NAWET NAJDŁUŻEJ SKRYWANE TAJEMNICE MUSZĄ KIEDYŚ WYJŚĆ NA JAWNazywam się Błażej Janczar. Po ojcu pozostała mi kolekcja winyli, po dawnej pracy - koszmary senne, a po siostrze - zagadka jej śmierci.Nigdy nie wierzyłem w to, że jeden dzień, godzina, czy nawet sekunda mogą wywrócić całe życie do góry nogami. A jednak - stało się. Dokładnie dziewięć lat temu, dwudziestego czerwca, zabiłem człowieka.Jest 2023 rok. Trwa wojna, Iga Świątek wygrywa kolejny turniej, partie polityczne prężą muskuły przed wyborami. A ja w dniu krwawego jubileuszu otrzymuję propozycję nie do odrzucenia.To los daje mi jedyną szansę, abym pomścił zamordowaną siostrę.
W tej rozgrywce każdy zły ruch będzie śmiertelnyW przededniu drugiej wojny światowej z Gdyni do Buenos Aires polska reprezentacja wyrusza na olimpiadę szachową na pokładzie transatlantyku "Przyszłość". Wkrótce na statku dochodzi do wyjątkowo brutalnej zbrodni, a w oczodole ofiary morderca umieszcza szachowy pion.Śledztwo w tej nietypowej sprawie prowadzi tajemniczy pasażer, Edward Abramowski. I ma powody, aby przypuszczać, że za morderstwem kryje się coś więcej.Wśród znakomitych pasażerów znajdują się między innymi: ekscentryczny literat Witold Gombrowicz, genialni szachiści Savielly Tartakower i Mieczysław Najdorf, a także strzegąca swych sekretów Nina, która do stracenia ma niemal tak wiele jak sam Abramowski.W luksusowych wnętrzach statku rozpoczyna się gra o najwyższą stawkę.
Egzemplarze wyprzedażowe, mogą być poekzpozycyjne, mogą być uszkodzone narożniki, przetarte okładki, czy zagięte roki.
Wiosna 1969 roku, Warszawa. Po pogrzebie genialnego jazzowego pianisty zamordowana zostaje młoda dziewczyna Jadwiga Ślusarek. Nie jest pierwszą kobietą, która zginęła w ostatnim czasie, nie będzie też ostatnią. Kontrabasista, jak sam o sobie mówi: „człowiek bez przydziału”, naznaczony wojenną i powojenną przeszłością, podejmuje prywatne śledztwo. Niektórzy utrzymują, że w stolicy grasuje naśladowca Karola Kota (seryjnego krakowskiego mordercy, straconego w 1968), a tropy wiodą w stronę środowiska jazzowego i klubu „Hybrydy”. Sprawą interesuje się także wywiad. Ale kto tak naprawdę okazuje się Podwórzowym Mordercą? Książka ukazuje się w 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy.
Egzemplarze wyprzedażowe, mogą mieć zagięte rogi, zatarte okładki, czy uderzone narożniki.
Długo wyczekiwany nowy kryminał Mariusza Czubaja. Rok 2011. W lesie nieopodal Katowic zostaje zastrzelony emerytowany policjant, Jacek Szymon. Tylko dwóch ludzi wie, co znajdowało się w bagażniku samochodu, w którym znaleziono ciało. Rudolf Heinz będzie trzeci. Profiler, przechodzący ciężkie załamanie nerwowe i przebywający na przymusowym urlopie, zostaje poproszony o dyskretną przysługę. W efekcie pierwszy raz zaczyna prowadzić prywatne śledztwo. Sprawę komplikuje także to, że o pomoc prosi Heinza miejscowy gangster. Trop prowadzi ku wydarzeniom sprzed lat, które położyły się cieniem na karierze Jacka Szymona.
