Kodowanie dla przedszkolaka (4-6 lat) to bogato ilustrowana książka wprowadzająca młodsze dzieci w podstawy programowania bez użycia komputera. Zawiera mnóstwo łamigłówek obrazkowych, m.in. zabawy z rytmami i sekwencjami, proste ćwiczenia na kratownicy przygotowujące do kodowania na macie, a także ćwiczenia na odgadywanie szyfrów, wyznaczanie tras i pisanie prostego kodu.Łamigłówki rozwijają myślenie logiczne, orientację przestrzenną i wyobraźnię. Stanowią również świetne wprowadzenie w podstawy matematyki i informatyki. Zostały tak przygotowane, aby nauka programowania kojarzyła się z ciekawym wyzwaniem - zgodnie z ideą STEM.STEM to nowe podejście do nauki zachęcające do rozwiązywania problemów metodą prób i poprawek, łącząc przy tym wiedzę z różnych dziedzin, takich jak: nauki ścisłe, nowoczesne technologie, inżynieria oraz matematyka.
Zabawa to najlepsza forma nauki. Prezentowany zbiór 100 bardzo różnorodnych zadań z pewnością uprzyjemni czas dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Ćwiczenia te rozwijają spostrzegawczość, kreatywność oraz logiczne myślenie. Publikacja może być pomocna nauczycielom wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, opiekunom dzieci, a także rodzicom. Zawiera takie typy zadań, jak:ćwiczenia ortograficznezadania z tekstemuzupełnianie i układanie zdańzadania z elementami kodowanialabiryntykolorowankikrzyżówkizagadki.
Kolejna z serii FANTASTYCZNYCH książek Wydawnictwa Harmonia! Po Fantastycznych krzyżówkach ortograficznych i Fantastycznych zadaniach tematycznych pora na 46 zakreślanek, które służą rozwijaniu koncentracji i spostrzegawczości.Odszukiwanie ukrytych w tabelach wyrazów pozwala ćwiczyć umiejętność skupienia, percepcję wzrokową, cierpliwość, ale też wzbogaca słownictwo dziecka. Kolejne zakreślanki dotyczą tematyki bliskiej odbiorcom - zwierząt, przyborów szkolnych, dyscyplin sportowych itp.KATARZYNA MICHALEC - autorka ponad 100 książek oraz e-booków dla dzieci, w tym łamigłówek, zabaw kreatywnych, bajek, wierszy oraz opowiadań edukacyjnych. Współpracowała także z czasopismami (m.in. "Bliżej przedszkola", "Wychowanie w Przedszkolu", "Nauczycielka Przedszkola", "Promyczek", "Sygnał", "Życie Szkoły"), gdzie publikowała propozycje zabaw i zadań dla najmłodszych. W 2017 roku jej książka Zawiła historia niesfornego Kacperka była nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego.
Książeczka pt. Wykreślanki słowne inspiruje dziecko do poszukiwania w diagramach-krzyżówkach określonych liter. Zabawy słowami utrwalają znajomość polskiej ortografii. Dodany do zakreślania wyrazów flamaster suchościeralny pozwala w razie pomyłki wymazać zaznaczenie i ponownie wybrać słowa.
Kodowanie na wesoło (4-7 lat) to zestaw edukacyjnych zabaw z bestsellerowej serii Rysuję i zgaduję dla przyszłych programistów i inżynierów. Zawiera ponad 100 kreatywnych zabaw (książka + karty ścieralne), które doskonalą myślenie logiczne i matematyczne, orientację przestrzenną i wyobraźnię. Zagadki stanowią świetne wprowadzenie w podstawy matematyki, robotyki i informatyki. Książka zawiera również wskazówki, jak rozwijać kompetencje cyfrowe u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.Tajniki kodowania w zabawieKodowanie na wesoło to świetna przygoda wprowadzająca przedszkolaki i uczniów klas pierwszych w podstawy programowania. Zawiera mnóstwo łamigłówek, m.in. zabawy z rytmami, sekwencjami i algorytmami, ćwiczenia na kratownicy przygotowujące do pracy z matą do kodowania, a także ćwiczenia na wyznaczanie tras, pisanie kodu i odgadywanie szyfrów. Dla najmłodszych przygotowano zadania na obrazkach, które są bliskie ich zainteresowaniom. Łamigłówki dla starszych dzieci wykorzystują kody na literach, liczbach i symbolach, aby rozwijać myślenie abstrakcyjne, poszerzać zasób słownictwa oraz utrwalać umiejętności matematyczne.Pakiet zawiera ponad 100 wciągających zadań (książka + 30 dwustronnych kart ścieralnych) kształtujących myślenie, orientację przestrzenną, uwagę oraz percepcję wzrokową. Zadania zostały tak