Tym razem Pan Samochodzik poszukuje pamiętnika niemieckiego oficera Konrada von Haubitza. Musi jednak uważać na pozbawionych skrupułów rywali. Komu jeszcze zależy na odnalezieniu szokujących wyznań zbrodniarza wojennego? I jaką rolę w tej historii odgrywają tajemnicze szachownice?
Z doskonale strzeżonych francuskich galerii w zamkach nad Loarą niepostrzeżenie znikają bezcenne obrazy. Złodziej najpierw wysyła listy z pogróżkami, a potem, mimo wzmożonych środków ostrożności, dokonuje zuchwałych kradzieży. Czy Pan Samochodzik odkryje metody Fantomasa i zdoła odgadnąć, kto kryje się pod tym pseudonimem?
Pan Samochodzik bierze udział w poszukiwaniu skarbów skradzionych przez hitlerowców pod koniec II wojny światowej z muzeum w północno-wschodniej Polsce. Wszystko wskazuje na to, że zrabowane dzieła sztuki nigdy nie opuściły granic Polski, a wioząca je ciężarówka utonęła w jednym z jezior na Mazurach. Tylko w którym?
Pan Samochodzik wyrusza na poszukiwanie skarbu templariuszy. Towarzyszą mu Wilhelm Tell, Sokole Oko i Wiewiórka. Ślady prowadzą na Mazury ido zamku w Malborku. Jednak z powodu opublikowania w gazecie artykułu o skarbie, Pan Tomasz ma wielu konkurentów.
Tym razem pan Tomasz musi wyjaśnić tajemnicę kradzieży i przemytu bezcennych ikon. Trop wiedzie do czeskiej Pragi. W czasie śledztwa pojawia się nowa zagadka związana z magią, różokrzyżowcami i skarbem praskich alchemików. Czy Pan Samochodzik zdoła rozwiązać tajemnicę tajemnic, zanim zrobią to złoczyńcy?
Palisadowa laseczka kupiona w sklepie Desy rozpoczyna historię, która całkowicie zmieni spokojne dotąd życie głównego bohatera. Zbigniew Nienacki akcję powieści umieścił tym razem w rodzinnej Łodzi. Seria morderstw popełnionych w latach 60. XX wieku osnutych wokół tajemniczego przedmiotu nie będzie łatwa do rozwiązania nawet dla czytelników z detektywistycznym zacięciem. Czy to właśnie laseczka okaże się kluczem do zagadki?
Choć Pan Samochodzik dał się już poznać z najlepszej, detektywistycznej strony, jego zwierzchnik zleca mu niezwykle monotonne zajęcie - stanowisko kustosza muzeum w prowincjonalnym Janówku. Jednak już pierwszej nocy okazuje się że, poza pracownikami, muzeum zamieszkują także… czy to możliwe? Istoty nadprzyrodzone! Pan Samochodzik natychmiast przestaje się nudzić! Pan Tomasz, przedstawiający się czasem jako Tomasz Włóczęga, przez przyjaciół nazywany Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięczał niezwykłemu wehikułowi, odziedziczonemu po wuju-wynalazcy. Samochód ten, choć szpetny, 'skrzyżowanie czółna z taczką', jak wyrażali się o nim złośliwi – miał niesłychane możliwości: posiadając silnik Ferrari 410 mógł pędzić z szybkością 280 km na godzinę. Dzięki zastosowanej śrubie spełniał rolę łodzi motorowej. Tym pojazdem pan Tomasz wyruszył w Polskę, aby rozszyfrować kolejną historyczną zagadkę, schwytać złodziei i przemytników usiłujących wykraść cenne zabytkowe przedmioty.
Pan Tomasz od dłuższego czasu próbuje schwytać przemytników ikon. Kiedy wydaje się, że śledztwo utknęło w martwym punkcie, muzealnik otrzymuje wiadomość w tej sprawie od zaprzyjaźnionego czeskiego profesora. Wyrusza więc do Pragi wraz ze swoim nowym podopiecznym – nieposłusznym dogiem niemieckim – by z profesorem i jego córkami rozwiązać nie tylko zagadkę ikon, ale także poznać tajemnicę blaszki alchemika Kelleya.
Co łączy te dwie sprawy? Czy Panu Samochodzikowi uda się rozwiązać choćby jedną z zagadek? To już tajemnica tajemnic…
Z francuskich zamków nad Loarą giną bezcenne płótna mistrzów malarstwa. Złodziej, podający się za Fantomasa, kradnie dzieła sztuki i zastępuje je doskonałymi falsyfikatami – tak aby kradzież zauważono dopiero po pewnym czasie.