oferta wyprzedażowa - książki są delikatnie uszkodzone, mogąbyć delikatnie uszkodzone okładki, porysowane, zbite rogi, zagięte rogi
W kanale ciepłowniczym w Warszawie znaleziono kolejną ofiarę seryjnego zabójcy. Sprawca, nazwany przez policję Doktorem Śmierć, zabija bezdomnych zastrzykiem w serce, a następnie odcina denatom dłonie. Profiler Rudolf Heinz zostaje wysłany do stolicy, by pomóc w śledztwie. Okazuje się, że sprawa ma związek z tajemniczym zgonem znanego przedsiębiorcy. Wszystko wskazuje na to, że jej źródeł należy szukać w dalekiej przeszłości, gdy biznesmen prowadził fabrykę nielegalnie zatrudniającą imigrantki ze Wschodu. Tymczasem ze szpitala psychiatrycznego na Śląsku ucieka Inkwizytor – morderca, który wiele lat temu omal nie pozbawił życia Rudolfa Heinza. Obydwaj mężczyźni mają ze sobą niewyrównane rachunki…
W Warszawie umiera Gotycka Jolka – policjantka, którą Heinz poznał, prowadząc sprawę morderstwa kleryków. Przed śmiercią bardzo chciała spotkać się z profilerem. Nie zdążyła. Heinz przyjeżdża do stolicy i wikła się w sprawę, która sięga korzeniami afery pedofilskiej sprzed wielu lat. Podczas prowadzenia nieformalnego śledztwa zmierzy się z bardzo wpływowymi i bezwzględnymi ludźmi. A także z mrokiem, który narasta i gęstnieje w nim samym.
Wiosna 1969 roku, Warszawa. Po pogrzebie genialnego jazzowego pianisty zamordowana zostaje młoda dziewczyna Jadwiga Ślusarek. Nie jest pierwszą kobietą, która zginęła w ostatnim czasie, nie będzie też ostatnią. Kontrabasista, jak sam o sobie mówi: „człowiek bez przydziału”, naznaczony wojenną i powojenną przeszłością, podejmuje prywatne śledztwo. Niektórzy utrzymują, że w stolicy grasuje naśladowca Karola Kota (seryjnego krakowskiego mordercy, straconego w 1968), a tropy wiodą w stronę środowiska jazzowego i klubu „Hybrydy”. Sprawą interesuje się także wywiad. Ale kto tak naprawdę okazuje się Podwórzowym Mordercą?
Książka ukazuje się w 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy.
Gdańsk, upalne dni czerwca 2006 roku. Spokój panujący w luksusowym domu seniora "Eden" zostaje zburzony na skutek wydarzeń pełnych grozy. W jednym z apartamentów znaleziono zwłoki pensjonariusza na wózku inwalidzkim. Co dziwniejsze mężczyzna jest oskalpowany. Równocześnie z "Edenu" znika inny pensjonariusz. Sprawa trafia na biurko nadkomisarza Jarosława Patera, hazardzisty i krzewiciela poprawności językowej. Dlaczego zwłoki starego mężczyzny zostały okaleczone? Dlaczego ABW niespodziewanie przejmuje śledztwo, odsuwając od sprawy policjantów? Co się stało z zaginionym? Sytuację komplikuje wzajemna niechęć między nadkomisarzem a dyrektorem "Edenu", doktorem Lieblingiem, oraz traumatyczne wspomnienia Patera. Marek Krajewski znów udowodnił, że jest mistrzem powieści kryminalnej. Jego współpraca z Mariuszem Czubajem, znakomitym znawcą gatunku, zaowocowała powieścią intrygującą, napisaną żywym językiem i świetnie osadzoną w konwencji.
Sylwester 2010 roku. W lesie w Katowicach zostaje zamordowany Jacek Szymon, dawny mentor i kolega Rudolfa Heinza.
Wiele lat wcześniej, we wrześniu 2001 roku, w willi na Brynowie odkryto okaleczone zwłoki 6-letniej dziewczynki. Śledztwo prowadził wówczas Jacek Szymon, a sprawcy nigdy nie znaleziono. Co łączy te dwie sprawy? Profiler, który jeszcze niedawno zastanawiał się nad odejściem z policji, angażuje się w śledztwo. Tymczasem na wolności przebywa groźny przestępca, który kiedyś groził śmiercią Szymonowi oraz Heinzowi. Wiele wskazuje, że nie rzucał słów na wiatr.
Powieść kryminalna 21:37 jest pierwszą częścią przygód niezwykłego profilera Rudolfa Heinza. Mariusz Czubaj otrzymał za tę książkę w roku 2009 Nagrodę Wielkiego Kalibru. Wiosną 2007 roku zostały odnalezione w Warszawie zwłoki dwóch uduszonych mężczyzn. Śledztwo wskazało, iż należały one do kleryków z żoliborskiego seminarium duchownego. Szczególne okoliczności zbrodni powodują powołanie specjalnej grupy operacyjnej, do której dołącza Rudolf Heinz - specjalista od budowania portretów psychologicznych. Z każdym nowym dowodem zbrodni sprawa staje się coraz bardziej delikatna, gdyż podejrzenia kierują się ku przełożonym z seminarium oraz znanym biznesmenom.
