KATEGORIE [rozwiń]

Marta Fox

Okładka książki Paulina.doc w.2022

25,99 zł 14,29 zł


Tytuł książki jest nazwą pliku w komputerze, na którym bohaterka pisze swój sekretny dziennik. Paulina.doc jest książką pełną napięć i namiętności, ukazuje toksyczny związek Magdy z matką, uroki macierzyństwa Magdy oraz blaski jej pierwszej miłości. Czytelnicy dowiedzą się, kogo naprawdę pokochała Magda i dlaczego ta miłość skłóciła ją na powrót z matką.
Okładka książki Niebo z widokiem na niebo w.2021

29,99 zł 16,49 zł


Niebo z widokiem na niebo to powieść o dojrzewaniu, o dobrych uczuciach i złych zachowaniach, o młodzieży zagubionej w świecie rywalizacji, ciasnych mieszkań, komputerów, zapracowanych rodziców, którzy niewiele mają czasu na bliskość, nie mówiąc o rozmowie.Akcja powieści dzieje się tu i teraz, jest w niej więc obyczajowość polskiej szkoły, w której nauczyciele niekoniecznie świecą przykładem, a młodzież niekoniecznie tego od nich wymaga. Jej bohaterowie: Artur i Kinga odnajdują się w tłumie i zakochują w sobie tak bardzo, jak można to zrobić, mając naście lat. Rozmawiają ze sobą wierszami, czatują w Internecie, wysyłają e-maile, stwarzają swój poetycki azyl, do którego wkracza rzeczywistość nijak się mająca do ich dusz fruwających w chmurach. W tej colleage'owo skomponowanej powieści jest niepokój naszego wieku, zagubienie, ale i ratunek, który odnaleźć można w wartościach, jakim wierni są bohaterowie powieści. Niebo z widokiem na niebo to powieść dla każdego, kto zechce pamiętać, że z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie, dwie tylko: poezja i dobroć więcej nic.
Okładka książki Święta Rito od rzeczy niemożliwych w.2021

32,50 zł 17,87 zł


Matka. Pisarka. Najmniej żona. Także córka Ludwiki i wnuczka Marianny. Poetka. Przyjaciółka. Do tej pory autorka kreująca światy bohaterów swoich książek (powieści, eseje, poezje), teraz autorka opowiadająca o swoich światach prywatnych. Jaką tajemnicę skrywało jej dzieciństwo? Ile razy zmieniała nazwisko? Jakie relacje łączą ją z córkami? Kogo kochała i kogo kocha? Marta Fox nareszcie opowiada o swoim życiu, kreując wizerunek kobiety po przejściach, szukającej ratunku w modlitwach do świętej Rity od Rzeczy Niemożliwych i w pisaniu.To pasjonująca i dramatyczna opowieść o miłości i samotności, poszukiwaniu własnej drogi i potędze macierzyństwa. To opowieść, do której życie dopisuje swoją pointę.
Okładka książki Paulina.doc w.2021

21,50 zł 11,82 zł


Tytuł książki jest nazwą pliku w komputerze, na którym bohaterka pisze swój sekretny dziennik. ""Paulina.doc"" jest książką pełną napięć i namiętności, ukazuje toksyczny związek Magdy z matką, uroki macierzyństwa Magdy oraz blaski jej pierwszej miłości. Czytelnicy dowiedzą się, kogo naprawdę pokochała Magda i dlaczego ta miłość skłóciła ją na powrót z matką.
Okładka książki Po nitkach babiego lata w.2021

