Ten dział kierowany jest do pasjonatów podróżnictwa, którzy poszukują nowych, nieznanych miejsc. Dla tych co uwielbiają podróże i związane z nimi doznania i przygody polecamy szeroki wybór reportaży podróżniczych, literaturę podróżniczą, pamiętniki, opowiadania, albumy, mapy, magazyny podróżnicze. Główne atrakcje i szalki turystyczne, egzotyczne miejsca, opisy najpiękniejszych miejsc w Polce i na świecie, piękne fotografie przedstawiające potężne budowle, miejsca pamięci, kunsztowne dzieła sztuki i piękno natury. Przewodnik po polskich i światowej klasy muzeach i prezentowane w nich dzieła sztuki.
Miasto, które żyje na milion różnych sposobówTętniące życiem Miasto Meksyk to chaotyczna mieszanka ludzi, miejsc i rzeczy. Juan Villoro patrzy na nie z czułością jego wieloletniego mieszkańca, ale nie bezkrytycznie. Wędrując, pozornie bez planu, przygląda się z bliska absurdom miejskiej biurokracji, labiryntom ulic, walkom zapaśniczym czy świątyniom przodków. Innym razem z dystansem obserwuje społeczny, kulturalny i polityczny obraz stolicy, by zrozumieć jej wyjątkowość.Barwnie opowiada o historii: od starożytności po okres panowania Azteków, od podboju Hiszpanii po rozwój dzisiejszego, ciągle rozbudowującego się megalopolis. Miasta, które aspiruje do tego, by wchłonąć cały kraj.Autor tworzy kalejdoskop pełen smaków, kolorów, dźwięków, zapachów i wspomnień. Napisany z ironią i poczuciem humoru, osobisty reportaż Villora pozwala nam zanurzyć się w tym przyprawiającym o zawrót głowy mieście.Miasto Meksyk to istny kosmos - te słowa brzmią jak wytarty slogan, ale to naprawdę niesamowicie złożone miejsce, w którym nakładają się na siebie różne czasy i przestrzenie. Jeśli się tam zapuszczać, to tylko z takim przewodnikiem, jak Juan Villoro, który dzięki literackiej smykałce i reporterskiemu instynktowi poprowadzi nas przez najróżniejsze warstwy i wymiary swojego miasta, fascynującego niezależnie od tego, czy wybieramy się doń fizycznie, czy nasza przygoda ograniczy się do stron książki.Tomasz PindelKiedyś największe miasto świata, megalopolis zbudowane na ruinach stolicy Meszików - Miasto Meksyk jest jak Frankenstein, pozszywane z różnych epok, tożsamości i tragedii, z nawoływań sprzedawców tamales i kupców starych materaców, dźwięku rozstrojonych katarynek i syren ostrzegających przed trzęsieniami ziemi. To potwór, do którego miłość jest trudna, lecz zarazem nie da się go nie kochać. Błyskotliwa i erudycyjna opowieść Villora to najczulsze love story. Książka, o której marzy każde miasto.Ola Synowiec, autorka Dzieci Szóstego SłońcaKsiążka Juana Villora to portret meksykańskiej stolicy, "miasta na skraju załamania nerwowego", którego nie sposób w pełni zrozumieć. Z dużą dawką inteligentnego humoru i celnych obserwacji autor zabiera nas na spacer po miejscach, do których niekoniecznie chcą trafić sami Meksykanie. Stylem dorównuje Octaviowi Pazowi, a forma jest ukłonem w stronę Gry w klasy Julia Cortzara.Iwona Klemczak, autorka bloga "Meksyk po polsku"Jeden z najsłynniejszych współczesnych pisarzy meksykańskich oferuje pełną uczuć eksplorację stolicy kraju. Nie boi się tematów biedy, klasy i płci. Villoro stworzył fascynujący, a często zabawny obraz miasta."New Yorker"
