Wspaniała książka dla najmłodszych fanów samolotów! Najnowsza pozycja w popularnej serii „Opowiem ci mamo”, narysowanej z humorem przez Artura Nowickiego, tym razem pozwoli się wybrać w podniebną podróż i poznać bogaty świat odrzutowców, myśliwców, helikopterów i innych aeroplanów. „Opowiem ci, mamo, co robią samoloty” to znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Książka ćwiczy spostrzegawczość, ilustracje wzbogacają rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego, a sztywne kartki pozwolą przetrwać wielokrotne przeglądanie. Artur Nowicki (ur. 1968) – jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek. Marcin Brykczyński (ur. 1946) – ekonomista z wykształcenia, poeta z powołania. Laureat licznych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY oraz Fundacji Świat Dziecka. Znakiem rozpoznawczym jego twórczości dla najmłodszych są błyskotliwe zabawy słowne, oryginalne poczucie humoru i optymistyczne spojrzenie na świat. W „Naszej Księgarni” poeta wydał . „Białego niedźwiedzia, czarną krowę” (z ilustracjami Grażki Lange), pozycję umieszczoną na Liście Honorowej IBBY, „Skąd się biorą dzieci” oraz „Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta”. Jest także autorem wierszowanych zagadek do książek z serii „Opowiem ci, mamo”. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Kto z nas lubi pająki? Kto przynajmniej się ich nie boi? Dzieci w wieku 2-6 lat, dla których przeznaczona jest ta książka, zwykle chętnie obserwują zwierzęta, także te malutkie. Pająki jednak nieraz budzą i w dzieciach, i w dorosłych, lęk albo agresję.Książka opowiada o pająku Kleofasie, który żegna się z rodzicami i rodzeństwem, by wyruszyć w świat. Historia o pająkach pomoże nam wszystkim, niezależnie od wieku, oswoić się z tymi zwierzętami - jeśli mają imiona i swoich bliskich, trudniej się ich bać, trudniej ich nie lubić. Gdy będziemy razem czytać i oglądać tę książkę, wspólnie rozwiązywać wierszowane zagadki, możemy zachęcać dziecko, by samo zaczęło opowiadać: co wydarzyło się na obrazku, co i dlaczego robią zwierzęta. Takie opowiadanie uruchamia wyobraźnię, ćwiczy zdolność twórczego rozwiązywania problemów i pobudza rozwój mowy. Oprócz historii Kleofasa jest tu jeszcze kilka innych wątków do wykorzystania, np. przygody trzmiela czy żuka gnojowego. Pojawiają się też mrówki, bohaterki pierwszej książki z tej serii.Bardzo polecam książkę o pająkach - zwłaszcza jeśli dziecko panicznie się ich boi albo ma zwyczaj rozdeptywać wszystko, co jest małe i się rusza. Dzięki tej lekturze, zamiast uciekać albo atakować, może się zastanowi, jak napotkanemu stworzeniu na imię oraz ile ma braci i sióstr".dr Alicja ZagrodzkaAkademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii GrzegorzewskiejMarcin Brykczyński (ur. 1946) - ekonomista z wykształcenia, poeta z powołania. Laureat licznych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY oraz Fundacji Świat Dziecka. Znakiem rozpoznawczym jego twórczości dla najmłodszych są błyskotliwe zabawy słowne, oryginalne poczucie humoru i optymistyczne spojrzenie na świat. W "Naszej Księgarni" poeta wydał m. in. "Białego niedźwiedzia, czarną krowę" ( z ilustracjami Grażki Lange), pozycję umieszczoną na Liście Honorowej IBBY, oraz "Skąd się biorą dzieci".Daniel de Latour ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych, rysuje komiksy. Współpracował m. in. z "Misiem", "Świerszczykiem", ilustrował felietony Joanny Sokolińskiej w "Wysokich Obcasach", rysował smoki, krasnoludki, kosmonautów, żyrafy, tygrysy, pociągi i inne rzeczy. "Wyprawa do kraju księcia Marginała" Henryka Bardijewskiego z jego ilustracjami otrzymała nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2009, a "Atlas świata. Ameryka Południowa" nominowany był do nagrody "Przecinek i Kropka, najlepsza książka dziecięca". Laureat drugiej nagrody w konkursie na komiks Muzeum Powstania Warszawskiego. Niektóre rzeczy przerysowuje od swoich dzieci. Uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów. W jego rodzinnym domu każdy zbłąkany pająk może liczyć na dobre słowo, ciepły kąt i miskę strawy. Pewnie dlatego większość zatrzymuje się tam na dłużej, a niektóre sprowadzają krewnych.