14,99 zł 8,24 zł


Byłaś onieśmielona, kiedy podawałem Ci ten malutki bukiecik różnokolorowych kwiatków, kupionych na katowickim rynku. Pomyślałem sobie wtedy, że głupi jestem, bo Ty zasługujesz na wiadro róż. To by dopiero chłopakom z Waszej szkoły gały na wierzch powychodziły. gdzie oni mają oczy? Bardzo dobrze, że ich nie mają, bo wtedy ja nie miałbym Ciebie Czekam na jutro. Może się urwiemy ze szkoły? Co Ty na to? Daj znać, gdyby Ci się mój pomysł spodobał. A jak nie, to czekam w umówionym miejscu. "W ukończonym właśnie cyklu powieści opowiadam o pierwszej miłości, czyli o najważniejszym doświadczeniu, które oby dla każdego z Was stało się źródłem wiary w to, że miłość istnieje i że nie umiera. Możliwe, że odchodzi, ale po to tylko, by odrodzić się doroślej, mniej zachłannie, bardziej tolerancyjnie i cierpliwie w innym związku. Oby więc to doświadczenie otworzyło Was do ludzi i do świata, w którym przyjdzie się zmagać z niejednym problemem." Marta Fox
Okładka książki Pierwsza Miłość w.2021

25,99 zł 14,29 zł


Na Pierwszą miłość składają się trzy minipowieści: Do rana daleko, Po nitkach babiego lata i Romeo zjawi się potem. Każda z nich opowiada inną historię miłości, ale równocześnie wszystkie trzy są połączone postaciami bohaterów. Bohaterami Pierwszej miłości są uczniowie liceum, którzy pojawiają się w jednej powieści jako postacie pierwszoplanowe, a w innej drugoplanowe. Każda z pojawiających się tu postaci jest inna, ale wszystkie łączy jedno: rozterka i radość towarzysząca narodzinom pierwszego dojrzałego uczucia. Powieści Marty Fox, dzięki świetnie oddanym współczesnym realiom, dużej dawce humoru i umiejętności pisania o sprawach najskrytszych, pomagają znaleźć własne odpowiedzi na najważniejsze pytania nastolatków. ATUTY KSIĄŻKI: • zbiór powieści młodzieżowych cenionej autorki • głębokie, przenikliwe spojrzenie na miłość • ironia i subtelny dowcip • doskonała znajomość psychiki młodych ludzi
Okładka książki Zanim nadejdzie rozstanie w.2021

14,99 zł 8,24 zł


"W cyklu sześciu powieści opowiadam o pierwszej miłości, czyli o najważniejszym doświadczeniu, które oby dla każdego z Was stało się źródłem wiary w to, że miłość istnieje i że nie umiera. Możliwe, że odchodzi, ale po to tylko, by odrodzić się doroślej, mniej zachłannie, bardziej tolerancyjnie i cierpliwie w innym związku. Oby więc to doświadczenie otworzyło Was do ludzi i do świata, w którym przyjdzie się zmagać z niejednym problemem." Marta Fox
Okładka książki Batonki Always miękkie jak deszczówka w.2021

16,99 zł 9,34 zł


Ta książka jest o dobrych i jasnych uczuciach, które tkwią w każdym z nas. I o tym, że możemy się zrozumieć, pod warunkiem wszakże, że będziemy ze sobą szczerze rozmawiać. Rozmawiać do końca i rozstrzygająco.
Okładka książki Moja Ołowianko, klęknij na kolanko

31,90 zł 17,54 zł


Opowieść o życiu Jolanty Wadowskiej-Król, która w latach 70. i 80. XX wieku leczyła dzieci zatrute ołowiem emitowanym z huty w Szopienicach. To u niej Weronika spędza wakacje i porządkując archiwum, odkrywa jej dramatyczną przeszłość, którą konfrontuje ze światem swoich zawirowań emocjonalnych. To staje się dla niej terapią, pozwalającą otworzyć się na ciekawych ludzi, na przyjaźń i miłość. Dziewczyna podziwia walkę lekarki, zwanej Matką Boską Szopienicką, o życie „ołowików”,jej batalię z reżimem. Jaką cenę przyszło zapłacić lekarce za wierność swoim zasadom? Czy na Śląsku doszło do ludobójstwa ekologicznego? Te pytania Weronika zadaje sobie dzisiaj, kiedy jest coraz mniej tematów tabu. Marta Fox Katowiczanka. Powieściopisarka, poetka, eseistka. Autorka ponad 40 książek, mistrzyni literatury „dla kobiet”, popularna pisarka dla młodzieży. Dwukrotnie nagrodzona przez International Board on Books for Young People. Kilkanaście jej powieści to bestsellery wydawane nieprzerwanie od ponad 20 lat. Poezja Marty Fox była tłumaczona na języki: angielski, niemiecki, portugalski, hiszpański, francuski. Popularnością cieszą się spotkania autorskie połączone z koncertem w wykonaniu bohatera jej powieści Idol, Artura Gotza. Ostatnio wydała Wariatkę, która czyta, Ten pierwszy raz w Ornecie, Kobiety winne grzechu.
Okładka książki Coraz mniej milczenia