Zabytkowe świątynie. Znane miejsca kultu.To Kraków. Drugi Rzym.Kraków jest syntezą tego, co polskie. To symbol polskiej tożsamości, kolebka polskiej kultury chrześcijańskiej - od wieków miasto świętych. Właśnie dlatego już przed wiekami nazywane było drugim Rzymem.Książka Michała Rożka - wielkiego miłośnika i znawcy Krakowa - prowadzi nas tym razem do wybranych świątyń, miejsc słynących przed laty z kultu, dziś często zapomnianych na Podgórzu, Rakowicach czy Dębnikach. Opowiada również o znanej wszystkim Katedrze na Wawelu, Bazylice Mariackiej czy Arce Pana w Nowej Hucie. Święte miejsca Krakowa to kilkadziesiąt portretów, które namalowała krakowska architektura, sztuka i tradycja.Michał Rożek (1946-2015) - historyk sztuki, członek Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, współtwórca cyklicznych programów telewizyjnych w TVP Kraków, współzałożyciel i redaktor kwartalnika "Kraków" oraz długoletni współpracownik "Dziennika Polskiego". Napisał kilkaset rozpraw i artykułów poświęconych głównie historii i sztuce krakowskiego grodu. W Wydawnictwie WAM opublikował . Sekrety Krakowa, Przewodnik po zabytkach Krakowa, Nietypowy przewodnik po Krakowie, Zwiedzamy Kraków w trzy dni oraz Z dziejów sztuki polskiej.
Toskania. Sama nazwa wywołuje skojarzenia z fantastycznymi krajobrazami i dziełami sztuki zgromadzonymi w zachwycających kościołach i galeriach. Ponad jedna trzecia najważniejszych zabytków z terenu Włoch znajduje się właśnie w Toskanii. Do tego - rewelacyjna kuchnia, która sprawia, że kraina ta wydaje się przedsionkiem raju. Stale powstają filmy i książki, których akcja osadzona jest w toskańskich dekoracjach. Niezwykła Toskania powstała jako pokłosie dwudziestu lat wypraw Sławomira Kopra do tej bajecznej krainy. Autor każdego roku spędzał tydzień w innym mieście by spokojnie poznać okolicę i przekazać czytelnikowi jak najwięcej barw, smaków i zapachów Toskanii. Florencja - krwawe dni stolicy Toskanii Pani Walewska na Elbie - babie lato cesarza Bonaparte Siena - nieśmiertelne palio i przepyszne Gnocchi con pollo Medyceusze - mecenasi i żonobójcy Lukka - ukochane miasto Pucciniego i Antipasti Toscani Tajemniczy świat Etrusków - Orvieto, Chiusi, Fiesole Śladami niesfornego mnicha i jego syna - Florencja, Prato, Spoleto Piza - śniadanie po włosku w cieniu Krzywej Wieży San Gimignano - Manhattan średniowiecza Samochodem przez wzgórza Toskanii - Piza, Pistoia, Chiusure, Vinci Wódz Maximus i jego toskańska posiadłość, czyli Toskania i film - Cortona, Lucignano, Montepulciano, Pienza, Arezzo i Volterra Wiosną 2020 roku, gdy wybuchła światowa pandemia, zostałem jak wszyscy Polacy zamknięty w domu. Czytelnie i biblioteki nie funkcjonowały, odwołano spotkania autorskie, nie nagrywałem programów internetowych. Chcąc oderwać się od rzeczywistości zacząłem pisać tę książkę. Właśnie wtedy wydano pierwsze pozycje z cyklu reportaży historycznych ("seria z walizką"), które zostały bardzo ciepło przyjęte przez Czytelników. Przyznam się, że nad żadną książka tak długo nie pracowałem. Wydawca zostawił mi praktycznie wolną rękę, wiedząc, że jest to pozycja zupełnie odmienna od innych. To moja wizja Toskanii w której zakochałem się od pierwszego pobytu i mam nadzieję, ze chociaż część tej fascynacji udało mi się przelać na papier. To moja najlepsza książka SŁAWOMIR KOPER
Pierwsza książka Łukasza Jana Gajewskiego Podróże Rozczochrane - Zbiór historii wyjazdowych, nie koniecznie mądrych wspaniała i okraszona specyficznym humorem pozycja która ma Nas rozbawić, zażenować a także zmusić do refleksji jak widzą Nas inni.
