś największe miasto świata, megalopolis zbudowane na ruinach stolicy Meszików - Miasto Meksyk jest jak Frankenstein, pozszywane z różnych epok, tożsamości i tragedii, z nawoływań sprzedawców tamales i kupców starych materaców, dźwięku rozstrojonych katarynek i syren ostrzegających przed trzęsieniami ziemi. To potwór, do którego miłość jest trudna, lecz zarazem nie da się go nie kochać. Błyskotliwa i erudycyjna opowieść Villora to najczulsze love story. Książka, o której marzy każde miasto.Ola Synowiec, autorka Dzieci Szóstego SłońcaKsiążka Juana Villora to portret meksykańskiej stolicy, "miasta na skraju załamania nerwowego", którego nie sposób w pełni zrozumieć. Z dużą dawką inteligentnego humoru i celnych obserwacji autor zabiera nas na spacer po miejscach, do których niekoniecznie chcą trafić sami Meksykanie. Stylem dorównuje Octaviowi Pazowi, a forma jest ukłonem w stronę Gry w klasy Julia Cortzara.Iwona Klemczak, autorka bloga "Meksyk po polsku"Jeden z najsłynniejszych współczesnych pisarzy meksykańskich oferuje pełną uczuć eksplorację stolicy kraju. Nie boi się tematów biedy, klasy i płci. Villoro stworzył fascynujący, a często zabawny obraz miasta."New Yorker"
Zabytkowe świątynie. Znane miejsca kultu.To Kraków. Drugi Rzym.Kraków jest syntezą tego, co polskie. To symbol polskiej tożsamości, kolebka polskiej kultury chrześcijańskiej - od wieków miasto świętych. Właśnie dlatego już przed wiekami nazywane było drugim Rzymem.Książka Michała Rożka - wielkiego miłośnika i znawcy Krakowa - prowadzi nas tym razem do wybranych świątyń, miejsc słynących przed laty z kultu, dziś często zapomnianych na Podgórzu, Rakowicach czy Dębnikach. Opowiada również o znanej wszystkim Katedrze na Wawelu, Bazylice Mariackiej czy Arce Pana w Nowej Hucie. Święte miejsca Krakowa to kilkadziesiąt portretów, które namalowała krakowska architektura, sztuka i tradycja.Michał Rożek (1946-2015) - historyk sztuki, członek Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, współtwórca cyklicznych programów telewizyjnych w TVP Kraków, współzałożyciel i redaktor kwartalnika "Kraków" oraz długoletni współpracownik "Dziennika Polskiego". Napisał kilkaset rozpraw i artykułów poświęconych głównie historii i sztuce krakowskiego grodu. W Wydawnictwie WAM opublikował . Sekrety Krakowa, Przewodnik po zabytkach Krakowa, Nietypowy przewodnik po Krakowie, Zwiedzamy Kraków w trzy dni oraz Z dziejów sztuki polskiej.
Toskania. Sama nazwa wywołuje skojarzenia z fantastycznymi krajobrazami i dziełami sztuki zgromadzonymi w zachwycających kościołach i galeriach. Ponad jedna trzecia najważniejszych zabytków z terenu Włoch znajduje się właśnie w Toskanii. Do tego - rewelacyjna kuchnia, która sprawia, że kraina ta wydaje się przedsionkiem raju. Stale powstają filmy i książki, których akcja osadzona jest w toskańskich dekoracjach. Niezwykła Toskania powstała jako pokłosie dwudziestu lat wypraw Sławomira Kopra do tej bajecznej krainy. Autor każdego roku spędzał tydzień w innym mieście by spokojnie poznać okolicę i przekazać czytelnikowi jak najwięcej barw, smaków i zapachów Toskanii. Florencja - krwawe dni stolicy Toskanii Pani Walewska na Elbie - babie lato cesarza Bonaparte Siena - nieśmiertelne palio i przepyszne Gnocchi con pollo Medyceusze - mecenasi i żonobójcy Lukka - ukochane miasto Pucciniego i Antipasti Toscani Tajemniczy świat Etrusków - Orvieto, Chiusi, Fiesole Śladami niesfornego mnicha i jego syna - Florencja, Prato, Spoleto Piza - śniadanie po włosku w cieniu Krzywej Wieży San Gimignano - Manhattan średniowiecza Samochodem przez wzgórza Toskanii - Piza, Pistoia, Chiusure, Vinci Wódz Maximus i jego toskańska posiadłość, czyli Toskania i film - Cortona, Lucignano, Montepulciano, Pienza, Arezzo i Volterra Wiosną 2020 roku, gdy wybuchła światowa pandemia, zostałem jak wszyscy Polacy zamknięty w domu. Czytelnie i biblioteki nie funkcjonowały, odwołano spotkania autorskie, nie nagrywałem programów internetowych. Chcąc oderwać się od rzeczywistości zacząłem pisać tę książkę. Właśnie wtedy wydano pierwsze pozycje z cyklu reportaży historycznych ("seria z walizką"), które zostały bardzo ciepło przyjęte przez Czytelników. Przyznam się, że nad żadną książka tak długo nie pracowałem. Wydawca zostawił mi praktycznie wolną rękę, wiedząc, że jest to pozycja zupełnie odmienna od innych. To moja wizja Toskanii w której zakochałem się od pierwszego pobytu i mam nadzieję, ze chociaż część tej fascynacji udało mi się przelać na papier. To moja najlepsza książka SŁAWOMIR KOPER
Gdzie w Gdańsku był Dom Bociana? Jakie kolory mają witraże w oknach na Mariackiej? Jak szuka się zaginionych studni z czasów napoleońskich? Czy w Gdańsku uprawiano kawę? Którymi uliczkami chadzał Stanisław Fiszer, ulubiony adiutant Kościuszki, realizując swoje szpiegowskie misje?