24,50 zł 13,47 zł


Coraz mniej milczenia to cztery autentyczne, wstrząsające historie osób mających odwagę odsłonić tajemnice swojego dramatycznego dzieciństwa, w którym były poniżane, upokarzane, maltretowane i wykorzystywane seksualnie. Rodzice lub opiekunowie robili wszystko, by dziecko wyrządzone mu okrucieństwo poczytywało za dobrodziejstwo. Jak dzieci przeżywały te tragedie? Jakie są następstwa tych dramatów w ich dorosłym życiu?
Okładka książki Kobiety winne grzechu

35,00 zł 25,56 zł


Moja Kobieta Winna Grzechu, miłości pełna - stoi przede mną. W jej oczach siedzidemon - ten sam, który opętał Joannę, Matkę, tę od Aniołów. Moja kobieta przytulasię do mnie i mówi: Nie chcę być bez ciebie, nawet jeśli będę.* * *Ciotka była jak cytata fregata, zamaszysta i w biodrach, i w dupie, bo najważniejsze,to mieć na czym siedzieć, czym oddychać i w kontaktach między ludźmi robić użytek z szerokich pleców. Ciotka była jak orzeźwiający wiatr i zielona pietruszka, którąhodowała w podłużnych donicach, wystawianych na szerokich parapetach. Ciotkabyła jak francuska flaga blublaróż. Niebieska i biała, czyli pogodna i kojąca. Tylkoczasem diabeł w nią wstępował i wtedy purpurowiała różanymi licami, czerwonymiplamami na szyi i dekolcie. Kiedy wykrzyczała swoje, wracała do spokojnych kolorów,jasności na czole i słów ulubionych piosenek: Cicha woda brzegi rwie albo Bella,bella donna, wieczór taki piękny.* * *Jak było naprawdę, nie wiem i już nigdy się nie dowiem. Pamięć jest kluczem, pozwalazamienić życie w opowieść. Już nie uciekam nigdzie i w nic, nie wykradamsobie życia, nie wykłamuję innym. Pamięć robi ze mną co chce, ale ciało i tak swojepamięta, bo na nim zapisany jest każdy wybór, odciśnięte każde słowo.(fragmenty)Spis treściTo nie jest pieśń grzechu. Kiedyś będziesz piękną kobietąTo nie jest pieśń lęku. Dziewczynka z kokardamiTo nie jest pieśń gniewu. Bosonoga contessaJulia wariatka. Jarzębina czerwonaBardzo. Trójkąt równobocznyWybór. Albo zabij1. List Julio Cortazara do Marty Fox. GraDotknij mnie. GrzechSydonia von Borck. Tak, to ja, Sydonia(Zdarłam z ciebie). OczekiwaniePosłuszeństwo. Miedzy snem a snem(Właściwie wszystko). Alicja w Krainie KomórkowcówSen. OcalenieOn kłamie. Moje chyba żonyTo nie jest pieśń żalu. RozmowaŻaba. KrówkiCzerwona linia. PPPPWyznanie kobiety. Tajemniczy adoratorGrusza. Historia pewnego buta(Nie potrafiła ze mną rozmawiać). Dmuchaj na lustroKsiążka Kobiety winne grzechu - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK.Książka posiada 244 stron i została wydana w 2020 r.
Okładka książki Święta Rito Przebaczjąca