Zapraszamy na spacer po dawnym Kazimierzu, niegdyś samodzielnym mieście lokowanym przez ostatniego Piasta nieopodal Krakowa. Opuszczając stolicę, najpierw pójdziemy do przedmieścia Stradom, gdzie otrzemy się o czeluście Piekła i o wrota Nieba, a nawet o Czyściec – wysypisko śmieci, w którym św. Szymon z Lipnicy miał zwyczaj się tarzać, aby się umartwiać. Z odległości traktu zerkniemy na wyspę na stawie ze szpitalem dla syfilityków i cmentarzem morowym, a potem wstąpimy do dawnych klasztorów i hotelu, w którym kilka razy gościł Honoriusz Balzak. Dalej most Królewski zawiedzie nas na wyspę wiślaną. Przez przedmieście Szewskie cuchnące uryną przejdziemy do Kazimierza, gdzie zajrzymy na tętniący życiem średniowieczny rynek, do jatek mięsnych i kramów sukiennych. Jeśli nie braknie nam odwagi, wejdziemy do karceru dla cudzołożników przy kościele Bożego Ciała. W końcu poszukamy śladów uniwersytetu (tak, uniwersytetu!), cmentarza, na którym grzebano topielców, i Domu Esterki, gdzie król spotykał się potajemnie z piękną kochanką. W Kazimierzu świętych i wyklętych poszukamy pogańskiej gontyny, zaginionego palca zbuntowanego biskupa, którego królewscy siepacze porąbali na kawałki, i odwiedzimy błogosławionego, który dekonspirował kobiety upadłe – jego płyta nagrobna się trzęsła, kiedy nie-dziewica lub rozpustnica stanęła w pobliżu (na wszelki wypadek panie powinny trzymać się z daleka). Zaglądniemy też do ratuszowego więzienia i do sali tortur, gdzie spotkamy czarownice, ladacznie, dewiantów i groźnych przestępców. W Oppidum Judaeorum, czyli mieście żydowskim, odwiedzimy place targowe, synagogi, domy rabinów, kupców i zwykłych mieszkańców. Zajrzymy do słynnej na cały kontynent jesziwy – uczelni talmudycznej Mojżesza Isserlesa, nazywanego Remuh, na cmentarze i do jatek żydowskich. Poznamy najważniejsze święta i obyczaje wyznawców judaizmu oraz poszukamy domu, w którym wychowała się słynna twórczyni nowoczesnej kosmetologii Helena Rubinstein. Na koniec zajrzymy do szpitala św. Leonarda za murami z drugiej strony miasta, gdzie nędzny żywot wiedli wykluczeni ze społeczeństwa trędowaci. Odwiedzimy folwark Dajwora i jeśli starczy nam odwagi, przeprawimy się na drugą stronę Nowej Wisły, gdzie na stoku Krzemionek wznosiła się szubienica, na której w takt podmuchów wiatru kołysały się ciała skazańców pozostawione na sznurach ku przestrodze.
Poznaj historię człowieka, dla którego pasja stała się stylem życia! Dowiedz się, jak pomimo przeciwności losu urzeczywistniać swoje marzenia.66 maratonów w 66 krajach w jeden rok? Dlaczego nie!Wojtek Machnik kilka lat temu postanowił, że rzuci pracę w korporacji i przebiegnie maraton w każdym kraju na Ziemi! W ciągu roku ukończył maratony w 66 krajach, tym samym ustanowił nowy rekord świata.Jak autorowi udało się wystartować w maratonie 13 sekund przed zamknięciem startu? Lub dlaczego z powodu wizyty w Pakistanie utknął na lotnisku w Izraelu? Jak to możliwe, że ukończył dwa maratony w dwóch różnych krajach w mniej niż 24 godziny? Jesteś pod wrażeniem? To tylko kilka przygód opisanych w książce.Dzięki tej książce przekonasz się, że czasem trzeba postawić wszystko na jedną kartę, aby osiągnąć swój cel. Bo jak twierdzi autor: od życia dostaniesz tyle, na ile się odważysz!A ty, podejmiesz ryzyko?