Andrzej Januszajtis zaprasza nas na spacer po Gdańsku. To będzie podróż przez wieki: zajrzymy do pracowni Heweliusza, „popatrzymy” przez lunety Biskupiej Górki, zrobimy zakupy w średniowiecznym Gdańsku, spojrzymy na projekty budowy dworca i posłuchamy bicia zegara w Gimnazjum Akademickim. Nie zabraknie też wspomnienia o Prezydencie Pawle Adamowiczu.
Nikt nie pisze o Gdańsku tak jak Andrzej Januszajtis, który z losów jednego zakątka, domu, placu potrafi wysnuć fascynującą opowieść o miejscu i ludziach. Ta książka to hołd oddany ulicom Gdańska – niemym świadkom historii miasta.
Andrzej Januszajtis
Fizyk, muzyk, historyk i niestrudzony popularyzator wiedzy o Gdańsku. Urodził się w 1928 r. w Lidzie, od 1948 r. mieszka na Wybrzeżu. Od 1967 r. publikuje książki poświęcone historii miasta i angażuje się w odrestaurowanie zabytków. W latach 1990-1994 przewodniczący Rady Miasta Gdańska. Za swoją działalność odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz tytułem Honorowego Obywatela Gdańska. Jego książki oraz wykłady od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób zainteresowanych historią stolicy Pomorza.
Pierwsza książka Łukasza Jana Gajewskiego Podróże Rozczochrane - Zbiór historii wyjazdowych, nie koniecznie mądrych wspaniała i okraszona specyficznym humorem pozycja która ma Nas rozbawić, zażenować a także zmusić do refleksji jak widzą Nas inni.
Zapraszamy na spacer po dawnym Kazimierzu, niegdyś samodzielnym mieście lokowanym przez ostatniego Piasta nieopodal Krakowa. Opuszczając stolicę, najpierw pójdziemy do przedmieścia Stradom, gdzie otrzemy się o czeluście Piekła i o wrota Nieba, a nawet o Czyściec – wysypisko śmieci, w którym św. Szymon z Lipnicy miał zwyczaj się tarzać, aby się umartwiać. Z odległości traktu zerkniemy na wyspę na stawie ze szpitalem dla syfilityków i cmentarzem morowym, a potem wstąpimy do dawnych klasztorów i hotelu, w którym kilka razy gościł Honoriusz Balzak. Dalej most Królewski zawiedzie nas na wyspę wiślaną. Przez przedmieście Szewskie cuchnące uryną przejdziemy do Kazimierza, gdzie zajrzymy na tętniący życiem średniowieczny rynek, do jatek mięsnych i kramów sukiennych. Jeśli nie braknie nam odwagi, wejdziemy do karceru dla cudzołożników przy kościele Bożego Ciała. W końcu poszukamy śladów uniwersytetu (tak, uniwersytetu!), cmentarza, na którym grzebano topielców, i Domu Esterki, gdzie król spotykał się potajemnie z piękną kochanką. W Kazimierzu świętych i wyklętych poszukamy pogańskiej gontyny, zaginionego palca zbuntowanego biskupa, którego królewscy siepacze porąbali na kawałki, i odwiedzimy błogosławionego, który dekonspirował kobiety upadłe – jego płyta nagrobna się trzęsła, kiedy nie-dziewica lub rozpustnica stanęła w pobliżu (na wszelki wypadek panie powinny trzymać się z daleka). Zaglądniemy też do ratuszowego więzienia i do sali tortur, gdzie spotkamy czarownice, ladacznie, dewiantów i groźnych przestępców. W Oppidum Judaeorum, czyli mieście żydowskim, odwiedzimy place targowe, synagogi, domy rabinów, kupców i zwykłych mieszkańców. Zajrzymy do słynnej na cały kontynent jesziwy – uczelni talmudycznej Mojżesza Isserlesa, nazywanego Remuh, na cmentarze i do jatek żydowskich. Poznamy najważniejsze święta i obyczaje wyznawców judaizmu oraz poszukamy domu, w którym wychowała się słynna twórczyni nowoczesnej kosmetologii Helena Rubinstein. Na koniec zajrzymy do szpitala św. Leonarda za murami z drugiej strony miasta, gdzie nędzny żywot wiedli wykluczeni ze społeczeństwa trędowaci. Odwiedzimy folwark Dajwora i jeśli starczy nam odwagi, przeprawimy się na drugą stronę Nowej Wisły, gdzie na stoku Krzemionek wznosiła się szubienica, na której w takt podmuchów wiatru kołysały się ciała skazańców pozostawione na sznurach ku przestrodze.