21,50 zł 11,82 zł


Rita Przebaczająca w książce Marty Fox uosabia to, czego brakuje naszym wyobrażeniom o Bogu. Ujmuje nas jej swojskość (zna życie), a zarazem boskość (choćby zbiegi okoliczności i znaków, o których wspomina autorka). Przemyślenia poetki i jej rozmowy-modlitwy mogą podarować światu coś, czego współczesnemu człowiekowi bardzo potrzeba, a czego niejednokrotnie nie umie dać, na przykład Kościół – nową mistykę! Osadzoną w rzeczywistości, a jednocześnie sięgającą poza nią. Wojtek Kubisiak, ksiądz Poetka, powieściopisarka, eseistka. Autorka ponad 40 książek. Poezja Marty Fox była tłumaczona na języki: niemiecki, portugalski, hiszpański, angielski, francuski. Popularność zdobyły jej poetyckie modlitwy do św. Rity. Strona internetowa autorki: www.martafox.pl
Okładka książki Ten pierwszy raz w Ornecie

37,91 zł 25,32 zł


Nawet Marta nie wie, dlaczego przestała fotografować drzewa i kwiaty, a skupiła się na wilgotnych i zapuszczonych bramach, wypełniających ulice miast. Jej życie jest uporządkowane i spokojne: pomaga mężowi w prowadzeniu firmy, wychowuje syna, który postanowił spróbować swoich sił na emigracji. Dawna miłość do sztuki ustąpiła miejsca pragmatyzmowi. W pewnym momencie kobieta postanawia jednak opublikować swoje prace w internecie. Wkrótce dociera do niej wiadomość od dawnej miłości Damiana. Mężczyzna wciąż pamięta ją, wakacje spędzone wspólnie w Ornecie i pewną bramę, która na zawsze połączyła ich ze sobą. Czy będzie w stanie wywrócić jej życie do góry nogami po tylu latach?
Okładka książki Romeo Zjawi Się Potem SIEDMIORÓG

14,83 zł 9,05 zł


Justyna i Roman grają rolę Julii i Romea w inscenizacji sztuki Szekspira przygotowywanej w teatrzyku szkolnym. W jaki sposób losy bohaterów dramatu wpłyną na ich własne? Czy Justyna i Roman ocalą miłość mimo przeszkód, które się przed nimi pojawią?
Okładka książki Batonki Always miękkie jak deszczówka

14,99 zł 9,14 zł


Ta książka jest o dobrych i jasnych uczuciach, które tkwią w każdym z nas. I o tym, że możemy się zrozumieć, pod warunkiem wszakże, że będziemy ze sobą szczerze rozmawiać. Rozmawiać do końca i rozstrzygająco.
Okładka książki Kapelusz zawsze zdejmuję ostatni

14,99 zł 8,24 zł


Kapelusz zawsze zdejmuję ostatni to książkowy debiut Marty Fox, który do dziś cieszy się ogromnym powodzeniem. Po jego publikacji krytycy przykleili Marcie Fox obecnie autorce wielu głośnych książek etykietkę odważnej pisarki erotycznej. Aby od niej uciec, autorka zaczęła pisać powieści dla młodzieży, dzięki którym zdobyła popularność i zyskała miano odważnej pisarki młodzieżowej. Kapelusz... stał się inspiracją do wystawienia przez Teatr Wizji Plastyki i Ruchu IOTA spektaklu pod tym samym tytułem.O Kapeluszu pisali:Kobiety Winne Grzechu zgrzeszyły bezczelnym przywiązaniem do życia i przez to może zasługują na niebo. Renata Putzlacher: Życie zmysłami, palące namiętności, wywołane nimi rozdarcia, tęsknoty u Marty Fox bywa to również oznaką osamotnienia, o którym komunikuje nam głosem wyciszonym w lirycznych opowiadaniach i wierszach. Jan Pierzchała:To bardzo intymny, szalenie kobiecy zapis świata, w którym autorka dostrzegać by pragnęła jedynie piękno i subtelną, acz nienasyconą, zmysłową radość życia. To postrzeganie świata jest zawsze przefiltrowane przez uczucie miłości. Różne jego odcienie nadają pulsacyjny rytm opowiadaniom. Danuta Lubina-Cipińska: Marta Fox sięga odważnie poza świat realny, przekracza granice nieba. Zdzisław Łączkowski: Książka Marty Fox prezentuje osobowość wrażliwą, reagującą na bodźce z zewnętrznego świata spontanicznie, z odkrytą zmysłową intensywnością. Wszystko to udziela się takiemu czytelnikowi jak ja i uruchamia mechanizmy percepcyjne, czyniąc z pisarstwa Marty Fox prawdziwe doznanie artystyczne. Wacław Sadkowski: Marta Fox pisze o tym, co w życiu dziwne, nieokreślone, niemożliwe. Wyrafinowanie zmysłów łączy się z wyrafinowaniem liryzmu. Poetyckie oblicze Marty Fox patrzy na czytelnika uśmiechniętą melancholią Tajemnicy Janusz Styczeń.
Okładka książki Agaton Gagaton