Rzym. O życiu wśród rzymian, szepczących posągach i kojącej OstiiInspirująca opowieść o zaskakującej codzienności w Wiecznym Mieście i osobisty przewodnik po jego zachwycających zakątkach. Zobacz Rzym oczami autorki i przekonaj się, jak wiele jest do odkrycia.RZYM UWIELBIANYWatykan, Koloseum, Schody Hiszpańskie i Panteon oraz włoski styl życia w rzymskim wydaniu, gdzie każdy ma swoją ulubioną kawę, okulary przeciwsłoneczne, a do carbonary nie dodaje śmietany.RZYM NIEZNANYEkscytujące miejsca spoza utartych szlaków, takie jak malownicze i dynamiczne Zatybrze, ukryte zaułki na Wyspie Tyberyjskiej czy tętniące życiem targowiska, o których wiedzą tylko rzymianie.RZYM PODZIEMNYSkarby podziemnego miasta, gdzie nawet stacja metra jest dziełem sztuki, starożytne akwedukty zasilające w wodę najsłynniejsze rzymskie fontanny również współcześnie oraz fascynujące grobowce-tunele wydrążone w wulkanicznej skale.Tutaj spóźniają się wszyscy i nikt nie przeprasza, a tylko informuje o lekkim przesunięciu. Pociągi i metro tak właśnie działają i nic z tym zrobić nie można. Kiedy turyści pytają mnie o rozkład jazdy i o najlepszą aplikację do komunikacji publicznej radzę im, aby się nieco wyluzowali i podeszli do tego tak jak rzymianie: będzie jak przyjedzie.Via dei Coronari znajduje się na liście dziesięciu najpiękniejszych ulic na świecie. Prowadzi od mostu Świętego Anioła do placu Navona i ma długość zaledwie 500 metrów. Zajrzyjmy do antykwariatów, a po spacerze do któregoś z tutejszych barów na spritz. Czekają jeszcze lody w Gelateria del Teatro, a przy lodziarni - malowniczy zaułek - vicolo San Simeone.Barbara Kamińska - w Rzymie mieszka od 2007 roku. Jak sama mówi, Wieczne Miasto pokochała szczerze, ale nie od pierwszego wejrzenia. Z wykształcenia i pasji jest językoznawcą i lektorką języka angielskiego, a także licencjonowaną przewodniczką. Z turystami uwielbia dzielić się magią rzymskiej kuchni i zakątkami znanymi tylko miejscowym. Od lat prowadzi blog Planet Rome o Watykanie, Rzymie i regionie Lacjum.
Do Meksyku zaprasza Barbara Piotrowska - wiolonczelistka, autorka bloga Polka w Meksyku, która nie bała się postawić wszystkiego na jedną kartę. Pozostawiwszy stateczne życie w Warszawie, wyruszyła za ocean, by spełnić swoje marzenie o zamieszkaniu pod palmami.W Meksyku funkcjonuje 68 rdzennych języków, jada się ponad 100 gatunków chili, a okazji do zorganizowania hucznych festiwali jest niemal dwa razy tyle, co dni w roku. Kraj z dostępem do dwóch oceanów, Morza Karaibskiego, niezliczonej ilości cenotes, egzotycznych wysp i wysepek, bujnych lasów oraz majestatycznych wulkanów jest jednym z najbardziej różnorodnych pod względem biologicznym miejsc na Ziemi. W tym zaczarowanym świecie słowo punktualność nabiera nowego znaczenia, a każdy Meksykanin z dumą powie, że jedzenie i rodzina to dwie świętości, bez których życie straciłoby sens.