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Narzędzia w garażu okropnie się nudzą. Niektóre po prostu marzą o ucieczce w świat, inne mają bardziej ambitne plany - pragną zbudować rakietę kosmiczną. A gdy zdobędą prawdziwy krążownik szos - taczkę ogrodową - ta przygoda nabierze doprawdy szalonego tempa. W swojej niezwykłej podróży odwiedzą warsztat samochodowy, pracownię lutnika, zakład rzeźbiarski, tartak i wiele innych miejsc, w których ich pomoc okaże się niezbędna.Poznajcie obcęgi, kombinerki, wiertarkę, śrubokręty, klucze, lutownicę, a także licznych przyjaciół naszych bohaterów (w tym dwa tajemnicze jamniki). Dzięki jedynym w swoim rodzaju ilustracjom Daniela de Latoura i zabawnym rymowanym zagadkom Izabeli Mikrut mały czytelnik nauczy się rozpoznawać najważniejszych mieszkańców skrzynki narzędziowej, przy okazji rozwijając spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia.Daniel de Latour ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych, rysuje też żyrafy, tygrysy, pociągi i mnóstwo innych rzeczy. Za ilustracje do "Atlasu świata. Ameryki Południowej" nominowany był do nagrody Przecinek i Kropka 2009, a za ilustracje do "Wyprawy do kraju księcia Marginała" i "Zaskórniaków i innych dziwadeł z krainy portfela" - do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku (2009, 2015). Niektóre obrazki kopiuje od swoich dzieci. Uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów. A jeśli chodzi o narzędzia, najchętniej używa taśmy klejącej.Izabela Mikrut ćwierć wieku osiągnęła kilka lat temu i ciągle się starzeje. Optymistycznie nastawiona do życia. Biegle czyta i pisze, niechętnie biega. Bajki najpierw przeżywa, a później zapisuje. Autorka m. in. "Słoni na pontonie" i "Co się zdarzyło w piórniku" (razem z Martą Kurczewską). Uwielbia siatkówkę, nicnierobienie i zwierzęta futerkowe. Z okna fotografuje zachody słońca (bo ze wschodami za dużo zachodu, a zresztą ma okno nie od tej strony). Czasami się zamyślaPowyższy opis pochodzi od wydawcy.
Znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Sztywne kartki (dzięki którym książka przetrwa wielokrotne zetknięcie ze zręcznymi rączkami małego czytelnika), poręczny format, a przede wszystkim przepiękne ilustracje Katarzyny Bajerowicz, którym towarzyszą rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego, tworzą prawdziwe dzieło sztuki! Twoje dziecko z przyjemnością zagłębi się w fascynujący świat mrówek, z wypiekami na twarzy będzie oglądać ilustracje pełne licznych detali, a na deser rozwiąże ciekawe zagadki. To książka nie tylko do czytania, ale głównie do oglądania, zgadywania i opowiadania. Ćwiczy spostrzegawczość dziecka, umiejętność opowiadania, ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu. Pozycja obowiązkowa w biblioteczce malucha! Marcin Brykczyński (ur. 1946) – ekonomista z wykształcenia, poeta z powołania. Laureat licznych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY oraz Fundacji Świat Dziecka. Znakiem rozpoznawczym jego twórczości dla najmłodszych są błyskotliwe zabawy słowne, oryginalne poczucie humoru i optymistyczne spojrzenie na świat. W „Naszej Księgarni” poeta wydał m.in. „Białego niedźwiedzia, czarną krowę” ( z ilustracjami Grażki Lange), pozycję umieszczoną na Liście Honorowej IBBY, oraz „Skąd się biorą dzieci”. Katarzyna Bajerowicz – poznanianka, mama, babcia, opiekunka prawie-wilka i dwóch tygrysów. Prowadzi bloga mama3swinek.blogspot.com. Maluje, rysuje, rzeźbi, gotuje, obserwuje. Wymyśla sobie wciąż nowe zajęcia, nowe hobby i nowe techniki do poznawania. Lubi dzielić się tym, co wie, a to, czego nie wie, traktuje jak kolejne wyzwanie. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Życie grubego Gbura jest poukładane i spokojne – toczy się (dosłownie!) od miski do kanapy i z powrotem. Jego ludzie stwierdzają jednak, że Gburowi potrzebny jest ktoś, kto go rozrusza… i tak rodzina powiększa się o przygarniętą ze schroniska rudą kotkę Żabkę. „Opowiem ci, mamo, co robią koty” to przezabawna historia obrazkowa, a jednocześnie pierwsza kocia encyklopedia dla małego czytelnika, który nie będzie mógł się oderwać od przygód Żabki, Gbura, a także ich licznych przyjaciół. W tej książce czeka was jednak nie tylko czytanie i oglądanie rysunków, lecz także rozwiązywanie zadań i ćwiczenie spostrzegawczości poprzez wyszukiwanie poukrywanych przez autorkę szczegółów. Już wkrótce wy także się przekonacie, że co dwa koty, to nie jeden. Tylko czy Gbur uważa tak samo? „Co robią koty? To dobre pytanie. Wcale nie jestem pewna, czy każdy Polak umie na nie odpowiedzieć. Dlatego moim zdaniem powinien poznawać te niezwykłe zwierzęta, gdy jest jeszcze małym Polakiem. W codziennym życiu, ale i z mądrych, zabawnych, rozwijających wrażliwość książek. Potem nie tylko będzie umiał odpowiedzieć na pytania swoich dzieci, ale przede wszystkim nie przejdzie już obojętnie obok żadnego kota. Miłej lektury!” Dorota Sumińska Nikola Kucharska jest ilustratorką i autorką książek, komiksów oraz gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Współpracuje z wieloma wydawcami – między innymi w Polsce, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii. Jej „Podróż dookoła świata. Północ–południe. Wschód–zachód” nominowano w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a „Zwierzęta, które zniknęły. Atlas stworzeń wymarłych” (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka 2018. Joanna Wajs w dzieciństwie chciała zostać stroicielką fortepianów. Nic z tego niestety nie wyszło, dlatego dziś jest tłumaczką literatury włosko- i anglojęzycznej, redaktorką, poetką, a także współautorką kilku książek dla dzieci – między innymi „Dzikich przewodników. Zwierząt w mitach, baśniach i legendach” oraz „Zwierząt, które zniknęły. Atlasu stworzeń wymarłych”. Jeśli akurat nic nie pisze ani nie czyta, to pewnie naprawia muszle nadepniętym ślimakom albo ratuje inne żyjątka – czasem również te, które wcale nie chcą być ratowane. Mieszka u swoich kotów (Buraka i Krewetki), ślimaka emeryta (Jana Marii) i wrony inwalidki (Nostromo). Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Czy zastanawialiście się kiedyś, z ilu kolorów składa się świat? Trudno byłoby je policzyć, a co dopiero zmieścić w jednej książce! Dlatego wybraliśmy dziesięć najbardziej popularnych kolorów. Poznajcie je: biały, żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, fioletowy, niebieski, zielony, brązowy i czarny.Oglądając tę wypełnioną szczegółami książkę, twórzcie swoje kolorowe opowiadania. Jak zacząć? Na przykład: biały miś w białej czapce podaje na obiad białego kalafiora... Albo: biała owca wypiła białe mleko i śpi pod stolikiem nakrytym białym obrusem Próbujcie wykorzystać jak najwięcej narysowanych elementów. Możecie też poszukać własnego sposobu na opowiadanie. Poza tym na każdej stronie ukryło się osiem psotnych myszy. Znajdźcie wszystkie i rozwiążcie zadania, które przygotowały. Udanej zabawy! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Wspaniała książka dla najmłodszych fanów motoryzacji!Jakie samochody pracują w mieście, a jakie na wsi? Co kryje w sobie wnętrze samochodu? Jakie pojazdy ścigają się po torze wyścigowym, a jakie pracują na placu budowy? Dlaczego w warsztacie samochodowym jest taki bałagan? Co robią samochody zimą, a co w lecie? Gdzie można spotkać najnowsze i najpiękniejsze modele samochodów? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące bogatego świata pojazdów dużych i małych znalazły się w tej niezwykłej książce narysowanej z humorem przez Artura Nowickiego."Opowiem ci, mamo, co robią auta" to znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Książka ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, ilustracje wzbogacają rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego, a sztywne kartki pozwolą jej przetrwać wielokrotne przeglądanie.Artur Nowicki jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek.Marcin Brykczyński - ekonomista z wykształcenia, poeta z powołania. Laureat licznych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY oraz Fundacji Świat Dziecka. Znakiem rozpoznawczym jego twórczości dla najmłodszych są błyskotliwe zabawy słowne, oryginalne poczucie humoru i optymistyczne spojrzenie na świat. Znany z odważnego podejścia do trudnych tematów, Marcin Brykczyński napisał "Skąd się biorą dzieci" oraz zbiór wierszowanych interpretacji encyklik papieskich "W każdym z nas są drzwi do nieba. Jan Paweł II nie tylko dla dzieci". Wiele publikacji tego autora ma charakter edukacyjny - "Liczydełko" zaznajamia z tajemnicami liczb, wiecznie głodny, zjadający literki potwór z "Alfabestii" uczy alfabetu. W "Naszej Księgarni" poeta wydał m.in. "Białego niedźwiedzia, czarną krowę" (z ilustracjami Grażki Lange), pozycję umieszczoną na Liście Honorowej IBBY.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Wspaniała książka dla najmłodszych fanów samolotów!
Najnowsza pozycja w popularnej serii „Opowiem ci mamo”, narysowanej z humorem przez Artura Nowickiego, tym razem pozwoli się wybrać w podniebną podróż i poznać bogaty świat odrzutowców, myśliwców, helikopterów i innych aeroplanów.
„Opowiem ci, mamo, co robią samoloty” to znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Książka ćwiczy spostrzegawczość, ilustracje wzbogacają rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego, a sztywne kartki pozwolą przetrwać wielokrotne przeglądanie. Artur Nowicki (ur. 1968) – jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek. Marcin Brykczyński (ur. 1946) – ekonomista z wykształcenia, poeta z powołania. Laureat licznych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY oraz Fundacji Świat Dziecka. Znakiem rozpoznawczym jego twórczości dla najmłodszych są błyskotliwe zabawy słowne, oryginalne poczucie humoru i optymistyczne spojrzenie na świat. W „Naszej Księgarni” poeta wydał m.in. „Białego niedźwiedzia, czarną krowę” (z ilustracjami Grażki Lange), pozycję umieszczoną na Liście Honorowej IBBY, „Skąd się biorą dzieci” oraz „Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta”. Jest także autorem wierszowanych zagadek do książek z serii „Opowiem ci, mamo”. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Bella, Bebolec, Beza i inne owce nigdy się nie nudzą. Pasą się na polance, urządzają imprezy urodzinowe, zbierają jabłka, odwiedzają fryzjera, a jedna z nich nawet wyrusza w podróż. Możesz im towarzyszyć w tej wspaniałej przygodzie, a nawet je przytulić, gdy będą miały na to ochotę. Przy okazji sprawdzisz swoją spostrzegawczość, wyszukując ukryte na ilustracjach szczegóły i rozwiązując zagadki. Seria „Opowiem ci, mamo” to książki do czytania i oglądania dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat (a nawet starszych!). Sztywne kartki, poręczny format, a przede wszystkim