W kanale ciepłowniczym w Warszawie znaleziono kolejną ofiarę seryjnego zabójcy. Sprawca, nazwany przez policję Doktorem Śmierć, zabija bezdomnych zastrzykiem w serce, a następnie odcina denatom dłonie.
Profiler Rudolf Heinz zostaje wysłany do stolicy, by pomóc w śledztwie. Okazuje się, że sprawa ma związek z tajemniczym zgonem znanego przedsiębiorcy. Wszystko wskazuje na to, że jej źródeł należy szukać w dalekiej przeszłości, gdy biznesmen prowadził fabrykę nielegalnie zatrudniającą imigrantki ze Wschodu. Tymczasem ze szpitala psychiatrycznego na Śląsku ucieka Inkwizytor – morderca, który wiele lat temu omal nie pozbawił życia Rudolfa Heinza. Obydwaj mężczyźni mają ze sobą niewyrównane rachunki…
Długo wyczekiwany nowy kryminał Mariusza Czubaja.
Rok 2011. W lesie nieopodal Katowic zostaje zastrzelony emerytowany policjant, Jacek Szymon. Tylko dwóch ludzi wie, co znajdowało się w bagażniku samochodu, w którym znaleziono ciało. Rudolf Heinz będzie trzeci. Profiler, przechodzący ciężkie załamanie nerwowe i przebywający na przymusowym urlopie, zostaje poproszony o dyskretną przysługę. W efekcie pierwszy raz zaczyna prowadzić prywatne śledztwo. Sprawę komplikuje także to, że o pomoc prosi Heinza miejscowy gangster. Trop prowadzi ku wydarzeniom sprzed lat, które położyły się cieniem na karierze Jacka Szymona.
Z okazji jubileuszu 25-lecia Wydawnictwa W.A.B. zaproponowano kolekcjonerską, limitowaną serię utworzoną z wybranych książek, tych które zdobyły szczególne zainteresowanie czytelników, wywołały ożywione dyskusje i zachwyciły uniwersalnymi walorami literackimi.
Czerwiec 2012. Trwa mecz Polska–Rosja podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej, gdy policjanci z Piły otrzymują wezwanie na poligon wojskowy, na którym stacjonował kiedyś pułk myśliwców Su–22. Jest to miejsce zabójstwa, na które przybywa także Rudolf Heinz prowadzący kurs w miejscowej szkole policji.
Okoliczności śmierci wydają się nietypowe, ale Heinza najbardziej intryguje okładka albumu Beatlesów Abbey Road pozostawiona w hangaroschronie. Gdy rusza tropem mordercy, nie przypuszcza, jaki obrót przybierze sprawa, która zajmie mu prawie dwa lata i okaże się ostatnią w jego karierze profilera.
POŁĄCZENIE CZARNEGO KRYMINAŁU Z WESTERNEM
Tyle że tu nie ma walki dobra ze złem. Jest walka zła ze złem.
A więc czarny western.
„– Nie uważasz, że w czasach opanowanych przez pośredników zemsta jest czymś, co nas uczłowiecza? Jeden na jednego. Nie sądzisz, Hłasko?”.
Marcin Hłasko, były policjant, specjalista od spraw bezpieczeństwa i odnajdywania zaginionych, chyba nie miał dotąd powodów, żeby zastanawiać się nad tą kwestią. Ale wyjazd na Mazury może to zmienić. I nie chodzi o zlecenie, w związku z którym się tam udaje – odnalezienie zaginionej przed rokiem dziewczyny. Raczej o sprawę, z powodu której to zlecenie przyjął: zaginięcie własnego ojca przed dwudziestu sześciu laty.
„Czubaj wynosi polski czarny kryminał na nowy poziom ”. Peter May, autor Czarnego domu
MIESZANKA WYBUCHOWA CZARNEGO KRYMINAŁU I THRILLERA POLITYCZNEGO
Powieść, którą powinien sfilmować Tarantino.
„– Pewni ludzie znikają, a inni ludzie ich szukają. Tak to jest skonstruowane”.