Jak się nie zbłaźnić w restauracji i dlaczego jest to niemożliwe? Czy Polacy również Japończyków nauczyli jeść widelcem? Smak umami, czyli dlaczego to jest takie dobre? Jak się pracuje w Japonii? Dlaczego Japonki mają fajnie? Gdzie jest ojciec? Co mają trzęsienia ziemi do wyposażenia mieszkania? Szintoizm: religia idealna?To nie jest sztywne studium o Japonii. To pełne humoru historie z życia wzięte, które w lekki sposób przybliżają kulturę tego niezwykle interesującego kraju.Nowe, poszerzone wydanie zawiera wiele praktycznych informacji: Kiedy najlepiej pojechać do Japonii? Jak się poruszać po Japonii?, a także unikatowe trasy zwiedzania Tokio i okolic - przez jeden dzień, trzy, pięć lub siedem dni.Jeśli więc gdzieś w świecie, poza Japonią, znajdziecie samochód zaparkowany tyłem ze złożonymi lusterkami, buty stojące przed wejściem do przymierzalni albo usłyszycie wyjątkowo siorbiących klientów w restauracji z ramenem, to wiedzcie, że wpadliście na nas.Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu przekażemy Wam naszą sympatię do Japonii. Oraz chęć odwiedzenia tego niezwykłego kraju. I mówimy to my - ludzie, którzy do 2018 roku nawet nie brali jej pod uwagę jako kierunku wyjazdowego. Bo co tam właściwie może być ciekawego? Ignoranci! Wprawdzie nikłe są szanse na doświadczenie dokładnie tego, z czym się zetknęliśmy, ale w końcu nigdy nic nie wiadomo, bo życie pisze różne scenariusze, o czym przekonaliśmy się ze zdwojoną, japońską siłą. I tego się trzymajmy. A tymczasem, sayonara. Ewentualnie, gudu baju.
Opowiem wam o życiu na maleńkiej wyspie na środku oceanu i o tym, w co wierzą jej mieszkańcy. Przytoczę absurdalne i zabawne historie, a na koniec przygotuję was do wyjazdu, jeśli po przeczytaniu książki uznacie, że koniecznie chcecie odwiedzić to intrygujące miejsce.MAGDALENA TYPEL - od 2013 r. mieszkanka Malediwów. Obserwatorka, fotografka, miłośniczka natury, podróży i włoskiej kuchni. Zapalona amatorka nurkowania, posiadaczka licencji PADI, pasjonatka podwodnej fotografii. Właścicielka guest house'u na jednej z wysp archipelagu. Swoje przygody i doświadczenia opisuje na blogu Dzienniki Typelka - na Malediwach.W malutkim kraju wyspiarskim, którego 99% stanowi woda, od ośmiu lat przebywa Magdalena Typel, próbująca odnaleźć się w innej rzeczywistości. Malediwy - archipelag na Oceanie Indyjskim, kojarzony z palmą, białą plażą i drewnianym domkiem na wodzie, jest domem dla prawie 400 tysięcy mieszkańców.Jak żyje się w hermetycznym, muzułmańskim kraju? Czego boją się mieszkańcy? Czy wiedzą, że mieszkają w raju? Kto może wchodzić na cmentarz? Gdzie naprawdę jest Nemo? Jak szybko się tutaj rozwieść? Co jada się na wyspach i jak to sobie przyrządzić w polskim domu? Czym jest betel? Kiedy na Malediwach zaczyna się weekend? I kiedy/czy archipelag zniknie z powierzchni Ziemi?