30,00 zł 16,50 zł


To książka, którą kupi każda fanka zespołu Feel, gdy odkryje na okładce wyznanie i autograf lidera tego zespołu: "Cudownie tak czytać o Agacie. Te wspomnienia bardzo wiele dla mnie znaczą - Piotr Kupicha". Skąd ten tekst? Otóż pierwowzorem głównej bohaterki Agaty, zwanej Agatonem-Gagatonem, jest żona Piotra Kupichy a córka autorki Marty Fox. Agata snuje w książce opowieść o swoich młodzieńczych latach, o rodzinie, szkole, chłopakach… To dowcipna, ciepła i mądra opowieść o dojrzewaniu. Książka składa się z trzech opowieści nastoletniej Agaty: 1. „Batoniki Always miękkie jak deszczówka” (Agata ma 15 lat) 2. „Agaton-Gagaton: jak pięknie być sobą” (Agata jest licealistką) 3. „Firma Agaton-Gagaton: wypróbuj bez szorowania” (Agata zaczyna studia)
Okładka książki Autoportret z Lisiczką

35,00 zł


Autoportret z Lisiczką` to labiryntowy dialog między Martą Fox a Martą Lisiczką, którego motywem przewodnim kreacja autorska. Zbliżanie się fikcji i rzeczywistości. Jest jak kolaż, składa się z różnych elementów ujętych w ramy subtelnej kompozycji. Każdy jest niezbędny, każdy na właściwym miejscu. Rozdział o Zofii Chądzyńskiej sąsiaduje z pisaniem o spotkaniach autorskich. Refleksje na temat poglądów Oriany Fallaci z rozmową z wnukiem. Opowiadanie z wierszem. Książka skłania do poszukiwań literackich. Do odkrycia na nowo fam, nadziei i kronopiów, labiryntu Borgesa i radości bycia Czytelnikiem.
Okładka książki Więc nie wiń mnie za to w.2012 SIEDMIORÓG

15,00 zł 9,15 zł


Znakomite studium psychologiczne miłości nastolatków stojących u progu dorosłego życia. Basia i Jarek od pierwszej klasy liceum stanowili parę -""papużki nierozłączki"" - mówiły o nich zazdrosne koleżanki. Etapy rozwoju ich związku pokazują, że o prawdziwe uczucie trzeba walczyć codziennie i często nietypowymi metodami.
Okładka książki Do rana daleko SIEDMIORÓG

19,99 zł 12,20 zł


Ola pod maską lubiącej zabawę dziewczyny stara się ukryć tęsknotę za pełną rodziną, swoje kompleksy, strach przed bliskością i... tajemnicę dzieciństwa. Maciek odpowiedział na jej niemy krzyk. Czy dobrze zrobiła powierzając mu swoją tajemnicę? Czy pierwsza miłość będzie dla dziewczyny skutecznym lekiem na całe zło?

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj