Robert, bezrobotny prawnik, za namową ekscentrycznej ciotki Felicji zatrudnia się na okres wakacji w agencji detektywistycznej. Od tego momentu ktoś nieustannie go śledzi i podsłuchuje. Na prośbę przyjaciela przenosi się do jego willi. To dopiero początek szalonej historii! Jaka niespodzianka kryje się w garażu pod stertą rupieci? Kim jest krnąbrna Brygidka?
Duże pieniądze, seria pożarów na fermach hodowców gęsi, anonimowy dziennikarz i nielegalne interesy.
Robert ze swoim zespołem wyrusza na misję, która ma pomóc znaleźć rozwiązanie wszystkich zagadek…
Humor, sensacja i dreszczyk emocji!Robert, bezrobotny prawnik, za namową ekscentrycznej ciotki Felicji zatrudnia się na okres wakacji w agencji detektywistycznej. Od tego momentu ktoś nieustannie go śledzi i podsłuchuje. Na prośbę przyjaciela przenosi się do jego willi. To dopiero początek szalonej historii! Jaka niespodzianka kryje się w garażu pod stertą rupieci? Kim jest krnąbrna Brygidka?
Duże pieniądze, seria pożarów na fermach hodowców gęsi, anonimowy dziennikarz i nielegalne interesy.
Robert ze swoim zespołem wyrusza na misję, która ma pomóc znaleźć rozwiązanie wszystkich zagadek…
Humor, sensacja i dreszczyk emocji!
Powieść, w której teraźniejszość jest ściśle spleciona z mroczną rzeczywistością II wojny światowej. Autor stawia trudne pytania: czy przyjaźń polsko-niemiecka może być szczera? Czy naprawdę wybaczyliśmy? Kim są prawdziwe ofiary?
Nastoletni żeglarze przypadkowo dostają w ręce dziennik byłego esesmana ze Stutthofu. Jego autor przyjechał do Polski, aby rozliczyć się z przeszłością. Dlaczego elektryzuje go nazwa „Wilhelm Gustloff”? Po co szuka klepsydry? Kim jest „szef”? Kto jest gotów na wszystko po haśle „Księżyc stoi nad Mandalay”?
Kryminał z historią w tle – dla wszystkich!
Artur Burski dostaje tajemniczą propozycję wzięcia udziału w niecodziennym pojedynku. Stawką jest 20 tysięcy euro. Młody matematyk przyjmuje ofertę i wyjeżdża do zamku w Oporowie. Niedaleko twierdzy odkryto bowiem trumnę ze szkieletem i miedzianą tabliczką z zaszyfrowaną informacją o ukrytym skarbie. Do pojedynku staje siedmiu detektywów, nie wszyscy jednak grają fair. Atmosfera zagęszcza się z każdą chwilą, a niewinne śledztwo zmienia się w niebezpieczną grę, gdy na jaw wychodzi zbrodnia sprzed lat
Emanuel Karski, ekscentryczny architekt i miłośnik książek, pozostawia swoim dzieciom i tajemniczej przyjaciółce testament z instrukcją, jak zdobyć spadek. Trop prowadzi do kórnickiego zamku i słynnych dzieł sztuki, w których należy szukać wskazówek. Skłócone rodzeństwo rozpoczyna wyścig z czasem, zwycięży bowiem ten, kto pierwszy rozwiąże zagadkę. W intelektualną grę zostaje wciągnięty także detektyw Barber i jego czternastoletni asystent Omnibus. Kiedy w okolicy pojawiają się zainteresowani spadkiem gangsterzy, wszystkim zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo
Jan Pietraś z gabinetu ministra i Paweł Daniec przylatują do Stanów Zjednoczonych, gdzie uczestniczą w uroczystym przekazaniu kolekcji obrazów Teda Benettona na zamku Tarrytown, której część ma być przekazana muzeom polskim. Galę zakłócają terroryści z organizacji ekologicznej, którzy zatrzymują na zamku wszystkich obecnych jako zakładników i wysuwają swoje żądania wobec następców darczyńcy. Wydarzenia komplikują się, kolekcja obrazów ulega zatracie oprócz jednego dzieła van Gogha, które zostaje ukradzione terrorystom. W jego odzyskaniu dużą rolę odgrywa Paweł...
Tomasz wraca do Europy na pokładzie transatlantyku „Explorer of the Oceans”, a Paweł Daniec zmierza do Londynu, gdyż ślady skarbu hrabiego Ignacego Korwin-Milewskiego prowadzą do Biblioteki Uniwersytetu Oksfordzkiego. Kluczem do skarbu okazuje się zapis w egzemplarzu starego wydania „Hamleta”. Jednocześnie konkurentów przybywa. Wszystkich interesują głównie dzieła Rogera Bacona. Pan Samochodzik dopływa do Southampton, a Paweł jedzie z Londynu przez Francję i Niemcy do Wiednia, a stamtąd do chorwackiego Rovinja, dokąd przybywa też pan Tomasz. Na zdjęciu zrobionym przez Pawła na wiedeńskim cmentarzu pan Tomasz dostrzega w tle Jerzego Baturę, odwiedza grób hrabiego i rozszyfrowuje wskazówkę hrabiego dotyczącą skarbu.
Tym razem nie chodzi o skarb, ale o coś bardziej cennego - ludzkie życie. Paweł Daniec podejmuje się odszukania zaginionej licealistki, Magdy. Tymczasem w Internecie ktoś próbuje sprzedać miedziorytową mapę z XVII wieku - własność rodziny Magdy. Sprzedającym okazuje się młody osobnik z tatuażem węża na ręku, przedstawiający się jako Mistyk. Zastawiona na niego pułapka nie przynosi efektu, a Pan Samochodzik ledwo uchodzi z życiem. Śledzenie jego poczynań w Sieci przynosi w końcu pierwsze efekty. Okazuje się, że to "Atlantydzi", handlarze narkotyków i groźna sekta kierowana przez tajemniczego szaleńca. Przestępcza grupa nie cofnie się nawet przed morderstwem...
Spacerującego w Wigilię po warszawskiej Starówce pana Tomasza porywa Jerzy Batura i wywozi go do Nowego Miasta nad Pilicą. Po skontaktowaniu się z Pawłem pan Tomasz wraca do stolicy. Mimo obecności komisarza Swady oraz Gerdy i Pawła Arsen Lupin dokonuje zapowiadanej kradzieży. Do ekipy śledczej dołącza pan Tomasz i wszyscy udają się do Wrocławia. Tam na dzień przed sylwestrem Arsen Lupin dokonuje kolejnej kradzieży, tym razem w Ossolineum. Następnym etapem wyznaczonym przez złodzieja jest Kraków. Ale w końcu nasi bohaterowie poznają metodę kradzieży Arsena Lupina i domyślają się jego tożsamości.
Tomasz N.N. przebywa w Paryżu jako członek delegacji ministerialnej wysłanej po odnalezioną tam spuściznę po Cyprianie Kamilu Norwidzie. W dniu wyjazdu ze stolicy Francji jacyś młodzi ludzie kradną panu Tomaszowi w kawiarni teczkę z kopiami papierów po poecie. W pociągu do Warszawy z Panem Samochodzikiem kontaktuje się telefonicznie niejaki hrabia Saint-Germain. Grozi on zniszczeniem oryginałów spuścizny po Norwidzie, jeśli Pan Samochodzik nie rozwiąże przedstawionej mu telefonicznie zagadki. Pan Tomasz podejmuje się rozwiązania zagadki dotyczącej miejsca przechowywania w Polsce cennego relikwiarza z XIV wieku — krzyża lotaryńskiego.
Do departamentu Ochrony Zabytków zgłasza się jasnowidz o przydomku Merkury, z propozycją pomocy w prowadzonym śledztwie. Akurat nadchodzi meil od kapitana Jorgena Jorgensena, który penetruje wrak zatopionego w 1945 roku U-Boota, z prośbą o pomoc. Merkury wyczuwa, że nadawca wiadomości jest w niebezpieczeństwie, w związku z czym pan Tomasz wysyła Pawła Dańca na Szetlandy, gdzie Norweg zarezerwował dla niego pokój w hotelu. Po przybyciu na Szetlandy i spotkaniu z krewnymi i współpracownikami kapitana, wobec jego zniknięcia, Paweł wyrusza jachtem Jorgensenów na wyspę Samso. Bezwzględni ludzie Ekscelencji próbują skierować Pawła na fałszywy trop. Tymczasem Paweł orientuje się, że wszystkie te wydarzenia mają związek z tajemniczą sprawą zatopienia U-Boota. Paweł i Merkury po dramatycznych przygodach doprowadzają do wyjaśnienia zagadki.