Tatry, Podhale, Bałtyk w naszej serii podróżniczej dla dzieci nie mogło zabraknąć Krakowa - miasta, które każdy Polak i Polka choć raz musi odwiedzić podczas szkolnej wycieczki.Co ciekawego w Krakowie można robić z dziećmi? Dlaczego miasto jest tak chętnie odwiedzane przez turystów?W podróż po królewskim mieście zabierze pisarka Barbara Gawryluk, krakowska przewodniczka Łucja Malec-Kornajew (znana jako Detektyw Fishka), a także dwunastoletnia Jadzia - wnuczka wawelskiego dzwonnika."Kraków to oczywiście zabytki, kościoły, muzea, wybitne postacie i ważne wydarzenia. Tak! Ale w naszej książce chcemy wam też pokazać Kraków pełen ciekawostek, tajemnic, legend, atrakcyjnych zakamarków i zielonych miejsc - piszą autorki książki."Gdzie w Krakowie zobaczysz grób wampirzycy?Kim był Ferdynand Wspaniały?Jaka legenda wiąże się z krakowskimi gołębiami?Ile osób potrzeba do rozbujania wawelskiego dzwonu?Gdzie najlepiej słuchać hejnału?Do kogo należały Błonia?Kto zaprojektował pomnik Dżoka i co ma wspólnego ze Smokiem Wawelskim?Dzięki tej książce twoje dziecko polubi podróżowanie, a lekcje historii staną się ciekawą przygodą. Będzie też doskonałym prezentem dla ciekawskich dzieciaków. Całość dopełniają wspaniałe ilustracje autorstwa Przemysława Liputa.Może krakowskie historie zainspirują was do zorganizowania rodzinnego quizu? Jednego jesteśmy pewni, Polska skrywa wiele tajemnic i atrakcji, które pomoże odkryć nasza seria podróżnicza. Z nami wycieczki staną się fajniejsze!
agmarę Babiarz fascynują inne kultury i społeczności - ich życie, religie, tradycje, zwyczaje. A przede wszystkim istniejące między nimi różnice. Aby je poznać - podróżuje. Podróże nadają sens temu co robi, a dzielenie się wrażeniami - sens podróżom. Dlatego o tym pisze. W kolejnych książkach Otwórz oczy, "Podróż za kilka zielonych, Zanim świat się udusi, czy Tybet zawsze jest o co walczyć koncentuje się na autochtonach. Nie zmienia ich sytuacji ani z nią nie dyskutuje. Jedynie przybliża obraz. Książka. W poszukiwaniu cywilizacji ciszy ma dodatkowo przekonać czytelnika, że, nie ma białego ani czarnego, że wszystko jest relatywne , a norma zależy od warunków życia. I nie nam to oceniać.
"Włoskie spacery po Warszawie" to wyjątkowa, bo będąca owocem wieloletniej współpracy kulturalno-edukacyjnej Kolegium Europejskiego w Natolinie i Ambasady Republiki Włoskiej w Warszawie, książka-przewodnik. Motywem głównym tego zbioru esejów są kulturowe związki Warszawy z Włochami, przy czym warszawsko-włoskie dziedzictwo przywoływane jest tu nie tylko w artystycznym, ale również szerszym - politycznym i społecznym - kontekście. Intelektualną wędrówkę włoskim szlakiem po stolicy Polski rozpoczynamy w Pałacu Natolińskim, a kończymy w Pałacu Szlenkierów - siedzibie Ambasady Republiki Włoskiej. Kolejnymi przystankami na trasie wędrówki są: Wilanów, Łazienki Królewskie, Trakt Królewski, Stare Miasto i Muranów. Podczas tej osobliwej viaggio intellettuale spotkamy artystów i władców, fundatorów i reformatorów, których losy splatają się ze sobą, tworząc historię wzajemnej fascynacji Polski i Italii. "Włoskie spacery po Warszawie" to propozycja zarówno dla osób zafascynowanych sztuką i historią, jak i miłośników Warszawy, Włoch, a także wszystkich przyjaciół Natolina.