przygotowane, aby nauka programowania kojarzyła się z ciekawym wyzwaniem - zgodnie z ideą STEM. To nowe podejście do nauki polegające na rozwiązywaniu problemów metodą prób i poprawek. Integruje ono nauki ścisłe, nowoczesne technologie, inżynierię oraz matematykę, by efektywniej myśleć oraz znajdować nowe pomysły.Dzięki flamastrowi suchościeralnemu dołączonemu do zestawu łamigłówki można rozwiązywać wielokrotnie, a dzięki temu testować swoje pomysły i rozwijać umiejętności.Rozwójkodowanie, myślenie logiczne, kreatywność, grafopercepcjaW serii równieżRysuję i zgaduję z mewą Ewą (3-4 lata)Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem (4-5 lat)Rysuję i zgaduję z królikiem Kazikiem (4-5 lat)Rysuję i zgaduję z kangurem Arturem (4-6 lat)Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką (5-6 lat)Rysuję i zgaduję. Czytanie sylabowe (5-8 lat)Rysuję i zgaduję. Zabawy z liczeniem (4-7 lat)Rysuję i zgaduję. Zabawy logiczne (4-7 lat)Zabawy logopedyczne. Gimnastyka języka (3-6 lat)Rysuję i zgaduję. Koncentracja z detektywem Motywem (6-9 lat)
Zbiór tekstów przeznaczonych do czytania sylabami. Przedstawione historyjki są proste, zrozumiałe i ciekawe. Sylaby w wyrazach oddzielone zostały kolorami, co z pewnością ułatwi czytanie, a dołączone do tekstów zadania urozmaicą naukę.
W książce znajdują się zadania nie tylko stanowiące doskonałą zabawę, ale także rozwijające spostrzegawczość, pamięć wzrokową, poszerzające zasób słownictwa czy utrwalające poprawną pisownię. Materiał podzielony jest na 20 rozdziałów. Każdy z nich dotyczy innego zagadnienia. Całość dopełniają kolorowe zdjęcia.Zatem bierzmy się do pracy. Ponad 120 zadań tylko czeka, aby ktoś je rozwiązał!
Kodowanie to odkrywanie obrazkowych tajemnic, połączone z nauką analizowania i wnioskowania. Wciągające, wielogodzinne zajęcie dla ciekawskich maluchów oraz doskonały trening na spostrzegawczość i koncentrację. Do każdej zgadywanki dołączona jest zagadka, wzmacniająca procesy myślowe związane z dedukcją.
Kodowanie trójkątami z pieskiem to odkrywanie obrazkowych tajemnic, połączone z nauką analizowania i wnioskowania. Wciągające, wielogodzinne zajęcie dla ciekawskich maluchów oraz doskonały trening na spostrzegawczość i koncentrację. Do każdej zgadywanki dołączona jest zagadka, wzmacniająca procesy myślowe związane z dedukcją.
Kto z nas nie lubi rymowanek? Ortograficzne rymowanki z labiryntamisprawiają, że dziecko zapamiętuje proste wierszyki.Analizuje ich treść, by poprawnie zbudować wynikające z niej zdanie.Luki w tekście skłaniają do zastanowienia się nad prawidłową pisownią wyrazów,a zabawa z labiryntem ćwiczy zręczność i koordynację.Urszula Piasta-Kuszewska
W domu, w przedszkolu, w podróży z mamą, tatą lub dziadkamiwszędzie samemu i z pomocądziecko może ćwiczyć zasady pisowni i ortografii.Nie koncentrując się na nauce, poprzez zabawę, utrwala poprawnąpisownię wyrazów i poznaje nowe.140 zagadek ortograficznych to nieoceniona pomoc w rozwijaniusłownictwa dziecka i doskonaleniu umiejętności prawidłowej pisowni.Urszula Piasta-Kuszewska
Zbiór ćwiczeń dla dzieci zaczynających czytać. Wyróżnione kolorami sylaby oraz krótkie rymowanki ułatwiają zapamiętywanie i utrwalanie poszczególnych podziałów.Dzięki tak skomponowanemu materiałowi, dziecko nauczy się płynnie czytać i bezbłędnie dzielić
Delikatnie uszkodzone egzemplarze - mogą posiadać defekty takie jak uszkodzona okładka, zagięte rogi, przerysowania, czy zagięte okładki itp.
On, niesforny chłopiec, pisze pamiętnik, projektuje supernowoczesne odrzutowce i śni o byciu komandosem. Ona, była nauczycielka matematyki, nosi glany i moro, ćwiczy jogę i mieszka w lesie. Są inni, a to nie wszystkim się podoba. Razem mogą zrobić coś naprawdę dobrego (i wcale nie dziwacznego). Książka podnosząca na duchu. Ważna dla wszystkich, którzy nie zawsze są akceptowani i rozumiani. Seria ""Tornister pełen przygód"" to historie z życia wzięte, opowiedziane ze swadą, pełne dobrego humoru. W sam raz dla rozpoczynających naukę i tych, którzy już chodzą do szkoły.
