Znakomicie napisana, obalająca rozpowszechnione mity historia zbrojnych wypraw, mających na celu odzyskanie chrześcijańskich ziem zagrabionych przez muzułmanów.
Wyprawy krzyżowe należą do najbardziej zafałszowanych i źle rozumianych wydarzeń w historii Kościoła. Ich obraz w masowej, ukształtowanej przez media, książki i filmy, wyobraźni jest przesycony ciemnymi barwami, a odpowiedzialność za krucjaty należy do standardowego katalogu oskarżeń wobec Kościoła. Tyle że, jak udowadnia autor Chwały krucjat, współczesne badania naukowe jednoznacznie wskazują, że ów obraz niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.
Steve Weidenkopf postawił sobie za cel ukazanie prawdziwej, opartej na najnowszych ustaleniach badaczy, historii krucjat. Prezentuje te wyprawy w ich historycznym kontekście, pokazując to, czego możemy krzyżowcom zazdrościć i co stanowi rzeczywistą chwałę krucjat. Nie oznacza to bynajmniej wybielania tego, co było w nich niegodziwe, złe czy zbrodnicze. Autor nie tworzy wyidealizowanej laurki, lecz przedstawia rzeczywiste historie mężczyzn i kobiet z krwi i kości, którzy kierowali się w swoich wyborach szczerą wiarą i wartościami, nie wahając się dla nich porzucić swego komfortu i zaryzykować życia.
Chwała krucjat to przedstawiona w żywy i absorbujący sposób opowieść o dramatycznych losach krzyżowców, o bohaterach i łotrach, bitwach i oblężeniach, intrygach i cudach, o wydarzeniach, które, choć oddalone od nas o stulecia, wpływają na los świata do dzisiejszego dnia.
„Ta znakomita książka czerpie z dorobku dekad naukowych badań, by pokazać zwykłemu czytelnikowi to, co historycy średniowiecza wiedzą od dawna: że obraz krucjat rozpowszechniany przez kulturę popularną nie ma nic wspólnego z faktami. Katolicy, którzy wzdragają się na wzmiankę o krucjatach, znajdą w tym dziele zaskakującą i inspirującą opowieść o wierze”.
Thomas F. Madden dyrektor Center for Medieval
and Renaissance Studies, Saint Louis University
„To książka, którą powinniśmy dać do przeczytania każdemu, kto uważa krucjaty za plamę na historii Kościoła”.
Robert Spencer, autor The Politically
Incorrect Guide to Islam (and the Crusades)
Steve Weidenkopf jest wykładowcą historii Kościoła w Notre Dame Graduate School of Christendom College w Alexandrii, w stanie Wirginia, USA; twórcą i współautorem Epic: A Journey Through Church History; członkiem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie.
Bóg działa w historii przez tych, którzy oddali mu swoje życie. Przeczytaj, jak działał w trudnych, ale i pełnych chwały dziejach Polski.
Święci swoje działania podporządkowują przede wszystkim dążeniu ku prawdziwej ojczyźnie każdego chrześcijanina, jaką jest Niebo. Nie znaczy to jednak, że wielu z nich nie odegrało znaczącej roli również w historii swojej ziemskiej ojczyzny. Można śmiało zaryzykować
stwierdzenie, że bez takich postaci jak św. Jan Paweł II, św. Jadwiga Królowa czy św. Stanisław ze Szczepanowa dzieje naszego kraju wyglądałyby całkiem inaczej.
Książka Moniki Bachowskiej ukazuje postaci kilkudziesięciu związanych z Polską świętych i błogosławionych na tle wydarzeń historycznych, w których uczestniczyli. Pomaga ona lepiej poznać z jednej strony biografie świadków wiary, z drugiej zaś – historię naszego kraju.
Święci w historii Polski to znakomita, przystępnie napisana lektura dla każdego chrześcijanina i miłośnika historii Polski.
Fascynujące opowieści o mistyczkach, wizjonerkach i prorokiniach.
Annerose Sieck przedstawia historie niezwykłych kobiet z czasów średniowiecza i wczesnej nowożytności, które wykraczały poza ówczesne kulturowe role i schematy. Opowiada o ich głębokiej wierze, odwadze i ogromnej determinacji w poszukiwaniach duchowych. Przybliża również pisma, w których przekazały one swe intrygujące wizje i osobiste doświadczenia spotkań z Bogiem.
Wśród bohaterek tej książki są święte uznane za Doktorów Kościoła, jak św. Hildegarda z Bingen, św. Katarzyna ze Sieny, św. Teresa z Ávila, czy postaci tak znane, jak św. Brygida Szwedzka czy św. Klara z Asyżu, ale także te nieco może zapomniane, jak św. Maria z Oignies, św. Julianna z Cornillon czy bł. Beatrycze z Nazaretu, których historie i osobowości są równie fascynujące. Ich biografie składają się na barwną, wciągającą opowieść, osadzoną na tle obrazu ówczesnej religijności i stosunków społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji kobiet.
Znajomość chrześcijańskiej duchowości i historii naszej kultury pozostaje niepełna bez wiedzy na temat bogatego dziedzictwa, jakie pozostawiły te odważne kobiety, które kilkaset lat temu tak wytrwale poszukiwały doświadczenia Bożej obecności.
Wstrząsająca autobiografia Juliany Buhring, autorki Drogi,
którą jadę, i jej sióstr opisujących koszmar życia w sekcie
W samej Anglii 400 000 sprzedanych egzemplarzy!
5 tygodni na 1. miejscu „Sunday Timesa”!
Bite, gwałcone, głodzone, indoktrynowane, zmuszane do niewolniczej
pracy, żebrania, prostytucji. Tak wyglądało ich dzieciństwo
i młodość w okrutnej sekcie Dzieci Boga.
Trzy siostry przeszły przez piekło. Udało im się uciec i zbudować
życie. A Juliana jest pierwszą i jedyną kobietą, która samotnie objechała
świat na rowerze – autorką Drogi, którą jadę.
Dziewczyny znikąd i niczyje. Bez dzieciństwa, domu, rodziny. Przenoszone
z kraju do kraju, z kontynentu na kontynent...
Celeste, Juliana i Kristina urodziły się i wychowały w nieludzkiej religijnej
sekcie Dzieci Boga. Całe ich życie było podporządkowane bezwzględnym
prawom przywódcy – proroka. On decydował o ich losach,
chcąc doprowadzić do całkowitej destrukcji osobowości. Okrutnie
karał każdy przejaw buntu. Ich codzienność to niewolnicza praca, żebranie
na ulicach. Miały zaledwie po kilka lat, gdy były zmuszane do
prostytucji, udziału w orgiach i molestowane przez mężczyzn, którzy
mogliby być ich dziadkami.
Wszystko w imię miłości do Chrystusa...
Jak zdołały wyrwać się z tego piekła? I zachować własne ja, godność,
wiarę i nadzieję.
Opisały to wszystko w szokującej autobiografii, jak przeżyły i jak uciekły.
I tragiczne konsekwencje zniewolenia: od anoreksji, przez depresję,
narkomanię, po samobójstwa. I jak uczyły się żyć na nowo – dzięki
wspólnej sile i odwadze.
W 2007 roku CELESTE JONES, KRISTINA JONES i JULIANA BUHRING napisały szokującą autobiografię Córki Dzieci Boga. Książka
stała się międzynarodowym bestsellerem przetłumaczonym na 11
języków. W samej Anglii sprzedano 400 000 egzemplarzy. Przez 5 tygodni
była na 1. miejscu „Sunday Timesa”.
Każda z sióstr wyzwoliła się z koszmaru przeszłości. Celeste skończyła
psychologię. Kristina wyszła za mąż, ma dzieci. Juliana jest słynną kolarką
długodystansową. W 2012 samotnie objechała świat na rowerze
jako najszybsza kobieta. Swój wyczyn – rekord Guinnessa – opisała
w inspirującym dzienniku podróży Droga, którą jadę.
Celeste, Juliana i Kristina założyły fundację, która pomaga byłym
Dzieciom Boga na całym świecie. Aktywnie walczą, by winni krzywdy
tysięcy dzieci stanęli przed sądem.