Poznaj historię człowieka, dla którego pasja stała się stylem życia! Dowiedz się, jak pomimo przeciwności losu urzeczywistniać swoje marzenia.66 maratonów w 66 krajach w jeden rok? Dlaczego nie!Wojtek Machnik kilka lat temu postanowił, że rzuci pracę w korporacji i przebiegnie maraton w każdym kraju na Ziemi! W ciągu roku ukończył maratony w 66 krajach, tym samym ustanowił nowy rekord świata.Jak autorowi udało się wystartować w maratonie 13 sekund przed zamknięciem startu? Lub dlaczego z powodu wizyty w Pakistanie utknął na lotnisku w Izraelu? Jak to możliwe, że ukończył dwa maratony w dwóch różnych krajach w mniej niż 24 godziny? Jesteś pod wrażeniem? To tylko kilka przygód opisanych w książce.Dzięki tej książce przekonasz się, że czasem trzeba postawić wszystko na jedną kartę, aby osiągnąć swój cel. Bo jak twierdzi autor: od życia dostaniesz tyle, na ile się odważysz!A ty, podejmiesz ryzyko?
Rzym. O życiu wśród rzymian, szepczących posągach i kojącej OstiiInspirująca opowieść o zaskakującej codzienności w Wiecznym Mieście i osobisty przewodnik po jego zachwycających zakątkach. Zobacz Rzym oczami autorki i przekonaj się, jak wiele jest do odkrycia.RZYM UWIELBIANYWatykan, Koloseum, Schody Hiszpańskie i Panteon oraz włoski styl życia w rzymskim wydaniu, gdzie każdy ma swoją ulubioną kawę, okulary przeciwsłoneczne, a do carbonary nie dodaje śmietany.RZYM NIEZNANYEkscytujące miejsca spoza utartych szlaków, takie jak malownicze i dynamiczne Zatybrze, ukryte zaułki na Wyspie Tyberyjskiej czy tętniące życiem targowiska, o których wiedzą tylko rzymianie.RZYM PODZIEMNYSkarby podziemnego miasta, gdzie nawet stacja metra jest dziełem sztuki, starożytne akwedukty zasilające w wodę najsłynniejsze rzymskie fontanny również współcześnie oraz fascynujące grobowce-tunele wydrążone w wulkanicznej skale.Tutaj spóźniają się wszyscy i nikt nie przeprasza, a tylko informuje o lekkim przesunięciu. Pociągi i metro tak właśnie działają i nic z tym zrobić nie można. Kiedy turyści pytają mnie o rozkład jazdy i o najlepszą aplikację do komunikacji publicznej radzę im, aby się nieco wyluzowali i podeszli do tego tak jak rzymianie: będzie jak przyjedzie.Via dei Coronari znajduje się na liście dziesięciu najpiękniejszych ulic na świecie. Prowadzi od mostu Świętego Anioła do placu Navona i ma długość zaledwie 500 metrów. Zajrzyjmy do antykwariatów, a po spacerze do któregoś z tutejszych barów na spritz. Czekają jeszcze lody w Gelateria del Teatro, a przy lodziarni - malowniczy zaułek - vicolo San Simeone.Barbara Kamińska - w Rzymie mieszka od 2007 roku. Jak sama mówi, Wieczne Miasto pokochała szczerze, ale nie od pierwszego wejrzenia. Z wykształcenia i pasji jest językoznawcą i lektorką języka angielskiego, a także licencjonowaną przewodniczką. Z turystami uwielbia dzielić się magią rzymskiej kuchni i zakątkami znanymi tylko miejscowym. Od lat prowadzi blog Planet Rome o Watykanie, Rzymie i regionie Lacjum.
Do Meksyku zaprasza Barbara Piotrowska - wiolonczelistka, autorka bloga Polka w Meksyku, która nie bała się postawić wszystkiego na jedną kartę. Pozostawiwszy stateczne życie w Warszawie, wyruszyła za ocean, by spełnić swoje marzenie o zamieszkaniu pod palmami.W Meksyku funkcjonuje 68 rdzennych języków, jada się ponad 100 gatunków chili, a okazji do zorganizowania hucznych festiwali jest niemal dwa razy tyle, co dni w roku. Kraj z dostępem do dwóch oceanów, Morza Karaibskiego, niezliczonej ilości cenotes, egzotycznych wysp i wysepek, bujnych lasów oraz majestatycznych wulkanów jest jednym z najbardziej różnorodnych pod względem biologicznym miejsc na Ziemi. W tym zaczarowanym świecie słowo punktualność nabiera nowego znaczenia, a każdy Meksykanin z dumą powie, że jedzenie i rodzina to dwie świętości, bez których życie straciłoby sens.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?