Baron de Saint-Gatien, właściciel Zamku Sześciu Dam, w obawie o swoją kolekcję obrazów zaprasza do Francji Pana Samochodzika i detektywa Gasparda Pigeona, by wspólnymi siłami schwytali sprytnego przestępcę. Zaczyna się walka z czasem…
Tym razem Pan Samochodzik poszukuje pamiętnika oficera armii hitlerowskiej. Nie sam z grupą niby to przypadkowo napotkanych osób. Czytelnik podąża ich śladem i co jest ogromnym atutem tej powieści sam może wydedukować, gdzie jest tajemniczy kajecik. W toku dochodzenia zaaferowany pan Tomasz przeocza pewien szczegół. Jaki?Pan Tomasz, przedstawiający się czasem jako Tomasz Włóczęga, przez przyjaciół nazywany Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięczał niezwykłemu wehikułowi, odziedziczonemu po wuju-wynalazcy.Samochód ten, choć szpetny, skrzyżowanie czółna z taczką, jak wyrażali się o nim złośliwi miał niesłychane możliwości: posiadając silnik Ferrari 410 mógł pędzić z szybkością 280 km na godzinę. Dzięki zastosowanej śrubie spełniał rolę łodzi motorowej.Tym pojazdem pan Tomasz wyruszył w Polskę, aby rozszyfrować kolejną historyczną zagadkę, schwytać złodziei i przemytników usiłujących wykraść cenne zabytkowe przedmioty.
W tym tomie Pan Samochodzik wchodzi w posiadanie pojazdu wodno-lądowego, którym wybiera się na poszukiwanie kosztowności pewnego dziedzica. Przy okazji, razem z towarzyszącymi mu harcerzami, tropi kłusowników, bandziorów i kilku wczasowiczów, którzy tylko pozornie przyjechali odpocząć nad nadwiślańskim brzegiemPan Tomasz, przedstawiający się czasem jako Tomasz Włóczęga, przez przyjaciół nazywany Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięczał niezwykłemu wehikułowi, odziedziczonemu po wuju-wynalazcy.Samochód ten, choć szpetny, skrzyżowanie czółna z taczką, jak wyrażali się o nim złośliwi miał niesłychane możliwości: posiadając silnik Ferrari 410 mógł pędzić z szybkością 280 km na godzinę. Dzięki zastosowanej śrubie spełniał rolę łodzi motorowej.Tym pojazdem pan Tomasz wyruszył w Polskę, aby rozszyfrować kolejną historyczną zagadkę, schwytać złodziei i przemytników usiłujących wykraść cenne zabytkowe przedmioty.
Pan Tomasz, przedstawiający się czasem jako Tomasz Włóczęga, przez przyjaciół nazywany Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięczał niezwykłemu wehikułowi, odziedziczonemu po wuju-wynalazcy. Samochód ten, choć szpetny, skrzyżowanie czółna z taczką, jak wyrażali się o nim złośliwi miał niesłychane możliwości: posiadając silnik Ferrari 410 mógł pędzić z szybkością 280 km na godzinę. Dzięki zastosowanej śrubie spełniał rolę łodzi motorowej. Tym pojazdem pan Tomasz wyruszył w Polskę, aby rozszyfrować kolejną historyczną zagadkę, schwytać złodziei i przemytników usiłujących wykraść cenne zabytkowe przedmioty. Świetnie się szuka skarbów, ale... lepiej, żeby nikt w tym nie przeszkadzał... A tymczasem śladem poszukiwań pana Samochodzika w zamkach krzyżackich i siedzibach templariuszy podążają pewni Duńczycy oraz podejrzana grupka polskiej młodzieży. Aby znaleźć skarb potrzebna jest niemała wiedza, spryt i... dużo szczęścia. Kto będzie miał go więcej?
To kolejne przygody Pana Samochodzika - pana Tomasza, detektywa-amatora, właściciela koszmarnie wyglądającego samochodu-amfibii z silnikiem Ferrari 410 Super America - i jego trzech młodych przyjaciół, harcerzy: Wilhelma, Tella, Sokolego Oka i Wiewiórki.
Czyta: Jaromir Wroniszewski
Kolejna przygoda Pana Samochodzika znów prowadzi go na Mazury. Tym razem Pan Samochodzik bierze udział w poszukiwaniach skarbów skradzionych przez hitlerowców z muzeum w północno-wschodniej Polsce pod koniec II wojny światowej.Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom okazuje się, że zrabowane dzieła sztuki nigdy nie przekroczyły granic Polski. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że wciąż znajdują się gdzieś na terenie Pojezierza Mazurskiego. Czy uda się odnaleźć to miejsce? Atutem tego wydania jest spójna, opracowana dla całej serii szata graficzna autorstwa cenionej przez wielbicieli Pana Samochodzika ilustratorki Katarzyny Kołodziej. Na szczególną uwagę zasługują kolorowe, utrzymane w nowoczesnym stylu wyklejki, które stanowią zarówno wyjaśnienie, jak i dopełnienie treści książki, harmonijnie komponując się z okładką. Pan Samochodzik i Kapitan Nemo to piąta książka z serii Pan Samochodzik.
Tym razem Pan Samochodzik musi zmierzyć się z doskonale zorganizowaną europejską organizacją mafijną Niewidzialnych. Gra toczy się o niebagatelną stawkę: trzy skrzynie wypełnione starymi rękopisami i listami sławnych ludzi. Każdy z tych dokumentów jest bezcenny dla kultury europejskiej, każdy może osiągnąć niebotyczne ceny na zachodnich aukcjach. Pan Samochodzik będzie musiał nie tylko wyprzedzić działania mafii, ale także rozstrzygnąć, kto w jego otoczeniu jest prawdziwym przyjacielem, a kto bezwzględnym agentem przestępców.
Tym razem Pan Samochodzik trafia w sam środek konfliktu między żeglarzami i motorowodniakami spędzającymi wakacje nad jeziorem Zmierzchun. Sprawa komplikuje się, gdy okazuje się, że kierownik tamtejszego ośrodka wczasowego postanowił wykorzystać ten spór do realizacji własnych interesów. Cyniczny Purtak nie przebiera w środkach, ale sojusznikiem Pana Samochodzika zostaje największy obrońca mazurskiej przyrody Winnetou. Czy wspólnymi siłami zdołają powstrzymać wyrachowanego karierowicza?
Tym razem Pan Samochodzik podąża tropem bezcennych starych monet, które niespodziewanie pojawiają się na rynku antyków. Najprawdopodobniej ma to związek z odkrytym we Fromborku tajnym planem pułkownika Koeniga odpowiedzialnego za rabunek polskich dzieł sztuki w czasie II wojny światowej. Rywalem Pana Samochodzika jest jego kolega z czasów studenckich Waldemar Batura. Kto pierwszy odnajdzie skarby ukryte w 1945 roku?
Akcja kolejnej w naszym cyklu opowieści o przygodach Pana Samochodzika i jego przyjaciół rozgrywa się w niezwykle malowniczym rejonie Pojezierza Myśliborskiego i pięknego jeziora Jasień.
Dziedzicami tej ziemi byli niegdyś grafowie z rodu Haubitzów. Kiedy II wojna dobiegała końca graf Johann von Haubitz postanowił ukryć w tajnym schowku swoje najcenniejsze rzeczy. Wkrótce potem dostał zawału serca, ale przed śmiercią zdążył wyjawić swojemu zaufanemu lokajowi miejsce ukrycia skarbów i rozkazał, aby przekazał jedynemu synowi Konradowi wiadomość, że "najcenniejszej rzeczy strzeże ich rodowy znak szachownicy".
Pan Samochodzik wyrusza na poszukiwania skarbów Haubitzów. Zagadkę tajemniczej szachownicy próbują również rozwiązać groźni przeciwnicy. Kim są i dlaczego tak bardzo zależy im na odnalezieniu pamiętnika Konrada von Haubitza? Kto zwycięży w tej zagadkowej i niebezpiecznej grze?
Czyta: Wojciech Malajkat
Czas trwania: 494 min.
Tym razem Pan Samochodzik bierze udział w poszukiwaniach skarbów skradzionych przez hitlerowców z muzeum w północno-wschodniej Polsce pod koniec II wojny światowej. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom okazuje się, że zrabowane dzieła sztuki nigdy nie przekroczyły granic Polski. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że wciąż znajdują się gdzieś na terenie Pojezierza Mazurskiego. Czy uda się odnaleźć to miejsce?
Tym razem pan Samochodzik nie będzie szukał kosztowności czy cennych dokumentów, ale człowieka. Od samego początku będzie mu pomagać piękna i tajemnicza dziewczyna o imieniu Bajeczka. Nastrojowe wieczory na pokładzie jachtu dryfującego po jeziorze, ważna misja i atmosfera zagadki na długo zostaną w pamięci czytelników, którzy sięgną po tę książkę.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?