Papież Pius XII jest dzisiaj systematycznie oczerniany jako rzekomy antysemita i sympatyk nazizmu. Bez najmniejszych podstaw jego liberalni krytycy, na czele z Rolfem Hochhuthem, autorem sztuki Namiestnik, stworzyli mit „papieża Hitlera”, jakim miał rzekomo być Pius XII. W swojej starannie udokumentowanej i niezwykle rzetelnie przygotowanej książce rabin David Dalin całkowicie obala ten propagandowy wymysł. Dowodzi on nie tylko, że zarzuty kierowane pod adresem Piusa XII są wyssane z palca, ale również że za swoją rolę w uratowaniu tysięcy Żydów zasługuje on na ogromną wdzięczność ze strony społeczności żydowskiej. Autor nie poprzestaje na zdemaskowaniu absurdalnych kłamstw i oszczerstw kierowanych wobec tego papieża, ale wskazuje na motywacje i ukryte cele ich autorów. Wykazuje, że walka o reputację Piusa XII to jedna z najważniejszych batalii wojny kulturowej, jaką środowiska liberalno-lewicowe toczą z Kościołem katolickim i tradycyjną religią. Kreują one wizerunek Kościoła jako instytucji antysemickiej, współodpowiedzialnej za Holokaust. Tymczasem, jak dowodzi autor na podstawie historycznych świadectw, papiestwo wielokrotnie występowało w obronie Żydów i zwalczało antysemickie przesądy, a w okresie II wojny światowej żadna inna instytucja religijna nie zrobiła więcej dla ratowania
ofiar Holokaustu niż Kościół. Jeśli chcesz znać prawdę o postawie Piusa XII i Kościoła wobec nazizmu i Holokaustu, jak również o manipulacjach, jakich dokonuje się, aby zdyskredytować katolicyzm i papiestwo, koniecznie sięgnij po tę wnikliwą, momentami szokującą i niezwykle wciągającą książkę
Od momentu swojego powstania islam rozszerzał się przez podboje. Natchnieni swoją wiarą muzułmańscy wojownicy prowadzili świętą wojnę, zdobywając kolejne ziemie. W końcu przyszedł czas, że dotarła ona również do polskich granic.Relacje Polaków ze światem islamu nie zawsze były jednoznaczne. Mamy w swojej historii przecież zasłużonych dla obrony naszej Ojczyzny polskich Tatarów czy polskich patriotów, którzy walczyli u boku armii tureckiej w XIX wieku. Jednak sporą część dziejów polsko-muzułmańskich spotkań wypełnia dramatyczna, zacięta walka w obronie wiary, tradycji i granic Rzeczpospolitej przed muzułmańskimi najazdami.Książka Andrzej Solaka to barwna, bogata w szczegóły opowieść o tym trwającym przez wieki boju, który uczynił z Polski przedmurze chrześcijaństwa. Ukazuje ona odwagę i determinację Polaków w zmaganiach z Tatarami i potęgą turecką, ich świetne zwycięstwa i tragiczne porażki. Przedstawia również mniej znane epizody, takie jak udział Polaków w wyprawach krzyżowych, w greckim powstaniu przeciwko Turkom czy walki polskich żołnierzy na misjach w Afganistanie i Iraku.Dzięki przywoływanym źródłom oraz relacjom naocznych świadków książka daje możliwość przeżycia pasjonującej wędrówki przez wieki. Autor w mistrzowski sposób łączy rzetelny opis historyczny z wartką, przykuwającą uwagę narracją. Jego książka to niewątpliwie ważna i aktualna lektura w kontekście wyzwań, jakie stoją obecnie przed nami.Andrzej Solak jest absolwentem historii UJ, dziennikarzem, autorem kilku książek, w tym wydanych w Wydawnictwie eSPe Krucjaty wyklętych, Warszawy '44, Kresów w płomieniach, Modlitwy mieczy i Męczenników katolickich ostatniego stulecia.
Miecz w ręku chrześcijanina dla wielu bywa znakiem zgorszenia, dla innych jednak może się okazać symbolem nadziei i zwiastunem ocalenia. Bywało i bywa nadal tak, że swobodne wyznawanie i głoszenie wiary w Chrystusa możliwe jest tylko w enklawach chronionych przez miecz (czy jego zmodyfikowane, bardziej nowoczesne odpowiedniki) chrześcijańskich wojowników.
Modlitwy mieczy opowiada historie ludzi walczących w obronie wiary od czasów średniowiecza po współczesność. Ludzi, którzy mieczem wyrąbywali miejsce dla swobodnego głoszenia Ewangelii, którzy własnymi piersiami osłaniali miasta i świątynie. Obok mieczy pojawiają się w tych opowieściach indiańskie topory, koncerze polskich husarzy, kosy Wandejczyków i nowoczesne karabiny automatyczne. Są wiosłowe galery zwycięzców spod Lepanto oraz nowoczesny krążownik wspierający powstańców generała Franco, sztylet Karoliny Corday i biafrańskie samoloty szturmowe. Wśród ukazanych epizodów jest m.in. znana z ostatnio powstałego filmu Cristiada.
Te opowieści przedstawiają epizody często mało znane albo takie, których postrzeganie jest zafałszowane przez antychrześcijańskie czy antykatolickie stereotypy. Samo to czyni je ogromnie interesującymi, ale tym, co decyduje, że naprawdę warto sięgnąć po tę książkę, jest sposób ich opowiadania przez autora: dynamiczny, znakomicie oddający dramatyzm wydarzeń i intensywność dylematów, z którymi przyszło się mierzyć jego bohaterom.