Niezwykła opowieść o dwóch różnych kobietach z dwóch różnych światów "Moja praca w liniach lotniczych to nie tylko źródło utrzymania. To styl życia, który mnie zupełnie pochłonął, pozwolił mi zbudować pewność siebie, dał ogromną satysfakcję, nauczył mnie ryzykować w podejmowaniu decyzji niezależnie od tego, co powiedzą inni, oraz godzić się z porażkami. Pomógł mi znaleźć pomysł na siebie, odkryć nowe pasje i radzić sobie w trudnych momentach, niekoniecznie tylko na pokładzie" (ze wstępu autorki). Czy zastanawiałaś się, jak szczęśliwy musi być człowiek, gdy jego praca staje się pasją? Czy wyobrażałaś sobie, że codzienne zajęcie może się przerodzić w przygodę życia? Olga Kuczyńska, autorka bestsellerowego "Życia stewardesy", w swojej najnowszej książce ujawnia przed Czytelniczkami i Czytelnikami nie tylko tajniki pracy, która zmieniła jej życie, ale także opisuje historię niezwykłej przyjaźni dwóch kobiet z zupełnie różnych zakątków świata. Dramatyczną historię nieoczekiwanej miłości, którą się śledzi niczym film z Bollywood. "Życie stewardesy. Historia pewnej przyjaźni" to pozycja bogato ilustrowana, kolorowa, wydana w starannej szacie graficznej, zawierająca niepublikowane dotychczas zdjęcia z archiwum autorki.
Młoda kobieta wyrusza do Maroka, aby poznać siebie i innych, przesuwać granice i pokonywać kulturowe bariery. W miasteczku Khenifra w Środkowym Atlasie żyje pod jednym dachem z rodziną berberyjską, którą kocha jak swoją własną. Ludzie ci otwierają dla niej dom i serce, dzielą się chlebem, potrawami tajine, lokalną whisky pitą na potęgę. Tam snuje się opowieści, zwierza się ze zmartwień i fetuje radości. Tam się marzy. Cierpi. Kocha. Przeżywa. Nie ma dwóch podobnych do siebie dni. Tam rzeczy się dzieją, a historia sama się pisze.
W tym miejscu dzieciakami opiekuje się organizacja pozarządowa Hannan, która prowadzi przedszkole i pomaga egzystować najbiedniejszym. Autorka, jako wolontariuszka, włącza się aktywnie w pracę organizacji pozarządowej i życiowe perypetie tych, którym pomaga. To jej sposób na udane życie.
Magdalena Wąsiura
Uwielbia podróżować i jak sama mówi, włóczęga uszlachetnia, nie ma lepszej formy poznania. Dobrze się czuje wśród ludzi pochodzących z różnych stron świata. Często wyobraża sobie, jak by się żyło, gdyby na świecie było więcej tolerancji, bezwarunkowej potrzeby pomocy, rządzących, którzy uczyliby pokory i zrozumienia wobec drugiego człowieka, często słabszego. Nie lubi się bać, ale odkąd ma syna, boi się, żeby świat nie skończył się dla niej za szybko. W głębi duszy jest artystką. Kocha taniec współczesny, którego uczyła się w Londynie w Rambert Ballet.
Jest absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ukończyła filologię polską, specjalizując się w kierunku dziennikarstwa. Jest posiadaczką dyplomu PR i kilku innych istotnych w procesie poznawania siebie i ludzi. Przez krótki okres współpracowała z wydawnictwem Cv Publications w Londynie.
Słuchając opowieści osób, które spędziły w Tajlandii urlop, wiem, że popularny obraz tego kraju ograniczający się do plaż, street foodu i prostytucji, jest krzywdzący – pisze autorka, która Tajlandię odwiedziła kilkakrotnie, zanim podjęła tam pracę w międzynarodowej firmie w Bangkoku.
