Do twarzy czyli dlaczego się malujemy Starożytni Egipcjanie malowali oczy grubą warstwą czarnego proszku, niektórzy rdzenni mieszkańcy Australii dekorują twarze i ciała kolorowymi kropkami i kreskami. Elżbieta I używała białego pudru, a sufrażystki czerwonej szminki. Barwniki do malowania ciała znaleziono nawet w grotach Neandertalczyków. Dlaczego ludzie od najdawniejszych czasów malowali twarze, dlaczego malują je dziś? Komu kolorowa błyskawica przecina czoło, a kto dobierał szminki pod kolor ubrań? W książce "DO TWARZY" oczy, nos, czoło i usta oprowadzają nas po rozmaitych zwyczajach i miejscach. Pokazują, jak bardzo różne mogą być powody, dla których się malujemy.
Moja mama ma na imię Lisa i jest kierowcą ciężarówki. Jej ciężarówka jest duża i czerwona.Kiedy do niej wsiadam, czuję się jak w statku kosmicznym!"" Książka o życiu rodziny, w której mama jest kierowcą a tata przedszkolankiem.Dla dzieci od 3 roku życia.
Kanadyjska ilustratorka Manon Gauthier stworzyła postacie różnych zwierząt i ludzi używając jednego kształtu. Ty też możesz pobawić się nim, tworząc portrety prawdziwych i wymyślonych istot. Zapraszamy do zabawy!
Historia uchodźców jest historią każdej rodziny. Każda w pewnym momencie historii musiała opuścić swój dom i gdzie indziej szukać nowego początku. Nie każda jeszcze o tym pamięta.
W tej książce śledzimy dzieje rodzin w Egipcie, Bagdadzie, Konstantynopolu, Europie i USA . Ale uchodźcy to nie tylko przeszłość, to także ważny element teraźniejszości.
A żeby go zrozumieć, najlepiej się mu przyjrzeć.
Archistoria. Opowieść o architekturze Chcesz zobaczyć jak dawna elektrownia w Londynie została zmieniona w nowoczesną galerię? Potrafisz porównać kopuły bazyliki św. Piotra i Tadż Mahal? Chcesz wiedzieć, po co powstał łuk triumfalny w Paryżu, a czemu służy łuk w St. Louis? Czy wiesz co łączy operę w Sydney z Koloseum? ARCHISTORIA to ARCYCIEKAWA opowieść o architekturze. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, przeczytaj!
Na świecie są tysiące ulic. Niektóre są bardzo strome, inne płaskie. Jedne szerokie, inne wyjątkowo wąskie. Są hałaśliwe lub spokojne, czyste lub brudne Trudno znaleźć dwie identyczne. Codziennie nimi chodzimy lub stoimy w korkach. Czasem świętujemy albo protestujemy. Jakie są ulice świata? Co opowiadają o swoich mieszkańcach? Dzięki tej książce dowiesz się skąd pochodzą nazwy Broadway, Nowy Świat czy Safdarjung. Zobaczysz, dlaczego w niektórych miastach zmienia się patronów alei, bulwarów i zaułków. Przeczytasz o akcji, która miała pokazać, jak bardzo brakuje kobiet w nazwach paryskich ulic. Przeniesiesz się w przeszłość, by pospacerować Aleją Procesyjną w Babilonie, świętą drogą starożytnego Rzymu i ulicami żydowskiego Lublina. Dołączysz do zabawy w Pampelunie lub Nuuku albo przyjrzysz się wielkim protestom w Mińsku, Teheranie lub Indiach. Ulice będą twoim przewodnikiem po różnorodnych miejscach, historiach i zwyczajach!
Do roboty! Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie zawody wykonywali ludzie w przeszłości? Kim byli łamacz lodu, krzykacz miejski, flisak, stołkowy, żabi doktor, telefonistka, mamka? Przeczytaj o tych i innych naprawdę dziwnych zawodach, które istniały, zanim pojawiła się nowoczesna technologia. Zobacz , jak inaczej wyglądał kiedyś świat.