Kodowanie to odkrywanie obrazkowych tajemnic, połączone z nauką analizowania i wnioskowania. Wciągające, wielogodzinne zajęcie dla ciekawskich maluchów oraz doskonały trening na spostrzegawczość i koncentrację. Do każdej zgadywanki dołączona jest zagadka, wzmacniająca procesy myślowe związane z dedukcją.
Stanowiąca bogate źródło inspiracji pozycja, której nie może zabraknąć w biblioteczce rodziców, terapeutów, logopedów oraz wszystkich osób, które interesuje prawidłowy rozwój mowy dziecka. Są to opowiadania logopedyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które bawią i uczą. Każda z historyjek jest poświęcona poznaniu innej głoski, dzięki czemu mali Czytelnicy mogą doskonalić wymowę każdej z nich - c, b, p, ch, h, s, w, ci, ć, si, ś, cz, sz, z, dzi, dź, r, rz, ż. Oprócz doskonalenia prawidłowej wymowy dzieci mogą rozwijać wyobraźnię, wzbogacać słownictwo, a kolorowe ilustracje z pewnością zachęcą maluchów do sięgnięcia po książkę i umilą im czytanie.
On, niesforny chłopiec, pisze pamiętnik, projektuje supernowoczesne odrzutowce i śni o byciu komandosem.
Ona, była nauczycielka matematyki, nosi glany i moro, ćwiczy jogę i mieszka w lesie.
Są inni, a to nie wszystkim się podoba. Razem mogą zrobić coś naprawdę dobrego (i wcale nie dziwacznego).
Książka podnosząca na duchu. Ważna dla wszystkich, którzy nie zawsze są akceptowani i rozumiani.
Seria ""Tornister pełen przygód"" to historie z życia wzięte, opowiedziane ze swadą, pełne dobrego humoru. W sam raz dla rozpoczynających naukę i tych, którzy już chodzą do szkoły.
Żakiet żaby to zbiór opowiadań przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Zawierają one mnóstwo wyrazów z daną głoską. Dzięki temu można ćwiczyć wymowę każdej z nich - c, b, p, ch, h, s, w, ci, ć, si, ś, cz, sz, z, dzi, dź, r, rz, ż. Oprócz doskonalenia prawidłowej wymowy dzieci mogą rozwijać wyobraźnię, wzbogacać słownictwo, a kolorowe ilustracje z pewnością zachęcą maluchów do sięgnięcia po książkę i umilą im czytanie. Publikacja jest przeznaczona jest dla logopedów, terapeutów, nauczycieli przedszkoli i szkół, rodziców oraz wszystkich, których interesuje prawidłowy rozwój mowy dziecka.
Dlaczego warto kupić tę książkę?- bo autorka opisała przyjaźń, jaką trudno sobie wyobrazić między owieczką i wilkiem,- bo jest to historia pełna śmiechu, ale i wzruszeń, w której wszystko jest możliwe,- bo podczas czytania dzieci i dorośli świetnie się bawią,- bo Daniel de Latour zilustrował ją tak wyjątkowo i z takim poczuciem humoru, że każda kartka to graficzna przygoda,- bo skoro już trzeba ćwiczyć czytanie, to lepiej to robić na naprawdę wciągającej lekturze.
Niniejsza książeczka jest zbiorem pomysłów na urozmaicenie codziennych posiłków dla dzieci. Proponowane dania są proste do wykonania, tak by mogły je zrobić maluchy w wieku przedszkolnym - oczywiście pod okiem rodziców lub opiekunów, gdyż niektóre posiłki należy przygotować przy użyciu noża i wykałaczek. Celem książki jest pokazanie, że zabawy w kuchni mogą być zarówno pożyteczne, jak i przyjemne. Przedstawione posiłki są kolorowe i zabawne, wykonane z produktów łatwo dostępnych: pieczywa, nabiału, jajek, owoców, warzyw, dżemu, keczupu. Wszystko po to, aby umilić posiłek niejadkom. Dania te można wykonywać na zajęciach w przedszkolu lub w domu. Doskonale nadają się na przyjęcia urodzinowe.
Dzięki przedstawionym propozycjom dzieci uczą się szacunku do żywności, gdyż wykonane "dzieła" można od razu zjeść ze smakiem, a nie wyrzucać do kosza, jak robi się to w przypadku pieczątek z ziemniaków czy wyklejanek z makaronu. Dzieci przygotowując własne posiłki, uczą się także samodzielności, rozwijają zdolności manualne i twórcze.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?