Wielu turystów po wakacjach w Tajlandii chce tam wrócić i zostać na dłużej, pracować i po prostu żyć. Książka pokazuje, jak takie codzienne życie wygląda. Opisuje relacje z Tajami, anegdoty, zabawne opowieści o pomyłkach i gafach w zderzeniu kultur. To również opowieść o poznanych ludziach, ich marzeniach, celach i problemach. Tajlandia jest pełne sprzeczności, trzeba żyć i pracować tam, aby je dostrzec, aby poznać warunki zatrudnienia i przetrwania, których nigdy nie zobaczy turysta podczas urlopu w tym kraju.
W książce znajdują się informacje przydatne podczas podróży oraz wyjaśnienie popularnych mitów.
JAK PRACUJE SIĘ W TAJLANDII?
JEDZENIE, KTÓRE ŁĄCZY I DZIELI
CZY DA SIĘ POGODZIĆ PRACĘ Z PODRÓŻOWANIEM?
CZY TAJOWIE SĄ LENIWI I DLACZEGO MŁODO WYGLĄDAJĄ?
Tatrzański szlak, mgła i dwoje ludzi, których łączy tylko jeden dzień w roku Górski szlak, gęsta mgła, potknięcie i pomocna dłoń, która ratuje przed upadkiem. Daria i Dawid poznali się w Tatrach. Chwila rozmowy, wspólna wędrówka tyle wystarczyło, aby zawiązała się między nimi nić sympatii. Oboje wiodą uporządkowane życie, ona wkrótce wychodzi za mąż, on również ma swoje zobowiązania, jednak rzucona mimochodem obietnica sprawia, że wracają w znajome progi schroniska, by spędzić ze sobą jeden dzień w roku. Mijają kolejne lata.On nie zdradza, że czuje do niej coś więcej. Przecież jej serce należy do innego.Ona miota się między lojalnością wobec męża a poczuciem, że odnalazła swoją bratnią duszę.Oboje z niecierpliwością wyczekują dnia, w którym znów spotkają się na szlaku. Pewnego dnia Daria nie zjawia się w schronisku. Zaniepokojony Dawid postanawia ją odnaleźć. Historia słodko-gorzkiej miłości dwojga ludzi na krętym szlaku życia.
Album prezentuje 100 najpiękniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących miejsc na świecie. Książka zabierze Czytelnika w ekscytującą podróż po wszystkich kontynentach, dostarczając nie tylko wielu emocji i wrażeń, ale także wiedzy o fascynujących, pełnych uroku, malowniczych zakątkach naszego globu. Zapraszamy do niezwykłej wyprawy w czasie i w przestrzeni.
Polska nieodkryta. 365 nieoczywistych miejscDiabelskie Pustacie | Wyspa Łasztownia | Zamek Miecz | Muzeum Pancerne w Kłaninie| Piramida w Rapie | Pole bitwy Mokra| Wysadzony most w Kruklankach| Gród Wołyń | Arboretum Bramy Morawskiej| Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle| Kamieniołom w KozachPolska nieodkryta to zbiór atrakcji, których próżno szukać na turystycznej mapie Polski. To urocze zakątki, które skrywają się w najpiękniejszych przyrodniczo regionach, nieskażone ingerencją człowieka. To zabytki, które lata świetności dawno mają już za sobą, choć nadal błąka się po nich duch przeszłości. To w końcu muzea, które często powstały z pasji i fascynacji niepopularnymi dziś tematami. Ta książka to dowód, że warto czasem zejść z modnych ścieżek i obejrzeć Polskę z mniej znanej perspektywy.365 MIEJSC - 365 PRZYGÓD
Przewodnik żeglarski po Morzu Jońskim, niezbędny dla wszystkich planujących rejs w tamte rejony. Poprowadzi Was w najciekawsze, warte zobaczenia miejsca oraz podsunie konkretne rady dotyczące trasy żeglugi. Dzięki niemu zyskacie informacje o najważniejszych portach, marinach i kotwicowiskach. Liczne kolorowe zdjęcia, mapy poglądowe oraz plany portów pomogą w nawigacji, a dodatkowe wskazówki poprowadzą na interesujące piesze wycieczki po wybrzeżu.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?