piękne i zabawne, pełne detali ilustracje to jej znak rozpoznawczy. Książki pomagają ćwiczyć umiejętność opowiadania, pobudzają zainteresowanie światem, ale przede wszystkim są fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu. Katarzyna Kołodziej – wrocławska ilustratorka, mama, współlokatorka dachowego kota i kudłatego psa oraz królewna, która (jak każda królewna) musi być czasem porwana. Ponieważ najczęściej porywa ją rysowanie, rysuje bez przerwy. W swoich ilustracjach stara się pokazywać dziecięce emocje. Skończyła wrocławską ASP, miewa czasem wystawy, pracuje z wieloma wydawnictwami dla dzieci i jak wielka kula śniegowa nabiera rozpędu… w tworzeniu. Jej prace można obejrzeć na stronie www .krolewnakasia.pl. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Czym lisy różnią się od kotów? A od wiewiórek? Na te i inne nurtujące cię pytania odpowiedzą lis rudy Feliks, lisica polarna Lisa, a także wielkouchy fenek Zenek. Otwórz tę książkę, sprawdź, ile dźwięków jest w lisim słowniku, pomóż Lisie wrócić na Svalbard, a Zenkowi na Saharę. Dzięki trójce przyjaciół już wkrótce się dowiesz, kto jada dżdżownice alla carbonara i galaretkę z mysich uszu, odkryjesz, w jaki sposób z lisich kup wyrastają krzaczki jeżyn, a przede wszystkim zrozumiesz, że tylko lisom jest dobrze w lisim futrze!Joanna Rusinek miała zostać panią od angielskiego, a potem panią od plastyki Wreszcie jednak uznała, że najbardziej lubi ilustrować i wymyślać historyjki dla mniejszych i większych czytelników, a także robić filmy animowane. Jest laureatką wielu nagród; jej wspólna książka z bratem Michałem Rusinkiem - "Mały Chopin" - zdobyła we Włoszech Premio Samarelli (2011). Joanna zawsze była ciekawa, co mówi (i kombinuje) lis, więc postanowiła napisać (i nalisować) książkę również na ten temat.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Na pewno dobrze znacie te stwory, choć nawet tego nie podejrzewaliście! Przedstawiamy wam Chlewusia, miłośnika skarpetek o aromacie sera, którego środowiskiem naturalnym jest bałagan, Ściemkę testującą najnowsze trendy w kłamstewkach, Pasibrzucha wcinającego jedzonko na wszystkie litery alfabetu oraz wielu innych psotników i gamoni.Z tej książki dowiecie się też, jak często Błotko (z towarzyszącym jej kłębkiem kurzu) bierze kąpiel, czy państwo Tomoje kiedyś przestaną wyrywać sobie wszystko z rąk, jakie kawały lubi robić Chechełko oraz czy Fochnę da się przytulić.Opowiem ci, mamo, co robią psotne stwory to wspaniała książka do czytania i oglądania. Ćwiczy u najmłodszych spostrzegawczość i umiejętność opowiadania, pobudza wyobraźnię, ale przede pozwala na twórcze spędzenie czasu i fantastyczną zabawę.Ewa Podleś ilustratorka książek i gier dla dzieci, autorka książki Niesamowite nasionka. Absolwentka wydziału filologii chorwackiej na UJ. Przez wiele lat uczyła dzieci języka angielskiego i dlatego dużo wie o psotnych stworach, które uwielbiają ich towarzystwo. Wolny czas spędza najchętniej na samotnym kręceniu się bez planów po Azji, całodziennych wycieczkach rowerowych i zbieraniu wszystkiego, co daje natura.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Opowiem ci, mamo, co robią konie to wyjątkowa pozycja dla wszystkich małych miłośniczek i miłośników tych pięknych zwierząt. Spotkacie tu konie, kucyki, koniki polskie, rzadkie zebryny oraz zebrule, a także te zupełnie wymyślone: jednorożce czy centaury. Dowiecie się, czym się różni cwał od kłusu i galopu oraz co zapleść z końskiej grzywy. Poznacie mnóstwo końskich maści: w tym szampańską, myszatą i tarantowatą. Zajrzycie też do stajni, by odkryć, w co się ubiera jeździec, jak jest skonstruowane siodło oraz co konie jedzą i jak spędzają wolny czas.Dzięki pięknym, pełnym szczegółów ilustracjom Ewy Poklewskiej-Koziełło sprawdzicie swoją spostrzegawczość, wyszukując ukryte detale i rozwiązując zagadki.Ewa Poklewska-Koziełło urodziła się i wychowała w starym, zabytkowym Gdańsku. Tam też ukończyła architekturę. Uwielbia rysować właściwie wszystko, ale najbardziej dzieci. Zilustrowała dziesiątki książek i czasopism dla najmłodszych. O poranku biega nad Bałtykiem, a potem pracuje na sopockim strychu, zerkając przez okno na morze i Hel. Czasami stamtąd wychodzi, aby spotkać się z przyjaciółmi lub udać się na wyprawę do pięknych, niezwykłych i dzikich krain.Izabela Mikrut ćwierć wieku osiągnęła kilka lat temu i ciągle się starzeje. Optymistycznie nastawiona do życia. Biegle czyta i pisze, niechętnie biega. Bajki najpierw przeżywa, a później zapisuje. Autorka m.in. Strasznie trudnych wierszyków oraz Słoni na pontonie. Uwielbia siatkówkę, nicnierobienie i zwierzęta futerkowe. Z okna fotografuje zachody słońca (bo ze wschodami za dużo zachodu, a zresztą ma okno nie od tej strony). Czasami się zamyśla
Kudłacz i karaluch wyruszają w podróż w czasie. Trafią do krainy dinozaurów i poznają te niezwykłe zwierzęta: olbrzymiego Riochazaura, Trematozaura, który zgubił jajo, roślinożernego Diplodoka, żyjącego w wodzie Plejozaura, Tyranozaura Rexa kłócącego się z Ankylozaurem, latające Archaeopteryxy i wiele, wiele innych. Edukacja, humor, zadania interaktywne, a przede wszystkim piękne ilustracje Emilii Dziubak sprawiają, że nie sposób przejść obok tej książki obojętnie. To znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat.Emilia Dziubak autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą.Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody Przecinek i Kropka w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę Rok w lesie. Laureatka nagrody Żółta Ciżemka w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019.
Poznaj rodzinę Wąsików Freda i Melę oraz ich liczne potomstwo. Odwiedź z nimi pracownię plastyczną, spiżarnię, mysią szkołę, a także wesołe myszeczko! Weź udział w wyścigu, spędź miło czas na koncercie i odpocznij przy ognisku. Może nawet uda ci się wyruszyć na wyprawę w kosmos i posprzątać jezioro? Przy okazji sprawdzisz swoją spostrzegawczość, wyszukując ukryte szczegóły i rozwiązując zagadki.Seria Opowiem ci, mamo to książki do czytania i oglądania dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat (a nawet starszych!). Sztywne kartki, poręczny format, a przede wszystkim piękne i zabawne, pełne detali ilustracje to jej znak rozpoznawczy. Książki pomagają ćwiczyć spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, pobudzają zainteresowanie światem, ale przede wszystkim są fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.Katarzyna Kołodziej wrocławska ilustratorka, kucharka, mama, posiadaczka pręgowanego kota oraz królewna, która (jak każda królewna) musi być czasem porwana. Ponieważ najczęściej porywa ją rysowanie, rysuje bez przerwy. W swoich ilustracjach stara się pokazywać dziecięce emocje. Skończyła wrocławską ASP, miewa czasem wystawy, pracuje z wieloma wydawnictwami dla dzieci i jak wielka kula śniegowa nabiera rozpędu w tworzeniu. Jej prace można obejrzeć na stronie www .krolewnakasia.pl
Życie grubego Gbura jest poukładane i spokojne toczy się (dosłownie!) od miski do kanapy i z powrotem. Jego ludzie stwierdzają jednak, że Gburowi potrzebny jest ktoś, kto go rozrusza i tak rodzina powiększa się o przygarniętą ze schroniska rudą kotkę Żabkę.Opowiem ci, mamo, co robią koty to przezabawna historia obrazkowa, a jednocześnie pierwsza kocia encyklopedia dla małego czytelnika, który nie będzie mógł się oderwać od przygód Żabki, Gbura, a także ich licznych przyjaciół. W tej książce czeka was jednak nie tylko czytanie i oglądanie rysunków, lecz także rozwiązywanie zadań i ćwiczenie spostrzegawczości poprzez wyszukiwanie poukrywanych przez autorkę szczegółów.Już wkrótce wy także się przekonacie, że co dwa koty, to nie jeden. Tylko czy Gbur uważa tak samo?Co robią koty? To dobre pytanie. Wcale nie jestem pewna, czy każdy Polak umie na nie odpowiedzieć. Dlatego moim zdaniem powinien poznawać te niezwykłe zwierzęta, gdy jest jeszcze małym Polakiem. W codziennym życiu, ale i z mądrych, zabawnych, rozwijających wrażliwość książek. Potem nie tylko będzie umiał odpowiedzieć na pytania swoich dzieci, ale przede wszystkim nie przejdzie już obojętnie obok żadnego kota. Miłej lektury!Dorota SumińskaNikola Kucharska jest ilustratorką i autorką książek, komiksów oraz gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Współpracuje z wieloma wydawcami między innymi w Polsce, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii. Jej Podróż dookoła świata. Północpołudnie. Wschódzachód nominowano w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a Zwierzęta, które zniknęły. Atlas stworzeń wymarłych (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka 2018.Joanna Wajs w dzieciństwie chciała zostać stroicielką fortepianów. Nic z tego niestety nie wyszło, dlatego dziś jest tłumaczką literatury włosko- i anglojęzycznej, redaktorką, poetką, a także współautorką kilku książek dla dzieci między innymi Dzikich przewodników. Zwierząt w mitach, baśniach i legendach oraz Zwierząt, które zniknęły. Atlasu stworzeń wymarłych. Jeśli akurat nic nie pisze ani nie czyta, to pewnie naprawia muszle nadepniętym ślimakom albo ratuje inne żyjątka czasem również te, które wcale nie chcą być ratowane. Mieszka u swoich kotów (Buraka i Krewetki), ślimaka emeryta (Jana Marii) i wrony inwalidki (Nostromo).
Wspaniała książka dla najmłodszych fanów samolotów! Najnowsza pozycja w popularnej serii ,,Opowiem ci mamo"", narysowanej z humorem przez Artura Nowickiego, tym razem pozwoli się wybrać w podniebną podróż i poznać bogaty świat odrzutowców, myśliwców, helikopterów i innych aeroplanów.,,Opowiem ci, mamo, co robią samoloty"" to znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Książka ćwiczy spostrzegawczość, ilustracje wzbogacają rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego, a sztywne kartki pozwolą przetrwać wielokrotne przeglądanie.
Kto z nas lubi pająki? Kto przynajmniej się ich nie boi? Dzieci w wieku 26 lat, dla których przeznaczona jest ta książka, zwykle chętnie obserwują zwierzęta, także te malutkie. Pająki jednak nieraz budzą i w dzieciach, i w dorosłych, lęk albo agresję.Książka opowiada o pająku Kleofasie, który żegna się z rodzicami i rodzeństwem, by wyruszyć w świat. Historia o pająkach pomoże nam wszystkim, niezależnie od wieku, oswoić się z tymi zwierzętami jeśli mają imiona i swoich bliskich, trudniej się ich bać, trudniej ich nie lubić. Gdy będziemy razem czytać i oglądać tę książkę, wspólnie rozwiązywać wierszowane zagadki, możemy zachęcać dziecko, by samo zaczęło opowiadać: co wydarzyło się na obrazku, co i dlaczego robią zwierzęta. Takie opowiadanie uruchamia wyobraźnię, ćwiczy zdolność twórczego rozwiązywania problemów i pobudza rozwój mowy. Oprócz historii Kleofasa jest tu jeszcze kilka innych wątków do wykorzystania, np. przygody trzmiela czy żuka gnojowego. Pojawiają się też mrówki, bohaterki pierwszej książki z tej serii.Bardzo polecam książkę o pająkach zwłaszcza jeśli dziecko panicznie się ich boi albo ma zwyczaj rozdeptywać wszystko, co jest małe i się rusza. Dzięki tej lekturze, zamiast uciekać albo atakować, może się zastanowi, jak napotkanemu stworzeniu na imię oraz ile ma braci i sióstr.dr Alicja ZagrodzkaAkademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Tym