To słowa Marcina Hłaski, specjalisty do spraw bezpieczeństwa, eksperta w poszukiwaniu osób zaginionych. Właśnie dostał nowe zlecenie: musi odnaleźć specjalistę od marketingu politycznego, który pracował nad biografią wpływowego biznesmena i zniknął bez śladu. Rozpoczyna śledztwo prowadzące od slumsów Warszawy, przez hipsterskie kluby, wprost do świata polityki, szantażu, nark otyków, dużych pieniędzy i mediów.
Hłasko stopniowo odkrywa ślady wiodące do pewnego zabójstwa dokonanego w gdańskim hotelu w upalne popołudnie i do zdarzeń sprzed wielu lat, przez które może polecieć kilka wpływowych głów . A niektórzy zrobią wszystko, by zabrał zdobytą wiedzę do grobu.
„Śmiało mogę powiedzieć, że Czubaj to jeden z nielicznych naszych autorów kryminałów,
który nie skupia się tylko na bohaterach i intrydze.
To także, drugi obok Zygmunta Miłoszewskiego, wnikliwy obserwator współczesności.”
Kryminalna Piła
Pierwszy kryminał z Rudolfem Heinzem!
Wiosna 2007. W okolicach Centrum Olimpijskiego w Warszawie znaleziono zwłoki dwóch młodych mężczyzn. Okazuje się, że ofiarami są klerycy z żoliborskiego seminarium. Z powodu makabrycznych szczegółów zbrodni oraz symboli narysowanych szminką przez mordercę do rozwiązania zagadki zostaje powołana specjalna grupa operacyjna. Dołącza do niej Rudolf Heinz – specjalista od opracowywania portretów psychologicznych przestępców.
Sprawa jest delikatnej natury. Tym bardziej, że w kręgu podejrzanych są osoby szanowane i wpływowe: rektor seminarium, znany biznesmen oraz wybitny biblista. Śledztwo prowadzone przez Heinza dodatkowo się komplikuje, gdy na Śląsku zaczyna działać zabójca samotnych kobiet…
Czyta Leszek Filipowicz
Rok 2010. W okolicach Dworca Wschodniego Jacek Kos, piłkarz polskiej kadry, rzuca się pod pociąg. Dwa tygodnie później do Katowic przybywa Józef Heinz, trener piłkarski,
i prosi syna, którego nie widział od wielu lat, by pomógł mu wyjaśnić powody samobójstwa zawodnika. Rudolf Heinz jest właśnie na urlopie, ale podejmuje dochodzenie i wpada na trop powiązań z dawną sprawą o kryptonimie ZZZ.
OKRUCHY PRAWDY
Zanim znowu zabiję (2012) to trzeci kryminał z profilerem Rudolfem Heinzem, który zmuszony jest tu zmierzyć się nie tylko z ponurą zagadką kryminalną, ale i z bardzo osobistymi emocjami rodzinnymi.
W kanale ciepłowniczym w Warszawie znaleziono kolejną ofiarę seryjnego zabójcy. Sprawca, nazwany przez policję Doktorem Śmierć, zabija bezdomnych zastrzykiem w serce, a następnie odcina denatom dłonie.
Profiler Rudolf Heinz zostaje wysłany do stolicy, by pomóc w śledztwie. Okazuje się, że sprawa ma związek z tajemniczym zgonem znanego przedsiębiorcy. Wszystko wskazuje na to, że jej źródeł należy szukać w dalekiej przeszłości, gdy biznesmen prowadził fabrykę nielegalnie zatrudniającą imigrantki ze Wschodu. Tymczasem ze szpitala psychiatrycznego na Śląsku ucieka Inkwizytor – morderca, który wiele lat temu omal nie pozbawił życia Rudolfa Heinza. Obydwaj mężczyźni mają ze sobą niewyrównane rachunki…
"Wiosna 2007. W okolicach Centrum Olimpijskiego w Warszawie znaleziono zwłoki dwóch młodych kleryków z żoliborskiego seminarium. Z powodu makabrycznych szczegółów zbrodni oraz symboli narysowanych szminką przez mordercę policja powołuje specjalną grupę operacyjną do rozwiązania zagadki. Dołącza do niej Rudolf Heinz – specjalista do opracowywania portretów psychologicznych przestępców. W kręgu podejrzanych są osoby szanowane i wpływowe. ŚMIERĆ TO DOPIERO POCZĄTEK
21:37 (2008) to pierwszy kryminał z profilerem Rudolfem Heinzem. W tym cyklu ukazały się dotychczas cztery tytuły.
Mariusz Czubaj (1969) – należy do ścisłej czołówki autorów powieści kryminalnych w Polsce. Z Markiem Krajewskim napisał dwa kryminały: Aleję samobójców (2008) i Róże cmentarne (2009). Potem rozwinął autorski cykl kryminalny z profilerem Rudolfem Heinzem: 21:37 (2008), Kołysanka dla mordercy (2011), Zanim znowu zabiję (2012), Piąty beatles (2015). Martwe popołudnie (2014) rozpoczyna nowy cykl powieściowy z ekspertem
do spraw bezpieczeństwa i specjalistą od poszukiwań zaginionych, Marcinem Hłaską. Czubaj jest laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru 2008 za najlepszą powieść sensacyjną i kryminalną (21:37). Jego książki zostały przetłumaczone m.in. na język angielski i niemiecki."
21.37 Powieść kryminalna 21:37 jest pierwszą częścią przygód niezwykłego profilera Rudolfa Heinza. Mariusz Czubaj otrzymał za tę książkę w roku 2009 Nagrodę Wielkiego Kalibru. Wiosną 2007 roku zostały odnalezione w Warszawie zwłoki dwóch uduszonych mężczyzn. Śledztwo wskazało, iż należały one do kleryków z żoliborskiego seminarium duchownego. Szczególne okoliczności zbrodni powodują powołanie specjalnej grupy operacyjnej, do której dołącza Rudolf Heinz - specjalista od budowania portretów psychologicznych. Z każdym nowym dowodem zbrodni sprawa staje się coraz bardziej delikatna, gdyż podejrzenia kierują się ku przełożonym z seminarium oraz znanym biznesmenom. Kołysanka dla mordercy W kanale ciepłowniczym w Warszawie znaleziono kolejną ofiarę seryjnego zabójcy. Sprawca, nazwany przez policję Doktorem Śmierć, zabija bezdomnych zastrzykiem w serce, a następnie odcina denatom dłonie. Profiler Rudolf Heinz zostaje wysłany do stolicy, by pomóc w śledztwie. Okazuje się, że sprawa ma związek z tajemniczym zgonem znanego przedsiębiorcy. Wszystko wskazuje na to, że jej źródeł należy szukać w dalekiej przeszłości, gdy biznesmen prowadził fabrykę nielegalnie zatrudniającą imigrantki ze Wschodu. Tymczasem ze szpitala psychiatrycznego na Śląsku ucieka Inkwizytor - morderca, który wiele lat temu omal nie pozbawił życia Rudolfa Heinza. Obydwaj mężczyźni mają ze sobą niewyrównane rachunki... Zanim znowu zabiję Kryminał z Rudolfem Heinzem i piłką nożną w tle. Kwiecień 2010 roku. W okolicach warszawskiego Dworca Wschodniego Jacek Kos rzuca się pod pociąg. W obliczu katastrofy smoleńskiej śmierć piłkarza z polskiej kadry przechodzi bez echa. Dziewięć dni później do Katowic przybywa Józef Heinz i prosi syna, by pomógł mu wyjaśnić powody tego samobójstwa. Kierując się względami osobistymi, Rudolf Heinz postanawia przeprowadzić na urlopie drobne dochodzenie. Zagłębiając się w prywatne śledztwo, profiler stopniowo odkrywa powiązania z niewyjaśnionymi przed laty zabójstwami nastoletnich chłopców... Piąty Beatles Rudolf Heinz - profiler, miłośnik bluesa po traumatycznych przejściach - i zagadkowe morderstwo, którego okoliczności są bardzo nietypowe. A do tego ta pozostawiona na miejscu zbrodni okładka Abbey Road Beatlesów. Czubaj powraca w wielkim stylu! Czerwiec 2012. Trwa mecz Polska-Rosja podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej, gdy policjanci z Piły otrzymują wezwanie na dawne lotnisko, gdzie stacjonował kiedyś pułk myśliwców Su-22. Jest to miejsce zabójstwa, na które przybywa także Rudolf Heinz prowadzący kurs w miejscowej szkole policji. Heinza najbardziej intryguje okładka albumu Beatlesów Abbey Road pozostawiona w hangaroschronie. Profiler nawet nie przypuszcza, jaki obrót przybierze sprawa, która zajmie mu prawie dwa lata i okaże się ostatnią w jego karierze.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?