Czy zastanawialiście się kiedyś, z ilu kolorów składa się świat? Trudno byłoby je policzyć, a co dopiero zmieścić w jednej książce! Dlatego wybraliśmy dziesięć najbardziej popularnych kolorów. Poznajcie je: biały, żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, fioletowy, niebieski, zielony, brązowy i czarny.Oglądając tę wypełnioną szczegółami książkę, twórzcie swoje kolorowe opowiadania. Jak zacząć? Na przykład: biały miś w białej czapce podaje na obiad białego kalafiora... Albo: biała owca wypiła białe mleko i śpi pod stolikiem nakrytym białym obrusem Próbujcie wykorzystać jak najwięcej narysowanych elementów. Możecie też poszukać własnego sposobu na opowiadanie. Poza tym na każdej stronie ukryło się osiem psotnych myszy. Znajdźcie wszystkie i rozwiążcie zadania, które przygotowały. Udanej zabawy! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Gąsienica Zuza chce się zmienić chce być inna, lepsza. Żuk gnojarz Ziuta uważa, że zmiana to fanaberia. Po co się zmieniać? Trzeba tylko toczyć swoją kulkę kupy, takie jest życie. Która z nich ma rację? A może obie ją mają? Zmień się! to opowieść o pragnieniu zmiany, pogoni za zmianą i zmianie perspektywy na zmianę. Ale też o wartości bycia tu i teraz, przyjaźni i akceptowaniu tego, co jest.Jak w każdej dobrej bajce, tak i w sztuce Agnieszki Kochanowskiej zmiana wydarza się po drodze, bo przecież sama wędrówka jest już zmianą. A zatem, dalej, po naukę i doświadczenie, po rozczarowanie i stratę, od przygody do przygody.Dominik Gac, członek komisji artystycznej Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki WspółczesnejMądrość tekstu polega na opowiedzeniu, jak niejednoznaczna i trudna bywa zmiana. Jak bardzo to indywidualna sprawa, jak różnie ją rozumiemy, realizujemy i z niej korzystamy.
Mieszko od zawsze marzył o byciu piłkarzem. Dzień, w którym dołączył do drużyny Czarnych Pum, należał do najważniejszych w życiu naszego sześciolatka. Jednak czy to wystarczy? Czy Mieszko dotrzyma kroku starszym kolegom? Jak zakończy się pierwszy turniej? Czy nowa przyjaźń przetrzyma pierwszą selekcję? Jeśli ciekaw jesteś, Czytelniku, odpowiedzi, zajrzyj szybko do naszej książeczki... Mieszko, piłkarz nad piłkarze to nie tylko pełna przygód i nagłych zwrotów historia, ale i lektura obowiązkowa każdego małego sportowca! Ile waży prawdziwa futbolówka? Czy z wapna na boisku jest jakiś pożytek? Po co komu biedronki i gały? I dlaczego trener zabrania kopać się w czoło??? Marek Lorenc - dziennikarz sportowy, wieloletni zawodnik i trener piłkarski, nauczyciel wychowania fizycznego, autor regionalnych programów edukacyjnych ("Szkoła Marzeń", "Z Sieradza na Euro 2012"). Prywatnie tata Zuzi i Mieszka, obiecującego piłkarza na pozycji obrońcy i bohatera niniejszej książki.
OTWÓRZ SWÓJ UMYSŁ NA SPOTKANIE Z OBCYM Spokój nocnego nieba zakłóca dziwny ruch. To świetlisty punkt mknie w kierunku naszej planety. W nagłym rozbłysku obiekt dzieli się na mniejsze i po chwili ląduje na Ziemi. Ciemne jajowate kokony wbijają się w grunt. Wkrótce zaczynają pękać, a z ich szczelin coś się wydobywa. I to coś chce być znalezione... przez konkretne osoby. Odnajdujący się w nowej sytuacji Olo, odrzucona przez rodzinę Ariel i chodząca własnymi ścieżkami Nina - to oni zostają wybrani. Trójkę młodych ludzi połączy wielka zagadka, próba wytrzymałości, a może i szansa na zmianę... Teleportacja, uleczanie, zmiennokształtność - jakie jeszcze moce mają istoty zwane nikt'tu? Czy stanowią zagrożenie? A może zło czai się gdzie indziej?
ANTEK - PRZYJACIEL OD SERCA Chce dzielić z Tobą chwile: smutne i radosne, codzienne i podniosłe. Na taki widok w oczach wirują iskierki, a z buzi wyrywa się przeciągłe "łooo"! Pokój Filipa przypominał sklep z zabawkami. Jak dziwaczne było więc to, że jubilat wolał harce na dworze. Antek nie mógł tego pojąć. Na szczęście nie został z tym sam - Wy również nie zostaniecie! Czy to możliwe, by pojazd zmieniający się w robota kogoś znudził? I dlaczego warto zaprosić wyobraźnię do zabawy? Książka zachęca do kreatywnego spędzania czasu, pokazuje, czym jest przesyt, oraz próbuje uchronić przed górą śmieci i oceanem nudy. Historie bliskie dzieciom!
"Hupcio był żółwiem, a Tupcia zającem, nikt podobnej pary nie widział pod słońcem.Zawsze byli razem, świetnie się bawili, nie mogli bez siebie przeżyć ani chwili"Kiedy pewnego dnia Tupcia nagle znika, Hupcio jest zrozpaczony. Widzi tylko ciemną dziurę w kształcie zająca, tam gdzie nadal powinna być jego najlepsza przyjaciółka. Błaga, złości się, chciałby przepędzić tę najczarniejszą w świecie dziurę i odzyskać Tupcię. Ale jak ma to zrobić? Wszystko wydaje się stracone... aż pojawia się niedźwiedzica Gerda, której czułe i mądre słowa dodają Hupciowi otuchy. I smutny żółw powoli zaczyna się uśmiechaćTa piękna rymowana opowieść o konieczności rozstania się z kimś bliskim porusza w sercu najczulsze struny i jednocześnie przynosi ukojenie. Delikatnie, z wielkim wyczuciem zgłębia ten niełatwy temat i może być wstępem do rozmowy z dziećmi o stracie, rozpaczy, żałobie i akceptacji. Wzruszający tekst Johna Dougherty'ego, który po mistrzowsku przełożył na język polski Marcin Brykczyński, doskonale łączy się z ciepłymi ilustracjami Thomasa Docherty'ego.
Mam przyjaciółkę architektkę to kolejna książeczka z serii Mądra Mysz - edukacyjnej i pełnej ciekawostek serii książek dla dzieci.Agata jest architektką. Paweł dowiaduje się, jaki to niesamowicie ciekawy zawód. Koleżanka przedstawia mu swoją pracę - od pierwszych szkiców po wizytę na budowie.Ciekawa, pełna szczegółów książeczka dla małych budowniczych.
To już szósta książka w serii o cioci Jadzi i jej bratanicy. Kto miał okazję poznać ciocię Jadzię, ten wie, że z nią nie można się nudzić! Tym razem jej mała bratanica odwiedzi ciocię i wujka Zenka w ich domu na wsi. Tu naprawdę jest co robić! Razem będą siać, pielić grządki, pomogą w żniwach, a nawet… rozwiążą kryminalną zagadkę. We wszystkich przygodach będzie im towarzyszyć banda dość zwariowanych zwierząt i przywodząca na myśl „Dzieci z Bullerbyn” ekipa dzieciaków z sąsiedztwa.
Ciąg dalszy przygód cioci Jadzi i jej niezależnie myślącej siostrzenicy. Ciocia Jadzia jest zawsze zadowolona i uśmiechnięta. Ma też niekonwencjonalne pomysły i oryginalnych znajomych, a przepisy na potrawy po prostu wymyśla. Z ciocią Jadzią wszystko jest ciekawe, zabawne, ale też pouczające - nawet oglądanie telewizji, wyprawa do kina czy zwykły spacer. Książka przeznaczona jest dla starszych przedszkolaków, ale czytający ją dziecku dorosły też nie powinien się nudzić.
"Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Tajemnica dzieł Leonarda da Vinci", autorstwa Dagmary Budzbon-Szymańskiej, to czwarta część sensacyjno-detektywistycznej serii o dwójce przyjaciół walczących ze złodziejami i z fałszerzami dzieł sztuki.Nowe zlecenie Tymoteusza i Fryderyka polega na namierzeniu złoczyńcy, który w aktówce o niestandardowych wymiarach wyprowadził z Luwru najsłynniejszą spośród sportretowanych dam renesansu - Mona Lisę. Zmierzając tropem złodzieja, przyjaciele trafiają do pełnego zabytków Krakowa, w którym nie tylko poznają ciocię Hannę i wujaszka Henryka, lecz także odkrywają wielki sekret Leonarda da Vinci. Czy i tym razem zdołają powstrzymać przestępcę i uratować cenne dzieła sztuki?
Czwarty zbiór pełnych uroku i humoru opowiadań o Wesołym Ryjku. Mały bohater lubi zimę. Wprawdzie czasem nie ma śniegu, ale i tak jest ciekawie: można nauczyć się grać w warcaby, przekonać się, czym tak naprawdę jest domowe ognisko, albo wybrać się pierwszy raz w życiu do kina. No ale zimą i tak najważniejsze są święta, choinka, kolędy i pieczenie pierniczków, na które Wesoły Ryjek ma swój własny przepis!
Mam przyjaciela piłkarza to jedna z książeczek opisujących najróżniejsze zawody w serii książek dla dzieci Mądra Mysz. Kuba jest prawdziwym, zawodowym piłkarzem. Gra naprawdę dobrze, ma mnóstwo fanów. Ale czy jego drużynie uda się wygrać najważniejszy mecz o awans?
Z czego się składa ubiór piłkarza na boisku? Jak trenować siłę, wytrzymałość i sprawność? Jak trener omawia z drużyną taktykę? Co to jest rzut wolny? I czy główka rzeczywiście nic nie boli? O tym wszystkim opowiada Filip - najprawdziwszy piłkarz ekstraklasy.
Tomek musi bardzo wcześnie wstawać do pracy, ponieważ jest piekarzem. Wie, jakie rodzaje zbóż służą do wypieku poszczególnych gatunków chleba. Potrafi tak ciekawie opowiadać o swojej pracy. A poza tym zdradza przepis na znakomite bułki z rodzynkami!
Ósma książeczka o Nunusiu, braciszku lubianej i popularnej Kici Koci. Nunuś jest mały, dopiero się uczy. Kicia Kocia zabiera Nunusia do kuchni. Razem przygotowują podwieczorek. Nunuś z zapałem pomaga Kici Koci.
Czas na okresowy przegląd zębów. Rodzina Pętelków wybiera się do dentysty. Pani doktor jest bardzo miła, wszystko spokojnie i cierpliwie tłumaczy. Staś ma malutką dziurkę w ząbku, więc dentystka zakłada plombę. Niebieską! Super! Jadzia też chce kolorową plombę. Ciekawe, czy ząbki Jadzi okażą się zdrowe?"Jadzia Pętelka" to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom. Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi - bohatera serii dedykowanej przedszkolakom!
Misia, Popik i dziadek Tadeusz wyjeżdżają na wieś. Dziewczynka kocha spacerować po lesie. Wraz z Popikiem biegają po łąkach, uczestniczą w ognisku oraz pomagają w gospodarstwie. Tak niesfornych pacjentów Misia jeszcze nie leczyła. Poznacie klacz wujka Henia, zadziornego byczka, który zaplątał się w drut kolczasty oraz małego perkoza, które nieroztropnie odłączył się od swojej rodziny. Czy Misi uda się i tym razem pomóc wszystkim potrzebującym zwierzętom?"Misia i jej mali pacjenci" to seria stworzona przez Anielę Cholewińską-Szkolik. Tytułowa bohaterka z pomocą swojego psa Popika leczy zwierzęta - te małe i te duże, te domowe i dzikie. Jest coś, co sprawia, że dziewczynka jak nikt ma kontakt ze swoimi pacjentami - Misia rozumie mowę zwierząt. Sekret dziewczynki zna tylko dziadek Tadzio, który sam jest weterynarzem.
Misia spędza wakacje u dziadków na Mazurach. Na wycieczce kajakowej spotyka chorego bobra. Zwierzę bardzo się boi i nie chce pozwolić Misi, aby mu pomogła. Po gwałtownej burzy Popik odnajduje małego bociana, który wypadł z gniazda. Czy Misia wyleczy jego chore skrzydło i znajdzie dla niego bezpieczne schronienie? Czy dziewczynce uda się uratować jelenia, który zaplatał się w siatkę ogrodzeniową i bardzo cierpi?"Misia i jej mali pacjenci" to seria stworzona przez Anielę Cholewińską-Szkolik. Tytułowa bohaterka z pomocą swojego psa Popika leczy zwierzęta - te małe i te duże, te domowe i dzikie. Jest coś, co sprawia, że dziewczynka jak nikt ma kontakt ze swoimi pacjentami - Misia rozumie mowę zwierząt. Sekret dziewczynki zna tylko dziadek Tadzio, który sam jest weterynarzem.
Witajcie w "Hotelu dla Uczuć"! Tutaj wszystkie uczucia są mile widziane.Każdy z gości ma szczególne potrzeby. Złość na przykład jest bardzo głośna i wymaga dużej przestrzeni, w której może się wykrzyczeć. Smutek mówi cichutkim głosem i czasami zalewa łazienkę. Wdzięczność lubi spacery na łonie natury, nigdy nie wiadomo, kiedy podejdzie i przysiądzie się do ciebie.Uczucia bywają duże i małe, jedne są zabawne, inne znów zdradliwe, jednak nigdy nie odprawiam z kwitkiem żadnego z nich. W "Hotelu dla Uczuć" znajdzie się miejsce dla wszystkich!Prosta opowieść będąca idealnym punktem wyjścia do rozmów z dziećmi o emocjach - tych przyjemnych, i tych mniej
Autor spogląda na dzisiejszą Warszawę z perspektywy ludzi pochodzących z różnych grup społecznych. Stworzeni przez niego bohaterowie przełamują niektóre tematy tabu, które są źródłem wielu problemów dzisiejszego mieszkańca stolicy. W akcji tej wielowątkowej powieści nie brakuje rozpusty, korupcji, reprywatyzowanych kamienic, rozbitych rodzin, a nawet morderstwa opartego na autentycznych wydarzeniach.
„Pieniądze, które miały zbudować potęgę tego miasta stały się jego nowotworem.” – mówi jedna z postaci, skłaniając odbiorcę do refleksji. Co wiąże się z upadkiem moralnym współczesnej Warszawy? Dramatyczny obraz stolicy staje się impulsem do przemyślenia istotnych kwestii. W „Zepsutym Mieście” autor nie ma dla czytelnika gotowych odpowiedzi ani rozwiązań, za to daje przestrzeń do wyciągnięcia samodzielnych wniosków.
Esencję tej przerażającej książki perfekcyjnie uchwycili zaproszeni do jej tworzenia artyści znani z oryginalnego oraz nieszablonowego patrzenia na świat. W książce został użyty zupełnie nowy font – Times New Warsaw, który powstał w kolaboracji z jednym z najlepszych w Polsce specjalistów od krojów pisma, czyli Mateuszem Machalskim. Projekt okładki jest również ściśle związany z kulturą miejską i stoją za nim Julia Konopka i Bartek Walczuk z Osom Studios. Zdjęcia w materiałach promocyjnych są wiernym odbiciem dzisiejszych czasów, a za ich powstanie odpowiada Zuza Krajewska i Andrzej Sobolewski.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?