Poznaj całą prawdę o objawieniach fatimskich i odkryj niezwykłą aktualność orędzia, które zostało w nich przekazane! Książka ojca Apostoli to fascynująca, kompletna i wierna opowieść o wydarzeniach, jakie miały miejsce w Fatimie w 1917 roku. Przedstawia ich historyczny kontekst, opisuje dokładnie okoliczności i relacjonuje treść kolejnych objawień
Anioła Pokoju i Matki Bożej, w tym również tych, których siostra Łucja doświadczyła w Pontevedra i w Tuy. Autor książki podkreśla, że orędzie fatimskie ma charakter profetyczny i jako takie w sposób oczywisty wzbudza kontrowersje, a na jego temat pojawia się wiele rozmaitych spekulacji. Dlatego też starannie analizuje i rozjaśnia związane z nim wątpliwości, szczególnie zaś kwestie tzw. trzeciej tajemnicy fatimskiej i poświęcenia Rosji.
Książka ta jest też wezwaniem, by na nowo wsłuchać się w przesłanie Matki Bożej. Udowadnia, że orędzie fatimskie nic nie straciło na aktualności i może nadal służyć nam jako światło rozjaśniające mroki historii. Papież Jan Paweł II stwierdził kiedyś, że orędzie fatimskie jest obecnie bardziej naglące niż było w roku 1917! Dlatego właśnie ta wspaniała książka o objawieniach w Fatimie jest tak ważna. Ojciec Apostoli przedstawia kolejnemu pokoleniu treść pilnego, niebiańskiego przesłania nadziei. Świat potrzebuje orędzia fatimskiego bardziej niż kiedykolwiek, modlę się więc, aby czytając tę książkę, ludzie wracali do Jezusa, Maryi i Kościoła. Donald Calloway MIC
Książka, którą powinien mieć każdy poważnie traktujący swoją wiarę katolik.
Kim właściwie są doktorzy Kościoła, co tak naprawdę oznacza nadanie jakiejś osobie tego szacownego tytułu? Jak zmieniało się podejście Kościoła do tej starożytnej instytucji i jakie jest jej znaczenie obecnie? Tego wszystkiego można się dowiedzieć dzięki tej książce - jedynej takiej pozycji na polskim rynku. Pozwala ona zapoznać się z osobami i mądrością wszystkich doktorów Kościoła.
Autor kreśli fascynujące portrety 33 duchowych mistrzów, którzy pozwalają nam lepiej zrozumieć naszą wiarę. Każda z przedstawionych sylwetek zawiera życiorys, zwięzłą prezentację danej postaci oraz jej najważniejszych myśli. Wymienione są również zasługi danej osoby dla kształtowania doktryny chrześcijańskiej. Przy każdej postaci jest także dołączona krótka bibliografia.
Autor przedstawia spory, batalie wręcz, o oryginalność tkaniny. Opisuje szczegółowo metody i wyniki badań, którym płótno było poddawane. Nie ukrywa, że jego zdaniem wykazują one prawdziwość Całunu. Nie stara się jednak na siłę narzucać tego przekonania czytelnikowi.historia tajemnicy
Najbardziej tajemnicze płótno świata przyciąga uwagę zarówno naukowców, jak i milionów wiernych.
Uznany w skali światowej badacz Gian Maria Zaccone nie jest bezkrytycznym apologetą autentyczności Całunu, ale nie zakłada też, że mamy do czynienia po prostu z fałszerstwem. W sposób obiektywny i rzetelny, a jednocześnie atrakcyjny dla czytelnika, wykazując się gawędziarskim niemal talentem, opowiada o zawikłanych losach Całunu. O jego pojawianiu się i znikaniu na arenie dziejów, przechodzeniu z rąk do rąk czy kilkukrotnym cudownym ocaleniu z płomieni pożarów.
Autor przedstawia spory, batalie wręcz, o oryginalność tkaniny. Opisuje szczegółowo metody i wyniki badań, którym płótno było poddawane. Nie ukrywa, że jego zdaniem wykazują one prawdziwość Całunu. Nie stara się jednak na siłę narzucać tego przekonania czytelnikowi.
Podkreśla, że każdy ma prawo wyciągnąć swoje wnioski z faktów, jakie prezentuje w książce.
Podążając za Janem Pawłem II, wskazuje, że tak naprawdę najważniejsze są duchowe owoce, które może przynieść kontakt z tym niezwykłym wizerunkiem naszego Zbawiciela.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?