Do domu pana Igiełki dostarczono choinkę! Największą, jaką kiedykolwiek widział. Właściwie, to aż za dużą - żeby ustawić ją w salonie, trzeba ściąć czubek. Co się z nim stanie? Pełna humoru i uroku opowieść, która wprowadzi całą rodzinę w magię Świąt!
Jest tak wiele zwierząt. Każde z nich jest inne. Każde wygląda, biega, pachnie i zachowuje się inaczej. Każde z nich śpi też inaczej. Niektóre zwierzęta śpią prawie cały czas, podczas gdy inne odpoczywają rzadko. Niektóre potrafią spać pod wodą, podczas gdy inne tylko stojąc na jednej nodze, jeszcze inne wybierają na swoje łóżko śnieg gdy inne wolą gorący piasek. Ale co im się śni? Być może każdy gatunek śni inaczej. Czy marzą we śnie tak jak my? A może nic im się nie śni ?
BAJKI FILOZOFICZNE nauczą Twoje dziecko niezależnego myślenia! Pomogą w rozmowach na ważne tematy. Poszerzą horyzonty. Polecane do zajęć z etyki oraz na godziny wychowawcze! 60 bajek i przypowieści zaczerpniętych z filozofii zachodniej, mądrości Wschodu i mitologii. Do każdej dołączyliśmy komentarz, który wprowadzi Cię do pracowni filozofa. A tam... Możesz wykroczyć poza dosłowne znaczenie bajki. Możesz stawiać pytania i szukać odpowiedzi, możesz dyskutować z rodzicami, kolegami, nauczycielami. Jaki jest sens życia? Czym jest dobro? Jaka jest cena wolności? Możesz poznać greckich filozofów Diogenesa i Sokratesa, przeczytać bajkę Schopenhauera, poznać opowieści z dalekich Chin i Persji. Poznasz stare ponadczasowe treści w nowej formie. Doskonałe tłumaczenie Heleny Sobieraj. Książka polecana przez Fundację ABC Cała Polska Czyta Dzieciom.
Warszawa, lato 1939 roku. 6-letnia Helena żyje szczęśliwie z rodzicami, właścicielami browaru i dość nieodpowiedzialną nianią. Jedynym problemem dziewczynki jest brak rodzeństwa, cieszy się więc, gdy pewnego dnia znajduje bezdomną kotkę. Choć nowa towarzyszka zabaw jest mądra i potrafi mówić, trafia do innej dziewczynki, Brygidy, siostry pracownika wytwórni. Ojciec Heleny prowadzi interesy między innymi z Niemcami (łączy go z nimi także rodzinne pokrewieństwo), a jednocześnie utrzymuje dobrosąsiedzkie stosunki ze wszystkimi, także z Żydami. Niejeden z nich pracuje w jego fabryczce. Wybuch wojny nie jest w stanie naruszyć starych przyjaźni. Kiedy więc przyjaciele rodziny zostają uwięzieni w getcie, rodzice bohaterki spieszą im z pomocą. Akcja trwa przez całą wojnę i obejmuje nie tylko znajome osoby. A tytułowa kotka, jest na wpół magicznym zwierzeciem-przyjacielem Heleny i Brygidy. Joanna Rudniańska (ur. 1948) z wykształcenia matematyk, zaczynała od opowiadań science-fiction dla dzieci, laureatka międzynarodowej nagrody imienia Janusza Korczaka.
Ta książka nie jest o wojnie. Pokazuje bogatą kulture, długą historią i wspaniałą naturą Ukrainy, a przewodniczkami są dwie kijowskie artystki. Elena Michajłowa-Rodina i Ludmiła Nikorycz, teściowa i synowa, pokazują ważne miejsca, zwyczaje, legendy i krajobrazy ich ojczyzny same będąc daleko od domu. 24 lutego Ludmiłę Nikorycz obudziły syreny, które oznaczały początek wojny. Zdała sobie sprawę, że jej życie nie będzie już takie jak przedtem, pełne rodzinnych spraw, karkołomnych terminów w pracy, sporów z przyjaciółmi… Od razu zorientowała się, że musi opuścić dom, bo w Kijowie będzie zbyt niebezpiecznie. Z córką, teściową i kotem zabrały tylko to, co najcenniejsze. Udało im się dojechać do Lwowa, ale już nie wcisnęły się do pociągu, który ruszał do Przemyśla… Ludmiła, Elena, Liza i kot Kuskus przez Słowację dotarły do Olsztyna, gdzie przyjęli je znajomi Polacy. Dali im mieszkanie, ciepło i wsparcie. Mamy nadzieję, pomoże ona nawiązać dialog i więź między polskimi i ukraińskimi dziećmi.