Operacja „Skarby wikingów” trwa nadal. Poszukiwania płetwonurka z klubu „Akwalung”, który rok wcześniej pracował dla Jerzego Batury, przynoszą zaskakujące rezultaty. Wreszcie „Havamal” znajduje na dnie Zatoki Gdańskiej wrak okrętu wikingów, a w nim pozłacaną oprawę księgi liturgicznej i skrzynię przypominającą trumnę. Przedmioty te okazują się być związane z osobą pewnego świętego. Pan Tomasz, Paweł Daniec demaskują poszukiwaczy z „Havamala” i współpracującego z nimi Baturę, a także uniemożliwiają zniszczenie zawartości trumny i przemyt skarbów z wraka.
Pan Tomasz, nie mogąc odmówić przyjacielowi, który musi wyjechać na jakiś czas do USA, spędza urlop w jego domku nad Biebrzą. Przed wyjazdem przyjmuje do pracy w departamencie Dominikę, która wraz z Pawłem Dańcem włącza się w wyjaśnienie sprawy przemytu dzieł sztuki za wschodnią granicę. Sprawę tę odkrywa przypadkowo pan Tomasz. Kierując się przeczuciem obserwuje posesję sąsiada i przypadkowo odkrywa, że jest to punkt przerzutowy Przemytników. Podczas nocnej wizyty w zagrodzie znajduje rzadkie wydanie „Konrada Wallenroda” z własnoręczną dedykacją autora. Przypadkowo zabiera oprawę z dedykacją, co powoduje liczne perturbacje i kłopoty dla niego i jego otoczenia. Dodatkowo do akcji włącza się także Jerzy Batura.
Kolega pana Tomasza pracujący w Muzeum Narodowym w Warszawie informuje go o anonimowym telefonie przekazującym wiadomość, że pastele Stanisława Wyspiańskiego są falsyfikatami (w oczach postaci mikroskopijny napis — sygnatura fałszerza „Koma”). Śledztwo prowadzone przez specjalny wydział policyjny i departament pana Tomasza wiedzie do dwóch krytyków malarstwa Wyspiańskiego. Poszukiwaniem oryginałów pasteli jest zainteresowany także Jerzy Batura. Z pomocą Pawła i zatrudnionego do tej sprawy nowego pracownika Seweryna Żmijewskiego pan Tomasz odszukuje oryginały pasteli Wyspiańskiego wykorzystując swoją wiedzę i znajomość ludzkiej psychiki.
Jerzy Batura, chcąc wyeliminować zagranicznego konkurenta w handlu dziełami sztuki, składa propozycję współpracy Departamentowi Ochrony Zabytków, w którym - ku zdziwieniu Pawła Dańca — pojawia się nowy pracownik. Paweł jest przeciwny pomysłowi Batury, ale pan Tomasz przekonuje go, że dla „dobra sprawy” powinien przystać na dziwną propozycję cudzoziemca. Rozpoczyna się podstępna i pełna niejasności gra o ocalenie figury Ceres, jednego z dziesięciu najbardziej poszukiwanych w Polsce dzieł sztuki. Żeby ją ocalić należy zrobić tylko jedno - ukraść mafiosowi z Milanówka cenną biblię. Czy dla ratowania zabytku Paweł zostanie złodziejem? Lecz owa pasjonująca rozgrywka - obfitująca w porwania i częste zwroty akcji - szybko ujawnia swoje podwójne dno.
List dyrektora Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego informuje pana Tomasza o kradzieży biblii z 1540 roku przez osobnika podpisanego na pozostawionej wizytówce jako „Arsen Lupin”. Tymczasem Arsen Lupin rzuca kolejne wyzwanie Departamentowi Ochrony Zabytków. Muzealnicy przygotowują się do uniemożliwienia realizacji groźby. Z Hamburga przylatuje tamtejszy specjalista ds. kradzieży dzieł sztuki, Gerda Krüger, ale na lotnisku wraz z nią pojawia się także Jerzy Batura. Mimo tego w Bibliotece Głównej UMK Arsen Lupin dokonuje kolejnej kradzieży starodruku. Wówczas Pan Samochodzik i komisarz Swada zaczynają śledzić Gerdę i ludzi z jej otoczenia.
Po czasowym zawieszeniu działalności Departamentu Ochrony Zabytków Paweł Daniec okazyjnie kupuje posesję nad mazurskim jeziorem Roś i zatrudnia się w wiejskiej bibliotece. W ręce Pawła trafia zakurzona stara księga opisująca los niemieckich rodzin z okolicy w 1945 roku. Brakuje w niej jednej kartki, a na innej znajduje się tajemniczy zapisek poczyniony ręką Karola Duscha, który niedawno umarł. Jego losem interesuje się wiele osób, a kluczem do znalezienia rzekomego skarbu ariańskiego wydaje się być stara księga.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?