razem w popularnej serii Opowiem ci, mamo przedstawiamy niezwykłego bohatera, którego kochają wszystkie dzieci Świętego Mikołaja! Najmłodsi dowiedzą się między innymi, że jest wielkim smakoszem i robi najlepsze naleśniki z konfiturą z arktycznych borówek, że pomagają mu skrzaty, na które może liczyć zarówno przy opiece nad reniferami, jak i przy codziennych obowiązkach, takich jak pastowanie butów. Ciekawscy będą mogli zajrzeć do jego domu oraz poznać tajniki dostarczania prezentów. Jednak książka kryje o wiele więcej tajemnic na przykład co skrzaty i Mikołaj robią latem, dlaczego pani Mikołajowa ma najwięcej pracy w styczniu czy jak powstają prezenty. Wreszcie autorka zachęci także, aby zastanowić się, o co poprosić Świętego Mikołaja, który jest przecież bardzo zapracowany. Być może właśnie dlatego nie tylko on rozdaje dzieciom na świecie prezenty A kto jeszcze? O tym także opowiada ta piękna obrazkowa książka.Ola Woldańska-Płocińska pochodzi z Kalisza. Studiowała projektowanie graficzne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Zajmuje się ilustrowaniem oraz projektowaniem plakatów i książek, nie tylko dla dzieci. Do tej pory ukazało się kilkanaście książek z jej ilustracjami, w tym kilka książek autorskich, między innymi: Pierwsze urodziny prosiaczka (Czerwony Konik, 2010), Marchewka z groszkiem (Czerwony Konik, 2011), Co dwie brody, to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście (Alegoria, 2011), Rekordziści (Czerwony Konik, 2016), Prosiaczek i pojazdy (Czerwony Konik, 2016), Zwierzokracja (Papilon, 2018), Śmieciogród (Papilon, 2019) czy Smakologia (Papilon, 2020). Zilustrowana przez nią książka Mrówka wychodzi za mąż otrzymała nagrodę w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2009, a Zwierzokracja została wybrana na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2018 w konkursie Przecinek i Kropka.Wielbicielka świnek morskich, których z niewyjaśnionych przyczyn nigdy do tej pory nie narysowała. Jej prace można obejrzeć na stronie: WWW. OLAPLOCINSKA.COM.
„Opowiem ci, mamo, co robią konie” to wyjątkowa pozycja dla wszystkich małych miłośniczek i miłośników tych pięknych zwierząt. Spotkacie tu konie, kucyki, koniki polskie, rzadkie zebryny oraz zebrule, a także te zupełnie wymyślone: jednorożce czy centaury. Dowiecie się, czym się różni cwał od kłusu i galopu oraz co zapleść z końskiej grzywy. Poznacie mnóstwo końskich maści: w tym szampańską, myszatą i tarantowatą. Zajrzycie też do stajni, by odkryć, w co się ubiera jeździec, jak jest skonstruowane siodło oraz co konie jedzą i jak spędzają wolny czas.
Dzięki pięknym, pełnym szczegółów ilustracjom Ewy Poklewskiej-Koziełło sprawdzicie swoją spostrzegawczość, wyszukując ukryte detale i rozwiązując zagadki.
Ewa Poklewska-Koziełło – urodziła się i wychowała w starym, zabytkowym Gdańsku. Tam też ukończyła architekturę. Uwielbia rysować właściwie wszystko, ale najbardziej dzieci. Zilustrowała dziesiątki książek i czasopism dla najmłodszych. O poranku biega nad Bałtykiem, a potem pracuje na sopockim strychu, zerkając przez okno na morze i Hel. Czasami stamtąd wychodzi, aby spotkać się z przyjaciółmi lub udać się na wyprawę do pięknych, niezwykłych i dzikich krain.
Izabela Mikrut – ćwierć wieku osiągnęła kilka lat temu i ciągle się starzeje. Optymistycznie nastawiona do życia. Biegle czyta i pisze, nie¬chętnie biega. Bajki najpierw przeżywa, a później zapisuje. Autorka m.in. „Strasznie trudnych wierszyków” oraz „Słoni na pontonie”. Uwielbia siatkówkę, nicnierobienie i zwierzęta futerkowe. Z okna fotografuje zachody słońca (bo ze wschodami za dużo zachodu, a zresztą ma okno nie od tej strony). Czasami się zamyśla…
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?