Internet zalewa fala hejtu. To sprawka złych Sieciuchów, które kolejny raz chcą zaszkodzić dzieciom.Na szczęście Netka, Ajpi, Spociak i Kompel, czyli drużyna Sieciaków, są gotowi do działania. Przed nimi przeprawa przez krainę Minecrafta, spotkanie z Bełkotem i... sterta pomarańczowych sznurówek. Trzecia część przygód Sieciaków poświęcona jest problemowi hejtu. Zachęca dzieci do szacunku oraz sprzeciwu wobec przemocy online. Książka może inicjować rodzinne rozmowy o bezpieczeństwie w sieci. Może również posłużyć jako materiał edukacyjny w szkole.
Niezwykła, baśniowa opowieść o bliźniaczkach, rozdzielonych tuż po urodzeniu, które trafiają do polskiej i do żydowskiej rodziny. Tak zastaje je II wojna światowa. Ich odmienne losy splatają się ze sobą pokazując młodemu czytelnikowi w prosty i piękny sposób, że wszyscy ludzie są równi.
Wielka podróż przez kontynent, który był świadkiem narodzin pierwszych istot ludzkich i doświadczył tragedii niewolnictwa. Od stolic po pustynie, od dzikich sawann po wioski rybackie, od futurystycznych dzielnic po gęste dżungle, odkryjesz zapierające dech w piersiach krajobrazy, różnorodne ludy i sposoby życia, niezwykłych bohaterów, pomniki, majestatyczne zwierzęta i niezwykłe historie. Podróż pełna kolorów przez różnorodność kultur i piękno afrykańskiego świata. Przepięknie ilustrowana, niezwykła książka o Afryce. Wybierz się w cudowną podróż po tym kontynencie, poznaj kulturę i przyrodę wielu afrykańskich państw, zwyczaje i kulturę plemion afrykańskich, niezwykłą roślinność i egzotyczne zwierzęta!
Trzecia część dziennika Taluli, dziewczynki, która marzy o normalnej rodzinie i spokojnym życiu. Gimnazjum zaczyna się fatalnie! Nauczyciele są beznadziejni, zadania trudne, przyjaciółka Adela wylądowała w równoległej klasieTalula siedzi koło Jana, bo tak wynika z kolejności alfabetycznej a Jan przypomina jej Łukasza, okropnego starszego brata!
Dzięki tej książce poznasz ogień, który ogrzewa, oświetla, karmi, ale też potrafi z niezwykłą siłą niszczyć. Dowiesz się jak powstaje burza i co to jest wulkan. Przeczytasz o wpływie pożarów na klimat. Odkryjesz, co decyduje o kolorze płomieni, jak daleko może dotrzeć sadza z płonącej tajgi i co mały bóbr może zdziałać w walce z pożarami. Zobaczysz, jak dawniej ludzie wykorzystywali ogień do ogrzewania i oświetlania, a jak robią to dziś. Poznasz historyczne pożary, płonące stosy, ale też kult ognia i ogniste stwory.Po ""Wietrze"" i ""Wodzie"" przyszedł czas na opowieść o ""Ogniu"".
Talula, znana czytelnikom z książki ""Chcę kota i normalnych rodziców"", marzy o zwyczajnym, spokojnym życiu i poważnych rodzicach. Tymczasem właśnie zaczynają się wakacje, które z normalnością będą miały jeszcze mniej wspołnego, niż Talula mogłaby się spodziewać...
Czy książka ma duszę? Zaskakująca, niecodzienna opowieść, która zaczyna się w lesie a kończy w Nowym Jorku. Opowiadanie 11 letniej autorki - Alicji Grudzień, laureatki konkursu na opowiadanie organizowanego przez Fundację Olgi Tokarczuk.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?